یکی از اعضای اتاق بازرگانی ایران صحبتهای جالبی را علیه نایب رئیس اتاق بازرگانی مطرح کرد.

به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری دانشجو، یکی از اعضای اتاق بازرگانی ایران گفت: من احساس می کنم نایب رئیس اتاق بازرگانی ایران قبل از یک ساعتی که به اتاق بیاید یک تعدادی دیزان اش می کنند.هر روز یک کروات رنگی می زند.

من مانده ام افرادی که از انگلیس می آیند نایب رئیس اتاق متولی آن است؟ چرا هیئت های دیگر را نمی رود؟ آمار داده اند واردات از کشور انگلیس 3 برابر شده است باید افتخار کنیم یا دچار شرم بشویم؟

فیلم کد ویدیو دانلود فیلم اصلی

منبع: خبرگزاری دانشجو

خبر بعدی:

جزئیات طرح اتاق بازرگانی و اصناف برای تنظیم بازار

به گزارش جهان نيوز، غلامحسین شافعی، رئیس اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی ایران؛ سعید ممبینی، رئیس اتاق اصناف ایران و غلامرضا حسن پور، رئیس سازمان بسیج اصناف و فعالان اقتصادی با ارسال نامه ای به سران سه قوه، طرحی را ارائه دادند که در قالب آن تنظیم بازار کالاهای اساسی برای دهک های درآمدی متوسط و ضعیف جامعه به شکل موثری انجام گیرد.

متن کامل این طرح را که به سران سه قوه ارائه شده است، منتشر کرد:

بسمه تعالی
طرح تأمین و توزیع ارزاق، کالاهای اساسی و ضروری مردم
بیان مسئله
تأمین کالاهای اساسی موردنیاز جامعه با تکیه بر اولویت تأمین نیازهای اقشار ضعیف و متوسط جامعه به این اقلام از ضروری ترین اقدامات اقتصاد مقاومتی در زمان مواجه با بحران های ایجاد شده توسط دشمنان انقلاب اسلامی می باشد.
تجربه موفق دهه های گذشته چه در زمان انقلاب و زمان مواجه با جنگ تحمیلی و چه در بحران های ایجاد شده در اوایل دهه جاری به واسطه اعمال تحریم های ظالمانه ابرقدرت ها، این ضرورت را جهت اقدام سریع و با استفاده از تکنولوژی های جدید، بیش از پیش عیان می سازد.

اجتناب از دولتی کردن اقتصاد و نیفتادن در دام اقتصادهای دولتی که بسیار پرهزینه، پرخطر و پرفساد و اشتباه می باشد از ضروریات این اقدامات بوده که همواره از سوی ریاست محترم جمهور و دولتمردان دولت تدبیر و امید به آن تأکید شده است.

بدیهی است ظرفیت های بالقوه و بالفعل سه تشکل سراسری تخصصی یعنی اتاق های بازرگانی، اصناف ایران و تعاون کاملا برای انجام این کار عظیم و ضروری ملی کافی بوده و تجربیات فشرده و متمرکز اعضای حاضر در این سه تشکل تخصصی به عنوان سرمایه هایی می بایست توسط دولت جمهوری اسلامی ایران به خدمت گرفته شود.

رشد بی رویه قیمت های کالاهای اساسی در چند ماه گذشته و عدم توفیق کافی نهادهای رسمی در برخورد با این پدیده و حتی کنترل آن و مفاسد ایجاد شده در مهار بحران اقتصادی و عدم استفاده از تجربیات اعضای این سه تشکل بزرگ بوده، بزرگترین دلیل برای عدم تکرار این اشتباهات با واگذاری امر به این سه تشکل اقتصادی می باشد.
البته وظایف ذاتی دولت که برنامه ریزی و نظارت بر انجام کار می باشد، در طرح جاری در نظر گرفته شده و مسلم است که نقش هدایت، برنامه ریزی و نظارت دولت قابل حذف نمی باشد.

توقع مردم و جامعه فعالان اقتصادی متشکل در این سه نهاد از ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران و مدیران ارشد نظام، اعتماد عملی بیش از پیش به توان و تخصص جامعه فعالان اقتصادی کشور گردآمده در این سه اتاق می باشد.

تنظیم بازار کالاهای اساسی
الف-جامعه هدف طرح:
جامعه هدف گذاری شده در این طرح که شامل دهک های درآمدی متوسط و ضعیف جامعه می باشند عبارتند از:
الف-کارکنان و حقوق بگیران وزارتخانه ها، سازمان ها و نهادهای دولتی

ب- فرهنگیان و کارکنان وزارت آموزش و پرورش

ج-کارمندان نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران اعم از ارتش، سپاه، نیروی انتظامی، بسیج

د-کارگران و افراد تحت پوشش سازمان تأمین اجتماعی

هـ-خانواده های تحت پوشش سازمان بهزیستی و کمیته امداد امام خمینی (ره)

به حمدالله بانک اطلاعاتی نسبتا کاملی از این خانوارها در کشور موجود می باشد که با رفع برخی اشکالات کوچک کاملا قابل اعتماد و عملیاتی می باشد.

ب: برنامه‌ریزی، تصویب برنامه و نظارت بر انجام کار
ستاد تنظیم بازار کشوری به ریاست معاون اول رئیس جمهور در سطح کشور و با عضویت وزرای محترم صنعت، معدن و تجارت، جهاد کشاورزی، ارتباطات و فناوری اطلاعات، رئیس کل بانک مرکزی، دادستان کل کشور، نایب رئیس اول مجلس شورای اسلامی، روسای اتاق های بازرگانی، اصناف و تعاون، ستادهای تنظیم بازار استانی در هر استان به ریاست استاندار و عضویت مدیران استان، اعضای ستاد تنظیم بازار کشوری در سطح استان تشکیل و این ستادها مسئولیت برنامه ریزی و تأمین کالاهای مشمول، میزان تولید داخلی، میزان واردات موردنیاز و قیمت فروش هر کدام را در سطح ملی و سطح هر استان به عهده خواهند داشت.

ج: تأمین ارز و ریال مورد نیاز پروژه
بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران وظیفه تأمین ماهانه حداقل ۸۰۰ میلیون یورو مورد نیاز این طرح را عهده دار می باشد. واردکنندگان می توانند در قبال ارائه ضمانت های مورد تأیید بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، تسویه حساب خریدهای انجام شده را حداکثر تا شش ماه پس از ترخیص و با سود تعیین شده توسط ستاد تنظیم بازار انجام دهند. در صورتی که سود تعیین شده کمتر از سود مصوب شورای پول و اعتبار باشد، ستاد تنظیم بازار کشوری چگونگی تأمین مابه التفاوت را تعیین تکلیف می نماید.

د: واردات مواد اولیه و نهاده‌های مورد نیاز
برای تولید کالاهای این طرح، واردات مواد اولیه توسط مباشرین که سابقه انجام این کار را در سنوات قبل داشته و با تشخیص صلاحیت مراجع ذیربط انجام می گردد.

هـ:خرید و جمع آوری مواد اولیه تولیدی کشور، سازمان های تعاون روستایی کشور، استان و شهرستان مسئولیت خرید، جمع آوری و تحویل نهاده های تولید داخل کشور اعم از گندم، ذرت، جو و سویا را به عهده خواهند داشت.

و: قیمت گذاری، نظارت بر حسن انجام کار و تسویه حساب با مباشرین واردات، تولید و توزیع
سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان مسئولیت قیمت گذاری در کلیه مراحل اجرایی، نظارت بر حسن انجام کار و تسویه حساب های مقطعی و نهایی با هر کدام از مباشران اعم از مباشران واردات، تولید و توزیع را به عهده خواهد داشت.

ز: تولید و فرآوری کالاهای مورد نیاز
دامداری ها، مرغداری ها، کشتارگاه ها و صنایع تبدیلی مربوطه و واحدهای تولیدی مشمول طرح اعم از کارخانجات لبنی و صنایع مربوطه و واحدهای فرآوری گوشت قرمز، سفید با تصویب ستاد تنظیم بازار استان و عقد قرارداد با سازمان جهاد کشاورزی و صنعت و معدن و تجارت استان، مسئولیت تولید و فرآوری کالاهای موردنیاز را به عهده خواهد داشت.

ح: توزیع مواد اولیه و کالا
واحدهای توزیعی با معرفی اتاق های اصناف و تعاون و تصویب ستادهای تنظیم بازار ملی و استانی بسته به محدوده فعالیت، مسئولیت توزیع مواد اولیه و کالا را به عهده خواهند داشت.

ط: توزیع اقلام نهایی
تعاونی های اسکان، اسکاد، اتکا و فرهنگیان با همکاری صنوف توزیعی مربوطه مسئولیت توزیع اقلام نهایی را به عهده خواهند داشت.
ی: کلیه این مراحل بر بستر نرم افزار مکان محور با محوریت سیم کارت تلفن همراه انجام می گردد.

ک: وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات مسئولیت تأمین زیرساخت، هماهنگی با اپراتورهای تلفن همراه و پشتیبانی فنی و اجرایی را عهده دار خواهد بود.

منبع: مهر

ایران بین دو چهره؛ لبخند "احمدی‌نژاد" در برابر نگرانی "ظریف" و "شمخانی"

تعرض چندین پسر به ۲ دختر جوان در تبریز+فیلم و عکس

مداحی میرم اربعین با تو هم قدم ، حرم پسر یاد مادرم با نوای محمد حسین حدادیان+فیلم

منبع این خبر، وبسایت snn.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۲۳۴۷۹۶۴ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • دستگیری دو مهاجر ایرانی در انگلستان
 • انتخابات دوره نهم اتاق بازرگانی لرستان برگزار می‌شود
 • ارزیابی عملکرد اتاق‌های بازرگانی تاکنون
 • پیشنهاد نایب رئیس اتاق بازرگانی درباره سکوت مسئولان برای آرامش شهروندان! +عکس
 • طرح مشترک اتاق‌های بازرگانی و اصناف و بسیج اصناف برای تنظیم بازار به سران قوا ارائه شد
 • ثبت‌نام ۳۷ کاندیدا برای حضور در انتخابات اتاق بازرگانی لرستان
 • تحریم انتخابات اتاق بازرگانی به علت شرایط اقتصادی است
 • کاهش تخلف حوزه بازرگانی باسامانه اعتبارسنجی/فرافکنی اتاق بازرگانی
 • نجات بنگاه های اقتصادی مهمترین برنامه دوره جدید اتاق بازرگانی/ باید بخش خصوصی را نجات داد
 • بیش از 1000کارت بازرگانی در قزوین صادر شد/ اتاق بازرگانی محصول پس ازانقلاب است
 • هیچ تخلفی از اتاق بازرگانی فارس گزارش نشده است
 • اتاق بازرگانی مشترک ایران و ترکیه در ارومیه افتتاح می شود
 • اتاق بازرگانی مشترک ایران و ترکیه درارومیه افتتاح می شود
 • هیچ گونه تخلفی در اتاق بازرگانی فارس وجود ندارد
 • هیچگونه تخلفی در اتاق بازرگانی فارس وجود ندارد
 • اتاق بازرگانی و اصناف برای تنظیم بازار چه برنامه ای دارند؟
 • اقتصاد و نقش اتاق‌های بازرگانی
 • نشست فعالان اقتصادی استان با حضور فرمانده سپاه استان در اتاق بازرگانی یاسوج
 • انتقاد رئیس اتاق بازرگانی یاسوج از نبود وحدت رویه در نظارت‌های دستگاه‌های اجرایی