استاندار همدان بیان کرد: استان همدان در اهداء عضو در غرب کشور پیشگام است. قطعا ایثار و جانفشانی بزرگی نیاز است تا پدر و مادری رضایت بدهند که تک تک اعضای عزیزانشان به دیگران اهدا شود. این عمل نیاز به سخاوت و گذشت و نوع دوستی دارد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از شبنم همدان:استاندار همدان بیان کرد: استان همدان در اهداء عضو در غرب کشور پیشگام است.

قطعا ایثار و جانفشانی بزرگی نیاز است تا پدر و مادری رضایت بدهند که تک تک اعضای عزیزانشان به دیگران اهدا شود. این عمل نیاز به سخاوت و گذشت و نوع دوستی دارد.

اولین جشن نفس در استان همدان با حضور چهره های شاخص سیاسی و عبادی و خانواده های دریافت کننده عضو و افراد گیرنده عضو در سالن همایشهای دانشگاه علوم پزشکی همدان در روز دوشنبه 16 مرداد ماه برگزار شد .

محمد ناصر نیکبخت استاندار همدان اظهار داشت : در مقابل خانواده هایی که با رضایت به اهداء اعضای عزیزانشان به دیگران جان بخشیدند تعظیم می کنم.

وی افزود : در ایام دهه کرامت شاهد تنفیذ دولت دوازدهم بودیم دولت یازدهم در اجرای طرح تحول نظام سلامت گامهای بسیار ارزشمندی برداشته است که در تاریخ ایران بسیار ارزشمند بوده است.

وی در خصوص تحول شلامت در استان گفت: در دولت یازدهم هزار میلیارد تومان اعتبار به استان همدان تعلق گرفت. 400میلیارد تومان برای تجهیز بخش های درمانی , 100 میلیارد تومان یارانه پرداخت شده است که می بایست از جیب مردم پرداخت می شد. هزار و صد تخت بیمارستانی به تخت های بیمارستانی افزوده شده است بیمه همگانی که همه افراد جامعه را تحت پوشش بیمه سلامت قرار داده است .

نیکبخت افزود : بزرگواری و ایثار بستگان افرادی که رضایت داده اند اعضاء عزیزانشان اهداء شود تا دیگران زنده بمانند ستودنی است.

وی خطاب به خانواده های اهدا کننده عضو بیان داشت: شما شادی را به خانواده های گیرنده اعضاء بخشیده اید. مطمئنا روح عزیزان در خاک آرمیده شمانیز شاد شده است.

وی خاطر نشان کرد: در حال حاضربیست و هفت هزار مورد منتظر عضو در کشور وجود دارد و این در حالی است که هر ساله3 هزار نفر مرگ مغزی در کشور داریم. ما باید در ایمن سازی جاده ها و مسائل راهنمایی, رانندگی پیش بینی های لازم را انجام بدهیم و نباید به استقبال مرگ برویم. استان همدان در اهداء عضو در غرب کشور پیشگام است.قطعا ایثار و جانفشانی بزرگی نیاز است تا پدر ومادری رضایت بدهند که تک تک اعضای عزیزانشان به دیگران اهدا شود نیاز به سخاوت و گذشت و هم نوع دوستی دارد .

آیت الله غیاث الدین طه محمدی امام جمعه استان همدان اظهار داشت : نفس، به معنای نفس تازه ای بر کالبد کسی دمیدن است که دیگر نفس ندارد. بسیاری از افراد رضایت نمی دهند که عضو عزیزانشان را اهدء کنند بیشترین مانع در کسب اجازه از وابستگان افراد مرگ مغزی مانع عاطفی است که بر مبنای آن مادر یک جوان رضایت بدهد سینه عزیزش را بشکافند هر دو مخلوق خدا هستند پادزهر مانع عاطفی مهربانی و عاطفه است کسی که به خلق خدا رحم نکند خداوند نیز به او رحم نخواهد کرد قرآن می گوید اگر یک نفر را زنده کنی گویی بشریت را زنده کرده ای اهداء عضو فعل بسیار مقدسی است زیرا عضوی که در زیر خاک پوسیده می شود جان عزیزی را نجات می دهد و چه بسا به یک نسل جان می بخشد .

کاظمینی رئیس مرکز اهداء عضو کشور اظهار داشت :بخش پیوند از سال 62 در کشور راه اندازی شده است. هر چند در سالهای پیش از انقلاب نیز به صورت موردی وجود داشته است. سال گذشته بیش از 3500 عضو پیوند در کشور انجام شده است.

وی افزود: از پیوندهای اتنجام شده در کشور، پیوند کلیه بیش از 57 درصد و کبد بیش از 90 درصد و قلب 100درصد از اعضا افراد مرگ مغزی پیوند شده است. همچنین 11 طفل که نارسایی قلبی داشته اند از پیوند قلبی بهره مند شده اند اهداء عضو در استان همدان با توجه به فرهنگ غنی مردم این شهر روند رو به رشدی را داشته است .

حبیب اله موسوی بهار رئیس دانشگاه علوم پزشکی همدان اذعان داشت : در کشور ما آمار بالایی از مرگ مغزی هر ساله رخ می دهد باید مدیران سلامت در کشور تلاش خود را در تامین سلامت مردم افراد جامعه به کار ببرند.

موسوی بهار تصریح کرد : کشور ایران در زمینه پیوند اعضا پیشرفت شایانی داشته است . مر کز پیوند کبد شیراز در جهان پیشتاز است و خدمات شایسته ای در کشورهای نیازمند ارائه می دهد. کشور ما در رتبه بندی سازمان جهانی رتبه 15 جهان را دارد.علوم پزشکی از سال 57 تا امروز پیشرفت بسیار چشم گیری داشته است. متوسط زندگی ایرانیان در سال 57 ، 56 سال بود و هم اکنون به 76 سال رسیده است وامید داریم امید به زندگی را به سن 80 سال ارتقا دهیم .

رئیس دانشگاه علوم پزشکی افزود : انتظار می رود همه مردم جامعه اهدا عضو را سرلوحه خود قرار دهند. همراهی جمعی داشتن کارت اهدا عضو به منزله این نیست که هر لحظه که اتفاقی برای رخ داد بخواهند اعضاء مان را اهدا کنند بلکه به منزله رضایت خاطر اهداء کننده و اینکه بتوانند با طیب خاطر به اهداء عضو عزیزانشان اقدام نمایند .

انتهای پیام /

منبع: دانا

خبر بعدی:

تاکنون ۱۲۵۷ زندانی استان گلستان مشمول عفو رهبری شدند

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی اداره کل زندان های گلستان، علیرضا رضوانی اظهار کرد: به مناسبت فرارسیدن چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی و ایام الله دهه مبارک فجر و ۲۲ بهمن ماه، بنا به پیشنهاد ریاست قوه قضاییه و عنایت مقام عظمای ولایت تعداد زیادی از مددجویان مشمول عفو و تخفیف مجازات شدند.

وی افزود: با توجه به این که تعداد مددجویان در استان زیاد است و مراجع قضایی متعددی با زندان های استان کار می کنند، به تدریج روزانه شاهد افزایش مشمولان عفو مقام معظم رهبری در استان خواهیم بود.

رضوانی ادامه داد: در راستای اجرای دستور عفو رهبر معظم انقلاب در استان گلستان تا اول اسفندماه ۹۷ تعداد هزار و ۲۵۷ نفر مشمول عفو شدند که از این تعداد ۷۲۶ نفر آزاد و ۵۳۱ نفر هم مشمول تقلیل مجازات شدند.

وی در خصوص شرایط کسانی که مشمول این عفو می شوند، گفت: اولا اعمال عفو منوط به کسب رضایت از شاکی و یا جبران خسارت مدعی خصوصی است و ثانیا این که هر عنوان مجرمانه و محکومیتی مانند قاچاق مسلحانه مواد مخدر و اسلحه و مهمات، اسید پاشی، تجاوز به عنف، سرقت مسلحان یا مقرون به آزار، دایر کردن مراکز فساد و فحشا، اختلاس، ارتشا، کلاهبرداری، جعل اسکناس، پولشویی، اخلال در نظام اقتصادی کشور، قاچاق مشروبات الکلی، قاچاق کالا و ارز سازمان یافته حرفه ای و عمده مشمول عفو نیست.

مدیر کل زندان های استان گلستان اظهار کرد: خواهش من از مردم استان گلستان و شکّات عزیز اینست که با توجه به این که این دستور تا ۱۵ اسفند ماه فرصت دارد، نسبت به رضایت اقدام کنند تا با رافت اسلامی به نوعی در جهت اعمال رضایت نسبت به مدد جویان اعم از رضایت مطلق یا مشروط را داشته باشند تا ما شاهد بازگشت شرافتمندانه مدد جویان در کنار خانواده باشیم و همگی در شادی چهلمین سالگرد نظام اسلامی شریک باشیم.

رضوانی بیان کرد: چون اکثریت زندانیان ما مرد هستند پس آزادی و اعمال عفو نسبت به مددجویان مرد بیشتر است، همچنین یک شرط به خصوصی که ما در اعمال عفو داریم زنهایی که سرپرست خانوار هستند به صورت خاص و ویژه و همچنین بیماریهای صعب العلاج و خاص مشمول عفو رهبری قرار می گیرند.

کد خبر 4547912

احمد توکلی: اگر تحریم نبودیم و مردم مرفه بودند، FATF را نمی‌پذیرفتیم

در پی تعویق در تصویب لایحه "پالرمو" رقم خورد| قله‌های جدید برای دلار و سکه

قیمت طلا 1 اسفند 97

منبع این خبر، وبسایت www.dana.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۱۸۴۴۷۲۲ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • اهدای زندگی به بیماران نیازمند پیوند عضو
 • رابطه بین استرس و رضایت از ازدواج در زوج‌های نابارور
 • شرکت پالایش گاز ایلام پیشگام در کسب استاندارد
 • بانوی مراغه ای اموال ۳۰ میلیاردی خود را وقف مدرسه سازی کرد
 • اهدای عضو از میلیاردها ریال هزینه درمانی جلوگیری می کند
 • تنها ۲.۹ درصد از اهداکنندگان خون یزد را بانوان تشکیل می‌دهند
 • اهداء جهیزیه به نوعروسان خوسفی
 • کریم باقری و علیپور دو پرسپولیسی که خون خود را اهدا کردند+ تصویر
 • کدام پرسپولیسی ها خون اهدا کردند؟
 • دانشگاه آزاد اسلامی در حوزه کتاب‌های تألیفی پیشرو و پیشگام باشد
 • ذوب آهن اصفهان، پیشگام استفاده بهینه و بازچرخانی آب در صنعت کشور است
 • میراث داران ۵ آذر پیشگام در گام دوم انقلاب اسلامی / لبیک جریان انقلابی گلستان به پیشگامی در گام دوم انقلاب اسلامی (۱)
 • مرکز درمان ناباروری همدان قطب درمانی غرب کشور
 • اهدا عضو در یزد نجات بخش جان هفت بیمار شد
 • امام جمعه بوشهر: حوزه‌های علمیه در تحقق گام دوم انقلاب پیشگام هستند
 • مهلت ۵ روزه به متهمان پرونده پردیسبان جهت معرفی اموال و جلب رضایت شکات اعطا شده است
 • مهلت ۵ روزه به متهمان پرونده پردیسبان جهت معرفی اموال و جلب رضایت شکات صورت گرفته است
 • اعطای مهلت ۵ روزه به متهمان پرونده پردیسبان جهت معرفی امول و جلب رضایت شکات صورت گرفته است
 • ۸ میلیارد تومان برای تامین جهیزیه نوعروسان کرمانی هزینه شده است