به گزارش پارس نیوز،

محمدرضا امیرحسنخانی نائب رئیس کمیسیون اصل 90 مجلس با اشاره به نشست عصر امروز(یکشنبه 25 تیر) کمیسیون متبوع خود، گفت: در جلسه امروز با حضور مسئولان سازمان حج و زیارت شکایت خانواده‌های شهدای منا درباره پرداخت نشدن دیه این شهدا از سوی سعودی‌ها بررسی شد.

وی با بیان اینکه تاکنون دیه‌ای از سوی سعودی‌ها به خانواده شهدای منا پرداخت نشده است، ادامه داد: شرکت‌های بیمه‌ای داخلی مبلغی را به خانواده شهدای منا پرداخت کرده‌اند.

نایب رئیس کمیسیون اصل 90 مجلس از بررسی نحوه اعزام حجاج ایرانی به سرزمین وحی در سال جاری در جلسه عصر امروز کمیسیون متبوع خود خبر داد و اظهار داشت: مقرر شد در جلسه‌‌ای دیگر در کمیسیون درباره تضامینی که عربستانی‌ها درباره اعزام حجاج ایرانی داده اند جمع‌بندی صورت گیرد.

نماینده مردم طبس در مجلس با بیان اینکه در بخش دیگری از نشست امروز مسئولان بانک مرکزی و صدا وسیما حضور داشتند، اضافه کرد: بانک مرکزی و صدا وسیما بر این اعتقاد هستند که به دلیل وجود قانون خاص برای این دو مجموعه خودشان باید حسابرسی بر دخل و خرج خود داشته باشند که مقرر شد در جلسه‌ای دیگر درباره این موضوع بحث شود.

نائب رئیس کمیسیون اصل 90 تصریح کرد: اگر به این جمع‌بندی نرسیم که حسابرسی در دخل و خرج بانک مرکزی و صدا وسیما از طریق حسابرسان این مجموعه یا سازمان حسابرسی کل کشور انجام شود استفساریه‌ای تنظیم و در صحن علنی پارلمان آن را مطرح می‌کنیم.

منبع: پارس نیوز

خبر بعدی:

غرب پشتیبان سعودی در حمله به فقیرترین کشور عربی/ چرا مدعیان حقوق بشر سکوت می‌کنند؟

 سازمان سیا گزارشی منتشر کرد که نشان از دست داشتن «محمد بن سلمان» در قتل خاشقجی بود، اما با وجود این درخواست‌ها و گزارش‌های متعدد ترامپ همچنان به حمایت خود از ریاض ادامه داد. به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان، شواهد و مستندات بسیاری وجود دارد که نشان می‌دهد ائتلاف عربستان در حملات خود از سلاح‌های ممنوعه علیه مردم یمن استفاده کرده، اما با وجود این شواهد آشکار، آمریکا و همدستانش همچنان به دفاع خود از عربستان سعودی و فروش سلاح به این کشور ادامه می‌دهند.

پیامد‌های دلخراش تجاوز ۳۴ کشور به سرکردگی عربستان سعودی و با چراغ سبز بیشتر کشور‌های غربی علیه فقیرترین کشور جهان در ماه‌های اخیر آنچنان آشکار شده که دیگر هیچ آدمیزادی نمی‌تواند در برابر این جنایت‌ها سکوت کند، حتی سازمان‌های به اصطلاح حقوق‌بشری نیز مثل همیشه و با تأخیر زیاد در چنین مواردی هم‌اکنون از «فاجعه انسانی یمن» یاد می‌کنند.


  پس از گذشت بیش از چهار سال از تهاجم ائتلاف سعودی علیه مردم یمن، تصاویری از کودکان و مردم یمن منتشر می‌شود که جهان را در بهت و ماتم فرو برده است؛ کودکانی نحیف و پوست به استخوان چسبیده و هم‌شکل و چنان از رشد طبیعی باز مانده‌اند که تفاوت سنی‌شان را تنها با مراجعه به شناسنامه‌شان می‌توان فهمید.

پدران و مادرانی گرسنه‌تر که درمانده‌تر از آنند که بتوانند برای کودکان خردسالشان چاره‌ای کنند، این والدین غمگین تنها نظاره‌گر مرگ آرام کودکانشان هستند.

تراژدی یمن این است که یک نسل در این کشور در حال نابودی است. ائتلافی از چندین کشور عربی از سال ۲۰۱۵ تجاوز در این کشور را آغاز کرده‌اند، مدارس به طور مداوم در حال بمباران شدن هستند و کودکان در این مدارس جان خود را از دست می‌دهند.


حتی اگر بمباران، کمبود دارو و تجهیزات، گرسنگی و وبا در آینده نزدیک متوقف شود، اما موضوع به همین‌جا ختم نخواهد شد و بازگرداندن نظام آموزشی به اوضعیت عادی آن و همچنین بازسازی بسیاری از زیرساخت‌ها چندین سال زمان نیاز خواهد داشت.

سال ۲۰۱۸ و در پی بازیابی محل انفجار اتوبوس حامل دانش‌آموزان در شهر «ضحیان» قطعات بمب «رایتئون مارک ۸۲» که از بمب‌های سقوط آزاد چند منظوره ساخت آمریکا به شمار می‌رود یافت شد.

جنگنده‌های ائتلاف متجاوز سعودی اتوبوس حامل دانش‌آموزان یمنی را هدف قرار دادند که در پی این حمله وحشیانه ۵۱ نفر به شهادت رسیدند که بیشتر آنان کودکان بودند و ۷۹ نفر دیگر نیز مجروح شدند.

تصاویر گرفته شده از محل حادثه به وسیله «ناصر عربی»، روزنامه‌نگار محلی، نشان می‌دهد که بمب ۵۰۰ پوندی «MK ۸۲» که از سوی آمریکا به عربستان فروخته می‌شود در این حمله استفاده شده است.


قطعات این بمب به کرات در پی بررسی بمباران‌های ائتلاف سعودی در یمن مشاهده شده است؛ سال ۲۰۱۶ نیز جنگنده‌های ائتلاف یک مراسم خاکسپاری در یمن را هدف قرار دادند که در پی این حمله ۱۴۰ نفر جان خود را از دست داده و ۵۲۵ نفر نیز مجروح شدند.


تحقیقات انجام شده در پی این حمله متجاوزانه نیز حکایت از استفاده ائتلاف عربستان از بمب MK ۸۲ داشت.

علیرغم درخواست‌های مکرر از سوی نهاد‌های حقوق بشری و حتی قانونگذاران آمریکا مبنی بر متوقف شدن فروش تسلیحات به عربستان سعودی، اما پنتاگون همچنان به صدور تسلیحات به این کشور ادامه داده و مجوز فروش بمب ۵۰۰ پوندی MK ۸۲ را به شرکت سازنده سلاح «لاکهید مارتین» اعطا کرد.

در ماه مارس ۲۰۱۵ تنها دو هفته پس از آغاز جنگ یمن، نیرو‌های سعودی یک اردوگاه پناهندگان را بمباران و ۴۰ تن را به قتل رساندند. یک سال بعد و در ماه مارس ۲۰۱۶ نیز همان نیرو‌ها با بمباران یک بازار در صنعا پایتخت یمن، ۹۷ نفر را به کام مرگ فرستادند. در اکتبر ۲۰۱۶، در اثر بمباران یک مراسم تشییع جنازه ۱۴۰ تن قتل عام شدند. در ماه نوامبر سال گذشته ۲۵ نفر در بازار دیگری کشته شدند و در آوریل سال جاری ۲۰ نفر در یک عروسی و از جمله عروس جان باختند.


هر بار که این جنایات وحشتناک اتفاق می‌افتد، کشور‌های غربی به مردم خود اطمینان می‌دهند که این اخبار دروغین و تحریف شده هستند. اگرچه در مورد بمباران اتوبوس مدرسه، سخنگوی ائتلاف عربستان سعودی، در نهایت مسئولیت را پذیرفت، اما چیزی تغییر نکرده است. جنگ و حملات هوایی همچنان ادامه دارد؛ بنابراین قتل عام غیرنظامیان ادامه دارد.


وزیر دفاع انگلیس پیش از این اعلام کرده که این کشور در راستای قرارداد نظامی با ریاض حدود ۵۰۰ بمب خوشه‌ای به عربستان فروخته است.

وی اذعان کرد که انگلیس در فاصله سال‌های بین ۱۹۸۶ تا ۱۹۸۹ حدود ۵۰۰ بمب خوشه‌ای به عربستان فروخته است.

انگلیس متهم به ارتکاب جنایات جنگی است و از این کشور خواسته شده تا از فروش سلاح‌هایی که طبق پیمان بین‌المللی سال ۲۰۱۰ ممنوع اعلام شده‌اند و این قطعنامه به امضای انگلیس نیز رسیده، دست بکشد.


علیرغم وجود انتقادات گسترده و شواهد محکم مبنی بر جنایات رژیم سعودی در یمن، آمریکا همچنان به صورت کامل از عربستان سعودی در کشتار کودکان یمن حمایت می‌کند.

صندوق نجات کودکان طی گزارشی اعلام کرد که احتمالا از زمان آغاز جنگ در یمن تاکنون ۸۵ هزار کودک یمنی در اثر سوءتغذیه جان خود را از دست داده‌اند.

گزارش‌های جدید حاکی از آن است که احتمالا ده‌ها هزار کودک یمنی از زمان آغاز جنگ یمن بر اثر سوء تغذیه جان خود را از دست داده‌اند.

منبع: میزان

انتهای پیام/

ظریف: به هیچ‌کس اعتماد نداریم اما می‌توانیم با همه مذاکره کنیم| مردم مبنای قدرت کشور هستند

فردوسی‌پور: اجازه پخش برنامه 90 را ندادند| فرزندم را با پست و مقام معاوضه نمی‌کنم

مرگ تلخ 3 قهرمان کشتی در تصادف شدید جاده فومن / شامگاه دوم عید رخ داد + عکس

منبع این خبر، وبسایت www.parsnews.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۲۳۴۵۷۰۹ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • هلاکت ۲۳ مزدور سعودی در جنوب عربستان به دست انصارالله
 • مصاحبه| روایت تحلیلگر انگلیسی از دلایل آشتی‌جویی رژیم‌های سعودی و صهیونیستی
 • پشت پرده دشمن تراشی سعودی‌ها با کشور‌های اسلامی / از منافع متضارب بن سلمان و بن زاید در یمن تا هک سایت قطری + تصاویر
 • پشت پرده اختلافات سعودی‌ها با کشور‌های اسلامی / از  اختلافات عربستان و مغرب بر سر جام جهانی تا منافع متضارب بن سلمان و بن زاید در یمن + تصاویر
 • جلسه ۴ کمیسیون تخصصی مجلس برای تحقق «رونق تولید»
 • جلسه مشترک ۴ کمیسیون تخصصی مجلس برای تحقق رونق تولید
 • رشد 33 درصدی آزادی زندانیان در استان کرمان
 • تسلط نیروهای یمنی بر تعدادی از مواضع مزدوران سعودی
 • افشاي اسرار نزديکان بن‌سلمان در دربار سعودي/ زني که بيش از هرکس به وليعهد نزيک است
 • آزادی زندانی مهریه درآخرین لحظه‌های ناامیدی پدر
 • جنایات وحشیانه و ضد بشری عربستان در یمن / کودکان یمنی قربانی وبای سعودی + تصاویر
 • موشک بالستیک «زلزال ۱» یمن مواضع متجاوزان سعودی را درهم کوبید
 • تشدید مناقشات در دولت ائتلافی آلمان بر سر مسئله صادرات تسلیحات به عربستان سعودی
 • مسئولان فقط برای گرفتن عکس یادگاری به ما سر زدند
 • آشنایی با موارد قانونی پرداخت دیه از بیت‌المال
 • شلیک موشک زلزال ۱ به محل تجمع مزدوران سعودی
 • حمله توپخانه‌ای متجاوزان سعودی به بندر الحدیده یمن
 • انصار الله: سعودی جنگ را متوقف کند
 • تجمل‌گرایی شاهزادگان سعودی همزمان با بحران اقتصادی و کسری بودجه عربستان