رئیس سازمان پدافند غیرعامل گفت: ارتش ایران با داشتن نیروهای متخصص، توانسته به عنوان کارآمدترین ارتش در بین نیروهای مسلح منطقه مطرح باشد.

به گزارش خبرگزاری مهر، سردار غلامرضا جلالی رئیس سازمان پدافند غیر عامل کشور بمناسبت فرا رسیدن بیست و نهم فروردین، روز ارتش و بزرگداشت حماسه‌آفرینی‌های نیروی زمینی پیامی صارد کرد.

متن پیام به این شرح است:

بسم‌الله الرحمن الرحیم

ان الذین قالوا ربناالله ثم استقامو تتنزل علیهم الملائکه الاتخافو و لا تحزنوا و ابشروا بالجنه التی کنتم توعدون (فصلت 30)

29 فروردین ماه با درایت و عنایت رهبر کبیر انقلاب اسلامی، به نام ارتشی مزین گشته است که با رشادت‌ها و دلاورمردی‌هاینیروهای خود در طی سال‌های بعد از پیروزی انقلاب اسلامی به ویژه در سال‌های جنگ تحمیلی نشان داد ارتش جمهوری اسلامی ایران، ارتشی مردمی، مکتبی و ولایی در دفاع از مرزهای جغرافیایی، عقیدتی و هویتی کشور است.

روز ارتش که به تعبیر رهبر معظم انقلاب « یک روز تاریخی و پر مضمون و جزو خاطره‌های ماندگار و معنادار به حساب می‌آید»، هرساله یادآور رشادت دلیر مردانی است که شجاعانه به دفاع از اسلامی و میهن پرداختند.

29 فروردین ماه 58 در حقیقت روز تولد ارتش جمهوری اسلامی و ظهور فصلی نوین در تاریخ پایمردی و دلاوری‌های این سازمان نظامی و نقش آفرینی‌های سترگ ارتشیان غیرتمند در عرصه‌های مختلف صیانت از استقلال و تمامیت ارضی کشور و مقابله با توطئه‌های فراوان ایران اسلامی به شمار می‌آید وهمواره تداعی کننده‌ تکرار حدیث حریت و آزادمردی فرزندان ارتشی امت غیور ایران اسلامی است که به عنوان پیشگامان دفاع از عزت اسلامی و غرور ایرانی جان را در طبق اخلاص نهادند و اعتماد رهبر کبیر انقلاب به ارتش و دستور صریح ایشان برای حفظ این نیروی قوام یافته انقلابی و مردمی را به نقد جان و جوانی خویش پاسخی شایسته دادند.

روز ارتش جمهوری اسلامی ایران فرصت بسیار ارزشمندی است که تأمل پیرامون آن کارنامه درخشان در عرصه‌های مختلف دفاع از استقلال و تمامیت ارضی کشور و مشارکت در مقابله تمار عیار با دشمنان و تهدیدات فراروی میهن اسلامی را در معرض قضاوت و عبرت همگان قرار می‌دهد تا آنجا که از سوی ولی امر مسلمین و فرمانده معظم کل قوا در بیان ارزشمندی می‌فرمایند «‌من ارتش را از صمیم قلب دوست می‌دارم چون آن را تجربه کرده‌ام و توانایی‌های او را دیده‌ام آنجا که از او توقعی می‌رود و باید خودش را نشان دهد، فداکاری می‌کند و وظیفه‌اش را انجام می‌دهد».

امروز ارتش جمهوری اسلامی ایران با سربلندی و افتخار به عنوان ارتشی مردمی و مکتبی و سرافراز و متکی بر تجارب درخشان دفاع مقدس و دوران دفاع جانانه از انقلاب اسلامی و دستاوردهای آن روز به روز بیشتر در جهان میدرخشد و با رهبری داهیانه فرمانده معظم کل قوا و در ظل توجهات حضرت بقیه الله الاعظم عجل الله تعالی فرجه الشریف با داشتن نیروهای متخصص و توانمند و همچنین به کارگیری پیشرفته ترین ابزار و بهره گیری از دانش روز دنیا توانسته در زمینه تولیدات نظامی به اقتدار لازم دست یابد و به عنوان برجسته ترین و کارآمدترین ارتش در بین نیروهای مسلح منطقه و جهان مطرح باشد .

تردیدی نیست اقتدار دفاعی و توان بازدارندگی همه جانبه و موثر امروز جمهوری اسلامی ایران مرهون مجاهدت‌ها و حماسه‌آفرینی‌های خالصانه و غرورانگیز فرزندان ملت در ارتش دلاور و سپاه سلحشور و سایر نیروهای مسلح و مدافع انقلاب و کشور در صحنه امنیت افزایی و صیانت از استقلال،‌ تمامیت ارضی و ارزش‌های انقلاب اسلامی است که وحدت، یکپارچگی و هماهنگی‌های فراگیر خود را مزیت راهبردی نیروهای مسلح ایران عزیز معرفی و یأس، هراس و ناکامی جبهه دشمن در برابر خود را رقم زده‌اند.

منبع: مهر

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

عراق خواستار همکاری با ایران در زمینه دفاع هوایی شد

به گزارش روابط عمومی ارتش، سرلشکر «طارق عباس ابراهیم عبدالحسین» رئیس کمیسیون مشترک ایران و عراق و معاون آموزش و عملیات ارتش عراق که در تهران بسر می برد با حضور در ستاد نیروی پدافند هوایی ارتش با امیر سرتیپ علیرضا صباحی فرمانده این نیرو دیدار و گفت وگو کرد.

رئیس کمیسیون مشترک ایران و عراق در این دیدار اظهارداشت: دو کشور به دلیل مشترکات دینی، مذهبی و داشتن دشمن مشترک در یک خط واحد قرار دارند.

سرلشکر طارق به توانمندی بالای جمهوری اسلامی ایران در طراحی، ساخت و آموزش سامانه های دفاعی اشاره و خاطرنشان کرد: با توجه به بازدیدهای گذشته هیات‌های نظامی عراق از توانمندی‌های دفاعی کشور ایران، ما خواستار همکاری متخصصین دفاع هوایی ایران در زمینه ساخت، آموزش و پشتیبانی‌های فنی در تخصص‌های مختلف عملیات جنگ الکترونیک، رادار، مراقبت‌های بصری، فرماندهی و کنترل، محاسبات راداری و همچنین امور نرم افزاری هستیم.

ایران آماده تامین نیازهای دفاع هوایی عراق در تمامی تخصص‌ها است

فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران نیز در این دیدار گفت: ایران و عراق موضوعات و دلایل بسیاری برای اتحاد، همبستگی و تلاش به‌منظور تقویت قدرت اسلامی در منطقه دارند که اشتراکات دینی و مذهبی از مهم ترین این دلایل محسوب می‌شود.

امیر سرتیپ صباحی فرد افزود: کشورهای ایران و عراق از اجزا و پیکره امت واحد و جهانی اسلام هستند که مرزهای سیاسی و جغرافیایی نمی‌تواند آنها را از هم دور کند، همه ما می دانیم در مراسم مذهبی به ویژه راهپیمایی گرانقدر و ارزشمند اربعین حسینی (ع)، حد فاصلی بین مردم ایران و عراق وجود نداشته و همه آنها به عنوان یک امت واحد اسلامی زمینه های ظهور حضرت ولی عصر (عج) را در آن راهپیمایی جستجو می کنند.

وی ادامه داد: نیروی پدافند هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران به فضل الهی و هدایت های مدبرانه فرمانده معظم کل قوا و اتکا به نخبگان علمی و خبرگان ارزشمند فنی و عملیاتی، سامانه‌های مختلف پدافند هوایی، از جمله رادار های تاکتیکی و استقراری، سامانه سلاح‌های توپخانه ای و موشکی، تجهیزات جمع آوری سیگنالی، تجهیزات جنگ الکترونیک و پهپادها با ماموریت‌های متفاوت در فرکانس ها و بردهای مختلف را تولید کرده است.

وی به محورهای همکاری پدافند هوایی ایران و کشور عراق اشاره و تصریح کرد: ما آمادگی داریم در همه حوزه ها، با تشکیل کمیته‌های کارشناسی، زمینه ایجاد و گسترش همکاری متقابل را فراهم کنیم.

فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران تاکید کرد: پدافند هوایی با اتکا به متخصصین داخلی در زمینه ساخت و پشتیبانی فنی سامانه های دفاع هوایی، آمادگی کامل برای تامین نیازهای دفاع هوایی کشور عراق در تمامی تخصص‌ها را دارد.

امیر سرتیپ صباحی فرد در اردیبهشت سال جاری نیز دیدار مشابهی با فرمانده پدافند هوایی کشور عراق داشت و این دیدار نیز در ادامه دیدارهای ۲ طرفه هیات‌های نظامی کشور عراق با فرماندهان نظامی ایران است.

سردار سرلشکر پاسدار محمد باقری رییس ستادکل نیروهای مسلح نیز فروردین ماه امسال پس از دیدار با رییس ستاد ارتش عراق اعلام کرده بود که در آینده ای نزدیک ایران و عراق دفاع هوایی پیوسته ای خواهند داشت.

ترامپ: بدون هیچگونه پیش‌شرطی آماده مذاکره با ایران هستیم| چرا حمله آمریکا به ایران لغو شد؟

پیام ترامپ به ایران از طریق عمان؛ از هشدار درباره حمله قریب‌الوقوع تا مخالفت با جنگ و درخواست مذاکره با تهران | ایران تکذیب کرد

گزینه قطعی نیمکت پرسپولیس؛ آنته چاچیچ!

منبع این خبر، وبسایت www.mehrnews.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۲۳۴۶۵۷۷ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • فرمانده نیروی دریایی ارتش: جواب دندان‌شکن سرنگونی پهپاد آمریکایی تکرارپذیر است
 • ارتش: جواب دندان شکن به آمریکا تکرار پذیر است
 • واکنش فرمانده نیروی دریایی ارتش به ساقط کردن پهپاد آمریکا
 • واگذاری 100 هزار واحد مسکونی به نیروهای صف وزارت دفاع/ مدیران سهمی از این واحدها ندارند/ جاسوس اعدام شده بازنشسته بود/ برای لایه‌های بیرونی هم سپر امنیتی داریم
 • واکنش فرمانده نیروی دریایی ارتش به ساقط کردن پهپاد جاسوسی آمریکا
 • ادامه حملات پهپادی به فرودگاه‌های جیزان و أبها؛ هشدار ارتش یمن به متجاوزان
 • خبر خوش وزیر دفاع درباره مسکن کارکنان نیروهای مسلح
 • تیم ارتش قهرمان مسابقات دوومیدانی نیروهای مسلح شد
 • پاسخ عزتمندانه با اقدام قدرتمندانه‌!/ پس و پیش سقوط پهپاد جاسوسی آمریکا
 • وزیر دفاع در خصوص ساخت ۱۰۰ هزار واحد مسکونی برای نیروهای مسلح توضیحاتی ارائه داد
 • پاسخ عزتمندانه با اقدام قدرتمندانه‌!/ فریاد اجاره نشین ها را کسی می‌شنود؟!/ پس و پیش سقوط پهپاد جاسوسی آمریکا
 • توضیحات وزیر دفاع در خصوص ساخت ۱۰۰ هزار واحد مسکونی برای نیروهای مسلح
 • کلید پیشرفت حقیقی/ پاسخ عزتمندانه با اقدام قدرتمندانه! / بازی فیک جنگ
 • شلیک ۲ موشک زلزال ۱ توسط ارتش یمن به مواضع مزدوران عربستان
 • ارتش یمن یک پهپاد جاسوسی دیگر رژیم سعودی را ساقط کرد
 • شلیک به پهپاد آمریکایی، دفاع مشروع از حریم وطن
 • سخنگوی ارشد نیروهای مسلح: مذاکره با آمریکا تهدید واقعی برای ایران است| در صورت شلیک یک تیر به‌ سمت ایران، منطقه به‌آتش کشیده خواهد شد و منافع آمریکا و هم‌پیمانانش را به‌آتش می‌کشیم
 • هشدار سخنگوی نیروهای مسلح به آمریکا درباره کوچکترین خطای نظامی
 • سخنگوی نیروهای مسلح: شلیک یک تیر به سمت ایران منافع آمریکا و هم پیمانانش را به آتش می‌کشد