به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان؛ مشکل قند خون یک پدیده جدید است، بر اثر عدم مطابقت بین DNA هایمان، دنیای پر از قند، سرشار از استرس و سمی اطرافمان به وجود آمده است. صعود و سقوطی که ما هر روز در قند خونمان تجربه می کنیم، هر چیزی می تواند باشد غیر از طبیعی. قند خون، درست مانند هورمون، سیستم ایمنی و باکتری های روده نه باید خیلی بالا باشد، نه خیلی پایین بلکه باید در حد درست و متعادل بایستد.

کوئیز: آیا به قند اعتیاد دارید؟
مقاومت به انسولین در مرکز مشکلات قند خون قرار دارد

بیشتر مشکلات قند خونی که امروز می بینیم به یک علت است: مقاومت به انسولین. درجات مختلف این عدم تعادل هورمونی تاثیر مخربی بر سلامتمان می گذارد. بدن به قند خون نیاز دارد ( گلوکز ) تا وارد سلول ها کند و به صورت ATP انرژی بسازد. برای اینکه گلوکز وارد سلول ها شود و انرژی بسازد، به هورمون انسولین نیاز است. وقتی دچار مقاومت به انسولین هستید گیرنده های سلول ها به خاطر التهاب و سموم، کند و مسدود می شوند و شما می مانید و مقدار زیادی انسولین و قند خون. این اتفاق، تنها باعث نمی شود که احساس بدی پیدا کنید بلکه می تواند تبدیل به دیابت شود که یکی از دلایل اصلی حملات قلبی و سکته مغزی است.

 علائمی وجود دارد که نشان می دهند قند خونتان دچار مشکل است

چگونه متوجه شویم که مشکل قند خون داریم؟ اگر بیش از یک مورد از موارد زیر در موردتان صدق می کرد، توصیه می کنم حتما آزمایش قند خون بدهید.

1- زیاد هوس شیرینی، نان و کلوچه می کنید.

2- خوردن شیرینی، هوس خوردن غذاهای شیرین را در شما کم نمی کند.

3- اگر یک وعده غذایی نخورید یا دیر شود عصبی می شوید.

4- برای گذراندن روز به کافئین نیازمندید.

5- اگر یک وعده را از دست بدهید، احساس گیجی می کنید.

6- غذا خوردن باعث می شود احساس خستگی و نیاز به خوابیدن پیدا کنید.

7- کاهش وزن برایتان دشوار می شود.

8- غالبا احساس ضعف، لرزه و عصبی بودن می کنید.

9- تعداد دفعات ادرارتان بالا رفته است.

10- مضطرب هستید، به سادگی ناراحت یا نگران می شوید.

11- حافظه تان مانند آنچه قبلا بود نیست.

12- دیدتان تار شده است.

13- میان تنه تان با باسن برابر شده یا حتی بزرگ تر از آن است.

14- میل جنسی تان کاهش یافته است.

15- همیشه تشنه هستید.

 

راه های طبیعی برای بهبود تعادل قند خون

لازم نیست بنشینید و ببینید که این بالا و پایین رفتن های مکرر قند خون چه بلایی سرتان می آورد.

 

در ادامه نکاتی را به شما می آموزم تا سطح قند خونتان را متعادل کنید:

1- مقدار پایه خود را پیدا کنید.

آزمایشاتی که من روی مراجعینم انجام می دهم تا قند خون متعادلشان را ارزیابی کنم و ببینم که مقاومت به انسولین دارند یا خیر، شامل این موارد است:

انسولین سرم: میزان بهینه: پپتید C: میزان بهینه: 0.8 تا 3.1 ng/mL
قند خون ناشتا: میزان بهینه: 75 تا 90 mg/dL
A1C هموگلوبین: میزان بهینه: تری گلیسیرید: میزان بهینه: HDL: میزان بهینه: 59 تا 100 mg/dL

2- مقداری اسید آلفا لیپوئیک استفاده کنید.

در چندین تحقیق، اسید آلفا لیپوئیک در متعادل کردن قند خون و همچنین بهبود مقاومت به انسولین کمک کرده است. این آنتی اکسیدان همچنین ایمنی را تقویت می کند، انرژی در سلول ها را بهبود می دهد، سلول های مغز را در برابر اکسایتوتوکسیسیتی محافظت می کند و فلزات سمی اضافی را حذف می کند. مقدار دوز توصیه شده برای کنترل قند خون، 200 میلی گرم، سه مرتبه در روز است.

3- منیزیم

در تحقیقاتی که اخیرا منتشر شده محققان 5.000 نفر را حدود 15 سال مورد بررسی قرار دادند. افرادی که مقدار بیشتری منیزیم دریافت می کردند، کمتر در خطر سندروم متابولیک بودند. در یک تحقیق دیگر، محققان بیش از 1.000 نفر را به مدت 5 سال مورد بررسی قرار دادند و متوجه شدند مصرف بالای منیزیم می تواند حساسیت به انسولین را بهبود دهد. دیگر تحقیقات نشان داده که منیزیم، تری گلیسیرید و فشار خون بالا را بهبود می دهد، دو نشانه دیگر از سندروم متابولیک و دیابت.

4- کرومیوم خود را تقویت کنید.

وقتی سطح کرومیوم پایین است، سطح HDL سقوط می کند، مقاومت به انسولین افزایش می یابد و تری گلیسیرید بالا می رود. مکمل کرومیوم نشان داده که می تواند عملکرد گیرنده ها را تقویت کند. بهترین غذاهایی که منبع کرومیوم به حساب می آیند عبارتند از پیاز، گوجه فرنگی و سیب زمینی.

5- Nrf-2 خود را افزایش دهید.

پروتئین Nrf-2 در تنظیم القاء ژن آنتی اکسیدان نقش ایفا می کند. Nrf-2 همچنین ژن هایی را فعال می کند که مسئول مسیر آنتی اکسیدان و سم زدایی هستند. وقتی Nrf-2 فعال است، التهاب آرام می شود و وقتی سطح آن پایین می آید وضعیت التهاب رو به بدتر شدن می رود. بسیاری از آنتی اکسیدان های خوراکی که مشخص شده می توانند Nrf-2 را فعال کنند عبارتند از:

EGCG از چای سبز
کورستین از سیب
کورکومین از زردچوبه
رسوراترول از انگور
رزمارینیک اسید از رزماری
L-سولفورافان از بروکلی
Thiosulfonateallicin از سیر

6- از ویتامین E کمک بگیرید.

ویتامین E نشان داده که می تواند از حساسیت به انسولین حمایت کند. میزان مصرف استاندارد در طول یک روز 600 تا 900 میلی گرم است.

7- ادویه مصرف کنید.

بیوفلاونوئید یافت شده در دارچین می تواند فعالیت های علامت دهی انسولین در سلول های چربی را تغییر دهد. از این رو پتانسیل بالایی در کمک به درمان دیابت دارد. این ادویه همچنین نشان داده می تواند قند خون و تری گلیسیرید را در افراد مبتلا به دیابت نوع 2 به شکل قابل توجهی کاهش دهد.

8- روده خود را درمان کنید.

سلامت روده و تعادل قند خون به شکل جدایی ناپذیری با هم در ارتباط هستند. بیماری های متابولیک می توانند کارهای زیادی با دستگاه گوارشتان بکنند و ضعف سلامت روده می تواند قند خونتان را بهم بریزد. در یک تحقیق مشخص شد پیوند میکروبیوم موش های دیابتی به موش های غیر دیابتی، آنها را نیز به این بیماری مبتلا می کند! بنابراین باید بیش از گذشته به سلامت روده خود اهمیت دهید.

9- کمی ویتامین نور آفتاب دریافت کنید.

در یک تحقیق، استفاده از مکمل ویتامین D به مدت 12 هفته چربی بدن را تا 7 درصد کاهش داد. سطح پایین این ویتامین همچنین با سندروم متابولیک در ارتباط است. مقدار بهینه که باید هدف قرار دهید 60 تا 80 ng/mL است.

10- مصرف چربی های سالم خود را افزایش دهید.

یک تحقیق نشان داد قند خون بالا در افراد غیردیابتی عملکرد قسمت هایی از مغز را که به واسطه بیماری آلزایمر تحت تاثیر قرار می گیرند کاهش می دهد. به همین دلیل است که در ادبیات پزشکی، به آلزایمر دیابت نوع 3 می گویند. از سوی دیگر رژیم کتوژنیک – برنامه ای که چربی ها به جای قندها منبع اصلی تامین انرژی تان هستند – نشان داده که می تواند کارهای فوق العاده ای برای سلامت مغزتان انجام دهد.

چربی های سالم، نوع پایداری از انرژی را برای بدن فراهم می کنند و این کاملا بر خلاف قند است که بیشتر افراد درگیر آن هستند. به هر حال بیولوژی بهتر از هر کسی می داند، کودکان زمانی که به دنیا می آیند برای رشد مغزی و دریافت انرژی بر چربی متکی هستند که آن را از شیر مادر دریافت می کنند. برای اینکه مغزمان بتواند درست کار کند انرژی زیادی لازم است و از نگاه بیولوژیک، پایدارترین نوع انرژی برای سلامت بهینه مغز چربی های سالم هستند.

11- حمایت از متیلاسیون

متیلاسیون برای متعادل نگه داشتن قند خون سالم نیاز است. ویتامین های B فعال – مانند B9 L-Methylfolate و B6 Pyridoxyl-5-Phosphate راه هایی عالی برای حمایت از مسیر متیلاسیون هستند.

غذاهایی که باید روی آنها تمرکز کنید عبارتند از اسفناج، بامیه و برگه شلغم و گوشت هایی مانند جگر مرغ یا جگر گاوی که با علف تغذیه شده، بالاترین مقدار ویتامین B زیستی را دارند.

12- PPAR ها را فعال کنید.

PPAR ها دیگر چه چیزی هستند؟ تحقیقات نشان داده گیرنده های تکثیر فعال پراکسی زوم ( PPAR ) می توانند به بهبود مشکلات التهابی تصلب شرایین، آسم، کولیت، MS و دیگر بیماری های خودایمنی کمک کند. چند مورد از فعال کننده های PPAR که می توانید وارد زندگی خود کنید: ماهی وحشی، چای سبز، گون و زنجبیل.

13- امگا دریافت کنید.

قابلیت اسید چربی های امگا 3 این است که می توانند خطر سکته مغزی و حملات قلبی را کاهش دهند و این را اکثرا می دانیم. اما آنها قابلیت دیگری نیز دارند که ویژه دیابتی ها است: چربی های امگا 3 ( در قالب روغن ماهی )، لیپوپروتئین با چگالی خیلی کم که به صورت بالقوه خطرناک هستند را به لیپوپروتئین کمتر خطرناک تغییر می دهد که با دیابت در ارتباط هستند.

14- با آداپتوژن به خود کمک کنید.

آداپتوژن ها در متعادل کردن هورمون ها و التهاب فوق العاده هستند. یک تحقیق نشان داد آداپتوژن ها می توانند تا حدود زیادی تحمل گلوکز و سطح قند خون طبیعی را بعد از تنها 10 روز افزایش دهند.

منبع: سلامت نیوز

انتهای پیام/

نشانه هایی که می گوید حتما آزمایش قند خون بدهید

منبع: باشگاه خبرنگاران

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

علائمی که نشان میدهند بدن تان دچار کم آبی شده + راههای درمان

کم آبی بدن زمانی اتفاق می‌افتد که میزان آبی که در بدن از دست می‌دهید بیشتر از حجم آبی است که مصرف و یا استفاده می‌کنید. اگر آب کافی در بدن را جایگزین نکنید، مطمئمنا دچار کم آبی بدن خواهید شد.

اخبار اجتماعی-  هر فردی ممکن است دچار کم آبی بدن شود، اما این وضعیت معمولا برای کودکان و افراد مسن‌تر اتفاق می‌افتد.

شایع‌ترین علت کم آبی بدن در کودکان، اسهال شدید و استفراغ است. افراد مسن نیز به طور طبیعی، حجم کمتری از آب را در مقایسه با دیگران در بدن دارند و مصرف برخی دارو‌ها نیز سبب کاهش حجم آب و مایعات در آن‌ها می‌شود.

این بدان معنا است که بیماری‌های جزئی مانند برخی عفونت های ساده نیز می‌توانند بر مثانه و ریه‌ها تاثیر بگذارد و موجب کم آبی بدن در بزرگسالان شود.

اگر در معرض آب و هوای گرم قرار دارید و آب کم می‌نوشید و یا ورزش‌های سنگین انجام می‌دهید، پس باید بدانید احتمال ابتلا به کم آبی بدن در شما بیشتر از سایر افراد است.

همچنین می‌توانید برای بر طرف کردن معضل کم آبی بدن، مایعات و آب بیشتری بنوشید، اما در موارد جدی نیاز به درمان فوری وجود دارد.

علائم و نشانه‌ها
تشنگی یک شاخص معتبر برای سنجش کم آبی بدن نیست. در واقع، بسیاری از افراد به ویژه افراد مسن اصلا احساس تشنگی نمی‌کنند، اما بدن شان فاقد آب کافی است. از این رو، باید در هنگام ورزش کردن و بیماری، نوشیدن آب کافی را در الویت قرار دهید تا از این مسئله پیشگیری کرده باشید.

علائم و نشانه‌های کم آبی با توجه به سن و سال متفاوت است:

• علائم کم آبی بدن در نوزادان و کودکان
• خشکی دهان و زبان
• عدم وجود اشک در چشم در هنگام گریه کردن
• خیس نبودن پوشک، سه ساعت بعد از استفاده
• گود شدن زیر چشم و گونه‌ها
• فرو رفتگی قسمت نرم بالای جمجمه
• بی قراری و بی حالی

علائم کم آبی بدن در بزرگسالان

• تشنگی زیاد
• تعداد اندک دفعات دفع ادرار
• سیاه شدن ادرار
• خستگی
• سر گیجه
• گیجی

چه زمانی باید به ملاقات یک پزشک بروید؟
اگر هر یک از علائم نام برده شده در مطلب زیر را در خود و یا اطرافیان تان مشاهده کردید، فورا با پزشک خانوادگی تان تماس بگیرید:

• اسهال بیش از ۲۴ ساعت
• بی حالی، کاهش میزان فعالیت و خواب آلودگی
• نا توانی در نگه داشتن مایعات در بدن و دفع آن‌ها
• داشتن مدفوع سیاه یا خونی

علت‌ها
گاهی‌اوقات، کم آبی بدن ناشی از دلایل ساده‌ای است. به عنوان مثال به اندازه کافی آب نمی‌نوشید، زیرا سرتان گرم کاری است یا بیمار هستید یا در حین کوه نوردی، سفر (کمپینگ) یا گردش به آب آشامیدنی دسترسی ندارید.

سایر دلایل کم آبی بدن عبارتند از:

• اسهال و استفراغ - اسهال شدیدی که ناگهانی ایجاد می‌شود در مدت زمانی کوتاه، مقدار قابل توجهی از آب و الکترولیت‌های بدن را دفع می‌کند. در صورتی که همراه با اسهال به استفراغ هم دچار شوید احتمال از دست رفتن مواد معدنی و مایعات بدن افزایش پیدا می‌کند.

• تب – به طور کلی هر چقدر درجه تب تان بالا باشد، در نتیجه آب بیشتری از دست خواهید داد. اگر اسهال و استفراغ هم باشید، شرایط تان ممکن است بد‌تر هم شود.

• تعریق زیاد - زمانی که عرق می‌کنید، آب بدن خود را از دست می‌دهید. اگر فعالیت‌ها بدنی سنگین انجام دهید و آب کافی ننوشید، دچار کم آبی می‌شوید. هوای گرم و مرطوب نیزسبب افزایش تعریق و همچنین از دست دادن آب بدن می‌شود.

• افزایش تعداد دفعات ادرار - ادرار کردن در دفعات مکرر می‌تواند نشانه ابتلا به دیابت باشد. بعضی از دارو‌های قلب و دارو‌های ادرار آور نیز ممکن است سبب افزایش ادرار شوند.

عوامل خطر
همه‌ٔ افراد ممکن است برای یکبار به کم آبی دچار شوند، اما عده‌ای از افراد بیشتر در معرض این خطر هستند:

• نوزادان و کودکان - این دسته از افراد بیشتر از دیگران در معرض خطر کم آبی قرار دارند. نوزادان و کودکان برای کم آبی آسیب پذیر‌تر هستند و احتمال بیشتری وجود دارد که دچار اسهال و استفراغ شوند. تب و سوختگی در نوزادان موجب می‌شود آب بیشتری را در مقایسه با گروه‌های سنی دیگر از دست بدهند. علاوه بر اینکه این گروه سنی نمی‌توانند نیاز خود نسبت به نوشیدن آب را مطرح کنند یا خودشان آب بنوشند. در نتیجه احتمال ابتلا به کم آبی بدن در آن‌ها بالا است.

• افراد مسن - با افزایش سن، ذخیره حجم آب موجود در بدن کاهش پیدا می‌کند و احساس تشنگی معمولا برای فرد به وجود نمی‌آید. این مشکلات در کنار ابتلا به بیماری‌هایی نظیر دیابت، زوال عقل و مصرف تعدادی از دارو‌ها نیز سبب کم آبی بدن می‌شود. برخی از افراد مسن نیز به دلیل نا توانی جسمی و حرکتی نمی‌توانند آب بنوشند.

• افراد مبتلا به بیماری‌های مزمن - ابتلا به بیماری‌های مزمنی که درمان قطعی ندارند نیز می‌تواند هم بدن را در معرض کم آبی قرار دهد. بیماری‌های کلیوی نیز دفعات ادرار کردن را افزایش می‌دهد و در نهایت بدن به کم آبی دچار می‌شود. حتی سرما خوردگی و گلو درد نیز احتمال ابتلا به کم آبی بدن را افزایش می‌دهند. زیرامعمولا در چنین شرایطی میلی برای غذا خوردن و نوشیدن آب و مایعات وجود ندارد.

• ورزش و تمرین کردن در محیط باز - هوای گرم و مرطوب نیز احتمال بتلا ه. کم آبی بدن و گرما زدگی را افزایش می‌دهد. علت اصلی این امر اینگونه است که در هوای مرطوب، عرق بدن تبخیر نمی‌شود و بدن مانند شرایط عادی دیگر به دما و حالت طبیعی خود باز نمی‌گردد. در نتیجه دمای بدن افزایش پیدا می‌کند و احتمال گرما زدگی بالا می‌رود. از همین رو نیاز به مصرف مایعات نیز بیشتر می‌شود.

عوارض جانبی کم آبی
از دست دادن آب بدن می‌تواند عوارض جدی را به همراه داشته باشد، از جمله:

• گرما زدگی – در صورتی که هنگام ورزش و تعریق شدید، آب ننوشید دچار مشکلاتی جدی خواهید شد. این مشکلات با توجه به میزان از دست دادن آب بدن می‌تواند دچار گرما زدگی یا خستگی ناشی از گرما (سر گیجه و تهوع شدید) یا حتی مشکلات حاد تری و یا حتی سبب مرگ فرد شود.

• مشکلات کلیوی و ادراری - کم آبی بدن برای طولانی مدت و به طور پیوسته می‌تواند سبب عفونت ادراری، ایجاد سنگ کلیه و حتی نارسایی کلیه شود.

• تشنج – الکترولیت‌ها مانند سدیم و پتاسیم به انتقال سیگنال‌ها از سلولی به سلول دیگر کمک می‌کنند. در صورت عدم تعادل الکترولیت‌ها در بدن، در نتیجه پیام‌های الکتریکی میان سلول‌های بدن از بین می‌رود. بنا براین امکان وقوع انقباض و گرفتگی نا خواسته عضلات و از دست دادن هوشیاری وجود دارد.

• کم حجمی خون - این مشکل بسیار خطرناک و در موارد جدی تهدید کننده جان فرد است. زمانی که کاهش حجم خون سبب افت فشار می‌شود، سطح اکسیژن بدن نیز دچار افت شدیدی می‌شود.

پیشگیری
برای جلوگیری از کم آبی بدن باید مقدار زیادی آب بنوشید و میوه‌ها و سبزیجات زیادی مصرف کنید. افراد سالم به طور معمول مقدار زیادی در روز آب می‌نوشند و به این مسئله اهمیت می‌دهند.

افراد در موارد زیر ممکن است نیاز به نوشیدن آب بیشتر داشته باشند، مانند:

• اسهال و استفراغ – در صورتی که کودک تان به اسهال یا استفراغ مبتلا شده است، از همان ابتدا به او آب و مایعات بدهید و به کمک مایعات و آب از کم آبی بدن جلوگیری کنید. اجازه ندهید که بدن کم آب شود و سپس به به دنبال چاره و درمان مشکل باشید.

• ورزش سنگین – به طور کلی بهتر است، قبل از شروع به ورزش‌های سنگین و سخت، بدن خود را هیدراته کنید (آب بنوشید). رنگ ادرار روشن و رقیق نشانه عدم کمبود آب بدن است. در فواصل انجام تمرینات ورزشی و بعد از آن، مایعات و آب به مقدار زیاد مصرف کنید.

• هوای گرم یا سرد - در هوای گرم و مرطوب باید دمای بدن خود را کاهش دهید و آبی را که به وسیله تعریق از دست داده اید به بدن باز گردانید. در هوای سرد به ویژه در ارتفاعات (کوهستان) نیز برای جبران خشکی هوا و از دست رفتن آب بدن باید آب زیادی بنوشید.

• بیماری‌ها - افراد مسن در معرض بیماری‌هایی مانند آنفلونزا، برونشیت یا عفونت‌های ادراری قرار دارند که همگی می‌توانند سبب کم آبی بدن شوند و از همین رو باید در دوران بیماری و ناخوش احوالی، باید آب و مایعات زیادی بنوشند.

تشخیص
پزشکان معمولا با توجه به علائم و نشانه‌های فیزیکی می‌توانند کم آبی بدن را تشخیص دهند. در اکثر موارد، کم آبی بدن با افزایش ضربان قلب، خستگی و بی حالی همراه است. همچنین در هنگام تغییر وضعیت از حالت خوابیده به ایستاده، احساس سر گیجه می‌کنید و این مسئله ناشی از کاهش جریان خون است.

برای کمک به تایید تشخیص پزشک و شدت کم آبی بدن، دکتر ممکن است آزمایش‌هایی را تجویز کند مانند:

• آزمایش خون برخی مواقع برای آزمایش عملکرد کلیه و بررسی سدیم، پتاسیم، و سطح الکترولیت انجام می‌شود. الکترولیت‌ها یون‌های شیمیایی تنظیم هیدراتاسیون در بدن هستند که برای اعصاب و عملکرد عضلات حیاتی اند.

• آزمایش ادرار اطلاعات بسیار مفیدی برای تشخیص کم آبی بدن ارائه می‌دهد. در فردی که دچار کم آبی شده است، ادرار به رنگ تیره‌تر و غلیظ‌تر در می‌آید و حاوی یک سطح معینی از یک ترکیب به نام کتون است. همچنین در این آزمایش مشخص می‌شود که آیا فرد دچار عفونت شده است یا خیر.

درمان
کم شدن آب بدن باید توسط جایگزینی مایعات در بدن درمان شود. بهترین روش درمان کم آبی بدن بستگی به سن، شدت کم آبی بدن و علت آن دارد.

این کار را می‌توان با مصرف مایعات رقیق و سبک مانند آب حاصل از میوه ها، یا سایر نوشیدنی‌ها انجام داد. در واقع، افرادی که دچار کم آبی هستند باید از مصرف نوشیدنی‌های حاوی کافئین مانند قهوه، چای، و نوشابه خود داری کنند. برای نوزادان و کودکان که دچار کم آبی می‌شوند باید مایعات از طریق دهان داده شود.

در شرایط خاص کم آب شدن بدن توسط دارو‌های مناسب که توسط پزشک تجویز شده است درمان می‌شود. این دارو‌ها ممکن است شامل دارو‌های ضد اسهال، ضد استفراغ و دارو‌های ضد تب شود.

 

ترامپ: بدون هیچگونه پیش‌شرطی آماده مذاکره با ایران هستیم| چرا حمله آمریکا به ایران لغو شد؟

پیام ترامپ به ایران از طریق عمان؛ از هشدار درباره حمله قریب‌الوقوع تا مخالفت با جنگ و درخواست مذاکره با تهران | ایران تکذیب کرد

گزینه قطعی نیمکت پرسپولیس؛ آنته چاچیچ!

منبع این خبر، وبسایت www.yjc.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۲۷۲۰۷۴۲ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • سجده شکر شهید طهرانی مقدم پس از آزمایش موشکی +عکس
 • دلایل گرگرفتگی چه می تواند باشد؟
 • اگر فشار خون دارید این مطلب را از دست ندهید +فیلم
 • دستگاه امدادرسان فضانورد آزمایش شد
 • برخورد با 60 قاضی متخلف، شروع کار مقابله با فساد در دستگاه قضایی است
 • آزمایش دستگاهی که جان انسان‌ها را در ماه نجات می‌دهد
 • از ارسال مزه مواد غذایی توسط اینترنت تا درمان خودکار پوست / فناوری‌های شگف‌ انگیزی که پا به دنیای واقعی گذاشتند
 • صدور کیفرخواست متهمان کارخانه قند یاسوج
 • کشف پروتئینی که اثر دیابت نوع ۲ را معکوس می‌کند
 • تمرین‌های استقامتی سلامت بیماران دیابتی را بهبود می‌بخشد
 • کشف شیوه جدید برای درمان دیابت
 • کم‌کاری و پرکاری تیروئید علائم اختصاصی ندارد
 • راههاي تشخيص سندرم لينچ
 • کم کاری و پر کاری تیروئید علایم اختصاصی ندارد
 • آزادکاران آزمایش دوپینگ خواهند داد
 • کاهش فشار خون بالا با ویتامین E.
 • تاثیر مصرف ماست‌های پروبیوتیک در درمان دیابت
 • ۳۳ درصد جمعیت مازندران فشار خون دارند/تلاش برای جلوگیری از مرگِ سفید
 • هیجان‌انگیزترین آزمایش تاکسی پرنده ایرباس انجام شد