به گزارش خبرنگار خبرگزاری بسیج، حجت الاسلام سید ناصرالدین نوری زاده رییس مرکز رسیدگی به امور مساجد استان تهران امروز در مراسم راهپیمایی روز ۲۲ بهمن در شهر پیشوا با بیان اینکه انقلاب اسلامی برگ زرین و نقطه عطفی در تاریخ بشریت بوده است، گفت: این انقلاب دستاورد‌های زیادی در حوزه‌های فرهنگی، علمی، سیاسی و دیگر ابعاد مختلف داشته است که مهم‌ترین آن‌ها دستاورد استقلال، آزادی و امنیت بوده است که امروز شاهد آن هستیم.

وی ادامه داد: بعد از انقلاب صنعتی که در غرب اتفاق افتاد، آن‌ها شعار جدایی دین از سیاست را مطرح کردند و این موضوع را به کشور‌های مستعمره خود القا کردند و گفتند دین مربوط به ابعاد فردی است و ما برای تشکیل حاکمیت به دین و معنویت نیاز نداریم.

این مقام مسؤول با اشاره به سخن یکی از بزرگان دین، خاطر نشان کرد: قبل از انقلاب اسلامی که ایران مستعمره انگلیس و امریکا بود، حدود هفتاد درصد از مردم منکر معاد بودند، ما یادمان نمی‌رود چیزی جز فساد، فحشا و تباهی از حکومت قبل از انقلاب حاصل نمی‌شد.

وی انقلاب اسلامی را دستاورد بزرگ تاریخ بشریت و منتهی آمال انبیای الهی دانست و یادآور شد: از سال یازده هجری تا سال ۶۵ هجری امام و معصوم در جامعه حضور داشتند، اما مردم در کنار آن‌ها نبودند، در زمان غیبت حضرت ولی عصر (عج) هم ما می‌دانیم که امام در پس پرده غیبت است، با وجود نوابی که برای ارجاع فرمایشات امام به مردم و رجوع کار‌های مردم به امام وجود داشت، اما باز ولی فقیه جامع الشرایطی که بتواند حکومتی را شکل بدهد نبود و اگر بود مقطعی بود و یا مردم او را قبول نداشتند.

مدیرکل سابق تبلیغات اسلامی تهران معصوم و یا جانشین معصوم و ملت و یا امتی که در کنار امام نقش آفرین باشند را ۲ مؤلفه مورد نیاز تشکیل حکومت اسلامی برشمرد و اظهار داشت: در طول تاریخ می‌بینیم که این دو مؤلفه هیچگاه در کنار هم نبوده اند.

وی با اذعان به اینکه انقلاب ما از خط امام جدا نیست، اضافه کرد: امام شخصیتی بود بصیر، با ایمان، معتقد، متدین، انقلابی و شجاع که مردم به دنبال او می‌گشتند، امروز هم بر ما لازم است تا هر سال امام و شهدا را را یاد کنیم، آنها ولی نعمتان ما هستند.

مشاور دیوان محاسبات با اشاره به تأکیدات مقام معطم رهبری مبنی بر یادآوری منش و خاطرات امام، بیان کرد: امام به راهی که انتخاب کرده بود ایمان داشت و می‌دانست در این راه سکوت جایز نیست و باید پیامش به گوش امت برسد.

وی خاطرنشان کرد: امام حرکت انقلابی خود را قبل از سال ۵۷ آغاز کرده بود و به امت و مردمی که قرار بود کنار او قرار بگیرند، ایمان داشت و می‌گفت سربازان من امروز در گهواره‌ها هستند، به خدایی هم که برای او انقلاب کرده بود ایمان داشت که آن رأس همه ایمان‌ها است.

حجت الاسلام نوری زاده در پایان ضربه به اصل اسلام و ضربه به حکومت اسلامی را ۲ هدف امروز دشمن برشمرد و مطرح کرد: دشمن می‌دانست اگر تجربه موفق انقلاب اسلامی به چهل سالگی برسد، آن‌ها بیچاره و همه کشور‌های اسلامی بیدار می‌شوند؛ امروز روسیاه‌ترین آدم‌های روی زمین هستند./

منبع: بسیج نیوز

خبر بعدی:

برخی فیلم‌های دفاع مقدسی فرهنگ شهدا را زیر سوال می‌برد

به گزارش ایکنا از قم، به نقل از  پایگاه خبری آستان حضرت معصومه(س)، حجت‌الاسلام‌‌والمسلمین علیرضا پناهیان، یکی از اساتید حوزه، شب گذشته،27 اسفندماه در سلسله نشست‌های تبیین بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی که با حضور زائران و مجاوران حرم مطهر کریمه اهل بیت(س) در شبستان امام خمینی(ره) برگزار شد، با اشاره به اینکه امید به آینده یکی از مهم‌ترین موضوع‌های بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی است، اظهار کرد: رهبر انقلاب اسلامی در نشست‌ها و سخنرانی‌های مختلف خود بر لزوم ترویج امید و پرهیز از ناامیدی در عرصه‌های مختلف تاکید داشته‌اند.

وی توکل را به‌عنوان یکی از نمونه‌های امید دانست و افزود: اگر ما با نگاه به قدرت و عدالت خداوند متعال، به نصرت الهی ایمان داشته باشیم نسبت به آینده نیز امیدوار خواهیم بود و به نتیجه نیز خواهیم رسید همانطور که امام حسین(ع) با توکل بر خداوند متعال نیز پیروز اصلی روز عاشورا شدند و به جایگاه متفاوتی میان قلب‌های مردم جهان رسیده‌اند.

این استاد حوزه علمیه قم با بیان اینکه به تعبیر رهبر انقلاب اسلامی برخی مسئولان نیز دچار یأس و ناامیدی شده‌اند، تصریح کرد: بارها در شش سال اخیر کلمات مأیوس کننده مانند نداریم، نمی‌شود و نمی‌توانیم و... شنیدیم به تعبیر دیگر ترجمان این سخن‌ها همان «خدا دیگر کمک ما نمی‌کند» یا «خدا دیگر ما را رها کرده است» خواهد بود.

وی ادامه داد: دشمنان ما همیشه سیاه‌چاله‌هایی را در واقعیت‌ها به ما نشان می‌دهند تا امید ما را به خدا قطع کنند؛ فردی که امیدش به خدا قطع شد واقعیت‌های امیدبخش را دیگر نمی‌بیند و دچار یک شرک خفیف می‌شود.

پناهیان یادآوری کرد: افرادی که در دوران دفاع مقدس مأیوس بودند از رحمت الهی که حضرت امام پای آن‌ها را از سیاست برید تا دیگر در سیاست حضور نیابند، سگ جریان‌های ناامید در دوران دفاع مقدس به جریان‌های ناامید امروز شرف دارد، نصرت‌های الهی فوج فوج آمده اما برخی همچنان در حال خارج شدن هستند.

وی از ساخت فیلم‌های هالیوودی با هزینه‌های سنگین رژیم صهیونیستی برای ضربه‌زدن به امید ملل اسلامی یاد کرد و افزود: در جامعه ما نیز فیلم‌های جنگی و مرتبط با دفاع مقدس ساخته می‌شود که وقتی بچه‌های ما از پای فیلم بلند می‌شوند می‌گویند خدا کند جنگ نشود، فیلم دفاع مقدسی است که رزمنده شجاعی را به نمایش می‌گذارد اما اثر روانی آن این است که ما با جنگ بدبخت شدیم به همین علت افراد را مأیوس می‌کند.

این سخنران آستان مقدس کریمه اهل‌بیت(س) ادامه داد: بنده از سردار باقرزاده تقاضا می‌کنم از آنجایی که از میراث دفاع مقدس حفاظت می‌کند، اجازه ندهد که هر فیلم و کتابی در حوزه دفاع مقدس منتشر شود، برخی همانند هالیوود فیلم می‌سازند به ظاهر قهرمان‌ها را تحسین می‌کنند به ظاهر مظلومیت‌ها نیز می‌پردازند به ظاهر ظلم‌ها را نیز مورد توجه قرار می‌دهند اما در نهایت یأس ایجاد می‌کنند، نه قدرت، امید و نصرت؛ چنین فیلم‌هایی ضد دفاع مقدس و پایمان کردن خون شهداست.

وی افزود: بالاترین نصرت‌های الهی در دفاع مقدس پدید می‌آید، در جهاد فی سبیل‌الله پدید می‌آید، جهاد را تأسف برانگیز نشان می‌دهد ممکن است دروغ نگویند که بعضا دروغ هم می‌گویند؛ اجازه ندهیم شهدا را یکبار دیگر شهید و جانبازان را یکبار دیگر جانباز کنند، اجازه ندهیم مزار شهدا را بازهم بمباران کنند، اینها زیر بمباران‌ها به شهادت رسیدند.

پناهیان با بیان اینکه برخی فیلم‌ها تابوت شهدا را به رگبار می‌بندد، گفت: هر نوجوانی که از پای فیلم دفاع مقدس بلند شد اما احساس نصرت الهی را در دفاع مقدس پیدا نکرد بدانید آن فیلم سیاه و منفی است و دارد یأس ایجاد می‌کند.

وی ادامه داد: حتی شعرهایی که در مورد دفاع مقدس و شعرهایی که در مورد امام حسین علیه‌السلام داریم نیز باید امیدبخش باشند این روضه‌های زینب کبری(س) است او صاحب عزای اصلی است که رنج‌ها را بر دوش کشیده است، نخستین جمله‌ای که از کربلا روایت کرد مارأیت الی جمیلا بود، این طرز روایت و روضه‌خواندن است.

انتهای پیام

مخالفت عضو مجمع با پیوستن به FATF: بگذاریم اگر قرار است خفه شویم دیگران این کار را انجام دهند| پیشنهاد حذف ریاست‌جمهوری از ساختار سیاسی کشور

مردم چرا به خود اجازه می‌دهند در کار مسئولان مملکت دخالت کنند؟!

مجری جدید کودک شو معرفی شد

منبع این خبر، وبسایت basijnews.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۲۷۱۵۷۰۸ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • اعتکاف، واقعیتی برخواسته از قلب انسان است
 • آیا ما می‌خواهیم پرچم ولایت علوی و حکومت علوی و پیروی امیرالمؤمنین را بلند کنیم، اما حکومت خود را با مکتب‌هایی که با راه علی، با فکر علی و با منطق امیرالمؤمنین صد در صد مخالفند، تطبیق دهیم؟
 • تلاش غرب در ترویج سبک زندگی غربی در ایران، زیان‌های بی‌جبران اخلاقی و اقتصادی و دینی و سیاسی به کشور و ملّت ما زده است
 • استنادات قرآنی بیانات رهبر انقلاب در سال 97/ «آل عمران» و آیه 29 سوره «فتح»؛ پرارجاع‌ترین سوره و آیه
 • اسلام منهای روحانیت مانند جامعه بدون طبیب است
 • اگر انقلاب نمی‌شد، وضعیت امروز ما چه‌طور بود؟
 • خبرهای کوتاه رادیو و تلویزیون|از برنامه رامین ناصرنصیر در شبکه سلامت تا روایت‌های طنزگونه الهی قمشه‌ای در شبکه چهار
 • اگر دولت‌ها در حوزه مقاومت همراه بودند، دستاوردهای بیشتری داشتیم/ اگر انقلاب نمی‌شد، وضعیت امروز ما چه‌طور بود؟
 • جانشین فرمانده ناجای کشور با آیت‌الله عابدینی دیدار کرد
 • اعزام ۵۰۰ نفر از بسیجیان گردان‌های امام حسین به راهیان نور/بسیجیان اردبیل کنار سفره شهدا عید خود را جشن میگیرند/ راهیان نور یک مسیر الهی و یک سفر معنوی است
 • پخش سخنرانی های جدید الهی قمشه ای از شبکه ۴
 • برخی فیلم‌های دفاع مقدسی فرهنگ شهدا را زیر سؤال می‌برد
 • تاکید حضرت علی(ع) بر سه اصل «عدالت، آزادی و فرهنگ» در اقتصاد
 • امنیت از آب و نان مهم تر و واجب تر است
 • امنیت در جامعه از آب و نان واجب‌تر است
 • گیلان‌‌| تضعیف جایگاه ولایت‌فقیه از برنامه‌های دشمن است
 • همه‌ی انسانیت در برابر عظمت‌‎ها و زیبائی‌های علی‌‎بن ‌ابیطالب (علیه‌السّلام) خاضع و خاشعند
 • راهکارهای سلامت جسمانی در آموزه‌های قرآن
 • برگزاری یادمان شهدای ادیان الهی خوزستان