معاون عمران شهری شهردار اصفهان با بیان اینکه پنجشنبه هفته‌جاری عملیات عمرانی احداث مجموعه پل‌ها و تقاطع غیرهمسطح نصف‌جهان با پیش بینی۱۲۲۰ میلیارد ریال اعتبار آغاز می‎شود، گفت: این پروژه یک و نیم کیلومتر از حلقه ترافیکی شهر اصفهان است که در محدوده منطقه ۱۵ شهر اصفهان کامل خواهد شد

به گزارش ایمنا و به نقل از اداره ارتباطات رسانه‌ای شهرداری اصفهان، ایرج مظفر با بیان اینکه عملیات عمرانی پروژه احداث مجموعه پل‌های تقاطع غیر همسطح نصف جهان پنجشنبه هفته جاری با حضور شهردار اصفهان و مدیران شهری آغاز خواهد شد، اظهار کرد: مساحت این طرح ۲۶۰ هزار مترمربع است که در منطقه ۱۵ شهر اصفهان اجرایی خواهد شد و می‌تواند به عنوان عامل مهمی در توسعه منطقه به شمار آید.   

وی با بیان اینکه این طرح شامل پنج پل می‌شود که طول پل اول ۴۹۵ متر و طول پل‌های دوم، سوم و چهارم ۵۰۰ متر و طول پل پنجم ۱۳۰ متر است، گفت: طول حلقه حفاظتی در این محدوده یک و نیم کیلومتر است که دارای سه هزار و ۵۰۰ متر مسیر تندرو شامل رفت و برگشت است، عرض کل پل نیز در سه تیپ ۱۸، ۱۶ و ۱۴.۲ متر خواهد بود.   

معاون عمران شهری شهرداری اصفهان با بیان اینکه پروژه مجموعه پل‌های تقاطع غیر همسطح نصف جهان دارای یک هزار و ۴۰۰ متر مسیر کندرو است، افزود: این طرح همچنین دارای ۵۳ هزار مترمربع فضای سبز و ۱۵۳ هزار مترمربع مساحت آسفالت است.

وی با بیان اینکه اجرای این طرح نیاز به ۱۷ هکتار آزادسازی دارد، اظهار کرد: هزینه اجرایی پروژه مجموعه پل‌های تقاطع غیر همسطح نصف جهان ۹۸۰ میلیارد ریال پیش بینی شده است.   

مظفر ادامه داد: هزینه آزادسازی این طرح ۲۴۰ میلیارد ریال برآورد شده است که در مجموع همه هزینه‌های طرح مجموعه پل‌های تقاطع غیر همسطح نصف جهان یک هزار و ۲۲۰ میلیارد ریال خواهد بود.

وی با بیان اینکه مدت زمان اجرای این طرح هم ۲۰ ماه برآورد شده است، تصریح کرد: هدف از اجرای حلقه حفاظتی شرق اصفهان، کاهش ترافیک در مبادی ورودی شهر از طریق توزیع ترافیک به مسیر رینگ حفاظتی، تامین ترافیک ایمن، راحت، سریع و ارزان در کلانشهر اصفهان و حذف ترافیک سنگین از داخل شهر و کاهش بار ترافیکی از قسمت‌های مرکزی شهر است، همچنین جهت ساماندهی یکی از ورودی‌های شرقی اصفهان، طرح ویژه‌ای با معماری خاص پیش بینی شده است.

منبع: ایمنا

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

معوقات مالی شهرداری اصفهان به کارگران پرداخت شد

اصفهان- ایرنا- شهردار اصفهان گفت: با وجود مشکلات اقتصادی موجود معوقات مالی و بدهی های به ارث رسیده از دوره های گذشته را به کارگران پرداخت کردیم.

سال 96 رئیس شورای شهر اصفهان اعلام کرده بود، میزان بدهی های شهرداری این کلانشهر 391 میلیارد تومان است که 118 میلیارد تومان بدهی های جاری، 137 میلیارد تومان بدهی های عمرانی، 83 میلیارد تومان بابت غرامت املاک و 52.7 میلیارد تومان میزان بدهی به بانک است.
به گزارش ایرنا، قدرت الله نوروزی روز چهارشنبه در نشست خبری در سالن اجتماعات سازمان قطار شهری افزود: برخی تصور می کردند مجموعه مدیریت شهری نمی تواند بودجه سه هزار میلیارد تومانی را محقق کند اما تاکنون 88.4 درصد از بودجه سال گذشته شهرداری محقق شده است.
وی با بیان اینکه فعالیت های مجموعه مدیریت شهری متناسب با نیاز های شهری پیش می رود، افزود: همچنین در راستای شعارها و وعده های داده شده حرکت می کنیم.
شهردار اصفهان ادامه داد: تلاش میکنیم از تفکر سازه ای حاکم فاصله بگیریم و به سمت نگاه مهندسی حرکت کرده و آن را اجتماعی کنیم از این رو اقدامات صورت گرفته در بازه زمانی که مدیریت شهری جدید روی کار آمده مشهود است.
وی با بیان اینکه اقدامات عمرانی در سال گذشته به اوج خود رسید، تصریح کرد: امروز برخی مخالف اقدامات زیاد عمرانی هستند اما ما همچنان این طرح ها را با قوت ادامه خواهیم داد چرا که رونق و اشتغال را در شهر ایجاد خواهند کرد.
نوروزی با اشاره به هفته فرهنگی اصفهان بیان کرد: اگرچه برخی جشن ها و برنامه های خاصی برای این هفته در نظر گرفته شده بود اما برای همراهی و همدردی با ملت و سیل زدگان از انجام برنامه های خاص هفته فرهنگی اصفهان خودداری شد اما برخی از برنامه های فرهنگی در حال اجراست.
وی با اشاره به اینکه مجموعه مدیریت شهری زیرساخت برنامه های فرهنگی را در نظر گرفته است، اضافه کرد: به همین منظور سال گذشته سالن قدیمی سینما ساحل به پردیس سینمایی چند منظوره تبدیل شد همچنین یک سینماد در خوراسگان به بهره برداری رسید و یک سینمای دیگر در منطقه رهنان در حال احداث است.

** 33 هزار تانکر آب برای نجات فضای سبز خریداری شد
شهردار اصفهان با بیان اینکه مدیریت شهری در راستای ایجاد فضای سبز پایدار و مقاوم به کم آبی و خشکسالی اقدام می کند، خاطرنشان کرد: سال گذشته به دلیل کم آبی شدید و ناتوانی در آبیاری فضای سبز ستاد مبارزه با خشکسالی برای نجات فضای سبز شهری تشکیل شد و 33 هزار تانکر آب برای نجات این فضا خریداری کردیم.
وی با اشاره به سیاست شهرداری اصفهان درباره فضای سبز بیان کرد: نگاه این مجموعه به توسعه فضای سبز تغییر کرده‌ است و به دنبال تغییر گونه ها به سمت گونه های مقاوم به کم آبی هستیم در این راستا باید گفت سال گذشته 217 هزار متر مربع چمن مقاوم به خشکسالی جایگزین چمن های غرق آبی شده است.
به گفته نوروزی، در گذشته اصفهان دارای 12 هزار هکتار فضای سبز بود اما اکنون پنج هزار هکتار بیشتر فضای سبز در اصفهان نداریم که ٣٧٠٠ هکتار آن در اختیار شهرداری است.
وی با بیان اینکه امکان اصلاح اساسی چهارباغ را نداشتیم، افزود: طرح چهارباغ در دوره پیشین مدیریت شهری شروع شد و در دوره فعلی به عنوان میراثدار آن امکان اصلاح اساسی را نداشتیم که با این حال در برابر گود برداری‌های غیر اصولی ایستادیم.
وی ادامه داد: محور چهار باغ برای مجموعه مدیریت شهری برنامه ای است که نیاز به اصلاحات دارد و ما این هدف را در مسیر ساخت آن دنبال می کنیم.
شهردار اصفهان با اشاره به تعطیلی و نیمه تمام ماندن طرح های عمرانی در دوره پیشین مدیریت شهری گفت: طرح هایی از جمله میدان امام علی(ع)، سالن اجلاس، شرکت نمایشگاه ها، پل اشکاوند و پل استقلال به صورت نیمه تمام و تعطیل باقی مانده بود که در این دوره دوباره آغاز به کار کردند.
وی سیاست مدیریت شهری در اجرای طرح های عمرانی را در مرحله نخست آزادسازی و سپس اجرا دانست و اظهار داشت: مشکلات طرح های کنونی شروع بی برنامه است که در این راستا به دنبال پایداری در روند تکمیل طرح ها طی فرآیندی قابل اجرا هستیم.
نوروزی با اشاره به 15 طرح نیمه تمام در حال تکمیل افزود: اگر در گذشته این طرح ها تکمیل می شد در زمان حال هزینه های بیشتری برای این طرح ها پرداخت نمی شد.
وی ادامه داد: در 15 سال گذشته به ازای هر کیلومتر احداث مترو 50 میلیون دلار هزینه می شد که با دلار امروزی هزینه بسیر زیادی است.
شهردار اصفهان با بیان اینکه تاکنون سه هزار میلیارد ریال برای خط دوم مترو هزینه شده است، بیان کرد: در زمان حال احداث ایستگاه‌ها زیرِ زمین با شیوه‌های جدید در دست ساخت است همچنین کاتر هد دوم مترو از گمرک آزاد شده ‌است و این طرح از 2 جهت در حال پیشروی است.

**تراموا به اکوسیستم حمل و نقل عمومی اصفهان اضافه می شود
نوروزی گفت: در زمان حال تراموا به عنوان نیاز اساسی در فضای اکوسیستم حمل و نقل شهری محسوب می شود از این رو ایجاد تراموا پس از مترو در دستور کار مجموعه مدیریت شهری قرار گرفته و فضای مطالعاتی آن آغاز شده است.
وی با اشاره به به اینکه یک سوم بودجه سال جاری شهر اصفهان به حوزه حمل و نقل اختصاص پیدا کرده است، بیان کرد: برای نوسازی ناوگان اتوبوسرانی 2 هزار میلیارد ریال بودجه در نظر گرفته شده است.

** افزایش 37 درصدی بودجه شهرداری اصفهان
شهردار اصفهان اظهار داشت: بودجه سال جاری شهرداری اصفهان ٣٧ درصد افزایش پیدا کرده است که این شهرداری تنها شهرداری است که در بین کلانشهرها توانسته بودجه خود را به این میزان افزایش دهد.
به گزارش ایرنا، در شهر اصفهان افزون بر 2 میلیون و 300 هزار نفر زندگی می کنند، همچنین این خطه دارای 15 منطقه شهری، هفت هزار و 500 هکتار اراضی مسکونی، 700 هزار خانه، حدود 360 هکتار اراضی آموزشی، 50 هکتار پارکینگ، یکهزار و 100 هکتار فضای عمومی و 300 هکتار باغ داخل محدود شهری است.
9913/6026/

شوک قیمت در بازار نفت با تصمیم ترامپ علیه ایران| حالا چه خواهد شد؟

وزیر خارجه آمریکا ایران را تهدید کرد: هیچ معافیت نفتی تمدید نمی‌شود| قدرت ایران در اثر تحریم‌ها کم شده است |می‎خواهیم درآمد نفتی ایران را به صفر برسانیم

زن اماراتی پس از حدود ۳ دهه از کما خارج شد

منبع این خبر، وبسایت www.imna.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۳۴۴۵۰۳۸ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • تکمیل طرح های صنعتی اصفهان به 20 هزار میلیارد ریال نیاز دارد
 • “اسنک رژیمی” را با این مواد درست کنید!
 • 210 میلیارد ریال اعتبار برای تکمیل دو دانشکده تخصصی دانشگاه خلیج
 • اختراعی که هزینه‌های برق را نصف می‌کند +عکس
 • امسال هیچ کلنگ جدیدی در ارومیه به زمین نمی‌خورد
 • طرز تهيه خاگينه مغزدار تبريزي
 • احداث ۱۰۱ کیلومتر راه در کردستان
 • تبریز یکی از پاک ترین شهرهای جهان است/ قدردانی از خدمات شهرداری تبریز
 • اعطای ۴۰ میلیارد تومان اعتبار از سوی صندوق شکوفایی به صندوق پژوهش اصفهان
 • گزارشی از طرح های عمرانی شهرستان کهگیلویه
 • تبریز یکی از پاک ترین‌شهرهای جهان است
 • از بهترین گزینه‌های غذایی برای قبل و بعد از ورزش
 • تقاطع غیرهمسطح ولی‌عصر(عج) افتتاح شد
 • آغاز عملیات احداث پیست مجموعه سوارکاری کاشان+تصاویر
 • 170 میلیارد ریال اعتبار به سد گرین اختصاص یافت
 • تردد در شرق تبریز روان تر می شود/ تقاطعی برای اتصال نصر به ولیعصر
 • بهترین و بدترین غذا‌ها برای قبل و بعد از ورزش
 • فروش مسکن در تهران نصف شد
 • همه ایران در انتظار صعود سبزهای نصف جهان است