به گزارش روابط عمومی استانداری کرمان، خلیل همایی راد عصر یکشنبه در گفت و گویی افزود: پس از بارندگی هایی که در سرشاخه های هلیل در شهرستان های بافت و رابر صورت گرفت، با توجه به حجم عظیم آب در پشت سد جیرفت، ضرورت ایجاب کرد که دریچه های سد بازگشایی شود.
وی گفت: به دلیل اینکه دشت جازموریان در بارندگی های گذشته اشباع و دریاچه های هلیل و هامون پرآب شده بود، پیش بینی آبگرفتگی دور از دسترس نبود که در این راستا هشدارهای لازم از سوی مدیریت بحران استان و رسانه های ملی و محلی برای جلوگیری از چرای دام و فاصله گرفتن دامداران و عشایر از مناطق مستعد سیل داده شد.
مدیرکل امنیتی و انتظامی استانداری کرمان تصریح کرد: علیرغم هشدارهای داده شده، گزارشاتی مبنی بر حضور عشایر در منطقه جازموریان اعلام شد که در این راستا از سوی مدیریت استان اقداماتی انجام گرفت.
وی به آغاز عملیات امداد و نجات در منطقه جازموریان با حضور سعیدی معاون سازمان مدیریت بحران کشور، سیف الهی جانشین ستاد مدیریت بحران استان، گنج کریمی مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان و فرمانداران شهرستان های رودبارجنوب و قلعه گنج اشاره و خاطرنشان کرد: بدلیل اینکه دشت جازموریان به صورت باتلاق می باشد، امکان حرکت خودروهای امدادی در عمق جازموریان میسر نبود علیرغم این مسائل، خودروها تا 50 کیلومتر پیش رفتند.
همایی راد گفت: طبق دستور رئیس شورای تامین استان کرمان و هماهنگی به عمل آمده با فرمانده قرارگاه جنوبشرق ارتش، ادوات مهندسی ویژه عبور از مناطق باتلاقی و تیم های آموزش دیده یگان به منطقه اعزام و کار خود را آغاز کردند.
وی با تاکید بر اینکه تمامی امکانات دستگاه های ذیربط بویژه جمعیت هلال احمر استان برای امدادرسانی در منطقه جازموریان بکار گرفته شد افزود: یک فروند بالگرد جمعیت هلال احمر استان نیز از شهرستان بم به شهرستان قلعه گنج منتقل و وارد محدوده جازموریان شد و نسبت به توزیع چادر و آذوقه بین عشایر منطقه اقدام نمود.
وی به نقش تعیین کننده و بسیار مهم مردم محلی بویژه در شهرستان قلعه گنج که با برخی از تجهیزات همچون تراکتور نهایت همکاری را با تیم های امدادی داشتند، اشاره و خاطرنشان کرد: برخی از خانواده ها که تمایل خروج از منطقه جازموریان را داشتند، سریع به مناطق امن منتقل و از امکانات امدادی همچون غذا، دارو، لباس و ... بهره مند شدند.
مدیرکل امنیتی و انتظامی استانداری کرمان ضمن قدردانی از همکاری، تلاش و پشتیبانی تمامی نیروهای نظامی و انتظامی بویژه فرماندهی انتظامی استان کرمان، فرماندهی انتظامی شهرستان قلعه گنج، فرماندهی قرارگاه جنوبشرق ارتش در عملیات امدادرسانی منطقه جازموریان تصریح کرد: در حال حاضر وضعیت در منطقه عادی است و مشکل خاصی وجود ندارد.
وی گفت: حاشیه هایی که به دلیل امراض سیاسی در فضاهای مجازی منتشر می شود، پایه و اساس ندارد و قطعا مورد پیگیری قرار خواهند گرفت.
به گزارش روابط عمومی استانداری کرمان، طبق آخرین گزارش ستاد مدیریت بحران استان کرمان، مسیر کرمان به شهرستان راور در منطقه حسین آباد به دلیل طغیان رودخانه و ریزش کوه مسدود شده بود که بسرعت این مسیر بازگشایی شد.
سامانه بارشی همچنان در این استان فعال است.
دریافت: کمیل بهشتیان ** انتشار: رسول محمدحسنی
7429/3028

منبع: ایرنا

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

نمایش ربات موشک انداز ارتش در مراسم رژه

به گزارش ایرنا، رژه یگان‌های ارتش جمهوری اسلامی ایران صبح امروز (پنج شنبه) با حضور حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی رییس جمهوری، سردار لشکر پاسدار محمد باقری رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح، سردار سرلشکر رحیم صفوی مشاور و دستیار عالی فرمانده معظم کل قوا، امیر حاتمی وزیر دفاع، سردار حسین اشتری فرمانده نیروی انتظامی، سردار محمد پاکپور فرمانده نیروی زمینی سپاه، سردار امیرعلی حاجی‌زاده فرمانده نیروی هوافضای سپاه، سردار غیب پرور رئیس بسیج مستضعفین، امیر سرلشکر موسوی فرمانده کل ارتش، امیر سرلشکر شهبازی فرمانده اسبق ارتش، امیر سیاری رئیس ستاد و معاون هماهنگ‌کننده ارتش، امیر سرتیپ کیومرث حیدری فرمانده نیروی زمینی ارتش، امیر علیرضا صباحی‌فرد فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیاء، امیر سرتیپ نصیرزاده فرمانده نیروی هوایی، امیر دریادار حسین خانزادی فرمانده نیروی دریایی ارتش و جمعی دیگر از فرماندهان ارشد نظامی در جوار مرقد امام خمینی (ره) برگزار شد.

نیروی زمینی ارتش در این مراسم در کنار تجهیزات زرهی و صد زرهی خود ربات موشک انداز نذیر را به نمایش گذاشت.

ربات مسلح بدون سرنشین نذیر، خودرویی تاکتیکی با قابلیت کنترل از راه دور است. این خودرو توانایی حمل حدود ۶۰۰ کیلوگرم محموله و قابلیت نصب یک سلاح متوسط (تیربار ۷.۶۷ میلیمتری یا تیربار ۱۲.۷ میلیمتری یا موشک پدافند هوایی یا موشک ضد زره را داراست.

ربات نذیر با شعاع عملکرد عملیاتی بدون سرنشین به میزان ۲ کیلومتر قابل برنامه ریزی جهت انجام ماموریت‌های شناسایی و رزمی است.

بلدوزر کنترل از راه دور نیز خودرویی با کاربری و آموزش آسان با قابلیت‌هایی از جمله کنترل از فاصله ۱۵۰۰ متری، پاکسازی میادین مین، کنترل تمامی فرامین به وسیله اپراتور از راه دور در مناطق عملیاتی و پر خطر، انجام کلیه عملیات مهندسی با قابلیت انعطاف بالا همانند با سرنشین است.

سامانه دود چند پارامتری ستار نیز سامانه‌ای دارای توانایی مختل نمودن سامانه‌های لیزری، دارای پوشش بصری در هنگام عملیات‌های عقب روی تاکتیکی و واکنش سریع با قابلیت مختل کردن دوربین‌های حرارتی است.

خودرو جیپ سفیر، خودرو حامل نفر بر فرماندهی، نفر بر تجسسی شیمایی کاشف، خودرو حامل نفر بر سداد، خودرو حامل نفر بر حیدر، نفر بر ۲ زیست نفربر امی پی ۲، تفنگ تک تیر انداز شاهر خودرو رنجر مجهر ره اسلحه اخگر، خودرو مجهر به سامانه انتشار دود و یگان واکنش سریع تویوتاهارد تاپ از جمله تجهیزات نیروی زمینی هستند که در این رژه نمایش داده شدند.

لانچر موشک سهند سهیل ۲، خودرو سفیر مجهر به توپ ۲۳ میلی متری زوبین، جیپ سفیر، یگان حافظ صلح، تانگ شنیدار ذوالفقار ۳، تانک شنیدار صیاد، تانک تیام، تانک ذوالفقار، خودرو، کیان ۵۰۰ حامل تانک چیفتن بهینه سازی شده، خودو مجهز به توپ ۵۷ میلی متری بهمن
خودرو کرار با توپ ۱۲۲ میلی متری
توپ ۱۳۰ میلی متری
خودرو ۶ در ۶ کیان کشنده توپ ۱۵۵ میلی متری
توپ ۱۵۵ میلی متری خود کششی
خودرو و توپ ۱۷۵ میلی متری خود کششی
توپ ۲۰۳ میلی متری
موشک انداز فجر ۵
موشک انداز نازعات ان ۶ و ان ۱۰
سکو پرتاپ موشک زلزال
توپ ۲۳ میلی متری صد هوایی
تجهیزات عملیات روانی
سایت دیدبانی و و کنترل مرزی
شیلتر مخابراتی
سامانه‌های ارتباطی و
سامانهجهت یاب افاق
سامانه جمر
و سامانه الینت دیگر‌تجهیزات نیروی زمینی هستند که در رژه نمایش به نمایش در امدند.

در رژه روز ارتش یگان‌های نمونه‌ای از نیرو‌های زمینی، دریایی، هوایی و قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا (ص) ارتش جمهوری اسلامی ایران با انجام یک رژه منسجم و هماهنگ، گوشه‌ای از توان عملیاتی و دفاعی خود را در دفاع از نظام مقدس اسلامی نشان دادند.

در این مراسم همزمان با رژه نیرو‌های مسلح حاضر، شکاری بمب افکن‌های نیروی هوایی، جنگنده‌های بومی صاعقه و کوثر و بالگرد‌های هوانیروز در حضور مسئولان و فرماندهان نظامی و وابستگان نظامی کشور‌های خارجی مقیم تهران، به پرواز در خواهند آمد.

همچنین علاوه بر تجهیزات قرارگاه پدافندهوایی خاتم الانبیا (ص) یگان‌های محمول دژبان کل آجا، یگان‌های محمول خودرویی نزاجا، یگان‌های محمول نهاجا و یگان‌های محمول نداجا از نیرو‌های چهارگانه ارتش از مقابل جایگاه ویژه و کلام الله مجید رژه رفتند.

گروهی از خبرنگاران رسانه‌های داخلی و خارجی این رژه را به صورت مستقیم و همزمان پوشش خبری می‌دهند.

۲۹ فروردین ۱۳۵۸ برای ارتش، روز به یادماندنی و پرشکوهی است؛ روزی که حضرت امام خمینی (ره) در میان شایعات بی شماری مبنی بر انحلال ارتش و تشکیل به اصطلاح ارتش خلقی، رای بر بقای ارتش دادند. امام فرمودند: ۲۹ فروردین روز ارتش اعلام می‌شود.

هر سال به مناسبت فرارسیدن ۲۹ فروردین روز ارتش و نیروی زمینی، رژه نیرو‌های ارتش در تهران و استان‌های سراسر کشور با حضور مقام‌های کشوری و لشکری برگزار می‌شود.

۲۹ فروردین سال ۱۳۶۷ نیرو‌های متجاوز آمریکایی در خلیج فارس، نیرو‌های پدافند سکو‌های نفتی نصر و سلمان را تهدید به ترک سکو‌ها کردند، اما این نیرو‌ها با ایستادگی در مقابل متجاوزان، قهرمانانه به شهادت رسیدند.
۲۹ فروردین ماه روز تجلیل و تکریم دلاورمردی‌ها و رشادت‌های پرسنل ارتش جمهوری اسلامی ایران است که در سایه حمایت‌های بی دریغ حضرت امام خمینی (ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی و پشتیبانی‌های ملت همیشه در صحنه ایران اسلامی، حضور خود را برای فداکاری در راه استقلال و حفظ تمامیت ارضی در مرز‌های زمینی، هوایی و دریایی کشور اعلام کردند.
ارتش جمهوری اسلامی ایران در راه انجام این وظیفه مقدس بیش از ۴۸ هزار شهید و ۲۰۰ هزار جانباز و آزاده تقدیم کرد و نقش موثری را در کسب پیروزی‌های ملت ایران و همچنین شکل گیری نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران ایفا کرده است.

      

جزئیات گران‎شدن بنزین و CNG از اول خرداد؛ تعیین سهمیه ۶۰ لیتر بنزین برای خودروهای شخصی

پمپئو: آمریکا در کنار مردم ایران می‌ماند| می‌خواهیم ماهیت جمهوری اسلامی ایران را تغییر دهیم!

نجات پیرمرد ۷۰ ساله به وسیله بالگرد اورژانس فارس از کوه سبز

منبع این خبر، وبسایت www.irna.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۳۴۴۶۲۶۹ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • معرفی سامانه‌های موشکی رونمایی شده در رژه امروز ارتش
 • نشانه‌های قدرت و آمادگی ارتش در زمین و آسمان
 • رژه خدمت خودرویی ارتش در شهر سیل زده آق قلا برگزار شد
 • مراسم روز ارتش امروز در اصفهان برگزار شد
 • ارتش با تکیه بر دانش و استفاده حداکثری از ظرفیت‌های خود، افتخارآفرین عمل کرده است
 • نمایش جنگ‌افزارهای قرارگاه پدافند هوایی در مراسم روز ارتش اصفهان
 • برگزاری رزمایش مشترک نیروهای دریایی ارتش و سپاه با عمان
 • رژه یگان‌های ارتش در شیراز/ نیروهای مسلح آماده مقابله با هر تهدیدی هستند
 • اعزام یگان‌های ارتش مستقر در لرستان به مناطق سیل‌زده
 • اقتدار ارتش در کرمان به نمایش گذاشته شد
 • ملخ‌ها تهدید جدید اقتصاد جنوب کرمان
 • استاندار کرمان: ارتش جمهوری اسلامی در خط مقدم دفاع از مظلومان قرار دارد
 • یگان‌های پیاده ارتش در رژه تهران شرکت کردند
 • رژه یگان‌های پیاده نیروهای ۴ گانه در روز ارتش
 • برگزاری رژه نیروهای مسلح در قزوین
 • یگان‌های پیاده نیروهای ۴ گانه ارتش در رژه تهران شرکت کردند
 • رژه نیروهای مسلح در قزوین برگزار شد
 • ملخ‌ها تهدید جدید اقتصاد جنوب کرمان/ تالاب جازموریان در معرض خطر
 • ملخها تهدید جدید اقتصاد جنوب کرمان /تالاب جازموریان در معرض خطر