خبرگزاري آريا- کارگردان ابد و يک روز نسبت به بيانات سيد مصطفي ميرسليم کانديداي رياست جمهوري واکنش نشان داد.
به گزارش آريا به نقل از سلام‌سينما، پس از آنکه ميرسليم يکي از کانديداهاي رياست جمهوري در بيانات خود در مناظره روز جمعه از سعيد روستايي و فيلم ابد و يک روز براي بيان حال و هواي فعلي کشور استفاده کرد سعيد روستايي کارگردان اين فيلم در اينستاگرام خود نسبت به اين مساله واکنش نشان داد.
سعيد روستايي (نويسنده و کارگران فيلم سينمايي ابد و يک روز) در صفحه اينستاگرامش نوشت:
چه حالي مي‌شويد اگر سياستمداري در مناظره انتخاباتي از نام شما بهره‌برداري سياسي کند؟ چه حالي مي‌شويد اگر ببنيد کساني از نام شما تير مي‌سازند و به‌سوي دولتي پرتاب مي‌کنند که بر مبناي اصل مدارا، فضا را براي فيلم‌سازي جوانان فراهم کرده است؟
چه کسي به سياستمداران اجازه داده که نام اهل هنر را بي‌محابا بر زبان بياورند؟ آنان که هنرمندان را از اظهارنظر در مسائل سياسي تحذير مي‌دهند، ببينند که چطور سياست‌پيشه‌گان پاي در گليم اهل هنر مي‌کنند؟
وعده بي‌زمان را به فتيله تزوير روشن مي‌کنند و آتش به خرمن دولتي مي‌اندازند که آوار هشت ساله قباحت را به نيروي تدبير از سرمان برداشته. بار ديگر «تکرار مي‌کنم» که امروز نه به دلايل صنفي و شغلي و نه به شوق گرفتن مجوز و پروانه‌اي. بل بنا بر «مصلحت عمومي» رأي خود را به نام حسن روحاني به صندوق مي‌اندازم.

منبع: خبرگزاری آریا

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

ایجاد ۱۵۰ هزار فرصت شغلی در طرح اشتغال روستایی/ماندگاری دلار در کانال ۱۱ هزار تومان

ایجاد ۱۵۰ هزار فرصت شغلی در طرح اشتغال روستایی، بخشش مالیاتی کمکی به تولید نمی کند، پول، چالش اصلی ما برای اشتغال روستایی نیست، رشد ۶۸۱ واحدی شاخص کل بورس در آغاز معاملات، ماندگاری دلار در کانال ۱۱ هزار تومان برخی از اخبار اقتصادی امروز شبستان است.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری شبستان، مهمترین عناوین اخبار اقتصادی امروز (۲۸ مرداد ماه) به شرح زیر است:

سطح اشتغال در روستاها به ۲۵ رسیده است/ایجاد ۱۵۰ هزار فرصت شغلی در طرح اشتغال روستایی

«محمد امید» شب گذشته (27 مرداد) در گفتگوی 18 و 30 دقیقه شبکه خبر سیما درباره اقدامات انجام شده برای توسعه اشتغال در مناطق روستایی کشور با اشاره به اینکه از محل 13 هزار و 300 میلیارد تومان اعتبار طرح اشتغال روستایی، تاکنون 150 هزار فرصت شغلی ایجاد شده است، گفت: این مقدار تسهیلات در مصوبه بودجه لحاظ نشده است و سقف زمانی هم برای آن تعیین نشده است.

 

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری با بیان اینکه سه مرحله از این مبلغ پرداخت شده است، گفت: از 13 هزار و 300 میلیارد تومان مبلغ ابلاغی تا به امروز نزدیک به 9 هزار میلیارد تومان در مناطق مختلف کشور جذب شده است و از این مبلغ اعتبار 200 هزار تعهد اشتغال است ولی توانسته است تاکنون 150 هزار فرصت شغلی ایجاد کند.

 

امید با بیان اینکه این قانون از معدود قانون های تسهیلات اعتباری است که به وسیله مجلس تصویب می شود، ادامه داد: این اعتبار بازه زمانی خاص ندارد و جزئیات آن به این صورت است که از کل  این مبلغ 3 هزار و 500 میلیارد تومان برای ایجاد طرح های اشتغال در اختیار نهادهای حمایتی قرار گرفته است ولی به دلیل اینکه دیر ابلاغ شد این نهادها نتوانستند این مبلغ را در بازه زمانی مناسب منابع را جذب کنند.

 

کلیه مودیانی که تا پایان مهرماه درباره پرداخت اصل مالیات اقدام کنند صد در صد جرایم آنها مورد بخشش قرار می گیرد

«محمد مسیحی» شب گذشته (یکشنبه 27 مرداد) در برنامه تیتر امشب شبکه خبر سیما درباره جزئیات بخشودگی جرائم مالیاتی واحدهای تولیدی با اشاره به اینکه سازمان امور مالیاتی در راستای اقداماتی موثر در سال تولید و حمایت از کالای ایرانی، تصمیماتی را برای حمایت از عمده مودیان مالیاتی و به طور ویژه برای بخش تولید اتخاذ کرده است، گفت: این تصمیمات در قالب بخشنامه ای ابلاغ شده است.
معاون سازمان امور مالیاتی با اشاره به اینکه بر اساس این بخشنامه مقرر شده کلیه مودیانی که تا پایان مهرماه درباره پرداخت اصل مالیات اقدام کنند صد در صد جرایم آنها مورد بخشش قرار می گیرد، گفت: تا پایان سال نیز بر اساس مکانیزم کاهنده این روند ادامه دارد.
وی با بیان اینکه تمام مودیان مالیاتی حقیقی و حقوقی غیر دولتی که تا پایان مهر ماه نسبت به پرداخت بدهی مالیاتی کنند صد در صد جرایم مالیاتی آنها بخشوده می شود، گفت: به تناسب تاخیری که تا پایان سال داشته باشند به ازی هر یکماه برای بخش های تولیدی 2 درصد و برای سایر بخش ها 4 درصد از مالیات کم می شود و این بخشنامه تا پایان سال 98 ادامه دارد.
معاون سازمان امور مالیاتی با تاکید بر اینکه قاعده بازی بر اساس بخشش مالیاتی در راستای عفو و فراهم کردن شرایط برای واحدهای تولیدی و نظام مند شدن قانون مالیات تعریف شده است، افزود: مودیانی که به قانون تمکین می کنند از راستگویی خود منفعت می شوند و آنهایی که اظهارات خلاف قانون دارند و دروغ بگویند بر اساس این بخشنامه ضرر خواهند کرد و قاعده بازی بر اساس صداقت خوداظهاری خواهد بود.
مسیحی برای توضیح بیشتر در این باره به ذکر مثالی پرداخت و گفت: اگر مودیی مالیاتی برای سال 95 داشته باشد اگر اصل بدهی مالیات اعم از مالیات بر ارزش افزوده و مالیات مستقیم را پرداخت کند کلیه جرایم مالیاتی قابلیت بخشودگی صد در صد دارد.

 

بخشش مالیاتی کمک زیادی به تولید نمی کند

«ابوالفضل روغنی» شب گذشته (یکشنبه 27 مرداد) در برنامه تیتر امشب شبکه خبر سیما که به بررسی جزئیات بخشودگی جرائم مالیاتی واحدهای تولیدی اختصاص داشت با بیان اینکه در شرایط بد اقتصادی فعلی، به دلیل نبود نقدینگی و نبود بسترهای مناسب این بخشنامه ها، بخشش مالیاتی کمک زیادی به تولید نمی کند، گفت: بهتر است زمان بیشتری در اختیار فعالان اقتصادی بدهند.رئیس کمیسیون صنایع اتاق بازرگانی با بیان اینکه با توجه به اینکه بخش اقتصادی کشور با مالیات بر ارزش افزوده مشکلاتی دارند، قرار بوده این قانون به صورت 5 سال به صورت آزمایشی تست و شفاف سازی شود، گفت: مالیات از بخش تولید به مصرف کنندگان برگردد اما نه تنها مشکلات برطرف نشده بلکه دولت از این راه درآمد های زیادی به دست آورده است.

 

۱۲۰ هزار فرصت شغلی برای روستاییان در نظر گرفته می‌شود

«محمد امید» شب گذشته (یکشنبه 27 مرداد) در برنامه گفتگوی ویژه خبری شبکه دو سیما درباره اشتغالزایی در روستاها با اشاره به اینکه ۱۲۰ هزار فرصت شغلی برای روستاییان در نظر گرفته می‌شود، گفت: تا این لحظه و براساس آخرین آمار ۹ هزار میلیارد تومان از رقم کل ۱۸ هزار میلیارد تومانی که برای بخش توسعه و اشتغال روستایی در نظر گرفته شده بود جذب شده و ۱۳ هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان آن نیز به بانک‌ها ابلاغ شده است.
معاون توسعه روستایی ریاست جمهوری با بیان اینکه براساس آمار اعلامی بنگاه‌های اقتصادی ۲۱۰ هزار فرصت شغلی را می‌توان با ۹ هزار میلیارد تومان ایجاد کرد، گفت: البته از این رقم ۱۲۰ هزار فرصت شغلی را می‌توان قطعی دانست.
امید با اشاره به اینکه اگر همه مبلغ ۱۸ هزار میلیارد تومان تأمین شود د قاعدتاً امکان ایجاد ۳۰۰ هزار فرصت شغلی در روستا‌ها فراهم می‌شود، تصریح کرد: براساس آمار سال‌های ۹۴ تا ۹۶، سهم نرخ آمار اشتغال روستایی در سبد اشتغال از پنج درصد بیشتر نبوده است و این در حالی است که سال ۹۷، ۲۵ درصد اشتغال کشور به واسطه چنین طرحی در روستا‌ها شکل گرفته است.

 

پول، چالش اصلی ما برای اشتغال روستایی نیست/طراحی مدل برای توسعه روستایی

«محمود عسگری آزاد» شب گذشته (یکشنبه 27 مرداد) در برنامه گفتگوی ویژه خبری شبکه دو سیما درباره اشتغالزایی در روستاها با اشاره به اینکه پول، چالش اصلی ما برای اشتغال روستایی نیست، گفت: البته پول عاملی برای حل مشکل است اما نه به تنهایی.

 رئیس هیأت مدیره بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام (ره) با بیان اینکه در بخش تحقیقات ستاد اجرایی فرمان امام، مدلی برای توسعه روستایی طراحی شد، گفت: در این مدل، روستائیان را به مسائل روستا حساس کردیم و برای رفع مشکلات از طریق روستائیان انگیزه ایجاد کردیم.
عسگری آزاد با اشاره به اینکه از طریق طرحی به نام آسمان، سعی کردیم بر عکس گذشته نگاهی از پایین به بالا داشته باشیم، افزود: در واقع این طرح را می‌توان طرح سرمایه گذاری مردمی عنوان کرد به گونه‌ای که روستائیان به شناخت ظرفیت‌ها و توانایی‌های درون روستایی می‌پردازند و برای رفع مسائل روستایی تلاش می‌کنند.

 

بهره برداری از ظرفیت‌های موجود بهترین راه توسعه روستایی است

«مهران برادران نصیری» شب گذشته (یکشنبه 27 مرداد) در برنامه گفتگوی ویژه خبری شبکه دو سیما درباره اشتغالزایی در روستاها با بیان اینکه بهره برداری از ظرفیت‌های موجود روستایی بهترین راه توسعه روستایی است، گفت: گاهی نباید به دنبال طراحی مدل‌های گوناگون و متنوع گشت و می‌توان تنها با رجوع به توانایی‌های موجود در محل بهترین بازدهی را دریافت کرد.
عضو هیئت علمی موسسه پژوهش‌های برنامه ریزی و اقتصاد کشور با اشاره به اینکه در حال حاضر حدود ۳۰ هزار روستا در سراسر کشور برای ایجاد اشتغال وام دریافت می‌کنند، گفت: آماری مبنی بر مهاجرت معکوس از شهر به روستا ثبت نشده است و می‌توان ساخت و ساز‌های روستایی را عمدتاً به ویلا سازی تشبیه کرد.

 

رشد ۶۸۱ واحدی شاخص کل بورس

شاخص کل بورس و اوراق بهادار امرو (دوشنبه 28 مرداد) سومین روز کاری خود در هفته جاری را با روند صعودی و رشد 681 واحدی و رسیدن در ارتفاع 261 هزار و 673 واحد آغاز کرد.

 

بنابراین گزارش، صبح امروز نمادهای شپنا با 286 واحد، اخابر با 286 واحد، بترانس با 34 واحد و حفاری با 30 واحد بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص کل بورس گذاشتند و در مقابل نمادهاب وبصادر با 19 و نوری با 13 واحد روند نزولی بر شاخص بورس در صبح امروز تاثیر منفی داشتند.

 

نمادهای وتجارت - بانك تجارت،  خساپا – سايپا، ثنوسا - نوسازي‌وساختمان‌تهران، فولاد - فولاد مباركه اصفهان، رمپنا - گروه مپنا (سهامي عام)، وبصادر - بانك صادرات ايران و فاراك - ماشين‌ سازي‌ اراك‌ صبح امروز در لیست پر بیینده های بورس قرار دارند که در میان آنها تنها خساپا – سايپا روند صعودی دارد و باقی نمادها روز خود را با روند نزولی آغاز کرده اند.

 

بنابراین گزارش، فرابورس نیز امروز (28 مرداد) با رشد 10 واحدی و رسیدن در ارتفاع 3 هزار و 520 واحد روز خود را آغاز کرد. نمادهای چكاپا - گروه صنايع كاغذ پارس، سمگا - گروه سرمايه گذاري ميراث فرهنگي،كرمان - س. توسعه و عمران استان كرمان، حريل - ريل پردازسير، دي - بانك دی، وگستر - گسترش سرمايه گذاري ايرانيان و غشهداب - كشت و صنعت شهداب ناب خراسان صبح امروز در لیست پربیینده های فرابورس قرار دارند که در میان آنها سمگا - گروه سرمايه گذاري ميراث فرهنگي و دي - بانك دی روند نزولی دارند و باقی نمادها به رنگ سبز در نمایشگر به نمایش درآمده اند.

 

طلا گرمی ۴۱۷ هزار و ۸۳۸ تومان/دلار ۱۱ هزار و ۶۷۰ تومان

هر گرم طلای 18 عیار امروز (دوشنبه 28 مرداد) 417 هزار و 838 تومان قیمت گذاری شده است و هر انس طلا در بازارهای بین المللی به قیمت 1509 دلار معامله می شود. امروز سکه بهار آزادی طرح جدید 4 میلیون و 170 هزار تومان، سکه بهار آزادی طرح قدیم 4 میلیون و 90 هزار تومان، نیم سکه بهار آزادی 2 میلیون و 130 هزار تومان، ربع سکه بهار آزادی یک میلیون و 330 هزار تومان و سکه یک گرمی 970 هزار تومان معامله می شود.

 

بنابراین گزارش امروز (دوشنبه 28 مرداد) در بازار آزاد دلار 11 هزار و 670 تومان، یورو 13 هزار و 150 تومان، پوند 14 هزار و 300 تومان، درهم امارات 3210 تومان، لیر ترکیه 2130 تومان، یوان چین 1670 تومان، دلار کانادا 8900 تومان، دلار استرالیا 8 هزار تومان ارزشگذاری شده است.

 

این در حالی است که روز گذشته (یکشنبه 27 مرداد) سکه بهار آزادی طرح جدید 4 میلیون و 205 هزار تومان، سکه بهار آزادی طرح قدیم 4 میلیون و 100 هزار تومان، نیم سکه بهار آزادی 2 میلیون و 140 هزار تومان، ربع سکه بهار آزادی یک میلیون و 350 هزار تومان و سکه گرمی 930 هزار تومان ارزشگذاری شده بود و هر گرم طلای 18 عیار 420 هزار و 378 تومان در بازار مبادله می شد./

 

 

 

 

 

 

 

پایان پیام/50

شمخانی: مردم می‌گویند نباید برجام را امضا می‌کردیم!| اگر ایران و آمریکا وارد جنگ شوند، ایران ابزارهای متعددی دارد؛ از جمله جنگ نیابتی

توضیح شهردار قم درباره خارج‌نشینی فرزندانش: آنها سفیران نظام هستند!| زندگی ساده‌ای دارم

فیلم: کار یکی از دختران گروه نینجا به بیمارستان کشید

منبع این خبر، وبسایت www.aryanews.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۲۷۲۴۵۴۶ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • پیام تبریک وزیر اطلاعات به مناسبت عید سعید غدیرخم
 • پیام تبریک وزیر اطلاعات به مناسبت عید سعید غدیر
 • افتتاح ۲۴ پروژه آبرسانی روستایی ایلام در هفته دولت
 • ۳۸۰۰ طرح از تسهیلات اشتغال روستایی در اردبیل برخوردار می‌شوند
 • پوسترهای عید سعید غدیر خم
 • بهره برداری از ۲۴۰ خانه ورزش روستایی در چهارمحال و بختیاری
 • (ویدیو) اجرای رمز آلود سعید فتحی روشن در فینال عصر جدید
 • اقتصاد روستایی در گرو حمایت از اقامت گاه‌های بوم گردی
 • پیام تبریک وزیر اطلاعات به مناسبت عید سعید غدیر خم
 • بوشهر در سرور عید سعید غدیر
 • نخستین بازارچه روستایی شهرستان ری گشایش یافت
 • افزایش خانه های ورزش روستایی در چهارمحال و بختیاری
 • تماس تلفن ثابت به ثابت در سراسر کشور در عید سعید غدیر خم رایگان است
 • ۱۴۳۷ روستایی آذربایجان‌غربی آموزش مهارتی دریافت کردند
 • پیام تبریک فرماندار شهرستان زنجان به مناسبت عید سعید غدیر خم
 • ۸۹ طرح آب فاضلاب روستایی در استان سمنان افتتاح و کلنگ زنی می‌شود
 • سیل به ۱۶۱ روستای استان کرمانشاه خسارت وارد کرد؛ تخصیص ۹ میلیارد تومان برای تأسیسات آب روستایی
 • «سازش» با صدای سعید کرمی منتشر شد
 • عیدانه سیما در عید سعید غدیر خم