خبرگزاري آريا - وب سايت اتاق: دکور روي ميز ناهار خوري با ساير قسمت ها مانند چيدمان مبل راحتي و ميز جلو مبلي تفاوت زيادي دارد. ميزهاي ناهارخوري جديد، خصوصا در مدل هايي که ميز چوبي طبيعي بوده و طرحي نيمکتي دارند کمي عجيب تر و البته جالب تر بنظر مي رسند. شايد در نگاه اول بسياري از خانواده ها با ديدن مدل هاي نيمکت دار قيد خريد چنين مدل هايي را بزنند اما خوب است قبل از انجام اين کار، به برتري ها و مزاياي وِيژه اي که همراه اين مدل به شما هديه مي شود نيز فکر کنيد.

براي مثال نيمکت بجاي صندلي براي بسياري از مردم محلي بسيار راحت تر و نرم از صندلي محسوب مي شود. دليلش هم بسيار ساده است، افراد بيشتري بروي نيمکت مي توانند کنار هم و نزديک به يکديگر بنشينند، درست مانند دوران مدرسه. همين عامل سبب مي شود اعضاي خانواده يا مهمانان احساس صميميت بيشتري بکنند.

اما جدا از اينکه نوع ميز و صندلي ناهارخوري به چه طرح و سبکي انتخاب شود، نوع چيدمان و تزيين آن بايد هميشه زيبا، مرتب و منظم بنظر برسد. بسياري از ما ميز ناهار خوري را بهمراه صندلي اش خريداري مي کنيم و سريعا با قرار دادن صندلي هاي مشابه دور ميز چيدمان آنرا تکميل مي کنيم. اما اين روش هميشه خوب جواب نخواهد داد. برخي فضاها نياز به دکور و چيدماني متفاوت دارند. شايد چيدن صندلي هاي بسيار اطراف ميز ناهار خوري فضا را گرفته، کوچک و شلوغ نشان دهد. در اين مطلب مي خواهم به معرفي انواع دکور روي ميز ناهار خوري بپردازم لطفا تا پايان مطلب همراه ما باشيد.
روش ها و ايده در تزيين ميز ناهار خوري بسيار زياد هستند. مدل زير (شکل اول) يک ايده ساده اما بسيار شيک و مرتب را نشان مي دهد. ست کامل ظروف شامل بشقاب ميل غذا و دسر همراه قاشق، چنگال و چاقو به صورت مرتب براي هر نفر روي هم و کنار يکديگر قرار گرفته اند. زير ظروف براي هر نفر نيز دستمالي به رنگ خاکستري خنثي پهن شده که براي بستن به يقه يا انداختن روي پاها مهمان درنظر گرفته شده است. سعي کنيد هميشه در دکور روي ميز ناهار خوري منزلتان از گياهان و گلدان هاي شيک و سرسبز استفاده کنيد چرا که فضا را شاد و دلپذير نشان مي دهند.
براي تزيين روي ميز ناهار خوري حتما نبايد از ظروف و وسايل دکوري متعدد و بعضا گران قيمت استفاده کنيد. اگر دقيقا بالاي ميز ناهار خوري، لامپ هاي آويزان سقفي را به صورت رديفي کنار يکديگر نصب کنيد بطوريکه تمام فضاي سطح ميز بوسيله اين لامپ ها روشن شود، ديگر نياز چنداني به چيدمان آنچناني روي ميز نخواهيد داشت. در چنين شرايطي حتي اگر ميز ناهارخوري خالي باشد بازهم با روشن کردن لامپ ها و انعکاس خود چوب سطح ميز، فضايي زيبايي در اين قسمت از خانه بوجود خواهيد آورد.

براي آنهايي که دوست ندارند فضا روي ميزشان خالي بنظر برسد مي توانند ترکيبي از لامپ هاي آويزي زيبا و ظروف دکوري شيک براي چيدن روي ميز را امتحان کنند. کافي است ظرف دکوري خود را درست زير نور لامپ آويز قرار دهيد که تمام نگاها به اين سمت از خانه کشيده شود. اين ديزاين براي ميزهاي چوبي کوچک بسيار خوب جواب خواهد داد. خصوصا در دکوراسيون هاي مدرن که سادگي و خلوت بودن فضا حرف اول را مي زند. البته بجاي ظرف هاي دکوري مي توانيد از گل و گلدان هاي شيک نيز به همين طريق استفاده کنيد.
شکل زير يک روش جالب ديگر براي چيدمان ظروف غذاخوري بهمراه دستمال روميزي يا همان رانر را نشان مي دهد. رانر روي ميز ناهارخوري را مي شود به شيوه هاي جالبي بکاربرد. برخي آنرا به صورت عرضي قرار مي دهند و برخي ديگر هم به صورت طولي. شکل اول از طرح عرضي استفاده کرده که نتيجه آن نيز بسيار جالب شده است. در دو طرف هر کدام از رانرها ظرف پذيرايي مهمانان قرار گرفته و در وسط رانر براي جدا کردن وسط ميز از طرفين ظرفي دکوري و بسيار شيک قرار داده شده است. صندلي هاي نيمکتي و بسيار راحت اين ميز نيز فضاي ناهارخوري را گرم و نرم تر از هميشه نشان مي دهد.

شکل هاي بعدي دکورهاي جالب با ايده هاي خلاقانه و منحصر بفرد را نشان مي دهند. اگر از وجود لامپ هاي آويز سقفي مدرن و کلاسيک با طراحي زيبا درست بالاي ميز ناهارخوري بي بهره هستيد، مي توانيد از لامپ هاي زميني و آباژوري بلند قد با نوردهي بالا استفاده کنيد. کافي است اين مدل هاي شيک را کنار ميز در فاصله مناسبي قرار دهيد تا کار يک لامپ سقفي را بخوبي براي شما انجام دهند. براي تزيين روي ميز هم لازم نيست خيلي به آب و آنش بزنيد. ظرف ها ر ابه صورت ساده قرار داده و در مواردي هم که از ميز استفاده نمي کنيد، قرار دادن يک کاسه دکوري در کنار گلداني شيک با گل هاي خوش رنگ و خوش بو به بهترين شکل ممکن دکور روي ميز ناهار خوري را تکميل خواهد کرد.منبع: خبرگزاری آریا

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

موضوع حقوق شهروندی مورد توجه ویژه دولت قرار دارد

مجید پورعیسی یکشنبه شب در نشست شورای راهبری توسعه مدیریت خراسان جنوبی افزود: بحث حقوق شهروندی از واژه‌های مقدس و جدیدی است که یکی از امتیازات کشورهای پیشرفته محسوب می‌شود.

وی اظهار داشت: حقوق شهروندی یکی از شاخص‌هایی است که می‌توان کشورها و جوامع را بر اساس آن ارزیابی کرد.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی خراسان جنوبی عنوان کرد: شورای عالی اداری سال ۹۵ به پیشنهاد سازمان اداری و استخدامی کشور منشور حقوق شهروندی را با اهدافی از جمله ایجاد نظام اداری کارآمد، بهبود و ارتقای سطح حقوق شهروندی و تسهیل در تحقق اهداف نظام اداری تصویب کرده است.

وی تصریح کرد: از زمان ابلاغ منشور حقوق شهروندی به دستگاه‌های دولتی، مباحث کلانی مربوط به آن دامنه گسترده‌ای به خود گرفته است اما در حوزه‌های منطقه‌ای ضعف و قوت دارد که با هماهنگی استانداری و سایر دستگاه‌های اجرایی بایستی این نقاط ضعف‌ها را پوشاند.

پورعیسی یادآور شد: در خراسان جنوبی نیز بعد از اجرای بخشنامه سازمان اداری و استخدامی در این خصوص، آئین نامه و دستورالعمل‌های صیانت از حقوق شهروندی به تمامی بخش‌ها ابلاغ شد همچنین دوره‌های آموزشی در این زمینه برگزار شد.

وی به انعقاد تفاهم نامه مشترک با استانداری خراسان جنوبی در خصوص صیانت از حقوق شهروندی اشاره کرد و گفت: همچنین بازدیدهای میدانی مشترک برای ارزیابی میدانی در سه نوبت برای استقرار میز خدمت در استان برگزار شده است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی خراسان جنوبی، استقرار میز خدمت، تهیه گزارش میزان پیشرفت استقرار میز خدمت در شورای یاوری توسعه مدیریت استان و درخواست انجام تمهیدات لازم برای ایجاد واحدهای سازمانی در شهرستان‌های استان از دیگر اقداماتی است که در این مدت انجام شده است.

وی افزود: اکنون در حوزه شهرستان‌ها هیچ واحد مجزایی برای رصد، پایش و ارزیابی میز خدمت وجود ندارد که برای تحقق این مهم اقدامات لازم در دست انجام است.

پورعیسی با بیان اینکه وضعیت چگونگی میز خدمت در دستگاه‌های اجرایی رصد می‌شود اظهار داشت: میز خدمت در دستگاه‌های اجرایی نباید به شکلی باشد که خود به یک فرایند اداری وقت گیر تبدیل شود.

۷۵۵۷ * ۶۰۵۴

ترامپ: بدون هیچگونه پیش‌شرطی آماده مذاکره با ایران هستیم| چرا حمله آمریکا به ایران لغو شد؟

پیام ترامپ به ایران از طریق عمان؛ از هشدار درباره حمله قریب‌الوقوع تا مخالفت با جنگ و درخواست مذاکره با تهران | ایران تکذیب کرد

گزینه قطعی نیمکت پرسپولیس؛ آنته چاچیچ!

منبع این خبر، وبسایت www.aryanews.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۲۳۳۱۲۴۷ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • پرونده جذب گلر جدید روی میز ساری
 • میز خدمت در مساجد تهران همزمان با هفته قوه قضاییه برپاست
 • سریال «بهترین سالهای زندگی ما» روی میز صداگذاری
 • برگزاری جلسه هماهنگی لیگ برتر تنیس روی میز
 • چاچیچ برای مذاکره با پرسپولیس به استانبول نمی‌آید؟/3 گزینه دیگر روی میز سرخ‌ها
 • معرفی برترین‌های تنیس روی میز نوجوانان خراسان شمالی
 • میزان مراجعات مردمی به شرکت برق خراسان جنوبی کاهش یافت
 • برنامه‌ رژیمی لاغری آسان در تابستان
 • سرپرست دبیری فدراسیون تنیس روی میز معرفی شد
 • حسنی به سمت سرپرست امور دبیری فدراسیون تنیس روی میز منصوب شد
 • سرپرست دبیری فدراسیون تنیس روی میز مشخص شد
 • انتصاب سرپرست دبیری فدراسیون تنیس روی میز
 • امین احمدیان قهرمان تنیس روی میز گرگان شد
 • عکس/ گیلاس‌خوری آقای وزیر خارجه در اصفهان
 • دانشگاه آزاد اسلامی، در رشته تنیس روی میز سرمایه گذاری کرده است
 • برنامه‌ رژیمی لاغری آسان در فصل تابستانه
 • میز خورشیدی برای شارژ بی سیم چند ابزار
 • حسینعلی لیاقی همچنان رئیس هیات تنیس روی میز گلستان باقی ماند
 • تنیس رو میز گلستان نیاز به افزایش ورزشکار دارد