استاندار سیستان وبلوچستان گفت: این استان رکورددار بکارگیری زنان در پست های اداری و مدیریتی است و بیشتر به جامعه زنان اهمیت و ارزش داده است.

به گزارش جماران،علی اوسط هاشمی روز دوشنبه در همایش تجلیل از نقش آفرینان استان سیستان بلوچستان در نمایشگاه سال گذشته دستاوردهای روستایی تهران، در روستای هریدوک نیکشهر اظهار داشت: براساس سرشماری سال 1395 بیش از 51 درصد جمعیت این استان را روستاییان تشکیل می دهند که این یک ظرفیت خوبی برای تولید واشتغال است.


وی افزود: مردم پرتلاش روستایی تامین کننده لبنیات، پروتئین و انواع صنایع دستی، سکه دوزی و محصولات کشاورزی هستند که نیاز تمامی هموطنان و جذاب برای هر شهروند ساکن شهر و مسافر داخلی و خارجی است.
استاندار سیستان و بلوچستان تاکید کرد: تمامی مسئولان، فرمانداران و بخشداران با همراهی مردم تلاش کنند تا روستاهای این استان به محور تولید و اشتغال تبدیل شوند.
وی گفت: دهیاران، اعضای شوراهای اسلامی و افراد خلاق در روستاهای استان می توانند فعالیت ها و ایده های خوبی برای ایجاد اشتغال و رونق تولید طراحی و اجرا کنند.
هاشمی با اشاره به انتخابات پیش رو گفت: همه افراد جامعه در انتخابات به شایستگی افراد در شوراهای اسلامی و ریاست جمهوری رای دهند و نباید به تبعیض جنسیتی، قومی و مذهبی توجه داشته باشند.
وی تاکید کرد: باید افراد توانمند، با تدبیر و تحصیلکردگان را انتخاب کرد تا با توانایی و تخصص و تدبیرشان پیشرفت و توسعه را رقم زنند.
وی گفت: زنان روستایی و شهری که بیش از نیمی از جمعیت سیستان وبلوچستان را تشکیل می دهند در انتخابات نقش آفرین هستند و تاثیر فراوانی در افزایش آرای انتخابات دارند.
استاندار سیستان وبلوچستان بیان کرد: رویکرد ما توجه به توسعه و آبادانی روستاهاست و یکی از اولویت های استان در سال جاری توجه به مساله آب است.
هاشمی گفت: همه مسئولان باید با رویکرد توسعه روستا محوری و سفرهای متعدد به روستاها مشکلات مردم را از نزدیک مشاهده و رسیدگی کنند.
وی بر ایجاد نمایشگاهی از تلاش، هنر و توانمندی زنان و مردان روستایی و شهری در مسیر جاده ترانزیتی چابهار- زاهدان تاکید و خاطرنشان کرد: باید فرصتی فراهم شود تا مردم بتوانند محصولات تولیدی خود را به مسافران و گردشگران عبوری از این محور به فروش رسانند.
وی گفت: توجه به بخش گردشگری، آب، حاشیه نشینی و روستا چهار رویکرد برنامه محوری ما در سال جاری است و براساس آن حرکت های لازم و اجرایی انجام خواهد شد.
به گزارش ایرنا، مراسم تجلیل از 270 فعال در برگزاری نمایشگاه توانمندیها و دستاوردهای روستایی سیستان وبلوچستان که سال گذشته در تهران برگزار شد، با حضور دکتر ابوالفضل رضوی معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری، فرمانداران استان و جمعی از مسئولان و قشرهای مختلف مردمی در روستای هریدوک لاشار شهرستان نیکشهر برگزار شد.
در این همایش از 13 گروه موسیقی و ۲۷۰ نفر از فعالان برگزاری نمایشگاه دستاوردها و توانمندیهای روستایی سیستان وبلوچستان که در سال گذشته از بین 31 استان کشور مقام اول در تهران را کسب کرد با لوح سپاس و تندیس قدردانی شد.

منبع: جماران

خبر بعدی:

چگونه رحمتی شماره یک تاریخ لیگ شد

وبسایت نود نوشت: در تاریخ لیگ برتر فقط یک بازیکن است که در 18 دوره این رقابت‌ها بازی کرده؛ مهدی رحمتی کاپیتان استقلالی‌ها، تنها بازیکنی است که در تمام ادوار رقابت‌های لیگ برتر به میدان رفته است. دروازه‌بان اسبق تیم ملی علاوه بر اینکه تنها بازیکنی است که در 18 دوره‌ی رقابت‌های لیگ برتر بازی کرده، رکورددار تعداد بازی در لیگ برتر هم است. پیش از رحمتی، ابراهیم صادقی بازیکن وفادار سایپا رکورددار بازی در لیگ برتر بود. کاپیتان استقلالی‌ها حالا با 439 بازی در لیگ برتر از رکورد 437 بازی صادقی در لیگ عبور کرده و رکورددار بازی در لیگ برتر فوتبال ایران شده است. به بهانه‌ی اینکه رحمتی رکورددار بازی در تاریخ لیگ برتر شده، روزهای خوب او در فوتبال را مرور کرده‌ایم.

تمجید حجازی

مهدی رحمتی برای گذراندن خدمت سربازی در آخرین دوره‌ی لیگ آزادگان راهی تیم فجرسپاسی شیراز شد. او در دومین فصل حضورش در فجر و در اولین دوره‌ی لیگ برتر برای نماینده شیراز به میدان رفت. رحمتی در هفته‌ی نهم آن فصل جایی که فجر به مصاف استقلال رشتی رفت که زنده‌یاد ناصر حجازی هدایت آن تیم را بر عهده داشت، چهره شد. او در آن بازی موفق شد دروازه‌ی تیمش را بسته نگه دارد. پس از آن بازی، حجازی از رحمتی به عنوان دروازه‌بانی بزرگ برای آینده ایران نام برد. رحمتی تا لیگ سوم در فجرسپاسی حضور داشت و در این مدت قهرمانی جام حذفی را به همراه این تیم بدست آورد. سپاهان قدرت جدید آن روزهای فوتبال ایران، مقصد بعدی رحمتی بود. رحمتی جوان در کنار کمیل سوسکو، سنگربانان اصلی زردپوشان اصفهانی در آن فصل بودند. درخشش رحمتی در آن سال‌ها باعث باز شدن درهای تیم ملی به روی این بازیکن شد و او اولین بازی ملی خود را در بازی‌های غرب آسیا انجام داد.

رفت و برگشت به اصفهان

اولین دوره حضور رحمتی در سپاهان بیش از یک فصل طول نکشید و او در لیگ پنجم به تیم محبوبش استقلال پیوست. رحمتی در آن دوره رقیب قدرتمندی به نام وحید طالب‌لو داشت و حضور در دروازه‌ی آبی‌پوشان بین او و طالب‌لو تقسیم می‌شد که البته سهم طالب‌لو که سابقه بیشتری در استقلال داشت، بیشتر از رحمتی بود. رحمتی همراه با استقلال در آن فصل به اولین قهرمانی خود در لیگ برتر رسید. در فصل بعد وضعیت رقابت بین طالب‌لو و رحمتی به همان منوال ادامه داشت تا اینکه در دربی به رحمتی فرصت بزرگی داده شد تا با درخشش در این بازی تبدیل به دروازه‌بان اول استقلال شود. این فرصت اما برای رحمتی تبدیل به تهدید شد؛ دروازه‌ی استقلال روی اشتباه او از نزدیکی نقطه‌ی کرنر باز شد و نهایتا استقلال بازنده از زمین خارج شد. نمایش ضعیف رحمتی در دربی، این بازیکن را تا 10 بازی به روی نیمکت تبعید کرد. رحمتی در آن فصل تنها 9 بازی انجام داد و یک کلین‌شیت داشت تا ضعیف‌ترین فصل دوران بازیگری‌اش ثبت شود. او در پایان فصل، دیگر جایی در استقلال نداشت و مجبور شد در لیگ هفتم به مس کرمان که دومین فصل حضورش در لیگ برتر را تجربه می کرد، بپیوندد. رفتن از استقلال به مس نوعی سقوط آزاد محسوب می‌شد ولی باعث احیا رحمتی شد؛ این دروازه‌بان تبدیل به دروازه بان اول ایران شد و شماره یک تیم ملی را بدست آورد.

سپاهان لیگ نهم یکی از گران‌ترین و پرستاره‌ترین تیم‌های تاریخ لیگ برتر بود و برای قهرمانی مجموعه‌ای از بهترین‌ها را در کنار هم قرار داد که یکی از آن‌ها مهدی رحمتی بود که برای سومین بار شاگرد قلعه‌نویی شد. طبق اخبار آن روزها، رحمتی گران‌ترین بازیکن آن سال‌ها بود و مبلغ قرارداد سالیانه‌اش مضربی از 11 بود. مثلا از 555555555 تومان در فصل بعد به 666666666 رسید. رحمتی با سپاهان دو دوره قهرمان لیگ شد.

روزهای خوب در استقلال

در لیگ یازدهم نوبت فتح‌الله‌زاده بود که استقلال را تبدیل به تیمی کهکشانی کرده و ستارگان فوتبال ایران را در این تیم جمع کند. مهدی رحمتی هم در آن فصل به استقلال برگشت و دیگر خبری از رقیب جدی هم در این تیم نبود و این دروازه‌بان به تنهایی از دروازه‌ی آبی‌پوشان پایتخت محافظت می‌کرد. استقلال در آن فصل در لیگ توفیقی نداشت ولی در جام حذفی به قهرمانی رسید. مهدی رحمتی در بازی فینال پیراهن ناصر حجازی که از طرف خانواده حجازی به او اهدا شده بود را به تن کرد که سر و صدای زیادی به پا کرد.

در لیگ دوازدهم امیر قلعه‌نویی به استقلال بازگشت و رحمتی برای چهارمین بار در کنار این مربی قهرمانی لیگ را بدست آورد. رحمتی در این مقطع تبدیل به یک بازیکن غیر قابل جایگزین در مسابقات ملی و باشگاهی شده بود و هیچ مربی‌ای حاضر نبود که حتی برای یک بازی هم رحمتی را روی نیمکت بگذارد و با 119 بازی پیاپی رکورددار بیشترین تعداد بازی متوالی در تاریخ لیگ برتر هم شد. به جز این حضور مستمر، بازی در تیم ملی و لیگ قهرمانان آسیا باعث شد تا این دروازه‌بان رکورددار دروازه‌بانی در تیم ملی و حضور در لیگ قهرمانان آسیا شود.

خداحافظی از تیم ملی

در این سال‌ها دو اتفاق مسیر زندگی حرفه‌ای رحمتی را تحت تاثیر قرار داد. در یکم بهمن ماه سال 1391 مهدی رحمتی در نامه‌ای از خداحافظی موقت خود از تیم ملی خبر داد ولی این خداحافظی موقت تبدیل به طولانی‌ترین خداحافظی موقت تاریخ شد و پس از آن کارلوس کی‌روش درهای تیم ملی را به روی او بست و درخشش رحمتی در بازی‌های باشگاهی هم باعث بازگشت او نشد.

در پایان لیگ سیزدهم مهدی رحمتی با امیر قلعه نویی دچار اختلاف شد تا در لیگ چهاردهم جایی در جمع آبی‌پوشان پایتخت نداشته باشد. در لیگ چهاردهم این دروازه‌بان به پیکان پیوست. پیکان در پایان فصل همراه با رحمتی در رده ماقبل آخر قرار گرفت تا این دروازه‌بان پرافتخار، سقوط به لیگ یک را هم در کارنامه خود ببیند.

اولین جام در دوران کاپیتانی

در لیگ پانزدهم با رفتن قلعه نویی از استقلال، رحمتی برای سومین بار به این تیم پیوست و تا اوایل لیگ هفدهم بی رقیب دروازه‌بان اول استقلال بود. اما در هفته ششم آن فصل منصوریان که به همراه استقلال از نظر نتیجه‌گیری به روزهای به بحرانی رسیده بود، رحمتی را نیمکت‌نشین کرد و حسین حسینی دروازه‌بان استقلال شد. حضور منصوریان پس از آن تصمیم در استقلال چندان طول نکشید و وینفرد شفر جانشین او شد. پیرمرد آلمانی هم تمایلی به تغییر در درون دروازه نداشت و حسین حسینی که مدت‌ها منتظر فرصت برای درخشش بود، از این فرصت نهایت استفاده را کرد و توانست رکورد بسته نگه داشتن دروازه در تاریخ فوتبال ایران را بشکند. مهدی رحمتی هم که سالیان سال از طرف هواداران استقلال ملقب به عقاب آسیا شده بود، روی نیمکت شاهد رکوردشکنی رقیب خود و اعطای لقب عقاب آسیا از سوی هواداران به حسینی بود. با وجود درخشش حسینی، آن فصل برای رحمتی خالی از افتخار نبود و توانست قهرمان جام حذفی شود. این اولین باری بود که رحمتی به عنوان کاپیتان جام قهرمانی را بالای سر برد.

بازگشت دوباره

در لیگ هفدهم پس از 11 سال تعداد بازی رحمتی در یک فصل بیش از انگشتان دو دست نشد و گمان این می‌رفت که دوران بازی رحمتی در استقلال به پایان رسیده است ولی در ابتدای لیگ هجدهم حسین حسینی به دلیل مصدومیت چند بازی نخست را از دست داد و این بار نوبت رحمتی بود که از این فرصت استفاده کند و پیراهن شماره یک استقلال را مجددا از آن خود کرد. او با ادامه حضور خود در دروازه استقلال رکورددار بیشترین تعداد بازی در تاریخ لیگ برتر شد. مهدی رحمتی از 540 هفته ممکن (بدون احتساب بازی عقب افتاده با ذوب‌آهن) در 439 هفته حضور داشته و تنها 101 بازی را از دست داده است.

رکوردهای رحمتی

مهدی رحمتی با 439 بازی بیشترین تعداد بازی در لیگ برتر را دارد. او با 180 کلین‌شیت، رکورددار کلین‌شیت در لیگ هم است. رحمتی در تاریخ فوتبال ایران در بین دروازه‌بان‌های تیم ملی، با 74 بازی بیشترین تعداد بازی ملی را در اختیار دارد. او با 32 کلین‌شیت در تیم ملی، رکورددار کلین‌شیت هم است. رحمتی در تاریخ لیگ برتر بیشتر از هر دروازه‌بان دیگری پنالتی گرفته. در بین دروازه‌بانان ایرانی، او رکوردار کلین‌شیت در لیگ قهرمانان آسیا است. کاپیتان استقلالی‌ها با 9 کلین‌شیت رکوردار کلین‌شیت در دربی هم است. مهدی رحمتی اولین دروازه‌بانی است که در لیگ برتر پنالتی از دست داده؛ او در لیگ دوم در بازی فجر سپاسی مقابل صنعت نفت آبادان نتوانست دروازه‌ی صنعت نفت آبادان را از روی نقطه‌ی پنالتی باز کند.

احمد توکلی: اگر تحریم نبودیم و مردم مرفه بودند، FATF را نمی‌پذیرفتیم

در پی تعویق در تصویب لایحه "پالرمو" رقم خورد| قله‌های جدید برای دلار و سکه

قیمت طلا 1 اسفند 97

منبع این خبر، وبسایت www.jamaran.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۰۲۴۶۱۳۹ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • پاسخگویی بیش از ۱۵ روز به ارباب رجوع تخلف اداری است
 • اسامی بازنشستگان شاغل در دستگاه‌ها اعلام شود
 • قاچاق سوخت؛ علت اصلی تلفات جاده‌ای سیستان‌وبلوچستان
 • بکارگیری نیروهای بومی اولویت شرکت ان جی ال دهلران باشد
 • سفیری که خط شکن شد
 • توصیه پیامبر (ص) درباره عدم بکارگیری مسئولان ناتوان
 • حدیث روز/ توصیه پیامبر(ص) درباره عدم بکارگیری مسئولان ناتوان
 • باید اشراف امنیتی را در استان سیستان‌وبلوچستان بیشتر کنیم
 • ​افتخارات نظام سلامت در سیستان وبلوچستان بسیار چشمگیر است/ عدالت؛ محور اصلی خدمات انقلاب در استان
 • 310میلیارد تومان طرح بنیاد برکت در سیستان وبلوچستان افتتاح شد
 • بکارگیری شبکه‌های اجتماعی برای انتخاب بانوان خارجی مسابقات بین‌المللی قرآن
 • کسب رتبه نخست کشور در سلامت اداری توسط استان قم
 • نگذاریم از سیستان وبلوچستان چهره خشنی در کشور و دنیا معرفی شود
 • تهیه نقشه راه نوسازی و تحول در مدیریت و نظام اداری شهرداری تبریز
 • فارس رکورددار افت سطح آب چاه های مناطق روستایی است
 • قم رتبه نخست سلامت اداری کشور را کسب کرد
 • قم رتبه نخست کشور در سلامت اداری است
 • نقاط قوت و ضعف طرح حمایت و تشویق مطلعین مفاسد اداری و اقتصادی
 • انگار قرار نیست که بازنشسته‌ها بروند!