به گزارش سرویس بسیج پیشکسوتان خبرگزاری بسیج،   به نقل از  دفاع پرس، زمان زیادی تا آغاز ماه محرم باقی نمانده است. خیلی‌ها تلاش می‌کنند تا محرم امسال را متفاوت‌تر از گذشته زنده نگه‌دارند؛ چرا که محرم فقط ماه عزاداری نیست. در این راه، برخی روزشماری می‌کنند و برخی دیگر علاوه بر روزشماری، چله ترک گناه می‌گیرند.

محرم نه تنها ماه حماسه‌سازی ابرمردان تاریخ اسلام، بلکه ماه مقاومت و استواری زنان ایستاده در راه ولایت نیز هست. در این بین هستند، زنانی‌که همچنان پابرجا می‌ایستند و از آن‌ها می‌توان الگو گرفت. خواهرانی که شیوه عاشقی را از حضرت زینب (س) می‌آموزند و با وجود تمام علاقه‌ای که به برادر خود دارند تا آخرین لحظه آن‌ها را تشویق نیز می‌کنند.

«بهجت گلستانی» خواهر شهید «محسن گلستانی» یکی از این خواهران است. وی که منزل خود را تبدیل به موزه‌ای از تصاویر برادر خود کرده، راوی قصه عاشقانه‌شان شده است. خواهر شهید در گفت‌وگو با خبرنگار دفاع پرس، با اشاره به بارزترین خصوصیات اخلاقی برادر خود اظهار داشت: محسن برادری مهربان، خنده‌رو و مظلوم بود. هوش، متانت، گشاده رویی و خلاقیت آقا محسن زبان‌زد خاص و عام بود.

وی ادامه داد: محسن هیچ‌گاه خواندن زیارت عاشورای روزانه و انجام تعقیبات نماز را ترک نمی‌کرد و همه را به انجام این نوع عبادات دعوت می‌کرد. برادرم قاری قرآن و موذن مسجد «حضرت ابوالفضل» (ع) محله «گلشهر» شهر «اسلام‌شهر» بود و اواخر عمر بابرکت خود را صرف آموزش قرآن به دیگران کرد و در مسابقات قرآن نیز مقام اول را کسب کرده بود.

خواهر شهید در خصوص خاطرات دوران نوجوانی برادر خود تصریح کرد: محسن از ۱۲ سالگی برای کمک به درآمد خانواده کار می‌کرد. در انبار یک کارخانه مشغول به کار بود؛ اما هر کمکی که می‌توانست، انجام می‌داد. وی با درآمد خود یک ماشین خرید و زمانی‌که به جبهه رفت، در اولین نامه خود نوشت، «لطفا خودرو من را فروخته و بخشی از پول آن را به نیازمندان و مابقی را برای کمک به جبهه بفرستید»؛ پس از شهادت محسن همکارانش می‌گفتند، «محسن به جای ما اضافه کار می‌ماند، اما به کسی نمی‌گفت، تا این مبلغ به حقوق ما اضافه شود.»

 

گلستانی با اشاره به تصویری که برادرش در کنار شهید «علی صیاد شیرازی» ایستاده است، توضیح داد: هنگامی‌که شهید صیاد شیرازی خصوصیات اخلاقی و اهتمام محسن برای انجام واجبات و مستحبات را می‌بیند و صوت قرآن وی را می‌شنود، تمام تلاش خود را می‌کند تا محسن را به دفتر خود ببرد. محسن که آن روز‌ها سرباز عقیدتی سیاسی ارتش بوده است تا پایان دوره سربازی خود در کنار شهید صیاد شیرازی خدمت می‌کند.

وی افزود: پس از آن‌که سال ۱۳۶۰ خدمت سربازی برادرم به پایان رسید، محسن آرام ننشست. مدام پیگیری می‌کرد که از بسیج به جبهه اعزام شود. آن روز‌ها جنگ به اوج خود رسیده بود. ما نگران بودیم. می‌گفتیم، «خدمت شما که به پایان رسیده است»، اما محسن پاسخ می‌داد، «دو سال برای دولت، در جبهه حضور داشتم؛ الان وقت آن است که برای رضای خدا و دل خود حاضر شوم.» سال ۱۳۶۰ وارد گردان عمار شد و تا سال ۱۳۶۴ که در منطقه «فاو» و عملیات «والفجر ۸» به شهادت می‌رسد، دست از هدف خود نمی‌کشد.

 

خواهر شهید در خصوص علاقه بسیاری که به برادر خود داشته است، تصریح کرد: محسن آن‌قدر برای من عزیز بود که به بچه‌های محله سپرده بودم، هرکسی خبر بازگشت برادرم، از جبهه را بدهد، به وی مژدگانی خواهم داد. بچه‌ها هم تا محسن را می‌دیدند، می‌دویدند تا هدیه بگیرند.

گلستانی گفت: محسن از ۱۵ سالگی مداحی می‌کرد. فروردین‌ماه ۱۳۶۴ در مراسم ختم یکی از اقوام در تاریکی دعای کمیل را از حفظ خواند. در پایان مراسم روحانی مجلس در جست‌وجوی محسن بود که ببیند جوانی که با این سوز و گداز، دعا را خوانده و مداحی کرده، چه کسی بوده است؟!

وی با اشاره به رفتار شهید با نوجوانان ادامه داد: مسوولان زمانی‌که رفتار محسن با نوجوانان را می‌بینند، وی را در ۲۱ سالگی مسوول دسته‌ای می‌کنند که تمام اعضای آن نوجوانان کم سن‌وسال بودند. نام این دسته را نیز «کودکستان گلستانی» می‌گذارند. محسن به حدی بر روی بچه‌ها اثرگذار بوده که بعضی از آن‌ها در انجام واجبات و مستحبات و خواندن نماز شب از محسن پیشی می‌گیرند.

گلستانی ادامه داد: افراد بسیاری پس از شهادت محسن به منزل ما آمدند و از اتفاقاتی گفتند که اطلاع نداشتیم. همرزمی می‌گفت، «حقوق ناچیز من پاسخگوی کرایه منزل و نیاز‌های خانواده‌ام نبود، هر ماه محسن مبلغی از حقوق خود را برای کرایه خانه من کنار می‌گذاشت.»

 

خواهر شهید با اشاره به فعالیت‌های برادر خود زمانی‌که از جبهه برمی‌گشت، بیان کرد: هرگاه از جبهه برمی‌گشت برای زیارت امام رضا (ع) راهی مشهد می‌شد. اگر هم برای رفتن به مشهد فرصت نبود، به جمکران می‌رفت. محسن یک ثانیه از وقت خود را هدر نمی‌داد و همیشه می‌گفت، «وقت طلاست.» نوشتن اشعار برای مداحی‌ و شرکت در مراسمات عزاداری حاج «منصور ارضی» از جمله برنامه‌های شهید برای روز‌هایی بود که در جبهه حضور نداشت.

وی در خصوص اهتمام شهید برای حفاظت از بیت‌المال ادامه داد: محسن همیشه لباس‌های پاره هم‌رزمان خود که گوشه‌ای انداخته شده را می‌شسته، سپس می‌دوخته است، تا مجدد قابل استفاده شود. وی حتی حاضر نمی‌شود برای طی مسیر استحمام از خودرویی که همه رزمندگان از آن استفاده می‌کردند، استفاده کند و در مقابل اصرار دوستان خود ایستادگی و پیاده این مسیر طولانی را طی می‌کند؛ چراکه معتقد بوده این خودرو متعلق به بیت‌المال است و نباید از آن برای مصارف شخصی استفاده کرد.

خواهر شهید در پایان گفت: آن‌قدر به محسن علاقه داشتم که در تمام این سال‌ها لحظه تحویل سال را در امام‌زاده و درکنار محسن سپری کردم. یک مرتبه که لحظه تحویل سال نیمه شب بود، همراه با یک دسته گل کوچک به امام‌زاده رفتم و برای برادرم سفره هفت‌سین چیدم. پس از تحویل سال به منزل برگشتم و خوابیدم. در خواب محسن را دیدم که همراه با یک تاج گل بزرگ به دیدارم آمده است. زمانی‌که از وی پرسیدم، «اینجا چه کار می‌کنی؟» پاسخ داد، «آمدم عید را تبریک بگویم.» من برای محسن دسته گل کوچکی گرفته بودم و محسن برای من چه تاج گلی آورده بود. حقیقتا که شهدا زنده هستند.

برچسب ها:  محسن گلستانی شهید محسن گلستانی شهید گلستانی شهید جهاد و شهادت

منبع: بسیج نیوز

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

تَکرار مردودی اعضای شورای شهر در پرونده نجفی/ مسئول انتخابِ اشتباه نجفی به عنوان شهردار تهران کیست؟/ بی توجهی آشکار شورای پنجم به پاسخ استعلام نهادهای امنیتی

وزیر سال‌های گذشته آموزش و پرورش کشورمان، رتبه نخست کنکور و محصل دانشگاه شریف، در یک روز بهاری با ۵ گلوله همسر دومش را کشت! اما اعضای شورای شهر پنجم به جای پذیرش مسئولیت انتخاب غلط خود و عذرخواهی از مردم با سکوت خود از زیر بار این خطای بزرگ شانه خالی کردند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ هر چند جنایت محمدعلی نجفی از جهت مسؤولیت‌‌های متعدد و رده بالایش در دولت اصلاحات و مدیریت شهری تهران در دوران شورای شهر پنجم، به چالشی اساسی برای جریان اصلاحات تبدیل شده اما دعوای این روزهای احزاب اصلاح‌طلب بیشتر پیرامون فرآیند شهردار شدن نجفی در سال 96 و اطلاع اعضای شورا در آن زمان از پرونده نجفی است، از این جهت انتظار می‌رفت اعضای شورای پنجم شهر تهران نسبت به این موضوع واکنش نشان دهند، با این حال میدانداری احزاب اصلاح‌طلب و سکوت اعضای شورا ثابت کرد شورای شهر در این دوره تا چه حد دچار سیاسی‌کاری و تاثیرپذیری از بیرون شورا است.

غلامحسین کرباسچی دبیرکل حزب کارگزاران سازندگی، محسن میردامادی دبیرکل حزب منحله مشارکت و نزدیک به حزب اتحاد ملت، حسین مرعشی سخنگوی حزب کارگزاران، حمیدرضا جلایی‌پور عضو حزب اتحاد ملت و سعید شریعتی عضو حزب اتحاد ملت از جمله افرادی بودند که در یکی دو هفته اخیر متاثر از جنایت محمدعلی نجفی در قتل میترا استاد، همسر دومش، نسبت به حواشی انتخاب او به عنوان شهردار تهران در تابستان 96 موضع‌‌‌گیری داشته‌اند. محور مواضع این چهره‌‌های سیاسی و حزبی نیز نه انتساب نجفی به جریان اصلاحات که برائت‌جویی نسبت به او و تبرئه کردن احزاب متبوع خود در قضیه انتخاب شهردار تهران در سال 96 بوده است، از این رو انتظار می‌رفت اعضای شورای یکدست اصلاح‌طلب پنجم شهر تهران نیز ولو در راستای دفاع از خود وارد این منازعه شده و نسبت به رای خود در این موضوع واکنش نشان دهند، هرچند سکوت این اعضا و در مقابل میدانداری چهره‌‌های حزبی اصلاح‌طلب در این مدت نشان داد شورای پنجمی‌ها خیلی در انتخاب شهردار تهران موضوعیتی نداشته و صرفا منویات احزاب و گروه‌‌های سیاسی بیرون از شورا را اجرا کرده‌اند.

 

شورای شهر پنجم: نظری نداریم، متأثریم!
با همه اینها چنانکه گذشت، اعضای شورا تاکنون موضع قابل توجهی در این‌باره نگرفته و ترجیح داده‌‌اند سیاسیون در موضوعات مرتبط با آنها اعلام موضع کنند! تنها واکنش اعضای شورا به این غائله مربوط می‌شود به یک واکنش چند خطی مرتضی الویری. وی پیش از آغاز به کار رسمی شورای شهر پنجم و هنگام بررسی گزینه‌های پیشنهادی شهرداری تهران از جمله محمدعلی نجفی، مسؤولیت ریاست موقت این شورا را برعهده داشت.

نکته جالب توجه در این میان نوع موضع‌‌‌گیری رئیس شورای شهر بود. محسن هاشمی هفته گذشته در پاسخ به سؤال خبرنگاران درباره ماجرای قتل میترا استاد توسط محمدعلی نجفی، شهردار اسبق پایتخت واکنش نشان داد و گفت: این موضوع مردانه است و وقتی جمع خبرنگاران مردانه شد، پاسخگوی شما هستم!

علی اعطا، سخنگوی شورای شهر تهران هم در پاسخ به سوال باشگاه خبرنگاران جوان پیرامون این موضوع اظهار کرد: موضوع قضایی است و باید در مسیر خودش دنبال شود و من هم صلاحیتی برای اظهارنظر در این موضوع ندارم.

الهام فخاری، عضو دیگر شورای شهر بیان کرد: چون این موضوع به عنوان یک پرونده جنایی در حال پیگیری است، تقاضا دارم به حواشی آن اضافه نکنید. وی افزود: این حادثه نشانه آسیب‌پذیری همه انسان‌ها و ضرورت تحمل در تصمیم‌‌‌گیری‌هاست و تصمیم‌گیری‌های حساس و دقیق باید با در نظر گرفتن جوانب مختلف انجام شود. همه ما از شنیدن این خبر متاثر شده‌ایم!

خلیل‌آبادی و سالاری، دیگر اعضای شورای شهر تهران نیز گفتند: ما در این‌باره هیچ نظری نداریم!

 

استعلام و ما ادریک استعلام!

یک نکته دیگر در قتل میترا استاد که کرباسچی و برخی دیگر از اصلاح‌طلبان هم به آن اذعان داشته‌اند، لزوم بها دادن بلاوصل به استعلام‌های امنیتی – اخلاقی پیش از زدن احکام مسئولان در جمهوری اسلامی است. با وجود رأی اعضای شورای شهر، وزیر کشور حاضر نبود حکم شهرداری نجفی را امضا کند، چون جواب استعلامات صورت گرفته منفی بود، ولی فشار رئیس اصلاحات باعث شد با واسطه‌گری آقای روحانی حکم شهردار شدن نجفی امضا شود، که‌ای کاش نمی‌شد تا پس از آن و به فاصله دو سه ماه نجفی سه بار استعفا نمی‌داد و بعد از آن شهردار سابق تهران، میترا استاد را به قتل نمی‌رساند و...

کرباسچی که در نخستین موضع جنجالی خود تنها ساعاتی پس از وقوع این جنایت در 7 خردادماه از نقش برخی جریانات در ایجاد این چاه ویل برای اصلاح‌‌‌‌‌‌طلبان گلایه کرده بود در ادامه طی یادداشتی در ارگان حزب کارگزاران، به صراحت اعلام کرد اعضای شورای شهر تهران در زمان انتخاب نجفی به عنوان شهردار از پرونده شخصی او مطلع بوده و صرفا به‌خاطر مخالفت با انتخاب محسن هاشمی بر انتخاب نجفی اصرار داشتند. وی در این‌باره نوشت: «متاسفانه استراتژی نادرست برخی دوستان اصلاح‌طلب، آقای نجفی را در موقعیت خطیری قرار داد و ایشان را به دست خویش قربانی ساختند. با وجود انتقال این پیام در سطوح مختلف جبهه اصلاحات، و با وجود آگاهی برخی اعضای شورای شهر از پرونده، به علت بدگمانی آنان به مقامات مسؤول، شهرداری به دکتر نجفی رسید».

  چه کسانی برای شهردار شدن نجفی فشار آوردند؟   کرباسچی پس از بازگو کردن خاطرات خود از جلسات خصوصی با نجفی و انکار مکرر وی در خصوص رابطه با میترا استاد فاش میکند که اصلاح طلبان از مخالفت نهادهای امنیتی خبر داشتند: «در ۲۵ مردادماه ۱۳۹۶ در جلسه‌ای با حضور سران همه‌ی احزابی که در شورای شهر تهران نماینده دارند و نیز با حضور ۲ یا ۳ نفر از اعضای شورای شهر از سوی یکی از دوستان اعلام شد که عالی‌ترین نهاد‌های سیاسی کشور با شهرداری دکتر نجفی مخالفند. در همان جلسه یکی از اعضای شورای شهر مخالفت یکی از دستگاه‌های امنیتی با شهرداری ایشان را اعلام می‌کند.»     کرباسچی از اعمال فشار بزرگان اصلاحات نیز یاد می کند: «پس از آن در جلسه دیگری در تاریخ هشتم شهریورماه ۱۳۹۶ همان عضو شورای شهر تهران از مخالفت وزیر کشور با شهرداری دکتر نجفی بر اساس گزارش و استعلام نهاد‌های امنیتی دولتی خبر داد. اما با پیگیری برخی بزرگان اصلاحات و اعمال فشار بر رئیس‌جمهور، آقای روحانی به وزیر کشور دستور می‌دهد حکم شهرداری دکتر نجفی صادر شود.»  

پشت پرده انتخاب شهردار و نارضایتی کارگزاران

ظاهراً محمد علی نجفی در طول مدت چند ماه فعالیت خود به سمت حزب اتحاد ملت گرایش داشته و تمام هم و غم خود را بر استفاده از نیروهای نزدیک به این طیف سیاسی در شهرداری انجام داده بود. چنانچه این موضوع بارها به انتقاد روزنامه وابسته به حزب کارگزاران از وی منجر شده بود. در این راستا روزنامه سازندگی وابسته به حزب کارگزاران به سردبیری محمد قوچانی اخباری از پشت پرده انتخاب نجفی به عنوان شهردار، منتشر کرده است. براساس گزارش این روزنامه «محمدعلی نجفی گزینه حزب کارگزاران برای تصدی شهرداری تهران نبود، بلکه با توصیه محمد خاتمی و اسحاق جهانگیری به ساختمان بهشت رفت».

این روزنامه در ادامه آورده است: «گزینه اصلی حزب کارگزاران برای شهرداری محسن هاشمی بود، اما اگر او از شورای شهر خارج می‌شد رقیب اصولگرایی، چون مهدی چمران جایگزینش می‌شد. کارگزارانی‌ها هم ترجیح دادند که یکدستی شورای شهر را حفظ کنند و با فشار دولتی‌ها از گزینه دوم، خود یعنی حسین مرعشی، صرف‌نظر کردند.» سازندگی درادامه از دلخوری نجفی از حزب کارگزان خبرداده و نوشته است: نجفی که برای کارگزاران سازندگی گزینه‌ای تحمیلی بود، دلخوریش از این حزب را با انتصاب‌هایش نشان داد و بیشتر مدیران و مشاوران خود را از میان احزاب «اتحاد ملت» و «مشارکت» انتخاب کرد.

به ادعای این روزنامه انتصابات نجفی باعث تیره و تار شدن روابط رییس شورای شهر با شهردار تهران شده است.

  نقش محسن هاشمی در شهردار شدن نجفی   البته نمی‌توان از گفته های این عضو کارگزاران این معنا را استخراج کرد که جریان کارگزاران سازندگی و نزدیکان هاشمی رفسنجانی نقشی در این رخداد نداشته اند. چرا که محسن هاشمی رئیس شورای شهر تهران و فرزند مرحوم اکبر رفسنجانی نیز نقشی جدی در تحمیل نجفی داشته است. وی پس از نزدیک به سه هفته عدم تایید نجفی توسط نهادهای امنیتی در جلسه دوم شورای شهر گفت: به طور جد دنبال حکم شهرداری نجفی هستیم.    هاشمی در مصاحبه با ویژه نامه روزنامه اعتماد در فروردین 98 از نقش پررنگ روحانی در تحمیل نجفی پرده برداشت و گفت: «وقتی که وزیر کشور به دلیل برخی مخالفت‌های امنیتی نتوانست حکم حناچی و نجفی را امضا کند و با وزیر اطلاعات به اختلاف نظر برخوردند، آقای روحانی ورود کرد و مساله خاتمه یافت.»   همه 21 نفر اعضای شورای شهر تهران که خود را مدیون تکرارهای یکی از سران فتنه می‌دانند به محمدعلی نجفی رای دادند و با وجود اطلاع از مشکلات نجفی وی را بر کرسی خیابان بهشت نشاندند. این افراد که هم از جناح اصلاح طلب و هم از کارگزاران هستند درصدند تا برای فرار از این جنایت و فاجعه بزرگ یا سکوت کنند و یا نقش خود در تشکیل این شورای شهر و رفتارهای فراقانونی آن را انکار کنند.   انتهای پیام/

ترامپ: بدون هیچگونه پیش‌شرطی آماده مذاکره با ایران هستیم| چرا حمله آمریکا به ایران لغو شد؟

پیام ترامپ به ایران از طریق عمان؛ از هشدار درباره حمله قریب‌الوقوع تا مخالفت با جنگ و درخواست مذاکره با تهران | ایران تکذیب کرد

گزینه قطعی نیمکت پرسپولیس؛ آنته چاچیچ!

منبع این خبر، وبسایت basijnews.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۲۷۲۲۷۹۷ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • پرداخت ۹۹ درصد وجه کلزاکاران و ۸۴ درصدی گندمکاران گلستانی
 • پرهزینه‌ترین بیماری نادر جهان را بشناسیم
 • ایجاد ۴ هزار شغل، با اعتبار ۱۳۰ میلیارد تومان برای مددجویان گلستانی
 • آثار بیش از ۱۰۰ هنرمند در دومین تیرآرت
 • ۱۸۰۰ تن سیمان بین سیل زدگان گلستانی توزیع شد
 • پر هزینه ترین بیماری نادر در جهان را بشناسیم
 • تبریک محسن کیایی به استاد اعظم بازیگری
 • «نِیمه‌خوانی» موسیقی رو به زوال جاشوان و صیادان+ویدئوهای نِیمه‌خوانان خطه جنوب
 • ۱۸۰۰ تن سیمان رایگان بین سیل‌زدگان گلستانی توزیع شد
 • روایت فرمانده سپاه قدس گیلان از شهید خوش سیرت
 • ۲۵۰۰۰ کودک گلستانی از تحصیل بازمانده‌اند
 • راديوجوان مرجع دانلود آهنگ ايراني
 • انتخابی تیم ملی کشتی آزاد در سالن ۱۲ هزار نفری/ محسن کاوه عضو کمیته فنی شد
 • مراسم ترحیم برادر محسن مهرعلیزاده برگزار می‌شود
 • ۳۰ حادثه آتش سوزی در اسکله های استان بوشهر رخ داده است
 • فرمانده سپاه کردستان سالگرد شهادت سردار شهید حاج هوشنگ ورمقانی را تسلیت گفت
 • ۲۴.۷ میلیاردتومان کمک بلاعوض به سیل‌زدگان گلستانی پرداخت شد
 • پرداخت مرحله سوم کمک‌های بلاعوض به کشاورزان سیل‌زده گلستانی؛ ۴۰۰۰ پرونده در نوبت قرار دارد
 • فرماندار با انتقاد از کمبود سرانه آموزشی در گرگان/ 4/5 متر سهم هر دانش آموز گلستانی از فضای آموزشی