معاون وزیر نیرو، گفت" تا پایان نیمه اول مرداد، میزان محدودیت زمان‌بندی قطع برق کمتر خواهد شد، زیرا ظرفیت‌های جدید وارد مدار می‌شود.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری آنا، معاون وزیر نیرو در نشست خبری با اصحال رسانه، اظهار کرد: ما سعی کردیم برنامه‌هایی که برای قطعی برق می‌دهیم دقیق‌تر و منظم‌تر شود و حتی قرار شد معاونت هماهنگی توزیع برق شرکت توانیر به عنوان سخنگو پاسخگوی مردم باشد.

قطعی برق در ساعات شب نداریم

وی درباره دلایل جابجایی زمانبندی قطعی برق، گفت: قطعی برق برای شب‌ها وجود ندارد و ممکن است در نتیجه مسئله‌ای در شبکه باشد که قطعی برق طبق برنامه انجام شود.

حائری با اشاره به اینکه 5 هزار مگاوات به دلیل کاهش آب پشت سدها به وجود آمد، افزود: تغییر ساعت کاری در استان‌های مختلف و همکاری شرکت‌های توزیع برق موجب شد 2000 مگاوات صرفه‌جویی شد و باید ادامه داشته باشد، زیرا تولید همین میزان برق به سرمایه‌گذاری کلان نیاز دارد.

وی با انتقاد به اینکه حمایت لازم برای سرمایه‌گذاری در بخش برق انجام نمی‌شود، افزود: تا پایان هفته 300 مگاوات برق ظرفیت جدید از سوی بخش خصوصی افتتاح خواهد شد و امیدواریم نقش بقش خصوصی بیشتر شود؛ البته درباره مشکلاتی که این بخش دارند، وزارت نیرو تنها می‌تواند همراه باشد.

معاون وزیر نیرو با تأکید بر اینکه قطعی برق در ایران ربطی به تعهدات ایران در قبال معاهده پاریس ندارد، تصریح کرد: تصمیم‌گیری وزارت نیرو درباره تولید و بهره وری برق به معاهده پاریس مربوط نمی شود.

حائری درباره تنفس قراردادها، گفت: این مسئله در نتیجه نوسانات به وجود آمده در بخش ارز و...است و خواسته پیمانکاران بخش خصوصی است تا بیشتر روی این موضوع با شرکت توانیر بحث و تبادل نظر کنند.

معاون وزیر نیرو با اشاره به اینکه قرار است سالانه تا 4 هزارمگاوات برق به شبکه اضافه شود، گفت: اگر 3 هزار میلیارد تومان اعتبار تأمین شود تا یک سال آینده 4 هزار میلیارد تومان به مدار وارد می‌شود و باید توجه داشت در حال حاضر برای تولید 15 هزار مگاوات صادر شده که در حال انجام است.

وی با اشاره به اینکه 1000 مگاوات از طریق برق هسته‌ای تأمین می‌شود، اظهار کرد: در حال حاضر تمام ظرفیت تولید برق در ایران وارد مدار است و بعد از فصل تابستان این نیروگاه‌ها وارد مرحله تعمیرات می‌شوند؛ بنابراین 15 هزارمگاوات بخش خصوصی نیز فعال است و مشکلات آنها در مذاکرات آینده حل خواهد شد.

او با اشاره به اینکه بحث قرارداد خارجی با چین، روسیه و آلمان وجود دارد، گفت: مذاکرات در حال انجام است.

معاون وزیر نیرو افزود: تا سه هفته آینده میزان محدودیت زمان‌بندی قطع برق کمتر خواهد شد؛ زیرا ظرفیت‌های جدید وارد مدار خواهد شد.

انتهای پیام/

منبع: آنا

خبر بعدی:

نکاتی درباره رزمایش قطع اینترنت که نمی‌دانید

خرداد: رزمایش قطع اینترنت تا چند روز آینده انجام خواهد شد. در این رزمایش که به مدیریت سازمان پدافند غیرعامل انجام خواهد شد، قرار است در روز هفتم بهمن پرداخت‌های اینترنتی برای سرورهای خارج از کشور قطع شود.
شرکت سداد یکی از شرکت‌های ارائه‌دهنده درگاه پرداخت اینترنتی در ایران که سهام عمده آن متعلق به بانک ملی است، به کسانی که از خدمات آن‌ها استفاده می‌کنند، خبر داده با اطلاعیه شاپرک و اعلام پدافند غیرعامل کشور به فرماندهی سردار جلالی، رزمایش قطع اینترنت در ایران انجام خواهد شد. آنگونه که این شرکت خبر داده همه سرویس‌های مبتنی بر کارت در تاریخ ۱۳۹۷/۱۱/۷ از ساعت ۱۰ تا ۱۲ به‌مدت دو ساعت قطع خواهد شد.
این شرکت در تبصره بعدی خود اعلام کرده قطع اینترنت برای پذیرندگانی است که دارای سرور بیرون از کشور هستند. در این اطلاعیه اعلام شده رزمایش قطع اینترنت باز هم انجام خواهد شد تا در نهایت همه پذیرندگانی که دارای سرور بیرون از ایران اند هستند، سرورهای‌شان را به درون کشور بیاورند.
بدین ترتیب ۷ بهمن ماه ۹۷ در حالی آغاز خواهد شد که از ساعت ۱۰ تا ۱۲ تمام درگاه‌های پرداخت‌های اینترنتی، کارت‌خوان‌های فروشگاهی، پرداخت‌های موبایلی و کیوسک‌های پرداخت الکترونیک که مدیریت شبکه آن‌ها بیرون از ایران است، از کار می‌افتند. برخی کارشناسان گفته‌اند این احتمال وجود دارد که پرداخت‌های اینترنتی در داخل کشور نیز با مشکل مواجه شود.
انجام رزمایش در راستای اینترنت ایرانی - اسلامیپیش از اعلام خبر رزمایش قطع اینترنت، سردار غلامرضا جلالی پس از جلسه در یکی از کمیسیون‌های مجلس خبرگان رهبری به خبرنگاران گفته بود در این جلسه درباره «اینترنت ایرانی - اسلامی» صحبت شده و به اعضای جلسه گفته‌ایم «می‌توانیم اینترنت ایرانی ــ اسلامی داشته باشیم چنان‌که اروپایی‌ها، چینی‌ها و دیگر کشور‌های دنیا برای خود حریم زیرساختی، موضوعی و معنوی تعریف می‌کنند و این ضرورت جدی و اساسی برای کشور ما نیز وجود دارد که امیدوارم به آن به‌طور جدی پرداخته شود.»
امیر ناظمی رییس سازمان فناوری اطلاعات ایران و معاون وزیر ارتباطات گفته قرار است این موضوع بررسی شود و ابتدا مشخص شود «آیا چنین موضوعی در تناقض با حقوق کاربران هست یا نه؟ و اینکه کدام نهاد با چه قلمروی از اختیارات می‌تواند در خصوص این موضوع تصمیم بگیرد؟»
مهدی عبادی دبیر انجمن فین تک ایران تصمیم‌گیرنده این مسئله را بانک مرکزی می‌داند. او در گفت‌گویی که با سایت دیجیاتو داشته می‌گوید: «بعضی صرافی‌ها و افرادی که کار ارزی انجام می‌دهند، از PSP‌ها دستگاه پوز گرفته‌اند و سپس دستگاه‌های پوز خود را به بیرون از ایران برده‌اند. به این شکل ایرانیان خارج از کشور با دسترسی به این دستگاه‌ها، با استفاده از کارت شتاب خود، دلار و سایر ارز‌ها را از این افراد دریافت می‌کنند. حالا دغدغه بانک مرکزی این است که صادرکنندگان، دلار و ارز خود را وارد کشور نمی‌کنند. آقای همتی با این دغدغه، به شاپرک دستور داده است تا تمام دستگاه‌های پوز که بیرون از ایران مورد استفاده است را به شکلی قطع کند. PSP‌ها هم در این رابطه اخطار جدی دریافت کرده‌اند و کش کردن این دستگاه‌های پوز مشمول جریمه‌های سنگین می‌شود.»
عبادی در توضیح پرهزینه بودن این طرح گفته «مصوبه بانک مرکزی می‌گوید درگاه‌های پرداخت نباید با IP بیرون از ایران باز شود و سروری هم که دارد رکوئست به درگاه پرداخت می‌فرستد، نباید بیرون از ایران باشد. این مسئله به شکل ساده یعنی اینکه اگر دیجی‌کالا سرور بیرون از ایران دارد، دیگر مشتریانش نمی‌توانند درگاه پرداخت را ببینند. یا اگر یک ایرانی، بیرون از ایران از کارت بانکی استفاده می‌کند، دیگر نمی‌تواند درگاه پرداخت را ببیند. در این بین، در واقع بانک مرکزی مشغول انجام برخی حرکات کور هم هست که شامل بستن درگاه پرداخت سایت‌های فروش گیفت، کارت‌های ویزا، مستر و از این موارد است.»
محمد کشوری کارشناس ارتباطات نیز گفته «اگر گفته می‌شد سایت‌هایی که به شکل مستقیم خدمات مالی می‌دهند باید به داخل کشور منتقل شوند، می‌توانست توجیه داشته باشد، اما بر اساس این نامه، سایت‌هایی که سرویس می‌گیرند [درگاه دارند] هم باید سرور خود را به داخل کشور منتقل کنند.»
اگر این رزمایش تکرار شود و خدماتی که برای فروش یا دسترسی به مخاطب به تراکنش‌های اینترنتی نیاز دارند، دچار مشکل خواهند شد. سرور بسیاری از سایت‌ها در ایران نیست و اینگونه که فرمانده پدافند غیرعامل می‌گوید راهی جز این نیست تا سرور‌ها به ایران آورده شود. برچسب ها: اینترنت ، قطع اینترنت ، رزمایش

ایران بین دو چهره؛ لبخند "احمدی‌نژاد" در برابر نگرانی "ظریف" و "شمخانی"

تعرض چندین پسر به ۲ دختر جوان در تبریز+فیلم و عکس

مداحی میرم اربعین با تو هم قدم ، حرم پسر یاد مادرم با نوای محمد حسین حدادیان+فیلم

منبع این خبر، وبسایت www.ana.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۱۹۷۱۹۴۲۶ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • ماجرای عجیب "رزمایش قطع اینترنت"
 • اجرای رزمایش قطع اینترنت لغو شد
 • رزمایش قطع اینترنت در راه است / اینترنت در کشور قطع می شود
 • توضیحات جدید مدیرعامل سداد درباره رزمایش قطع اینترنت
 • از ماجرای «رزمایش قطعی اینترنت» چه می‌دانید؟!
 • تمدید مهلت ارسال مقاله به پنجمین کنفرانس ملی مهندسی برق
 • انتقاد آذری جهرمی از تعمیم قطع اینترنت یک شرکت به کل کشور/ وزارت ارتباطات برگزار کننده این مانور نیست
 • انتقاد وزیر ارتباطات از رزمایش قطع اینترنت/ این اقدامات موضوع مهم بررسی تاب‌ آوری زیرساخت‌ های حیاتی کشور را ضایع می‌کند
 • سیل بندها درخوزستان به لرزه افتادند/دسترنج کشاورز درآستانه نابودی
 • ضمیمه قطعنامه ۲۲۳۱ ضمانت نداشت چرا به FATF اعتماد کنیم؟/ با مجازی‌بازی مشکلات معیشتی مردم را فیلتر نکنید/ جزئیات «رزمایش قطع اینترنت» در کشور
 • اروپا باید متعهّد بشود که بحث موشک و حضور جمهوری اسلامی در منطقه را مطرح نخواهد کرد
 • رزمایش قطع اینترنت در کشور آغاز می شود
 • جزئیات "رزمایش قطع اینترنت" در کشور
 • خوزستان| کمبود نیرو در آبفار بهبهان مانع از خدمات رسانی به موقع می‌شود
 • قطعی اشتراک گاز روستای آستانه دامغان
 • هدف از افزایش تعرفه برق مشترکان پرمصرف درآمدزایی نیست
 • سیستم همیشه در کارگزاری تامین اجتماعی در شیراز قطع است
 • محیط زیست موضوع اصلی در توزیع صنعت برق است
 • قطعی آب در برخی از مناطق شهر آبادان