علی محمد آزاد (متولد ایلام) استاندار پیشین استان سیستان و بلوچستان و استاندار پیشین استان همدان در دولت دهم و استاندار پیشین استان ایلام در دولت نهم بود. همچنین در شهرستان‌های مهران و دره‌شهر فرماندار بوده‌است.

وی رئیس ستاد بسیج اقتصادی استان ایلام، رئیس ستاد بازسازی مناطق جنگی استان ایلام و معاونت عمرانی استانداری را هم در کارنامه خود ثبت کرده‌است.

فرزند استاندار سابق

فرزند وی، امیرحسین آزاد، در اسفند ۱۳۹۷ و تنها در سن ۲۲ سالگی برای پرونده تعاونی‌های البرز ایرانیان و ولیعصر که در مجموع ۱۴۰۰ میلیارد تومان اختلاس و با ۹۱۰۰۰ نفر شاکی (۶۰۳۶ پرونده شکایت ثبت شده) با عنوان اتهامی اخلال عمده در نظام اقتصادی کشور در دادگاه حاضر شده‌است.

امیر حسین آزاد قبل از فعالیت در تعاونی البرز ایرانیان شرکت سخت افزاری داشته و بعد در تهران در شرکتی مشغول به کار می‌شود و حسب اظهارات خود بعد از گذشت زمانی، وارد تعاونی البرز ایرانیان شده است.

داماد استاندار فعلی

امیر حسین آزاد، داماد «فریدون همتی» نماینده پیشین مجلس و استاندار فعلی هرمزگان است.

فریدون همتی (متولد ۱۳۳۹ در ایلام) سیاستمدار ایرانی و استاندار هرمزگان در دولت دوازدهم ایران است.  وی پیش از این استاندار قزوین (از آبان ۱٣٩۴ تا شهریور ۱۳۹۶) در دولت یازدهم بود .وی دارای مدرک تحصیلی دکترای مدیریت بازرگانی از دانشگاه شهید بهشتی است. او همچنین مشاور ارشد وزیر کشور عبدالرضا رحمانی فضلی است. وی سابقه مدیرکلی صداوسیمای مرکز ایلام و آذربایجان غربی را در کارنامه دارد.

فریدون همتی نمایندهٔ حوزهٔ انتخابیهٔ ایلام، ایوان، شیروان، چرداول و مهران در دورهٔ هفتم مجلس شورای اسلامی بوده‌است.

موسسه آرمان البرز ایرانیان هیچ ارتباطی به بنده ندارد

فریدون همتی در پاسخ به سوالی درخصوص فضاسازی جمعی از سپرده گذاران موسسه آرمان البرز ایرانیان افزود: موسسه آرمان (البرز ایرانیان) هیچ ارتباطی به بنده ندارد و من جز یک شغل دولتی از ابتدای شروع خدمت تاکنون در هیچ جا نه عضو هیات مدیره بوده ام و نه سهام داشته ام و حتی در بورس کشور نیز سهامی ندارم.

وی اضافه کرد: متاسفانه در جریان تجمع برخی از سپرده گذاران این مجموعه که با ورود و تحریک برخی افراد با اغراض شخصی و سیاسی صورت گرفته است به دلیل وجود رابطه فامیلی (سببی) یکی از مدیران این مجموعه با بنده برای ایجاد فشار با توجه به موقعیت اینجانب و به منظور تخریب، عده ای دست به تهمت و افترا می زنند.

مؤسسه البرز ایرانیان در سال ۷۸ و به عنوان مؤسسه امیرالمونین با سرمایه ۷ میلیون و ۵۰۰ هزار ریال ازسوی ثبت اسناد و املاک اشرفیه و تعاونی ولیعصر در سال ۸۸ با سرمایه اولیه ۶ میلیون ریال تأسیس شده‌اند.

دادگاه موسسه تعاونی البرز ایرانیان

نماینده دادستان در ادامه قرائت کیفرخواست متهمان پرونده تعاونی البرز ایرانیان به اعمال نفوذ متهمین در برخی استان‌ها اشاره و اظهار کرد: متهمین که در برخی استان‌ها مثل کرمانشاه، ایلام و همدان شعباتی از موسسه را افتتاح کرده بودند با فشار به مراجع انتظامی استان‌ها مثل ایلام از پلمب شعب جلوگیری می‌کنند.

وی ادامه داد: قریانی در رابطه با اعمال نفوذ خود در راستای ادامه فعالیت‌های موسسه گفته است که ما می‌دانستیم اگر در استان‌هایی مثل تهران شعبه افتتاح کنیم قطعاً مدیران استانی جلوی ما را خواهند گرفت بنابراین در استان‌هایی که اعمال نفوذ داشتیم ادامه فعالیت دادیم.

نماینده دادستان تهران در ادامه به اقدامات غیر قانونی متهمین در جهت راه‌اندازی موسسات پرداخت و گفت: در تاریخ اول اردیبهشت ۱۳۹۰ قراردادی با موضوع فروش بخشی از سهام البرز ایرانیان از طرف آقای علی ابراهیم بایی سلامی پیشنهاد می‌شود. پس از آن در تاریخ اول مهرماه ۱۳۹۰ مجددا همین قرارداد منعقد می‌گردد با این تفاوت که فروش تمام سهام موسسه از سوی علی ابراهیم بایی سلامی به آقای آزاد پیشنهاد می‌گردد.

وی افزود: حسن قربانی در این باره در اظهارات خود گفته است بنده در انعقاد قرارداد اول مبلغ ۳۰۰ میلیون تومان را با آقای بایی سلامی پرداخت کردم، اما این فرد هر بار طمع می‌کرد و مبلغ بیشتری را می‌خواست که نهایتا در اواخر سال ۹۰ قراردادی به ارزش یک میلیارد تومان توسط آقای آزاد با اقای علی ابراهیم بایی سلامی منعقد شد و قرارداد قبلی من با این فرد فسخ گردید.

نماینده دادستان افزود: نکته مهم این است که پس ازاین قرارداد نامه‌ای از سوی آقای رحمانی زاده مدیر عامل تعاونی البرز ایرانیان به قائم مقام بانک مرکزی زده می‌شود تا مجوز‌های لازم را اخذ کنند و بعدا معلوم می‌شود که امضای آقای رحمانی زاده توسط متهمین جعل شده است.

وی درباره اعمال نفوذ برخی از افراد در این باره گفت: در این خصوص مکاتباتی وجود دارد که نشان می‌دهد برخی افراد توانسته اند با اعمال نفوذ کار‌های این موسسه را پیش ببرند، مثلا در تاریخ ۲۳ خرداد ۱۳۹۰ فریدون همتی که اکنون استاندار هرمزگان است با آقای رحمانی ارتباط داشته و مکاتباتی باهم دراین خصوص انجام داده‌اند.

نماینده دادستان گفت: در یکی از این مکاتبات اینگونه آمده است که ادغام موسسه البرز ایرانیان با موسسه فردوسی بلامانع است و این مجوز و نامه دستمایه‌ای برای ادامه اقدامات مجرمانه متهمین می‌شود.

وی گفت: آقای امیرحسین آزاد در رابطه با ارتباطاتی که با افراد ذی نفوذ داشته است می‌گوید من با آقای همتی نزد آ‌قای پور محمدی نرفتم، چون من صرفا یک راننده بودم و او را به مقصد رساندم.

این متهم (آزاد) در رابطه با اعمال نفوذ همتی می‌گوید، چون جلسه آن‌ها دوستانه بود و در رابطه با مسائل روز بود منعی برای حضور من در آن جلسه وجود نداشت و من می‌توانستم در جلسات آن‌ها شرکت کنم، البته قریانی معتقد است که اظهارات آقای آزاد کذب است و او با اعمال نفوذ توانسته است امضا‌ها را جعل کند.

نماینده دادستانی گفت: قریانی گفته به خاطر ارتباطاتی که آقای آزاد در ایلام داشت این استان را انتخاب کردیم، چون او این استان را به ما برای کار پیشنهاد داده بود و در آنجا مدیران استانی نمی‌گذاشتند موسسات استانی پلمب شوند. به عنوان مثال دوست فریدون همتی از افراد ذی‌نفوذ در وزارت اطلاعات بود و ما از طریق او به مراجع انتظامی فشار می‌آوردیم و یا اینکه در استان ایلام برادرزاده امام جمعه ایلام به ما معرفی شده بود تا با ما در موسسه فعالیت داشته باشد و همه این‌ها باعث می‌شد که ما بتوانیم از این افراد در جهت اعمال نفوذ خود استفاده کنیم.

وی بیان کرد:همچنین متهم گفته محمد علی رضایی، فردی بود که با مسئولان انتظامی در سطح گسترده ارتباط داشت و این باعث می‌شد بتوانیم فعالیت‌های خود را در استان ایلام ادامه دهیم.

نماینده دادستان توضیح داد: متهمان با دور زدن قانون و با استفاده از حساب‌های شرکت البرز ایرانیان مبالغ را به حساب خود واریز میکردند. از قریانی پرسیدیم چرا بعد از دستور قضایی اقدامات خود را متوقف نکردید که گفته ما مشاورین درستی نداشتیم. با اولین دستور قضایی برای توقف جذب سرمایه میترسیدیم سپرده گذاران هجوم بیاورند.

وی افزود: قریانی در تحقیقات گفته در سال ۹۲ ابلاغ به ما رسید، اما به علت فعالیت بقیه موسسات به کار ادامه دادیم. متهمین سعی داشتند اطاله دادرسی ایجاد کنند و با استفاده از رانت و نفوذ در دولت تقاضای صدور مجوز فعالیت بانکی را از شخصی مطرح داشتند که موفق به دریافت آن می‌شوند. تعاونی ولیعصر در سال ۸۸ تاسیس شده و قدیانی از بدو تاسیس با این تعاونی آشنا شده و به همراه امیرحسین آزاد در راستای جذب سرمایه از البرز ایرانیان توفیق بیشتری داشته است. برحسب تحقیقات، روش کار قدیانی به این صورت بوده است که افراد معتبر را به کار می‌گرفت و آن‌ها کارمندان حقوق بگیر او بودند بدون اینکه از ماهیت کار‌های آن‌ها اطلاع پیدا کنند.

نماینده دادستان گفت: حسن قدیانی منافع بسیاری از طرق جذب سپرده مردم به دست آورده و بعد از خاتمه فعالیت در البرز ایرانیان، مبادرت به اقدامات مجرمانه در تعاونی ولیعصر کرده و اطلاعات نشان می‌دهد وی وجوه را از موسسه البرز ایرانیان خارج و به تعاونی ولیعصر می‌برده است.

منبع : خبرگزاری تسنیم ، ایرنا و میزان

منبع: ساتین

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

‌ دوره های آموزشی موسسه ماهان/دکتری مدیریت

پس با در اختیار داشتن منابع دکتری مدیریت می توانید بهترین نتیجه را دریافت کنید.

منابع دکتری مدیریت

در این بخش قصد داریم به معرفی تمامی منابع دکتری مدیریت بپردازیم اما فراموش نکنیم که کیفیت مطالعه تعیین می کند که آیا می توانید در کنکور دکتری مدیریت موفق شوید یا خیر. پس در انتخاب نوع مطالعه منابع دقت کنید و با افرادی که قبلا در آزمون دکتری موفق بوده اند خصوصا رتبه برتر آزمون دکتری سال گذشته مشورت کنید. در ذیل به تمام منابعی که یک داوطلب کنکور دکتری مدیریت باید آنها را مطالعه کند پرداخته می شود:

آمار و کاربرد آن در مدیریت: آمار در اقتصاد و بازرگانی، محمد نوفرستی، نشر رسا، آمار و کاربرد آن در مدیریت، عادل آذر، منصور مؤمنی و سعید جعفری، آمار و احتمالات، عادل آذر، آمار و کاربرد آن در مدیریت، هادی رنجبران، آمار و کاربرد آن در مدیریت، وحید ناصحی فر، تئوری احتمالات و آمار کاربردی (تحلیل آماری)، اکبر عالم تبریز، بابک حاجی محمدرضا تبریزی مبانی سازمان و مدیریت: مدیریت عمومی، مهدی الوانی، نشر نی، مبانی سازمان و مدیریت، علی رضاییان، انتشارات سمت، تئوری سازمان: ساختار و طرح سازمان، تالیف استیون رابینز، مهدی الوانی و حسن دانایی­فرد، انتشارات اشراقی، مبانی سازمان و مدیریت، محمد مقیمی، انتشارات نگاه دانش، مبانی تئوری و طراحی سازمان، تالیف ریچاردال دفت، ترجمه علی پارساییان و محمد اعرابی، انتشارات دفتر پژوهش­های فرهنگی زبان انگلیسی: کتاب زبان عمومی دکتری، دکتر علی اصغر رحیمی، انتشارات ماهان. استعداد تحصیلی: کتاب استعداد تحصیلی، علیرضا مروج، انتشارات ماهان. مدیریت استراتزیک پیشرفته: مبانی مدیریت استراتژیک، هانگر-ویلن، ترجمه محمد اعرابی، حمیدرضا رضوانی، مدیریت استراتژیک، فرد دیوید، ترجمه علي پارسیان و محمد اعرابی، برنامه ريزي و مديريت استراتژيك، پيرس و رابينسون، ترجمه خليلي شوريني، نشر یادواره کتاب. بازاریابی و مدیریت بازار پیشرفته: اصول مدیریت بازاریابی، تالیف جف لنکستر و لستر مسینگهام، ترجمه حسین نوروزی و نیما سلطانی­نژاد، مهربان نشر، بازاریابی خلاق: روش‌های کشف ایده‌های راه‌گشا در بازاریابی، تالیف فیلیپ کاتلر و فرناندو ترياس دبس، ترجمه کامبیز حیدرزاده و رضا رادفر. مدیریت از دیدگاه اسلام: کتاب مدیریت از دیدگاه اسلام، دکتر احمدرضا مدرسی، انتشارات ماهان.

 

سرفصل دروس کنکور دکتری مدیریت

اگر منابع دکتری مدیریت را به درستی انتخاب کنید، آنگاه می توانید به نکات کلیدی و سرفصل های پرتکرار کنکور دکتری مدیریت نیز دسترسی پیدا کنید. اما اگر با منابعی مواجه شدید که در آنها به سرفصل ها اشاره ای نشده بود می توانید به وب سایت رسمی موسسه ماهان مراجعه کرده و به تمامی سرفصل دروس کنکور دکتری مدیریت دسترسی داشته باشید. در این وب سایت، تمام گرایش های مدیریت بهمراه منابع و سرفصل در اختیار دانشجویان قرار گرفته است.

رتبه های برتر دکتری مدیریت

تا اینجا همه مراحل را با موفقیت پشت سر گذاشته اید و حالا به خوبی می دانید که برای کسب موفقیت، تجربیات دیگران کمک بزرگی به شما خواهد کرد. پس بهتر است صحبت های رتبه های برتر دکتری مدیریت را بشنوید، و از راهکار هایی که آنها برای موفقیت خود در پیش گرفته اند استفاده کنید زیرا این کار قطعا روند موفقیت شما را تسریع خواهد کرد . شنا با ین کار دیگر نگران هدررفت وقت خود نخواهید بود زیرا با خواندن مصاحبه رتبه های برتر دکتری مدیریت ، مشاوره رایگان کنکور دکتری مدیریت را از کسی دریافت کرده اید که خودش از این فرمول به نتیجه رسیده است.

 

دوره های آموزشی موسسه ماهان

در بین موسسه های کنکور دکتری اگر بخواهیم یکی از موفق ترین آن ها را مثال بزنیم موسسه ماهان بهترین گزینه های موجود است زیرا طبق آمار کسب شده، داوطلبینی که هر ساله از برگزاری دوره های آموزشی، کارگاه ها و سمینار های کنکوری بهره می برند، شانس بسیار بیشتری نسبت به رقبای خود دارند. موسسه ماهان با ارائه دوره های آموزشی و مشاوره به دانشجویان سعی دارد تا مسیر موفقیت را برای همه داوطلبینی که قصد شرکت در کنکور دکتری مدیریت دارند، هموار سازد. لذا پیشنهاد می گردد جهت کسب اطلاعات بیشتر از دوره های آموزشی موسسه ماهان به وب سایت زیر مراجعه فرمایید. http://www.mahan.ac.ir/home

هادی امیری فلاح

پاسخ تهدیدآمیز کریمی قدوسی به نماینده تربت جام

چرا افزایش قیمت دلار، کالاها را گران می‌کند اما کاهش قیمت آن تاثیری بر بازار ندارد؟

اجاره خانه 600 میلیونی برای استراماچونی!

منبع این خبر، وبسایت saten.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۳۴۴۳۴۸۹ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • یزد | زیرساخت‌های تحقق سهم ۲۵ درصدی تعاونی‌ها در اقتصاد فراهم نیست ‌
 • "کار، کار انگلیسی‌ هاست"؛ روایت جک استراو از بدگمانی ایرانیان به انگلیس
 • دانشگاه آزاد ایلام در ۲۶ رشته دانشجوی ارشد می‌پذیرد
 • کریمی‌قدوسی: کندو نفوذ در کشور تشکیل شده است
 • هدف موسسه فرهنگي، ورزشي و توان‌بخشي ايثار ايجاد نشاط در بين ايثارگران است
 • افزایش ۴۰درصدی مشارکت تعاونی ها در جشنواره تعاونی‌های برتر همدان
 • بازدید استاندار قزوین از موسسه بنیان ازدواج
 • تاسیس چهار گروه پژوهشی جدید در موسسه مطالعات و تحقیقات اجتماعی
 • ایجاد مرکز رشد نوآوری فراگیر در استان البرز با حمایت موسسه دانشمند
 • تا به ملکه نفوذ حمله نکنیم، از شر جریان غرب‌گرا راحت نمی‌شویم/ لیست اسامی دوتابعیتی‌ها را در اختیار رسانه‌ها قرار می‌دهم
 • کدام رانش؟ کدام نفوذ سد؟
 • کریمی‌قدوسی:لیست دوتابیعتی‌ها را به رسانه‌ها می‌دهم/کندو نفوذ در کشور تشکیل شده است
 • «کندوی نفوذ» شکل گرفته است/ علت حمله نفوذی‌ها به جریان انقلاب
 • تفاهم‌نامه همکاری دانشگاه مراغه و موسسه نانو بیوتکنولوژی آذربایجان و اوکراین منعقد شد
 • امکان ارائه خدمات کنسولی به ایرانیان مقیم کانادا وجود ندارد/ کانادا هنوز به رایزنی‌های ایران پاسخ نداده است
 • تجلیل از تعاونی‌های برتر یزد برای تداوم موجی مثبت است
 • مجمع عمومی عادی سالیانه موسسه اعتباری ملل به زمان دیگری موکول گردید
 • دومین تعاونی فراگیر زنان در کردستان تشکیل شد
 • راه‌های نفوذ جاسوسان را ببندیم