به گزارش سرویس بسیج پیشکسوتان خبرگزاری بسیج،   به نقل از  دفاع پرس، زمان زیادی تا آغاز ماه محرم باقی نمانده است. خیلی‌ها تلاش می‌کنند تا محرم امسال را متفاوت‌تر از گذشته زنده نگه‌دارند؛ چرا که محرم فقط ماه عزاداری نیست. در این راه، برخی روزشماری می‌کنند و برخی دیگر علاوه بر روزشماری، چله ترک گناه می‌گیرند.

محرم نه تنها ماه حماسه‌سازی ابرمردان تاریخ اسلام، بلکه ماه مقاومت و استواری زنان ایستاده در راه ولایت نیز هست. در این بین هستند، زنانی‌که همچنان پابرجا می‌ایستند و از آن‌ها می‌توان الگو گرفت. خواهرانی که شیوه عاشقی را از حضرت زینب (س) می‌آموزند و با وجود تمام علاقه‌ای که به برادر خود دارند تا آخرین لحظه آن‌ها را تشویق نیز می‌کنند.

«بهجت گلستانی» خواهر شهید «محسن گلستانی» یکی از این خواهران است. وی که منزل خود را تبدیل به موزه‌ای از تصاویر برادر خود کرده، راوی قصه عاشقانه‌شان شده است. خواهر شهید در گفت‌وگو با خبرنگار دفاع پرس، با اشاره به بارزترین خصوصیات اخلاقی برادر خود اظهار داشت: محسن برادری مهربان، خنده‌رو و مظلوم بود. هوش، متانت، گشاده رویی و خلاقیت آقا محسن زبان‌زد خاص و عام بود.

وی ادامه داد: محسن هیچ‌گاه خواندن زیارت عاشورای روزانه و انجام تعقیبات نماز را ترک نمی‌کرد و همه را به انجام این نوع عبادات دعوت می‌کرد. برادرم قاری قرآن و موذن مسجد «حضرت ابوالفضل» (ع) محله «گلشهر» شهر «اسلام‌شهر» بود و اواخر عمر بابرکت خود را صرف آموزش قرآن به دیگران کرد و در مسابقات قرآن نیز مقام اول را کسب کرده بود.

خواهر شهید در خصوص خاطرات دوران نوجوانی برادر خود تصریح کرد: محسن از ۱۲ سالگی برای کمک به درآمد خانواده کار می‌کرد. در انبار یک کارخانه مشغول به کار بود؛ اما هر کمکی که می‌توانست، انجام می‌داد. وی با درآمد خود یک ماشین خرید و زمانی‌که به جبهه رفت، در اولین نامه خود نوشت، «لطفا خودرو من را فروخته و بخشی از پول آن را به نیازمندان و مابقی را برای کمک به جبهه بفرستید»؛ پس از شهادت محسن همکارانش می‌گفتند، «محسن به جای ما اضافه کار می‌ماند، اما به کسی نمی‌گفت، تا این مبلغ به حقوق ما اضافه شود.»

 

گلستانی با اشاره به تصویری که برادرش در کنار شهید «علی صیاد شیرازی» ایستاده است، توضیح داد: هنگامی‌که شهید صیاد شیرازی خصوصیات اخلاقی و اهتمام محسن برای انجام واجبات و مستحبات را می‌بیند و صوت قرآن وی را می‌شنود، تمام تلاش خود را می‌کند تا محسن را به دفتر خود ببرد. محسن که آن روز‌ها سرباز عقیدتی سیاسی ارتش بوده است تا پایان دوره سربازی خود در کنار شهید صیاد شیرازی خدمت می‌کند.

وی افزود: پس از آن‌که سال ۱۳۶۰ خدمت سربازی برادرم به پایان رسید، محسن آرام ننشست. مدام پیگیری می‌کرد که از بسیج به جبهه اعزام شود. آن روز‌ها جنگ به اوج خود رسیده بود. ما نگران بودیم. می‌گفتیم، «خدمت شما که به پایان رسیده است»، اما محسن پاسخ می‌داد، «دو سال برای دولت، در جبهه حضور داشتم؛ الان وقت آن است که برای رضای خدا و دل خود حاضر شوم.» سال ۱۳۶۰ وارد گردان عمار شد و تا سال ۱۳۶۴ که در منطقه «فاو» و عملیات «والفجر ۸» به شهادت می‌رسد، دست از هدف خود نمی‌کشد.

 

خواهر شهید در خصوص علاقه بسیاری که به برادر خود داشته است، تصریح کرد: محسن آن‌قدر برای من عزیز بود که به بچه‌های محله سپرده بودم، هرکسی خبر بازگشت برادرم، از جبهه را بدهد، به وی مژدگانی خواهم داد. بچه‌ها هم تا محسن را می‌دیدند، می‌دویدند تا هدیه بگیرند.

گلستانی گفت: محسن از ۱۵ سالگی مداحی می‌کرد. فروردین‌ماه ۱۳۶۴ در مراسم ختم یکی از اقوام در تاریکی دعای کمیل را از حفظ خواند. در پایان مراسم روحانی مجلس در جست‌وجوی محسن بود که ببیند جوانی که با این سوز و گداز، دعا را خوانده و مداحی کرده، چه کسی بوده است؟!

وی با اشاره به رفتار شهید با نوجوانان ادامه داد: مسوولان زمانی‌که رفتار محسن با نوجوانان را می‌بینند، وی را در ۲۱ سالگی مسوول دسته‌ای می‌کنند که تمام اعضای آن نوجوانان کم سن‌وسال بودند. نام این دسته را نیز «کودکستان گلستانی» می‌گذارند. محسن به حدی بر روی بچه‌ها اثرگذار بوده که بعضی از آن‌ها در انجام واجبات و مستحبات و خواندن نماز شب از محسن پیشی می‌گیرند.

گلستانی ادامه داد: افراد بسیاری پس از شهادت محسن به منزل ما آمدند و از اتفاقاتی گفتند که اطلاع نداشتیم. همرزمی می‌گفت، «حقوق ناچیز من پاسخگوی کرایه منزل و نیاز‌های خانواده‌ام نبود، هر ماه محسن مبلغی از حقوق خود را برای کرایه خانه من کنار می‌گذاشت.»

 

خواهر شهید با اشاره به فعالیت‌های برادر خود زمانی‌که از جبهه برمی‌گشت، بیان کرد: هرگاه از جبهه برمی‌گشت برای زیارت امام رضا (ع) راهی مشهد می‌شد. اگر هم برای رفتن به مشهد فرصت نبود، به جمکران می‌رفت. محسن یک ثانیه از وقت خود را هدر نمی‌داد و همیشه می‌گفت، «وقت طلاست.» نوشتن اشعار برای مداحی‌ و شرکت در مراسمات عزاداری حاج «منصور ارضی» از جمله برنامه‌های شهید برای روز‌هایی بود که در جبهه حضور نداشت.

وی در خصوص اهتمام شهید برای حفاظت از بیت‌المال ادامه داد: محسن همیشه لباس‌های پاره هم‌رزمان خود که گوشه‌ای انداخته شده را می‌شسته، سپس می‌دوخته است، تا مجدد قابل استفاده شود. وی حتی حاضر نمی‌شود برای طی مسیر استحمام از خودرویی که همه رزمندگان از آن استفاده می‌کردند، استفاده کند و در مقابل اصرار دوستان خود ایستادگی و پیاده این مسیر طولانی را طی می‌کند؛ چراکه معتقد بوده این خودرو متعلق به بیت‌المال است و نباید از آن برای مصارف شخصی استفاده کرد.

خواهر شهید در پایان گفت: آن‌قدر به محسن علاقه داشتم که در تمام این سال‌ها لحظه تحویل سال را در امام‌زاده و درکنار محسن سپری کردم. یک مرتبه که لحظه تحویل سال نیمه شب بود، همراه با یک دسته گل کوچک به امام‌زاده رفتم و برای برادرم سفره هفت‌سین چیدم. پس از تحویل سال به منزل برگشتم و خوابیدم. در خواب محسن را دیدم که همراه با یک تاج گل بزرگ به دیدارم آمده است. زمانی‌که از وی پرسیدم، «اینجا چه کار می‌کنی؟» پاسخ داد، «آمدم عید را تبریک بگویم.» من برای محسن دسته گل کوچکی گرفته بودم و محسن برای من چه تاج گلی آورده بود. حقیقتا که شهدا زنده هستند.

برچسب ها:  محسن گلستانی شهید محسن گلستانی شهید گلستانی شهید جهاد و شهادت

منبع: بسیج نیوز

خبر بعدی:

جانشین فرمانده ناجای کشور با آیت‌الله عابدینی دیدار کرد

به گزارش خبرگزاری بسیج در قزوین، آیت‌الله عبدالکریم عابدینی در دیدار سردار ایوب سلیمانی جانشین فرمانده ناجای کشور و با حضور آقای زاهدی استاندار قزوین، سردار محمودی فرمانده سابق انتظامی استان و آقای مهدی حاجیان فرمانده جدید انتظامی استان قزوین اظهار کرد: سردار محمودی در استان قزوین حضور تأثیرگذاری داشتند و از حضور ایشان در این استان خاطرات خوبی داریم و رسالت‌هایی که در حوزه کاری ایشان بود، به خوبی انجام شد.

وی به تشریح اهمیت امنیت از نگاه دین پرداخت و تصریح کرد: امنیت، از آب ‌و نان هم مهم‌تر و واجب‌تر است و این اهمیت سبب شده نخستین دغدغه و درخواست حضرت ابراهیم (ع) به‌عنوان پیغمبری اولوالعزم، تأمین امنیت مردم باشد.

امام جمعه قزوین با تأکید بر اینکه ایمان کلیدی‌ترین کلمه دینی در قرآن است، تصریح کرد: ایمان و امنیت از یک خانواده هستند و معلوم می‌شود تا ایمان نباشد، هر چقدر هم تلاش کنیم امنیت و آرامش حقیقی نخواهد بود.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین خاطرنشان کرد: انسان‌ها اگر تمام ثروت و قدرت دنیا را داشته باشند، بدون ایمان به خدا به امنیت و آرامش درونی نمی‌رسند چرا که بدون ایمان به خدا، نقشه روشنی از عالم نخواهند داشت.

سال را با امنیت کامل سپری کردیم

سردار ایوب سلیمانی جانشین فرمانده ناجای کشور نیز در این دیدار با بیان اینکه نیروی انتظامی رکن اصلی امنیت عمومی است، اظهار کرد: بحمدالله با عنایت خداوند، هدایت‌های رهبر معظم انقلاب اسلامی، صبر و بردباری مردم شریف و مجاهدت پیدا و پنهان همه نیروهای امنیتی کشور، سال را با امنیت کامل سپری کردیم.

وی تصریح کرد: مردم نشان دادند اگر مشکل، نگرانی و دغدغه‌ای دارند، از اصول بنیادین خود یعنی دین، حکومت دینی و انقلاب اسلامی دست بردار نیستند.

جانشین فرمانده ناجای کشور خاطرنشان کرد: هر چند سال 97، سال پرکاری برای نیروی انتظامی بود اما سال پر افتخاری را به همراه داشتیم و رهبری نیز در دیدار اخیری که با ایشان داشتیم، رضایت کاملی از عملکرد نیروی انتظامی داشتند.

آقای عبدالمحمد زاهدی استاندار قزوین نیز در این دیدار با تقدیر از خدمات سردار محمودی فرمانده سابق انتظامی استان بیان کرد: سردار محمودی عملکرد بسیار خوبی در استان قزوین داشتند و در این مدت با تدبیر عمل کردند و با همکاری و هماهنگی بسیار خوبی که با سایر نیروها داشتند، شاهد امنیت بسیار بالایی در قزوین بودیم.

گفتنی است سردار ایوب سلیمانی جانشین فرمانده ناجای کشور به منظور معرفی سردار مهدی حاجیان به عنوان فرمانده جدید انتظامی استان، به قزوین سفر کرده است.

پ

مخالفت عضو مجمع با پیوستن به FATF: بگذاریم اگر قرار است خفه شویم دیگران این کار را انجام دهند| پیشنهاد حذف ریاست‌جمهوری از ساختار سیاسی کشور

مردم چرا به خود اجازه می‌دهند در کار مسئولان مملکت دخالت کنند؟!

مجری جدید کودک شو معرفی شد

منبع این خبر، وبسایت basijnews.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۲۷۲۲۷۹۷ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • از شهادت اولین شهید مدافع حرم تا جابجایی‌های مدیران
 • فارغ شدن مادر باردار گلستانی گرفتار در برف
 • چهارمین قطب مذهبی کشور را بهتر بشناسیم+تصاویر
 • محسن چاووشی نوروز با «ناوک» می‌آید
 • بازدید فرمانده سپاه کربلا از مناطق محروم اندیکا استان خوزستان
 • حضور دو ستاره پرسپولیس در کنسرت محسن یگانه/عکس
 • جدایی محسن بنگر از اروند کارون
 • بازدید فرمانده سپاه کربلا مازندران از مناطق محروم اندیکا استان خوزستان
 • آذربایجان شرقی| شهید تجلایی مغز متفکر در قرارگاه خاتم بود
 • جانشین فرمانده ناجا از اولویت‌های پلیس برای سال آینده گفت
 • پیکر پاک شهید «کردخوردی» در ملایر تشییع شد
 • کارد به استخوان محسن چاوشی رسیده؟!
 • واکنش محسن کیایی به حذف عادل فردوسی پور /عکس
 • دعوت 3 گلستانی به تیم ملی والیبال مردان
 • مهمان ویژه خدا را بهتر بشناسیم
 • حوادث چهارشنبه سوری ۶ گلستانی را روانه بیمارستان کرد
 • فرزندان مایکل جکسون را بیشتر بشناسیم +تصاویر
 • دکتر ،سردار محسن رضایی را جدی نگیریم
 • فاو را از دست صدام قاپیدیم