استاندار سیستان وبلوچستان گفت: این استان رکورددار بکارگیری زنان در پست های اداری و مدیریتی است و بیشتر به جامعه زنان اهمیت و ارزش داده است.

به گزارش جماران،علی اوسط هاشمی روز دوشنبه در همایش تجلیل از نقش آفرینان استان سیستان بلوچستان در نمایشگاه سال گذشته دستاوردهای روستایی تهران، در روستای هریدوک نیکشهر اظهار داشت: براساس سرشماری سال 1395 بیش از 51 درصد جمعیت این استان را روستاییان تشکیل می دهند که این یک ظرفیت خوبی برای تولید واشتغال است.
وی افزود: مردم پرتلاش روستایی تامین کننده لبنیات، پروتئین و انواع صنایع دستی، سکه دوزی و محصولات کشاورزی هستند که نیاز تمامی هموطنان و جذاب برای هر شهروند ساکن شهر و مسافر داخلی و خارجی است.
استاندار سیستان و بلوچستان تاکید کرد: تمامی مسئولان، فرمانداران و بخشداران با همراهی مردم تلاش کنند تا روستاهای این استان به محور تولید و اشتغال تبدیل شوند.
وی گفت: دهیاران، اعضای شوراهای اسلامی و افراد خلاق در روستاهای استان می توانند فعالیت ها و ایده های خوبی برای ایجاد اشتغال و رونق تولید طراحی و اجرا کنند.
هاشمی با اشاره به انتخابات پیش رو گفت: همه افراد جامعه در انتخابات به شایستگی افراد در شوراهای اسلامی و ریاست جمهوری رای دهند و نباید به تبعیض جنسیتی، قومی و مذهبی توجه داشته باشند.
وی تاکید کرد: باید افراد توانمند، با تدبیر و تحصیلکردگان را انتخاب کرد تا با توانایی و تخصص و تدبیرشان پیشرفت و توسعه را رقم زنند.
وی گفت: زنان روستایی و شهری که بیش از نیمی از جمعیت سیستان وبلوچستان را تشکیل می دهند در انتخابات نقش آفرین هستند و تاثیر فراوانی در افزایش آرای انتخابات دارند.
استاندار سیستان وبلوچستان بیان کرد: رویکرد ما توجه به توسعه و آبادانی روستاهاست و یکی از اولویت های استان در سال جاری توجه به مساله آب است.
هاشمی گفت: همه مسئولان باید با رویکرد توسعه روستا محوری و سفرهای متعدد به روستاها مشکلات مردم را از نزدیک مشاهده و رسیدگی کنند.
وی بر ایجاد نمایشگاهی از تلاش، هنر و توانمندی زنان و مردان روستایی و شهری در مسیر جاده ترانزیتی چابهار- زاهدان تاکید و خاطرنشان کرد: باید فرصتی فراهم شود تا مردم بتوانند محصولات تولیدی خود را به مسافران و گردشگران عبوری از این محور به فروش رسانند.
وی گفت: توجه به بخش گردشگری، آب، حاشیه نشینی و روستا چهار رویکرد برنامه محوری ما در سال جاری است و براساس آن حرکت های لازم و اجرایی انجام خواهد شد.
به گزارش ایرنا، مراسم تجلیل از 270 فعال در برگزاری نمایشگاه توانمندیها و دستاوردهای روستایی سیستان وبلوچستان که سال گذشته در تهران برگزار شد، با حضور دکتر ابوالفضل رضوی معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری، فرمانداران استان و جمعی از مسئولان و قشرهای مختلف مردمی در روستای هریدوک لاشار شهرستان نیکشهر برگزار شد.
در این همایش از 13 گروه موسیقی و ۲۷۰ نفر از فعالان برگزاری نمایشگاه دستاوردها و توانمندیهای روستایی سیستان وبلوچستان که در سال گذشته از بین 31 استان کشور مقام اول در تهران را کسب کرد با لوح سپاس و تندیس قدردانی شد.

منبع: جماران

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

واشنگتن پست: تا زمانی که ایران و آمریکا با هم به تفاهم و آشتی نرسند، منطقه روی صلح پایدار به خود نخواهد دید

خرداد؛ واشنگتن پست در مقاله ای مدعی شد: تا زمانی که ایران و آمریکا با هم به تفاهم و آشتی نرسند؛ منطقه روی صلح پایدار به خود نخواهد دید و جنگ یمن به اتمام نخواهد رسید.
واشنگتن پست در این مقاله که روز دوشنبه منتشر شد؛ بدون اشاره به ائتلاف غربی – عربی به سرکردگی عربستان سعودی برای تهاجم وحشیانه علیه ملت مظلوم و بی د فاع یمن مدعی شد که پایان کشتار یمن در گروه تفاهم و سازش میان ایران و آمریکاست.
به گزارش ایرنا، این روزنامه آمریکایی در عین حال تلویحاً به بی نتیجه بودن جنگ یمن نیز اشاره کرده و می نویسد: تحولات یمن نشان می دهد که مداخله نظامی نه تنها به هدفش نرسیده است، بلکه هزاران غیرنظامی را هم از بین برده و بدترین بحران بشری جهان را رقم زده است.
واشنگتن پست؛ امارات متحده عربی را شریک جنگ شکست خورده یمن دانسته و می نویسد: اماراتی ها هزاران سرباز را در یمن آرایش دادند و شهر بندری ” حدیده” را تحت محاصره قرار دادند. جلوی ارسال کمک‌های غذایی از طریق این بندر به مردم یمن را گرفتند و میلیون ها نفر از مردم این کشور فقیر افریقایی را در معرض خطر قحطی و گرسنگی قرار دادند.
روزنامه آمریکایی به عقب نشینی نیروهای اماراتی از یمن اشاره کرد و این اقدام را ” دیرهنگام ” توصیف و یادآوری کرد: این اقدام می‌تواند کمک کننده به مذاکرات صلح یمن باشد.
واشنگتن پست عقب نشینی امارات از یمن را نتیجه اقدام کنگره آمریکا مبنی بر تعلیق حمایت آمریکا از ائتلاف سعودی در یمن ارزیابی کرد و درعین حال نوشت که ترامپ همه مصوبات کنگره را وتو کرده است و انتظار می رود مصوبات بعدی را نیز وتو کند.
این روزنامه همچنین در ادامه سرمقاله خود به تحریم های آمریکا علیه ایران و بالاگرفتن تنش میان تهران – واشنگتن اشاره کرد و نوشت: بدون شک ایران پاسخ هر اقدامی را خواهد داد و اگر جنگی میان دو طرف دربگیرد؛ مسلماً تهران آن را تلافی خواهد کرد و آنگاه همه کشورهای حاشیه "خلیج فارس” در تیررس موشک‌های ایران قرار خواهند داشت.” همین احساس ترس بود که امارات را بر آن داشت تا آتشبار ضد موشک مدل "پاتریوت” و سایر سیستم‌های دفاعی اش را از یمن به امارات بیاورد. یک مقام اماراتی هفته گذشته این موضوع را تائید کرد و گفت: "‌امارات؛ چشمانش را به روی تصویر ژئواستراتژیک منطقه نبسته است و یکی از علل اینکه تا به حال هیچ راه حلی نتوانسته است به جنگ یمن خاتمه بدهد؛ همین تنش های فزاینده خلیج فارس است.
واشنگتن پست با بیان این مطلب که ” هیچ چشم اندازی از صلح در یمن مشاهده نمی شود ” نوشت: صلح پایدار در یمن فقط وقتی احراز شدنی است که؛ کل خاورمیانه از وجود هر تنشی پاک بشود و این مهم با تفاهم و سازش میان ایران و آمریکا تحقق خواهد یافت.
روزنامه آمریکایی با اشاره به فشارحداکثری دولت ترامپ علیه ایران و نیز فروش تسلیحات مرگبار ایالات متحده به عربستان برای تداوم تهاجم خود علیه یمن نتیجه گیری کرده است که در چنین شرایطی؛ تنها کنگره آمریکاست که می تواند نقشی سازنده ایفا کند و جلوی تحویل دادن این ادوات جنگی به عربستان را بگیرد و پیام بدهد که جنگ با ایران؛ یک گزینه نیست. برچسب ها: آمریکا ، ایران

۵۰۰ روز در بند و ۶۵۰ صفحه کیفرخواست| مطهری: نهاد تخصصی می‌گوید بازداشتی‌های محیط زیست، جاسوس نیستند| حاکمیت دوگانه باید روزی حل شود| نباید این‌طور باشد که وزارت اطلاعات به مجلس پاسخ‌گو باشد اما سازمان اطلاعات سپاه پاسخ‌گو نباشد

علی مطهری: اگر قرار بر عدم بررسی ادعای خاتمی بوده پس چرا دادگاه تشکیل دادند| صرف اظهارعقیده نباید موجب محاکمه شود| چرا قوه قضاییه و مقامات امنیتی هراس دارند؟

محکومیت جدید برای گلرخ ابراهیمی و آتنا دائمی/ مولود حاجی زاده بازداشت شد

منبع این خبر، وبسایت www.jamaran.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۰۲۴۶۱۳۹ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • مستند سفر استانی رئیس قوه قضاییه به استان مرکزی پخش می‌شو‌د
 • فرماندار مهرستان از دفتر خبرگزاری مهر سیستان وبلوچستان بازدید کرد
 • فارس سال 97 رکورددار کودک آزاری بود
 • ۶۶ درصد جمعیت استان سیستان و بلوچستان زیر ۳۰ سال سن دارند
 • ۲۴ هزار یتیم تحت حمایت کمیته امداد سیستان‌وبلوچستان هستند
 • فارس رکورددار کودک آزاری در سال 97 بود
 • سال 97، فارس رکورددار کودک آزاری بود
 • سیستان‌وبلوچستان مقصد گردشگران آذری می‌شود
 • رسیدگی به تخلف 45 راننده و 72 شرکت در سیستان وبلوچستان
 • برگزاری کارگاه آموزشی مهارت‌های زندگی شغلی برای زنان روستایی در مهاباد
 • نخستین برداشت گیاه صنعتی «نیل گل خوشه ای» در سیستان وبلوچستان
 • لزوم انکار ناپذیر حضور زنان در پست های مدیریتی
 • پست بانك در طرح هاي توليد روستايي كشور مشاركت مي كند
 • کیفیت و بازاریابی، ۲ بال حرکت پست است
 • اخذ تسهیلات 16میلیون یورویی به نام 2 روستایی در زهک!
 • روند پرشتاب تحقق وعده دولت در پست‌های مدیریتی بانوان
 • اخذ تسهیلات 16میلیون یورویی به نام 2 روستانشین در زهک!
 • اولین برداشت گیاه صنعتی نیل گل خوشه ای در سیستان وبلوچستان
 • همایش استانی نقش زنان فاطمی