تاناکورا سنندج محلی برای اجناس دست دومی است که افرادی که توان خرید ندارند از این محل البسه هایی را خریداری می کنند اما امروزه با کمال تعجب مشاهده می کنیم که لوازم های آرایشی به قیمتی ارزان تر از مغازه ها به فروش می رسد و ادعا می کنند که اصل اصل است و اما جریان این لوازم چیست و آیا هر ارزانی بی حکمت نیست ؟

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از آفتاب دل، انسان زیبا آفریده شده است و زیبایی را دوست دارد، خصوصا زنان که خداوند از ابتدای خلقت آنها را زیبا آفرید و زیبایی را در درونشان قرار داد و گاهاً می بینیم که با استفاده از لوازم آرایشی می خواهند زیبایی خود را دو چندان کنند اما زیبایی به هر قیمتی !

 


استفاده از لوازم آرایش برای خانم‌ها به عادتی روزانه مبدل شده؛ متاسفانه اغلب افراد پس از استفاده مداوم از لوازم آرایشی با تغییراتی بر روی پوست خود مواجه می‌شوند که درمان آنها هزینه‌های بالای درمانی را در پی دارد.

 


مشکلات پوستی ناشی از مصرف لوازم آرایشی تقلبی و قاچاق که اغلب چند ساعت هم روی پوست باقی می‌ماند، پس از چند ماه و یا چند سال با علائم قرمزی، تورم، خارش، آلرژی و زخم‌های پوستی بروز می‌کند و خطرات شدیدی را برای مصرف‌کننده این مواد به دنبال دارد.

 

 

تاناکورا سنندج محلی برای اجناس دست دومی است که افرادی که توان خرید ندارند از این محل البسه هایی را خریداری می کنند اما امروزه با کمال تعجب مشاهده می کنیم که لوازم های آرایشی به قیمتی ارزان تر از مغازه ها به فروش می رسد و ادعا می کنند که اصل اصل است و اما جریان این لوازم چیست و آیا هر ارزانی بی حکمت نیست ؟

 

با نام اصل به مشتریان فروخته می شود


م. ... یکی از فروشندگان لوازم آرایشی در تاناکورای سنندج است ، وی که یکی دو سال است به خاطر مسافران زیادی که به اینجا مراجعه می کنند این چهار دیواری آرایشی را بنا کرده است و می گوید: به خاطر ارزان بودن این اجناس مسافران زیادی از ما خرید می کنند و ما هم این لوازم را مستقیما از بانه با قیمت کمتری خریداری می کنیم هر چند زیاد به اصل و فرع بودن آن مطمن نیستیم فقط با نام اصل به مشتریان فروخته می شود.

 

قیمت اجناس تقلبی و قاچاق به نسبت ارزان تر است


به این منظور به سراغ یکی از کاسبان این شغل رفتیم که در این بازار مشغول فعالیت است. فریدون امین پناه فعال جوانی است که در یکی از پاساژها ی سنندج یک فروشگاه لوازم آرایشی دارد. قفسه‌های فروشگاه او از انواع لوازم آرایشی و بهداشتی گرفته تا عطر و ادکلن پر شده است.

 


ابتدا در خصوص وضعیت کنونی این کسب‌و‌کار از او سوال می‌کنیم، امین پناه می‌گوید: استفاده از لوازم آرایشی قرن‌هاست که به شکل‌های مختلف در بین مردم دنیا رواج دارد، اما از انجایی که بیش تر لوازم آرایشی که مردم خریداری می کنند تقلبی است در دراز مدت می تواند عوارض زیادی را برای آن ها به وجود بیاورد.

 


وی ادامه داد: متأسفانه هر روزه شاهد هستیم که لوازم آرایشی تقلبی به صورت قاچاق وارد استان می شود و این سبب شده که کسانی چون ما که لوازم استاندارد می آوریم مردم چنان گرایشی به آن نداشته باشند، زیرا که قیمت اجناس تقلبی و قاچاق به نسبت ارزان تر است و مردم بیش تر کیمیت را در نظر می گیرند تا کیفیت.

 

زنان باید ازلوازم آرایشی با برندهای خارجی دوری کنند

 

فریبرز یکی دیگر از کسانی که در حال فروختن لوازم آرایش می باشد در گفتگو اظهارمی کند: تنها زنان کردستان نیستند که چنین عادتی دارد. صنعت لوازم آرایشی در ایران صنعتی بزرگ است و تقاضا برای محصولات آرایشی با شتابی سریع رو به افزایش است، به طوری که ایران را به مقصد اصلی محصولات آرایشی تقلبی تبدیل کرده است.

 


وی ادامه داد: زنان باید ازلوازم آرایشی با برندهای خارجی دوری کنند، زیرا محصولات آرایشی ای که در ایران تولید می شوند، مناسب استفاده هستند و اکثرشان دارای کیفیت قابل قبول و تاریخ انقضای مشخصی می باشند. اما به هر حال اجناسی هم که از طریق وزارت بهداشت مورد تأیید قرار می گیرند قابل استفاده اند و در مورد کالاهایی که از طریق قاچاق وارد شده هیچ تضمینی وجود ندارد که ترکیبات مطمئن در آن استفاده شده باشد .

 


 50 درصد لوازم آرایشی در کشور تقلبی هستند


کامبیز حسن‌زاده دبیر کارگروه پیشگیری و مبارزه با قاچاق کالاهای بهداشتی آرایشی کردستان  گفت: حدود 50 درصد کالاهای آرایشی و بهداشتی افزون بر قاچاق، تقلبی هستند و از آن جا که سن مصرف لوزام آرایشی در کشور پایین آمده و  در کنار آن بهره مندی از این محصولات به صورت روزمره آسیب زاست می طلبد نظارت بیشتری بر ورود این کالا ها صورت گیرد.

 


وی افزود: از آنجا که منبع کالاهای قاچاق نامعلوم است افزون بر اقتصاد به لحاظ روحی و روانی نیز آسیب‌هایی به بدنه جامعه وارد می شود.

 


وی اظهار داشت: اقلامی نظیر لوازم آرایشی و بهداشتی، تجهیزات پزشکی و مواد خوراکی چنانچه به شکل قاچاق وارد شوند سلامت افراد را با خطر مواجه می سازد.

 


در این شرایط پرسش این است که چرا همواره بازار شهر  مملوء از مواد آرایشی غیر استاندارد است و نهاد های مسئول مبارزه با کالاهای غیربهداشتی و قاچاق ، اقدامی ملموس و عملی تاکنون انجام نداده اند؟!!!

 


انتهای پیام/

 

منبع: دانا

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

کمیسیون اصل ۹۰ با تشکیل وزارت میراث فرهنگی صنایع‌دستی و گردشگری موافقت کرد

گروه استان‌ها- دبیر کمیسیون اصل ۹۰ مجلس از موافقت این کمیسیون با تشکیل وزارت میراث فرهنگی،‌ صنایع‌دستی و گردشگری خبر داد و گفت: نظارت‌پذیری و تخصیص بودجه بیشتر از مزایای تشکیل این وزارتخانه است. ۰۳ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۹ استانها گیلان نظرات - اخبار استانها -

ولی داداشی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در رشت، نظریه کمیسیون اصل 90 مجلس برای تشکیل وزارتخانه میراث فرهنگی،‌ صنایع‌دستی و گردشگری را نظریه‌ای کارشناسی،‌ درست و صریح خواند و اظهار داشت: نظارت‌پذیری و تخصیص بودجه بیشتر از مزایای تشکیل این وزارتخانه است.

دبیر کمیسیون اصل 90 مجلس حمایت همه نمایندگان مجلس و سایر ارکان نظام از تشکیل وزارت میراث فرهنگی،‌ صنایع دستی و گردشگری را لازم و ضروری خواند و عنوان کرد: با این اقدام،‌ امکان نظارت بیشتر مجلس بر عملکرد سازمان میراث فرهنگی،‌ صنایع‌دستی و گردشگری میسر می‌شود.

نماینده مردم آستارا در مجلس سازمان میراث فرهنگی،‌ صنایع‌دستی و گردشگری را سازمانی عریض و طویل دانست و تصریح کرد:‌ با توجه به قدمت بسیار زیاد تاریخی و فرهنگی کشورمان و وجود آثار باستانی و میراث عظیم به جای مانده از دوران کهن، تشکیل وزارت میراث فرهنگی تصمیم درستی است.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس: خواب سنگین مسکن به ضرر تولید و اشتغال کشور استتشکیل فراکسیون پیگیری سیاست‌های گام دوم انقلاب در مجلسگزارش اولیه مجلس درباره سیل‌های اخیر آماده شد+ جزئیات

داداشی‌ تخصیص بودجه و اعتبارات بیشتر به حوزه میراث فرهنگی،‌ صنایع‌دستی و گردشگری را از کارکردهای تشکیل این وزارتخانه جدید اعلام کرد و گفت: مجلس با تشکیل وزارت میراث فرهنگی،‌ صنایع دستی و گردشگری می‌تواند نظارت مستمرتر و بهینه‌تری بر عملکرد این حوزه داشته باشد.

وی با بیان اینکه در حال حاضر امکان نظارت درست مجلس بر فعالیت سازمان میراث فرهنگی وجود ندارد افزود: با توجه به اینکه یکی از مهم‌ترین وظایف نمایندگان مجلس نظارت بر عملکرد دستگاه‌های دولتی است قرار دادن این سازمان در قالب یک وزارتخانه به تحقق نقش مجلس کمک شایانی می‌کند.

دبیر کمیسیون اصل 90 مجلس با تأکید بر اینکه طرح تشکیل وزارت میراث فرهنگی،‌ صنایع‌دستی و گردشگری در گذشته نیز مطرح شده بود اظهار داشت: این نظریه به دلایلی تاکنون عملیاتی نشده و مسکوت باقی مانده بود اما کمیسیون اصل 90 مجلس بر ضرورت تشکیل این وزارتخانه تأکید داشت.

نماینده مردم آستارا در مجلس تشکیل یک وزارتخانه جدید را به‌هیچ عنوان مغایر با مساله کوچک‌سازی دولت و کاهش هزینه‌ها ندانست و تصریح کرد:‌ به عقیده بنده و با توجه به اهمیت و حساسیت کاری حوزه میراث فرهنگی، تشکیل وزارتخانه آن در آینده‌‌ اثرات بسیار مثبتی را در کشور به بار می‌آورد.

انتهای پیام/ن

R7877/P/S6,71/CT1

شوک قیمت در بازار نفت با تصمیم ترامپ علیه ایران| حالا چه خواهد شد؟

وزیر خارجه آمریکا ایران را تهدید کرد: هیچ معافیت نفتی تمدید نمی‌شود| قدرت ایران در اثر تحریم‌ها کم شده است |می‎خواهیم درآمد نفتی ایران را به صفر برسانیم

زن اماراتی پس از حدود ۳ دهه از کما خارج شد

منبع این خبر، وبسایت www.dana.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۳۴۴۳۶۱۳ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • پنج میلیارد ریال لوازم تزیینی قاچاق در اهواز کشف شد
 • به مناسبت روز سنه همایش بزرگ پیاده روی خانوادگی در سنندج برگزار می شود
 • 3102 انشعاب غیردائم برق در نواحی منفصل شهری سنندج واگذار شد
 • همایش بزرگ پیاده‌روی خانوادگی روز سنه در سنندج برگزار می‌شود
 • کمیسیون اصل ۹۰ هم درخواست میراث فرهنگی را تکرار کرد
 • برگزاری سمینار آموزشی مدیریت راهبرانه در سنندج
 • سنندج میزبان جشنواره منطقه‌ای زاگرس جوان
 • 145 میلیون ریال پول تقلبی در رامیان کشف شد
 • نمایشگاه بین المللی پوستر با عنوان «بالکن» در سنندج گشایش یافت
 • سه کشته و زخمی در تصادف محور سنندج-دیواندره
 • تصادف در جاده دیواندره - سنندج یک کشته بر جا گذاشت
 • تاکید بر ضرورت آبیاری تحت فشار برای کنترل مصرف بی‌رویه آب در سنندج
 • مسابقات انتخابی تیم‌ملی تکواندو جوانان و بزرگسالان در سنندج + فیلم
 • کنفرانس ملی هیدرولوژی مناطق نیمه خشک در سنندج برگزار شد
 • تولید ۱۸ هزار تن آسفالت در سنندج
 • مقام صنفی: تحریم مانع صادرات محصولات آرایشی و بهداشتی نشد
 • پارسال 18 هزار تن آسفالت در سنندج تولید شد
 • نمایشگاه آثار طراحان گرافیست ایران و جهان در سنندج دایر شد
 • نصب المان مفاخر و مشاهیر کُرد در سطح شهر سنندج