آن‌قدر به محسن علاقه داشتم که در تمام این سال‌ها لحظه تحویل سال را در امام‌زاده و درکنار محسن سپری کردم. یک مرتبه که لحظه تحویل سال نیمه شب بود، همراه با یک دسته گل کوچک به امام‌زاده رفتم و...

گروه جهاد و مقاومت مشرق - زمان زیادی تا آغاز ماه محرم باقی نمانده است. خیلی‌ها تلاش می‌کنند تا محرم امسال را متفاوت‌تر از گذشته زنده نگه‌دارند؛ چرا که محرم فقط ماه عزاداری نیست. در این راه، برخی روزشماری می‌کنند و برخی دیگر علاوه بر روزشماری، چله ترک گناه می‌گیرند.

محرم نه تنها ماه حماسه‌سازی ابرمردان تاریخ اسلام، بلکه ماه مقاومت و استواری زنان ایستاده در راه ولایت نیز هست. در این بین هستند، زنانی‌که همچنان پابرجا می‌ایستند و از آن‌ها می‌توان الگو گرفت. خواهرانی که شیوه عاشقی را از حضرت زینب (س) می‌آموزند و با وجود تمام علاقه‌ای که به برادر خود دارند تا آخرین لحظه آن‌ها را تشویق نیز می‌کنند.

«بهجت گلستانی» خواهر شهید «محسن گلستانی» یکی از این خواهران است. وی که منزل خود را تبدیل به موزه‌ای از تصاویر برادر خود کرده، راوی قصه عاشقانه‌شان شده است. خواهر شهید در گفت‌وگو با خبرنگار دفاع پرس، با اشاره به بارزترین خصوصیات اخلاقی برادر خود اظهار داشت: محسن برادری مهربان، خنده‌رو و مظلوم بود. هوش، متانت، گشاده رویی و خلاقیت آقا محسن زبان‌زد خاص و عام بود.

وی ادامه داد: محسن هیچ‌گاه خواندن زیارت عاشورای روزانه و انجام تعقیبات نماز را ترک نمی‌کرد و همه را به انجام این نوع عبادات دعوت می‌کرد. برادرم قاری قرآن و موذن مسجد «حضرت ابوالفضل» (ع) محله «گلشهر» شهر «اسلام‌شهر» بود و اواخر عمر بابرکت خود را صرف آموزش قرآن به دیگران کرد و در مسابقات قرآن نیز مقام اول را کسب کرده بود.

خواهر شهید در خصوص خاطرات دوران نوجوانی برادر خود تصریح کرد: محسن از ۱۲ سالگی برای کمک به درآمد خانواده کار می‌کرد. در انبار یک کارخانه مشغول به کار بود؛ اما هر کمکی که می‌توانست، انجام می‌داد. وی با درآمد خود یک ماشین خرید و زمانی‌که به جبهه رفت، در اولین نامه خود نوشت، «لطفا خودرو من را فروخته و بخشی از پول آن را به نیازمندان و مابقی را برای کمک به جبهه بفرستید»؛ پس از شهادت محسن همکارانش می‌گفتند، «محسن به جای ما اضافه کار می‌ماند، اما به کسی نمی‌گفت، تا این مبلغ به حقوق ما اضافه شود.»

نفر دوم از سمت راست شهید محسن گلستانی در کنار امیر سپهبد شهید علی صیاد شیرازی

گلستانی با اشاره به تصویری که برادرش در کنار شهید «علی صیاد شیرازی» ایستاده است، توضیح داد: هنگامی‌که شهید صیاد شیرازی خصوصیات اخلاقی و اهتمام محسن برای انجام واجبات و مستحبات را می‌بیند و صوت قرآن وی را می‌شنود، تمام تلاش خود را می‌کند تا محسن را به دفتر خود ببرد. محسن که آن روزها سرباز عقیدتی سیاسی ارتش بوده است تا پایان دوره سربازی خود در کنار شهید صیاد شیرازی خدمت می‌کند.

وی افزود: پس از آن‌که سال ۱۳۶۰ خدمت سربازی برادرم به پایان رسید، محسن آرام ننشست. مدام پیگیری می‌کرد که از بسیج به جبهه اعزام شود. آن روزها جنگ به اوج خود رسیده بود. ما نگران بودیم. می‌گفتیم، «خدمت شما که به پایان رسیده است»، اما محسن پاسخ می‌داد، «دو سال برای دولت، در جبهه حضور داشتم؛ الان وقت آن است که برای رضای خدا و دل خود حاضر شوم.» سال ۱۳۶۰ وارد گردان عمار شد و تا سال ۱۳۶۴ که در منطقه «فاو» و عملیات «والفجر ۸» به شهادت می‌رسد، دست از هدف خود نمی‌کشد.

نفر سمت راست شهید محسن گلستانی و نفر سمت چپ برادر شهید حسن گلستانی

خواهر شهید در خصوص علاقه بسیاری که به برادر خود داشته است، تصریح کرد: محسن آن‌قدر برای من عزیز بود که به بچه‌های محله سپرده بودم، هرکسی خبر بازگشت برادرم، از جبهه را بدهد، به وی مژدگانی خواهم داد. بچه‌ها هم تا محسن را می‌دیدند، می‌دویدند تا هدیه بگیرند.

گلستانی گفت: محسن از ۱۵ سالگی مداحی می‌کرد. فروردین‌ماه ۱۳۶۴ در مراسم ختم یکی از اقوام در تاریکی دعای کمیل را از حفظ خواند. در پایان مراسم روحانی مجلس در جست‌وجوی محسن بود که ببیند جوانی که با این سوز و گداز، دعا را خوانده و مداحی کرده، چه کسی بوده است؟!

وی با اشاره به رفتار شهید با نوجوانان ادامه داد: مسوولان زمانی‌که رفتار محسن با نوجوانان را می‌بینند، وی را در ۲۱ سالگی مسوول دسته‌ای می‌کنند که تمام اعضای آن نوجوانان کم سن‌وسال بودند. نام این دسته را نیز «کودکستان گلستانی» می‌گذارند. محسن به حدی بر روی بچه‌ها اثرگذار بوده که بعضی از آن‌ها در انجام واجبات و مستحبات و خواندن نماز شب از محسن پیشی می‌گیرند.

گلستانی ادامه داد: افراد بسیاری پس از شهادت محسن به منزل ما آمدند و از اتفاقاتی گفتند که اطلاع نداشتیم. همرزمی می‌گفت، «حقوق ناچیز من پاسخگوی کرایه منزل و نیازهای خانواده‌ام نبود، هر ماه محسن مبلغی از حقوق خود را برای کرایه خانه من کنار می‌گذاشت.»

نفر دوم از سمت چپ شهید محسن گلستانی

خواهر شهید با اشاره به فعالیت‌های برادر خود زمانی‌که از جبهه برمی‌گشت، بیان کرد: هرگاه از جبهه برمی‌گشت برای زیارت امام رضا (ع) راهی مشهد می‌شد. اگر هم برای رفتن به مشهد فرصت نبود، به جمکران می‌رفت. محسن یک ثانیه از وقت خود را هدر نمی‌داد و همیشه می‌گفت، «وقت طلاست.» نوشتن اشعار برای مداحی‌ و شرکت در مراسمات عزاداری حاج «منصور ارضی» از جمله برنامه‌های شهید برای روزهایی بود که در جبهه حضور نداشت.

وی در خصوص اهتمام شهید برای حفاظت از بیت‌المال ادامه داد: محسن همیشه لباس‌های پاره هم‌رزمان خود که گوشه‌ای انداخته شده را می‌شسته، سپس می‌دوخته است، تا مجدد قابل استفاده شود. وی حتی حاضر نمی‌شود برای طی مسیر استحمام از خودرویی که همه رزمندگان از آن استفاده می‌کردند، استفاده کند و در مقابل اصرار دوستان خود ایستادگی و پیاده این مسیر طولانی را طی می‌کند؛ چراکه معتقد بوده این خودرو متعلق به بیت‌المال است و نباید از آن برای مصارف شخصی استفاده کرد.

خواهر شهید در پایان گفت: آن‌قدر به محسن علاقه داشتم که در تمام این سال‌ها لحظه تحویل سال را در امام‌زاده و درکنار محسن سپری کردم. یک مرتبه که لحظه تحویل سال نیمه شب بود، همراه با یک دسته گل کوچک به امام‌زاده رفتم و برای برادرم سفره هفت‌سین چیدم. پس از تحویل سال به منزل برگشتم و خوابیدم. در خواب محسن را دیدم که همراه با یک تاج گل بزرگ به دیدارم آمده است. زمانی‌که از وی پرسیدم، «اینجا چه کار می‌کنی؟» پاسخ داد، «آمدم عید را تبریک بگویم.» من برای محسن دسته گل کوچکی گرفته بودم و محسن برای من چه تاج گلی آورده بود. حقیقتا که شهدا زنده هستند.

منبع: دفاع پرس

منبع: مشرق

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

محسن فروزان: با دلیل به مردم تبریز ثابت می‌کنم همه چیز سوءتفاهم بوده است/ زنوزی باعث شد نگاه فوتبالی‌ها به من عوض شود

محسن فروزان، دروازه‌بان تیم فوتبال تراکتورسازی تبریز گفت که از مالک این باشگاه، دو نماینده مجلس و یک خبرگزاری شکایت خواهد کرد. ۳۰ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۴ ورزشی فوتبال ایران نظرات - اخبار ورزشی -

به گزارش خبرگزاری تسنیم، محسن فروزان درباره حاشیه‌هایی که پس از دیدار تیم فوتبال تراکتورسازی مقابل سپیدرود رشت رخ داد، اظهار داشت: مربیان و مدیران عاملی که پیش‌تر با آنها کار کردم، به من گفتند که از حقت دفاع کن، اما تیم ما اکنون در کورس قهرمانی است و من زحمات زیادی کشیدم. در سرمای منفی 5 درجه سانتیگراد تمرین کردم و ذوق شکستن رکورد کلین‌شیت تاریخ لیگ برتر را داشتم.

وی با بیان اینکه فشارهای زیادی روی او بود، گفت: تنها آرزوی من بر سر سفره هفت سین، این بود که اولین قهرمانی من و تراکتورسازی را در سال 98 جشن بگیریم. از این هفته بازی‌های خیلی سختی پیش رو داریم و نباید تیم را به حاشیه ببریم. خیلی‌ها علیه من مصاحبه کردند و وکیلم فردا (شنبه) از مالک باشگاه (محمدرضا زنوزی)، دو نماینده مجلس و یک خبرگزاری شکایت می‌کنم که با آبروی خانوادگی‌ام بازی کردند.

دروازه‌بان تراکتورسازی با اشاره به 14 کلین‌شیت خود در لیگ هجدهم تصریح کرد: تاکنون بیشترین کلین‌شیت‌های لیگ برتر را داشته‌ام و هشت بازی پشت سر هم گلی نخوردم. من به دنبال زدن رکورد کلین‌شیت تاریخ لیگ برتر بودم، اما شرایط اینگونه رقم خورد و با آینده فوتبالی من بازی کردند.

جرج لیکنز:در مورد فروزان باشگاه تصمیم گرفته است

 

فروزان با بیان اینکه بازی در چمن مصنوعی شرایط خاصی دارد، خاطرنشان کرد: همه می‌دانند بازی با پا، نقطه قوت من است، اما هیچ‌کس روی چمن مصنوعی نمی‌تواند بازی کند. در دیدارهای دیگر، توپ‌های سخت‌تر از این به من رسید، اما من به راحتی توانستم توپ را کنترل کنم. شرایط در چمن مصنوعی فرق می‌کند. در صحنه گل اول و پس از پاس مدافع، دو بازیکن به من هجوم آوردند که اگر توپ را کنترل می‌کردم، بازیکنان سپیدرود توپ را می‌گرفتند و اشتباه بزرگ‌تری رخ می‌داد.

وی که با برنامه «ورزش و مردم» گفت‌وگو می‌کرد، ادامه داد: در آن صحنه توپ به جای کنار پا، به کف پایم برخورد کرد و توپ به بازیکن حریف رسید. مدافعان می‌دانند که من در کار با پا اشتباه نمی‌کنم، اما این مسئله مهم نیست. در صحنه گل تراکتورسازی هم مسعود شجاعی می‌خواست سانتر کند که به خاطر شرایط بد چمن مصنوعی، توپ گل شد.

دروازه‌بان تراکتورسازی با اشاره به شرایط حساس پست دروازه‌بانی، درباره باز کردن پاهایش پس از لو دادن توپ در صحنه گل اول اظهار داشت: دروازه‌بانان می‌دانند که این پست چه شرایطی دارد. من وقتی روی خط دروازه هستم، باید کل دروازه را پوشش دهم و مراقب باشم توپ از کنار پاهایم عبور نکند. کسی فکر نمی‌کرد بازیکن سپیدرود توپ را به وسط پاهایم بزند.

فروزان درمورد جلسه‌اش با کمیته اخلاق تصریح کرد: روز اول با من تماس گرفتند که من گفتم نمی‌توانم از خانه خارج شوم و به کمیته اخلاق بیایم. سه روز است که در تهران هستم و منتظر تماس کمیته اخلاق هستم، اما در روزهای آینده خبری از کمیته اخلاق نشد. در این اتفاق با آبروی فوتبالی من بازی شد. 10 سال سابقه بازی در 11 تیم لیگ برتری را دارم و از رده‌های پایه تا تیم بزرگسالان ملی بازی کرده‌ام. به خاطر طرح برخی تهمت‌های بدون سند، این صحبت‌ها را از راه قانونی پیگیری و ثابت‌ می‌کنم که این حرف‌ها سوءتفاهم بود.

«مردم تبریز خیلی ساده هستند.»، وی درباره اشتباهاتش در دیدارهای قبلی خود مقابل سپیدرود، ضمن بیان این جمله خاطرنشان کرد: من و خیلی از بازیکنان دیگر نمی‌توانیم روی چمن مصنوعی بازی کنیم. گل‌هایی که مقابل سپیدرود در تیم‌های پارس جنوبی و خونه‌به‌خونه خوردم، ناشی از اشتباه مدافعان بود که آن را به گردن من انداختند. مردم احساسی هستند و کاری به آنها ندارم. مردم در زمان پیروزی تنها گلزنان را به یاد می‌آورند و در زمان باخت، دروازه‌بان و مدافعان را مقصر می‌دانند.

احضار محسن فروزان به کمیته اخلاق

 

دروازه‌بان تراکتورسازی در ادامه افزود: همه دوست دارند پیروزی تیم‌شان را ببینند، اما زنوزی در همه رسانه‌ها علیه من صحبت کرد و باعث شد که نگاه جامعه فوتبالی نسبت به من عوض شود. من از او شکایت می‌کنم و تا انتهای موضوع پیش می‌روم. این شکایت را هم در کمیته اخلاق و هم خارج از فوتبال مطرح می‌کنم.

فروزان با بیان اینکه در روزهای اخیر تحت فشار شدیدی قرار داشت، گفت: نمی‌دانید در زمان برگشتم به فرودگاه تبریز، چه اتفاقی افتاد. من هر چه بگویم، مردم حرفم را نمی‌پذیرند و در آینده می‌گویم چه اتفاقاتی در فرودگاه تبریز رخ داد. همه‌ی دروازه‌بانان بزرگ دنیا اشتباه می‌کنند، اما مردم اسیر موج‌های منفی سایت‌های مجازی شدند و به همین خاطر، با دلیل به مردم تبریز ثابت می‌کنم همه چیز سوءتفاهم بوده است. کمیته اخلاق هم باید این موضوع را پیگیری کند و هر کسی که اشتباه کرده است، او را معرفی کنند.

انتهای پیام/

R1402/P1015145/S3,27/CT11 واژه های کاربردی مرتبط سپیدرود رشت لیگ برتر فوتبال ایران تراکتورسازی تبریز محسن فروزان دشتی

تصاویر| حاشیه‎های جنجالی باخت تراکتورسازی

نوبخت: افزایش 400 هزار تومانی حقوق باید از این ماه برای همه کارکنان و بازنشستگان محسوب شود

محمد کاظم تارتار برنده 100 میلیونی مسابقه برنده باش ۳۰ فروردین ۹۸ کیست؟

منبع این خبر، وبسایت www.mashreghnews.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۲۷۲۲۷۹۶ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • محسن رضایی: سال گذشته بین ۱۸ الی ۱۹ میلیون دلار از ذخایر ارزی کشور نابود شد/ برخی می گویند خیانت بوده!
 • آلبوم «قُمار باز» چاوشي، هفته آخر خرداد در بازار
 • از گارد ملی تا سپاه پاسداران/ سپاه چگونه شکل گرفت؟
 • محسن رضایی: دولت به مجمع نگاه مزاحم نداشته باشد/ اینکه بگوییم چند نفر نشسته‌اند و برای کشور تصمیم می‌گیرند، صحیح نیست
 • فیل های سفید زندگی تان را می شناسید؟!
 • محسن رضایی: 19 میلیون دلار ذخیره ارزی در سال گذشته نابود شد
 • از گارد ملی تا سپاه پاسداران
 • محسن رضایی: دولت به مجمع نگاه مزاحم نداشته باشد
 • سقف نموری برای قارچ‌ها نیست!
 • مشکلات، امان نفس کشیدن دختر معلول گلستانی را گرفت
 • شعار تند تراکتوری ها علیه فروزان
 • دعوت 2 گلستانی به تیم ملی فوتبال نونهالان
 • هیئت مدیره تراکتورسازی به ماجرای محسن فروزان چه واکنشی نشان داد؟
 • محسن فروزان: از مالک تراکتور شکایت می‌کنم
 • حساب کاربری اینستاگرام محسن رضایی مجدد در دسترس قرار گرفت
 • محسن فروزان: همه می‌دانستند که برای شکستن رکورد کلین‌شیت چه ذوقی داشتم؛ از زنوزی و 2 نماینده مجلس شکایت می‌کنم
 • شکایت فروزان از مالک تراکتور و دو نماینده مجلس
 • واکنش رئیس هیئت مدیره تراکتورسازی به ماجرای محسن فروزان/ ارسال فیلم اشتباهات به AFC
 • عضو مجمع نمایندگان گلستان: ۴۷۰ قرقبان گلستانی با مصوبه دولت بیکار می‌شوند