الناز حبیبی : " من تا آخر عمر با تو می‌مانم" . این دروغترین حرفی است که در یک رابطه زده می‌شود. تو از کجا می‌دانی تا آخر عمرت باقی می‌مانی؟!

سرویس فرهنگ و هنر مشرق - یک آنونس کوتاه از گفت‌وگوی زهرا داوونژاد با الناز حبیبی در فضای مجازی به بهانه اکران فیلم سهیلا شماره 17 منتشر شده است که بازیگر آن در مقام یک نظریه پرداز اجتماعی می‌گوید:

«الان هیچ کس دلش نمی‌خواهد ازدواج کند، خواستگار و این حرف‌ها هم که دیگر وجود ندارد، شاید من دلم نخواهد هیچ وقت ازدواج کنم. زهرا داوودنژاد  در ادامه از او می‌پرسد:" تو جزء کسانی بودی که قبلا ازدواج کردی و این تجربه را داری، آدمی که نمی‌خواهد ازدواج کند دغدغه‌های جنسی‌اش چه می‌شود؟»

النازحبیبی در پاسخ به این سئوال اشاره می‌کند: «مگر الان همه دارند ازدواج می‌کنند؟ اگر به جای خیلی از کتاب‌های درسی‌مان یکسری چیزهای دیگر برای ادامه زندگی به ما یاد می‌دادند، ما الان خیلی آدم‌های موفق‌تری به لحاظ روانی بودیم. الان ما آقایانی را می‌بینیم که سن بالایی دارند، زن دارند، دوست دختر هم دارند، کمه؟»

مرورگر شما از ویدئو پشتیبانی نمی‌کند.
فایل آن‌را از اینجا دانلود کنید: video/mp4

زهرا داوودنژاد از او می‌پرسد بزرگترین دروغی که در یک رابطه می‌توانیم به هم دیگر بگوییم چیست؟ حبیبی پاسخ می‌دهد:

«من تا آخر عمر با تو می‌مانم" . این دروغترین حرفی است که در یک رابطه زده می‌شود. تو از کجا می‌دانی تا آخر عمرت باقی می‌مانی؟!»

نکته جالب در مورد اظهارات این بازیگر زن این است که او فضای اطراف و افکار فردی‌اش را به کلیت فضای اجتماعی جامعه تعمیم می‌دهد و به صورت مستقیم ترویج خیانت کند. 

این گفت‌وگو به بهانه فیلم سهیلا شماره 17 تهیه شده است، فیلمی که تسری تجرد زنانه بر اساس خواست‌های ساده‌انگارانه را دمل چرکین پنهان جامعه معرفی می‌کند (تحلیل کلی فیلم در اینجا  بخوانید) و نکته جالب ماجرا اینجاست که بخشی از تقصیر تجرد ناآگاهانه در این فیلم متوجه جامعه بانوان است.

الناز حبیبی در آن فیلم بازی نکرده است اما قضاوت خود را که نتیجه زیست و فعالیت در فضای نمایشی سینما و تلویزیون است چگونه می‌تواند به کلیت جامعه تسری می‌دهد؟ جامعه‌ای که طبقه متوسط آن به دلیل معضلات اقتصادی، حتی امکان تامین هزینه‌های خانواده را ندارد و حبیبی تلویحا قبح داشتن روابط فرازناشویی را به شکلی ساده‌انگارانه می‌شکند. اما در تحلیل اظهارات نه چندان باورپذیر حبیبی می‌توان به یک مثل زیبای فارسی مراجعه کرد، از کوزه همان برون تراود که در اوست. در واقع اظهارات حبیبی بازتاب دهنده تفکر رایج اجتماعی در میان اهال سینما و تلویزیون است که هیچ تناسبی با واقعیت طبقه متوسط (طبقه غالب) ندارد.

منبع: مشرق

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

برگزاری جشن ازدواج ۱۶۰ بانوی طلبه در جامعه‌الزهرا(س)

مدیر کل امور طلاب و خانواده جامعه‌الزهرا علیهاالسلام از برگزاری جشن ازدواج «پیوندهای آسمانی» با حضور ۱۶۰ بانوی طلبه نوعروس این مجموعه علمی حوزوی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری شبستان از قم، « ملیحه عرب خزائلی» امروز (چهارشنبه 4 اردیبهشت) در گفتگو با جمعی از خبرنگاران، عنوان کرد: سال گذشته، بحث تشکیل خانواده و ازدواج طلاب در اداره کل امور طلاب و خانواده جامعه‌الزهرا علیهاالسلام کلید خورد و واحد تشکیل خانواده با فرایند تحقیقاتی و پژوهشی دوساله برای اولین بار در حوزه علمیه خواهران شکل گرفت.

 

مدیر کل امور طلاب و خانواده‌ها تصریح کرد: در این اداره، بحث منویات رهبر معظم انقلاب مدظله العالی در واسطه گری در ازدواج‌ها مورد تأکید قرار گرفته و فعالیت‌هایی در این راستا صورت می‌گیرد.

 

عرب خزائلی با اشاره به برگزاری جشن ازدواج پیوندهای آسمانی در جامعه‌الزهرا علیهاالسلام، یادآور شد: سال گذشته اولین جشن ازدواج طلاب جامعه‌الزهرا علیهاالسلام برگزار شد، امسال نیز 160 بانوی طلبه حضوری جامعه‌الزهرا علیهاالسلام به همراه همسران و خانواده‌های خود در جشن ازدواج پیوندهای آسمانی حضور دارند که ازدواج آنها در سال 97 محقق شده و برخی جاماندگان از سال 96 هستند.

 

وی با بیان اینکه این جشن به منظور فرهنگ سازی ازدواج آسان، پایدار و بهنگام شکل گرفته است، گفت: بحث تشکیل خانواده امر مهم و جریان ساز در جامعه اسلامی است و یکی از ظلم‌های عظیم که تمدن غرب برای بشریت ایجاد کرده، کوچک شمردن تشکیل خانواده در اذهان است که این موضوع باعث نگرانی‌های اجتماعی و آسیب‌های اجتماعی شده است.

 

مدیر کل امور طلاب و خانواده‌ها تصریح کرد: دین مبین اسلام بر تحکیم و پویایی خانواده سفارش مؤکد دارد و ما درباره گزینش، انتخاب همسر و موضوع‌های مربوط به ازدواج و تشکیل خانواده سفارش‌های زیادی در منابع دینی میبینیم.

 

وی ادامه داد: ازدواج به هنگام، پویا و پایدار از اولویت‌های اداره تشکیل خانواده جامعه‌الزهرا علیهاالسلام است و انتظار میرود خیران و مسئولان در بحث ازدواج سرمایه گذاری‌های علمی و فکری داشته باشند.

 

عرب خزائلی بیان داشت: متأسفانه امروز بحث ازدواج در کشور ما یک مسئله تشریفاتی و تبلیغاتی شده است اما بحث ازداوج در سیاست‌های فرهنگی باید از اولویت‌های اول باشد.

 

وی اضافه کرد: دوری از هزینه‌های گزاف که در منابع دینی تأکید شده و تحقق منویات رهبر معظم انقلاب مدظله‌العالی سنگ بنای زندگی مشترک بنا خواهد بود و این جشن با این رویکرد برگزار می‌شود تا زوج‌های جوان با آرامش، زندگی ساده زیستی و بهره‌مندی از سبک زندگی اسلامی و تأسی به زندگی شهدا زندگی مشترک خود را آغاز می‌کنند و این از الطاف اهل بیت علیهم‌السلام به ویژه حضرت زهرا علیهاالسلام است.

 

مدیر کل امور طلاب و خانواده‌ها تصریح کرد: در ایامی که مشکلات اقتصادی بر جنبه‌های مختلف زندگی مردم سایه افکنده و جوانان نگران مشکلات اقتصادی زندگی مشترک هستند، جوانان و به ویژه طلاب با گره زدن آغاز زندگی مشترک به مسائل معنوی و با توکل بر خدا پای سفره‌های عقد مینشینند و مرحله ای از زندگی ساده را آغاز می‌کنند که مایه افتخار ما است.

 

عرب خزائلی با اشاره به جشن ازدواج پیوندهای آسمانی، گفت: این مراسم روز پنجشنبه 5 اردیبهشت ساعت 17 تا 19 در تالار بیداری اسلامی برگزار می‌شود.

 

وی افزود: سخنرانی حجت‌الاسلام‌والمسلمین مدنی مدیر جامعه‌الزهرا علیهاالسلام و حجت‌الاسلام‌والمسلمین حبیب الله فرحزاد استاد اخلاق حوزه با موضوع توصیه‌های اخلاقی از جمله برنامه‌های این مراسم است.

 

مدیر کل امور طلاب و خانواده‌ها ادامه داد: مولودی خوانی، پرچم گردانی آستان قدس رضوی برای تبرک و تیمن برنامه، ارتباط مستقیم با حرم مطهر امام رضا علیه‌السلام و اهدای تبرکی آستان قدس رضوی و حرم حضرت معصومه علیهاالسلام به مهمانان از دیگر برنامه‌های این مراسم است.

 

عرب خزائلی عنوان کرد: در این جشن، هدیه‌ای از سوی مدیریت جامعه‌الزهرا علیهاالسلام به مزدوجین اهدا می‌شود، همچنین وام قرض الحسنه و وام به صورت قرعه کشی به شرکت کنندگان تعلق می‌گیرد.

 

وی اظهار داشت: طلاب معقوده ای که در این جشن شرکت کردند، دوره آموزشی دوران طلایی عقد را میگذرانند که پس از گذراندن این دوره هدایا و وام‌های خود را دریافت کنند.

 

مدیر کل امور طلاب و خانواده‌ها یادآور شد: سال‌های گذشته تعدادی جهیزیه از سوی خیرین برای طلاب بی بضاعت داشتیم که امسال هم خواهیم داشت.

 

عرب خزائلی در ادامه به فعالیت مرکز مشاوره جامعه‌الزهرا علیهاالسلام اشاره کرد و گفت: این مرکز با حضور کارشناسان مشاور و متخصص، بحث مشاوره و همراهی طلاب را در دوران انتخاب همسر، دوران عقد و ازدواج به صورت طرح «پیش از ازدواج، حین و پس از ازدواج» دارد که مشاوران به صورت تلفنی و حضوری پاسخگوی طلاب و خانواده‌ها هستند.

 

وی تأکید کرد: ما تأکید بر ازدواج سنتی و ورود خانواده‌ها داریم و این موضوع که خانواده‌ها در بحث خواستگاری و انتخاب همسر برای فرزندان خود ورود داشته باشند و ازدواج‌ها با حضور خانواده باشد، مورد تأکید واحد تشکیل خانواده است، بعد از تشکیل خانواده نیز به صورت پشتیبانی در مرکز و اداره کل امور طلاب و خانواده ادامه خواهد یافت.

 

مدیر کل امور طلاب و خانواده‌ها همچنین به فعالیت مهد کودک جامعه‌الزهرا علیهاالسلام اشاره کرد و گفت: وظیفه بانوان، همسرداری، فرزندآوری و فرزندپروری است که یکی از اقدامات اساسی جامعه‌الزهرا علیهاالسلام، تأسیس مهدکودک شکوفه‌های بهار است و بانوان طلبه با کمترین فاصله مکانی از امکانات فرهنگی و تربیتی مهد کودک استفاده کرده و میتوانند به تحصیل بپردازند.

 

عرب خزائلی عنوان کرد: در معاونت آموزش جامعه‌الزهرا علیهاالسلام، آیین نامه‌های مناسبی برای حمایت از خانواده، فرزندآوری و غیره به تصویب رسیده است که بانوان طلبه میتوانند از این حمایت‌ها استفاده کنند.

 

پایان پیام/414

شوک قیمت در بازار نفت با تصمیم ترامپ علیه ایران| حالا چه خواهد شد؟

وزیر خارجه آمریکا ایران را تهدید کرد: هیچ معافیت نفتی تمدید نمی‌شود| قدرت ایران در اثر تحریم‌ها کم شده است |می‎خواهیم درآمد نفتی ایران را به صفر برسانیم

زن اماراتی پس از حدود ۳ دهه از کما خارج شد

منبع این خبر، وبسایت www.mashreghnews.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۳۴۴۱۸۲۷ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • پایان کار الناز باجلانی و ابریشم ارجمندخواه در وزنه برداری زنان آسیا
 • الناز حبیبی به «شاه ماهی» پیوست
 • برگزاری آیین نکوداشت نجفقلی حبیبی
 • آخرین وضعیت فعالیت انجمن منشیان صحنه سینما/ هیچکس اخراج نشده است
 • ۲ بانوی ایران در گروه B چهارم و پنجم شدند
 • دو بانوی وزنه بردار ایران در گروه B آسیا چهارم و پنجم شدند/ تشویق باجلانی به مناسبت تولدش
 • تیپ بهاری «فریبا کوثری» /عکس
 • آقای رئیس جمهور: هیچکس از دستورات من سرپیچی نمی‌کند!
 • ترامپ: هیچکس از دستورات من سرپیچی نمی‌کند!
 • عیادت علی پروین از حسن حبیبی، سرمربی اسبق تیم ملی فوتبال ایران
 • شاه‌ماهی با حضور الناز حبیبی روی صحنه می‌رود
 • وقتی الناز حبیبی «شاه ماهی» می شود
 • الناز حبیبی به جمع بازیگران «شاه ماهی» پیوست
 • الناز حبیبی با جمع بازیگران «شاه ماهی» پیوست
 • الناز کمپانی در میان هیولاها؛ دختر دو و میدانی کار در دوحه دست خالی ماند
 • دوومیدانی قهرمانی آسیا / الناز کمپانی در مقدماتی ۱۰۰ متر بامانع متوقف شد
 • دوومیدانی قهرمانی آسیا|الناز کمپانی از صعود به دور بعد بازماند
 • توقف کمپانی در مرحله مقدماتی دوی ۱۰۰ متر با مانع
 • یک فرمانده سپاه: اگر با مردم باشیم هیچکس حریف ما نخواهد شد