خبرگزاري آريا - رئيس بنياد تعاون سازمان بسيج مستضعفين با بيان اينکه مدل شهيد حاج شعبان نصيري انساني کامل و تکليف‌گراي انقلابي و واقعي بود، گفت: مدل اين شهيد بزرگوار جذب حداکثري بود و ما بايد بکوشيم دغدغه‌هايش را رفع کنيم.

به گزارش خبرنگار گروه جامعه خبرگزاري فارس،آيين پاسداشت شهيد مدافع حرم سردار حاج شعبان نصيري عصر امروز در دانشکده رسانه خبرگزاري فارس برگزار شد.
در اين مراسم سردار حميدرضا تقي‌زاده رئيس بنياد تعاون سازمان بسيج مستضعفين گفت: امروز همه ما در اين مراسم ميهمان حاج شعبان نصيري که همواره بر عهدهايش پايبند بوده و به آن جامعه عمل مي‌پوشاند و در پايان عمرش بر اين عهدهايش ماندگار بود، هستيم.
وي افزود: امروز با شهيد حاج شعبان نصيري که در همه ابعاد نظير اخلاص کامل است و همه دوستانش به اين موضوع اذعان دارند روبه رو هستيم.
تقي‌زاده گفت: افتخار دوستي با حاج شعبان نصيري را از سال 65 دارم چرا که به نوعي با وي در جاهاي متفاوت و در شهرهاي مختلف و در 6 مأموريتهاي مستمر زندگي کرد‌ه‌ام.
وي خاطرنشان کرد: حاج شعبان نصيري يک انسان کامل و تکليف‌گراي واقعي بود که شجاعتي بي‌نظير و تفکري سراسر برگرفته از هوش داشت.
.رئيس بنياد تعاون سازمان بسيج مستضعفين خاطرنشان کرد: اساس و اصرار شهيد حاج شعبان نصيري به انسان‌سازي بود و فرق بين شهيد نصيري و ديگران آن است که وي از خودش و اينجا شروع کرد در حالي که امثال افرادي مانند من از آنجا شروع مي‌کنند.
وي گفت: شهيد حاج شعبان نصيري از ساليان گذشته انسان‌سازي را از کودکان و نوجوانان آغاز کرده بود و تلاش مي‌کرد تا براي انقلاب کادرسازي کند.
تقي‌زاده افزود: حاج شعبان نصيري در مأموريتهاي خود با نيروهاي خدماتي هم، هم کلام مي‌شد و سعي مي‌کرد تا ضمن آموزش کارهاي روزانه به آنها زمينه انسانسازي‌شان را فراهم کند و همين افراد در نهايت به دليل حب بسيار به حاج شعبان نصيري مريد وي شدند.
رئيس بنياد تعاون سازمان بسيج مستضعفين تصريح کرد: حاج شعبان نصيري هيچگاه بي‌تفاوت و بي‌اعتنا نسبت به مسائل مختلف نبود و همواره سعي مي‌کرد تا از هر فرصت پيش آمده نهايت استفاده را از آن کرده و فضا را براي انقلاب اسلامي و اسلام ناب محمدي ايجاد کند که براي نمونه اقدامات اين شهيد بزرگوار در زمينه مسائل آموزشي، اجتماعي و خيريه در سومالي و کنيا بخشي از آن اقداماتش است که نشان مي‌دهد شهيد نصيري حتي يک لحظه از تکليف خود غافل نبوده است.
وي خاطرنشان کرد: من به شخصه آدمي به شجاعت شهيد حاج شعبان نصيري در طول ساليان مختلف به تعداد 5 نفر نمي‌شناسم؛ به طوري که در برخي مناطق که احتمال شهادت 90 درصدي وجود داشت بالغ بر 20 بار شهيد نصيري را به عينه در آنجا مي‌ديدم.
تقي‌زاده گفت: شهيد نصيري همواره يک پارچه انرژي بود به طوري که گويي اين شهيد بزرگوار به تازگي از مرخصي يک ماه آمده و استراحت خوبي کرده بود، اما اين شهيد بزرگوار در تمامي ساعات روز روحيه انقلابي و تکليفگرا داشت.
رئيس بنياد تعاون سازمان بسيج مستضعفين افزود: شهيد حاج شعبان نصيري در شخصيتش هيچگاه خستگي و ترس وجود نداشت و همه نقاط و مأموريتهايي را که مي‌رفت کلاس درس مي‌دانست.
وي گفت: اگر زمان جنگ شهيد همت مدل بود ولي نمي‌توانست الگو شود، شهيد حاج شعبان نصيري به تنهايي خود مدل و الگويي بود که جوانان و حتي غير انقلابيون که برخي شبهات را در ذهن خود مي‌پرورانند هم به اقدامات اين شهيد بزرگوار اذعان دارند.
تقي‌زاده بيان داشت: حاج شعبان نصيري مدل قابل استخراج، تدوين شده و قابل تدريس در دانشگاهها است.
رئيس بنياد تعاون سازمان بسيج مستضعفين افزود: مدل حاج شعبان نصيري جذب حداکثري بود و افرادي که دغدغه انقلابي‌گري دارند اين شهيد بزرگوار را به خوبي مي‌شناسند ضمن اينکه اگر هزاران نفر به هر دليل جذب حاج شعبان نصيري شدند به مانند دانشجويي است که در کلاسهاي درس يک معلم مطالب مختلف را فرا گرفته و وارد دانشگاه شده است.
وي تصريح کرد: تکليف ما نسبت به شهيد حاج شعبان نصيري رفع دغدغه‌هاي وي است.
در ابتداي اين مراسم همرزم و دوست شهيد نصيري به بيان خاطراتي از اين شهيد مدافع حرم پرداخت و پس از وي محمدياسر نصيري نوه اين شهيد مدافع حرم دلنوشته‌اي را قرائت کرد.
وي در اين دلنوشته گفت: تکفيري بداند پرچم زرد حزب الله همان فرزند امام علي است که کسي براي ظفر نيافت.
در ادامه اين مراسم فاطمه سلماني از اساتيد دانشکده فارس قبل از پخش گوشه‌هايي از مستند نيمه تمام ماهي که پشت ابر نماندکه سالها پيش آن را تهيه کرده بود، گفت: سالها پيش براي تهيه مستند به سختي سردار نصيري را پيدا کرديم اما وي با روي گشاده به خاطر رزمندگان سپاه بدر مصاحبه را پذيرفت و اين مستند بخشي از گفتوگو با وي است.
اين استاد دانشکده رسانه فارس تصريح کرد :ما هنرمندان و مردان جنگ شبيه هم بوده و در حقيقت اهل عمل هستيم و به نظرم کار دولتمردان حمايت از دلاوران جهادگر و روايتگران حماسه‌ها است.
وي با بيان اينکه فيلم‌هاي اين مستند موجود است از مسئولين درخواست کرد تا با حمايت خود مستندي فاخر براي معرفي اين شهيد توليد شود.
در بخش ديگري از اين مراسم حاج امير عباسي به ذکر مصيبت اهل بيت پرداخت.
انتهاي پيام/

منبع: خبرگزاری آریا

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

‌‌امام جمعه ایلام: رسانه‌ها در جنگ نرم دشمن علیه کشور انقلابی ‌عمل کنند

‌‌امام جمعه ایلام در دیدار با مدیرعامل خبرگزاری بین‌المللی تسنیم با تاکید بر ‌انعکاس دستاوردهای نظام در رسانه‌ها گفت: رسانه‌ها در جنگ نرم دشمن علیه کشور انقلابی ‌عمل کنند. ۲۸ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۷:۴۸ استانها ایلام نظرات - اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از ایلام، مجید قلی‌زاده مدیرعامل خبرگزاری بین‌المللی تسنیم در ‌سفر به ایلام، با نماینده ولی فقیه و امام جمعه ایلام، استاندار ایلام، فرمانده سپاه امیرالمومنین و فرمانده انتظامی استان دیدار کرد.

رسانه‌ها ‌مشکلات مردم را به عنوان یک مطالبه اساسی پیگیری کنند‌

‌حجت‌الاسلام الله‌نور کریمی در دیدار با مدیرعامل خبرگزاری تسنیم با تشریح ‌نقش رسانه‌ها در مقابله با جنگ نرم اظهار داشت: ‌امروز رسانه‌ها نقش مهم و اساسی در مقابل هجمه بزرگ تبلیغی دشمنان علیه انقلاب اسلامی دارند.

نماینده ولی فقیه در استان ایلام با بیان اینکه دشمن با جنگ روانی، ‌تسخیر فکر و اندیشه و سست کرد‌‌ن حلقه‌های فکری و فرهنگی در بین دوستداران انقلاب اسلامی را دنبال می‌کند، افزود: ‌وظیفه رسانه‌ها‌ در مقابل جنگ نرم، عمل به وظیفه انقلابی و حرکت در انعکاس اخبار واقعی با حفظ صحت، دقت و سرعت است.

‌کریمی‌تبار با تشریح اهداف پلید دشمن در عملیات روانی ‌و تبلیغات رسانه‌ای علیه ایران اسلامی تصریح کرد: رسا‌نه‌ها ‌با حُسن تدبیر و قلم توانا باید عملیات روانی دشمن را برای مردم تشریح کنند‌.

وی در بخش دیگری از سخنان خود ‌رسالت خبرنگاران را ‌ارزشمند و دارای ارزش معنوی دانست و خاطرنشان کرد: انتقاد منصفانه و راهگشا، حفظ حریم افراد، پرهیز از حرمت‌شکنی، انعکاس مشکلات و درد مردم ‌و بیان حقایق به طور حتم رسانه را ‌موفق و مورد وثوق مردم خواهد کرد‌.

‌کریمی‌تبار در عین حال بر روشنگری‌ اذهان نسبت به آرمان‌های روشن انقلاب اسلامی، بیان دستاوردها و خدمات نظام اسلامی به مردم از سوی رسانه‌ها تاکید کرد و گفت: رسانه‌های انقلابی در ضمن باید ‌مشکلات مردم را به عنوان یک مطالبه اساسی پیگیری کنند‌.

نماینده ولی فقیه در استان ایلام، خبرگزاری تسنیم را در تراز انقلاب اسلامی، غنی در ابعاد سیاسی، اجتماعی و اقتصادی و فرهنگی و مورد وثوق آحاد جامعه دانست و ادامه داد: ‌عملکرد خوب و ‌امیدوارکننده این خبرگزاری در سطح بین‌المللی و داخلی سبب ‌رشد خبرگزاری تسنیم  شده ‌است.

وی نقش رسانه‌ها به ویژه خبرگزاری تسنیم در ‌تاثیرگذاری بر جامعه را انکارناپذیر دانست و تاکید کرد:خبرگزاری تسنیم با به‌کارگیری ‌نیروهای انقلابی و ارزشی در حوزه خبررسانی با انصاف عمل کرده است.

استاندار ایلام: خبرگزاری تسنیم در مسیر وحدت ‌‌موفق عمل کرده است

استاندار ایلام نیز در دیدار با ‌مدیر‌عامل خبرگزاری تسنیم با تقدیر از عملکرد و ‌رسالت ارزشمند خبرگزاری تسنیم اظهار داشت: ‌امروز بحمدالله در استان ایلام وحدت و همدلی خوبی بین مردم و مسئولان ‌برقرار شده که در این مسیر نقش رسانه‌ها تعیین‌کننده بوده است‌ و خبرگزاری تسنیم در مسیر وحدت ‌‌موفق عمل کرده است.

قاسم سلیمانی‌دشتکی در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر اینکه رسانه‌ها ضمن بیان نقد منصفانه و گزارش نقاط ضعف مدیران، نقاط  قوت را باید منعکس کنند، افزود: معتقدم رسانه‌ها در بیان مسائل و مشکلات، حتما ‌‌باید راهکار نیز ‌ارائه دهند.

وی با‌ انتقاد از عملکرد و اصرار برخی رسانه‌ها در انعکاس نقاط ضعف مدیران تاکید کرد: ‌برجسته‌نمایی ‌نقاط ضعف سبب تشویش ‌افکار عمومی و تخریب عملکرد مدیریت استان در اذهان عمومی می‌شود.

‌فرمانده سپاه ایلام: در خدمت به مردم از هیچ تلاشی فروگذار نخواهیم کرد‌

فرمانده سپاه امیرالمومنین استان ایلام نیز در دیدار با مجید قلی‌زاده مدیرعامل خبرگزاری تسنیم با تشریح ضرور‌ت‌ فعالیت رسانه‌های ‌انقلابی ‌برای بیان کارکردهای انقلاب اسلامی اظهار داشت: ‌نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران با تکیه بر رهنمودهای مقام معظم رهبری و توانمندی‌های داخلی هم‌اکنون در سطح بین‌المللی یکی از قدرت‌های برتر در همه ابعاد است که دوست و دشمن به آن اعتراف می‌کنند.

سرهنگ شاکرمی با بیان اینکه رسانه‌های معاند درصدد سیاه‌نمایی اقدامات نظام جمهوری اسلامی هستند، افزود: ‌در این شرایط رسانه‌های ‌انقلابی باید با بیان خدمات و دستاوردهای انقلاب، نقشه‌های شوم دشمن را ‌خنثی کنند.

فرمانده سپاه امیرالمومنین استان ایلام در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه ‌سپاه استان ایلام در کنار سایر دستگاه‌های اجرایی، خدمات ارزشمندی در حوزه سازندگی و محرومیت‌زدایی انجام داده است، تصریح کرد: در خدمت به مردم از تلاشی فروگذار نخواهیم کرد.

شاکرمی با بیان اینکه ‌استان ایلام به عنوان خادم زائران اربعین، ‌میزبان بیش 2 میلیون زائر است، خاطرنشان کرد: لازم است برای تسهیل در تردد زائران اربعین در ایلامف امکانات بیشتری از سوی مسئولان مرکز در اختیار این استان قرار داده شود تا امسال نیز این کنگره عظیم مردم به نحو مطلوب‌تری برگزار شود.

فرمانده سپاه امیرالمومنین استان ایلام در پایان با تمجید از عملکرد‌ خبرگزاری تسنیم  تاکید کرد: این خبرگزاری ‌به خوبی در ‌بیان خدمات متعدد انقلاب عمل کرده ‌و در این زمینه دفتر استانی خبرگزاری تسنیم در ایلام ‌عملکرد درخشانی داشته است.

خبرگزاری تسنیم با مشی انقلابی تعامل نزدیکی با ناجا دارد‌

فرمانده ‌انتظامی استان ایلام نیز در دیدار با مدیرعامل خبرگزاری تسنیم ‌‌با بیان اهمیت رسانه‌ها برای پوشش و انعکاس خدمات نظام اسلامی‌ اظهار داشت: رسانه‌ها با خط‌دهی جریان‌های فکری، نقش حساسی در زمینه سمت‌بخشی به افکار عمومی جامعه دارند.

سردار نورعلی یاری با بیان اینکه رسانه‌های نظام استکباری ‌در عملکردی هماهنگ، ‌ناامید کردن مردم از نظام اسلامی را دنبال می‌کنند، افزود: رسانه‌های انقلابی در این موقعیت ‌باید با آگاه‌سازی جامعه، تبلیغات سوء‌دشمنان را برملا و خنثی کنند.

فرمانده ‌انتظامی استان ایلام با برشمردن نقش محوری ناجا در تامین امنیت تصریح کرد: ‌ایلام در پارامترهای امنیتی با 400 کیلومتر مرز مشترک، یکی از استان‌های امن کشور است و بحمدالله در ارتکاب جرائم در بیشتر زمینه‌ها دارای آمار پایینی در ایلام داریم.

‌وی در پایان با اشاره به تعامل و ارتباط نزدیک نیروی انتظامی با رسانه ها به ویژه خبرگزاری‌ها گفت: خبرگزاری تسنیم با مشی انقلابی ‌به عنوان یکی از رسانه‌های مرجع همکاری نزدیکی با ناجا ‌دارد.

منافع ملی با ورود رسانه‌ها به جناح‌بندی‌های سیاسی ‌حاصل نمی‌شود

مدیرعامل خبرگزاری تسنیم نیز در این دیدارها نیز با تشریح عملکرد رسانه‌های‌‌ استکباری اظهار داشت: خبرگزاری تسنیم سعی دارد در فضای توطئه‌آمیز استکباری نقش‌‌ مقاومتی ‌پررنگی داشته باشد و بحمدالله امروز ‌این خبرگزاری در فضای بین‌المللی ‌مرجعیت اخبار را در دست دارد.

مجید قلی‌زاده با بیان اینکه در شرایط حساس کشور،‌ مهم‌ترین وظیفه رسانه‌های جبهه انقلاب اسلامی، به کارگیری تمام تلاش‌شان برای فعال نگه داشتن مردم در صحنه است،  به فرمایش مقام معظم رهبری ‌در دیدار با مدیران رسانه‌ها اشاره کرد و افزود: معظم له فرمود‌ند ‌رسانه‌ها باید کاری کنند که مردم به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران خوشبین، امیدوار، متکی و مفتخر باشند، چرا که دشمن بر روی تک‌تک این کلمات کار می‌کند و می‌دانیم که آنها تلاش دارند تا در این کشور امید و اعتماد وجود نداشته باشد، به همین دلیل وظیفه رسانه‌های جبهه انقلاب اسلامی بسیار سخت و نیازمند هوشیاری در این عرصه است.

‌مدیرعامل خبرگزاری تسنیم نگاه وحدت‌گرایانه را نیاز امروز جامعه و کشور دانست و ‌با اشاره‌‌ به فرمایشات ‌اخیر مقام معظم رهبری تصریح کرد: معظم له در ارتباط با امور پیش‌روی کشور در صحنه بین‌المللی راهبرد "نه جنگ و نه مذاکره" بلکه مقاومت را اتخاذ فرمو‌ند‌ که ‌رسانه‌ها در پرداختن به این مهم نقش ا‌ساسی دارند.

وی‌ ‌با بیان اینکه در شرایط حساس داخلی و خارجی "وحدت و همدلی" مهمترین راهبرد جمهوری اسلامی ایران برای مقابله با جنگ روانی دشمن است‌، تاکید کرد: باید در شرایط فعلی تکلیف خود را به خوبی شناخته و از خداوند متعال بخواهیم توفیق در اجرای این تکلیف را به رسانه‌های انقلابی اعطا کند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود ‌رویکرد خبرگزاری تسنیم را ‌روایت "صحیح، حرفه‌ای و منصفانه" اخبار ‌عنوان کرد و افزود: اگر چه مشی خبرگزاری تسنیم اصولگرایی است، اما‌ منافع ملی برای این خبرگزاری مهم است.

‌انتهای پیام/ش

R7718/P/S6,52/CT7

نماینده مجلس: معنی وجود حیات شبانه این است که اجازه دهید مردم به کلوپ و کازینو بروند!

از ماجرای نفت‌کش‌ها تا بسته‌شدن راه ورود و خروج به سفارت ایران؛ بریتانیا در کنار آمریکا علیه تهران

پسر سیدحسن خمینی: متصدیان دفتر رهبری من را به صف اول نماز عیدفطر راهنمایی کردند

منبع این خبر، وبسایت www.aryanews.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۲۳۴۶۱۲۴ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • مراسم دومین سالگرد سردار شهید شعبان نصیری برگزار شد
 • مراسم دومین سالگرد شهادت شهید مدافع حرم شعبان نصیری
 • سردار رجبی از محل برگزاری کنگره ملی ۵۴۰۰ شهید کردستان بازدید کرد+تصاویر
 • کنگره ۵۴۰۰ شهید کردستان| روایتی تلخ از مادر شهیدی که از همسایه‌ها متوجه شهادت فرزندش شد
 • جنگ مذهبی ۳۰ ساله را در ۳ سال جمع کردیم/گلزار شهدا مخزن عظیم مطالعه علوم انسانی است
 • جهان آرای موصل
 • دومین سالگرد سردار شهید مدافع حرم شعبان نصیری
 • مراسم سالگرد سردار شهید شعبان نصیری برگزار شد +‌تصاویر
 • سردار کریمی: انتظار این بود در ادغام جهاد سازندگی، دیدگاه‌های انقلابی منتقل شود/ انقلابی با نگاه ارزشی، نیاز به نهادهای تبیین‌کننده فرهنگ ارزشی دارد
 • خبر شهادت را که شنید خودش را چنگ زد و صورتش را زخم و زیلی کرد
 • 3 بزمجه در خوسف زنده گیری و در طبیعت رهاسازی شدند
 • مجموعه خاطرات شهید نصیری رونمایی شد
 • رونمایی از مجموعه خاطرات شهید نصیری +فیلم
 • عکس/ دومین سالگرد شهادت سردار حاج شعبان نصیری
 • «برایم حافظ بگیر»؛ تصویرگر گوشه‌ای از زندگی سردار شعبان نصیری
 • پنجمین سالگرد سردار شهید «دادالله شیبانی» در شیراز برگزار می‌شود
 • «سردار بزرگ» هنوز گمنام است
 • مدیرکل منابع انسانی گروه صنعتی بارز: نیرو‌های راضی به سازمان وفادارند
 • حقایقی از بنیانگذار ناشناخته سپاه قدس به روایت پایگاه خبری آمریکایی/ عامل نفوذ ایران در خاورمیانه که بود؟ + تصاویر