خبرگزاري آريا - رئيس بنياد تعاون سازمان بسيج مستضعفين با بيان اينکه مدل شهيد حاج شعبان نصيري انساني کامل و تکليف‌گراي انقلابي و واقعي بود، گفت: مدل اين شهيد بزرگوار جذب حداکثري بود و ما بايد بکوشيم دغدغه‌هايش را رفع کنيم.

به گزارش خبرنگار گروه جامعه خبرگزاري فارس،آيين پاسداشت شهيد مدافع حرم سردار حاج شعبان نصيري عصر امروز در دانشکده رسانه خبرگزاري فارس برگزار شد.
در اين مراسم سردار حميدرضا تقي‌زاده رئيس بنياد تعاون سازمان بسيج مستضعفين گفت: امروز همه ما در اين مراسم ميهمان حاج شعبان نصيري که همواره بر عهدهايش پايبند بوده و به آن جامعه عمل مي‌پوشاند و در پايان عمرش بر اين عهدهايش ماندگار بود، هستيم.
وي افزود: امروز با شهيد حاج شعبان نصيري که در همه ابعاد نظير اخلاص کامل است و همه دوستانش به اين موضوع اذعان دارند روبه رو هستيم.
تقي‌زاده گفت: افتخار دوستي با حاج شعبان نصيري را از سال 65 دارم چرا که به نوعي با وي در جاهاي متفاوت و در شهرهاي مختلف و در 6 مأموريتهاي مستمر زندگي کرد‌ه‌ام.
وي خاطرنشان کرد: حاج شعبان نصيري يک انسان کامل و تکليف‌گراي واقعي بود که شجاعتي بي‌نظير و تفکري سراسر برگرفته از هوش داشت.
.رئيس بنياد تعاون سازمان بسيج مستضعفين خاطرنشان کرد: اساس و اصرار شهيد حاج شعبان نصيري به انسان‌سازي بود و فرق بين شهيد نصيري و ديگران آن است که وي از خودش و اينجا شروع کرد در حالي که امثال افرادي مانند من از آنجا شروع مي‌کنند.
وي گفت: شهيد حاج شعبان نصيري از ساليان گذشته انسان‌سازي را از کودکان و نوجوانان آغاز کرده بود و تلاش مي‌کرد تا براي انقلاب کادرسازي کند.
تقي‌زاده افزود: حاج شعبان نصيري در مأموريتهاي خود با نيروهاي خدماتي هم، هم کلام مي‌شد و سعي مي‌کرد تا ضمن آموزش کارهاي روزانه به آنها زمينه انسانسازي‌شان را فراهم کند و همين افراد در نهايت به دليل حب بسيار به حاج شعبان نصيري مريد وي شدند.
رئيس بنياد تعاون سازمان بسيج مستضعفين تصريح کرد: حاج شعبان نصيري هيچگاه بي‌تفاوت و بي‌اعتنا نسبت به مسائل مختلف نبود و همواره سعي مي‌کرد تا از هر فرصت پيش آمده نهايت استفاده را از آن کرده و فضا را براي انقلاب اسلامي و اسلام ناب محمدي ايجاد کند که براي نمونه اقدامات اين شهيد بزرگوار در زمينه مسائل آموزشي، اجتماعي و خيريه در سومالي و کنيا بخشي از آن اقداماتش است که نشان مي‌دهد شهيد نصيري حتي يک لحظه از تکليف خود غافل نبوده است.
وي خاطرنشان کرد: من به شخصه آدمي به شجاعت شهيد حاج شعبان نصيري در طول ساليان مختلف به تعداد 5 نفر نمي‌شناسم؛ به طوري که در برخي مناطق که احتمال شهادت 90 درصدي وجود داشت بالغ بر 20 بار شهيد نصيري را به عينه در آنجا مي‌ديدم.
تقي‌زاده گفت: شهيد نصيري همواره يک پارچه انرژي بود به طوري که گويي اين شهيد بزرگوار به تازگي از مرخصي يک ماه آمده و استراحت خوبي کرده بود، اما اين شهيد بزرگوار در تمامي ساعات روز روحيه انقلابي و تکليفگرا داشت.
رئيس بنياد تعاون سازمان بسيج مستضعفين افزود: شهيد حاج شعبان نصيري در شخصيتش هيچگاه خستگي و ترس وجود نداشت و همه نقاط و مأموريتهايي را که مي‌رفت کلاس درس مي‌دانست.
وي گفت: اگر زمان جنگ شهيد همت مدل بود ولي نمي‌توانست الگو شود، شهيد حاج شعبان نصيري به تنهايي خود مدل و الگويي بود که جوانان و حتي غير انقلابيون که برخي شبهات را در ذهن خود مي‌پرورانند هم به اقدامات اين شهيد بزرگوار اذعان دارند.
تقي‌زاده بيان داشت: حاج شعبان نصيري مدل قابل استخراج، تدوين شده و قابل تدريس در دانشگاهها است.
رئيس بنياد تعاون سازمان بسيج مستضعفين افزود: مدل حاج شعبان نصيري جذب حداکثري بود و افرادي که دغدغه انقلابي‌گري دارند اين شهيد بزرگوار را به خوبي مي‌شناسند ضمن اينکه اگر هزاران نفر به هر دليل جذب حاج شعبان نصيري شدند به مانند دانشجويي است که در کلاسهاي درس يک معلم مطالب مختلف را فرا گرفته و وارد دانشگاه شده است.
وي تصريح کرد: تکليف ما نسبت به شهيد حاج شعبان نصيري رفع دغدغه‌هاي وي است.
در ابتداي اين مراسم همرزم و دوست شهيد نصيري به بيان خاطراتي از اين شهيد مدافع حرم پرداخت و پس از وي محمدياسر نصيري نوه اين شهيد مدافع حرم دلنوشته‌اي را قرائت کرد.
وي در اين دلنوشته گفت: تکفيري بداند پرچم زرد حزب الله همان فرزند امام علي است که کسي براي ظفر نيافت.
در ادامه اين مراسم فاطمه سلماني از اساتيد دانشکده فارس قبل از پخش گوشه‌هايي از مستند نيمه تمام ماهي که پشت ابر نماندکه سالها پيش آن را تهيه کرده بود، گفت: سالها پيش براي تهيه مستند به سختي سردار نصيري را پيدا کرديم اما وي با روي گشاده به خاطر رزمندگان سپاه بدر مصاحبه را پذيرفت و اين مستند بخشي از گفتوگو با وي است.
اين استاد دانشکده رسانه فارس تصريح کرد :ما هنرمندان و مردان جنگ شبيه هم بوده و در حقيقت اهل عمل هستيم و به نظرم کار دولتمردان حمايت از دلاوران جهادگر و روايتگران حماسه‌ها است.
وي با بيان اينکه فيلم‌هاي اين مستند موجود است از مسئولين درخواست کرد تا با حمايت خود مستندي فاخر براي معرفي اين شهيد توليد شود.
در بخش ديگري از اين مراسم حاج امير عباسي به ذکر مصيبت اهل بيت پرداخت.
انتهاي پيام/

منبع: خبرگزاری آریا

خبر بعدی:

مجلس وظیفه نظارتی خود در قبال شعار سال را عملی کند

به گزارش خبرنگار مهر، امیر خجسته صبح شنبه در دیدار امام جمعه همدان با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری و امید مستضعفین جهان اسلام با مسائلی که در ابتدای سال جدید عنوان کردند به خصوص نکته‌ای که در خصوص رونق و توسعه تولید گفتند یک بار دیگر امید دیگری در دل مردم ایجاد و نشان دادند درمان درد را یافته‌اند، افزود: مقام معظم رهبری یک دهه در خصوص اقتصاد مقاومتی بیانات بسیار کارشناسی شده و اثر گذاری داشته‌اند و درمان درد را پیدا کرده و تشخیص ایشان این بوده که این درد باید مداوا شود.

امیر خجسته با اشاره به اینکه همه مشکلات کشور مانند معیشت و اشتغال در این شعار نهفته =است، گفت: ما دو تذکر در اینجا داریم که مسئولین اقتصادی کشور، دولت و همه دست اندرکاران نظام باید به این شعار اعتقادی نگاه کنند تا به واقعیت بینجامد.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون اصل ۹۰ مجلس گفت: سال ۹۷ برای مردم و اقتصاد کشور سال خوبی نبود و متأسفانه کشور را رها کرده بودند به طوری که بالا رفتن نرخ دلار، تورم بی سابقه و کنترل نشدن صادرات و واردات کالای اساسی کشور نمونه این بی تدبیری‌ها است که ما صراحتاً موضع خودمان را در مجلس بیان کرده‌ایم و اعتقاد داریم می‌توانیم این وضع را مدیریت کنیم.

امیر خجسته با اشاره به اینکه مجلس باید وظیفه نظارتی خود را در قبال شعار سال انجام دهد، گفت: اگر مجلس نظارت نکند اوضاع همین می‌شود که در سال ۹۷ رخ داد و شما بدانید اگر روزی امیر خجسته و یا هر نماینده‌ای در برابر مشکلات ساکت بود بدانید اتفاق بدی افتاده است.

رئیس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی مجلس با اشاره به اینکه شعار سال باید توسط دولت و مجلس عملی شود و اگر دولت و مسئولین قصور کردند باید مجلس از قوای نظارتی خود برای هدایت این موضوع استفاده کنند، گفت: چهار کنوانسیون مورد بحث نباید به معیشت مردم گره زده شود و این موضوعات ربطی به مشکلات حال حاضر کشور که به راحتی می‌شود آن را مدیریت کرد ندارد.

کد خبر 4574035

ظریف: به هیچ‌کس اعتماد نداریم اما می‌توانیم با همه مذاکره کنیم| مردم مبنای قدرت کشور هستند

فردوسی‌پور: اجازه پخش برنامه 90 را ندادند| فرزندم را با پست و مقام معاوضه نمی‌کنم

مرگ تلخ 3 قهرمان کشتی در تصادف شدید جاده فومن / شامگاه دوم عید رخ داد + عکس

منبع این خبر، وبسایت www.aryanews.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۲۳۴۶۱۲۴ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • بن‌بستی به اسم کمال‌گرایی / لطفا بی نقش نباشید!
 • تقی زاده‌های زمانه ما را بهتر بشناسید
 • رونق تولید بدون نگاه خردمندانه به آب به‌دست نمی‌آید
 • توزیع روزانه ۱۰ تن گوشت گرم گوسفندی و گوساله در هرمزگان
 • تقی‌زاده که بود و چه کرد؟ از ایفای نقش اصلی در انعقاد قرارداد‌های خارجی تا قتل روحانی مشهور
 • تقی‌زاده که بود؟
 • بینی بازیگر جنجالی خندوانه را سگ گاز گرفت + فیلم
 • بینی بازیگر جنجالی ممنوعه را سگ گاز گرفت + فیلم
 • ۳ چهره‌ای که رهبر انقلاب از آنان نام بردند
 • ۲۰۳۰ تداوم بمب های تقلید از فرنگ / تمثیل رهبر انقلاب از تقی زاده های زمان
 • گزارش: تقی‌زاده که بود؟ از دارسی تا دست‌داشتن در شهادت شیخ فضل‌الله نوری
 • بینی هنرپیشه سریال ممنوعه را سگ گاز گرفت! +فیلم
 • تقی‌ زاده کیست؟
 • اشاره‌ تاریخی رهبرانقلاب به تقی‌زاده‌های دوران جدید
 • فراز و نشیب ورزش زنجان در سال 97
 • اعتکاف محل تمرین رسیدن به اتصال خداوند است
 • زندگینامه «سیدحسن تقی‌زاده »عامل قتل شیخ شهید
 • تقی‌زاده‌ها چگونه فکر می‌کردند؟
 • فیلم/هشدار رهبر انقلاب درباره تقی زاده های جدید