ایلام-امام جمعه ایلام با اشاره به اینکه رژیم آمریکا و متحدان غربی غیر قابل اعتماد هستند، گفت: فقدان پاسخگویی محکم و انقلابی در برابر عهد شکنی‌های آمریکا نگران کننده است.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام حمد نقی لطفی در خطبه های نماز جمعه اظهار داشت: در برجام فقط امتیاز دادیم و چیزی نصیب کشور نشد، آمریکا نه تنها هیچکدام از تعهدات قراردادی خود را به مرحله اجرا نگذاشت بلکه از همان روزهای آغازین اجرایی شدن برجام تحریم‌های جدیدی را که خلاف نقص صریح برجام بود به تحریم‌های گذشته اضافه کرد.

وی ادامه داد: دستگاه دیپلماسی تدبیر و امید باید بفهمد که رژیم آمریکا و متحدان غربی غیر قابل اعتماد هستند و باید گفتمان امام و رهبری را در برابر تهاجمات آنان به کار گرفته و مواضع قوی و انقلابی در برابر آنها اتخاذ کنیم.

لطفی افزود: نتایج خسارت‌بار مذاکرات هسته‌ای و برجام حاصل این دیپلماسی است و نشان داد غربی ها غیرقابل اعتماد هستند.

امام جمعه ایلام گفت: عدم پاسخگویی محکم و انقلابی در برابر عهد شکنی‌های مکرر آمریکا نگران‌کننده و باعث گستاخی آنها خواهد شد، دستگاه دیپلماسی به جای اعتراض و اقدام لازم در مقابل بدعهدی و گستاخی شیطان بزرگ همچنان بر طبل خالی و فاجعه‌آمیز برجام می‌کوبد.

وی با اشاره به اینکه هرچه ما در برابر دشمن کرنش وضعف نشان دادیم، افزایش دشمنی و خصومت‌ها را مشاهده کردیم، گفت: هر چه قدر که ما نرم عمل کنیم و دیپلماسی لبخند را دنبال کنیم آنها تندتر و خشن‌تر با ما عمل خواهند کرد.

لطفی تصریح کرد: تضعیف روحیه جهاد ایثارگری و انقلابی از توطئه‌های فرهنگی دشمنان خارجی و مزدوران داخلی است، روحیه شهادت طلبی و غرور آفرین ملت بزرگ ایران نماد درخشندگی و بالندگی انقلاب اسلامی و ملت بزرگ ایران و عامل اصلی مقاومت و ایستادگی در برابر، زورگویی و تهدید و تحریم‌های مکرر نظام سلطه است.

ضعیف روحیه جهاد ایثارگری و انقلابی از توطئه‌های فرهنگی دشمنان است

امام جمعه ایلام اضافه کرد: تخریب سپاه پاسداران انقلاب اسلامی خیانت به امام و شهیدان و هم نوایی با دشمنان کینه توز انقلاب اسلامی و امام است.

وی ادامه داد: اظهارات برخی از مسئولان ارشد مبنی براینکه قوی‌ترین کشور در منطقه نباید به عنوان هدف اصلی دنبال شود مغایرت صریح با انقلاب اسلامی و امام رهبری در حمایت از مقاومت اسلامی دارد.

امام جمعه ایلام اضافه کرد: این نحوه موضع‌گیری با اهداف ملی در سند چشم‌انداز ۱۴۰۴ منافع ملی توسعه عمق راهبردی ایران و با امنیت ملی فاصله دارد و تضعیف جنبه‌های بازدارندگی، نظام اسلامی جای بسی تاسف است که جهان اسلام و همه تحلیل‌گران مسائل جهانی و منطقه‌ای،حتی معاندان انقلاب اسلامی اذعان به اینکه قوی‌ترین کشورهای منطقه‌ای دارند. اما در داخل عناصری برای خوش خدمتی به دشمن و تعامل با غرب اقتدار و عظمت انقلاب اسلامی را نادیده می‌گیرند و در واقع چراغ سبز نشان دادن به دشمن بر تحمیل فشارهای دشمن بر ملت ایران است.

بد حجابی عامل اساسی درهم پاشیدگی نظام خانواده در جامعه است

وی ادامه داد: بد حجابی و بی حجابی عامل اساسی درهم پاشیدگی نظام خانواده در جامعه است، یکی از سیاست‌های راهبردی دشمن اشاعه فرهنگ بد حجابی و بی حجابی برای مقابله با ارزش‌های اسلامی و باورهای دینی مردم و نفوذ فرهنگی در مهمترین ارکان جامعه خانواده در محیط خصوصی جامعه اسلامی است.

لطفی تصریح کرد: متاسفانه پروژه وارداتی بد حجابی و بی حجابی توسط برخی از نهادها در داخل ترویج می‌شود و در زمان تبلیغات ریاست جمهوری در ستاد برخی نامزدها و تبلیغات خیابانی، بد حجابی و اختلاط زن و مرد به صورت زننده به اوج خود رسیده بود. متاسفانه از طرف آن نامزد هیچ برخوردی، ولو با تذکر لسانی از این منکر بزرگ جلوگیری نشد. اکنون هم در جامعه و کوچه و بازار شاهد بدترین و زشت‌ترین نوع بد حجابی هستیم.

وی ادامه داد: پروژه مواد مخدر و اعتیاد در راستای نابودی نسل جوان کشور توطئه بزرگ نظام سلطه است، مبارزه با مواد مخدر در ابعاد مختلف باید صورت گیرد. ایران اسلامی یکی از کشورهای پیشتاز و موفق در مقابله با باندهای بین‌المللی قاچاق مواد مخدر و نیروی انتظامی که مسئولیت مستقیم با مواد مخدر دارد دارای کارنامه درخشانی در این مبارزه مستمر است.

لطفی تصریح کرد: در این راستا نیز تاکنون هزاران شهید و جانباز تقدیم انقلاب اسلامی شده است. در مبارزه با مواد مخدر باید در محیط خانه توسط پدران و مادران آغاز شود و همچنین در مدارس ابتدایی، راهنمایی و دبیرستان توسط مدیران و آموزگاران خطر این ماده افیونی گوشزد شود.

منبع: مهر

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

امیر حاتمی: سردمداران رژیم آمریکا ‌‌‌بدانند سپاه پاسداران قدرتمند است

هشتمین ‌اجلاس بین‌المللی امنیتی مسکو با حضور وزرای دفاع، روسای ستاد، فرماندهان عالی نظامی، دفاعی، امنیتی و مسئولان سازمان‌های بین‌المللی از 80 کشور آغاز شد.

امیر سرتیپ حاتمی وزیر دفاع جمهوری اسلامی ایران در این کنفرانس با قدردانی از اهتمام ‌ژنرال سرگئی شایگو وزیر ‌دفاع فدراسیون روسیه‌ در برگزاری این کنفرانس اظهار داشت: ‌این کنفرانس با درک موثر از شرایط حساس بین‌المللی، تمرکز خود را بر مهم‌ترین چالش امنیتی منطقه معطوف کرده و به همین دلیل انتظار می‌رود نتایج و دستاوردهای مثبتی برای امنیت بین‌الملل داشته باشد.

قدرت های غربی توانایی تغییر ادراک خو د در حوزه امنیت را ندارند

وی با بیان اینکه در سخنرانی‌ام در اجلاس هفتم‌ به موضوع انتقال قدرت جهانی از نیمکره غربی به نیمکره شرقی تاکید کردم، افزود: این تغییرات و جابه‌جایی قدرت، با مقاومت‌هایی از سوی قدرت‌های سنتی و به طور مشخص قدرت‌های غربی مواجه است و آنها توانایی تغییر ادراک خود از جمله ادراک امنیتی را ندارند.

وزیر دفاع جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه چنانچه درک بازیگران از امنیت، یک درک صحیح و ناشی از واقع‌بینی و درک حقایق نباشد امید به صلح و امنیت در جهان واهی خواهد بود، تصریح کرد: ‌«امنیت مستکبرانه»، «امنیت خودخواهانه»، «امنیت منفعت‌طلبانه» و «امنیت تحمیلی به ملت‌ها» بخشی از ویژگی‌های درک امنیتی است که پس از جنگ دوم جهانی سعی کرده به تدریج خود را به نظم جهانی تحمیل کند.

امیر سرتیپ حاتمی با بیان اینکه «تحریم و تهدید، تحمیل اراده، باج‌خواهی و اشغالگری، ظلم و بی‌عدالتی» محصول چنین درکی از امنیت است، تاکید کرد: ‌نژادپرستی، استبداد، افراط‌گرایی قومی و مذهبی و تروریسم از آثار و پیامدهای آن به شمار می‌روند.

وی با بیان اینکه با برخی روندهای جهانی، معتقدم تاریخ در حال تکرار است، ادامه ‌داد: غرب یک بار با پیامد مرگبار مماشات در مقابل نژادپرستی و خودخواهی و قربانی شدن میلیون‌ها شهروند اروپایی در جنگ دوم جهانی مواجه شد و اکنون شکل دیگری از نازیسم در ترامپیسم ظاهر شده است.

خلاء تصمیم گیری غرب در برابر امریکا مشوق گستاخی کارگزاران کاخ سفید شده است

وزیر دفاع جمهوری اسلامی ایران با هشدار نسبت به پیامدهای ترامپیسم تاکید کرد: همراهی و سکوت و قرار گرفتن در شرایط «بدون اقدام» و «خلاء تصمیم‌گیری»، به امید اینکه مرور زمان می‌تواند این مشکل را حل کند، ساده لوحی و خوش‌بینی است.

امیر سرتیپ حاتمی با بیان اینکه این نحوه عمل نه تنها گزینه مناسبی در چنین شرایطی نیست بلکه مشوق خودخواهی‌ها و گستاخی بیش از پیش کارگزاران کاخ سفید است، تصریح کرد: تداوم این رویکرد‌ می‌تواند جهان را به نزاعی بدفرجام هدایت کند لذا وقت آن فرا رسیده از ظهور یک هیتلر دیگر در صحنه جهانی جلوگیری شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خطاب به شرکت‌کنندگان در کنفرانس امنیتی مسکو داعش را یکی از محصولات ادراک منفعت‌طلبانه و تجاری‌سازی امنیت دانست و ‌اظهار داشت: با بسیج و فداکاری نیروهای مسلح، دولت و ملت سوریه و عراق و حمایت‌های بی‌دریغ ایران و روسیه، داعش سرزمین اشغالی خود را از دست داد.

افراط گرایان مدعی مسلمانی و نژادپرستی افراطی دو روی یک سکه هستند

وزیر دفاع  جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه ‌تلاش‌های آمریکا برای مدیریت این صحنه و حفظ داعش در صحنه نبرد برای دو تا سه دهه‌ به نتیجه نرسید، گفت:‌ آنها مجبور شدند پایان داعش را اعلام کنند، اما بی‌عدالتی و استکبار و استبداد و اشغالگری پایان نیافته ‌و ‌عوامل‌ ظهور و بروز تفکرات افراطی و تروریسم همچنان فعالیت دارند.‌

امیر سرتیپ حاتمی با بیان اینکه در سخنرانی‌ام در اجلاس هفتم، ضمن بیان برخی مصادیق از ریشه‌های ناامنی در منطقه، تاکید کردم ‌‌که هنوز با نابودی این تفکر فاصله معناداری داریم، افزود:  بسیاری از عواملی که در ایجاد ناامنی و بی‌ثباتی موثر بودند اکنون نیز در روند استقرار امنیت و بازسازی مانع ایجاد می‌کنند.

وزیر دفاع جمهوری اسلامی ایران با محکومیت ‌کشتار مردم بی‌گناه سریلانکا و ‌کشتار بی‌گناهان در مساجد نیوزیلند هشدار داد: افراط‌گرایان مدعی مسلمانی و نژادپرستی افراطی را که عامل چنین کشتارهایی هستند، دو روی یک سکه می‌دانم.

باور ملتها به اینکه حق تعیین سرنوشت خویش را دارند نویدبخش آینده ای روشن برای منطقه است

‌وی با اشاره به ‌آثار تغییرات جدی در منطقه غرب آسیا و سرنگونی رژیم دیکتاتوری وابسته در ایران و استقرار نظام مردم‌سالار دینی تصریح کرد: توقف روند توسعه‌طلبی‌های اشغالگران نژادپرست صهیونیست، افزایش آگاهی مردم منطقه به حقوق اساسی خود، آغاز روند استقلال‌خواهی و بازگشت به دین و باور ملت‌ها و شتاب گرفتن خروج استعمارگران از منطقه از تبعات این تغییرات بوده است.

امیر سرتیپ حاتمی با بیان اینکه همه این تغییرات ‌نویدبخش آینده‌ای روشن و امیدوارکننده برای منطقه است، اضافه کرد: ‌‌ظلم و بی‌عدالتی در نظام بین‌الملل و حاکمیت برخی رژیم‌های استبدادی مورد حمایت قدرت‌های غربی به ویژه آمریکا در منطقه همچنان وجود دارد.

وی در همین زمینه خاطرنشان کرد: هرچند آگاهی ملت‌ها و برافتادن نقاب تزویر و ریا از چهره استکباری رژیم آمریکا، امیدها را به پایان بی‌عدالتی افزایش داده، اما عملکرد محافظه‌کارانه بسیاری از دولت‌ها در مقابل اقدامات یکجانبه و ظالمانه ترامپ و حتی همراهی بخشی از آنها با وی نشان می‌دهد هنوز برای استقرار یک نظام مطلوب فاصله قابل توجهی وجود دارد.

‌ بازیگران مداخله‌گر ‌‌مانعی برای تحقق صلح و امنیت کامل در ‌سوریه و عراق هستند‌        

وزیر دفاع جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه اشغال سرزمین فلسطین و سرکوب مردم این کشور توسط صهیونیست‌ها همچنان ادامه دارد، تصریح کرد: هنوز هسته‌های خاموش تکفیری در عراق یک تهدید برای امنیت این کشور است.

امیر سرتیپ حاتمی با بیان اینکه در سوریه بازیگران مداخله‌گر خارجی همانند آمریکا، رژیم صهیونیستی و برخی کشورهای اروپایی مانعی برای تحقق صلح و امنیت کامل در این کشور هستند، گفت: ‌در حال حاضر ‌هر دو کشور عراق و سوریه نیاز به ‌بازسازی کامل دارند.

‌وی به دیگر ‌‌مصداق بی‌عدالتی در سایر کشورها اشاره کرد و گفت: کشتار مردم مظلوم و بی‌گناه یمن همچنان به دست نیروهای اشغالگر ادامه دارد و در افغانستان همچنان واضاع ناآرام است و سوق دادن داعش به آن کشور، شرایط امنیتی ‌را پیچیده‌تر کرده است.

قدرت‌های منفعت‌طلب جنوب خلیج فارس ‌‌را به زرادخانه تسلیحاتی تبدیل کرده‌اند

وزیر دفاع جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه منفعت‌طلبی برخی قدرت‌های غربی، منطقه خلیج فارس و مشخصا جنوب این منطقه را به زرادخانه تسلیحاتی تبدیل کرده است، تاکید کرد: با پایان حضور داعش در عراق و پاکسازی بخش عمده‌ای از سرزمین سوریه از تروریست‌ها، بازسازی این کشورها آغاز شده و دولت و ملت ایران در این مرحله نیز در کنار آنها خواهند بود.

امیر سرتیپ حاتمی با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران اعتقاد دارد‌ مسائل و مشکلات منطقه از طریق گفت‌وگو قابل حل و فصل است، گفت: جمهوری اسلامی ایران ‌مبتنی بر اصل امنیت تعاملی و اصول سیاست خارجی خود بر توسعه مناسبات با تمام همسایگان تاکید می‌کند.

وی در همین زمینه تاکید کرد: ‌اگر چه تحریم‌های ظالمانه رژیم آمریکا و اقدامات تروریستی آن‌ها علیه اقتصادمان، آسیب‌های بزرگی را به زندگی عادی ملت ایران وارد کرد‌ که هیچ وقت از خاطر آنها نخواهد رفت ولی این شرایط نه تنها خدشه‌ای بر اراده آنها در پیگیری آرمان‌های مقدس‌شان وارد نمی‌کند‌‌ بلکه موجب افزایش انسجام داخلی با برافتادن نقاب تزویر از چهره رژیم آمریکا به ویژه در جریان سیل اخیر شده است.

لحظه‌ای از تامین امنیت ملت ایران ‌کوتاه نخواهیم آمد

امیر سرتیپ حاتمی خطاب به کشورهای یاوه‌گو علیه ملت ایران گفت: ‌به عنوان وزیر دفاع جمهوری اسلامی ایران اعلام می‌کنم لحظه‌ای از تامین امنیت ملت ایران و حفظ استقلال و تمامیت ارضی کشور به رغم یاوه‌گویی‌های رژیم آمریکا و برخی دولت‌های اروپایی که کسب توانایی دفاع از خود توسط ملت ایران را بر نمی‌تابند، کوتاه نخواهیم آمد و به مسیر برحق خود در تقویت بنیه دفاعی در چارچوب دکترین بازدارندگی فعال ادامه خواهیم داد.

وی با بیان اینکه آمال غیر‌انسانی رژیم آمریکا در آسیب رساندن به منافع و رفاه ملت ایران با ادعای به صفر رساندن صادرات نفت ایران را در شرایط دنیای کنونی غیر‌عملی می‌دانم، تاکید کرد: ‌رفاه ملت جزء منافع حیاتی ماست و برای تامین آن و مقابله با تروریسم اقتصادی آمریکا خود را مجاز به استفاده از همه ابزارهای مشروع از جمله ابزار دفاعی می‌دانم.‌

سپاه پاسداران پیشروترین سازمان در مبارزه با تروریسم در منطقه غرب آسیاست

امیر سرتیپ حاتمی با ابراز ‌تاسف ‌از سکوت و همراهی برخی دولت‌ها و محافل بین‌المللی در مقابل هنجارشکنی‌ها و اعمال رژیم مسئولیت‌ناپذیر آمریکا علیه ملت ایران  اظهار داشت: به این کشورها و دولت‌ها هشدار می‌دهم که این سکوت و همراهی تنها گریبان مردم غرب آسیا را نخواهد گرفت بلکه می‌تواند جهان را با عواقب سنگینی همانند جنگ دوم جهانی مواجه کند ‌و پشیمانی پس از واقعه نیز سودی نخواهد داشت.

وی تهیه فهرستی خودسرانه از کشورها و نهادهای قانونی آنها و گروه‌های مخالف سیاست‌های استکباری به عنوان حامی تروریسم و تروریست توسط آمریکا که دولت‌های آزادیخواه و گروه‌های مبارز نیز در بین آنها قرار دارند، را اقدامی بی‌شرمانه و نژادپرستانه دانست و ادامه داد: برای وجدان بیدار بشری درک واقعیت اینکه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی پیشروترین سازمان در مبارزه با تروریسم در منطقه غرب آسیاست و جمهوری اسلامی ایران به عنوان قربانی تروریسم، هرگز اراده پولادین‌اش برای حفظ استقلال و کمک به ملت‌های آزادیخواه سست نشده، آسان است و مخالفت آمریکا به عنوان بزرگ‌ترین رژیم حامی تروریسم با آنها نیز قابل درک است.

سردمداران رژیم آمریکا ‌‌‌بدانند سپاه پاسداران قدرتمند است

وی خطاب به سردمداران رژیم آمریکا با بیان اینکه ‌بدانید سپاه پاسداران قدرتمند است، گفت: ‌زمان آن فرارسیده که نیروهای تروریست فرماندهی مرکزی آمریکا که دستشان به خون هزاران بی‌گناه در منطقه آلوده است، ‌منطقه را ترک کنند و چنانچه دست به اقدام نسنجیده‌ای بزنند با واکنش بسیار شدیدی مواجه خواهند شد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه ‌خواستگاه فکری تروریسم در منطقه رژیم سعودی است، تصریح کرد: این رژیم با حمایت از تروریست‌ها و اعزام تروریست به اقصی نقاط‌ جهان و کشتار مردم مظلوم یمن نامش در کنار حامیان آمریکایی‌شان در تاریخ ثبت خواهد شد.

وزیر دفاع جمهوری اسلامی ایران با توصیه به رژیم سعودی خاطرنشان کرد: لازم آنها در سیاست‌هایشان بازنگری کنند و به آغوش ‌جهان اسلام بازگردند.

وزیر دفاع جمهوری اسلامی ایران در پایان ضمن تشکر مجدد از ژنرال سرگئی شایگو و همکاران و برگزار‌کنندگان این کنفرانس مهم و موثر اظهار امیدواری کرد که این مسیر نتایج مورد انتظار در تحقق امنیت منطقه‌ای را به همراه داشته باشد.

 

شوک قیمت در بازار نفت با تصمیم ترامپ علیه ایران| حالا چه خواهد شد؟

وزیر خارجه آمریکا ایران را تهدید کرد: هیچ معافیت نفتی تمدید نمی‌شود| قدرت ایران در اثر تحریم‌ها کم شده است |می‎خواهیم درآمد نفتی ایران را به صفر برسانیم

زن اماراتی پس از حدود ۳ دهه از کما خارج شد

منبع این خبر، وبسایت www.mehrnews.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۳۴۴۱۷۷۳ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • هشدار ظریف به ترامپ درباره جنگ‌طلبی‌های بولتون و متحدان آمریکا در خاورمیانه
 • ماجرای داغ حمله الکترونیک آمریکا به صداو سیما وسط مناظره های انتخاباتی
 • پذیرفتن FATF در شرایط جنگ اقتصادی یک خیانت بزرگ به کشور است/ تحول محتوایی مردم، محصول کار سپاه در منطقه/ ماجرای داغ حمله الکترونیک آمریکا به صداو سیما وسط مناظره‌های انتخاباتی
 • پذیرفتن FATF در شرایط جنگ اقتصادی یک خیانت بزرگ به کشور است
 • وقتی اعتماد مردم لطمه ببیند بقای انقلاب به خطر می‌افتد
 • امیر حاتمی: ادعای آمریکا ‌در به صفر رساندن صادرات نفت ایران غیر‌عملی است
 • قرار دادن سپاه در لیست تروریستی بزرگترین پارادوکس جهان است/ پذیرفتن FATF در شرایط جنگ اقتصادی خیانت بزرگ به کشور است
 • ادعای آمریکا ‌در به صفر رساندن صادرات نفت ایران را ‌غیر‌عملی می‌دانم/ ‌خلاء تصمیم گیری غرب در برابر امریکا مشوق گستاخی کارگزاران کاخ سفید شده است
 • قرار دادن سپاه در لیست گروه‌های تروریستی، غیر قابل قبول است
 • چرا آمریکا در مقابله با ایران شکست خورد؟/ تهدید ارز ۴۲۰۰ تومانی برای کشور
 • میزان اعتماد مخاطبان به رسانه‌های نوین و سنتی به چه عواملی بستگی دارد؟
 • شکست کمپین فشار حداکثری علیه ایران؛ پایان معافیت‌های تحریم نفتی ایران دشواری‌هایی برای متحدان واشنگتن دارد
 • در داخل متأسّفانه بعضی‌ها غرب را بَزک می‌کنند، نمی‌گذارند افکار عمومی متوجّه بشود که همین دولت‌های ظاهر‌الصّلاح -مثل فرانسه، مثل انگلیس، مثل دیگران- در باطنشان چقدر شیطنت و شرارت وجود دارد
 • نمی‌شودخانه میلیاردی داشت وانقلابی بود/رصد ۳۰جریان ضدارزشی درکشور
 • مصاحبه|افزایش تنش در غرب آسیا با پیروزی نتانیاهو در انتخابات/ افراطی‌ تر شدن جامعه صهیونیستی
 • چه لباس هایی خانم ها را با اعتماد به نفس بیشتری نشان می‌دهند؟
 • چرا آمریکا نمی‌تواند صادرات نفت ایران را صفر کند؟/ همزمانی انتصاب سردار سلامی با ۱۶ اتفاق
 • عراق به دنبال میانجی‌گری بین ایران و عربستان است/ عربستان برای اینکه بازی را نباخته باشد با تمام متحدان ایران مذاکره می‌کند
 • عراق به دنبال میانجی‌گری بین ایران و عربستان است/ عربستان برای اینکه نشان دهد بازی را نباخته با تمام متحدان ایران در حال رایزنی‌ست