تین‌نیوز |

‌ مرور وعده‌های سه ماه گذشتهمدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردینشان می‌دهد محمد سعیدنژاد از اول فرودین ماه تا اول تیرماه امسال، پنجوعده داده که مهمترین آنها «ساخت دو پست اسکله نفتی بندر شهید رجاییظرف 18 ماه » بوده است. فهرست وعده‌های سعیدنژاد در ادامه آمده است:

1- ساخت دو پست اسکله نفتی بندر شهید رجاییظرف 18 ماه

معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی گفت: با بهره‌برداری از سه پست اسکله نفتی بندر شهید رجایی مجموع ظرفیت صادراتی مجموعه نفتی به 36 میلیون تن خواهد رسید.

‌محمد سعید نژاد اول تیرماه در حاشیه بهره‌برداری از چند پروژه بندری و دریایی در بندر شهید رجایی در گفت‌وگو با ایسنا،‌ افزود: امروز خوشبختانه عملیات ساخت اسکله نفتی بندر شهید رجایی نیز آغاز شد تا بتوانیم با توجه به طرح‌های توسعه‌ای در حوزه نفت و گاز کشور ملزم به استفاده از ظرفیت‌های جدید در حوزه بندری هستیم که این اسکله یکی از مهم‌ترین برنامه‌های دولت است.

وی با اشاره به اینکه قرار است این اسکله دارای سه پست باشد، تصریح کرد: جمعاً 160 میلیارد تومان مبلغ سرمایه‌گذاری این اسکله است و مجموع ظرفیت صادراتی مجموعه نفتی با بهره‌برداری از این اسکله به 36 میلیون تن خواهد رسید.

سعیدنژاد خاطرنشان کرد: امیدواریم با توانایی که در پیمانکاران داخلی وجود دارد ظرف 18 ماه دو پست اسکله آماده و پست سوم نیز در 24 ماه به بهره‌برداری خواهد رسید.

2- اجرای 18 ماههپروژه تجهیز پایانهدوم بندر شهید رجایی

معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی همچنین در خصوص پروژه تجهیز پایانه دوم بندر شهید رجایی تصریح کرد: مجموع جرثقیل‌های داخلی این پایانه توسط شرکت داخلی منگان ساخته‌شده است.

وی اضافه کرد: عملیات نصب 15 دستگاه جرثقیل امروز آغاز خواهد شد که شامل جرثقیل‌های داخلی محوطه است و تا 5 ردیف کانتینر روی‌هم می‌نشینند و یک کانتینر در بالا می‌تواند حرکت کند و در عرض شش کانتینر را می‌تواند مستقر کند.

سعیدنژاد با اشاره به اینکه تمامی عملیات ساخت این جرثقیل از طراحی تا نصب و راه‌اندازی توسط شرکت داخلی صورت گرفته است، افزود: این موضوع نقش مهمی در صرفه‌جویی ارز و همچنین باز شدن مسیر برای صادرات تجهیزات ساخته‌شده شرکت‌های داخلی است.

وی در پایان گفت: این عملیات که جمع آن 21 میلیون یورو است ظرف 18 ماه یا شاید زودتر از آن حتی تا پایان سال جاری به بهره‌برداری برسد.

3- تعیین اپراتور بندر شهید رجایی؛ به زودی

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی گفت: اپراتور بندر شهید رجایی به زودی تعیین می‌شود که شرکتی داخلی با مشارکت خارجی است.

به گزارش مارین‌نیوز، محمد سعیدنژادمدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی، 10 خرداد در جمع خبرنگاراندرباره اپراتوربندر شهید رجایی توضیح داد: فرایند جذب اپراتور طولانی شده است، اما در آخرین مراحل ارزیابی کیفی بهره‌برداران هستیم و مشارکت آنها شکل گرفته است. آنها درخواست استقرار دادند و ما از آنها نرخ خواسته‌ایم. مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی افزود: بهره‌برداران از ما درخواست مهلت اضافه داده‌اند و ما با آنها همکاری کرده‌ایم، وگرنه کار ما اردیبهشت همین امسال تمام می‌شد. اپراتورها جوینت ایرانی خارجی هستند که طرف خارجی وظیفه تأمین بار از منطقه را برعهده دارد.

4- افتتاح فاز نخست بندر چابهار بعد از انتخابات ریاست جمهوری

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی نسبت به افتتاح فاز نخست بندر چابهار بعد از انتخابات ریاست جمهوری ابراز امیدواری کرد و گفت: افتتاح این بندر با حضور مقامات کشورهای منطقه برگزار خواهد شد.

به گزارش ایسنا، محمد سعیدنژاد نهم اردیبهشت ماه امسال در جمع خبرنگاران با اشاره به آخرین وضعیت بندر چابهار اظهار داشت: هم اکنون بهره‌برداران ارزیابی کیفی شده‌اند و ظرف یک یا دو هفته آینده درخواست ارائه قیمت پیشنهادی از سوی سازمان بنادر و دریانوردی مطرح و پیمانکار نهایی پس از ارزیابی قیمت پیشنهادی انتخاب می‌شود.

وی با بیان اینکه «انتخاب پیمانکار این پروژه کار سخت و حساسی است» گفت: زیرا درآن‌ واحد سرمایه‌گذار خارجی باید در کنار اپراتور داخلی قرار گیرد. از این رو فرایند تبدیل شدن نتیجه کار این دو به ارایه یک کار مشترک ایرانی- خارجی زمان بر بوده و به همین خاطر فرایند ارزیابی به همین دلیل طولانی‌تر شد.

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به سرمایه‌گذاری‌های صورت گرفته در این پروژه بیان داشت: در چابهار بخشی از سرمایه‌گذاری توسطسازمان بنادر و دریانوردی به مبلغ ۳۰۰ میلیون دلار تحت قراردادی با قرارگاه انجام گرفته، همچنین ۴۰۳ میلیون دلار به طور مشترک از محل صندوق توسعه ملی و سازمان بنادر و ۱۵۰ میلیون دلار تحت قرار داد میان سازمان و طرف هندی و ۸۵ میلیون دیگر نیز در قالب قرارداد بین ایران و هند به صورت BOT انجا گرفته است که مجموع آن به حدود ۸۵۰ میلیون دلار می‌رسد.

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی با بیان اینکه وجود شرکت‌های داخلی و خارجی در کنار هم در بندر شهید رجایی فرآیند انتخاب اپراتور فاز اول این بندر را طولانی کرد، افزود: فاز سوم بندر شهید رجایی نیازمند سرمایه‌گذاری ۳۰۰ میلیون دلاری است و فاز دوم آن به سرمایه‌گذاری زیادی نیاز ندارد.

سعیدنژاد با اشاره به زمان افتتاح بندر شهید بهشتی چابهار گفت: افتتاح این بندر قرار بود با حضور مقامات ارشد کشورهای منطقه انجام شود که طبیعتا نیاز به زمان‌بندی و برنامه‌ریزی داشت اما با توجه به مقارن شدن این مراسم با انتخابات ریاست جمهوری به نظر می‌رسد بهترین تصمیم موکول کردن این مراسم به بعد از انتخابات ریاست جمهوری بود.

معاون وزیر راه و شهرسازی یادآور شد: چابهار آماده بهره‌برداری است و بعد از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری افتتاح خواهد شد، بخشی از تجهیزات از محل وجوه نام برده خریداری شده، بخشی دیگر در حال خرید و انتقال و بخشی دیگر در مرحله انعقاد قرار داد قرار دارند. لذا فرایند خرید ما تا پایان سال طول خواهد کشید.

5- تبدیل بندر چابهار به قطب تجاری منطقه طی دو سال آینده

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی گفت: با جذب بیش از یک میلیارد دلار سرمایه داخلی و خارجی برای توسعه و رونق بندر چابهار، این بندر در دو سال آینده تبدیل به قطب تجاری منطقه و استان سیستان و بلوچستان می‌شود.

به گزارش ایسنا، فروردین ماه امسالمحمد سعیدنژاد با اشاره به جذب بیش از یک میلیارد دلار سرمایه داخلی و خارجی برای توسعه و رونق بندر چابهار وتبدیل شدن این بندر به قطب تجاری منطقه و استان سیستان و بلوچستانافزود: در یک سال گذشته سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی سرمایه‌گذاری خود را در بندرچابهار آغاز کرده اند و شرایط لازم برای سرمایه‌گذاری در این بندر اقیانوسی کشور فراهم شده است.

سعیدنژاد تصریح کرد: مهم‌ترین نقش ما در توسعه تجارت دریایی در چابهار کمک به صادرات فولاد و پتروشیمی از این بنادر به بازارهای جهانی است و با بهره‌برداری از اسکله شماره ۵ بندرشهید بهشتی چابهار شرایط مناسب برای پهلوگیری کشتی های بزرگ برای تخلیه و بارگیری کالاهای فله‌ای در این بندر فراهم شده است.

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان این که برنامه ما افزایش ظرفیت بندرچابهار از ۲.۵ میلیون به ۸.۵ میلیون تن در سال است، گفت: با توجه به درخواست‌های شرکت‌های کشتیرانی بزرگ برای تردد به بندر چابهار در آینده شاهد پهلوگیری کشتی‌های بزرگ کانتینری جهان در این بندراقیانوسی کشور خواهیم بود.

منبع: تین نیوز

خبر بعدی:

اسکله‌های گردشگردی دریایی استان بوشهر ۲ برابر شد+فیلم

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر با اشاره به تجهیز اسکله‌های گردشگری دریایی بوشهر گفت: برای ارائه خدمات مطلوب به گردشگران نوروزی اسکله‌های گردشگری دریایی استان بوشهر به ۲ برابر افزایش یافته است. ۲۹ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۶:۰۳ استانها بوشهر نظرات - اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، شبه جزیره بوشهر، شهری بندری در کنار سواحل نیلگون خلیج فارس و مرکز استان بوشهر است که از ظرفیت‌های گردشگری ویژه‌ای برخوردار است.

سواحل زیبا، نخلستان‌های سرسبز و بناهای تاریخی،  استان بوشهر را به مقصدی جذاب برای گردشگری تبدیل کرده است.

علاوه بر مکان‌های دیدنی و طبیعت زیبای شهر، فرهنگ زندگی، میهمان‌نوازی و غذاهای لذیذ بندری هم بخشی از جاذبه‌های بوشهر به‌شمار می‌رود.

گردشگری دریایی یکی دیگر از ظرفیت‌های مهم استان ساحلی بوشهر است که بیشتر اهداف سفر مسافران در ایام نوروز به بوشهر برای بهره جستن از ساحل نیلگون خلیج فارس است.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در بوشهر با بیان اینکه از 10 شهرستان استان بوشهر 8 شهرستان آن بندری است اظهار داشت: در این 8 شهرستان بنادر مختلف در شهرها و روستاها قرار دارد که قابلیت مهمی برای تفریحات دریایی را فراهم کرده است.

سیاوش ارجمندزاده با بیان اینکه امسال توجه ویژه‌ای به توسعه زیرساخت‌های گردشگری دریایی شده است افزود: امسال با سرمایه‌گذاری بنادر و دریانوردی پایانه‌های مسافرت دریایی استان بوشهر تعمیر و بازسازی شد.

وی از افزایش ظرفیت پابانه گردشگری دریایی خبر داد و بیان کرد: برای ارائه خدمات مطلوب به گردشگران نوروزی علاوه بر  تجهیز اسکله‌ها ظرفیت پهلوگیری پایانه‌های گردشگری دریایی استان بوشهر به 2 برابر افزایش یافته است.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر  افزود: برای اسکله‌های قایق‌های تفریحی، اسکله‌های شناور با توافق شهرداری طراحی و اجرایی شده که امکانات لازم برای تفریحات دریایی ایجاد شده است.

گردشگری دریایی در شهرها و نقاط ساحلی استان بوشهر راه‌اندازی می‌شود+فیلم بوشهر|سند گردشگری دریایی استان بوشهر تدوین و تنظیم شود بوشهر| توسعه گردشگری دریایی در اولویت برنامه‌های سازمان بنادر و دریانوردی قرار دارد

ارجمندزاده ایمنی استفاده از گردشگری دریایی را بالا و با کیفیت دانست و تاکید کرد: در این راستا تمام شناورهایی که در طرح گردشگری دریایی مشارکت دارند موظف به ارتقاء ایمنی در تردد دریایی هستند.

انتهای پیام/ ت

R41363/P/S6,53/CT1

مخالفت عضو مجمع با پیوستن به FATF: بگذاریم اگر قرار است خفه شویم دیگران این کار را انجام دهند| پیشنهاد حذف ریاست‌جمهوری از ساختار سیاسی کشور

مردم چرا به خود اجازه می‌دهند در کار مسئولان مملکت دخالت کنند؟!

مجری جدید کودک شو معرفی شد

منبع این خبر، وبسایت www.tinn.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۲۷۲۳۴۲۵ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • فیلم لحظه غرق شدن کشتی در بندر شهید رجایی + فیلم و عکس
 • یک کشتی کانتینری در بندر شهید رجایی دچار سانحه شد/ علت سانحه در دست بررسی است
 • غرق شدن یک کشتی در اسکله بندر شهید رجایی/باند گسترده قاچاق دام به کشور‌های عربی منهدم شد
 • واژگونی یک فروند کشتی کانتینری در بندر شهید رجایی/ تمامی سرنشینان نجات یافتند
 • 14 سرنشین کشتی واژگون شده در بندر شهید رجایی نجات یافتند
 • آخرین جزئیات حادثه کشتی کانتینری در بندر شهید رجایی
 • جزئیات حادثه کشتی باری غرق شده در بندر شهید رجایی/ پرسنل سالم هستند
 • الحاق بنادر و شهر چابهار به منطقه آزاد تصویب شد
 • اولین فیلم از غرق شدن یک کشتی در بندر شهید رجایی
 • واژگونی یک کشتی کانتینری در بندر شهید رجایی/ 3 نفر مصدوم شدند
 • آخرین جزئیات حادثه برای کشتی تجاری در بندر شهید رجایی
 • جزئیات غرق شدن شناور باری در بندر شهید رجایی
 • جزئیات حادثه کشتی کانتینری در بندر شهید رجایی
 • کشتی تجاری ایرانی اسکله رجایی غرق شد
 • عکس لحظه غرق شدن یک کشتی با صدها کانتینر در بندر شهید رجایی + جزییات
 • غرق شدن فروند کشتی تجاری در بندر شهید رجایی
 • یک کشتی تجاری پای اسکله بندر شهید رجایی غرق شد
 • عکس/ غرق‌شدن کشتی باری در بندر شهید رجایی
 • یک فروند کشتی در بندر شهید رجایی غرق شد