به گفته صادق مقدسی چهره سازی الگوهای دینی ، جهادی و علمی مازندران در اولویت برنامه سازی رسانه برای گرامیداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران است. دبیرخانه ستاد سیاست گذاری نکوداشت چهل سالگی انقلاب اسلامی آغاز بکار کرد.
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مدیرکل صدا و سیمای مرکز مازندران در مراسم آغاز بکار این دبیرخانه در صدا و سیمای مرکز مازندران با بیان اینکه چهره سازی الگوهای دینی،جهادی و علمی مازندران اولویت کاری برنامه سازی رسانه استان در گرامیداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران است ؛ بر اجرای اقدامات نوآورانه در راستای معرفی و تبیین دستاوردهای نظام مقدس جمهوری اسلامی تاکید کرد.

علی صادق مقدسی ایجاد خودآگاهی فردی میان مردم و تقویت گفتمان امام و انقلاب را از مهم ترین ابزار مقابله با تهاجم فرهنگی دشمنان انقلاب دانست و گفت : رسانه های معاند با تولید محصولات ضد فرهنگی همواره به دنبال تغییر هویت ایرانی اسلامی هستند.
حجت الاسلام جعفری دادستان انقلاب و خانواده مرکز مازندران هم با بیان اینکه منافقان و مخالفان انقلاب اسلامی از هم اکنون برای ایجاد بی نظمی و اختلال در برگزاری چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی برنامه ریزی کردند گفت : دهه ی فجر فرصت مغتنمی برای آشنایی با تفکر و سیره سیاسی امام و نیز معرفی چهره های اثر گذار در اسلام و انقلاب است.
سردار میر فیضی فرمانده انتظامی مازندران نیز تجدید پیمان دوباره مردم و انقلاب را ضامن بقای نظام دانست و بر جلب مشارکت همه ی اقشار برای برگزاری باشکوه جشن چهل سالگی انقلاب تاکید کرد .
حجت الاسلام یوسف پور دبیر شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی مازندران هم از برگزاری برنامه های ویژه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران ، بهمن 97 در دو بخش ارائه دستاوردها و برگزاری جشن ها و جنگ های انقلابی خبر داد.
بهره گیری از ظرفیت ائمه جمعه و استادان حوزه و دانشگاه ، تقویت مشارکت بخش های خصوصی و نهاد های غیر دولتی ، تشکیل کمیته رسانه در شهرستانها و برگزاری مسابقات و فراخوان های علمی از جمله پیشنهاد های اعضاء این نشست برای برگزاری هر چه باشکوهتر جشن چهل سالگی انقلاب اسلامی ایران بود.

منبع: واحد مرکزی خبر

خبر بعدی:

روش‌های حفظ قرآن کریم در کشور اصولی نیست

به گزارش ایکنا از همدان، محمد رمضانی فرد، کارشناس دبیرخانه اعطای مدرک تخصصی حفاظ، سازمان دارالقرآن کشور، پنج شنبه، 25 بهمن ماه در همایش حافظان قرآن کریم اظهار کرد: طی برگزاری 13 دوره آزمون تخصصی حفظ قرآن کریم،12 حافظ سطح یک، 137 حافظ سطح دو و 2 هزار و 856 حافظ سطح سه در کشور وجود دارد.

کارشناس دبیرخانه اعطای مدرک تخصصی حفاظ، سازمان دارالقرآن کشور با بیان اینکه سازمان تبلیغات اسلامی تنها دستگاه در حوزه آموزش تخصصی قرآن کریم است افزود: اسما آمار حافظان قرآن کریم در کشور بالاست اما در این میان تنها 9 درصد از آن رسما حافظ هستند. 

وی با بیان اینکه مربیان و موسسات قرآنی مهمترین نقش در پیشرفت حفظ در کشور را دارند گفت: متأسفانه این دو مجموعه به دنبال صرف تولید حافظ قرآن هستند در حالی که آنچه مهم است تربیت یک حافظ قرآن است به گونه ای که همواره از تلاوت و حفظ قرآن لذت برده و هیچ گاه دلزده نشود.

رمضانی گفت: یکی دیگر از مشکلات و موانع حفظ قرآن کریم در کشور، نیات خانواده‌هاست، به گونه ای که با ایجاد موجی در کشور، خانواده‌ها تحت شعاع این موج قرار گرفته و فرزندان خود به سمت آموزش قرآن سوق می‌دهند و تنها به دنبال تربیت فرزندی که آیات قرآن در ذهن او نقش بسته است هستند.

کارشناس دبیرخانه اعطای مدرک تخصصی حفاظ سازمان دارالقرآن کشور با اشاره به اینکه باید تمام مزایا مربوط به حافظان و قاریان قرآن حذف شود گفت: هدف از تربیت حافظ و قاری قرآن تأمین شغل، جایگاه اجتماعی، شخصیت، فضا و ... برای او نیست.

وی عنوان کرد: طبق حدیثی از پیامبر اکرم(ص) که می‌فرمایند «اگر کسی قرآن را حفظ کند و گمان برد که خدا چیزی بالاتر از آن به او می‌دهد قرآن را به تمسخر گرفته است» جایگاه رفیع قرآن بر کسی پوشیده نیست و گسیل نمودن حافظان و قاریان قرآن به سمت مزایا و تسهیلات به دور از شأن کشور اسلامی است.

رمضانی با بیان اینکه روش‌های حفظ در کشور اصولی نبوده و اشتباه است اظهار کرد: تنها نباید به دنبال حافظ نمودن فرزندان خود طی 1 الی 2 سال بود، آنچه مهم تر از حفظ است زیبا خوانی، تلفظ درست کلمات و تجوید است.

کارشناس دبیرخانه اعطای مدرک تخصصی حفاظ سازمان دارالقرآن کشور بیان کرد: نیات خانواده‌ها، عملکرد ضعیف مربیان، مسئولین و برنامه ریزان حفظ قرآن از مهمترین عوامل ضعف حفظ قرآن کریم در کشور است.

وی با بیان اینکه آزمون حفظ 3 و 5 جزء از بخش تخصصی آزمون حفظ برداشته شده و به بخش عمومی انتقال یافته است گفت: هر نهاد و یا دستگاهی اقدام به برگزاری آزمون حفظ نماید باید از دو طریق این مهم انجام شود، «آزمون تخصصی حفظ قرآن کریم» که توسط سازمان دارالقرآن کشور انجام می‌شود و«آزمون عمومی حفظ قرآن کریم» که بخش تجوید و صوت و لحن نداشته و ترجمه‌ای آسان برای ان در نظر گرفته می‌شود.

رمضانی گفت: ما در کشوری زندگی می کنیم که بودجه یک سال سازمان دارالقرآن آن با حدود هزار کارشناس در سطح کشور به اندازه یک ساعت جشنواره فیلم فجر است، همچنین بسیاری از فرزندان این مرز و بوم شخصیت‌های مهم قرآنی این کشور همچون شهریار پرهیزگار را نمی‌شناسند در حالی که بازیگران هالیود را به خوبی می‌شناسند.

کارشناس دبیرخانه اعطای مدرک تخصصی حفاظ سازمان دارالقرآن کشور با نهایت تأسف گفت: با وجود چنین شرایط و ظرفیتی در حوزه قرآن در سطح کشور، تربیت 10 میلیون حافظ قرآن تا 10 میلیون سال آینده نیز محقق نخواهد شد.

وی ضمن بیان مزایا مدارک سطح 1، 2، 3، 4 و 5 حفظ قرآن کریم عنوان کرد: بالاترین و مهمترین مزیت سازمان دارالقران به حفاظ، تحصیلات رایگان است به گونه‌ای که افراد دارای مدرک سطح 1، 2 و 3 حفظ قرآن کریم به صورت 100 درصد تحصیل رایگان در دانشگاه‌ها دولتی، آزاد و پیامن نور خواهند داشت.

رمضانی ادامه داد: حافظان سطح 4 با حفظ 20 جز از قرآن کریم از تخفیف 70 درصدی و حافظان سطح 5 با حفظ 10 جز از قرآن از تخفیف 50 درصدی تحصیلی برخوردار خواهند شد، اما این نکته را نباید فراموش کرد که هیچ مزایا و تسهیلاتی نمی‌تواند ارزش کار حافظان قرآن را جبران کند.

کارشناس دبیرخانه اعطای مدرک تخصصی حفاظ سازمان دارالقرآن کشور با بیان اینکه سال به سال آمار حافظان قرآن در کشور در حال رشد است گفت: 20 از ثبت نام کنندگان در آزمون اعطای مدرک حفظ، از مجموعه جامعه القرآن‌ها است که تنها 1 درصد از آنها موفق به دریافت مدرک می‌شوند. 

انتهای پیام

لیاقت مردم خرگیری نیست/ همکاری نشود، اجازه خروج مرغ را نمی‌دهم

آیا FATF مانع فعالیت‌های سپاه و کمک ایران به حزب‌الله و نیروهای مقاومت سوریه می‌شود؟

خواهر جانسون به نشانه مخالفت با بریگزیت برهنه شد!

منبع این خبر، وبسایت www.iribnews.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۲۷۲۲۷۶۵ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • سومین جشنواره فیلم کوتاه طنین مسجد برگزار می‌شود
 • روابط عمومی جشنواره تئاتر: عکاسی آثار فجر طبق یک قاعده بر عهده دبیرخانه است
 • تجلیل دبیرخانه تئاتر فجر از هنرمند پیشکسوت تئاتر دفاع مقدس
 • تقدیر دبیرخانه تئاتر فجر از پیشکسوت تئاتر ایلام
 • نشست معماری با استناد به آموزه‌های اسلامی برگزار می‎شود
 • تقدیر از پیشکسوت تئاتر ایلام در سنگلج
 • جشنواره بین‌ المللی مد و لباس فجر در چابهار آغاز بکار کرد
 • ارسال بیش از ۵۰۰ اثر علمی به دبیرخانه همایش کتاب سال بانوان
 • داستان شیراز بهار ۹۸ برگزار می‌شود
 • مرحله استانی مسابقات قرآنی مدهامتان در مشهد برگزار شد
 • دبیرخانه توسعه علوم و فناوری کشورهای اسلامی و مراکز تابعه حامی جشنواره وب و موبایل ایران
 • پرشمارترین واژه که حضرت آقا در بیانیه گام دوم بکار بردند
 • پرشمارترین واژه که حضرت آقا در بیانیه گام دوم بکار بردند مسئله جوانان است/ لازم است توصیه‌های این بیانیه قانون شود
 • آغاز بکار واحد تولیدی کاشی در میبد با حضور وزیر صنعت
 • دبیرخانه شورای برنامه‌ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت حادثه تروریستی خاش را تسلیت گفت
 • آغاز رقابت 850 متسابق قرآنی کمیته امداد در مازندران
 • دبیرخانه شبکه جهانی روستاهای گردشگری در همدان ایجاد می شود
 • اولین مرکز فوق تخصصی ناباروری دولتی استان اردبیل آغاز بکار کرد
 • بازدید مسئول دبیرخانه کانون های مساجد یزد از نمایشگاه « دستاوردهای انقلاب اسلامی» در یزد