رکنا: سرهنگ قلابی که با همدستی دو عضو باندش در پوشش پلیس از مردم اخاذی می‌کرد برای سیزدهمین بار بازداشت شد. دو همدست وی هم که از مجرمان سابقه‌دار هستند بعد از بازداشت به جرائم خود اعتراف کردند.

به گزارش گروه حوادث Accidents رکنا، تحقیقات برای بازداشت اعضای این باند، 29 فروردین‌ماه امسال به جریان افتاد. آن روز دو برادر وارد کلانتری 154 چیتگر شدند و گزارش سرقت Stealing را اعلام کردند. یکی از آنها گفت: لحظاتی قبل از پل Bridge عابرپیاده در همین حوالی پایین آمده بودیم که یک پراید132 سفید رنگ توقف کرد و مردی از صندلی شاگرد پیاده شد. او خودش را سرهنگ پلیس مبارزه با مواد مخدر Drugs معرفی کرد و مدعی شد که به او گزارش‌هایی رسیده که دو مرد جوان با مشخصات ما اقدام به خرید و فروش مواد مخدر می‌کنند. او بدون ارائه کارت شناسایی ما را تفتیش بدنی کرد و 500 هزار تومان پولی که داشتیم را برداشت و روی صندلی پراید ریخت. بعد از ما خواست که از ماشین پراید فاصله بگیریم. آن مرد به سرعت روی صندلی شاگرد سوار شد و راننده هم پایش را روی پدال گاز فشار داد و هر دو از محل فرار Escape کردند. من توانستم هنگام دور شدن پراید شماره پلاک آن را ب-‌ایران38/*** س 87 – یادداشت کنم.

بازداشت اولین متهم

با اطلاعاتی که دو برادر در اختیار مأموران کلانتری 154 چیتگر گذاشتند مالک پراید که زنی جوان بود شناسایی شد. او گفت که سواری پراید در اختیار شوهر 45‌ساله‌اش که اکبر.‌پ نام دارد است. در شاخه دیگری از تحقیقات اکبر به اداره پلیس دعوت و از سوی دو شاکی به عنوان راننده پراید شناسایی شد. اکبر اما مدعی شد که شاکیان شماره پلاک را اشتباه برداشته‌اند. وقتی اکبر به دستور بازپرس شعبه دهم دادسرای ناحیه10برای انجام تحقیقات فنی به اداره پنجم پلیس آگاهی تهران منتقل شد به عنوان یکی از مجرمان سابقه‌دار شناسایی شد. بررسی‌سوابق وی نشان داد که اکبر قبلاً پنج‌بار به اتهام جرائم مختلف مثل نزاع منجر به قتل، سرقت، اخاذی و... بازداشت شده و به زندان Prison افتاده است.

شناسایی سرهنگ قلابی

او در تحقیقات فنی پلیس به جرمش اعتراف کرد و سرهنگ قلابی را که دوست 39‌ساله‌اش بابک.‌ت بود به پلیس معرفی کرد. اکبر گفت: مدتی قبل داخل کمپ ترک اعتیاد با بابک آشنا شدم و قرار شد که در پوشش پلیس مبارزه با مواد مخدر از شهروندان اخاذی کنیم. من در نقش راننده بودم و بابک در نقش سرهنگ پلیس سوژه‌ها را شناسایی و از آنها اخاذی می‌کرد. بعد از هر سرقت پول‌ها را بین خودمان تقسیم می‌کردیم و گوشی‌های سرقتی را بابک به کرج می‌برد و می‌فروخت.

دستگیری دو عضو دیگر باند

بعد از آن بود که دو شاکی تصویر بابک را به عنوان سرهنگ قلابی شناسایی کردند. پس از شناسایی بابک مخفیگاه وی در حیدرآباد کرج شناسایی شد و کارآگاهان پلیس 20‌اردیبهشت‌ماه او را بازداشت کردند. کارآگاهان در بازرسی از مخفیگاه متهم موفق به کشف تعداد زیادی گوشی تلفن همراه متعلق به افراد غیر شدند. در حالی که کارآگاهان پلیس در حال انتقال متهم به اداره پلیس بودند یک دستگاه خودروی سمند نقره‌ای رنگ با پلاک‌های مخدوش به مخفیگاه بابک نزدیک شد. کارآگاهان که احتمال می‌دادند راننده سمند هم از همدستان بابک باشد او را بازداشت و در بازرسی از داخل خودروی وی چندین گوشی تلفن همراه سرقتی کشف کردند. راننده سمند که مردی 35‌ساله به نام منصور.‌خ بود در همان لحظه دستگیری به مسروقه بودن تمامی گوشی‌های تلفن همراه کشف شده اعتراف کرد و گفت که همه سرقت‌ها را با همدستی بابک انجام داده و آخرین سرقت مربوط به ساعتی قبل از بازداشت است. منصور در توضیح سرقت‌ها به پلیس گفت: من و بابک بچه محل هستیم و از چهار سال قبل با هم کار می‌کنیم. بیشتر وقت‌ها برای سرقت از کرج راهی تهران می‌شدیم. البته به خاطر اینکه من با خیابان‌های تهران آشنا نیستم در نقش راننده بودم و بابک بود که در نقش سرهنگ قلابی از مردم اخاذی می‌کرد.

اعتراف‌های سرهنگ قلابی

بابک.‌ب هم وقتی مورد تحقیق قرار گرفت به دهها فقره سرقت اعتراف کرد و گفت: من بارها به اتهام جرائم مختلف بازداشت شده و به زندان افتادم، اما هر بار بعد از آزادی دوباره مرتکب جرم Crime می‌شدم. آخرین بار سه‌سال قبل به اتهام اخاذی در پوشش پلیس بازداشت شده و به زندان افتادم تا اینکه سه‌ماه قبل از زندان آزاد شدم. ابتدا با خودروی اکبر در پوشش پلیس اقدام به اخاذی از مردم می‌کردیم تا اینکه اکبر بازداشت شد. بعد از آن بود که به سراغ منصور رفتم و این بار از ساعت6‌صبح تا حدود‌11 به این شیوه سرقت می‌کردیم و با خودروی او به اخاذی‌ها ادامه دادیم تا اینکه بازداشت شدیم. سرهنگ کارآگاه داوود‌فرد، معاون مبارزه با سرقت‌های خاص پلیس آگاهی تهران بزرگ گفت: دستور انتشار تصاویر سه متهم از سوی بازپرس شعبه دهم دادسرای ناحیه10 به منظور شناسایی جرائم بیشتر صادر شده است. وی گفت: افرادی که موفق به شناسایی تصاویر متهمان شده‌اند می‌توانند برای پیگیری شکایت خود به اداره پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ در خیابان وحدت اسلامی مراجعه کنند.

اخبار اختصاصی سایت رکنا را از دست ندهید:

خداحافظی تلخ خانم بازیگر با مرد بزرگ سینمای ایران

وقتی دختر 13 ساله و دختر خاله اش در کنار مرد غریبه سر از بیابان در آوردند

عباس مرد شرور مرا با خود به خانه اش برد و به زور لباس هایم را کَند!

توئیت جنجالی خبرگزاری رسمی عربستان در اهانت به پیامبر(ص)

دختر 16 ساله پس از شب وحشتناک در پارتی خودکُشی کرد / خشایار او را بیهوش کرده بود

جزییات فرار بن سلمان از کاخ با بدنی خون آلود

جوان 18 ساله که روی طناب دار مُرده بود زنده شد / در چابکسر رخ داد

این ستاره های خانم و آقا رفتارهای زشتی دارند + عکس و جزییات

رفتارهای خونسردانه مردی با چاقویی فرو رفته در سرش + فیلم عجیب

فیلم / وحید مرادی امروز در خانه حسین گودرزی قتل را بازسازی کرد + اختصاصی

اعترافات شوکه کننده یک زن/ شوهرم پدر نوه دختری ام است ! + عکس

پیدا شدن اجساد خلبان هواپیمای یاسوج ، رییس هیات والیبال و مادر 2 برادر

 

منبع: رکنا

خبر بعدی:

غافلگیری تبهکار کرج که 101 بار یک جرم را مرتکب شده است

حوادث رکنا: رئیس پلیس آگاهی استان البرز گفت::با تلاش شبانه روزی ماموران پلیس آگاهی استان، سارقان لوازم داخل خودرو در مناطق "باغستان" و "شاهین ویلا" کرج دستگیر و به ۱۰۱ فقره سرقت، اعتراف کردند.

سرهنگ محمد نادربیگی افزود: در پی دریافت گزارش‌های مردمی مبنی بر سرقت لوازم داخل خودرو در مناطقی از باغستان و شاهین ویلا، پیگیری موضوع به صورت ویژه در دستور کار ماموران پلیس آگاهی استان البرز قرار گرفت.

وی ادامه داد: ماموران با مراجعه به بانک اطلاعاتی سارقان سابقه دار و اقدامات پلیسی ۲ متهم را شناسایی و در یک عملیات غافلگیرانه دستگیر و در بازرسی از محل سکونت متهمان مقادیر زیادی تجهیزات داخل خودرو کشف کردند.

سرهنگ نادربیگی ادامه داد: متهمان در ابتدا منکر هر گونه سرقتی شدند، اما در مواجهه با مدارک و شواهد موجود در نهایت، لب به اعتراف گشوده و اقرار کردند که به دلیل مصرف مواد مخدر و تامین هزینه آن با یک دستگاه خودرو پراید در نیمه‌های شب با شیوه تخریب درخودرو اقدام به سرقت لوازم داخل خودرو می‌کردند.

رئیس پلیس آگاهی استان تصریح کرد: متهمان در بازجویی‌های ماموران به ۱۰۱ فقره سرقت لوازم داخل خودرو در محدوده‌های باغستان و شاهین ویلا اعتراف کردند که با پیگیری‌های پلیس، تعدادی از مال باختگان شناسایی و تلاش برای شناسایی سایر مال باحتگان ادامه دارد.

ظریف: به هیچ‌کس اعتماد نداریم اما می‌توانیم با همه مذاکره کنیم| مردم مبنای قدرت کشور هستند

فردوسی‌پور: اجازه پخش برنامه 90 را ندادند| فرزندم را با پست و مقام معاوضه نمی‌کنم

مرگ تلخ 3 قهرمان کشتی در تصادف شدید جاده فومن / شامگاه دوم عید رخ داد + عکس

منبع این خبر، وبسایت www.rokna.net است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۲۳۳۰۹۲۶ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • کشف ۶۰ تن فویل قاچاق در دلیجان/ کاهش ۳۵ درصد وقوع سرقت در شهرستان خمین
 • اقرار سارقان به بیش از ۲۰ سرقت
 • مردم نسبت به کشف خودروهای سرقتی امیدوار باشند
 • 2سارق منزل در گچساران شناسایی و دستگیر شدند
 • دستگیری‌های هدفمند پلیس تهران در مبارزه با سرقت از منازل
 • سارق تجهیزات خودرو با 30 فقره سرقت در البرز دستگیر شد
 • گداهای ثروتمندی که بینندگان تلویزیونی را شوکه کردند! + فیلم
 • افزایش ۶۰ درصدی کشف مواد مخدر در تهران/ اظهارات جالب گنده لات پایتخت بعد از دستگیری به اتهام قتل/ وحید. م: دوست دارم پسرم دکتر شود
 • اعتراف سارقان به ۱۰۱ فقره سرقت
 • کشف ۵۲۵ کیلوگرم تخمه‌کدو قاچاق در شازند/کشف ۲۰ کیلوگرم ماده مخدر شیشه در اراک
 • دستگیری ۱۲ سارق با ۴۰ فقره سرقت در کازرون
 • شناسایی ۱۶۰ نقطه حادثه خیز در جاده‌های استان همدان
 • اکبر فلاح: کاندیداهای ریاست فدراسیون کشتی باندبازی و رفیق‌بازی نکنند/ نظرم روی یک نفر بیشتر از دیگران است
 • دستگیری باند سرقت منازل و سارق جواهرات
 • روایتی تازه از تاریخچه یک نغمه خاطره‌ساز/«نوروزنامه» کی متولد شد؟
 • شناسایی هویت پیکر ۵۸ شهید تازه تفحص شده در سال ۹۷
 • شناسایی ۱۶۰ نقطه حادثه خیز در جاده‌های مواصلاتی استان همدان
 • دستگیری مدیر پیج غیراخلاقی اینستاگرامی
 • زیبایی‌های قلعه بابک را بیشتر بشناسید+ تصاویر