خبرگزاري آريا-دانشگاه صنعتي شريف در حال برگزاري رويداد هايي با عنوان جشنواره فناوري اطلاعات ( IT Weekend ) به صورت ساليانه مي باشد.
به گزارش خبرگزاري آريا،دانشگاه صنعتي شريف در حال برگزاري رويداد هايي با عنوان جشنواره فناوري اطلاعات ( IT Weekend ) به صورت ساليانه مي باشد. لازم به ذکر است اولين دوره اين رويداد در دي ماه سال گذشته با حضور پرشور علاقه مندان جشنواره و سخنرانان برجسته در محل دانشگاه صنعتي شريف برگزار شد. ( گزارش برگزاري دوره اول در سايت رسمي رويداد موجود مي باشد )
در اين رستا مفتخريم به اطلاع برسانيم دومين جشنواره فناوري اطلاعات دانشگاه صنعتي شريف ITWeekend2 به تاريخ 22 تير ماه سال جاري در محل دانشگاه صنعتي شريف و با تمرکز بر روي ايجاد کسب و کار هاي نوين در حوزه فناوري اطلاعات برگزار خواهد شد. در اين رويداد، افراد سرشناس در حوزه فناوري اطلاعات تجربيات خود را در قالب سخنراني هاي کوتاه با مخاطبان به اشتراک مي گذارند. از اهداف اصلي رويداد مي توان به ايجاد محيطي براي گردهمايي، گفتگو و هم¬‌افزايي نوآوران، نخبگان، صاحبان ايده و علاقه ‌مندان به رويکردها و نگرش‌هاي نو در سطحي فراتر از مرزهاي جغرافيايي و همچنين شناسايي آنها براي سرمايه گذاري مادي و حتي معنوي توسط حوزه هاي مختلف جهت پيشبرد اهداف کشور اشاره کرد.
IT Weekend مي‌کوشد تا « ايده‌هايي در حوزه فناوري اطلاعات براي ساختن جهاني بهتر» را ارائه دهد.
هدف اصلي IT weekend معرفي و شناساندن ايده‌هاي بکر و خلاق جهت ايجاد کسب کار هاي نوين و ايجاد اشتغال است. براي همين است که اين رويداد به خوبي در اذهان نقش خواهد بست. اين رويداد در بين تمامي رويدادهاي مشابه با توجه به شايستگي و کيفيت بالاي مخاطبين، محل برگزاري، تجربه کادر برگزاري آن، سخنرانان برجسته و معتبري خواهد داشت، موجب ارتقاي سطح رضايت مخاطبين و کيفيت همايش خواهد شد.
ما دنبال چه کسي هستيم؟
• يک مخترع ... که ابداعات و نوآوري‌هايش را هماهنگ با دنياي پيوسته در تغيير، به اشتراک مي‌گذارد.
• يک آموزگار ... که علم گرانقدرش را به نحو تاثيرگذاري براي پير و جوان به اشتراک مي‌گذارد.
• يک اعجوبه ... كه استعداد جوانيست منتظر شکوفايي.
• يک خردمند ... که بصيرتش تجربه گرانقدري براي دنياي امروز است.
• يک تغييرآفرين ... که کمک مي‌کند آينده، آن طور که شايسته بودن است، شکل گيرد.
• يک داستان‌سرا... ارزشمند، جذاب و پرشور و نشاط، که به خوبي با افراد ارتباط برقرار مي‌کند.
• يک بارقه ... با ايده‌هايي که شايستگي انتشار و معرفي دارند.
ماموريت IT weekend
ايجاد محيطي براي گردهمايي، گفتگو و هم¬‌افزايي نوآوران، نخبگان، صاحبان ايده و علاقه‌مندان به رويکردها و نگرش‌هاي نو در سطحي فراتر از مرزهاي جغرافيايي جهت ايجاد کسب کار هاي نوين و ايجاد اشتغال و همچنين شناسايي آنها براي سرمايه گذاري مادي و حتي معنوي توسط حوزه هاي مختلف جهت پيشبرد اهداف علمي، فرهنگي، هنري، ورزشي و ...
هدف IT weekend
• معرفي کسب و کار هاي نوين در حوزه فناوري اطلاعات و ايجاد اشتغال
• روايت ايده‌ها براي تقويت انگيزه، خودباوري، اعتماد به‌نفس و الهام‌بخشي به جامعه
• ايجاد بستر ارتباط، تبادل نظر و گفتگو ميان نوآوران در ايران و ساير نقاط جهان
• ايجاد بستري براي آفرينش و پرورش ايده‌هاي نو و بكر با برنامه‌هاي گوناگون
• افزايش ارتباط ايرانيان خارج از کشور با سرزمين مادري
برنامه اجرايي IT weekend ( جزئيات رويداد )
توضيحات اوليه:
1- در هر رويداد 10 نفر از اساتيد ايراني و غير ايراني حوزه فناوري اطلاعات به سخنراني خواهند پرداخت.
2- مدت زمان هر سخنراني 20 دقيقه خواهد بود.
3- موضوع سخنراني ها در حوزه فناوري اطلاعات و با رويکرد ايجاد انگيزه در شرکت کنندگان، انتقال تجربه در کسب و کار هاي نوين و معرفي موضوعات روز اين حوزه خواهد بود.
4- چکيده مطالب سخنراني ها بعد از اجراي برنامه در سايت رسمي رويداد اطلاع رساني خواهد شد.
5- متن کامل به همراه فيلم سخنراني بعد از برگزاري رويداد در دسترس عموم قرار خواهد گرفت.
6- ثبت نام افراد علاقه مند به حضور در ITW از طريق سايت رسمي رويداد انجام خواهد شد.
7- رويداد شامل پذيرايي ميان وعده و نهار مي باشد.
زمان و مکان رويداد:
1- زمان اجراي رويداد آخرين پنجشنبه ي هر فصل خواهد بود. بدين ترتيب اين رويداد هر سال 4 بار اجرا خواهد شد.
2- رويداد يک روزه و ساعت شروع برنامه 9:00 و پايان برنامه ساعت 17:00 مي باشد.
گزارش برگزاري اولين جشنواره فناوري اطلاعات ( ITWEEKED 1 )
مجري طرح: شرکت آريا راد شريف
سخنرانان

سخنراني اول: دکتر حميد رضا ربيعي
رئيس پژوهشکده فناوري اطلاعات و ارتباطات پيشرفته دانشگاه صنعتي شريف دبير کل رويداد
سخنراني دوم: دکتر کامبيز بديع
معاون پژوهش و توسعه ارتباطات علمي پژوهشگاه ارتباطات و فناوري اطلاعات
سخنراني سوم: دکتر جمال شهرابي
عضو هيات علمي دانشگاه صنعتي اميرکبير و دبير کنفرانس ملي داده کاوي ايران
سخنراني چهارم: مهندس محسن ارجمندي
مدير عامل شرکت تحليل افزار مبتکر

سخنراني پنجم: Mr.Miguel Enes
مدير ارشد فني مجموعه باميلو

سخنراني ششم: مهندس سجاد بنابي
عضو هيات مديره مجموعه شرکت هاي حصين
سخنراني هفتم: مهندس احسان مينايي زاده
آزمايشگاه يادگيري فناوري اطلاعات دانشگاه صنعتي شريف
سخنراني هشتم: دکتر جعفر محمدي
مدير عامل شرکت سامانه نگار آتنا
سخنراني نهم: دکتر پدرام عطايي
عضو کميته راهبري مرکز نوآوري فناوري اطلاعات و ارتباطات دانشگاه صنعتي شريف
مخاطبين

حدود 800 متقاضي براي شرکت در اين رويداد درخواست ارائه کردند که از اين ميان، ثبت نام 300 نفر توسط دبيرخانه تأييد شد. شرکت کنندگان از دانشگاه هاي کل کشور و حتي خارج کشور براي حضور در رويداد ثبت نام کردند.
ليست ثبت نام کنندگان شامل اطلاعات تماس، رشته و دانشگاه محل تحصيل و... موجود مي باشد و در صورت نياز ارائه خواهد شد

(2 IT weekend)
22 تير ماه 1396
برگزار کننده:
دانشگاه صنعتي شريف
پژوهشکده فناوري اطلاعات و ارتباطات پيشرفته دانشگاه صنعتي شريف
آزمايشگاه يادگيري فناوري اطلاعات دانشگاه شريف ( لايتک )
سازمان فناوري اطلاعات ايران
معاونت علمي و فناوري رياست جمهوري ( پارک فناوري پرديس )
پژوهشگاه ارتباطات و فناوري اطلاعات ( مرکز تحقيقات و مخابرات کشور )
جهت ثبت نام به سايت رسمي رويداد مراجعه بفرماييد
http://itweekend.ir
دبيرخانه و مجري طرح: شرکت آريا راد شريف
http://aryaradco.ir
16-66083015منبع: خبرگزاری آریا

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

فاجعه امنیتی در حوزه داده های شخصی رخ داده است/دادستانی ورود کند

تهران-ایرنا- صبح روز پنج شنبه خبری منتشر شد که حکایت از آسیب پذیری امنیتی یک شرکت حمل و نقل اینترنتی داشت. ظواهر نشان می داد که اطلاعات کاربران و رانندگان این شرکت در خطر افشا شدن هستند.مدیر کل حقوقی سازمان فناوری اطلاعات ایران معتقد است اگر لایحه صیانت از داده های شخصی که نزدیک 5ماه است در کمیسیون فرعی هیات دولت مطرح شده، زودتر تصویب شود، قطعا از پیش آمدن مسائل این چنین جلوگیری خواهد کرد.

به گزارش ایرنا یکی از گروه هایی که در حوزه امنیت سایبری فعالیت دارد، با توجه به سرچ های تخصصی، توانسته است ضعفی را در دیتا بیس مانگو (MongoDB یک پایگاه داده اپن سورس و رایگان) کشف کنند، ضعفی که نشان می دهد ظاهرا اطلاعات رانندگان یک تاکسی اینترنتی شامل کد ملی، نام، نام خانوادگی فاکتورها و... لو رفته است.
فارغ از این که این اطلاعات مربوط به کدام تاکسی اینترنتی بوده است، اگر بخواهیم از بعد حقوقی به آن نگاه کنیم، مدیر کل حقوقی سازمان فناوری ایران، جزو بهترین افرادی است که می تواند در این خصوص اظهار نظر کند.
«محمدجعفرنعناکار» در گفت و گوی اختصاصی با ایرنا گفت: ما در این مورد با چند چالش رو به رو هستیم که مدت هاست از سوی حقوقدان های حوزه آی تی پیگیری می شود. سازمان فناوری اطلاعات ایران و مراکز دیگر پیگیر این مسئله هستند اما برای رسیدن به نتیجه، نیاز است سازمان های مختلف به شکل جمعی به این مسئله ورود کنند.
تاکسی های اینترنتی در ایران همواره با مشکل مجوز رو به رو هستند؛ نعناکار با اشاره به این مسئله گفت: سوال اصلی این است که تاکسی های اینترنتی باید از چه نهادی مجوز دریافت کنند؟ چیزی که قانون در باب حوزه تاکسی های اینترنتی مطرح می کند این است که سازمان تاکسیرانی باید مجوز فعالیت آن ها را صادر کند.

** نقص جدی متوجه پلت فرم هاست
وی در ادامه گفت: هر نوع عملیات درون شهری که قرار است اتفاق بیفتد باید از سوی سازمان تاکسیرانی مورد بررسی قرار بگیرد و ممیزی های لازم در خصوص رانندگان، شیوه کار و پلتفرم اعمال شود. در واقع موضوع اصلی بحث در این حوزه، پلتفرم ها هستند که نقص های جدی متوجه آن هاست.
این کارشناس حقوقی ادامه داد: از آن جایی که پلتفرم های ارائه خدمات تاکسی اینترنتی اطلاعات راننده، بخشی از اطلاعات مسافر و نیز آدرس های افراد را دریافت و ضبط می کنند، نیاز است که روی شیوه کار آن ها بررسی هایی صورت بگیرد، بررسی هایی که موجب می شود هم امنیت این داده ها حفظ ،و هم کارکرد نرم افزارها تائید شود.
مدیرکل حقوقی سازمان فناوری اطلاعات با اشاره به این که مراکزی در ایران هستند که روی این مسائل کار می کنند، افزود: سازمان «افتا» که کار اصلی آن صدور گواهی های امنیت است و شورای عالی انفورماتیک سابق (در حال حاضر وظایف آن به سازمان فناوری اطلاعات ایران منتقل شده) که تاییدیه فنی نرم افزارها را صادر می کند و همین طور سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور که به این پلتفرم ها گواهی فعالیت می دهد، مجموعه هایی هستند که روی چنین مسائلی کار می کنند.

** لایحه صیانت از داده های شخصی روی میز دولت
نعناکار در ادامه به یک نقص قانونی که باعث شده دستگاه ها نتوانند به خوبی روی فعالیت پلتفرم های اینترنتی نظارت کنند، اشاره کرد و گفت: از آذر ماه سال گذشته دایره حقوقی سازمان فناوری اطلاعات ایران با جدیت دنبال تصویب لایحه ای در این خصوص بوده است.
وی در توضیح این لایحه گفت: پیش نویس لایحه «صیانت از داده های شخصی افراد» سال گذشته در وزارت ارتباطات نوشته شد و متن آن به کمیسیون فرعی هیات دولت رفت.
حدود سیزده نهاد دولتی دیگر روی این لایحه بحث کردند و درباره آن نظراتی ارائه کردند.متن نهایی لایحه در حال حاضر آماده ارائه به کمیسیون اصلی است. زمانی که این لایحه با تصویب مجلس به شکل قانون در بیاید، می تواند نقش موثری در زمینه صیانت از داده های شخصی کاربران ایفا کند.
چیزی که خیلی مهم است و باید به آن توجه کرد، حلقه حقوقی است که نهادهای مرتبط در آن هماهنگی های لازم با یکدیگر را ندارند. متاسفانه برخی از نهادها حاضر نیستند با بقیه نهادها زیر یک چتر قرار بگیرند و قواعد کلی را یکسان سازی کنند، تا چرخه حقوقی در این حوزه کامل شود.
لایحه ای که نعناکار از آن صحبت می کند، یک لایحه قوی با استانداردهای بین المللی است: این لایحه داده های شخصی افراد را تعریف و مشخص می کند که هر نهادی باید به چه شکل به این داده ها دسترسی پیدا کنند و بر اساس چه استانداردی آن را نگهداری کنند، چه زمانی نوبت معدوم سازی داده ها می رسد و اگر این اطلاعات به هر طریق نشت کرد باید چطور با آن برخورد شود.
این لایحه می تواند به قانون مترقی ای تبدیل شود که هم اکنون در اتحادیه اروپا در حال اجراست و اجرایی شدن آن در ایران،قانون آی تی کشور را چند پله ارتقا ببخشد. چرا که این لایحه همگام با نظرات و کنش های بین المللی است. اگر کارهای مربوط به تصویب این لایحه هر چه زودتر انجام شود، می توان اقدامات تامینی را در نظر گرفت تا دیگر شاهد بروز نشت اطلاعات کاربران نباشیم.
مدیر کل حقوقی سازمان فناوری ایران در ادامه گفت: در این پازل که باید به مدد دیگر نهادها کامل شود سازمان فناوری اطلاعات ایران گواهی امنیتی و تاییدیه فنی نرم افزار ارائه می دهد، قسمت دیگر نهادهایی هستند که مجوز ارائه می دهند مانند اتحادیه کشوری کسب و کارهای مجازی که خودش نیز محل اشکال است.
مسئله به این شکل است که تاکسی های اینترنتی پس از دریافت مجوز از این اتحادیه، فعالیت شان را شروع می کنند. این در حالی است که متولی اصلی چنین پلتفرم هایی تاکسیرانی است.
سازمانی که چند روز قبل اولین مجوز در این حوزه را ارائه کرد و نشان داد این پروانه وجود دارد و پس از دریافت آن از سازمان تاکسیرانی، داده ها طبق استانداردهای خاص امنیت بین المللی به ایزوهایی که وجود دارد، نگهداری می شود. در حال حاضر شرکت های تاکسی اینترنتی این پروانه را ندارند و فعالیت شان به شیوه دیگری است.

** افشای هفت میلیون رکورد فاجعه است
وی افزود: اگر نهادهای مرتبط همکاری لازم را انجام دهند و با یکدیگر برای صیانت از مردم همکلام شوند، اتفاقات خوبی رخ خواهد داد. در حال حاضر طبق خبری که منتشر شده، نزدیک هفت میلیون رکورد لو رفته است و به نظر من این فاجعه امنیتی در حوزه داده های شخص است.
نعناکار این مسئله اشاره کرد که باید دادستانی به موارد اینچنین ورد کند: دادستانی باید به عنوان مدعی العموم زودتر از بقیه به مسائل این چنین ورود کند. این طور نباشد که یک خبری پخش شود و بعد از چند ساعت و چند روز منتظر واکنش این دستگاه باشیم.
نکته مهم این است که اگر فعالیتی نیز صورت بگیرد مردم آن را حس نمی کنند، ممکن است میان دستگاه ها نامه و دستوری رد و بدل شود، اما مردم متوجه این پیگیری ها نمی شوند. در حالی که آن ها اولین کسانی هستند که باید بدانند نهاد و مجموعه ای برای صیانت از داده های شخصی آن ها قدم برداشته و به این واسطه امنیت روانی شان تضمین شود.
مدیر کل حقوقی سازمان فناوری ایران در پایان گفت: در موضوع آسیب پذیری امنیتی که رخ داده، احتمالا عمدی در بین نبوده و صرفا قصوری رخ داده اما به هر حال این مسائل باید شناسایی و در خصوص آن اقدامات قضایی صورت بگیرد.
علمی** 9207 **2021**

جزئیات گران‎شدن بنزین و CNG از اول خرداد؛ تعیین سهمیه ۶۰ لیتر بنزین برای خودروهای شخصی

پمپئو: آمریکا در کنار مردم ایران می‌ماند| می‌خواهیم ماهیت جمهوری اسلامی ایران را تغییر دهیم!

نجات پیرمرد ۷۰ ساله به وسیله بالگرد اورژانس فارس از کوه سبز

منبع این خبر، وبسایت www.aryanews.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۳۴۵۳۰۰۶ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • تمرکز منابع مالی «سیا» برای مقابله با ایران و روسیه
 • رئیس سیا: تمرکز منابعمان را به سمت مقابله با ایران سوق دادیم
 • رئیس سیا: تمرکز منابعمان را به سمت مقابله با ایران و روسیه سوق دادیم
 • راز‌هایی برای داشتن یک زندگی سراسر شادی
 • ایجاد تمدن نوین اسلامی مأموریت اصلی جوانان در مقدمه ظهور است
 • رویداد نوگام گردشگری در زاهدان برگزار می‌شود
 • وقوع فاجعه امنیتی در حوزه داده‌های شخصی
 • سازمان فناوری ایران: افشای اطلاعات کاربران تپسی یک فاجعه است
 • فاجعه امنیتی در حوزه داده های شخصی رخ داده است
 • همایش رویکردهای نوین آموزش ریاضی در تنگستان برگزار شد
 • نخستین رویداد ملی استارتاپی سلامت دهان و دندان در اردبیل آغاز به کار کرد
 • همایش رویکردهای نوین آموزش ریاضی برگزار شد
 • ۲۲۰ هزار هکتار از اراضی فارس مجهز به سامانه نوین آبیاری است
 • اولین رویداد ملی فناوری‌های نوین عرصه سلامت دهان و دندان در اردبیل
 • 10 رویداد مهم ورزشی امسال در کرمانشاه برگزار می شود
 • مجهز شدن اراضی فارس به سامانه نوین آبیاری
 • ارائه آخرین یافته‌های حوزه مهندسی مخابرات نوری بیسیم در یک رویداد بین‌المللی
 • حضور بیمه نوین در دوازدهمین نمایشگاه بورس، بانک و بیمه
 • 220هزار هکتار از اراضی فارس به سامانه نوین آبیاری تجهیز شد