خبرگزاري آريا- واکنش ها به جنايت قتل کودکي در يکي از مناطق شهر مدينه منوره در غرب عربستان سعودي، که هفته گذشته رخ داد، در ميان اهالي اين شهر و کاربران فضاي مجازي در عربستان سعودي همچنان ادامه دارد.
به گزارش خبرگزاري آريا، يک شهروند سعودي 40 ساله در جنايتي وحشتناک، کودک سعودي 6 ساله را در برابر چشمان مادرش به قتل رساند.
بر اين اساس، فرد جاني به اين کودک سعودي که «زکريا بدر علي الجابر» نام دارد، راننده اتومبيلي بود که مادر کودک آن را به مقصد مرقد پيامبر اکرم اجاره کرده بود و زماني که فرد جاني پس از فرستادن صلوات مادر کودک متوجه شد وي شيعه است، پس از متوقف کردن اتومبيل اقدام به شکستن شيشه يکي از مغازه ها کرده و با استفاده از يک خرده شيشه گلوي اين کودک 6 ساله را در مقابل چشمان مادرش بريد.
شاهدان قتل اين کودک 6 ساله که به رغم فريادها و تلاش هاي مادر براي درخواست کمک، هيچ کمکي به وي نکردند، اين اقدام را بسيار شوکه کننده توصيف کردند.
نيروهاي امنيتي فرد جاني را بلا فاصله دستگير کرده و او را براي انجام تحقيقات و بازجويي به زندان منتقل کرده‌اند.
گفته مي‌شود مادر کودک مذکور که شاهد اين قتل بوده و بيماري قلبي داشته است، به حالت کما رفته و به بيمارستان منتقل شده است.
پس از اين واقعه رسانه هاي سعودي اقدام به انتشار مطالب و شايعات متعددي در اين خصوص نمودند و همچنان برخي از رسانه ها با انتشار اکاذيب و شايعات قصد در سرپوش گذاشتن بر روي اين جنايت دارند.
اين در حالي است که دستگاه قضايي عربستان مدعي است که فرد جاني از سلامت عقلي برخوردار نبوده است و اين در حالي است برخي معتقدند که چنين توجيهي منطقي به نظر نمي رسد چرا که وي به عنوان يک راننده تاکسي در شهر مدينه فعاليت مي کرده است و داراي گواهينامه رانندگي است و اين نشانگر آن است که وي از تمرکز و سلامت عقلي برخوردار است و انگيزه اصلي وي در ارتکاب چنين جنايتي تنها ريشه در تفکرات وهابي و متعصبانه وي عليه تشيع دارد.
تحليلگران معتقدند که با اين که همچنان پرونده قتل خاشقچي مورد توجه رسانه ها در جهان است قتل فجيع اين کودک 6 ساله اهميت کمتري نسبت به پرونده قتل خاشقچي ندارد.
روزنامه عکاظ سعودي نوشت که اين مادر و پسر خردسالش از منطقه «الأحساء» واقع در شعر عربستان سعودي براي زيارت مسجد النبوي به مدينه منوره آمده بودند. روزنامه اليوم سعودي هم به نقل از «ناصر علي الفايز»، پدربزرگ کودک مقتول نوشت که دخترش (مادر مقتول) در شهر جده مشغول به کار است و براي زيارت به مدينه رفته بود.
پدربزرگ زکريا در مورد حادثه قتل مي‌گويد که قاتل شيشه يکي از مغازه‌ها را شکسته و با آن به سمت وي حمله کرده و گلوي او را بريده است.
کاربران فضاي مجازي نيز با انتشار مطالبي نسبت به اين جنايت واکنش نشان داده اند، يک کاربر توئيتر در اين خصوص نوشته است: آيا نمي داند که مدينه حرم است و هر کس در آن بي حرمتي کند مستحق نفرين خداوند خواهد بود، آيا پيامبر به بريدن گلوي يک طفل هفت ساله راضي است؟ خداوند اين کودک را بيامرزد و با زماندگان وي صبر دهد.
يک کاربر ديگر به نام عبدالله داهم در اين خصوص نوشته است: حادثه بريدن گلوي اين کودک زنگ خطر را براي ما به صدا در آورد و بايد هرچه سريعتر نسبت به شناسايي چنين افراد جاني و با چنين تعصبات و تفکراتي در جامعه عربستان و مداواي آنها اقدام شود.
يک کاربر ديگر که اعضاي خانواده وي از ساکنان خانه اي بودند که در نزديکي محل وقوع جنايت قرار داشت نوشته است که اعضاي خانواده وي که شاهد اين جنايت بودند براي فراموش کردند اين حادثه مجبور به استفاده از قرص آرامبخش شدند.

منبع: خبرگزاری آریا

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

اطاعت از پدر و مادر در تربیت فرزندان

گروه اجتماعی-  پدر و مادر در تربیت فرزندان، وظیفه بزرگی دارند. آنان هستند که شخصیت آینده کودک را مى سازند. نحوه برخورد و تعامل با کودک در ساختن شخصیت او بسیار موثر است، چه اینکه پدر و مادرانی هستند با سهل انگاری و آزادی های بیش از حد موجب تخریب شخصیت فرزند شده و فردی لاابالی به جامعه تحویل می دهند یا والدینی که با سخت گیری های بیش از حد، فرزندی وارد جامعه می کنند با عقده های فراوان. به هر حال امروزه تعادل در تعامل با کودک بر کسی پوشیده نیست.

کودکان باید اطاعت از پدر و مادر را یاد بگیرند

به گزارش افکارنیوز،  کودک اگر بر فرمان پذیرى از پدر و مادر عادت نکند، پندها، راهنمایى ها و دستورهاى اصلاح گرانه و تربیتى آنان را به دیده پذیرش نخواهد نگریست. از این رو مشکلات زیادى براى خود، پدر و مادر و اجتماع خواهد آفرید و ارزش ها را زیر پا خواهد نهاد و تمام قوانین، آداب و رسوم وضع شده و پذیرفته شده از جانب دولت و عرف اجتماع را نادیده خواهد گرفت.  در این رابطه حضرت امام حسن عسکرى علیه السلام فرمودند:  جسارت فرزند بر پدر در سنین خردسالى، او را در سن بزرگسالى به مخالفت با وى خواهد کشانید.

چگونگی نهادینه کردن اطاعت از والدین در وجود فرزندان

تربیت کودک براساس فرمان پذیرى و پیروى از پدر و مادر تلاشى پى گیر از جانب آنان را مى طلبد تا وى را بر این کار عادت دهند; زیرا کودک در این مرحله از زندگى در پى بناى شخصیت و استقلال ذاتى خود است. از این رو به کوشش اضافى پدر و مادر نیازمند است. بهترین ابزار تمرین کودک بر فرمان پذیرى، آن است که احساس عشق و محبت کند. دکتر یسرى عبدالمحسن مى گوید: مهم ترین عواملى که کودک را بر طاعت و فرمانبردارى مساعدت مى کند ... محبت ودوستى اى است که از جانب تمام افراد خانواده احساس مى کند.

بنابراین، اگر کودک از جانب پدر و مادر محبت، دوستى و جایگاه ویژه اى را احساس کند، خواهد کوشید که این جایگاه را به منظور فراهم ساختن رضایت آنان، حفظ کند؛ مهم ترین مصداق رضا، اطاعت از آنان است. رسول خدا(صلى الله علیه وآله وسلم)فرموده است: خدا رحمت کند بنده اى را که فرزندش را بر کارهاى نیک یارى دهد، به سبب احسان، مدارا، آموزش و ادب آموزى به وى.

همچنین فرمودند: خدا رحمت کند کسى را که فرزندش را بر کارهاى نیکش یارى دهد، در حالى که از زشتى هایش مى گذرد و در خلوت خود وخدا برایش دعا مى کن.

بازتاب عشق ورزى پدر و مادر به کودکان

کودکى که در خانواده از محبت و منزلت لازم برخوردار باشد، در انجام فرامین پدر و مادر ـ با آن که استقلال طلبى را دوست دارد ـ هیچ احساس کوچکى و خوارى نخواهد کرد. هم چنین به واسطه همین محبتى که از آن برخوردار است، آمادگى تقلید از رفتار پدر و مادر در وجودش ریشه مى دواند، در نتیجه رفتار آنان بر او بازتاب پیدا خواهد کرد و به خواسته هاى آنان پاسخ مثبت خواهد داد. اگر با کودک به سان یک انسان بالغ و داراى منزلت و مقام برخورد شود، وى به آرامش روحى خواهد رسید و در امور مربوط به خود با پختگى برخورد خواهد کرد، به گونه اى که پدر و مادر از او خشنود باشند. بر این اساس، فرمان پذیرى از پدر و مادر را تمرین خواهد کرد، بلکه به تمام ارزش هایى که از پدر و مادر خود یا از مدرسه و جامعه آموخته است، گردن خواهد نهاد.

بیشتر بخوانید: راه حل طلایی درمان بی قراری های شبانه نوزادان و شیرخواران

 

آیت‌الله اراکی: یک راه این است که انتخابات را ملغی کنیم؛ بگوییم مردم نقشی نداشته باشند و همه از طریق رهبری تعیین شوند| اگر چنین می‌شد،‌ قطعاً خطاها کم‌تر می‌شد| برجام اشتباه بزرگی بود| مدیریت رهبر انقلاب در پرونده برجام، بسیار دقیق و حکیمانه‌ بود| تدیّن «

جنجال عکس نگار جواهریان و رامبد جوان در کانادا

پوستر خوش‌آمدگویی باشگاه الاهلی برای برانکو/عکس

منبع این خبر، وبسایت www.aryanews.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۲۷۲۴۴۱۵ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • سابقه فاجعه‌بار عربستان در اقدامات سرکوبگرانه؛ احکام سنگین سعودی برای شیعیان و تلاش برای اعدام نوجوان ۱۸ ساله
 • بررسی مسلمان بودن فرقه مخالف از نظر برخی علمای شیعه و سنی/ تمام پیروان مذاهب اسلامی مسلمان هستند
 • توییت پسر خاشقجی به مناسبت روز جهانی پدر
 • قاتل زن میانسال20سال بعد از جنایت اعدام شد/ خانواده مقتول هم پیدا نشدند
 • قصاص ۲۰ سال پس از قتل
 • حمله پلیس آریزونا به خانواده یک کودک چهارساله؛ برخورد خشن ماموران پلیس با مادر باردار!
 • عربستان نوجوان شیعه را اعدام نمی‌کند
 • نرم‌افزار «موسوعه فقه شیعه و فقه مقارن» تولید شد
 • رسانه‌ها و اندیشمندان جنایت‌های آمریکا را واکاوی کنند
 • رسانه‌ها و اندیشمندان جنایت‌های آمریکا در جهان را واکاوی کنند
 • قتل زن 24 ساله توسط همسر 50 ساله‌اش
 • ادعای رویترز: عربستان نوجوان شیعه را اعدام نمی‌کند
 • گفت‌وگوی تفصیلی| شیعه انگلیسی و سنی آمریکایی مانع وحدت جهان اسلام هستند/ جانبازان شیمیایی «ندوشه» صدای پایبندی اهل سنت به انقلاب‌اند
 • عقب نشینی عربستان از اعدام نوجوان شیعه؛ مرتجی در سال ۲۰۲۰ آزاد می‎شود
 • قتل پسر ۹ ساله‌ای که می‌خواست دختر باشد
 • ماجرای قتل پسری که میخواست دختر باشد
 • نفوذ سرویس‌های جاسوسی در جریان شیعه انگلیسی/ ظرفیت معنوی و فضای ذهنی مخاطب در تبلیغ لحاظ شود
 • قتل هولناک پسر 9 ساله ای که می خواست دختر باشد
 • قتل ناموسی؛ جنایت به نام دفاع از ناموس