به گزارش سرویس بین‌الملل جام نیـوز،خبرگزاری رسمی سوریه "سانا" اعلام کرد که پدافند هوایی مستقر در دمشق در آخرین ساعات جمعه شب به رویارویی با هدف‌های خصمانه‌ برفراز دمشق پرداخت و شماری از آنها را سرنگون کرد.

رسانه‌های سوریه به نقل از یک منبع نظامی گزارش دادند که جنگنده های اسرائیلی مواضعی را در حومه دمشق هدف موشک قرار داد که در نتیجه آن یکی از انبارهای فرودگاه بین المللی دمشق مورد اصابت قرار گرفت.

به گزارش دیده بان حقوق بشر سوریه که وابسته به مخالفان نظام سوریه است در تماس با شبکه الحدث مدعی شد که حملات اسرائیل تاسیسات نظامی متعلق به ایران و حزب الله را هدف قرار داد.

سخنگوی دیده بان حقوق بشر سوریه در این باره گفت که «حملات اسرائیل در نزدیکی فرودگاه بین المللی دمشق و مناطقی دیگر در حومه جنوب غربی دمشق صورت گرفت.»

او افزود که طی این حملات یک انبار اسلحه متعلق به ایران و حزب الله لبنان در فرودگاه دمشق منهدم شد.

این سخنگو اضافه کرد «حداقل دو فروند موشک، در نزدیکی فرودگاه بین المللی دمشق برخورد کرد اما اهداف بزرگتر در ناحیه الکسوه و دیگر مناطق جنوب غربی دمشق، جایی که بیشترین تعداد انبارها و نیروهای ایرانی و حزب الله قرار دارند مورد اصابت قرار گرفت.»

اسرائیل در ماه‌های اخیر چند بار تاسیسات نظامی سوری و ایرانی را در سوریه مورد هدف قرار داد.

منبع: جام نیوز

خبر بعدی:

رتبه نخست آمریکا در تجارت تسلیحات در جهان

راشاتودی گزارش داد بر اساس گزارش موسسه تحقیقات صلح استکهلم، کارخانه‌های تسلیحاتی آمریکا بر تجارت تسلیحات در جهان تسلط پیدا کرده‌اند.

به گزارش گروه اجتماعی قدس آنلاین، پایگاه اینترنتی راشاتودی در گزارشی به تسلط کارخانه‌های تسلیحاتی آمریکا بر تجارت تسلیحات در جهان پرداخت.

در این گزارش آمده است: گزارش اخیر موسسه تحقیقات صلح استکهلم نشان داد فروش تسلیحات و ارائه خدمات نظامی در جهان از سوی کارخانه‌های مهم و بزرگ ساخت تسلیحات در سال ۲۰۱۷ در مجموع به سیصد و نود و هشت میلیارد و دویست میلیون دلار رسید که طی پانزده سال گذشته رشدی چهل و چهار درصدی را نشان می‌دهد.

در اینجا به بررسی فعالیت‌های ده شرکت بزرگ ارائه‌کننده تسلیحات می‌پردازیم که در گزارش موسسه تحقیقات صلح استکهلم به آن‌ها اشاره شده است:

۱- لاکهید مارتین:
گفته می‌شود این شرکت آمریکایی در سال ۲۰۱۷ تسلیحاتی به ارزش چهل و چهار میلیارد و نهصد میلیون دلار فروخت که این رقم در مقایسه با سال قبل از آن هشت ممیز سه درصد رشد نشان می‌دهد. این شرکت همچنان رتبه اول فروش تسلیحات در جهان را داراست. لاکهید مارتین سامانه‌های تسلیحاتی مختلفی تولید می‌کند، از کشتی‌های جنگی گرفته تا موشک‌های مافوق صوت و جت‌های جنگنده. این شرکت جت‌های جنگنده اف-۳۵ را تولید می‌کند که گران‌ترین سامانه تسلیحاتی برای پنتاگون محسوب می‌شود.

۲- بوئینگ:
این غول بزرگ هوا و فضا در آمریکا در سال ۲۰۱۷ تسلیحاتی به ارزش بیست و شش میلیارد و نهصد میلیون دلار فروخت که این رقم از اختلاف هجده میلیارد دلاری بین لاکهید مارتین و بوئینگ حکایت دارد. بر اساس گزارش موسسه تحقیقات صلح استکهلم، "کاهش میزان فروش از سوی شرکت بوئینگ تا حدودی به تأخیرها در تحویل هواپیمای KC-۴۶ و همچنین تحویل هواپیمای باری C-۱۷ نسبت داده می‌شود."

فروش تسلیحات بیست و نه درصد از مجموع فروش این شرکت تولیدکننده هواپیما را در سال ۲۰۱۷ تشکیل می‌دهد. سال گذشته، بوئینگ توانست طیفی گسترده از قراردادها را با دولت آمریکا امضا کند. این شرکت بیش از بیست قرارداد به ارزش کلی سیزده میلیارد و هفتصد میلیون دلار تنها در ماه سپتامبر امضا کرد.

۳- ریتون:
گفته می‌شود این شرکت آمریکایی تولیدکننده تسلیحات بزرگترین تولیدکننده موشک‌های هدایت شونده و سامانه‌های دفاع موشکی در جهان محسوب می‌شود. در سال ۲۰۱۷، شرکت ریتون شاهد افزایش فروش دو درصدی در مقایسه با سال ۲۰۱۶ بود. گفته می‌شود این شرکت در پی فروش تسلیحات درآمدی بیست و سه میلیارد و نهصد میلیون دلاری داشته است. تولیدات این شرکت شامل سامانه‌های موشکی پاتریوت می‌شود که گفته می‌شود سنگ بنای دفاع موشکی بالستیک اروپاست. از سامانه پاتریوت ریتون در ۹ کشور در خارج از اروپا استفاده می‌شود.

۴- بی اِی‌ای سیستمز BAE Systems:
این شرکت انگلیسی تولیدکننده تسلیحات، طی سال ۲۰۱۷ تسلیحاتی به ارزش بیست و دو میلیارد و نهصد میلیون دلار فروخت که نشان دهنده افزایش سه ممیز سه درصدی در مقایسه با سال قبل از آن است. انگلیس در سال ۲۰۱۷ همچنان بزرگترین تولیدکننده تسلیحات در این منطقه بود و مجموع فروش تسلیحات آن بالغ بر سی و پنج میلیارد و هفتصد میلیون دلار می‌شود.

۵- نورثروپ گرومن Northrop Grumman:
این شرکت آمریکایی تولیدکننده تسلیحات در سال ۲۰۱۷ تسلیحاتی به ارزش بیست و دو میلیارد و چهارصد میلیون دلار فروخت که نشان دهنده افزایش دو ممیز چهار درصدی در مقایسه با سال قبل از آن است. این شرکت تولیدکننده فناوری هوایی و دفاعی شرکت تولیدکننده راکت به نام اوربیتال‌ای تی کا را با هدف گسترش فعالیت‌های تجاری خود در بازار هوا و فضا خریداری کرد.

۶- جنرال داینمیکس General Dynamics:
این شرکت دفاعی مستقر در ویرجینیا در سال ۲۰۱۷ تسلیحاتی به ارزش نوزده میلیارد و پانصد میلیون دلار فروخت که در مقایسه با سال قبل از آن کاهش نشان می‌دهد. در سال ۲۰۱۶، این شرکت تسلیحاتی به ارزش نوزده میلیارد و ششصد میلیون دلار فروخته بود. طی چهل سال گذشته تقریبا در همه عملیات نظامی مهم آمریکا از تانک ام وان آبرامز استفاده شده است.

۷- گروه ایرباس:
ایرباس به عنوان دومین پیمانکار بزرگ دفاعی در اروپا در سال ۲۰۱۷ تسلیحاتی به ارزش یازده میلیارد و سیصد میلیون دلار فروخت. فروش تسلیحات منبع اصلی کسب درآمد این شرکت اروپایی محسوب نمی‌شود و تنها پانزده درصد از درآمد هفتاد و پنج میلیارد دلاری این شرکت را تشکیل می‌دهد. بیشتر کسب و کار تجاری این شرکت بر روی هواپیماهای تجاری و بخش‌های هوا و فضاست. جنگنده یوروفایتر تایفون -که نتیجه همکاری انگلیس، آلمان، ایتالیا و اسپانیاست- مهمترین تولید نظامی ایرباس محسوب می‌شود.

۸- تالس Thales:
در سال ۲۰۱۷، این شرکت دفاعی فرانسوی فروشی بالغ بر ۹ میلیارد دلار داشت که حدود نیمی از مجموع درآمد این شرکت را در سال ۲۰۱۷ تشکیل می‌دهد. این شرکت توانست در مقایسه با سال قبل از آن، میزان فروش تسلیحات خود را حدود هفت درصد افزایش دهد. تالس محصولات دفاعی مختلفی تولید می‌کند از خودروهای زرهی گرفته تا دفاع موشکی و تجهیزات ناوبری.

۹- لئوناردو:
این شرکت تسلیحاتی ایتالیایی در سال ۲۰۱۷ در پی فروش تسلیحات درآمدی بالغ بر هشت میلیارد و نهصد میلیون دلار داشت که شصت و هشت درصد از مجموع درآمد این شرکت را تشکیل می‌دهد. لئوناردو بالگرد، موشک و هواپیماهای بدون سرنشین و همچنین تجهیزاتی برای برنامه‌های فضایی غیرنظامی تولید می‌کند.

۱۰- آلماز آنتی Almaz-Antey:
این شرکت روس تولیدکننده تسلیحات در سال ۲۰۱۷ فروشی معادل هشت میلیارد و ششصد میلیون دلار داشت که نشان دهنده افزایش هفده درصدی فروش تسلیحات از سوی این شرکت است. سامانه اس چهارصد مهمترین تولید تسلیحاتی این شرکت محسوب می‌شود، که توانسته است نظر ده‌ها خریدار تجهیزات نظامی خارجی را طی پنج سال گذشته جلب کند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

انتهای پیام/

ایران بین دو چهره؛ لبخند "احمدی‌نژاد" در برابر نگرانی "ظریف" و "شمخانی"

تعرض چندین پسر به ۲ دختر جوان در تبریز+فیلم و عکس

مداحی میرم اربعین با تو هم قدم ، حرم پسر یاد مادرم با نوای محمد حسین حدادیان+فیلم

منبع این خبر، وبسایت www.jamnews.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۲۳۴۸۸۴۷ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • واکنش روسیه به تجاوز اسرائیل به سوریه؛تل آویو این گونه اقدامات را باید متوقف کند
 • دمشق: در صورت ادامه حملات، تل آویو را هدف قرار می‌دهیم
 • هشدار دمشق به رژیم صهیونیستی؛ در صورت ادامه حملات فرودگاه تل آویو را هدف قرار می‌دهیم
 • شورای امنیت به حملات رژیم صهیونیستی پایان دهد
 • دمشق اسرائیل را به شدت تهدید کرد/ دفع حمله بزرگ النصره توسط ارتش در ادلب و حلب/ انفجار در لاذقیه
 • اسرائیل در حمله به فرودگاه دمشق دنبال جنگ روانی است
 • حملات تلافی جویانه سوریه به فرودگاه تل آویو بسیار محتمل است
 • اغلب قربانیان حملات اسرائیل به سوریه ایرانی هستند
 • دیده بان حقوق بشر سوریه: اغلب قربانیان حملات اسرائیل به سوریه ایرانی هستند
 • اسرائیل درباره حمله به فرودگاه دمشق دنبال جنگ روانی است/ اگر پایگاه ما را زده‎اند چرا یک شهید یا مجروح ایرانی نداشتیم؟
 • اسرائیل درباره حمله به فرودگاه دمشق دنبال جنگ روانی است/ اگر صهیونیست‌ها پایگاه ایران را زده اند، چرا حتی یک شهید یا مجروح ایرانی بین حادثه دیدگان فرودگاه نبوده؟
 • اهداف تل آويو در تشديد حملات به سوريه چيست؟
 • تقویت سامانه دفاعی سوریه موازنه های قدرت در خاورمیانه را تغییر داد
 • پشت پرده "خشن‌ترین" حمله اسرائیل به سوریه
 • هدف حملات اسرائیل به حومه دمشق طولانی کردن بحران سوریه است
 • مهم‌ترین تولیدکنندگان سلاح را بشناسید/ بوئینگ و ایرباس در لیست غول‌های فروش تسلیحات
 • کشف انبار سلا‌ح‌های غربی تروریست‌ها در استان داریای سوریه
 • همه آنچه باید درباره دو حمله موشکی اخیر صهیونیست‌ها به سوریه بدانید/ چرا ارتش سوریه به ماجراجویی‌های نتانیاهو پاسخ نمی‌دهد؟ + نقشه میدانی و عکس
 • دمشق: اگر حمایت‌های آمریکا نبود اسرائیل به تجاوزات خود ادامه نمی‌داد