به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان؛ خروس‌بازان یا به قول خودشان عشق‌بازها، خروس‌های خود را که بیشتر از نژادهای افغان، ترک، سندی و هندی هستند، آماده شرکت در مسابقات خروس جنگی می‌کنند. خروس‌ها با درآمدن از لک (پرریزی) آماده می‌شوند.  این مسابقات در رینگی به مساحت حدود ۱۰ متر مربع و بر روی فرش (برای جلوگیری از خستگی حیوان) انجام می‌شود. پیشینه این مسابقات به حدود قرن ششم پیش از میلاد می‌رسد. این حیوانات همانند ورزشکاران حرفه‌ای تربیت می‌شوند و گاه قیمت آنها به حدود ۵۰ میلیون تومان می‌رسد. مسابقات معمولا با شرط‌بندی همراه است که هیجان آن را به طور فزاینده‌ای برای علاقه‌مندانش بالا می‌برد.

خروس‌ها اغلب در کارتن‌های خالی سیگار حمل می‌شوند که مناسب با قد و هیکل آنها می باشند. در اصطلاح خروس بازی به خروسی «چهاردانگ» گفته می شود که بالای۷۰سانتی متر قد داشته باشد.

خارها (ناخن مصنوعی) سایزها و کاربردهای مختلفی دارد که بنابر شگرد مبارزه خروس و همچنین خروس حریف مقابل توسط خروس باز انتخاب و بوسیله چسب‌های مایع، پانسمان و لنت برروی پای حیوان نصب می‌گردد که نیاز به تجربه و تخصص خاصی دارد.


انتخاب نوع خار و نحوه نصب آن در مسابقات بسیار تعیین کننده است و خروس‌باز عموما نظر تیم پشتیبانی خود را جویا می‌شوند.
خروس‌بازان با قطع ناخن خروس و جایگزین کردن ناخن مصنوعی سعی در ایجاد ضربات کاری در هنگام مسابقه دارند.


خروس باز با فوت کردن در چشم خروس درحال آماده سازی آن برای مسابقه است.


تیم آماده‌سازی خروس در آغاز مسابقه با گذاشتن فتیله درگلوی حیوان و دادن آب به خروس آن را مهیای مسابقه می‌کنند.


هرهفته مشتاقان زیادی برای دیدن مسابقات خروس‌بازی به دامداری متروکه‌ای که با تغییرات درقسمتی از آن رینگ ساخته شده گردهم می‌آیند. صاحب دامداری باگرفتن ورودی و فروش انواع کباب و قلیان برای خود درآمدی بهتراز دامداری ایجاد کرده است.
دو خروس قبل از شروع حمله درحال محک زدن یکدیگر هستند. خروس‌ها با اسم‌های گوناگون شناخته می‌شوند اعم از: صابونی،لالکی،کج تاج،ابرش،خسک،سیندی

شگرد مبارزه خروس‌ها معمولا متفاوت است. عموما آنها با پریدن به هوا سعی در وارد کردن ضربه به سر و گردن خروس مقابل دارند.
دو خروس قبل از شروع حمله درحال محک زدن یکدیگر هستند.
خروس‌های مبارز همانند ورزشکاران حرفه‌ای تربیت می‌شوند و گاه قیمت آنها به حدود ۵۰ میلیون تومان می‌رسد.
در زمان استراحت خروس‌ها تر‌‌ و خشک و کمپرس می‌شوند و برای ادامه مسابقه آماده می شوند. خروس بازها تنها مجاز به دادن آب قند به آنها می‌باشند و اگر پارگی دربدن حیوان باشد بخیه زده می‌شود.


هرهفته مشتاقان زیادی برای دیدن مسابقات خروس‌بازی می‌آیند.
شگرد مبارزه خروس‌ها معمولا متفاوت می‌باشد. عموما آنها با پریدن به هوا سعی در وارد کردن ضربه به سروگردن خروس مقابل دارند.
خروس‌های مبارز همانند ورزشکاران حرفه‌ای تربیت می‌شوند و گاه قیمت آنها به حدود ۵۰ میلیون تومان می‌رسد.
در حین مسابقه، خروس‌بازها با مکیدن لخته خونی که در اثر ضربه خروس حریف در حین مسابقه ایجاد شده است خروس را آماده ادامه مسابقه می‌کنند.


هر هفته مشتاقان زیادی برای دیدن مسابقات خروس‌بازی به دامداری متروکه‌ای که با تغییرات در قسمتی از آن رینگ ساخته شده گردهم می‌آیند. صاحب دامداری باگرفتن ورودی و فروش انواع کباب و قلیان برای خود درآمدی بهتر از دامداری ایجاد کرده‌ است.
صاحب خروس با فوت کردن در پرهای خروس دمای بدن حیوان راپایین می آورد تا آماده ادامه مسابقه شود.
با طولانی شدن مسابقه، خروس‌ها تقریبا دیگر رمقی برای ادامه ندارند دراین هنگام با رضایت طرفین مسابقه مساوی اعلام می‌شود.
هر هفته مشتاقان زیادی برای دیدن مسابقات خروس‌بازی به دامداری متروکه‌ای که با تغییرات در قسمتی از آن رینگ ساخته شده گردهم می‌آیند. صاحب دامداری باگرفتن ورودی وفروش انواع کباب وقلیون برای خود درآمدی بهتر از دامداری ایجاد کرده است.
مسابقات خروس‌بازی عموما در روزهای تعطیل برگزار می‌شود و زمان مسابقه دو تایم یک ساعته است که دوتایم آب (زمان استراحت) بیست دقیقه ای دارد.
اگر درحین مسابقه شکاف در بدن خروس ایجاد شود در زمان استراحت، تیم همراه خروس باز به بخیه‌زدن با نخ و سوزن معمولی می‌پردازند.


قبل از بخیه زدن تیم همراه سعی می‌کند که با کمپرس حوله گرم از ایجادتورم در ناحیه بریده شده قبل از بخیه جلوگیری کند.


در زمان استراحت افراد متخصص با تغییراتی که در خار ایجاد می‌کنند سعی درتغییر روند مسابقه و نتیجه گیری بهتر دارند.


تیزکردن ناخن درحین مسابقه باعث می‌شود که برندگی خار بر بدن خروس مقابل بیشتر شود.


مسابقه، خروس‌بازها با مکیدن لخته خون که در اثر ضربه خروس حریف در حین مسابقه ایجاد شده است، خروس را آماده ادامه مسابقه می‌کنند.

منبع: ایسنا

انتهای پیام/

شکنجه‌ای وحشتناک‌ به نام مسابقات خروس بازی

منبع: باشگاه خبرنگاران

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

برگزاری مسابقه «شهر عاشقی» در خراسان‌جنوبی

سعید کسرایی، مسئول دفتر استانی سازمان فضای مجازی سراج در خراسان‌جنوبی با حضور در غرفه ایکنا در نمایشگاه قرآن، در گفت‌وگو با ایکنا از خراسان‌جنوبی، اظهار کرد: همزمان با دوازدهمین نمایشگاه قرآن و عترت خراسان‌جنوبی، سازمان فضای مجازی سراج با همکاری کانون فرهنگی هنری شهید فهمیده اقدام به برگزاری مسابقه «شهر عاشقی» کرده است.
وی با بیان اینکه در این مسابقه هرشب یک سوال از آیات قرآن بیان می‌شود، افزود: علاقمندان می‌توانند با مراجعه به کانال منادی به آدرس @monadi-sk نسبت به دریافت سوال اقدام کنند.
مسئول دفتر استانی سازمان فضای مجازی سراج در خراسان‌جنوبی بیان کرد: افراد می‌توانند برای پاسخ به سوالات مسابقه کد #2*4*2000*2*6655* را شماره گیری کنند.
کسرایی افزود: این مسابقه هر شب دو برگزیده دارد که یک بن خرید از نمایشگاه به مبلغ 100 هزار تومان و یک کارت هدیه به مبلغ 50 هزار تومانی به برندگان اعطا خواهد شد.
وی با بیان اینکه کانال منادی در طول سال مرجع اطلاع رسانی محافل مذهبی است که در ماه مبارک رمضان به صورت ویژه‌تر فعالیت می‌کند، خاطرنشان کرد: این کانال در ماه رمضان کمپین شهرعاشقی را پیگیری می‌کند که طی آن هروز سحر یک کلیپ یک دقیقه‌ای با موضوعات سبک زندگی و هر روز افطار یک کلیپ یک دقیقه‌ای با موضوعات معرفت اخلاقی منتشر می‌کند.
مسئول دفتر استانی سازمان فضای مجازی سراج در خراسان‌جنوبی یادآور شد: انتشار پوسترهایی با مضامین ادعیه و بررسی گناهان نیز از دیگر برنامه‌های این کانال است.
انتهای پیام

توافق واشنگتن و تهران چه کسانی را نگران می‎کند؟|چه کسی خواستار جنگ آمریکا علیه ایران است؟

سفیر ایران در لندن: تمام ملت ایران پشتیبان نظام هستند| طرفدار درگیری نیستیم| مردم برای پرداخت هزینه مقاومت در برابر آمریکا آماده‌اند| انقلابی خاموش در حال رخ دادن در اقتصاد ایران است

دستگیری راننده پورشه مرگ+عکس

منبع این خبر، وبسایت www.yjc.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۱۱۴۳۹۲۱ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • ثبت‌نام هفتمین دوره مسابقات قرآن قوه قضائیه آغاز شد
 • ورود ناو جنگی آمریکا به دریای چین جنوبی واکنش پکن را برانگیخت
 • بقاع متبرکه چهارمحال و بختیاری آماده برگزاری مراسم شب‌های قدر
 • احتمال عفو جنایتکاران جنگی آمریکایی در افغانستان توسط ترامپ
 • جزئیات نقشه 2 مرحله‌ای محور بولتون -نتانیاهو برای تغییر نظام ایران / جنگی در کار نخواهد بود/ از خطر عوامل خودسر نفوذی نباید غافل بود
 • دردل‌های همسر یک شهید مدافع حرم/ «محمدحسن دهقانی» چگونه به چنگال خونین تروریست‌ها افتاد؟ + تصاویر
 • تحریم ها با رونق کشاورزی و دامداری به فرصت تبدیل می شود
 • فاز نخست سایت عشایری شیروان بهره برداری شد
 • برگزاری مسابقه ریش و سیبیل در بلژیک + فیلم
 • تحریم‌ها با رونق کشاورزی و دامداری به فرصت تبدیل شوند
 • کشف تعداد زیادی سلاح شکاری و جنگی در شهرستان چاراویماق
 • برگزاری مسابقه انتخابیه اردوهای آمادگی مسابقات سیزم پس از ماه رمضان
 • خودروهای جنگی تایپ 05 چین(+تصاویر)
 • برگزاری مسابقه عجیب‌ترین ریش و سبیل‌های جهان در بلژیک + تصاویر
 • ضرورت اتخاذ آرایش جنگی در اقتصاد برای عبور از بحران
 • مسابقه ریش و سبیل‌های عجیب
 • دامداری که همسایگانش را عاصی کرده
 • ترامپ به دنبال عفو نظامیان متهم به ارتکاب جنایات جنگی
 • بحران جنایت در آمریکا/ تیراندازی خونین در ایندیانا