مسئول دفتر نماینده الیگودرز روایتی از برخورد نزدیک با تروریست‌ها در محل دفاتر نمایندگان و همچنین خروج کارمندان مجلس از موضع گروگان با تلاش نیروهای ضدشورش را مطرح کرد.

مسعود خدابخشی در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: در حوالی ساعت ۱۰ صبح بعد از تماس یکی از همشهریان دانشجو که درحال ورود به گیت ورودی جهت انجام تشریفات و اخذ برگه ورود بود از درگیری مطلع شدم. ایشان ذکر کرد فردی مهاجم با اسلحه در سالن انتظار مراجعین اقدام به تیراندازی نموده است که طی آن یک نفر کشته و فرد دیگری مجروح گشته که با تلاش خود را به بیرون از سالن رسانده است. با تصور اینکه یک شخص اقدام به تیراندازی نموده است آماده برای رفتن به سمت بیرون از ساختمان اداری می‌شدم که جو ساختمان رو به تشنج می‌گرایید. بعد از آنکه به همراه اعضا دفتر دکتر شهریاری به سمت راه پله‌ها رفتیم با هشدار افرادی مواجه شدیم مبنی بر حمله تروریستی است و به اتاق‌ها برگشته درب‌ها را ببنید و پناه بگیرید.

وی افزود: با عجله به سمت دفتر خود برگشته با توجه به آنکه از نظر جایگاهی دفتر ما محل خوبی برای پناه‌گیری نبود از طرفی تنهایی در شرایط این چنینی ابدا روش مطلوبی به شمار نمی‌آمد ضمن قفل کردن در دفتر با حضور در جمع همکاران خود در دفتر دکتر شهریاری در مکانی مابین دیوار و یک ستون که به عنوان نمازخانه استفاده می‌شد پناه گرفتیم. کم کم صدای تیراندازی تشدید می‌شد و شرایط به‌گونه‌ای پیش می‌رفت که امیدی برای زنده ماندن متصور نمی‌شدیم لذا با تماس گرفتن با نزدیکان سعی کردیم تنش لحظه‌ای را شاید به امیدی تبدیل نماییم که باید زنده بمانیم.

مسوول دفتر نماینده الیگودرز ادامه داد: از آنجا که موضع قرارگیری ما در انتهای راهرو طبقه ۴ بود لذا بعد از فشار نیروهای ضدشورش و حفاظتی، تروریست‌های منتسب به داعش شعارگویان به همراه تکلم عربی به سمت انتهای سالن حرکت نمودند و ضمن شلیک به اتاق‌ها به هر دو دفتر (دفتر دکتر خدابخشی و دفتر دکتر شهریاری) شلیک نمودند. تعداد تیرهای شلیک شده به حدی بالا بود که تمام دیوارها آسیب دیده بود و شیشه‌های سکوریت حائل بین دفاتر از بین رفته بود. تنها پناه ما ستون و کتابخانه‌ای بود که ما را مستور می‌نمود. اگرچه تیرهای شلیکی آنقدر نزدیک اصابت می‌نمود که تنها می‌توان موهبت خداوند را برای دلیل عبور از آن مهلکه متصور بود. تیرهایی که حتی به ۱۰ سانتی متری ما اصابت می‌نمودند.

وی اضافه کرد: محل قرارگیری ما در انتهای راهرو به‌گونه‌ای بود که تیرهای شلیکی نیروهای ضدشورش هم به ان برخورد می‌کرد. بعد از آنکه تروریست‌ها چند بار طول سالن را طی نموده و ضمن انکه به اتاق‌ها شلیک می‌نمودند برگشته و دوباره به اتاق محل حضور ما شلیک می‌کردند بارقه امید با شنیدن صدای نیرو ضد شورش در دل ما زنده گردید. در همین حال آنها متوجه حضور ما شدند.

خدابخشی همچنین گفت: ما با اعلام جملاتی مانند ما کارمندیم،‌ مجلسی هستیم، شلیک نکنید، اقدام به اعلام حضور علنی کردیم. آنها گفتند دست‌های خود را بر روی سر قرار داده به بیرون آمده و به صورت سینه‌خیز کف سالن را به سمت ما طی کنید، ما از موضع خارج شده و به سینه‌خیز از روی شیشه‌های شکسته شده در کف راهرو به سمت نیروهای ایرانی حرکت کردیم. وضعیت بسیار پیچده‌ای بود که با حمایت آتش مجموعه نیروهای ضدشورش حاضر در ساختمان توانستیم از طبقه خارج و به سمت سالن غذاخوری نمایندگان جهت مداوای سطحی حرکت کنیم.

وی در پایان گفت: اگرچه ما در موضع گروگان بودیم و به واسطه جانفشانی نیروهای ضدشورش از طبقه مذکور خارج شدیم اما تعدادی همچنان گروگان تروریست‌ها بودند. بعد از انتقال ما تروریست واقع در طبقه ۴ اقدام به انفجار جلیقه انتحاری خود در انتها سالن نمود که منجر به تخریب کامل دفتر نماینده الیگودرز و دکتر شهریاری گردید. بعد از کنترل اوضاع و هلاکت تروریست‌ها مجموعه افراد حاضر در محل به صورت دسته‌های حدودا ۶ نفری تحت حفاظت از مجموعه ساختمانی مجلس خارج و به محل امن انتقال داده شدند.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

چه کسی دستور شلیک به «پهپاد آمریکایی» را صادر کرد؟ / عجیب‌ترین رسوم کشور‌های جهان / محمد یا محمدرضا؛ کدامیک از برادران خاتمی دروغ می‌گوید؟ / اقدام عجیب یک راهب برای نزدیک شدن به خداوند

به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان،  در این بسته خبری، گلچینی از پربازدیدترین اخبار گروه وبگردی را مشاهده می‌کنید؛ با ما همراه باشید.

چه کسی دستور شلیک به «پهپاد آمریکایی» را صادر کرد؟
طبیعی است که با مشخص شدن هویت آمریکایی پهپاد متجاوز اولین سوالات و ملاحضات این باشد که دستور مهم و حساس شلیک به این پهپاد را با توجه به تبعات امنیتی و سیاسی آن چه کسی صادر کرده است؟

عجیب‌ترین رسوم کشور‌های جهان که مغزتان از شنیدشان سوت می‌کشد!
رسوم خاصی در برخی کشورها وجود دارد که برای بقیه‌ی مردم دنیا عجیب و غیر قابل درک به نظر می‌رسد.

اقدام عجیب یک راهب برای نزدیک شدن به خداوند
هر فرد برای نزدیک شدن به خداوند روشی خاص دارد، یک نفر انفاق می‌کند، یک نفر به یتیمان کمک می‌کند و بعضی‌ها هم مثل سنت سیمون عجیب‌ترین روش ممکن را انتخاب می‌کنند.

پشت پرده ادعاهای ضدونقیض دو برادر درباره انتخابات ۸۸ / محمد یا محمدرضا؛ کدامیک از برادران خاتمی دروغ می‌گوید؟ + فیلم
امکان ندارد که هم محمد خاتمی راست بگوید و اعلام کند که تقلب نشده است و هم محمدرضا خاتمی راست بگوید و اعلام کند که ۸ میلیون تقلب شده است، بالأخره ادعای یکی از دو برادر دروغ است.

قالیباف کاندیدای انتخابات مجلس می‌شود؟
سخنگوی فراکسیون مستقلین مجلس شورای اسلامی گفت: بعید است که قالیباف قصد ورود به انتخابات مجلس شورای اسلامی را داشته باشد.

این طناب پوسیده است!
یادداشتی به قلم مدیر مسئول روزنامه کیهان درباره اعتماد بی‌اساس عربستان به آمریکا و ماجرای شکار پهپاد گلوبال هاوک را از نظر می‌گذرانید.

سکوت عجیب سلبریتی‌ها در برابر شکار پیشرفته‌ترین پهپاد آمریکایی!
سلبریتی‌هایی که از تابعیت ایرانی فرزندان خود شرم دارند و برای زایمان به آمریکا و کانادا و آلمان و... می‌روند، نباید انتظار خوشحال شدن بابت حماسه‌های ملی را داشت.

توصیه‌های ژنرال آمریکایی به ترامپ پس از ماجرای سقوط پهپاد/ مسیر را درباره ایران اشتباه رفتیم/ باید بپذیریم که مقابل این کشور شکست خوردیم
دریادار بازنشسته آمریکا با انتقاد از سیاست ترامپ در مقابل ایران، پیامد‌های سقوط پهپاد آمریکایی بدست نظامیان ایران را مورد بررسی قرار داده است.

افشاگری یک نماینده مجلس درباره ورود پول‌های کثیف به انتخابات مجلس
یک نماینده مجلس شورای اسلامی با انتقاد از وجود پول‌های کثیف در در عرصه انتخابات، جزئیاتی از برخی موارد این نوع پول‌ها در انتخابات مجالس دهم و یازدهم را تشریح کرد.

بلاهایی که عربستان و امارات ناآگاهانه با تحریک آمریکا علیه ایران بر سر خود می‌آورند
اگرچه عربستان و امارات در افزایش تنش میان ایران و آمریکا در سال‌های اخیر نقش مهمی ایفا کرده‌اند اما بدون شک این دو کشور از اقدام خود تأثیرات مخربی می‌‏پذیرند.

انتهای پیام/

پربازدیدهای وبگردی

ترامپ: بدون هیچگونه پیش‌شرطی آماده مذاکره با ایران هستیم| چرا حمله آمریکا به ایران لغو شد؟

پیام ترامپ به ایران از طریق عمان؛ از هشدار درباره حمله قریب‌الوقوع تا مخالفت با جنگ و درخواست مذاکره با تهران | ایران تکذیب کرد

گزینه قطعی نیمکت پرسپولیس؛ آنته چاچیچ!

منبع این خبر، وبسایت www.isna.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۱۰۲۴۶۱۳ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • سرباز سعودی سه تن از دوستانش را با شلیک گلوله به قتل رساند
 • سرنوشت مبهم ۱۶۰ تروریست آلمانی در عراق و سوریه
 • «یادداشت های یک تروریست» کتاب شد
 • 3 تروریست در کراچی پاکستان کشته شدند
 • سرمایه‌گذاری عظیم و هنگفت عربستان در معامله قرن
 • حمله موشکی تروریست‌ها به  شمال سوریه
 • سرنگونی پهپاد تروریست‌های النصره در اطراف فرودگاه حماة
 • دستگیری مسئول دفتر غنایم داعش در نینوا
 • تکثیر سلاطین با دلا‌ر ۴۲۰۰
 • سرنگونی پهپادی دیگر از تروریست ها
 • سرنگونی پهپاد تروریست‌ها در حماه سوریه
 • ارتش سوریه پهپاد تروریست‌ها را سرنگون کرد
 • سرنگونی پهپاد تروریست‌ها در استان حماه سوریه
 • ارتش سوریه پهپاد تروریست‌ها در حماه را سرنگون کرد
 • چه کسی دستور شلیک به "گلوبال هاوک"را صادر کرد؟
 • پایگاه تروریست‌ها در غرب حلب منهدم شد؛ تدارک ارتش سوریه برای عملیات در شمال حماه
 • چرا ترامپ جنگ نمی‌خواهد؟
 • شلیک به پهپاد آمریکایی، دفاع مشروع از حریم وطن
 • چه کسی دستور شلیک به «پهپاد آمریکایی» را صادر کرد؟