رکنا: سودابه آقاجانیان بازیگر قدیمی سینما و مجری با سابقه تلویزیون درباره حفظ حجاب در سینما گفت: علت اینکه من از بازیگری منصرف شدم، سریال آپارتمان (اصغر هاشمی) بود. نقشی که آقای هاشمی به من پیشنهاد کرد و بعدا خانم لرستانی آن را بازی کرد، نقش همسر آقای پرستویی.

آن طور که وکیل ملت گزارش داده، او در ادامه گفته: وقتی من تست دادم و صحبت کردیم، گفت: حالا چه اشکال دارد تو رویت را سفت و سخت نگیری؟ یا آقای الوند وقتی برای جشنواره‌های استانی با آقای ضرغامی می‌رفتیم، من نماینده فارابی بودم، به من می‌گفتند: چرا باید آنقدر مقید باشی؟ من می‌گفتم: شما دنبال چه هستید؟ این یک ذره روسری برود عقب در قاب تصویر شما چه چیزی ایجاد می‌کند؟ دنبال چه هستید؟ متوجه شدم که اگر بنا باشد که من در عرصه سینما Cinema و تلویزیون، به عنوان بازیگر Actor حضور داشته باشم، نمی توانم چیزی را که خودم به عنوان ارزش، به آن مقید هستم را حفظ کنم.

کارگردان هر طور که صلاح می‌داند، گیشه‌اش می‌خواهد فروش داشته باشد، بازیگرش در نظر بیننده باید خوش چهره باشد و خوش رنگ و لعاب‌تر تصور بشود. من با بازیگری هیچ مشکلی ندارم، خیلی از نقش‌ها اصلا نیازی ندارد که بخواهی رنگ و لعابی اضافه و کم کنی یا خیلی از نقش‌ها به گونه ای است که اصلا باید به خود نقش معطوف باشد تا ظاهرش. ولی آن زمان اینطوری نبود و این برای من یک معضل بزرگ شد که چرا وقتی آقای حاتمی‌کیا می‌رود برج مینو را می‌سازد باید برود سراغ خانم نیکی کریمی. آقای حاتمی‌کیا که من را می‌شناسد و اینها بچه‌های ارزشی هستند و در این عرصه من را می‌شناسند، یا مثلا مرحوم ملاقلی پور یا آقای شفق یا آقای شمقدری. آقای شمقدری به من گفتند که من فکر نمی‌کردم برای نقش مریم بربال فرشتگان اصلا کسی را بتوانم پیدا کنم که هم ارزشی باشد و فلان و .... ، مثل شما باشد و گرنه این نقش را بیشتر می نوشتم، با اینکه محوری بود.

آقاجانیان در بخش دیگری از گفتگویش درباره وضعیت سینما و نحوه ورود بازیگران زن گفت : مثلا برای ساخت مستندی از کشور انگلیس آمده بودند تا راجع به ایران کاری بسازند. محصول مشترک سه کشور بود.

خاطره‌ای دردناک مربوط به همین کار دارم تا شما وضعیت اسفبار سینما را بدانید. در هدایت فیلم یک روز با آقای شایسته آمدیم، دیدیم که منشی هدایت فیلم گفتند: خانمی نزدیک سه ساعت است که آمده اینجا و با شما کار دارد. یک دختر خانم هیکل درشت با پالتوی کت مانند که به تن داشت، یک روسری کوتاه هم سرش کرده بود و آرایش آنچنانی هم کرده بود. آقای شایسته او را نمی شناخت. وی فامیل یکی از بازیگرها بود که خیلی با ناز و کرشمه صحبت می‌کرد. رتبه 2 کنکور که پس از فارغ التحصیلی مدیر خط تولید ایران خودرو بود و در یکی از بخش‌های مهم سایپا هم مشاور. به آقای شایسته گفت: "حقوق آنچنانی دارم و هیچ مشکل مالی ندارم، ولی عاشق بازیگری هستم و دایی من (آقای بازیگر) گفتند که نزد شما بیایم تا برای من کاری کنید و یک نقشی به من بدهید." آقای شایسته گفت: من الان پروژه ای ندارم، به جز این پروژه‌ای که برای این کشور خارجی است. حالا یک گوشه‌ای هم شاید بتوانی هنروری کنی. آن موقع آقای نشاط مدیر تولید هدایت فیلم بود. بر اساس رندی که آقای شایسته با آقای نشاط تماس گرفت و گفت: خانم فلانی از فامیل‌های آقای فلانی هستند و بازیگری را دوست دارند، ببینید کجا می‌توانید او را در پروژه بگنجانید. در ضمن ایشان یک قالیچه دستباف هم به پروژه هدیه می‌کنند. یک مرتبه این خانم گفت: خودم را هم روی این قالیچه می‌گذارم و هدیه می‌کنم. آقای شایسته با تمام آن ویژگی‌هایی که داشت، تعجب کردند و من هم بسیار خجالت کشیدم که یک دختر دارد همچین پیشنهادی می‌کند که وارد سینما بشود. شما ببینید چه سینمای اسفناکی است. بعد از یک مدتی که من در هدایت فیلم بودم آنقدر چیزهای عجیب و غریب دیدم از همین روابط و تقاضاهایی که من بشوم بازیگر الف تو فلان فیلم.

آقاجانیان در این گفتگو با اشاره به پیشنهادات غیر اخلاقی خانم‌ها برای ورود به سینما اشاره می‌کند: الان خیلی از خانم هایی که آمدند در بدنه سینما که بودند؟ بازیگر بودند؟ همین طوری انتخاب شدند؛ در پاساژی، بازاری، آقای بزرگواری این خانم‌ها را گزینش می‌کند و می‌آورد و این آدمها آمدند به سینما. یکبار به همان آقا گفتم: شما پاساژ گردیتان تمام نمی‌شود؟ گفت: چه اشکالی دارد؟ هم جامعه را با استعدادهایی آشنا می‌کنم و هم خودم ... .

اخبار اختصاصی سایت رکنا را از دست ندهید:

تصاویری منحصر به فرد از تهران ۹۰ سال قبل + عکس ها

جسد لوپز پیدا شد! همه شوکه اند! + عکس ها

این مرد بعد از ازدواج مادرزنش را بیشتر می خواست! + عکس

شلاق خوردن در ملاء عام داوطلب نمایندگی مجلس/ علت بی شرمانه + تصویر

شیرین در پارتی ها بین مردها می لولید! / با یک بچه در شکم تنها ماندم

مار 2 متری روی سینه مرد در اتاق خوابش لم داده بود!

قاتل سریالی در صحنه قتل هایش بالا می آورد! / او معروف شد+عکس

دختر دم بخت در بد دردسری افتاد!

مسعود خطر در اتاق زن مطلقه دستگیر شد!

این 8 زن با رفتارهای بی حیایی بندرعباس را آشفته کردند!

این زن شوهرش را بدجوری کتک زد! / کار به دادگاه کشید!+عکس

زنده زنده سوختن یک زن جلوی چشمان بچه اش! / شوهر می خندید

بلایی شوم که یک پرنده باعث آن شد!

شوهر مهناز 54 ساله با دختر دانش آموزی بی حیایی کرده بود!

 

 

منبع: رکنا

خبر بعدی:

بازیگری در سینما وجبی و متری نیست/سینما رو به افول است اما نباید از استعدادها غافل شد

خبرگزاری میزان- بازیگر فیلم شبی که ماه کامل شد گفت: گاهی در سینمای امروز معیار بازیگری وجبی شده و مثلاً می‌گویند چون من در فیلمی چند وجب بیشتر بازی داشتم باید در فیلم جدید بیشتر و چند وجب بیشتر بازی کنم. بازیگری در سینما از نظر من متر کردنی نیست. 

فرید سجادی حسینی بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون در گفت‌وگو با خبرنگار گروه فرهنگی خبرگزاری میزان، درخصوص ایفای نقش‌های فرعی در قبال پرونده درخشان خود برای بازی در فیلم فروشنده گفت: واقعیت امر من فیلم‌ها را با هم مقایسه نمی‌کنم. یعنی شاید روحیه مقایسه بین آثار را ندارم. 

وی در همین راستا افزود: گاهی در سینمای امروز معیار بازیگری وجبی شده و مثلاً می‌گویند چون من در فیلمی چند وجب بیشتر بازی داشتم باید در فیلم جدید بیشتر و چند وجب بیشتر بازی کنم. بازیگری در سینما از نظر من متر کردنی نیست. 

بازیگر فیلم "خون خدا" کیفیت بازی را مهمترین عامل در موفقیت بازیگر خواند و اضافه کرد: من تنها و تنها به کیفیت فیلم و کلیت آن در نگاه مخاطب فکر می‌کنم. زیرا شخصیت من در آن فیلم بخشی از یک کل است. وقتی شخصیت را میخوانم و کارگردان را نگاه می‌کنم تشخیص می‌دهم که آن نقش جای بازی دارد یا نه. 

وی درباره همکاری با کارگردانی جوان همچون عباس میرزایی تاکید کرد: جوانها در سینمای امروز فوق العاده هستند. امروزه اتفاقات بی نظیری از سوی جوانان رقم می‌خورد. به نظر من به هیچ وجه نباید از استعداد بالای جوانان غافل شد زیرا هر غفلتی ما را مدیون خود می‌کند. 

بازیگر فیلم ایتالیا ایتالیا درباره افول سینمای امروز تصریح کرد: سینما سینماست و اینجوری نیست که مجموعه ای به صورت مستقیم به اوج حرکت کنند. درست که سینمای امروز گاهاً با افت کیفیت روبرو است اما نباید از افرادی که به اوج گیری آن کمک می کنند غافل شد. 

وی درباره فیلم‌های حال حاضر در چرخه اکران اضافه کرد: مساله دو بخش است. اینکه سلیقه مخاطب قائم به ذات است و آیا ما هم در این سلیقه دخیل هستیم یا نه. بخش دیگر آنجاست که بالاخره سلیقه ای رقم زده سده و کسانی از قبل این سلیقه را عوض کرده اند. بهتر است این را بگوییم که سینمای ایران باید به زبان خودش ساخت شود تا بتواند مخاطب خود را جذب کند. 

گفت و گو از رها حاجی زینل

انتهای پیام/

لیاقت مردم خرگیری نیست/ همکاری نشود، اجازه خروج مرغ را نمی‌دهم

آیا FATF مانع فعالیت‌های سپاه و کمک ایران به حزب‌الله و نیروهای مقاومت سوریه می‌شود؟

خواهر جانسون به نشانه مخالفت با بریگزیت برهنه شد!

منبع این خبر، وبسایت www.rokna.net است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۲۷۱۷۱۹۹ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • واکنش بازیگر سینما به شهادت مرزبانان سپاه
 • رواج جشن ولنتاین؛ از ملت‌های بی‌خدا تا کشورهای اسلامی +عکس
 • «تخصص» همراه خود «تعهد» می‌آورد/ سفارشی که از من به خودم داده شد
 • جنین در هفته دهم بارداری از خود صدا در می آورد+ تصاویر و علائم بارداری
 • با حسن یزدانی رفیق هستم، اما کار خودم را انجام می‌دهم/ شرایط وزنی ام طوری نیست که بخواهم تغییر وزن بدهم
 • نظر سلبریتی‌ها درباره لباس‌های جنجالی‌شان در جشنواره فجر/ از قیمت لباس ابریشم خانم بازیگر تا مدل خاص کُت آقای کارگردان + تصاویر
 • مدیونِ فضای بیمارِ اینستاگرام و توئیتر هستیم!
 • ناگفته‌های دختری که ۲۲ بهمن لرزه بر اندام ترامپ و رجوی انداخت/ از رجزخوانی به زبان انگلیسی تا آرزوی دیدار با رهبر انقلاب + فیلم
 • من مائده، صدای من را از ایران می‌شنوید
 • خانم‌ها از هدیه گرفتن خوششان می‌آید
 • به خاطر دوست داشتن از هوآوی هدیه بگیرید
 • بهترین هدیه برای خانم ها چیست؟
 • زلزله‌ای به بزرگی ۴.۱ دهم ریشتر هرمزگان را لرزاند
 • زلزلزله 4 و یک دهم حاجی آباد هرمزگان خسارتی نداشته است
 • زلزلزله 4 و یک دهم حاجی آباد خسارتی نداشته است
 • یاد یک بازیگر پیشکسوت از سوسن تسلیمی
 • یک بازیگر با سابقه از سوسن تسلیمی در ایام تولدش یاد می کند
 • یادکرد یک بازیگر پیشکسوت از سوسن تسلیمی
 • در اختتامیه سی‌وهفتمین جشنواره فیلم فجر چه گذشت؟!