علی محمد آزاد (متولد ایلام) استاندار پیشین استان سیستان و بلوچستان و استاندار پیشین استان همدان در دولت دهم و استاندار پیشین استان ایلام در دولت نهم بود. همچنین در شهرستان‌های مهران و دره‌شهر فرماندار بوده‌است.

وی رئیس ستاد بسیج اقتصادی استان ایلام، رئیس ستاد بازسازی مناطق جنگی استان ایلام و معاونت عمرانی استانداری را هم در کارنامه خود ثبت کرده‌است.

فرزند استاندار سابق

فرزند وی، امیرحسین آزاد، در اسفند ۱۳۹۷ و تنها در سن ۲۲ سالگی برای پرونده تعاونی‌های البرز ایرانیان و ولیعصر که در مجموع ۱۴۰۰ میلیارد تومان اختلاس و با ۹۱۰۰۰ نفر شاکی (۶۰۳۶ پرونده شکایت ثبت شده) با عنوان اتهامی اخلال عمده در نظام اقتصادی کشور در دادگاه حاضر شده‌است.

امیر حسین آزاد قبل از فعالیت در تعاونی البرز ایرانیان شرکت سخت افزاری داشته و بعد در تهران در شرکتی مشغول به کار می‌شود و حسب اظهارات خود بعد از گذشت زمانی، وارد تعاونی البرز ایرانیان شده است.

داماد استاندار فعلی

امیر حسین آزاد، داماد «فریدون همتی» نماینده پیشین مجلس و استاندار فعلی هرمزگان است.

فریدون همتی (متولد ۱۳۳۹ در ایلام) سیاستمدار ایرانی و استاندار هرمزگان در دولت دوازدهم ایران است.  وی پیش از این استاندار قزوین (از آبان ۱٣٩۴ تا شهریور ۱۳۹۶) در دولت یازدهم بود .وی دارای مدرک تحصیلی دکترای مدیریت بازرگانی از دانشگاه شهید بهشتی است. او همچنین مشاور ارشد وزیر کشور عبدالرضا رحمانی فضلی است. وی سابقه مدیرکلی صداوسیمای مرکز ایلام و آذربایجان غربی را در کارنامه دارد.

فریدون همتی نمایندهٔ حوزهٔ انتخابیهٔ ایلام، ایوان، شیروان، چرداول و مهران در دورهٔ هفتم مجلس شورای اسلامی بوده‌است.

موسسه آرمان البرز ایرانیان هیچ ارتباطی به بنده ندارد

فریدون همتی در پاسخ به سوالی درخصوص فضاسازی جمعی از سپرده گذاران موسسه آرمان البرز ایرانیان افزود: موسسه آرمان (البرز ایرانیان) هیچ ارتباطی به بنده ندارد و من جز یک شغل دولتی از ابتدای شروع خدمت تاکنون در هیچ جا نه عضو هیات مدیره بوده ام و نه سهام داشته ام و حتی در بورس کشور نیز سهامی ندارم.

وی اضافه کرد: متاسفانه در جریان تجمع برخی از سپرده گذاران این مجموعه که با ورود و تحریک برخی افراد با اغراض شخصی و سیاسی صورت گرفته است به دلیل وجود رابطه فامیلی (سببی) یکی از مدیران این مجموعه با بنده برای ایجاد فشار با توجه به موقعیت اینجانب و به منظور تخریب، عده ای دست به تهمت و افترا می زنند.

مؤسسه البرز ایرانیان در سال ۷۸ و به عنوان مؤسسه امیرالمونین با سرمایه ۷ میلیون و ۵۰۰ هزار ریال ازسوی ثبت اسناد و املاک اشرفیه و تعاونی ولیعصر در سال ۸۸ با سرمایه اولیه ۶ میلیون ریال تأسیس شده‌اند.

دادگاه موسسه تعاونی البرز ایرانیان

نماینده دادستان در ادامه قرائت کیفرخواست متهمان پرونده تعاونی البرز ایرانیان به اعمال نفوذ متهمین در برخی استان‌ها اشاره و اظهار کرد: متهمین که در برخی استان‌ها مثل کرمانشاه، ایلام و همدان شعباتی از موسسه را افتتاح کرده بودند با فشار به مراجع انتظامی استان‌ها مثل ایلام از پلمب شعب جلوگیری می‌کنند.

وی ادامه داد: قریانی در رابطه با اعمال نفوذ خود در راستای ادامه فعالیت‌های موسسه گفته است که ما می‌دانستیم اگر در استان‌هایی مثل تهران شعبه افتتاح کنیم قطعاً مدیران استانی جلوی ما را خواهند گرفت بنابراین در استان‌هایی که اعمال نفوذ داشتیم ادامه فعالیت دادیم.

نماینده دادستان تهران در ادامه به اقدامات غیر قانونی متهمین در جهت راه‌اندازی موسسات پرداخت و گفت: در تاریخ اول اردیبهشت ۱۳۹۰ قراردادی با موضوع فروش بخشی از سهام البرز ایرانیان از طرف آقای علی ابراهیم بایی سلامی پیشنهاد می‌شود. پس از آن در تاریخ اول مهرماه ۱۳۹۰ مجددا همین قرارداد منعقد می‌گردد با این تفاوت که فروش تمام سهام موسسه از سوی علی ابراهیم بایی سلامی به آقای آزاد پیشنهاد می‌گردد.

وی افزود: حسن قربانی در این باره در اظهارات خود گفته است بنده در انعقاد قرارداد اول مبلغ ۳۰۰ میلیون تومان را با آقای بایی سلامی پرداخت کردم، اما این فرد هر بار طمع می‌کرد و مبلغ بیشتری را می‌خواست که نهایتا در اواخر سال ۹۰ قراردادی به ارزش یک میلیارد تومان توسط آقای آزاد با اقای علی ابراهیم بایی سلامی منعقد شد و قرارداد قبلی من با این فرد فسخ گردید.

نماینده دادستان افزود: نکته مهم این است که پس ازاین قرارداد نامه‌ای از سوی آقای رحمانی زاده مدیر عامل تعاونی البرز ایرانیان به قائم مقام بانک مرکزی زده می‌شود تا مجوز‌های لازم را اخذ کنند و بعدا معلوم می‌شود که امضای آقای رحمانی زاده توسط متهمین جعل شده است.

وی درباره اعمال نفوذ برخی از افراد در این باره گفت: در این خصوص مکاتباتی وجود دارد که نشان می‌دهد برخی افراد توانسته اند با اعمال نفوذ کار‌های این موسسه را پیش ببرند، مثلا در تاریخ ۲۳ خرداد ۱۳۹۰ فریدون همتی که اکنون استاندار هرمزگان است با آقای رحمانی ارتباط داشته و مکاتباتی باهم دراین خصوص انجام داده‌اند.

نماینده دادستان گفت: در یکی از این مکاتبات اینگونه آمده است که ادغام موسسه البرز ایرانیان با موسسه فردوسی بلامانع است و این مجوز و نامه دستمایه‌ای برای ادامه اقدامات مجرمانه متهمین می‌شود.

وی گفت: آقای امیرحسین آزاد در رابطه با ارتباطاتی که با افراد ذی نفوذ داشته است می‌گوید من با آقای همتی نزد آ‌قای پور محمدی نرفتم، چون من صرفا یک راننده بودم و او را به مقصد رساندم.

این متهم (آزاد) در رابطه با اعمال نفوذ همتی می‌گوید، چون جلسه آن‌ها دوستانه بود و در رابطه با مسائل روز بود منعی برای حضور من در آن جلسه وجود نداشت و من می‌توانستم در جلسات آن‌ها شرکت کنم، البته قریانی معتقد است که اظهارات آقای آزاد کذب است و او با اعمال نفوذ توانسته است امضا‌ها را جعل کند.

نماینده دادستانی گفت: قریانی گفته به خاطر ارتباطاتی که آقای آزاد در ایلام داشت این استان را انتخاب کردیم، چون او این استان را به ما برای کار پیشنهاد داده بود و در آنجا مدیران استانی نمی‌گذاشتند موسسات استانی پلمب شوند. به عنوان مثال دوست فریدون همتی از افراد ذی‌نفوذ در وزارت اطلاعات بود و ما از طریق او به مراجع انتظامی فشار می‌آوردیم و یا اینکه در استان ایلام برادرزاده امام جمعه ایلام به ما معرفی شده بود تا با ما در موسسه فعالیت داشته باشد و همه این‌ها باعث می‌شد که ما بتوانیم از این افراد در جهت اعمال نفوذ خود استفاده کنیم.

وی بیان کرد:همچنین متهم گفته محمد علی رضایی، فردی بود که با مسئولان انتظامی در سطح گسترده ارتباط داشت و این باعث می‌شد بتوانیم فعالیت‌های خود را در استان ایلام ادامه دهیم.

نماینده دادستان توضیح داد: متهمان با دور زدن قانون و با استفاده از حساب‌های شرکت البرز ایرانیان مبالغ را به حساب خود واریز میکردند. از قریانی پرسیدیم چرا بعد از دستور قضایی اقدامات خود را متوقف نکردید که گفته ما مشاورین درستی نداشتیم. با اولین دستور قضایی برای توقف جذب سرمایه میترسیدیم سپرده گذاران هجوم بیاورند.

وی افزود: قریانی در تحقیقات گفته در سال ۹۲ ابلاغ به ما رسید، اما به علت فعالیت بقیه موسسات به کار ادامه دادیم. متهمین سعی داشتند اطاله دادرسی ایجاد کنند و با استفاده از رانت و نفوذ در دولت تقاضای صدور مجوز فعالیت بانکی را از شخصی مطرح داشتند که موفق به دریافت آن می‌شوند. تعاونی ولیعصر در سال ۸۸ تاسیس شده و قدیانی از بدو تاسیس با این تعاونی آشنا شده و به همراه امیرحسین آزاد در راستای جذب سرمایه از البرز ایرانیان توفیق بیشتری داشته است. برحسب تحقیقات، روش کار قدیانی به این صورت بوده است که افراد معتبر را به کار می‌گرفت و آن‌ها کارمندان حقوق بگیر او بودند بدون اینکه از ماهیت کار‌های آن‌ها اطلاع پیدا کنند.

نماینده دادستان گفت: حسن قدیانی منافع بسیاری از طرق جذب سپرده مردم به دست آورده و بعد از خاتمه فعالیت در البرز ایرانیان، مبادرت به اقدامات مجرمانه در تعاونی ولیعصر کرده و اطلاعات نشان می‌دهد وی وجوه را از موسسه البرز ایرانیان خارج و به تعاونی ولیعصر می‌برده است.

منبع : خبرگزاری تسنیم ، ایرنا و میزان

منبع: ساتین

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

تولید ۳۰ درصد بذور اصلاح شده گندم و جو کشور توسط تعاونی‌های کشاورزی

در سال زراعی ۹۷-۹۶ از میزان ۴۹۶ هزارتن بذر اصلاح شده گندم کشور ، بیش از ۱۴۶ هزارتن آن در شبکه تعاونی‌های تحت پوشش سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران تکثیر و تولید شده‌است. ۰۴ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۴ اقتصادی کشاورزی نظرات - اخبار اقتصادی -

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران، حسین شیرزاد، رئیس هیئت مدیره و مدیر عامل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران ضمن تشریح فعالیت‌های دفتر توسعه خدمات فنی و کشاورزی تعاونی‌ها گفت: بطورکلی تکثیر و تولید بذور اصلاح شده غلات و دانه‌های روغنی در سطح شبکه تعاونی‌های روستایی و کشاورزی به دو بخش تکثیر و تولید بذور غلات (گندم وجو) و بذور دانه های روغنی تقسیم می‌شود.

وی درباره تکثیر و تولید بذور غلات (گندم وجو) تصریح کرد: سرجمع بذور مورد نیاز کشور اعم از بذور اصلی و خود مصرفی غلات(گندم وجو) بالغ بر یک میلیون و یکصد هزارتن است که از این مقدار با برنامه‌ریزی انجام شده ازسوی کمیته های فنی مرکز و استانها حدود 630 هزارتن بذور اصلاح شده شامل 578 هزارتن گندم و 52 هزارتن بذر جو توسط سه بخش خصوصی، تعاونی و دولتی تحت نظارت کامل مؤسسات تحقیقاتی ذیربط تکثیر و تولید شده و نهایتاً دراختیار کشاورزان قرار داده می‌شود.

150 میلیارد برای توسعه روستاهای شرق مازندران اختصاص یافت

معاون وزیر جهاد کشاورزی در ارتباط با سهم شبکه تعاونی‌ها در تولید بذر کشور افزود: در سال زراعی(97-96) حدود 146هزار تن بذر گندم و نزدیک به 22هزارتن بذرجو مورد نیاز کشور در شبکه تعاونی‌های روستایی و کشاورزی تکثیر و تولید گردیده و بنحو مطلوب بین کشاورزان مناطق مختلف توزیع شده است.

مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران برنامه و سهمیه تخصیص یافته از سوی کمیته های فنی برای شبکه تعاونی‌های روستایی و کشاورزی درسال زراعی97-98 را برای بذر گندم معادل 157 هزارتن یعنی حدود 30 درصد برنامه کشوری و برای بذرجو میزان 27 هزارتن معادل 43 و نیم درصد برنامه کشوری اعلام کرد که اقدامات اجرایی مربوط به تکثیر و تولید آن در مراکز و سایت‌های بذری شبکه مذکور به انجام رسیده است.

این مقام مسئول در خصوص بذر دانه‌های روغنی عنوان کرد: هم اکنون ازمقدار 1700 تن برنامه کشوری دانه روغنی سویا حدود 900 تن (معادل 53 درصد آن) توسط شبکه تعاونیهای روستایی و کشاورزی در دو استان گلستان و مازندران تولید می‌شود ضمن اینکه براساس برنامه کشوری تکثیر و تولید بذر کلزا از مجموع 1600تن بذر تولیدی، 850 تن آن توسط این شبکه و از طریق کشت و صنعت شهیدرجایی خوزستان تولید و عرضه می‌گردد.

رئیس هیئت مدیره سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران با اشاره به برنامه کشوری تولید بذر پنبه اعلام کرد: سقف این برنامه معادل 4500تن بوده که مقدار 1000تن آن توسط شبکه تعاونی‌های روستایی و کشاورزی در استان خراسان رضوی وفارس تکثیر و تولید شده و برنامه کشوری تکثیر و تولید بذر نیز ذرت معادل 13 هزارتن است که از این مقدار معادل 2500تن آن توسط شرکت تعاونی روستایی اولتان اردبیل تکثیر و تولید می‌شود.

دکتر حسین شیرزاد درمورد جزییات بیشتر فعالیت‌های تولید بذر شبکه تعاونی‌های روستایی و کشاورزی خاطرنشان کرد: در حال حاضر شبکه تحت پوشش با 79 سایت فرآوری و بوجاری بذور گندم و جو، 3 سایت فرآوری و تولید بذر دانه های روغنی ، یک سایت تولید بذر ذرت، 2 سایت تولید بذر پنبه، 2 سایت تولید بذر سیب زمینی و یک سایت تولید شلتوک در کشور فعالیت داشته و برای سال زراعی جاری تولید 157 هزار تن بذر گندم و 27 هزار تن بذر جو، 1000 تن کلزا ، 3000 تن سویا ،2500 تن سیب زمینی ، 450 تن شلتوک و500 تن پنبه را در برنامه دارد.

وی درعین حال اظهار امیدواری کرد که در صورت بستر سازی و حمایت همه جانبه در یک برنامه میان مدت ( تا افق 1400)، این سطح از تولید می‌تواند به 200 هزار تن بذر گندم و 45 هزار تن بذر جو، 1200 تن بذر کلزا، 4500 تن بذرسویا، 1000 تن بذر برنج، 5000 تن بذر سیب زمینی،4000 تن بذر ذرت و 300 تن بذر یونجه ارتقاء یابد.

شیرزاد در تجزیه و تحلیل برنامه تولید بذر گندم کشوری در سال زراعی 97-96 (آبی و دیم) یادآور شد: پیش بینی برنامه سال زراعی گذشته معادل 572316 تن بوده که از این مقدار 496555 تن؛ معادل 88 درصد آن محقق گردیده در حالی که این نسبت در شبکه تعاونی‌ها بالغ بر 96 درصد سهمیه تخصیصی و بالاتر از میانگین کشوری آن بوده است.

مدیرعامل و رئیس هیئت مدیره سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران عمده استانهای تولیدکننده بذور کشاورزی کشور را استانهای اردبیل، خوزستان، فارس، گلستان و همچنین کشت و صنعت های جیرفت و شهید رجایی (دزفول) عنوان کرد.

این مقام مسئول ضمن برشمردن مزایای تولید بذر توسط شبکه تعاونیهای روستایی کشور تأکید کرد: انتخاب تعاونیها به عنوان تولیدکننده بذر، متضمن تغییر نگرش کلی در بحث تولید بذور و تفوق دیدگاه خدمت رسانی بجای درآمدزایی، کاهش چشمگیر هزینه های قابل توجهی همچون سرکشی و بازدید از مزارع، حمل بذر از مزرعه تا سایت بوجاری و... را به دنبال داشته، تولید و توزیع بذر توسط این شبکه و فرآیند جایگزینی بذور خودمصرف کشاورزان با بذور اصلاح شده موجب افزایش کیفی وکمی تولید محصولات و بهبود بهره‌وری و نیل به خودکفایی پایدار خواهد بود.

معاون وزیر جهاد کشاورزی در بخش دیگری از اظهارات خود با ارائه توضیحاتی پیرامون مسائل و مشکلات تکثیر و تولید بذور اصلاح شده گفت: سازوکارهای حمایتی وزارت متبوع در زمینه پرداخت تسهیلات و تخصیص یارانه ها نیازمند بازنگری و تقویت جدی است.

مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران در پایان، پیشنهاداتی را بمنظور رفع مسائل پیش رو ارائه و افزود: پیگیری افزایش سهمیه های تکثیر و تولید بذور اصلاح شده، پیگیری تحقق برنامه های دولت در حمایت از تولیدکنندگان بذور درقالب یارانه و تسهیلات اعتباری و واگذاری 10 درصد باقیمانده برنامه تولید بذر بخش دولتی (شرکت خدمات حمایتی) با اولویت تشکل‌ها می‌تواند راهکار های مفید فایده ای بوده ضمن اینکه توسعه فناوری تولید بذور هیبرید به عنوان یک راهبرد پیشرفته، در کشاورزی دنیا از افزایش میانگین نرخ بازده اقتصادی بمیزان 42 درصد حکایت دارد.

انتهای پیام/

R1342/P/S7,83/CT12 واژه های کاربردی مرتبط سازمان تعاونی روستایی

شوک قیمت در بازار نفت با تصمیم ترامپ علیه ایران| حالا چه خواهد شد؟

وزیر خارجه آمریکا ایران را تهدید کرد: هیچ معافیت نفتی تمدید نمی‌شود| قدرت ایران در اثر تحریم‌ها کم شده است |می‎خواهیم درآمد نفتی ایران را به صفر برسانیم

زن اماراتی پس از حدود ۳ دهه از کما خارج شد

منبع این خبر، وبسایت saten.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۳۴۴۳۴۸۹ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • برطرف شدن مشکل نفوذ به سرور جانبی رانندگان تپسی
 • تولید ۳۰ درصد بذور اصلاح شده گندم و جو توسط تعاونی‌های روستایی
 • توليد 30 درصد بذور اصلاح شده کشور توسط تعاوني‌هاي روستايي و کشاورزي
 • مشکل نفوذ به سرور جانبی تپ‌سی حل شد
 • تولید حدود ۳۰ درصد بذر اصلاح شده گندم و جو توسط تعاونی‌های روستایی و کشاورزی
 • ششمین جلسه محاکمه متهمان پرونده تعاونی‌های البرز ایرانیان و ولیعصر
 • سوالات نماینده دادستان از یک متهم پرونده موسسات مالی/ با پول مردم چه می‌کردند؟
 • نماینده دادستان خطاب به یک متهم پرونده موسسات مالی: با پول مردم چه می‌کردید؟
 • صحبت‌های امیرحسین فتحی با بازیکنان استقلال در جلسه فنی
 • عکس/ ششمین دادگاه تعاونی‌های البرز ایرانیان
 • اتهام مشارکت در قتل درباره متهم ردیف اول مطرح نیست
 • ششمین جلسه رسیدگی به پرونده البرز ایرانیان آغاز شد
 • ششمین جلسه محاکمه متهمان پرونده تعاونی‌های البرز ایرانیان و ولیعصر آغاز شد
 • ششمین جلسه دادگاه متهمان پرونده تعاونی‌های اعتباری البرز ایرانیان، ولیعصر، فردوسی و آرمان آغاز شد
 • استمرار ساماندهي تعاوني‌هاي اعتبار ادغامي غيربانکي
 • بیانیه هیات سرپرستی جدید موسسه کاسپین
 • کیست هیداتیک، یکی از شایع‌ترین بیماری‌های ریوی
 • پشت‌پرده ارتباط استاندار سابق با پرونده البرز ایرانیان
 • ۳۷ میلیون دلار کالا از شرکت‌های تعاونی کردستان به عراق صادر شد