خبرگزاری میزان- فرمانده نیروی هوایی ارتش و هیئت همراه با حضور در پایگاه شهید عبدالکریمی بندرعباس، از بخش‌های مختلف این پایگاه بازدید کردند. به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری میزان، امیر سرتیپ خلبان «حسن شاه صفی» فرمانده نیروی هوایی ارتش به همراه حجت الاسلام و المسلمین «احمد جلیلی صفت» رییس اداره عقیدتی سیاسی و امیر سرتیپ دوم معتمد رییس اداره حفاظت اطلاعات این نیرو از بخش‌های مختلف پایگاه شهید عبدالکریمی بازدید کردند.

در این بازدید فرمانده نیروی هوایی ارتش طی جلسه‌ای با فرماندهان و خلبانان پایگاه شهید عبدالکریمی ضمن توصیه‌های لازم، در جریان میزان آمادگی این پایگاه قرار گرفت.

همچنین امیر شاه صفی با حضور در آلرت، بخش‌های اورهال و معاونت عملیات، توان رزمی و عملیاتی پایگاه را ارزیابی کرد.

گفتنی است، امیر شاه صفی و هیئت همراه با حضور در حفاظت اطلاعات پایگاه شهید عبدالکریمی روز سربازان گمنام امام زمان (عج) را به رییس و کارکنان این یگان تبریک گفتند.
انتهای پیام/

منبع: خبرگزاری میزان

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

سازمان تبلیغات ‌خود را خادم فرهنگ اسلامی می‌داند

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان زنجان گفت: سازمان تبلیغات به عنوان بخشی از جبهه فرهنگی اسلامی خود را خادم فرهنگ اسلامی می‌داند و از آن به عنوان ظرفیت قابل اتکا در ماموریت‌ها استفاده خواهد کرد. ۰۱ تير ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۲ استانها زنجان نظرات - اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از زنجان، حجت الاسلام مسعود صفی یاری  به مناسبت تاسیس سالروز سازمان تبلیغات اسلامی امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: اهمیت موضوع تبلیغ و تبلیغات که ارکان موفقیت و تثبیت کارها است و اگر امروز اسلام و معارف دین در دست ما است به برکت تبلیغ و تبلیغات است و اگر می‌خواهیم این راه همچنان ادامه پیدا کند منوط به تبلیغات است.

وی گفت: اصولا در مکتب معرفتی به این اعتقاد داریم که پیامبران برای تبلیغ دین الهی آمده‌اند و بعد از آن در راستای روشنفکری این کار بر عهد علما گذاشته شده است.

به گفته وی پیامبر(ص) هم مبلغ بود و هم مبلغ آموزش و اعزام می‌کردند و کار تبلیغات نیز ادامه دهنده همان راه است و می‌بایست در چنین روزی به اصل بحث اطلاع رسانی دین توجه کنیم و شیوه‌های تبلیغ دین و چالش‌های آن را مورد بحث قرار دهیم.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی: باید برای اهداف فرهنگی آرایش جنگی گرفته شودبازدید رئیس سازمان تبلیغات اسلامی از نمایشگاه کتابسپاه پاسداران بیش‌ازپیش از حمایت سازمان تبلیغات اسلامی برخوردار خواهد شد

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان زنجان گفت: بعد از انقلاب اسلامی به لحاظ ضرورت به رهبری امام خمینی(ره) سازمانی تاسیس شد که اول به صورت شوری و بعد از آن به سازمان تبدیل شد که ریاست آن امروز به عهد حجت‌الاسلام قمی گذاشته شده است که با تفکر جوان‌گرایی این کار صورت گرفته است و تیم جدید و تفکر آنها متناسب با دهه پنجم انقلاب اسلامی و گام دوم بوده است.

وی به ماموریت سازمان اشاره کرد و افزود: رسالت اصلی سازمان بحث امر به معرف و نهی از منکر است و نکته دیگر بحث تمرکز تبلیغات بر تبیین و گسترش اسلام اصیل در مقابل اسلام آمریکایی است.

صفی‌یاری گفت: مقام معظم رهبری براین نکته تاکید کردن و هدف‌گذاری  نیز باید براین مبنا صورت بگیرد و اراده ملی تقویت شود و همین طور قطعیت و صراحت در دفاع از ارزش‌های انقلاب اسلامی صورت بگیرد تا سازمان دچار انفعال و محافظه کاری نشود.

وی افزود: طبق فرمایش مقام معظم رهبری تبلیغات اسلامی طی 4 دهه اخیر منشاء برکات بوده است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان زنجان به جوان و جوان‌گرایی اشاره کرد و افزود: باد توجه به دو حکمی که از سوی مقام معظم رهبری صادر شد بر اولویت سازمان در حوزه نیازهای جوان در عرصه فرهنگ انقلابی و زمینه‌سازی و استفاده از ابزارهای روز برای تبلیغ دین تاکید کردن و همین طور تمرکز بر کیفیت‌گرایی و کمیت‌گرایی که  باید نگاه کمی پر رنگ‌تر از نگاه کیفی باشد.

به گفته وی استفاده از جوان انقلابی و مومن هدف این سازمان خواهد بود و بر این اساس برنامه ریزی خواهد شد تا جوانان مسئولیت‌های خطیر اجتماعی و فرهنگی را برعهده بگیرند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان زنجان افزود: درمورد کارهای انجام گرفته توسط سازمان تبلیغات اطلاع‌رسانی‌های خوبی انجام نگرفته است و ضرورت دارد تبلیغات خوبی در این راستا انجام شود و طبق فرمایش مقام معظم رهبری که امروز ضرورت وجودی سازمان تبلیغات نه تنها کاهش نیافته بلکه ضریبی فزاینده یافته است.

وی تصریح کرد: ماموریت سازمان دردوره جدید تبین اسلام ناب و مهندسی زیست بوم فرهنگی و تبلیغی انقلاب اسلامی به منظور تقویت و اراده ملی برای مبارزه تمدنی است یعنی ما چارجوب اندیشه و ماموریت سازمان دقیقا متناسب با بیانیه گام دوم انقلاب خواهد بود که البته سازمان در این مسیر پیشگام بوده است.

صفی‌یاری به مردم سازی سازمان اشاره کرد و افزود: این سازمان در تبلیغ دین کاملا وابسته به مردم است و مردمی‌ترین نهاد است و راهبرد ساختاری سازمان مردم سالاری فرهنگی در حوزه دین است.

وی گفت: درسال 94 که مقام معظم رهبری دغدغه خود را در حوزه اجتماعی بروز دادن و هم توقع و هم تکلیف ایجاد کردن و سازمان در این کار ورود پیدا کرد و بحث پیوست اجتماعی تبلیغ دین به عنوان راهکار و راهبرد مورد توجه واقع شده است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان زنجان به نگاه نخبگانه این سازمان اشاره کرد و افزود: این نگاه که در سازمان صورت گرفته است که همواره با توده مردم در ارتباط است تبدیل خواهد شد به کانون نخبگان در حوزه دین، اعم از نخبگان حوزه دینی، مداحی، که  به زودی خواهد افتاد.

وی به رویکرد سازمان در محله محور اشاره کرد و گفت: بر اساس چهار چوب مشخص و بر اساس نقشه فرهنگی محله‌ها و مساجد هدف استان  را تعریف خواهیم کرد و برنامه‌های فرهنگی را در این قالب به اجرا در خواهیم آورد.

صفی‌یاری به برنامه‌های اجرا شده در سال 97 اشاره کرد و گفت: اولویت اول سازمان سبک زندگی اسلامی بود که در 24 پایگاه  اجرا شد که عمده فعالیت‌های این پایگاه در شهرک‌های اقماری  با موضوع طلاق و پیشگیری از اعتیاد  بود که بسیار هم مورد استقبال قرار گرفت و در سال 98 نیز این کار ادامه پیدا خواهد کرد.

وی افزود: ما مدعی ابتکار و نوآوری هستیم که در این زمینه 75 هزار و 230  نفر مبلغ دین با سازمان همکاری داشته‌اند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان زنجان گفت: بحث اطلس تبلیغی استان که قرار است نقاط تبلیغی و مناطق  شناسایی شود و بر اساس آن شبکه تبلیغی چیده خواهد شد.

وی به آسیب‌های اجتماعی اشاره کرد و افزود: در بحث آسیب‌ها دو اولویت مدنظر ما بود طلاق و اعتیاد که در بحث اعتیاد دوره‌های تخصصی  تربیت مربی پیشگیری از اعتیاد برگزار شد و 30 نفر مربی معمم در این زمینه تربیت شدند و 95 دوره در همه جای استان در پیشگیری از اعتیاد برگزار شد.

صفی‌یاری به گفتمان‌های دینی اشاره کرد و افزود: این گفتمان‌ها درغالب دانش‌آموزی، دانشجویی و حوزوی برگزار شد و 13 هزار 100 نفر درآموزش قرآن سازمان شرکت کردند.

به گفته وی 137 مرکز قرآنی در استان وجود دارند که با سازمان همکاری می‌کنند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان زنجان افزود: سیاست کاری ما در حوزه فرهنگی و تبلیغی برون سپاری فعالیت‌های سازمان  است که 99 درصد فعالیت‌ها برون سپاری شده است.

وی در حوزه استقرار روحانیون بیان کرد: 80 روحانی مسقر در مناطق محروم استان که همواره حضور مستمر دارند که  تمامی فعالیت‌های انجام شده در حوزه بهداشت، دین، اخلاق بسیج  که با محوریت این روحانیون انجام می‌شود که 75 هزار برنامه در این حوزه انجام شده است.

صفی‌یاری به برنامه‌های انجام شده در ماه درمضان اشاره کرد و گفت: برای اولین بار در ماه رمضان 98 بسته عملیاتی برای مبلغین تعریف شد و 25 فعالیت برای آنها مشخص شد.

وی به دو سامانه طوبی و سجام اشاره کرد و گفت: سامانه طوبا همچنان فعال است که در مرحله شناسایی و ثبت درحوزه  هیات‌ها مداحی است که 75 درصد هیات‌ها در این سامانه ثبت نام کرده‌اند و سامانه سجام که در واقع یک سامانه یکپارچه سازی و اعزام مبلغ است که 100 درصد تبلیغ در این سامانه ثبت می‌شود که اعزام مبلغ نیز باید از طریق این سامانه صورت پذیرد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان زنجان به کارهای انجام شده در اوقات فراغت اشاره کرد و گفت: چون در سطح شهر بیشتر دستگاه‌ها  در این زمینه کار می‌کنند اولویت سازمان تبلیغات به سمت روستاها برده شده است.

انتهای پیام/ش

R41375/P/S6,59/CT11

ترامپ: بدون هیچگونه پیش‌شرطی آماده مذاکره با ایران هستیم| چرا حمله آمریکا به ایران لغو شد؟

پیام ترامپ به ایران از طریق عمان؛ از هشدار درباره حمله قریب‌الوقوع تا مخالفت با جنگ و درخواست مذاکره با تهران | ایران تکذیب کرد

گزینه قطعی نیمکت پرسپولیس؛ آنته چاچیچ!

منبع این خبر، وبسایت www.mizanonline.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۲۳۴۴۱۹۶ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • ارزیابی عملکرد بخش‌های مختلف شهرداری بندرعباس آغاز شد
 • آغاز ارزیابی عملکرد بخش‌های مختلف شهرداری بندرعباس
 • امیر «بابک جلالی» فرمانده قرارگاه عملیاتی لشکر ۱۶ زرهی قزوین شد
 • امیر سیاری: تکریم خانواده‌های کارکنان از اولویت‌های ارتش است
 • دلالان و سودجویان تعیین‌کننده قیمت‌ها/ گلایه مردم از گرانی مسکن در بندرعباس
 • برای تامین نیازهای دفاع هوایی عراق آمادگی کامل داریم
 • توسعه همکاري پدافند هوايي ايران و عراق
 • یک فرمانده نظامی عراقی با فرمانده پدافند هوایی ارتش دیدار کرد
 • دیدار رئیس کمیسیون مشترک ایران و عراق با امیر صباحی‌فرد
 • بالگرد نیروی دریایی ارتش مجروحان حادثه واژگونی اتوبوس در بندرعباس را نجات داد
 • رئیس کمیسیون مشترک ایران و عراق با امیر صباحی فرد دیدار کرد
 • معاون آموزش و عملیات ارتش عراق با فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش دیدار کرد
 • بنیان خانواده را بر مبنای معارف دینی درست کنیم
 • ابهامات مالی اعزام ارکسترها به جام جهانی روسیه هنوز ادامه دارد/ مگر قرار نبود همه هزینه‌ها را «هاکوپیان» بدهد؟
 • منع‌ آمد ‌و ‌شد شبانه در پایگاه هوایی «بلد» عراق
 • خانه تلاش بندرعباس قهرمان ووشوی هرمزگان شد
 • تولد امیر جدیدی، شاه ماهی تئاتر
 • زیارتگاه مزار شاه/تصاویر
 • ۹۹ درصد فعالیت‎های تبلیغات اسلامی برون‎سپاری شده است/ برگزاری ۲۳ برنامه به مناسبت روز تبلیغ در زنجان