رئیس بنیاد شهید بردسکن گفت: مادر شهیدان روح‌الله و رسول سلیمی از روستای فیروزآباد بردسکن بعد از سالها صبوری دار فانی را وداع گفت و به فرزندان شهیدش پیوست.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛حسین سلیمانیان در گفت‌و‌گو با خبرنگارصبح بردسکن،ضمن عرض تسلیت اظهار داشت: مادر شهیدان روح‌الله و رسول سلیمی از روستای فیروزآباد توابع شهرآباد بردسکن بعد از سالها صبوری به علت کهولت سن دار فانی را وداع گفت و به فرزندان شهیدش پیوست.

رئیس بنیاد شهید بردسکن گفت:مراسم تشییع حلیمه فیروزآبادیان، مادر شهیدان سلیمی روز گذشته با حضور مسئولین بردسکن و مردم شهیدپرور روستای فیروزآباد برگزار شد و پیکر مطهرش در کنار مرقد فرزندان شهیدش در گلزار شهدای روستا به خاک سپرده شد.

وی ضمن گرامیداشت یاد شهدای اسلام بیان داشت: شهیدان روح‌الله و رسول سلیمی به ترتیب در تاریخ‌های 62/10/4 و 63/7/28 به دفاع از کیان انقلاب اسلامی در عملیات عاشورا و به ترتیب در مناطق مهران و میمک به فیض عظیم شهادت نائل آمدند و اکنون مزار این دو شهید در زادگاهشان زیارتگاه عاشقان است.

حلیمه فیروزآبادیان در گفت‌و‌گو با خبرنگار کنگرۀ سرداران شهید در مورد شهادت عزیزانش گفته بود: خدا را شکر می‌کنم که بچه‌هایمان به راه خدا، راه دین و قرآن و برای حفظ میهن و وطن و ناموس رفتند؛ افتخارمان است که شهید شدند؛ خدا صبرمان داد، تحمل کردیم.

وی بیان داشته بود: بچه‌های من امام خمینی (ره) و انقلاب را خیلی دوست داشتند؛ برای حسین زهرا (ع)، برای اهل بیت(ع)، برای صحبت آقا ( امام خمینی ) بود که به جبهه رفتند.

مادر شهیدان در مورد عزیزانش ابراز کرده بود: روح‌الله و رسول خیلی شجاع بودند و صداقتشان خیلی خوب بود و به پاکیزگی و نماز اول وقت اهمیت می‌دادند؛ توسل به اهل بیت(ع) می‌کردند و خیلی خدا را دوست داشتند و اگر غیر از این بود شهید نمی‌شدند.

وی در پاسخ خبرنگار، تنها انتظارش از جوانان را «سلامتی» عنوان کرده و افزوده بود: سلامتی همۀ سربازان امام زمان (عج) و همۀ مسلمانان را از خداوند می‌خواهم که به امید خدا دشمنان اسلام را نابود کنند.

انتهای پیام/

منبع: دانا

خبر بعدی:

اهمیت مسئولیت پدر در تربیت فرزندان بیش از نان‌آوری است

در اسلام پدر به عنوان مسئول و سرپرست خانواده مطرح شده و باید در تمام ابعاد خانواده نقش پر رنگی داشته باشد این در حالی است که در غرب این نقش تقریباً به مادر منتقل شده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل سپاس ؛ در تمامی ادیان و فرهنگ‌ها پدر به عنوان یکی از کلیدی ترین و اساسی‌ترین افراد در بنیان خانواده محسوب می‌شود. می‌توان گفت تمامی فرهنگ‌ها بر نقش مرد به عنوان عمود و مدیر خانواده اتفاق نظر دارند. از این رو برای مردان در خانواده با توجه به نقش و جایگاه آن‌ها، مسئولیت و وظایف گوناگونی تعریف شده است. شاید بر اساس عرف مهم‌ترین وظایف مردان یا پدران تأمین مایحتاج خانواده و رزق رزق‌آوری باشد. اما مسئولیت‌های دیگر یک مرد در نهان خانواده در جایگاه پدر، مواردی فراتر از نان‌آوری است که به تبعه مدرنیته یا پیروی از مدل‌های غربی از آن غافل شده‌ایم. تربیت فرزندان یکی از مهم‌ترین وظایف پدران است که اهمیت آن کم‌تر از تأمین امرار و معاش نیست.

در این دراین‌باره اسداله رضایی روانشناس مذهبی و استاد دانشگاه  درباره نقش پدر در خانواده گفت: در اسلام پدر به عنوان مسئول و سرپرست خانواده مطرح شده و باید در تمام ابعاد خانواده نقش پر رنگی داشته باشد این در حالی است که در غرب این نقش تقریباً به مادر منتقل شده است.

رضایی با بیان اینکه در اسلام علاوه بر وظیفه نان‌آوری، بر مسئولیت پدر نسبت به تربیت فرزندان نیز تاکید شده است، بیان کرد: الگوپذیری و الگوگیری از پدر برای پسران و ارتباط عاطفی با دختران یکی از مهم‌ترین مسئولیت‌های پدر در خانواده است. به علاوه حضرت محمد (ص) با الگوی رفتاری خود با دختر بزرگوارشان، نشان دادند که نه تنها تفاوتی میان فرزند دختر و پسر نیست بلکه باید نسبت به دختران با مهربانی و لطافت بیش‌تری نیز رفتار شود.

وی تصریح کرد: متأسفانه در جامعه امروزی به دلیل مدرنیته و استقلال مالی اعضای خانواده نقش پدر در تربیت فرزندان کم رنگ شده و تبعیت کافی از وی در فضای خانواده وجود ندارد و نتیجه آن را نیز می‌توان در خروجی تربیتی کودکان و نوجوانان مشاهده کرده چراکه مادر برای تربیت نیاز به همیاری پدر داشته و وقتی این کمبود ایجاد می‌شود، شاهد ضعف‌های تربیتی در جوانان امروزی هستیم.

این روانشناس نقش رسانه و فضای مجازی را در تقویت جایگاه پدر در خانواده بسیار مؤثر خواند و عنوان کرد: رسانه‌ها از قبیل رسانه‌های جمعی، تلویزیون، سینما، آموزه‌های کتب درسی و به ویژه فضای مجازی می‌تواند بسیار به فرزندان و توجه و احترام آنان به پدر و هم چنین توجه دوباره مردان به مسئولیت‌های خود مؤثر باشد. باید از طریق آموزش‌های مستقیم و غیر مستقیم همچون انیمیشن‌هایی برای کودکان، موجب تعامل بیشتر فرزندان با پدران شده و با تکرار این آموزه‌های برای مادر و پدران، مسئولیت‌های آن‌ها را دوباره برایشان تبیین کنیم.

رضایی اظهار داشت: با نگاهی به آمار آسیب‌های اجتماعی، می‌توان ریشه بسیاری از آن‌ها را در کمبود محبت در خانواده به ویژه نسبت به دختران عنوان کرد. حال که در آستانه سال نو و روز پدر قرار داریم، بهتر است هم فرزندان بار دیگر احترام و الگوپذیری از پدران را سرلوحه خود قرار داده و هم مردان با توجه بیش‌تر به مسائل درون خانواده و بهبود یا تجدید ارتباط خود با فرزندان کانون خانواده را به اولین پناهگاه فرزندان تبدیل کنند.

وی گفت: اما با نگاهی به توصیه‌های اسلام در حوزه تربیت فرزندان و نحوه برخورد پدر با آن‌ها، با نکات ظریفی برمی‌خوریم که بی‌توجهی به آن‌ها را می‌توان علل بسیاری از معضلات اجتماعی جامعه دانست. تفکیک شیوه رفتاری با فرزند دختر و پسر از سوی پدر یکی از مهم‌ترین تأکیدات دین و فرهنگ ما محسوب می‌شود و در این میان رفتار پیامبر اکرم (ص) با دختر خود، حضرت فاطمه (س)، یکی از بهترین الگوها و مصادیق قابل ذکر است.

این روانشناس خاطرنشان کرد: طبق فرمایشات پیامبر اکرم (ص) حتی زمانی که پدری از بیرون یا مسافرت به خانه می‌آید ابتدا باید به فرزند دختر خود توجه کرده و حتی در حد سوغاتی کوچک، فرزند خود را مورد محبت قرار دهد و به فرموده ایشان، دلیل این امر نیاز بیش‌تر دختران به توجه و محبت است که این محبت ابتدا باید از سوی محارم به ویژه پدر به دختران منتقل شود تا فرزند به محبت‌های خارج از خانه روی نیاورد.

وی در پایان بیان کرد: به طور کل همواره در احادیث به لزوم ابراز محبت پدر نسبت به فرزندان دختر تاکید شده و پدر به عنوان سر منشأ سیراب کردن دختران از نیازهای عاطفی معرفی شده است. چراکه در صورتی که دختران در محیط خانواده محبت و توجه لازم را دریافت کرده باشند، در فضای جامعه به محبت‌های پوچ خارج از خانه روی نیاورده، انتخاب‌های آگاهانه‌تر خواهد داشت و در نهایت به آسیب‌های اجتماعی دچار نخواهند شد.

انتهای پیام/

 

مخالفت عضو مجمع با پیوستن به FATF: بگذاریم اگر قرار است خفه شویم دیگران این کار را انجام دهند| پیشنهاد حذف ریاست‌جمهوری از ساختار سیاسی کشور

مردم چرا به خود اجازه می‌دهند در کار مسئولان مملکت دخالت کنند؟!

نحوه دریافت عیدی از ایرانسل

منبع این خبر، وبسایت www.dana.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۰۷۰۱۹۳۰ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • تضمین چهار کار در ازای یک کار
 • سبک زندگی زنی که پیامبر و حضرت علی (ع) در دامنش پرورش یافتند، چگونه بود؟
 • نگاهی به ماجرای ولادت امیرالمؤمنین در بیت‌الله الحرام
 • فضائل حضرت علي(ع) از منظر آيات و روايات
 • مادر کاشانی ۴ قلو زایمان کرد/حال همه نوزادان خوب است
 • حکومت امیر المومنین احیاگر سنت رسول خدا
 • توزیع 80 تن میوه نوروزی در بردسکن
 • بررسی عملکرد رسول خادم در فدراسیون کشتی(گزارش)
 • تسليت رئيس‌جمهور درپي درگذشت مادر شهيدان حسن‌زاده‌رستمي
 • پدرانی که عید نوروز به خانه نرسیدند/ نسخه ای که به حقیقت پیوست
 • رییس جمهور درگذشت مادر شهیدان حسن زاده رستمی را تسلیت گفت
 • امام علی(ع)؛ احیاگر سنت پیامبر/ کارآمدی حکومت امیرالمومنین
 • استنادات قرآنی بیانات رهبر انقلاب در سال 97/ «آل عمران» و آیه 29 سوره «فتح»؛ پرارجاع‌ترین سوره و آیه
 • روحانی درگذشت مادر شهیدان حسن زاده رستمی را تسلیت گفت
 • رئیس جمهور درگذشت مادر شهیدان حسن زاده رستمی را تسلیت گفت
 • پیکر مادر سه شهید در کازرون تشییع شد
 • «رفیق مثل رسول» قصه جوانی که با حفظ نگاهش به درجه اعلای شهادت رسید
 • گلچینی از بهترین اشعار ولادت امام علی(ع)
 • جانباز حمیدرضا حاتمی به هم‌رزمان شهیدش پیوست