به گزارش جام نیوز، مولوی عبدالغفور جمالزهی (رخشانی) امام جمعه اهل سنت روستای رضا آباد در استان گلستان مقارن با هفته وحدت، صبح روز سه شنبه، ششم آذر توسط افراد ناشناس ترور شد. وی قبل از این ترور در مراسم بزرگداشت چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی و هفته وحدت در این روستا شرکت کرده بود. وی در این مراسم که آخرین سخنرانی ایشان بود، در تمجید وحدت بین شیعه و سنی اظهار داشت: چرا باید با همدیگر اختلاف داشته باشیم هرگز جای اختلاف نیست.

ما چه شیعه و چه سنی، پیرو یک قرآن هستیم، که در آن خداوند تبارک و تعالی می فرماید «وَاعْتَصِمُوا بِحَبْلِ اللَّهِ جَمِيعًا وَلَا تَفَرَّقُوا».

 

دانلود

 

چانچه سخنان ایشان نشان می‌دهد، ایشان از کسانی بودند قائل به وحدت بین شیعه و سنی و زندگی مسالمت آمیز بین شیعه و سنی بودند. و نسبت به انقلاب اسلامی ایران که در مقابل ظلم و استبداد به وقوع پیوست و هماکنون تنها مدافع آرمان مقدس قدس است، ارادت داشتند، چنانچه شرکت ایشان در مراسم شکرکزاری چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی نشاندهنده همین امر است.

 

با اینهه پس ترور مولوی عبدالغفور جمالزهی شبکه وهابی کلمه که از سوی بن سلمان و شاهزاده‌های سعودی تغذیه مالی می‌شود، و در زمان حمله داعش به عراق از این گروه تروریستی حمایت کرد در برنامه‌های متعدد خود از این اتفاق بیشترین بهره‌برداری را می‌کند و ایران را به ترور این عالم اهل سنت متهم می‌کند. جالب اینجاست که این شبکه روی این نکته تأکید دارد که ایران درست در هفته وحدت اقدام به ترور این عالم اهل سنت کرده است.

 

این شبکه بدون ارائه هر گونه سندی، در وبسایت خود ایران را به ترور مولوی عبدالغفور جمالزهی متهم کرده و  نوشت: منابع محلی وآگاه می گویند: پیشتر، مولوی عبدالغفور جمال‌زهی بارها از سوی نهادهای امنیتی مورد تهدید و بازجویی قرار گرفته بود. نیروهای امنیتی و اطلاعاتی ایران متهم ردیف اول این ترورها به‌شمار می‌روند.

 

گفتنی است، هجم انبوه تولید برنامه در این شبکه در موضوع  ترور مولوی عبدالغفور جمالزهی و متهم کردن ایران به ترور وی که نمونه‌ای از این برنامه‌ها را در ذیل می‌بینید و بهره برداری این شبکه تفرقه انداز و مخالف وحدت شیعه و سنی از این اتفاق نشاندهنده حقایق پشت پرده این ترور و دست داشتن عوامل وهابی سعودی در این ترور است. آنچه مشخص است این ترور با دو هدف انجام شده است. اول از میان برداشتن عالم اهل سنتی که مدافع وحدت و جمهوری اسلامی است، دوم بهره برداری سیاسی از این اتفاق در تخریب هفته وحدت و متهم کردن جمهوری اسلامی به این ترور.

 

دانلود

 

حال باید از این شبکه وهابی سعودی پرسید، که پس از قتل فجیع خاشقجی توسط بن سلمان چه پروژه‌هایی در دست عربستان و عوامل آن در مورد ترور مخالفان سیاست‌های تفرقه افکنانه عربستان در دست است، و عوامل شبکه وهابی کلمه در این ترور چه نقشی داشته‌اند که این طور برنامه‌ریزی شده از ترور شخصی که علیه شبکه کلمه و سیاست‌های تفرقه‌افکنانه آن فعالیت می‌کرده است، نهایت بهره‌برداری را می‌کند!؟

 

منبع: جام نیوز

خبر بعدی:

کلاهبرداری‌های مجازی از جویندگان کار/ لزوم توجه بیشتر شهروندان به تبلیغات فروش کالاهای ارزان در شبکه‌های اجتماعی

رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات مازندران از شناسایی ودستگیری متهم به کلاهبرداری که با تبلیغات آگهی کار در سایت‌ های دیوار و شیپور و کانال‌ های تلگرامی، مردم را فریب داده و اقدام به کلاهبرداری می‌کرد، خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ سرهنگ حسن محمدنژاد در گفت و گو با بلاغ گفت: در پی مراجعه و طرح شکایت یکی از شهروندان مبنی بر کلاهبرداری 5 میلیون ریالی از وی در شبکه های اجتماعی و فضای مجازی، موضوع در دستور کار کارشناسان و کارآگاهان پلیس فتا قرار گرفت.

وی تصریح کرد: با انجام تحقیقات از مالباخته مشخص شد، مالباخته که جویای کار بوده با مراجعه به اپلیکشن دیوار و مشاهده آگهی کار در فضای مجازی برای ثبت نام طی دو مرحله اقدام به پرداخت وجه از طریق درگاه بانکی کرده و در نهایت با پرداخت 5 میلیون ریال متوجه شدم از من کلاهبرداری شد.

محمدنژاد بیان کرد: با توجه به وقوع چندین فقره کلاهبرداری در فضای مجازی از طریق تبلیغات کار، ماموران پلیس فتا با انجام اقدامات اطلاعاتی و شگرد های خاص پلیسی متهم را شناسایی کردند.

وی افزود: با شناسایی مخفیگاه متهم و با هماهنگی قضائی، این فرد در اقدامی غافلگیرانه دستگیر شد که در تحقیقات و بازجویی های فنی پلیس، ضمن اقرار به بزه انتسابی اظهار داشت، برای ایجاد شغل برای خودم در سایت‌ های دیوار و شیپور و نیز کانال نیازمندی‌ های شهرمان درخواست دادم که آگهی کار بسته ‌بندی قطعات لامپ در منزل را برایم تبلیغ کنند و از متقاضیان خواستم تا برای گرفتن سفارش کار از بنده، مبلغی را برای ثبت نام واریز کنند.

رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات مازندران گفت: متهم در ادامه تحقیقات عنوان کرد که پس از گرفتن سفارش از متقاضیان برای کار بسته‌ بندی قطعات لامپ، مبالغ متغیری را از افراد مختلف می‌گرفته و دیگر پاسخگوی تماس‌های آنها نبوده است

رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات مازندران به شهروندان توصیه کرد: مراقب آگهی‌ ها و تبلیغاتی که بر روی سایت ‌هایی نظیر شیپور و دیوار و نیز در خواست ‌های واریز آنلاین وجه باشند، زیرا در بسیاری از موارد دیده شده که به محض واریز وجه، آگهی‌ کننده یا کلاهبردار دیگر پاسخگوی تماس ‌های خریدار نبوده است.


شهروندان مراقب تبلیغات فروش کالاهای ارزان قیمت در شبکه های اجتماعی باشند

رئیس پلیس فتای استان از شناسایی و دستگیری متهم به کلاهبرداری که با تبلیغ فروش گوشی‌های ارزان قیمت در کانال ‌های تلگرامی از شهروندان کلاهبرداری می کردف خبر داد .

محمدنژاد گفت: در پی مراجعه یکی از شهروندان با ارائه مرجوعه قضائی به پلیس فتا مبنی کلاهبرداری از وی در شبکه اجتماعی تلگرام ، موضوع در دستور کار کارشناسان این پلیس قرار گرفت .

وی تصریح کرد: با انجام اقدامات اطلاعاتی و تحقیقات پلیسی از مالباخته مشخص شد، فرد یا افرادی با راه اندازی کانال تلگرامی در پوشش تبلیغات فروش گوشی تلفن همراه زیر قیمت بازار اقدام به دریافت اطلاعات حساب بانکی شهروندان و برداشت غیرمجاز از حساب آنان می کنند.

محمدنژاد، افزود: کارشناسان پلیس فتا در ادامه تحقیقات با انجام اقدامات فنی و تخصصی موفق شدند، رد متهم به کلاهبرداری اینترنتی را شناسایی و با هماهنگی قضائی متهم را در اقدامی غافلگیرانه دستگیر کنند.

رئیس پلیس فتای مازندران، ادامه داد: متهم در تحقیقات و بازجویی های فنی پلیس ضمن اقرار به بزه انتسابی، اظهار داشت با راه‌اندازی کانال تلگرامی تبلیغات فروش گوشی‌های تلفن همراه زیر قیمت بازار، کاربران را ترغیب به خرید می کرده و سپس به بهانه ‌های مختلف، اطلاعات حساب بانکی آنان را سرقت می کرد و تاکنون مبلغ 40 میلیون ریال از این طریق کلاهبرداری کرده است.

محمدنژاد توصیه کرد: مراقب آگهی‌ها و تبلیغاتی که در شبکه‌های اجتماعی مبنی‌بر فروش کالای ارزان قیمت است باشید، زیرا در بسیاری از موارد کلاهبرداران از این طریق مردم را فریب داده و با کشاندن آنها به درگاه‌های جعلی بانکی، در صدد سرقت اطلاعات حساب و برداشت غیر مجاز از آنها هستند.

رئیس پلیس فتا با هشدار به شهروندان در خصوص کلاهبرداری های اینترنتی به کاربران فضای مجازی توصیه کرد: هرگز قبل از دریافت کالا وجه را به حساب فروشنده واریز و هیچ وجه به فروشندگانی که در فضای مجازی و به‌ خصوص شبکه‌های اجتماعی به عنوان ودیعه مبلغی را درخواست می‌کنند اعتماد نکنید.

وی تاکید کرد: حتماً دقت داشته باشید که با فروشنده به صورت حضوری ملاقات و مبلغ را پس از رویت کالا و مطمئن شدن از سلامت آن پرداخت کنید. ‌‌

رئیس پلیس فتای مازندران در پایان از شهروندان خواست در صورت اطلاع از هرگونه فعالیت مجرمانه در فضای مجازی مراتب را از طریق نشانی پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش مرکز فوریت‌های سایبری لینک ثبت گزارش‌های مردم اعلام کنند.

انتهای پیام/

احمد توکلی: اگر تحریم نبودیم و مردم مرفه بودند، FATF را نمی‌پذیرفتیم

در پی تعویق در تصویب لایحه "پالرمو" رقم خورد| قله‌های جدید برای دلار و سکه

قیمت طلا 1 اسفند 97

منبع این خبر، وبسایت www.jamnews.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۱۸۴۴۶۷۶ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • فرار مغزها سیاسی‌ترین کلمه 40 سال اخیر در کشور است
 • اعدام 9 نفر به جرم ترور دادستان مصر
 • کلمه به کلمه بیانیه گام دوم رهبر معظم انقلاب حرف دارد/ دانشجویان مطالعه عمیق داشته باشند
 • حکم اعدام ۹ متهم پرونده ترور دادستان کل سابق در زندان قاهره اجرا شد
 • 9 مصری اعدام شدند
 • اعدام ۹ مصری در ارتباط با ترور هشام برکات
 • اجرای حکم اعدام ۹ نفر در پرونده ترور دادستان سابق مصر
 • فرش قرمز هند برای بن سلمان و استقبال از او بر خلاف پروتوکل+تصاویر
 • مراسم تجلیل از شهید امنیت محمدحسین حدادیان برگزار می‌شود
 • تقدیر مولوی عبدالحمید از فعالیت‌های ستاد دیه؛ وعده آزادی زندانیان با مبالغ خُرد
 • وحدت اسلامی مقدمه مقابله با دشمنان تفرقه است
 • جدیدترین اثر جمال میرصادقی به زنان نویسنده تقدیم شد
 • وحید جلیلی: فیلم «متری شش و نیم» به معنــای واقعی کلمه درخشان بود/جشنواره فیلم فجر امسال، بهترین یا یکی از بهترین جشنواره های ۲۰ سال اخیر کشور بود
 • یاسر عرفات با خمیر دندان ترور شد
 • عرفات با «خمیر دندان» ترور شد/ پیشنهاد آمریکا به ایران درباره فلسطین
 • نشست «ظرفیت های تمدنی فقه شیعه» برگزار می شود
 • ایجاد نهضت علمی راهکار مبارزه با تفکرات وهابی و سلفی است
 • سودای خرید منچستر و فرافکنی قاتل خاشقچی
 • اولین دوره مسابقات موتور کراس استان در باشگاه کویران طبس برگزار شد