سلمان بن عبدالعزيز پادشاه عربستان روز جمعه بر جنازه برادرش شاهزاده عبدالرحمن بن عبدالعزيز در مسجد الحرام نماز گزارد و شمار زيادي از شاهزادگان سعودي در مراسم تشييع جنازه وي حضور داشتند ولي شاهزاده محمد بن نايف وليعهد معزول عربستان در اين مراسم حضور نداشت. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، خبرگزاري رسمي عربستان « واس » اسامي شاخص ترين شاهزادگاني را كه در مراسم تشييع جنازه شاهزاده متوفي حضور داشتند حتي شيخ علي بن خليفه آل خليفه معاون نخست وزير بحرين را منتشر كرد اما نكته قابل تامل ، غيبت محمد بن نايف وليعهد بركنار شده در اين مراسم است و تصوير وي در هيچ يك از تصاويري كه واس منتشر كرد وجود نداشت.

نام شاهزاده محمد بن نايف كه از سمت وزير كشور عربستان نيز بركنار شد در ميان نمازگزاران بر جنازه عمويش ( عبدالرحمن بن عبدالعزيز ) اعلام نشد اين در زماني است كه شاهزاده عبدالعزيز بن سعود بن نايف بن عبدالعزيز وزير جديد كشور در مراسم تشييع جنازه حضور داشت.
شاهزاده محمد بن نايف همچنين در نخستين روز عزاداري براي عموي متوفايش در كاخ « الشاطئ » در جده حضور نداشت اين در زماني است كه سلمان بن عبدالعزيز پادشاه سعودي و تعدادي از شاهزادگان سعودي در اين مراسم حضور داشتند و خبرگزاري واس اسامي انان را منتشر كرد.
رسانه هاي سعودي مدعي شدند شاهزاده محمد بن نايف در خارج از عربستان و در مراكش به سر مي برد.
اما پيام هاي كوتاه برخي از خبرنگاران و اهالي رسانه جنجال گسترده اي برپا كرد. در پيام اين گروه از خبرنگاران آمده است منطقي و عقلاني نيست كه شخصي در سفر تفريحي به سر ببرد و براي حضور در مراسم تشييع جنازه عمويش به كشورش بازنگردد به خصوص اين كه عبدالرحمن بن عبدالعزيز روز پنجشنبه فوت كرده است و روز جمعه بعد از نماز عشاء براي وي نماز ميت خواندند.
فعالان رسانه اي پيش بيني كردند تيرگي روابط بن نايف و محمد بن سلمان ( جانشين وي ) به غيبت وليعهد معزول از ميدان منجر شده است.
هنوز هيچ تائيديه در خصوص صحت شايعات رايج مبني بر اين كه محمد بن نايف در حصر خانگي به سر مي برد منتشر نشده است.

منبع: شبکه خبر

خبر بعدی:

جنازه سعید در جاده قم گم شد!

زن جوان برای ازدواج با مرد مورد علاقه‌اش، نقشه هولناکی کشید و با همدستی آن مرد، شوهرش را در بیابان به قتل رساند. درحال حاضر تحقیقات پلیسی برای کشف بقایای جسد این مرد در بیابان‌های اطراف جاده قدیم تهران– قم ادامه دارد، اما تا الان تنها لباس‌های خونین مرد جوان پیدا شده است.

به گزارش شهروند، روز ٣٠ آذر ماه امسال بود که پرونده‌ای با موضوع ناپدیدشدن یک مرد، از کلانتری ١٣٠ نازی‌آباد به پایگاه هفتم پلیس آگاهی تهران بزرگ ارجاع شد.

شاکی پرونده در اظهارات نخستش به کارآگاهان گفت: «پدرم به نام سعید ٥٤ ساله، چند روزی است که از خانه خارج شده و پس از آن به خانه برنگشته است. گوشی تلفن همراهش هم خاموش شده و خیلی نگرانش هستم.»

با آغاز رسیدگی به پرونده، کارآگاهان پایگاه هفتم پلیس آگاهی در همان تحقیقات نخست اطلاع پیدا کردند که سعید پس از متارکه از همسر سابقش، حدود پنج سال پیش مجددا با زن دیگری به نام سمیرا ٣٢ ساله ازدواج کرده است. در ادامه، تحقیقات از سمیرا در دستور کار کارآگاهان قرار گرفت، اما او درباره غیبت همسرش اظهار بی‌اطلاعی کرد و مدعی شد که هیچ اطلاعی از علت غیبت وی ندارد.

در ادامه تحقیقات پلیسی، کارآگاهان پلیس آگاهی با انجام اقدامات ویژه پلیسی اطلاع پیدا کردند که «سمیرا» به خاطر اختلافات شدیدی که با همسرش داشته، موضوع را با یکی از دوستان همسرش به نام فرزاد ٤٩ ساله مطرح و در چندین نوبت از وی درخواست کمک کرده است. همزمان با شناسایی فرزاد، ماموران دراین‌باره از سمیرا تحقیق کردند که او درباره نحوه آشنایی خود با فرزاد به کارآگاهان گفت: «حدود چهار ماه پیش، به همراه همسرم برای پیداکردن یک خانه اجاره‌ای به بنگاه املاک متعلق به یکی از دوستانم در منطقه نازی‌آباد مراجعه کرده و در آن‌جا با فرزاد آشنا شدم و گاهی با او درددل می‌کردم.»

کارآگاهان پلیس آگاهی با انجام اقدامات ویژه پلیسی اطمینان پیدا کردند فرزاد آخرین شخصی بوده که همراه با مقتول مشاهده شده است، بنابراین تحقیقات ویژه پلیسی از وی در دستور کار کارآگاهان قرار گرفت و سرانجام روز پنجشنبه ٢٧ دی ماه وی با اعتراف به ارتکاب جنایت گفت که پیشنهاد این قتل از سوی سمیرا مطرح شده و قرار بوده آن دو پس از کشتن سعید با یکدیگر ازدواج کنند.

با اعتراف متهم به ارتکاب جنایت، ادامه رسیدگی به پرونده با موضوع قتل عمد در دستور کار قرار گرفت و فرزاد با قرار بازداشت موقت در اختیار اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

فرزاد که از حدود ١٠‌سال پیش از همسر سابق خود متارکه کرده، در اعترافاتش به کارآگاهان گفت: «وقتی با سمیرا آشنا شدم، او با شوهرش مشکل داشت. سعید همیشه همسرش را اذیت می‌کرد و رابطه خوبی با او نداشت و بار‌ها او را تحقیر می‌کرد. همین موضوع باعث شد سمیرا پس از گذشت مدت کوتاهی از من درخواست کمک کند و نهایتا پیشنهاد قتل شوهرش را با من مطرح کرد.»

فرزاد درباره نحوه ارتکاب جنایت به کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی گفت: «با طرح پیشنهاد جنایت، سراغ سعید رفتم و با او طرح دوستی ریختم. طی چندین جلسه ملاقاتی که با سعید داشتم، به دروغ موضوع در اختیار داشتن چند قطعه زیرخاکی را برای وی مطرح کردم و گفتم که قطعات زیرخاکی را در نزدیکی شهرستان قم، در منطقه‌ای بیابانی زیر خاک مخفی کرده‌ام. با این ترفند سعید را شب جنایت همراه خود کردم و به محل جنایت کشاندم. ساعت ٢٣:٠٠ روز ٢٨ آذر امسال با خودروی سواری متعلق به یکی از دوستانم به دنبال سعید و همسرش رفتم. پس از آن به سمت اتوبان تهران– قم حرکت کردیم تا نهایتا در یک منطقه بیابانی توقف کردیم. درحالی‌که سمیرا نیز پشت سر من و سعید از خودرو پیاده شده بود، مقداری حرکت کردیم. نهایتا با چاقو چندین ضربه به گردن، سینه و شکم سعید زده و او را به قتل رساندم و پس از ارتکاب جنایت به همراه سمیرا به تهران بازگشتیم.»

با اعتراف فرزاد به ارتکاب جنایت و مشارکت همسر مقتول در جنایت، سمیرا نیز بلافاصله دستگیر شد و در همان تحقیقات اولیه ضمن تایید اعترافات فرزاد در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: «با نقشه قبلی که درباره قتل همسرم کشیده بودیم، به همراه فرزاد به کیلومتر ٥٥ جاده قدیم تهران– قم حرکت کردیم. پس از رفتن به داخل یک جاده خاکی، فرزاد از خودرو پیاده شد و به بهانه نشان دادن زیرخاکی، همسرم را به داخل بیابان کشاند. درحالی‌که من نیز پشت سر آن‌ها درحال حرکت بودم، فرزاد با چاقویی که از قبل تهیه کرده بود، چند ضربه به همسرم وارد کرد و پس از رها کردن جنازه در بیابان به تهران بازگشتیم.»

سرهنگ علی ولیپور گودرزی، معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ در رابطه با این پرونده گفت: «با اعتراف متهمان به رهاسازی جسد در منطقه‌ای بیابانی در کیلومتر ٥٥ جاده قدیم تهران–قم، تحقیقات برای کشف جسد مقتول در دستور کار کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت. روز ٢٩ دی ماه امسال تیم بررسی صحنه جنایت اداره دهم به همراه متهمان پرونده به محل جنایت مراجعه کرد، اما با وجود بررسی میدانی محل جنایت موفق به کشف جسد یا بقایای جسد نشده و تنها چند تکه لباس آغشته به خون متعلق به مقتول در محل جنایت کشف شد. درحال حاضر نیز هر دو متهم با قرار بازداشت موقت صادره از سوی شعبه چهارم بازپرسی دادسرای ناحیه ٢٧ تهران، برای ادامه تحقیقات در اختیار اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار دارند.»

ایران بین دو چهره؛ لبخند "احمدی‌نژاد" در برابر نگرانی "ظریف" و "شمخانی"

تعرض چندین پسر به ۲ دختر جوان در تبریز+فیلم و عکس

مداحی میرم اربعین با تو هم قدم ، حرم پسر یاد مادرم با نوای محمد حسین حدادیان+فیلم

منبع این خبر، وبسایت www.irinn.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۲۳۳۱۲۶۸ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • مراسم تشییع و تدفین شهید هوشنگ مرتضوی + کلیپ
 • انتقاد تند مشاور ولیعهد سابق سعودی از آمریکا
 • عربستان تاکنون دو هزار سرباز خود را در جنگ یمن از دست داده است
 • نخستین حضور شاهزاده ولید بن طلال پس از فوت پدرش
 • غایب بزرگ بارسلونا برای دیدار با سویا
 • مسی غایب بزرگ دیدار برابر سویا
 • مراسم تشییع و خاکسپاری دو شهید گمنام دفاع مقدس در فردو برگزار شد
 • درختان و گیاهان باغ شاهزاده ماهان احیا می‌شود
 • اتفاقی عجیب در مراسم تشییع جنازه (فیلم)
 • فیلم/ تیراندازی در مراسم تشییع جنازه!
 • همسر ملکه انگلستان از تصادف جان سالم به در برد
 • دیدار «محرمانه» برادر سعد الحریری با اسد در دمشق
 • افشای جزئیات دیدار ملک سلمان با وزیر خارجه بحرین
 • بازیگران جدید به برادر جان تلویزیون اضافه شدند
 • آخرین وضعیت رسیدگی پرونده «سلمان خدادادی» در هیات نظارت بر رفتار نمایندگان
 • اگر جنازه‌ام به دست شما نرسید بدانید که قبر من قبر تمام شهیدان است
 • جیب بری زیر تابوت مرده‌ها
 • شگرد جدید سارقان جیب‌بُری زیر تابوت اعتراف سارقان به 26 فقره سرقت
 • تشییع پیکر شهید هوشنگ مرتضوی در قائم‌شهر