معما چو حل گشت آسان شود! اولین و مشکل‌ترین مرحله برای دوخت یک کیف پول چرمی کشیدن و یافتن الگوی مناسب است. فرقی نمی‌کند دوره‌های چرم دوزی را گذرانده باشید یا خیر، اگر با استعداد باشید با در اختیار داشتن الگوی کلی کیف پول چرم، از پس تهیه و دوخت آن بر خواهید آمد. در ادامه با مدل‌های جدید کیف پول چرم زنانه به همراه الگوی ساخت آن‌ها آشنا می‌شوید. سپس ترفند‌های دوخت این نوع کیف در اختیار شما قرار می‌گیرد.                        

نکاتی که بهتر است برای دوخت کیف پول چرم زنانه با الگو بدانید:

متریال خود را بشناسید. بهترین، نرم‌ترین، بادوام‌ترین و گران‌ترین چرم، چرم آنیلین است؛ که تنها ۵ درصد از چرم موجود در بازار را شامل می‌شود. چرم فول گرید در درجه دوم قرار دارد.
جنس چرم طبیعی، نرم و منعطف‌تر از چرم‌های مصنوعی است. با این حال فرقی نمی‌کند از چرم طبیعی استفاده می‌کنید یا چرم مصنوعی، ضخامت چرم شما نباید بیش از ۲ میلی‌متر باشد. چرا که نه تنها در هنگام دوخت با مشکل رو به رو خواهید شد، بلکه کیف پول به راحتی تا نخواهد شد.
قطعا اگر قصد دوخت یا خرید نمونه دست دوز کیف پول چرم را دارید، کیفیت برای شما در درجه اول اهمیت قرار دارد. یکی از نشانه‌های کیف پول با کیفیت، این است که در پوشش داخلی کیف نیز از همان چرم با کیفیت بیرونی استفاده شود.
تقسیم بندی داخل کیف پول را به گونه‌ای انجام دهید که بیشترین کارآیی را برای شما داشته باشد. برای مثال، اگر تعداد کارت‌های بانکی شما زیاد است، این نکته را در هنگام کشیدن الگو مد نظر قرار دهید.
برای برش چرم ترجیحا از کاتر و خط کش استفاده کنید. برشی که بوسیله کاتر ایجاد می‌کنید به مراتب تمیزتر و دقیق‌تر از برشی است که با قیچی انجام می‌شود.
دو روش برای چسباندن قسمت‌های مختلف داخلی کیف پول شما وجود دارد. دوختن (بخیه زدن) یا چسب زدن. دوختن به مراتب با دوام‌تر خواهد بود. اما گاهی طرح مد نظر شما به صورتی است که ترجیح می‌دهید از چسب به جای دوخت استفاده کنید.
چسب مورد استفاده در دوخت کیف پول چرم، چسب آهن نام دارد. چسبندگی چسب آهن کاملا وابسته به فشاری است که به دو قسمت چسب خورده اعمال می‌شود؛ پس با چکش یا مشته، آستر و چرم را به خوبی بچسبانید.
برای تعیین ارتفاع جای کارت ها، به این نکته توجه داشته باشید که برای سهولت در هنگام استفاده از کیف پول، بهتر است تقریبا یک سانتی متر از کارت از محفظه تعبیه شده بیرون باشد.
برای ایجاد فضا‌های تفکیک شده هر جای کارت، باید از آستر‌ها استفاده کنید. ضخامت کم و قیمت مناسب ویژگی اصلی آستر‌ها است.
آستر‌ها جنسی همانند پارچه دارند و چسب را از خود عبور میدهند؛ پس چسب‌ها را به خوبی پخش کنید تا از پارچه عبور نکنند.
تمامی یراق‌های استفاده شده در کیف پول چرمی شما باید از یک رنگ باشد. اگر از دکمه نقره‌ای استفاده می‌کنید، زیپ همرنگ با آن را باید تهیه کنید.
برای زیبایی بیشتر و صد البته سهولت در بکارگیری کیف (خارج کردن از جیب) می‌توانید لبه‌های کیف پول چرم خود را گرد کنید.
اگر کیف پول چرم شما قرار است دور دوزی شود، بهتر است سوراخ‌های ایجاد شده را با فاصله کاملا هماهنگ ایجاد کنید. زیبایی کیف پول چرم شما در گرو دقت در این مرحله است! منبع: مجله ستاره

منبع: پارسینه

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

برملا شدن نقشه سرقت خانم دکتر برای انتقام از همسر سابقش

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد،سال گذشته پرونده سرقت حدود ۳۰ هزار دلاری از یک دکتر مشهدی در شعبه ۲۰۳ دادسرای مشهد مطرح و توسط مقام قضایی مورد رسیدگی قرار گرفت.

در این زمینه شاکی پرونده که او هم یک دکتر بود در تشریح نحوه سرقت به مقام قضائی عنوان کرد که در روز واقعه و در حوالی ساعت ۱۰ صبح در بولوار کلاهدوز افرادی ناشناس این سرقت را انجام دادند. روش سرقت هم این‌گونه بود که پس از خارج شدن از یک درمانگاه به سمت ماشینم رفتم و کیف دستی همراهم را روی صندلی عقب گذاشته و سپس پشت فرمان خودرو نشستم.

در حالی که قصد روشن کردن خودرو را داشتم، یک لحظه در عقب خودرو باز شد و فردی که صورت خود را پوشانده بود کیف حاوی ۲۹ هزار و ۹۰۰ دلار، سند خودرو، مدارک هویتی و ۲۰ قلم دیگر را برداشت و به سمت یک دستگاه موتورسیکلتی که چند ده متری با ما فاصله داشت، دوید و ترک آن پرید و با همدستش که راکب بود از محل متواری شدند.

مالباخته ادامه داد: در آن لحظه برخی از شهروندان شاهد ماجرا بودند و به تعقیب سارقان پرداختند، ولی به آن‌ها که از خیابان کلاهدوز به سمت قاضی طباطبایی فرار کردند، نرسیدند.

پس از ارائه این اظهارات و دریافت توضیح از دیگر شاهدان ماجرا، بدلی از پرونده برای شناسایی سارقان موتورسوار در اختیار اداره مبارزه با جرایم خشن پلیس آگاهی استان قرار گرفت و دستورات مورد نیاز هم در این زمینه صادر شد.

مأموران درادامه اقدام‌های فنی و پلیسی خود را برای ردزنی عاملان سرقت آغاز کردند، اما امتداد هر سرنخی به بن بست ختم می‌شد. دستگیری یکی از اعضای سارقان در «کلاکوب» این ماجرا و تلاش پلیسی همچنان ادامه داشت تا اینکه مأموران در پی انجام اقدام‌های پیچیده و دقیق توانستند یکی از سارقان را که در زمینه خرید و فروش سنگ‌های تزئینی فعال بود شناسایی و در پوشش خریدار متهم را سر قراری صوری در جاده کلات بکشانند و با اقدامی غافلگیرانه او را که سوار یک دستگاه خودرو پژو ۲۰۶ بود، دستگیر کنند.

به این واسطه خودرو فرد دستگیر شده مورد بازرسی قرار گرفت و در پی آن یک تیقه چاقو و تبر، کیف مدارک شاکی به همراه ۲۲ قلم لوازم سرقت شده از داخل آن کشف شد. وعده ۲۰ میلیونی شوهر دوم برای سرقت یک کیف با کشف این اموال متهم اعتراف کرد که فردی به نام «علیرضا» از من خواست تا پیش پسرعمویش که در کلاهدوز منتظرمان بود برویم، آنجا بود که «پیام» را دیدم. او داخل یک پژو پارس نشسته بود و به من گفت همسرش که یک دکتر است با شوهر سابقش مشکل دارد و مدارکی دست او دارد که پس نمی‌دهد.

او مالباخته را به ما نشان داد و از ما خواست تا کیف همراه دکتر را سرقت کنیم و در ازای آن ۲۰ میلیون تومان بگیریم.

«پیام» ماسک و تی‌شرت هم با خود آورده بود و به ما داد، من و پسرعمویش سوار موتور شدیم و به سمت مالباخته رفتیم.

نزدیک خودرو مالباخته توقف کردم، علیرضا پیاده شد و به سمت خودرو دکتر دوید و کیف را سرقت کرد و دوباره ترک موتور پرید و به روستای «کلاکوب» فرار کردیم. عیش و نوش با مال سرقتی متهم ادامه داد: وقتی به روستا رسیدیم علیرضا گفت پیش از آنکه کیف را تحویل «پیام» بدهیم داخلش را ببینیم. وقتی کیف را باز کردیم و دلار‌ها را دیدم او دیگر پاسخ تماس‌های مکرر «پیام» را نداد و نقشه عوض شد.

مدارک دست من ماند و چند روز بعد با حدود ۳۰ هزار دلار سرقتی چندین رأس گوسفند خریدم. با باقیمانده پول‌های سرقتی مسافرت هم رفتیم.

کمی بعد علیرضا تصمیم گرفت گوسفند‌ها را بفروشد که این کار را هم کرد، اما از پول فروش آن‌ها به من چیزی نداد و من را دور زد! در ادامه او یک پراید هم با مابقی پول‌ها خرید، دوباره پراید را با گوسفند معاوضه کرد.

اعترافات صریح متهم سبب شد تا تمامی زوایای تاریک این پرونده نیز روشن و علیرضا و پیام هم در یک عملیات غافلگیرانه دستگیر و پس از انجام مراحل انتظامی راهی دادسرا و پس از تفهیم اتهام بازداشت شدند.

منبع: روزنامه قدس   انتهای پیام//ا.س

هرکس گول بخورد وثوق‌الدوله این دوره می‌شود/از کجا معلوم مذاکرات به نتیجه برسد حرم امام رضا، بقیع نشود؟/اینکه مدام میانجی می‌فرستند برای همین است که ما در برجام باقی بمانیم

اگر آمریکا به ایران حمله کند، اسرائیل گروگان ماست/همه جاده‌ها برای آقای روحانی صاف است/اصلا نفت نفروشیم، چرا فکر می‌کنید مملکت گیر می‌کند؟/چند نفر از بخش خصوصی متخلف را بگیرند و اعدام کنند

آغاز مذاکره با سه گزینه خارجی/دومربی داخلی مدنظر مسئولان پرسپولیس

منبع این خبر، وبسایت www.parsine.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۲۳۴۶۹۱۳ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • برملا شدن نقشه خانم دکتر برای انتقام از همسر سابقش
 • تدوین بودجه متناسب با شرایط مقاومتی/ ۱۵۰ طرح الگو در چارچوب سیاست‌های اقتصاد مقاومتی در حال اجراست
 • جهاد سازندگی، یک الگو برای اقدامات عملی در کشور است
 • کارگر پايانه غرب کيف پول مسافر ترکمنستاني را به صاحبش بازگرداند
 • ۱۰ سال آینده برای سازمان تامین اجتماعی مشکلتر خواهد بود/ در ۱۴ سال اخیر برابر با ۵۰ سال به تعداد بازنشستگان اضافه شد
 • محمد حسن زدا: تامین اجتماعی ایران در خاورمیانه یک الگو خواهد شد
 • تامين اجتماعي ايران در خاورميانه يک الگو خواهد شد
 • کارگر ترمینال غرب تهران کیف پول مسافر خارجی را برگرداند
 • پلیس امانتدار سمنان کیف پول حامل طلا و پول را به دست صاحبش رساند
 • همدان قطب تولید چرم کشور از صادرات جا ماند
 • کیف قاپ ناکام در آبادان سر صاحب کیف را شکست
 • از مدل‌سازی لامبورگینی تا تلاش برای احیای قارمان/مروری بر طرح‌های دانشجویان تبریزی
 • الگو سازی از سناتورهای رژیم پهلوی ممنوع
 • از مدل‌سازی لامبورگینی تا تلاش برای احیای قارمان مروری بر کارهای فوق العاده دانشجویان تبریزی
 • راهنمای انتخاب بهترین نوع پارچه برای مانتوی زیبای زنانه
 • مدل گيفت تولد
 • طراحی کیف دستی قرن بیستمی توسط داوینچی
 • بررسی مشخصات گلکسی A90، باکیفیت‌ترین مدل میان‌رده سامسونگ
 • قدردانی پلیس ترکیه از امانتداری زوج ایرانی