به گزارش سرویس ورزشی جام نیـوز، درگیری فیزیکی بین علیرضا حقیقی،دروازه‌بان سابق پرسپولیس و علی خطیر معاون باشگاه استقلال به یکی از اصلی‌ترین سوژه‌های اصلی این روزها تبدیل شده است.

 

مهرداد میناوند پایِ ثابت تمام حواشی‌هایی که یک سر آن به پرسپولیس مرتبط است با انتشار پستی حمایت همه جانبۀ خود را از حقیقی اعلام کرد. پیش‌کِسوت باشگاه پرسپولیس مقصر این درگیری را خطیر می‌داند و در اظهار نظر جالب حق او را بدتر از این برخورد می‌داند. نکتۀ جالب توجه در ارتباط با این پست اینستاگرامی، تشکر علیرضا حقیقی از میناوند بود.

 

 

مهرداد میناوند در صفحه شخصی خود نوشته است: «یک گل زدیم ، سه بار دیرک دروازه حریف لرزید.، یک پنالتی مسلم گرفته نشد و آن همه فرصت گل دیگر. پرسپولیس امروز سراپا حمله بود و بعد جریاناتی هدفمند مدعی می شوند که پرسپولیس خوب بازی نکرد هر چند کاپیتان سید جلال خوب گفت که چه جریاناتی در کار است . در جنگ بیرون از زمین برخی ها با هدف های مشخص برای تخریب تیم پرسپولیس دست بکار شده اند و حتی خودشان هم علنی جوسازی می کنند. آنها از طرح هیچ اتهامی دریغ نمی کنند و همه جوره هم چه از نظر برنامه ریزی سازمان لیگ و مسابقات و چه داوری نفع می برند. علنئ همه چیز علیه هت تریک قهرمانی پرسپولیس است اما تلاش می کنند آن را وارونه جلوه دهند چرا که از رقابت با پرسپولیس بیمناک هستند. در چنین شرایطی باز هم می گویم که باشگاه پرسپولیس باید مراقب جنگ بيرون از زمین باشد و در این نبرد پیروز شود و تیم را همه جوره ساپورت کند . الان کوچکترین غفلت جبران ناپذیر خواهد بود. همین که می خواهند به وقت ارائه بهترین بازی هم عملکرد تیم را زیر سوال ببرند خود نشان دهنده خیلی چیزها ست و اینجاست که باید بشدت مراقب بود.»

110

منبع: جام نیوز

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

حساب‌های بانکی فاقد کد شهاب مسدود می‌شوند

بانک مرکزی در سال های اخیر اقدامات فراوانی را برای نظام مند کردن سیستم بانکی انجام داده است و در ادامه این راه طی بخشنامه ای اعلام شده است که حساب‌های بانکی فاقد کد شهاب مسدود می‌شوند.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری شبستان، بانک مرکزی در سال های اخیر اقدامات فراوانی را برای نظام مند کردن سیستم بانکی انجام داده است. ادغام بانک های نظامی، بخشنامه هایی برای کاهش نرخ سود بانکی و تعداد شعب بانکی از جمله این اقدامات است. حالا در ادامه تلاش های بانک مرکزی به عنوان نهاد سیاستگذار در عرصه بانکی؛ بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران در راستای ساماندهی حساب‌های بانکی، تکمیل اطلاعات مشتریان سیستم بانکی، افزایش شفافیت تراکنش‌های بانکی و مبارزه با پولشویی طی بخشنامه‌ای به بانک‌ها و موسسات مالی و اعتباری فعال کشور اعلام کرد تا تمامی خدمات بانکی به سپرده گذاران منوط به دریافت شناسه هویت الکترونیکی بانکی (شهاب) خواهد بود و بر همین اساس بانک‌ها و موسسات مالی و اعتباری باید ضمن قطع خدمات بانکی، حساب مشتریانی که به دلیل نقص در اطلاعات هویتی، کد شهاب برای آن‌ها در شبکه بانکی صادر نشده، مسدود می شود.

 

شهاب یا شناسه هویت الکترونیک بانکی، شناسه ۱۶ رقمی به شمار می‌رود که برای شناسایی مشتریان بانکی به هریک از اشخاص حقیقی و حقوقی اختصاص می‌یابد و شامل تمامی اطلاعات هویتی است که بخش مهم و بازوی اجرای طرح ساماندهی اطلاعات مشتریان به عنوان یکی از کلان پروژه‌های بانک مرکزی تحت عنوان نهاب محسوب می‌شود؛ از جمله مهم‌ترین دستاوردهایی که با راه‌اندازی نهاب ( نظام هویت سنجی الکترونیکی بانکی ) به دست می‌آید تحت پوشش قرار گرفتن سامانه‌های سیستم مدیریت سپرده‌ها، سیستم مدیریت تسهیلات، سیستم ارزی، سیستم‌های بانکداری اینترنتی، سیستم بانکداری همراه، سیستم تلفن بانک و کانال‌ها و مشتریان و اتصال اطلاعات نیروی انتظامی، اداره ثبت شرکت‌ها، ثبت احوال، پست و سایر سیستم‌های حکومتی و بانکی است.

بر اساس بخشنامه بانک مرکزی، بانک‌ها و مؤسسات مالی برای صدور کد شهابی مشتریان، نیاز به در اختیار داشتن اطلاعات هویتی کامل مشتریان دارند؛ بر همین اساس باید نام، نام خانوادگی، کد ملی، شماره شناسنامه، آدرس منزل، شماره تماس، شغل و ...  از مشتریان که برای آن‌ها کد شهاب در شبکه بانکی به دلیل نقص اطلاعات صادر نشده، اخذ شود تا کد شهاب صادر و حساب بانکی به کارکرد ادامه دهد و در غیر این صورت حساب بانکی مسدود خواهد شد؛ همچنین در صورت عدم اخذ کد فراگیر یا فیدا کد برای اتباع بیگانه، کد مذکور باید اخذ شود تا فعالیت حساب بانکی ادامه داشته باشد.

 

در بخشنامه جدید سامانه نهاب که از سوی رییس کل بانک مرکزی به مدیران شبکه بانکی کشور ابلاغ شده است، بانک مرکزی نسبت به برقراری ارتباط برخط با سامانه نهاب به عنوان مرحله جدید عملیاتی سازی سامانه نهاب در بانک‌ها تاکید کرده است؛ در همین راستا بانک مرکزی تاکید کرده از ابتدای اردیبهشت ماه سال جاری علاوه بر مسدود سازی برداشت از حساب اشخاص حقیقی فاقد شناسه شهاب، از هر گونه ارائه خدمت در سامانه‌های ملی پرداخت از جمله ساتنا، پایا، چکاوک و غیره جلوگیری شود.

 

این در حالی است که «عبدالناصر همتی»، رییس کل بانک مرکزی نیز در خصوص مسدودسازی حساب‌های بانکی فاقد کد شهاب اعلام کرده بود که «این اقدام به منظور ساماندهی و ایجاد شفافیت است. بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران به بانک‌ها و موسسات مالی و اعتباری  اعلام کرده باید ارتباط برخط سامانه  را با بروزرسانی زیرساخت‌های فنی برقرار کنند و با اعلام به مشتریان نسبت به تکمیل اطلاعات حساب بانکی مشتریان اقدام شود تا ریسک شهرت ایجاد نشود؛ بر اساس بخشنامه جدید بانک مرکزی ارائه خدمات بانکی به اشخاص حقیقی منوط به داشتن شناسه شهاب عنوان شده و پس از تاریخ اول اردیبهشت ماه بانک‌ها به صورت قانونی امکان ارایه خدمات به مشتریان حقیقی که شناسه شهاب برای آنها تولید نشده نخواهند داشت و حساب بانکی این افراد مسدود می‌شود؛ بر همین اساس مشتریان بانکی که نقص اطلاعات دارند یا کد شهاب برای آن‌ها صادر نشده باید هر چه سریعتر به محل افتتاح حساب برای ارائه اطلاعات هویتی و رفع نواقص به منظور صدور کد شهاب اقدام کنند.»

 

یادآور می شود: نمایندگان مجلس در جلسه 8 اسفند سال گذشته خود و در جریان بررسی لایحه بودجه ۹۸، بندالحاقی سه بند و تبصره ۱۶ را به تصویب رساندند که براساس آن به منظور افزایش شفافیت تراکنش‌های بانکی، مبارزه با پولشویی و جلوگیری از فرار مالیاتی:

 

۱- بانک مرکزی مجاز است ظرف مدت یک ماه پس از لازم‌الاجراء شدن این قانون حساب‌های بانکی اشخاص حقیقی فاقد شماره ملی و افراد حقوقی فاقد شناسه ملی را مسدود نماید.

 

۲- کلیه بانک‌ها و مؤسسات مالی و اعتباری موظفند براساس درخواست سازمان امور مالیاتی فهرست حساب‌های بانکی و اطلاعات مربوط به کلیه تراکنش‌های بانکی (درون بانکی و بین بانکی) مؤدیان را به صورت ماهانه در اختیار سازمان امور مالیاتی قرار دهند.

 

۳- بانک مرکزی با تصویب شورای پول و اعتبار، برای شفافیت تراکنش‌های بانکی به صورت یکسان یا متناسب با سطح اشخاص حقیقی حدآستانه‌ای (سقفی) را تعیین کند و انتقال وجه با مبلغ بالاتر از حد آستانه (سقف) را برای اشخاص حقیقی از طریق کلیه تراکنش‌های بانکی (درون بانکی و بین بانکی) و سایر ابزارهای پرداخت، مشروط به درج «بابت» و در صورت نیاز ارائه اسناد مثبته نماید.

 

اشخاص حقیقی که از حساب بانکی خود استفاده تجاری می‌کنند می‌توانند با دریافت کد اقتصادی و اتصال حساب بانکی خود به کد اقتصادی، از شمول مفاد بند (ج) مستثنی شوند./

پایان پیام/50

شوک قیمت در بازار نفت با تصمیم ترامپ علیه ایران| حالا چه خواهد شد؟

وزیر خارجه آمریکا ایران را تهدید کرد: هیچ معافیت نفتی تمدید نمی‌شود| قدرت ایران در اثر تحریم‌ها کم شده است |می‎خواهیم درآمد نفتی ایران را به صفر برسانیم

زن اماراتی پس از حدود ۳ دهه از کما خارج شد

منبع این خبر، وبسایت www.jamnews.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۳۴۴۱۹۳۰ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • سوت‌های خوش‌یمن برای صدرنشین/ آماری که رای به برد پرسپولیس مقابل سپاهان می‌دهد
 • سوت فینال لیگ به حیدری رسید
 • استان زنجان از امنیت لازم برای سرمایه گذاری برخوردار است
 • پدیده این فصل لیگ قهرمانان آسیا استقلالی است
 • جایگاه زنجان در کنکور قابل قبول نیست
 • اخبار خبرگزاری مهر سنجیده و همراه با نقد سازنده است
 • خبر خوب سایت ازبک برای استقلالی ها
 • مشتريان فاقد کد شهاب سريعتر به شعب بانک مراجعه کنند
 • مشتریان فاقد کد شهاب به شعب بانک مراجعه کنند
 • مصوبه مجلس: کسانی که به تبعیت از تصمیم آمریکا، از ارائه خدمات به سپاه خودداری کنند، مجرم شناخته می‌شوند
 • گزارش کامل طرح مجلس علیه آمریکا
 • مجلس «سنتکام» را تروریست اعلام کرد
 • سوت دیدار پرسپولیس و سپاهان به حیدری رسید
 • مجلس «سنتکام» را تروریست اعلام کرد/ وظایف دولت برای اقدام متقابل
 • اشخاص حقیقی و حقوقی تابع تحریم سپاه توسط آمریکا مجازات می‌شوند
 • دولت باید از کلیه اشخاص حقیقی و حقوقی همکار با سپاه حمایت کند
 • کشورها و اشخاص حقوقی حامی اقدامات آمریکا علیه سپاه مجازات می‌شوند
 • حامیان تصمیم آمریکا مجرم شناخته می‌شوند
 • مربی پیشین پرسپولیس: همیشه گفته‌ام استقلالی هستم