رکنا: رئیس جمعیت هلال احمر گفت: در پرونده یاسین رامین که متهم مالی در پرونده سازمان تدارکات پزشکی هلال احمر است، بازپرسی تمام شده است و حکم دادگاه بدوی یازدهم تیر اعلام می شود.

علی اصغر پیوندی افزود: به شدت به دنبال احقاق حقوق در پرونده های جمعیت هلال احمر هستیم و پرونده رامین را دنبال می کنیم البته حق اعتراض هست ولی کم کم جعیت هلال احمر به حقوقش می رسد.

یاسین رامین متهم پرونده سازمان تدارکات پزشکی با قرار وثیقه ملکی در تاریخ یازدهم اسفند از زندان Prison آزاد شده است. رامین از روز بیست و چهارم مرداد سال 95 به دلیل عجز از پرداخت وثیقه در زندان بوده است.

یاسین رامین مرداد سال 95 به دنبال شکایت جمعیت هلال احمر به دلیل اختلاف حساب با این جمعیت، با حکم قضایی بازداشت شد.

وی به دلیل شکایت سازمان تدارکات پزشکی هلال احمر به دلیل اختلاف حساب در زندان بود و قرار وثیقه 29 میلیارد تومانی برای وی صادر شده بود.

 

اخبار اختصاصی سایت رکنا را از دست ندهید

اعدام در ملاعام برای قاتل پسر 11ساله تهرانی / گفتم بیا کبوترانم را ببین! + عکس

عکس / لحظه تلخ از آب گرفتن 2 جسد از زرینه رود میاندوآب

باو کنید زنم را از چنگم درآورد / این مرد بدون شرط بخشیده شد!

شب امتحان که مهمان خانه مجردی شدم!

رفتارهای امیر آزار دهنده بود / ناچار شدم به رضا فکر کنم!

این مرد آبرویم را برد / من ناچار شدم با لباس ناجور به خیابان بروم!

چشمانم را که باز کردم خودم را در اتاق پسر خاله ام دیدم / او از همه صحنه ها فیلم گرفت!

مرگ ناگوار و تلخ تازه داماد گیلانی هنگام گرفتن سلفی با نوعروسش

لباس های ناجور زن مسافر راننده تاکسی را به وسوسه انداخت / احمد اعتراف کرد + عکس

یک دختر در دام وقیحانه 10 پسر دانش آموز افتاد!

پسر کرو لال 50 نخل را در آبادان آتش زد

تجاوز یک مرد به پسر 13 ساله او را کُشت! + عکس

منبع: رکنا

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

لاریجانی: نگاه مجلس به هلال احمر مثبت است

خانه ملت: علی لاریجانی امروز (چهارشنبه، 4 اردیبهشت ماه) با مسئولان جمعیت هلال احمر دیدار و گفت‌وگو کرد.

لاریجانی، رئیس مجلس شورای اسلامی خطاب به مسئولان حاضر در نشست با بیان اینکه حجم کارهای شما زیاد است، گفت: در حادثه سیل اخیر با تدبیر عمل کردید و فعال بودید و این نشان می‌دهد جمعیت هلال احمر حرفه‌ای، مقید به آداب و همچنین مورد احترام مردم است.

وی ادامه داد: اینکه شما گفتید مردم 130 میلیارد کمک نقدی و 50 میلیارد تومان غیرنقدی کمک کردند، نشانه اعتماد مردم به شما است؛ شما در زلزله کرمانشاه و سیل اخیر به درستی عمل کردید و مورد اعتماد مردم واقع شدید.

لاریجانی با یادآوری اینکه این اعتماد سرمایه مهمی برای شما محسوب می‌شود، ادامه داد: محور و خدمات اولیه شما هستید و فرماندهی واحد باید ایجاد شود اما متأسفانه در حوادث موازی کاری وجود دارد و اگر نظامی ایجاد شود که در حوادث فرماندهی واحد به وجود آید و هلال احمر مسئول کارها باشد، مطلوب است البته این موضوع در قانون ستاد بحران دیده شده و اگر اجرا شود مشکلات حل خواهد شد و با این اقدام کار شما مثمرثمرتر می‌شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی یادآور شد: با توجه به حجم بالای سیل زدگان نیاز است به جمعیت هلال احمر کمک‌های بیشتری شود البته طرحی در کمیسیون برنامه و بودجه مجلس برای کمک به هلال احمر و سایر بخش‌ها در حال بررسی بوده و شما می توانید این موضوع را از طریق غلامرضا تاجگردون رئیس کمیسیون پیگیری کنید.

* نگاه مجلس به هلال احمر مثبت است

رئیس قوه مقننه کشورمان با تأکید بر اینکه نگاه مجلس به هلال احمر مثبت است، گفت: این برای شما پشتوانه محسوب می‌شود؛ در مورد بحث ارزش افزوده تلاش خواهیم کرد تا سریع تر تعیین تکلیف و هلال احمر از بودجه پایدار برخوردار شود.

* ضرورت توجه به آموزش همگانی مدیریت بحران در رادیو، تلویزیون و سریال ها

لاریجانی با تأکید بر ضرورت افزایش خدمات هلال احمر ادامه داد: آموزش همگانی مدیریت بحران باید در رادیو، تلویزیون و کانال‌های مختلف و سریال‌ها مورد توجه قرار گیرد.

رئیس مجلس شورای اسلامی در مورد استخدام نیروهای هلال احمر گفت: باید برای استخدام نیروها چاره‌اندیشی کرد البته دولت برای استخدام مشکل دارد در این رابطه می توان برای تحت پوشش قرار دادن آنها زیر نظر تأمین اجتماعی اقدام کرد البته تأمین بار مالی آن باید مورد توجه قرار گیرد؛ ما تلاش خواهیم کرد از شما حمایت لازم را داشته باشیم.

* پیوندی: سیل اخیر تبدیل به سیل همدلی و مهربانی شد

در ادامه این نشست علی اصغر پیوندی، رئیس جمعیت هلال احمر از حمایت های لاریجانی از جمعیت هلال احمر قدردانی کرد و گفت: از رهنمودهای شما در سال جدید برای پیشبرد اهداف استفاده می کنیم.

وی با بیان اینکه در حوادث ما 5 محور مانند امداد و نجات، درمان، تغذیه و اسکان اضطراری و همچنین دخالت روحی و روانی را مورد توجه قرار می دهیم، افزود: در این فضاها تلاش می کنیم مردم را به همدردی و کمک به دیگران تشویق کنیم؛ درست است که سیل اخیر خسارات زیادی در بر داشت و حدود 78 نفر جان خود را از دست دادند، اما تبدیل به سیل همدلی و مهربانی شد.

* رکورد کمک های مردمی در سیل اخیر شکسته شد

رئیس جمعیت هلال احمر ادامه داد: همدلی و رفاقت نه تنها در داخل کشور بلکه در خارج و سایر کشورها نیز جلب شد و خوشبختانه رکورد کمک های مردمی در سیل شکسته شد به گونه ای که در زلزله کرمانشاه 63 میلیارد تومان به هلال احمر کمک شد ولی در سیل اخیر 130 میلیارد تومان کمک نقدی و 50 میلیارد تومان اجناس و لوازم ضروری جهت کمک به سیل زدگان تحویل هلال احمر شد.

پیوندی با بیان اینکه وضعیت استان های سیل زده قابل قبول است، گفت: مشکلات حاد استان گلستان حل شده، لرستان در مرحله انتهایی ریکاوری و بازسازی است و در خوزستان مشکلاتی وجود دارد که نیروها در حال تلاش برای رفع آنها هستند.

وی با اشاره به مشکلات پساسیل خطاب به لاریجانی ادامه داد: در این رابطه با مشکلات روحی و روانی، بیکاری و تبعات خاصی برخورد خواهیم کرد که امیدواریم با دستورات و تاکیدات شما از آنها پیشگیری شود.

* در سیل بالغ بر 130 میلیارد تومان از منابع داخلی هلال احمر را هزینه کردیم

رئیس جمعیت هلال احمر با یادآوری اینکه در سیل بالغ بر 130 میلیارد تومان از منابع داخلی هلال احمر را هزینه کردیم، گفت: ذخایر انبارهای ما رو به اتمام است و در صورت وقوع حادثه ای دچار مشکل می شویم. همکاران در رابطه با امداد هوایی و با وجود تمامی مشکلات و قطعاتی که به صورت دسته دوم و سوم از دلالان می گیریم رکورد خوبی زدند در این رابطه تاکنون به دلایل واهی موفق نشدیم هلی کوپتر در بحث امداد هوایی داشته باشیم که انتظار می رود با کمک مجلس این مشکلات رفع شود.

پیوندی ادامه داد: متاسفانه به دلیل تحریم ها نتوانستیم کمک های نقدی خارجی را به دلیل مسدود شدن حساب ها داشته باشیم و باید مسیر مشخص قانونی برای جذب این کمک ها تعریف شود؛ 15 کشور مانند ترکیه، ارمنستان، عراق، آذربایجان، آلمان، سوئیس، امارات، عربستان، پاکستان و هند بخشی از کمک های غیرنقدی خود را ارسال کرده و مجدد در حال کمک رسانی هستند.

وی با تاکید بر اینکه در سال 98 با توجه به اقبال عمومی به دنبال افزایش اعتماد عمومی هستیم، خطاب به دکتر لاریجانی گفت: شما می توانید در نزدیک کردن مردم به جمعیت هلال احمر کمک کنید، زیرا کار جمعیت داوطلبانه است و دولت ها وظایف خاص خود را دارند و ما هم باید برای کاهش بار دولت کمک کنیم و این واقعیتی است که دولت به تنهایی نمی تواند تمامی مشکلات را حل کند، بنابراین باید اعتماد عمومی را افزایش داد و مجلس می تواند در این باره به ما کمک کند.

* به دنبال نهادینه کردن آموزش همگانی هستیم

رئیس جمعیت هلال احمر با تاکید بر ضرورت توجه به آموزش های همگانی مدیریت بحران یادآور شد: باید حرکت جهادی ملی همسو داشته باشیم، ما به دنبال نهادینه کردن آموزش همگانی هستیم، زیرا اگر مردم آموزش ببینند می توانند به ما کمک کنند؛ آموزش همگانی سرلوحه کار ماست و اعتبارات خوبی برای آن اختصاص دادیم، البته لازم است تاکید بیشتری روی این مهم شود.

پیوندی با یادآوری وجود 2 میلیون داوطلب در جمعیت هلال احمر بر لزوم ساماندهی آنها تاکید کرد و گفت: با جمعیت 81 میلیونی انتظار داوطلب بیشتری داریم. از کمک مجلس برای تجهیز ناوگان امداد هوایی و تخصیص اعتبارات قدردانی می کنیم، انتظار می رود با کمک مجلس راه های نرفته را طی کنیم.

وی با یادآوری اینکه از موضوع گسترش برنامه جذب جوانان غفلت کرده ایم، تصریح کرد: با هزینه اندک می توان آنها را جذب کرد و این در برنامه های ما قرار دارد.

رئیس جمعیت هلال احمر ادامه داد: انتظار می رود با توجه به هزینه های جمعیت و وظیفه ذاتی ما که تجهیز و بروزرسانی امکانات است، بتوان از منابع صندوق ذخیره ارزی بهره مند شویم.

پیوندی با بیان اینکه حدود 50 هزار امدادگر در جمعیت هلال احمر فعالیت می کنند، گفت: این تعداد در 589 پایگاه امداد و نجات به شکل داوطلبی مشغول هستند، البته مبلغ ناچیزی حدود 500 یا 600 هزار تومان به آنها پرداخت می شود. این نیروها بیمه ندارند و استخدام هم نیستند، انتظار داریم مجلس به ساماندهی و تعیین تکلیف آنها توجه کند.

وی از تلاش‌های لاریجانی و مجلس برای بهره مندی جمعیت هلال احمر از ارزش افزوده قدردانی کرد.

شوک قیمت در بازار نفت با تصمیم ترامپ علیه ایران| حالا چه خواهد شد؟

وزیر خارجه آمریکا ایران را تهدید کرد: هیچ معافیت نفتی تمدید نمی‌شود| قدرت ایران در اثر تحریم‌ها کم شده است |می‎خواهیم درآمد نفتی ایران را به صفر برسانیم

زن اماراتی پس از حدود ۳ دهه از کما خارج شد

منبع این خبر، وبسایت www.rokna.net است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۳۴۴۲۹۳۱ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • برگزاری نشست مشترک کارکنان ایرانسل و رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر ایران
 • امیدواری برای توقف حکم حبسِ جعفر عظیم‌زاده
 • سکته هم‌زمان محکومان پرونده بانک سرمایه/ اعلام حکم هدایتی تا قبل از رمضان
 • نمی‌دانم چرا سه متهم بانک سرمایه همزمان سکته کردند/ حکم حسین هدایتی صادر شد
 • سه متهم بانک سرمایه همزمان سکته کردند/ حکم حسین هدایتی صادر شد
 • ارسال محموله کمک‌های مردمی جمعیت هلال احمر به سیل زدگان
 • برتری حراست نیروگاه رامین اهواز در کشور
 • نقشه شوم زن و شوهر گلخانه‌دار برای اخاذی از مرد ثروتمند/ پاسخ خونین پسر تهرانی به مادر و خواهر اوکراین نشین/ اخاذی از طریق اپل آیدی گوشی‌های آیفون
 • چهره های مشهور ایرانی متولد 4 اردیبهشت + تصاویر
 • خانم بازیگر: پوشش چادر را در کارهایم بسیار دوست دارم
 • چه کسانی بیشترین حقوق را می‌گیرند؟/سعید قاسمی با شکایت سپاه و هلال احمر احضار شد/ماجرای مواجه جالب چند دانشجو با سردار سلامی/توضیح دفتر رئیس‌جمهور درباره لغو برنامه‌های روحانی/شایعه خروج سردار نصیری از کشور تکذیب شد
 • باز نشر گفتگوی پسر طیب: پدرم به عَلَم گفت جرأت داری عکس خمینی را بردار
 • واکنش پسر بازیگر معروف به سوالی غیرمنتظره +فیلم
 • آیا اذن شوهر برای فعالیت در فضای مجازی لازم است؟
 • جشن تولد زانیار خسروی بازیگر و خواننده مشهور پاپ +تصاویر
 • آخرین جزئیات از پرونده دادگاه حسین هدایتی
 • بازیگر مشهور: دونالد ترامپ فریبکار و دروغگو است
 • نظر رهبر انقلاب درباره اذن شوهر برای فضای مجازی
 • آخرین جزئیات از صدور حکم حسین هدایتی