خبرگزاري آريا - خزانه داري کل کشور اسامي بانک هاي داراي بدهي و فاقد بدهي به بانک مرکزي درخصوص افزايش سقف مجاز تسويه بدهي بانک ها و موسسه هاي اعتباري غيربانکي به بانک مرکزي تا پايان سال 1395 را از طريق صدور اوراق تسويه خزانه نوع دوم اعلام کرد.
به گزارش خبرگزاري آريا، براساس اين ابلاغيه، در اجراي آيين نامه اجرايي بند (و) تبصره 5 قانون بودجه سال 1397 کل کشور و با توجه به نامه بانک مرکزي درخصوص افزايش سقف مجاز تسويه بدهي بانک ها و موسسه هاي اعتباري غيربانکي به بانک مرکزي تا پايان سال 1395 از طريق صدور اوراق تسويه خزانه نوع دوم، بانک هاي مجاز مشمول اعلام شد.
براساس اين نامه که به ادارات کل امور اقتصادي و دارايي استان ها ارسال شده است، بانک هاي ملي ايران، سپه، کشاورزي، مسکن، صنعت و معدن، توسعه تعاون، توسعه صادرات، تجارت، رفاه کارگران، صادرات ايران، ملت، قوامين، انصار، آينده، گردشگري، پارسيان، سرمايه، پاسارگاد و موسسه اعتباري ملل مشمول اين بند از قانون بودجه امسال هستند.
همچنين بانک هاي اقتصاد نوين، سامان و کارآفرين فاقد بدهي به بانک مرکزي جمهوري اسلامي ايران بوده و مستثني از تسويه بدهي از طريق صدور اوراق تسويه خزانه نوع دوم‌ شده اند.
براساس بند (و) تبصره (5) قانون بودجه سال 1397 کل کشور به دولت اجازه داده شده است در سال 1397 با رعايت قوانين و مقررات دولت از طريق اسناد (اوراق) تسويه خزانه، بدهي هاي قطعي خود به اشخاص حقيقي و حقوقي تعاوني و خصوصي که در چهارچوب مقررات مربوط تا پايان سال 1396 ايجاد شده، با مطالبات قطعي دولت (وزارتخانه‌ ها و مؤسسه هاي دولتي) از اشخاص يادشده تا مبلغ 20 هزار ميليارد به‌ صورت جمعي - خرجي تسويه کند.
بر همين اساس، مطالبات قطعي دولت از اشخاص حقيقي و حقوقي تعاوني و خصوصي که در اجراي بند (پ) ماده (2) قانون رفع موانع توليد رقابت پذير و ارتقاي نظام مالي کشور به شرکت هاي دولتي منتقل شده با بدهي دولت به اين شرکت ها، مطالبات اشخاص حقيقي و حقوقي خصوصي و تعاوني از دولت بابت طرح هاي تملک دارايي‌ هاي سرمايه ‌اي با بدهي اشخاص ياد شده به بانک ها و مؤسسه هاي اعتباري غيربانکي از طريق تسويه بدهي هاي بانکها و مؤسسه هاي اعتباري غيربانکي به دولت به‌ وسيله اين اسناد قابل تسويه است.
اسناد تسويه خزانه نوع اول شامل اسناد تعهدي خاصي است که براي تسويه بدهي قطعي دولت با مطالبات قطعي دولت از اشخاص متقاضي مشمول با رعايت مقررات اين آيين نامه صادر مي شود.
به گزارش ايرنا، اسناد تسويه خزانه نوع دوم نيز به اسناد تعهدي خاصي که براي تسويه بدهي دولت به اشخاص متقاضي مشمول به بانک ها و مؤسسه هاي اعتباري غيربانکي از طريق تسويه بدهي هاي بانک ها و مؤسسه هاي اعتباري غيربانکي به بانک مرکزي صادر مي شود، اطلاق مي شود.
-->

منبع: خبرگزاری آریا

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

اوضاع بحرانی پرسپولیس در آستانه تغییرات مدیریتی

به گزارش وانانیوز،  وزارت ورزش خیلی تلاش کرد مدیریت باشگاه پرسپولیس را به پرداخت بدهی‌های گذشته این باشگاه وادار کند، تا حدی هم در این راه موفق بود و مدیریت‌های قبلی باشگاه پرسپولیس به اجبار وزارت ورزش، ‌ای‌اف‌سی و فیفا روبه‌روی طلبکارانش نشست و توانست با هر ترفندی که شده، بدهی‌هایش را صاف کند تا مشکلی از بابت حضورش در رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا پیدا نکند، اما وزارت ورزش با یک تصمیم عجیب همه این زحمات را به باد داد. در روزهایی که وزیر ورزش برای معاون بازنشسته‌اش یعنی جمشید تقی‌زاده مجوز ادامه همکاری گرفت، برای حمید گرشاسبی و اعضای هیات‌مدیره‌اش نگرفت تا یک تغییر تازه به پرسپولیس و هیات‌مدیره‌اش تحمیل کند. حاصل این تحمیل هم بنا به اخبار و اتفاقات رخ‌داده، انباشته شدن بدهی‌های پرسپولیس شد.

بد نیست با هم نگاهی به اتفاقات رخ‌داده منجر به بروز بدهی‌های تازه باشگاه پرسپولیس بیندازیم و ببینیم چطور پرسپولیس دوباره به روزهای بدهکاری و بی‌پولی بازگشته است. البته با توجه به عدم‌همکاری باشگاه در اطلاع‌رسانی دقیق، ما به انتشار همین اتفاقات بسنده می‌کنیم و منتظر پاسخ مسئولان باشگاه پرسپولیس و البته وزارت ورزش خواهیم ماند.

حداقل بدهی پرسپولیس به برانکو؛ 18 میلیاردتومان!

حتما در جریان هستید که عنوان شد باشگاه پرسپولیس تلاش کرد برانکو را طبق قراردادش حفظ کند، اما کدام هوادار پرسپولیس این تلاش را باور کرده است. مسئولان باشگاه اعلام کردند پول برانکو حاضر است و می‌تواند خود یا نماینده‌اش به ایران بیاید و آن را دریافت کند. اما برانکو با ارسال نامه‌ای خواستار فسخ قرارداد دوطرفه و البته مسالمت‌آمیز شد، همین مساله هواداران را با ایرج عرب، جعفر کاشانی، نبی و رغبتی رسما رو در رو کرد و کار به تجمع مقابل ساختمان باشگاه رسید. از آن روزها مدت‌هاست گذشته و برانکو سرمربی الاهلی عربستان شده و کالدرون آرژانتینی جای او را در پرسپولیس گرفته، اما برخلاف گفته‌ها درمورد توافق مذاکرات باشگاه با نماینده برانکو هنوز خبری مبنی‌بر حل اختلافات میان پرسپولیس و برانکو منتشر نشده است.

گفته می‌شود برانکو از پرسپولیس شکایت کرده و آن‌طور که مشخص است رقم درخواستی این مربی از پرسپولیس کم نیست. قرارداد برانکو برای فصل قبل 800 هزار یورو بوده که مبلغ 300هزار یورو بابت قهرمانی در لیگ برتر، 100 هزار یورو بابت قهرمانی در جام‌حذفی، 5 هزار یورو بابت هر پیروزی و 10 هزار یورو بابت برد دربی به آن اضافه می‌شود و البته پاداش صعود به مرحله بعد لیگ قهرمانان به او تعلق نمی‌گیرد؛ جمع این ارقام حدود یک میلیون و 400 هزار یورو می‌شود که معادل ریالی‌اش با نرخ ارز آزاد 13000 تومانی به عدد 18 میلیاردتومان می‌رسد.

طبق قرارداد فصل جدید که پرسپولیس روی آن شکایت دارد، مبلغ قرارداد برانکو 900 هزار یورو است که معادل ریالی‌اش حدود 12 میلیاردتومان می‌شود که البته مشخص نیست برانکو درمورد آن مدعی شده است یا نه. قاعدتا با توجه به خروج داوطلبانه از پرسپولیس حق اعتراض کردن به عدم‌پرداخت این رقم را ندارد. تا اینجای کار نتیجه این شکایت کاملا مشخص است؛ پرسپولیس باید 18 میلیاردتومان به برانکو بپردازد.

باشگاه پرسپولیس دنبال گرفتن غرامت است. حالا واحد حقوقی این باشگاه چقدر در این راه تبحر کافی داشته باشد، سوالی است که در اکثر مواقع جواب خوبی نداشته، اما امیدواریم این‌بار باشگاه و واحد حقوقی‌اش جواب خوبی به این سوال بدهند.

بودیمیر اخراجی و طلب 7 میلیاردی

بعد از برانکو نوبت به شکایت ماریو بودیمیر می‌رسد؛ مهاجمی که یک نیم‌فصل آمد و بعد متوجه شد نه پولش را می‌دهند، نه قصد تمدید قرارداد را دارند و رسما اخراج شده است. قرارداد او با پرسپولیس 1.5 فصل و رقمش حدود 550 هزار یورو بوده است. او زمانی که ایران را ترک کرد، گفت هیچ دریافتی‌‌ای از پرسپولیس نداشته است، البته باید به این رقم 10 درصد هم بابت قهرمانی‌های فصل قبل اضافه کنند.   550 هزار یورو کمی بیشتر از 7 میلیارد تومان می‌شود که اگر آن 10 درصد را هم اضافه کنیم، این رقم به 7 میلیارد و 600 میلیون تومان با ارز آزاد 13 هزار تومانی می‌رسد! که اگر به فرض بخشی از این پول به او داده شده باشد، این رقم باز کمتر از 7 میلیارد تومان نمی‌شود.

با توجه به اینکه پرسپولیس او را کنار گذاشته، طبیعی است که این بازیکن درخواست همه طلبش را داشته باشد و باید دید واحد حقوقی پرسپولیس که همیشه در این پرونده‌ها از گذشته تا امروز بازنده بوده، می‌تواند کمکی به پرسپولیس بکند یا نه.

13 میلیاردتومان برای 3 دستیار برانکو

برانکو وقتی رفت 3 دستیارش را به همراه خود به الاهلی برد. زلاتکو ایوانکوویچ برادرش و ایگور پانادیچ به همراه مارکو استیلینوویچ مربی بدنسازی پرسپولیس. این 3 نفر بابت فصل قبل از این باشگاه جمعا مبلغ یک میلیون یورو طلب دارند و البته دقیق‌تر نمی‌دانیم آیا پاداش قهرمانی شامل حال آنها می‌شده یا نه. اگر فرض کنیم پاداشی در کار نیست- که کمی عجیب است- این 3 نفر جمعا 13 میلیاردتومان از پرسپولیس طلب دارند و بابتش شکایت کرده‌اند. این مبلغ هم براساس 13 هزار تومان ارز آزاد حساب شده است. باید دید واحد حقوقی باشگاه این رقم را چگونه کاهش خواهد داد.

7 میلیارد طلب پیمانکار بلیت‌فروشی؟

باشگاه پرسپولیس بابت بلیت‌فروشی فصل جدید یک قرارداد 7میلیارد تومانی با شرکت ریحان‌فیلم پیمانکار بلیت‌فروشی امضا کرده و از برخی منابع شنیده‌ایم 7میلیارد از این رقم را نیز دریافت کرده است، هرچند برخی می‌گویند 4 میلیاردتومان به باشگاه پرداخت شده، حال صحبت‌هایی مبنی‌بر بازگشت بلیت‌فروشی به سازمان توسعه و تجهیز اماکن ورزشی مطرح شده و این سازمان حتی اقدام به تجهیز ورزشگاه آزادی و شماره‌گذاری صندلی‌ها و ایجاد گیت‌های بلیت‌فروشی الکترونیکی هم کرده است. اگر این واگذاری صورت بگیرد، پرسپولیس باید این 7 میلیارد را به این شرکت بازگرداند؛ این یعنی یک بدهی سنگین دیگر بر گردن پرسپولیس. البته ظاهرا بلیت‌فروشی این تیم در این فصل هم در اختیار خودش است، اما با شرط و شروطی که سازمان لیگ گذاشته و وجود هرگونه اشکال در عملکرد را با باز پس‌گیری بلیت‌فروشی همراه کرده است. باید منتظر باشیم و ببینیم در روزهای آینده چه اتفاقی خواهد افتاد.

کالدرون و بازیکنان، بدهی‌های جاری پرسپولیس

همه از قرارداد کالدرون باخبر هستند. یکی از روزنامه‌ها جزئیات قرارداد را منتشر کرد و باشگاه هم آن را تکذیب نکرد. فقط ایراد این بود که رقم‌ها به دلار قید شده بود و همه می‌دانند پرسپولیس نمی‌تواند از ارز دلار استفاده کند و باید به یورو پرداخت کند. طبق این قرارداد پرسپولیس باید در ابتدای فصل 300 هزار یورو بپردازد که تا امروز پرداخت نشده و البته کالدرون در مصاحبه‌ای اعلام کرده، طلبی فعلا ندارد! خب، این رقم می‌شود 4 میلیاردتومان. قرارداد بازیکنان هم طبق اعلام رسانه‌ها افزایش داشته که درمورد برخی عنوان شده، این افزایش چشمگیر بوده است. بدهی ابتدای فصل این افراد هم پرداخت نشده و مقدار آن نمی‌تواند کمتر از 5 میلیاردتومان در ابتدای فصل باشد. اینها را بدهی‌های جاری پرسپولیس می‌دانیم و باید دید کی و چگونه پرداخت خواهد شد.

شکایت بی‌ثمر

به نظر می‌رسد شکایت شرکت مبنا توسعه مبین، اسپانسر پرسپولیس از این باشگاه ثمر چندانی نداشته باشد. اسپانسر 50 میلیاردی پرسپولیس که بابت فسخ قرارداد و یک‌سری اتفاقات مانند مصاحبه بازیکنان با رسانه‌ها بدون هماهنگی و نپوشیدن پیراهن موردنظر آنها توسط بیرانوند و... شکایتی تنظیم کرده و خواستار دریافت غرامت شده است. این شکایت را چندان جدی نمی‌گیریم مگر اینکه دادگاه رای دیگری درموردش بدهد که اگر بدهد باید رقم دیگری را به جمع 50 میلیارد بدهی پرسپولیس اضافه کرد.

دستاورد عجیب وزارت ورزش

وزارتی که سعی داشت بدهی‌های پرسپولیس را صاف کند، حالا با تصمیم‌گیری‌هایش چنین ارقامی را روی دست پرسپولیس می‌بیند. اگر این گزارش را با دقت اطلاع‌رسانی کم در نظر بگیریم، آیا نیمی از این بدهی هم برای تیمی که قرار بود از شر بدهی‌های سنگینش رهایی یابد، کم است؟ حال مدیریت کنونی یک چالش بزرگ پیش‌رو دارد و کار به‌گونه‌ای است که افراد جدید هم حاضر نیستند خود را درگیر چنین فضای سختی کنند. البته همان‌طور که در ابتدای گزارش گفته شد، «فرهیختگان» آمادگی کامل برای شنیدن توضیحات مسئولان باشگاه پرسپولیس و حتی وزارت ورزش را در این ارتباط دارد تا در امر اطلاع‌رسانی دقت بیشتری را چاشنی کارش کند. اطلاع‌رسانی‌ای که تا امروز از خوانندگان رسانه‌ها دریغ شده است.

شمخانی: مردم می‌گویند نباید برجام را امضا می‌کردیم!| اگر ایران و آمریکا وارد جنگ شوند، ایران ابزارهای متعددی دارد؛ از جمله جنگ نیابتی

توضیح شهردار قم درباره خارج‌نشینی فرزندانش: آنها سفیران نظام هستند!| زندگی ساده‌ای دارم

فیلم: کار یکی از دختران گروه نینجا به بیمارستان کشید

منبع این خبر، وبسایت www.aryanews.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۲۷۲۲۷۵۶ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • اروپایی‌ها باید نفت ما را در قالب اینستکس پیش‌خرید کنند/ پرونده ۷ بدهکار دانه‌درشت قضایی شد
 • پرونده ۷ بدهکار دانه‌ درشت قضایی شد
 • همتی: کمترین بدهی خارجی را در میان تمام کشورها داریم / پرونده ۷ بدهکار دانه‌درشت قضایی شد
 • وضعیت بحرانی باشگاه‌های لیگ برتری فوتبال ایران/ چه تیم‌هایی مجوز ثبت قرارداد می‌گیرند؟
 • قیمت اوراق مسکن ۹۸؛ چطور وام مسکن بخریم؟
 • طرح تسهیل تسویه بدهی بدهکاران بانکی برگشت خورد
 • در نرخ ارز دخالت نمی کنیم/ اعلام اسامی ۷ بدهکار دانه درشت بانکی
 • بازار سرمایه با توسعه بازار بدهی شکوفا می شود
 • اسامی 7 بدهکار دانه درشت را به ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی دادیم
 • استخدام کارشناس خزانه در شرکت نیلپر در تهران
 • شباهت عجیب باند جهانبانی به سریال هیولا +عکس
 • بازار سرمایه با توسعه بازار بدهی به شکوفایی خواهد رسید
 • حساب باشگاه پرسپولیس منفی ۵۰میلیارد
 • واکنش چمران به عرضه اوراق مشارکت توسط شهرداری تهران برای توسعه حمل و نقل عمومی
 • پنج ایراد شورای نگهبان درباره طرح تسهیل تسویه بدهی بدهکاران بانکی
 • فروش اقساطی در لوتوس با استفاده از کارت اعتباری ایران رنتر
 • هویت‌دار کردن حساب‌های بانکی اشخاص حقوقی تا پایان سال
 • ۵ ایراد شورای نگهبان به طرح تسهیل تسویه بدهی بدهکاران بانکی
 • مردم به دنبال شهرت پزشکان نباشند/طرح تحول سلامت تامین اجتماعی را بدهکار کرد