بجنورد- مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خراسان شمالی گفت: عضو بازمانده از تحصیل بخش غلامان توانست در مسابقه ادبی کشوری «نامه نامور» شایسته تقدیر شود.

منبع: مهر

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

۳۱ اردیبهشت ۹۹؛ آخرین مهلت ارسال آثار به جشنواره بین‌المللی کتاب سال رضوی

به گزارش ایکنا از خراسان رضوی، در راستای اشاعه و ترویج فرهنگ رضوی، گسترش فعالیت‌های علمی، پژوهشی، ادبی و هنری مرتبط با سیره، زندگی و ابعاد مختلف شخصیت حضرت امام رضا(ع)، شناسایی، تجلیل و حمایت از تولیدکنندگان و پدیدآورندگان آثار برتر علمی، فرهنگی و هنری در زمینه فرهنگ رضوی، گسترش گفتمان تمدن نوین اسلامی جشنواره کتاب سال رضوی همزمان با دهه کرامت آغاز به کار کرد.

این جشنواره شامل هفت بخش و هشت محور تببین شده که در بخش یکم کتاب‌های چاپی با موضوع اصلی شامل امام رضا(ع) و خاندان آن حضرت حضرت امام موسی‌کاظم(ع)، حضرت امام محمد بن علی‌الجواد(ع)، حضرت امام علی بن محمد الهادی(ع)، حضرت امام حسن بن علی العسکری(ع)، حضرت امام حجة بن الحسن المهدی(عج)، حضرت حسین بن موسی‌الکاظم(ع)، حضرت احمد بن موسی‌الکاظم ”شاه‌چراغ“(ع) و حضرت فاطمه معصومه(س) است.

محورهای هشت‌گانه جشنواره کتاب سال رضوی شامل تاریخ و سیره رضوی، علوم و معارف رضوی (اخلاق؛ طب‌الرضا با دو رویکردِ طب قدیم و جدید؛ فلسفه؛ کلام)، زیارت،حرم و اماکن متبرکه، علوم قرآنی و حدیث، فقه و حقوق، روان‌شناسی، علوم‌اجتماعی و علوم تربیتی و آموزشی و فرهنگ و ادب (شعر؛ داستان؛ نمایش‌نامه؛ متن ادبی...) می‌شود که به صاحبان آثار برگزیده در هریک از محور‌های یادشده، تندیس جشنواره، لوح تقدیر و جایزه نفیس اهدا خواهد شد، ضمن اینکه گزینش آثار در دو رده سنی «بزرگ‌سال» و «کودک و نوجوان» انجام خواهد گرفت.

برای این جشنواره موضوعات جانبی شامل گفتمان تمدن نوین اسلامی (بیانیه گام دوم انقلاب؛ نامه مقام معظم رهبری به جوانان اروپا، تمدن‌سازی اسلامی، مقابله با اسلام‌هراسی، تروریسم و مبارزه با آن، حقوق بشر در تمدن اسلامی و تمدن غربی، تولید ملی و استفاده از کالای ایرانی، گفت‌وگو و هم‌زیستی مسالمت‌آمیز با پیروان ادیان؛ اقتصاد اسلامی) در نظر گرفته شده که به صاحبان آثار برگزیده در موضوعات یادشده، تندیس جشنواره، لوح تقدیر و جایزه نفیس اهدا خواهد شد.

بخش دوم جشنواره شامل کتاب‌های دیجیتال و گویا ، بخش سوم شامل پایان‌نامه‌ها و رساله‌های دانشگاهی و حوزوی است که به صاحبان آثار برگزیده در این دو بخش، تندیس جشنواره، لوح تقدیر و جایزه نفیس اهدا خواهد شد.

بخش چهارم شامل آثار چاپ‌نشده رسیده به جشنواره است که به صاحبان آثار برگزیده در این بخش، تندیس جشنواره، لوح تقدیر و جایزه نفیس اهدا خواهد شد؛ ضمن این‌که دبیرخانه جشنواره، آثار برتر را چاپ خواهد کرد همچنین بخش پنجم که بخش ناشران فعال است به ناشران فعال در حوزه فرهنگ رضوی، تندیس جشنواره، لوح تقدیر و جایزه نفیس اهدا خواهد شد. بخش ششم شامل نشریه‌های پژوهشی و ترویجی که در این بخش نیز به صاحبان آثار برگزیده تندیس جشنواره، لوح تقدیر و جایزۀ نفیس اهدا می‌شود.

بخش هفتم جشنواره که بخش بین‌الملل است به صاحبان آثار برگزیده در این بخش، تندیس جشنواره، لوح تقدیر و جایزه‌هایی به شرح زیر اهدا خواهد شد:
جایزه بخش بین‌الملل به بهترین آثار نگارش‌یافته یا ترجمه‌شده به زبان‌های زنده و پرمخاطب جهان در موضوع اصلی امام رضا(ع) و خاندان آن حضرت، جایزه بخش بین‌الملل به بهترین آثار نگارش‌یافته یا ترجمه‌شده به زبان‌های زنده و پرمخاطب جهان در موضوع جانبی (گفتمان تمدن نوین اسلامی) و جایزه «عالِم آل محمد(ع)» به فعال‌ترین ناشر خارجی در حوزه علوم اسلامی و معارف رضوی تعلق می‌گیرد.

در بخش بین‌الملل، امتیازهایی شامل حمایت از چاپ بهترین آثار نگارش‌یافته به یکی از زبان‌های زنده و پرمخاطب جهان در موضوع اصلی جشنواره و حمایت از برترین موسسه‌ها و ناشران نهضت ترجمه معکوس (ترجمه از زبان فارسی به سایر زبان‌ها) در حوزه معارف اسلامی در نظر گرفته شده است.

مهلت ارسال آثار به دوازدهمین جشنواره بین‌المللی کتاب سال رضوی ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ و اختتامیه ۵ تیرماه ۱۳۹۹ است که در طول دوره (از افتتاحیه تا اختتامیه)، آثار رسیده به دبیرخانه، با حضور هیئت داوران، نویسنده، ناشر، زائران، دانشجویان، کتاب‌دوستان و اصحاب رسانه، معرفی و نقد و بررسی و نشست‌های نقد و بررسی آثار نویسندگان خارجی از طریق ویدئو کنفرانس برگزار خواهد شد. آثار دریافتی توسط استادان کارآزموده حوزه و دانشگاه، ارزیابی و داوری می‌شود.

همزمان با برگزاری افتتاحیه و اختتامیه جشنواره، آثار رسیده به دبیرخانه در این دوره و دوره‌های پیشین در قالب برپایی نمایشگاه به نمایش گذاشته خواهد شد.

شرایط ارسال آثار به این شرح است: کتاب‌های ارسالی باید طی سال‌های 1397 تا 1398 منتشر شده باشند. نشریه‌های ارسالی باید طی پنج سال اخیر (1393 تا 1398) منتشر شده باشند. «آثار چاپ‌نشده»، شامل آثار علمی‌پژوهشی، آثار ادبی و دست‌نویس‌های تصحیح‌ و تنقیح‌شده در هر دو موضوع اصلی و جانبی جشنواره است. هر درخواست‌کننده باید سه نسخه از اثر خود را به دبیرخانه ارسال کند .آثار ارسالی، برگشت داده نمی‌شود و ارسال چند اثر از یک فرد پذیرفته می‌شود.

«جایزه نفیس»، شامل کمک‌هزینه سفر حج عمره مفرده (برای رتبه یکم)، کمک‌هزینه سفر به عتبات عالیات (برای رتبه دوم) و کمک‌ هزینه سفر به مشهد مقدس (برای رتبه سوم) است. جایزه «عالم آل محمد(ع)» به مبلغ هزار یورو و «جایزه بخش بین‌الملل» به مبلغ 700 یورو (برای رتبه یکم)، 500 یورو (برای رتبه دوم) و 300 یورو (برای رتبه سوم) است. برای شرکت‌کنندگان در افتتاحیه و اختتامیه جشنواره و نشست‌های نقد و بررسی کتاب، گواهی معتبر علمی داده خواهد شد. تمام برگزیدگان به عنوان مهمان دبیرخانه جشنواره در اختتامیه حضور خواهند داشت. هزینه رفت‌وآمد، اسکان و پذیرایی مهمانان در طول برگزاری جشنواره بر عهده دبیرخانه خواهد بود.

نشانی دبیرخانه دائمی جشنواره مشهد، حرم رضوی، بست شیخ طوسی، کتابخانه مرکزی آستان قدس رضوی و صندوق پستی: ۱۷۷-۹۱۷۳ است. همچنین علاقه‌مندان برای شرکت در این جشنواره می‌توانند آثار خود را به تارنمای library.razavi.ir/ketabsal و همچنین به رایانامه ketabsal@aqlibrary.ir ارسال کنند.

انتهای پیام

پاسخ تهدیدآمیز کریمی قدوسی به نماینده تربت جام

چرا افزایش قیمت دلار، کالاها را گران می‌کند اما کاهش قیمت آن تاثیری بر بازار ندارد؟

اجاره خانه 600 میلیونی برای استراماچونی!

منبع این خبر، وبسایت www.mehrnews.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۳۴۴۱۷۲۱ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • استاندار ایلام: ۲.۰۰۰ کودک بازمانده از تحصیل در ایلام وجود دارد
 • ۱۴۱ هزار کودک در کشور از تحصیل بازماندند
 • اعزام فرهنگیان برگزیده بهبهانی به جشنواره نوآوری در تدریس
 • استاندار ایلام: ۲ هزار کودک بازمانده از تحصیل در ایلام وجود دارد
 • ضرورت برنامه ریزی برای ۲ هزار کودک بازمانده از تحصیل در استان ایلام
 • اعلام زمان‌بندی بخش اول مرحله کشوری مسابقات سراسری قرآن
 • از استقبال اندک ‌تا انحصاری بودن رتبه‌های برگزیده در بزرگترین رویداد قرآنی چهارمحال‌و‌بختیاری
 • آغاز مرحله کشوری مسابقات قرآن در کانون اخبار معارفی رسانه‌ها
 • هزار و صد بازمانده از تحصیل در خوزستان به چرخه آموزش بازگشتند
 • ورود دختران تحصیل‌کرده به حوزه استارت‌آپی/ طرح زن مسلمان اجرایی شود
 • دختران تحصیل‌کرده در حوزه استارت‌آپی ورود پیدا کنند
 • 67 درصد دختران قزوینی تحصیل‌کرده هستند
 • رشد 38 درصدی درآمدهای کمیته امداد استان مرکزی آماده شفاف‌سازی هزینه‌کرد صدقات و وجوهات هستیم
 • دهم مرداد؛ آغاز مرحله کشوری چهل و دومین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم
 • بازگشت ۱۱۰۰ بازمانده از تحصیل در خوزستان به چرخه تعلیم
 • ۸۰ درصد دانشجویان دانشگاه فنی و حرفه‌ای رایگان تحصیل می‌کنند
 • آغاز مرحله کشوری چهل و دومین دوره مسابقات سراسری قرآن
 • ۶ دانشجوی دانشگاه خلیج فارس به مرحله کشوری جشنواره سراسری قرآن و عترت راه یافتند
 • شناسایی 1800 کودک زیر 5 سال مبتلابه سوءتغذیه در استان مرکزی