رکنا: سرهنگ قلابی که با همدستی دو عضو باندش در پوشش پلیس از مردم اخاذی می‌کرد برای سیزدهمین بار بازداشت شد. دو همدست وی هم که از مجرمان سابقه‌دار هستند بعد از بازداشت به جرائم خود اعتراف کردند.

به گزارش گروه حوادث Accidents رکنا، تحقیقات برای بازداشت اعضای این باند، 29 فروردین‌ماه امسال به جریان افتاد. آن روز دو برادر وارد کلانتری 154 چیتگر شدند و گزارش سرقت Stealing را اعلام کردند. یکی از آنها گفت: لحظاتی قبل از پل Bridge عابرپیاده در همین حوالی پایین آمده بودیم که یک پراید132 سفید رنگ توقف کرد و مردی از صندلی شاگرد پیاده شد. او خودش را سرهنگ پلیس مبارزه با مواد مخدر Drugs معرفی کرد و مدعی شد که به او گزارش‌هایی رسیده که دو مرد جوان با مشخصات ما اقدام به خرید و فروش مواد مخدر می‌کنند. او بدون ارائه کارت شناسایی ما را تفتیش بدنی کرد و 500 هزار تومان پولی که داشتیم را برداشت و روی صندلی پراید ریخت. بعد از ما خواست که از ماشین پراید فاصله بگیریم. آن مرد به سرعت روی صندلی شاگرد سوار شد و راننده هم پایش را روی پدال گاز فشار داد و هر دو از محل فرار Escape کردند. من توانستم هنگام دور شدن پراید شماره پلاک آن را ب-‌ایران38/*** س 87 – یادداشت کنم.

بازداشت اولین متهم

با اطلاعاتی که دو برادر در اختیار مأموران کلانتری 154 چیتگر گذاشتند مالک پراید که زنی جوان بود شناسایی شد. او گفت که سواری پراید در اختیار شوهر 45‌ساله‌اش که اکبر.‌پ نام دارد است. در شاخه دیگری از تحقیقات اکبر به اداره پلیس دعوت و از سوی دو شاکی به عنوان راننده پراید شناسایی شد. اکبر اما مدعی شد که شاکیان شماره پلاک را اشتباه برداشته‌اند. وقتی اکبر به دستور بازپرس شعبه دهم دادسرای ناحیه10برای انجام تحقیقات فنی به اداره پنجم پلیس آگاهی تهران منتقل شد به عنوان یکی از مجرمان سابقه‌دار شناسایی شد. بررسی‌سوابق وی نشان داد که اکبر قبلاً پنج‌بار به اتهام جرائم مختلف مثل نزاع منجر به قتل، سرقت، اخاذی و... بازداشت شده و به زندان Prison افتاده است.

شناسایی سرهنگ قلابی

او در تحقیقات فنی پلیس به جرمش اعتراف کرد و سرهنگ قلابی را که دوست 39‌ساله‌اش بابک.‌ت بود به پلیس معرفی کرد. اکبر گفت: مدتی قبل داخل کمپ ترک اعتیاد با بابک آشنا شدم و قرار شد که در پوشش پلیس مبارزه با مواد مخدر از شهروندان اخاذی کنیم. من در نقش راننده بودم و بابک در نقش سرهنگ پلیس سوژه‌ها را شناسایی و از آنها اخاذی می‌کرد. بعد از هر سرقت پول‌ها را بین خودمان تقسیم می‌کردیم و گوشی‌های سرقتی را بابک به کرج می‌برد و می‌فروخت.

دستگیری دو عضو دیگر باند

بعد از آن بود که دو شاکی تصویر بابک را به عنوان سرهنگ قلابی شناسایی کردند. پس از شناسایی بابک مخفیگاه وی در حیدرآباد کرج شناسایی شد و کارآگاهان پلیس 20‌اردیبهشت‌ماه او را بازداشت کردند. کارآگاهان در بازرسی از مخفیگاه متهم موفق به کشف تعداد زیادی گوشی تلفن همراه متعلق به افراد غیر شدند. در حالی که کارآگاهان پلیس در حال انتقال متهم به اداره پلیس بودند یک دستگاه خودروی سمند نقره‌ای رنگ با پلاک‌های مخدوش به مخفیگاه بابک نزدیک شد. کارآگاهان که احتمال می‌دادند راننده سمند هم از همدستان بابک باشد او را بازداشت و در بازرسی از داخل خودروی وی چندین گوشی تلفن همراه سرقتی کشف کردند. راننده سمند که مردی 35‌ساله به نام منصور.‌خ بود در همان لحظه دستگیری به مسروقه بودن تمامی گوشی‌های تلفن همراه کشف شده اعتراف کرد و گفت که همه سرقت‌ها را با همدستی بابک انجام داده و آخرین سرقت مربوط به ساعتی قبل از بازداشت است. منصور در توضیح سرقت‌ها به پلیس گفت: من و بابک بچه محل هستیم و از چهار سال قبل با هم کار می‌کنیم. بیشتر وقت‌ها برای سرقت از کرج راهی تهران می‌شدیم. البته به خاطر اینکه من با خیابان‌های تهران آشنا نیستم در نقش راننده بودم و بابک بود که در نقش سرهنگ قلابی از مردم اخاذی می‌کرد.

اعتراف‌های سرهنگ قلابی

بابک.‌ب هم وقتی مورد تحقیق قرار گرفت به دهها فقره سرقت اعتراف کرد و گفت: من بارها به اتهام جرائم مختلف بازداشت شده و به زندان افتادم، اما هر بار بعد از آزادی دوباره مرتکب جرم Crime می‌شدم. آخرین بار سه‌سال قبل به اتهام اخاذی در پوشش پلیس بازداشت شده و به زندان افتادم تا اینکه سه‌ماه قبل از زندان آزاد شدم. ابتدا با خودروی اکبر در پوشش پلیس اقدام به اخاذی از مردم می‌کردیم تا اینکه اکبر بازداشت شد. بعد از آن بود که به سراغ منصور رفتم و این بار از ساعت6‌صبح تا حدود‌11 به این شیوه سرقت می‌کردیم و با خودروی او به اخاذی‌ها ادامه دادیم تا اینکه بازداشت شدیم. سرهنگ کارآگاه داوود‌فرد، معاون مبارزه با سرقت‌های خاص پلیس آگاهی تهران بزرگ گفت: دستور انتشار تصاویر سه متهم از سوی بازپرس شعبه دهم دادسرای ناحیه10 به منظور شناسایی جرائم بیشتر صادر شده است. وی گفت: افرادی که موفق به شناسایی تصاویر متهمان شده‌اند می‌توانند برای پیگیری شکایت خود به اداره پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ در خیابان وحدت اسلامی مراجعه کنند.

اخبار اختصاصی سایت رکنا را از دست ندهید:

خداحافظی تلخ خانم بازیگر با مرد بزرگ سینمای ایران

وقتی دختر 13 ساله و دختر خاله اش در کنار مرد غریبه سر از بیابان در آوردند

عباس مرد شرور مرا با خود به خانه اش برد و به زور لباس هایم را کَند!

توئیت جنجالی خبرگزاری رسمی عربستان در اهانت به پیامبر(ص)

دختر 16 ساله پس از شب وحشتناک در پارتی خودکُشی کرد / خشایار او را بیهوش کرده بود

جزییات فرار بن سلمان از کاخ با بدنی خون آلود

جوان 18 ساله که روی طناب دار مُرده بود زنده شد / در چابکسر رخ داد

این ستاره های خانم و آقا رفتارهای زشتی دارند + عکس و جزییات

رفتارهای خونسردانه مردی با چاقویی فرو رفته در سرش + فیلم عجیب

فیلم / وحید مرادی امروز در خانه حسین گودرزی قتل را بازسازی کرد + اختصاصی

اعترافات شوکه کننده یک زن/ شوهرم پدر نوه دختری ام است ! + عکس

پیدا شدن اجساد خلبان هواپیمای یاسوج ، رییس هیات والیبال و مادر 2 برادر

 

منبع: رکنا

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

دستگیری عوامل آتش سوزی پارک جنگلی چیتگر/دستگیری سابقه‌دار قبل از اقدام به سرقت منزل/آتش سوزی در آرایشگاه زنانه و نجات ۲۰ فرد گرفتار در میان دود و آتش

خبرگزاری میزان- در این بسته خبری آخرین اخبار حوادث امروز یک شنبه ۲۶ خردادماه سال ۹۸ را بخوانید.

به گزارش خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری میزان در این بسته خبری درجریان آخرین اخبار و رویداد‌های حوادثی امروز یک شنبه ۲۶ خردادماه سال ۹۸ را بخوانید.

 

آتش سوزی در آرایشگاه زنانه و نجات ۲۰ فرد گرفتار در میان دود و آتش

بیشتر بخوانید- سخنگوی سازمان آتش نشانی شهر تهران از اطفاء حریق یک ساختمان ۵ طبقه و نجات ۲۰ زن گرفتار در میان دود و آتشی که آرایشگاه زنانه را فرا گرفته بود خبر داد.

 

دستگیری خرده فروش موادمخدر/کشف اسلحه از مخفی گاه متهم

بیشتر بخوانید- رئیس کلانتری ۱۲۵ یوسف‌آباد از دستگیری خرده‌فروش مواد مخدر و کشف ۶۰ بسته هروئین و شیشه از متهم خبر داد.

 

سقوط پاراگلایدر به دریا و مرگ جوان ورزشکار

بیشتر بخوانید- فرمانده انتظامی شهرستان بابلسر از سقوط یک فروند پاراگلایدر در سواحل بخش "بهنمیر" این شهرستان خبر داد.

 

۳۵ کیلو هروئین در کویر کشف شد

بیشتر بخوانید- فرمانده انتظامی استان خراسان رضوی از کشف ۳۵ کیلو هروئین، یک قبضه سلاح سبک و یک قبضه سلاح نیمه سنگین متعلق به اشرار مسلح در کویر"دهسلم" شهرستان "نهبندان" خبر داد.

 

دستگیری عوامل آتش سوزی پارک جنگلی چیتگر

بیشتر بخوانید- رئیس کلانتری وردآورد از دستگیری عاملان آتش سوزی روز جمعه پارک جنگلی چیتگر خبر داد.

 

دستگیری سابقه‌دار قبل از اقدام به سرقت منزل

بیشتر بخوانید- رئیس کلانتری ۱۵۰ تهرانسر از دستگیری سارق سابقه‌دار در درگیری با مأموران خبر داد.

مرگ کوهنورد در ارتفاعات دارآباد

بیشتر بخوانید- فرمانده یگان انتظامی پلیس کوهستان از مرگ مرد کوهنورد در ارتفاعات دارآباد خبر داد.

مزرعه تولید ارز دیجیتالی لو رفت

بیشتر بخوانید- فرمانده انتظامی استان خراسان شمالی از کشف مزرعه تولید ارز دیجیتالی با عنوان بیت کوین در مانه و سملقان خبر داد.

 

پرونده‌ای با ۴۰ میلیارد ریال اموال مسروقه

بیشتر بخوانید- سرپرست پلیس آگاهی استان اصفهان گفت: یک سارق منزل که طی ۴۶ فقره سرقت ۴۰ میلیارد ریال اموال از منازل شهروندان سرقت کرده بود، دستگیر شد.

 

ریزش تونل زغال سنگ در دامغان

بیشتر بخوانید- ریزش تونلی در معدن زغال سنگ البرز شرقی طزره شهرستان دامغان منجر به فوت دو کارگر و مجروح شدن یک تن دیگر شد.

انتهای پیام/

هرکس گول بخورد وثوق‌الدوله این دوره می‌شود/از کجا معلوم مذاکرات به نتیجه برسد حرم امام رضا، بقیع نشود؟/اینکه مدام میانجی می‌فرستند برای همین است که ما در برجام باقی بمانیم

اگر آمریکا به ایران حمله کند، اسرائیل گروگان ماست/همه جاده‌ها برای آقای روحانی صاف است/اصلا نفت نفروشیم، چرا فکر می‌کنید مملکت گیر می‌کند؟/چند نفر از بخش خصوصی متخلف را بگیرند و اعدام کنند

آغاز مذاکره با سه گزینه خارجی/دومربی داخلی مدنظر مسئولان پرسپولیس

منبع این خبر، وبسایت www.rokna.net است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۲۳۳۰۹۲۶ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • دستگیری سارق حرفه ای با 40 فقره سرقت در دشت آزادگان
 • بازداشت ضارب پلیس ژاپن با اسلحه پر از گلوله در شهر میزبان گروه ۲۰
 • دستگیری سارقان موتور سیکلت و اجرای طرح ارتقاء امنیت اجتماعی دربوئین زهرا
 • کشف ۱۶ فقره سرقت منزل توسط پلیس آگاهی کرمانشاه
 • دستگیری سارقان باطری خودرو در تهران
 • دستگیری خرده فروش موادمخدر و کشف اسلحه کمری از او
 • دستگیری وکیل قلابی در اراک/ اخاذی 80 میلیون تومانی از مردم استان
 • وکیل قلابی اراکی دستگیر شد
 • دستگیری خرده فروش موادمخدر/کشف اسلحه از مخفی گاه متهم
 • دستگیری وکیل قلابی حرفه ای در اراک
 • دستگیری سارق زیورالات و سارقان خودرو در استان قزوین
 • دستگیری خرده فروش موادمخدر با ۶۰ بسته هروئین و شیشه
 • وکیل قلابی در اراک دستگیر شد
 • آیین تکریم و معارفه فرمانده پایگاه دریابانی شهرستان بندر ماهشهر برگزار شد
 • دستگیری قاتلان در آستان اشرفیه در کمتر از ۲۴ساعت
 • دستگیری ۹ سارق و کشف ۶ فقره سرقت در اسدآباد
 • دستگیری ۳ تن از اعضای باندسرقت طلای منازل در دشتستان
 • ماجرای تصویر حاشیه‌ساز اکبر عبدی! +عکس
 • ماجرای تصویر حاشیه‌ساز اکبر عبدی/ زنی در کار نیست! + عکس