به گزارش  گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان؛ حسین سیزده‌بدر امسال همراه خانواده‌اش به حوالی رودخانه هروچای شهرستان خلخال رفته بود که به طور ناگهانی ناپدید شد. خانواده حسین پس از اطلاع از غیبت پسرشان، همه جا را به دنبال او گشتند اما اثری از پسر چهار ساله نبود.

پس از جست‌وجو در منطقه، کفش‌های او را در رودخانه پیدا کردند. این موضوع احتمال سقوط حسین در رودخانه را مطرح کرد.

زمانی که ناپدید شدن این کودک به نیروهای انتظامی و امدادی اطلاع‌رسانی شد، عملیات جست‌وجو برای پیدا کردن کودک آغاز و 500 نفر نیروی امدادی به این منظور بسیج شدند. اما 11 ماه از سال سپری شده و به گفته فرماندار خلخال هیچ اثری از این کودک یا حتی جسد وی به دست نیامد.

فریدون بابایی تصریح کرد: عملیات‌های جست وجو به منظور یافتن این کودک بی‌نتیجه مانده و حتی اثری از وی به دست نیامده است.

وی افزود: با این‌که تمام گزینه‌های احتمالی ناپدید شدن کودک بررسی شده اما هیچ‌یک از احتمالات منجر به این مهم نشده که اثر و نشانه‌ای از این کودک پیدا شود.

فرماندار خلخال متذکر شد: در ابتدا گمان می‌شد به دلیل اتراق خانواده کودک در روز 13 فروردین در کنار رود هروچای بتوان جسد کودک را از آب پیدا کرد اما یک ماه این رودخانه به طول 15 کیلومتر توسط غواصان بررسی شد و خبری از کودک نبود.

بابایی ادامه داد: در ادامه به شعاع 10 کیلومتری محل گم شدن کودک با احتمال مورد حمله قرار گرفتن توسط حیوانات وحشی و یا ربوده شدن به دست کودک‌ربایان بررسی شد اما این بار نیز نشانه‌ای پیدا نکردیم.

با گذشت 10 ماه از ناپدید شدن این کودک، پلیس سرنخ‌هایی به دست آورده که احتمال کودک‌ ربایی قوت گرفته است.

دادستان اردبیل دیروز اعلام کرد: با توجه به این‌که غرق شدن صد درصدی کودک در این رودخانه به اثبات نرسید، پرونده به دادسرای مرکزی استان انتقال یافت و در جلسات متعدد توسط کارآگاهان اداره آگاهی ابعاد آن مورد بررسی قرار گرفت.

ناصر عتباتی افزود: بعد از بررسی‌ها دو فرد مظنون به کودک‌ ربایی در رابطه با پرونده این کودک دستگیر شده‌اند که تحقیقات قضایی از آنها انجام می‌شود. در حال حاضر در خصوص نتیجه این پرونده که غرق شدن کودک یا ربوده شدن وی باشد، نمی‌توان نظر قطعی ارائه کرد و تحقیقات ادامه دارد.

کشف ردپای یک زوج

پدر حسین دیروز در گفت‌وگو با جام‌جم گفت: پس از ناپدید شدن حسین، همه جا را جست‌وجو کردیم و بعد از یک ساعت دمپایی‌های او در رودخانه پیدا شد. ما احتمال می‌دهیم کودک‌ربایان برای این‌که فکر ما را منحرف کنند، دمپایی‌های حسین را در بالادست رودخانه داخل آب انداخته‌اند. هیچ ردی از لباس، کلاه و حتی جسد پسرم پیدا نکردیم و مطمئن هستیم او را دزدیده‌اند.

دو مظنون در حالی در این پرونده دستگیر شدند که پدر حسین، آنها را متهمان اصلی نمی‌داند و می‌گوید: آن طور که ما بررسی کرده‌ایم، این افراد حسین را برای زوجی دزدیده‌اند. ما سرنخ‌هایی از متهمان داریم که پس از پیدا شدن پسرم آنها را اعلام می‌کنیم.

وی هنوز چشم‌انتظار پسرش است و ادامه می‌دهد: 10 ماه است من و همسرم چشم‌انتظار بازگشت حسین هستیم. از هموطنان می‌خواهیم اگر ردی از پسرم دارند، موضوع را به پلیس اطلاع دهند تا ما هرچه زودتر بتوانیم او را دوباره در آغوش بگیریم.

منبع: جام جم

انتهای پیام/

سرنخ جدید در پرونده ناپدید شدن پسر 4 ساله در 13 بدر +عکس

منبع: باشگاه خبرنگاران

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

ممنوعیت شنا در رودخانه‌ها و کانال‌های آب کشاورزی آبیک مردم فریب ظاهر آرام رودخانه زیاران را نخورند تلاش برای به صفر رساندن آمار غرق شدگان

با فرا رسیدن فصل تابستان در حریم رودخانه زیاران و شبکه آبیاری دشت قزوین در محدوده زیاران و رودخانه‌ها و کانال‌های آب در روستاهای شهرستان آبیک به دلیل خطرناک و مرگ‌آفرین بودن، شاهد حوادث تلخ و مرگ افراد بوده‌ایم.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین، هر ساله و با آغاز فصل گرما و تابستان شاهد حضور مردم و مسافران زیادی از مسیر گردشگری زیاران-طالقان هستیم.

در سال‌های اخیر برخی از مسافران و مردم با نزدیکی به مسیر رودخانه‌های بالادست زیاران  و کانال‌های آب کشاورزی شهرستان آبیک به دلایل مختلف از جمله شنا و آب‌تنی، شست و شوی دست و صورت، گرفتن عکس سلفی و...  جان خود را  از دست می دهند.

این در حالی است که بارها از سوی مسئولان و رسانه‌های شهرستان آبیک و استان قزوین ورود به نقاط مذکور خطرناک و مرگ‌آفرین ذکر شده، هشدارهای لازم ارائه شده و تابلوها و علائم هشداردهنده هم در مسیرها نصب شده اما کم‌توجهی یا بی‌توجهی برخی هم‌وطنان موجب شده هر ساله شاهد  حادثه تلخ غرق شدن برخی افراد باشیم.

هنوز یادمان نرفته است یک دختر و پدر، پسر دانشجوی تک فرزند خانواده، دختر دانشجو، پسر نوجوان 16 ساله، خانم جوان 30 ساله جوان، آقای جوان 28 ساله و نمونه‌های دیگری از این دست در مسیر رودخانه و سد زیاران و همچنین رودخانه‌ها و کانال‌های آب کشاورزی ازجمله روستاهای خوزنان، فالیزان، جزمه و دارالسرور و غیره به هر دلیل و وقوع حادثه‌ای جان خود را از دست داده‌ و و موجب عزادار شدن خانواده‌های‌شان شدند. اگرچه اوج تعداد غرق‌شدگان  در سال 92 و به گفته دادستان عمومی وقت در آن سال  ۱۴ نفر در رودخان هزیاران جان خود را از دست دادند اما این اتفاق همچنان به دلیل بی توجهی ساکنان بومی منطقه ومسافران به توصیه های مسئولان  ادام هدارد. اگر چه نقش مسئولان وزارت نیرو و جهادکشاورزی و دیگر نهادهای مربوط را هم نباید در این میان نادیده گرفت.

مردم به تابلوها و علائم هشداردهنده توجه کنند

شهرام احمدپور فرماندار شهرستان آبیک در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا در قزوین اظهار کرد: در کمیته برنامه‌ریزی امسال شهرستان آبیک برای بخشی از رودخانه زیاران و برخی نقاط برای ایمن‌سازی و فنس‌کشی اعتبار پیش‌بینی شده که باید توسط شرکت آب منطقه‌ای جذب و عملیات اجرایی شود.

وی افزود: با توجه به حجم زیاد آب در رودخانه و کانال زیاران و خروشان شدن بیش از حد رودخانه با توجه به بارندگی‌های امسال، لازم است مردم به علائم و تابلوهای هشداردهنده در مسیر رودخانه زیاران و شبکه آبیاری دشت قزوین در محدوده روستای زیاران توجه لازم را داشته باشند.

این مسئول ادامه داد:باید  توسط دهیاری‌ها اطلاع‌رسانی در زمینه جلوگیری از ورود مردم و مسافران به حریم رودخانه زیاران و رودخانه‌ها و کانال‌های آب کشاورزی صورت گیرد و مردم هم باید با پرهیز از بی‌توجهی به هشدارها و علائم هشداردهنده، دچار حادثه نشوند.

فرماندار شهرستان آبیک با اشاره به کاهش غرق‌شدگی در رودخانه و سد زیاران در سال گذشته متذکر شد: از مردم و مسافران درخواست می‌شود به هیچ عنوان در مسیر رودخانه زیاران و شبکه آبیاری دشت قزوین واقع در محدوده روستای زیاران و کانال‌های آب کشاورزی و رودخانه‌های روستاها ارتزاق نکنند و در مکان‌های امن به تفریح و استراحت بپردازند.

تهیه نیوجرسی و نصب در مسیر کانال و رودخانه زیاران

فضل‌علی عبداللهی رئیس اداره منابع امور آب شهرستان آبیک در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا در قزوین اظهار کرد: در سال‌های گذشته بخشی از مسیر رودخانه و شبکه آبیاری دشت قزوین در محدوده روستای زیاران فنس‌کشی شده که در حال حاضر، تعدادی نیوجرسی‌ خریداری و تهیه شده که در مسیر زیاران منتقل و نصب می‌شود.

وی افزود: در سال 97 با توجه به پیگیری‌های صورت گرفته شرکت آب منطقه‌ای استان قزوین، علائم هشداردهنده در مسیر رودخانه و شبکه آبیاری دشت قزوین در محدوده روستای زیاران نصب شد و گروه‌های گشت در منطقه زیاران حضور جدی داشت که موجب شد غرق‌شدگی‌ها به حداقل برسد.

رئیس اداره منابع امور آب شهرستان آبیک اضافه کرد: با همکاری مسئولان راهداری نصب گاردریل در مسیرهای کانال‌های انتقال آب و محل تقاطع بین جاده‌‎های روستایی و کانال انتقال آب در دست اقدام قرار دارد.

عبداللهی خاطرنشان کرد: پروژه‌های جدیدی برای مسیر و کانال زیاران پیش‌بینی شده که با توجه به تخصیص اعتبار از کمیته برنامه‌ریزی شهرستان آبیک، امیدواریم بتوانیم مانند سال 97 و حتی بهتر از سال گذشته غرق‌شدگی‌ها را به صفر برسانیم.

وی یادآور شد: در نقاط حادثه‌خیز ایمن‌سازی و فنس‌کشی صورت گرفته و سرکشی مجدد ازمسیر کانال و رودخانه زیاران انجام می‌شود تا در صورت لزوم، اقدامات لازم در زمینه اصلاح صورت گیرد.

مسافران متوجه سرعت بالای آب باشند

رئیس اداره منابع امور آب شهرستان آبیک ادامه داد: با توجه به توپوگرافی منطقه رودخانه زیاران و شبکه آبیاری دشت قزوین در محدوده روستای زیاران و سرعت بالای آب ، خانواده‌ها باید متوجه  و مراقب فرزندان خود باشند چرا که در بسیاری از موارد غرق‌‍شدگی‌های رخ داده در سال‌های گذشته ناآگاهی فرزندان بوده که موجب شده داخل رودخانه یا کانال بیفتند و یکی از والدین هم برای نجات فرزند خود وارد رودخانه و کانال شده و جان خود را هم از دست بدهند.

عبدالهی مطرح کرد: همه اعم از دهیار، شورا، اهالی روستا و مسافران بومی و غیربومی باید تمام تذکرات و هشدارهای مسئولان و نصب شده در مسیر رودخانه و کانال زیاران را جدی گرفته و رعایت کنند و به مسائل ایمنی توجه داشته باشند تا حادثه تلخی برای فردی رقم نخورد.

این مسئول افزود: در تمام نقاط حادثه‌خیز و مسیر راه‌های کانال‌های آب کشاورزی شهرستان آبیک نیوجرسی و گاردریل نصب شده و نصب تابلوهای هشداردهنده در مسیرهای مورد نیاز و ضروری هم صورت گرفته است.

رئیس اداره منابع امور آب شهرستان آبیک با بیان اینکه مردم و مسافران نباید به بهانه شنا در کانال‌ها و رودخانه‌های این شهرستان جان خود را به خطر بیندازند، ادامه داد: از مردم و مسافران درخواست می‌شود فریب جذابیت و ظاهر آب رودخانه‌ها و کانال‌های آب کشاورزی و رودخانه زیاران را نخورند چرا که جریان آب شدید و چگالی آب این رودخانه‌ها و کانال‌های آب کشاورزی بسیار پایین است و در سال‌های اخیر افراد متعددی را به کام مرگ  کشانده‌اند.

حضور عوامل امداد و نجات غریق‌ها

محمدرضا رحیمی رئیس شعبه جمعیت هلال احمر شهرستان آبیک در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا در قزوین با اشاره به حضور عوامل امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان قزوین و شهرستان آبیک در عملیات‌ مشترک جستجو غریق‌ها اظهار کرد:  با توجه به اقدامات صورت گرفته از سوی مسئولان درمسیر رودخانه‌ها و کانال‌ها، می‌طلبد که مردم و مسافران هم به تابلوهای هشداردهنده توجه و دقت لازم را داشته باشند و از نزدیکی و شنا در هر کانال و رودخانه خودداری کنند.

گزارش: هاجر عبدالهی

 

انتهای پیام

ترامپ: بدون هیچگونه پیش‌شرطی آماده مذاکره با ایران هستیم| چرا حمله آمریکا به ایران لغو شد؟

پیام ترامپ به ایران از طریق عمان؛ از هشدار درباره حمله قریب‌الوقوع تا مخالفت با جنگ و درخواست مذاکره با تهران | ایران تکذیب کرد

گزینه قطعی نیمکت پرسپولیس؛ آنته چاچیچ!

منبع این خبر، وبسایت www.yjc.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۲۷۲۲۸۷۷ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • کودک سه ساله قربانی بی احتیاطی خانواده
 • ۱۶۰ آلمانی طرفدار داعش ناپدید شده‌اند
 • پیدا شدن جسد 7 کوهنورد در هیمالیا
 • مرگ کودک 3 ساله به خاطر بی احتیاطی خانواده
 • بی احتیاطی خانواده منجر به غرق شدن کودک ۳ ساله شد
 • کشف جسد 7 کوهنورد در هیمالیا
 • هند از کشف جسد هفت کوهنورد در هیمالیا خبر داد
 • نجات 5 نفر در رودخانه برغان ساوجبلاغ
 • نجات پنج هموطن در رودخانه برغان ساوجبلاغ
 • کودک 5 ساله در رودخانه غرق شد
 • کودک 5 ساله در رودخانه روضه‌چای غرق شد
 • بسیاری از اتباع آلمانی عضو داعش ناپدید شده‌اند
 • پیدا شدن جسد زنی در رودخانه
 • غرق شدگی کودک ۵ ساله تبعه افغانی در رودخانه بشار یاسوج
 • تلویزیون های ال جی و سامسونگ از بازار ناپدید شدند!
 • رودخانه بشار یاسوج جان کودک ۵ ساله افغانی را گرفت
 • ۱۷ نفر در سال جاری در رودخانه های استان غرق شدند
 • ‌جسد چهار نفر در رودخانه کرج مفقود شده است
 • سقوط مرد 32 ساله در رودخانه کرج