خبرگزاري آريا-دانشگاه صنعتي شريف در حال برگزاري رويداد هايي با عنوان جشنواره فناوري اطلاعات ( IT Weekend ) به صورت ساليانه مي باشد.
به گزارش خبرگزاري آريا،دانشگاه صنعتي شريف در حال برگزاري رويداد هايي با عنوان جشنواره فناوري اطلاعات ( IT Weekend ) به صورت ساليانه مي باشد. لازم به ذکر است اولين دوره اين رويداد در دي ماه سال گذشته با حضور پرشور علاقه مندان جشنواره و سخنرانان برجسته در محل دانشگاه صنعتي شريف برگزار شد. ( گزارش برگزاري دوره اول در سايت رسمي رويداد موجود مي باشد )
در اين رستا مفتخريم به اطلاع برسانيم دومين جشنواره فناوري اطلاعات دانشگاه صنعتي شريف ITWeekend2 به تاريخ 22 تير ماه سال جاري در محل دانشگاه صنعتي شريف و با تمرکز بر روي ايجاد کسب و کار هاي نوين در حوزه فناوري اطلاعات برگزار خواهد شد. در اين رويداد، افراد سرشناس در حوزه فناوري اطلاعات تجربيات خود را در قالب سخنراني هاي کوتاه با مخاطبان به اشتراک مي گذارند. از اهداف اصلي رويداد مي توان به ايجاد محيطي براي گردهمايي، گفتگو و هم¬‌افزايي نوآوران، نخبگان، صاحبان ايده و علاقه ‌مندان به رويکردها و نگرش‌هاي نو در سطحي فراتر از مرزهاي جغرافيايي و همچنين شناسايي آنها براي سرمايه گذاري مادي و حتي معنوي توسط حوزه هاي مختلف جهت پيشبرد اهداف کشور اشاره کرد.
IT Weekend مي‌کوشد تا « ايده‌هايي در حوزه فناوري اطلاعات براي ساختن جهاني بهتر» را ارائه دهد.
هدف اصلي IT weekend معرفي و شناساندن ايده‌هاي بکر و خلاق جهت ايجاد کسب کار هاي نوين و ايجاد اشتغال است. براي همين است که اين رويداد به خوبي در اذهان نقش خواهد بست. اين رويداد در بين تمامي رويدادهاي مشابه با توجه به شايستگي و کيفيت بالاي مخاطبين، محل برگزاري، تجربه کادر برگزاري آن، سخنرانان برجسته و معتبري خواهد داشت، موجب ارتقاي سطح رضايت مخاطبين و کيفيت همايش خواهد شد.
ما دنبال چه کسي هستيم؟
• يک مخترع ... که ابداعات و نوآوري‌هايش را هماهنگ با دنياي پيوسته در تغيير، به اشتراک مي‌گذارد.
• يک آموزگار ... که علم گرانقدرش را به نحو تاثيرگذاري براي پير و جوان به اشتراک مي‌گذارد.
• يک اعجوبه ... كه استعداد جوانيست منتظر شکوفايي.
• يک خردمند ... که بصيرتش تجربه گرانقدري براي دنياي امروز است.
• يک تغييرآفرين ... که کمک مي‌کند آينده، آن طور که شايسته بودن است، شکل گيرد.
• يک داستان‌سرا... ارزشمند، جذاب و پرشور و نشاط، که به خوبي با افراد ارتباط برقرار مي‌کند.
• يک بارقه ... با ايده‌هايي که شايستگي انتشار و معرفي دارند.
ماموريت IT weekend
ايجاد محيطي براي گردهمايي، گفتگو و هم¬‌افزايي نوآوران، نخبگان، صاحبان ايده و علاقه‌مندان به رويکردها و نگرش‌هاي نو در سطحي فراتر از مرزهاي جغرافيايي جهت ايجاد کسب کار هاي نوين و ايجاد اشتغال و همچنين شناسايي آنها براي سرمايه گذاري مادي و حتي معنوي توسط حوزه هاي مختلف جهت پيشبرد اهداف علمي، فرهنگي، هنري، ورزشي و ...
هدف IT weekend
• معرفي کسب و کار هاي نوين در حوزه فناوري اطلاعات و ايجاد اشتغال
• روايت ايده‌ها براي تقويت انگيزه، خودباوري، اعتماد به‌نفس و الهام‌بخشي به جامعه
• ايجاد بستر ارتباط، تبادل نظر و گفتگو ميان نوآوران در ايران و ساير نقاط جهان
• ايجاد بستري براي آفرينش و پرورش ايده‌هاي نو و بكر با برنامه‌هاي گوناگون
• افزايش ارتباط ايرانيان خارج از کشور با سرزمين مادري
برنامه اجرايي IT weekend ( جزئيات رويداد )
توضيحات اوليه:
1- در هر رويداد 10 نفر از اساتيد ايراني و غير ايراني حوزه فناوري اطلاعات به سخنراني خواهند پرداخت.
2- مدت زمان هر سخنراني 20 دقيقه خواهد بود.
3- موضوع سخنراني ها در حوزه فناوري اطلاعات و با رويکرد ايجاد انگيزه در شرکت کنندگان، انتقال تجربه در کسب و کار هاي نوين و معرفي موضوعات روز اين حوزه خواهد بود.
4- چکيده مطالب سخنراني ها بعد از اجراي برنامه در سايت رسمي رويداد اطلاع رساني خواهد شد.
5- متن کامل به همراه فيلم سخنراني بعد از برگزاري رويداد در دسترس عموم قرار خواهد گرفت.
6- ثبت نام افراد علاقه مند به حضور در ITW از طريق سايت رسمي رويداد انجام خواهد شد.
7- رويداد شامل پذيرايي ميان وعده و نهار مي باشد.
زمان و مکان رويداد:
1- زمان اجراي رويداد آخرين پنجشنبه ي هر فصل خواهد بود. بدين ترتيب اين رويداد هر سال 4 بار اجرا خواهد شد.
2- رويداد يک روزه و ساعت شروع برنامه 9:00 و پايان برنامه ساعت 17:00 مي باشد.
گزارش برگزاري اولين جشنواره فناوري اطلاعات ( ITWEEKED 1 )
مجري طرح: شرکت آريا راد شريف
سخنرانان

سخنراني اول: دکتر حميد رضا ربيعي
رئيس پژوهشکده فناوري اطلاعات و ارتباطات پيشرفته دانشگاه صنعتي شريف دبير کل رويداد
سخنراني دوم: دکتر کامبيز بديع
معاون پژوهش و توسعه ارتباطات علمي پژوهشگاه ارتباطات و فناوري اطلاعات
سخنراني سوم: دکتر جمال شهرابي
عضو هيات علمي دانشگاه صنعتي اميرکبير و دبير کنفرانس ملي داده کاوي ايران
سخنراني چهارم: مهندس محسن ارجمندي
مدير عامل شرکت تحليل افزار مبتکر

سخنراني پنجم: Mr.Miguel Enes
مدير ارشد فني مجموعه باميلو

سخنراني ششم: مهندس سجاد بنابي
عضو هيات مديره مجموعه شرکت هاي حصين
سخنراني هفتم: مهندس احسان مينايي زاده
آزمايشگاه يادگيري فناوري اطلاعات دانشگاه صنعتي شريف
سخنراني هشتم: دکتر جعفر محمدي
مدير عامل شرکت سامانه نگار آتنا
سخنراني نهم: دکتر پدرام عطايي
عضو کميته راهبري مرکز نوآوري فناوري اطلاعات و ارتباطات دانشگاه صنعتي شريف
مخاطبين

حدود 800 متقاضي براي شرکت در اين رويداد درخواست ارائه کردند که از اين ميان، ثبت نام 300 نفر توسط دبيرخانه تأييد شد. شرکت کنندگان از دانشگاه هاي کل کشور و حتي خارج کشور براي حضور در رويداد ثبت نام کردند.
ليست ثبت نام کنندگان شامل اطلاعات تماس، رشته و دانشگاه محل تحصيل و... موجود مي باشد و در صورت نياز ارائه خواهد شد

(2 IT weekend)
22 تير ماه 1396
برگزار کننده:
دانشگاه صنعتي شريف
پژوهشکده فناوري اطلاعات و ارتباطات پيشرفته دانشگاه صنعتي شريف
آزمايشگاه يادگيري فناوري اطلاعات دانشگاه شريف ( لايتک )
سازمان فناوري اطلاعات ايران
معاونت علمي و فناوري رياست جمهوري ( پارک فناوري پرديس )
پژوهشگاه ارتباطات و فناوري اطلاعات ( مرکز تحقيقات و مخابرات کشور )
جهت ثبت نام به سايت رسمي رويداد مراجعه بفرماييد
http://itweekend.ir
دبيرخانه و مجري طرح: شرکت آريا راد شريف
http://aryaradco.ir
16-66083015منبع: خبرگزاری آریا

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

ایجاد زیرساختها و سیستمهای بانکداری الكترونيكي و شركتي در بانك صنعت و معدن انجام شد

پول‌نیوز - مديريت امور فناوري اطلاعات و ارتباطات ناظر بر فعاليت‌هاي بخش حساس و مهم IT بانك است كه در حال حاضر اداره زيرساخت فاوا، اداره فناوري هاي نوين بانكي و اداره توسعه سامانه ها تحت نظر اين مديريت فعاليت مي‌كنند.
توسعه بانكداري الكترونيكي و گسترش خدمات نوين در شرايط رقابتي امروز، مهمترين ابزار كسب رتبه‌هاي بالا در سيستم بانكي محسوب مي‌شود.

با احمد آهي مدير فناوري اطلاعات و ارتباطات درخصوص وضعيت بانكداري الكترونيك و سيستم هاي نوين بانكي در اين بانك گفت‌وگويي انجام شده كه در ادامه آن را می خوانید:

1- وضعيت بانك صنعت و معدن از نظر خدمات نوین الکترونیکی در حال حاضر چگونه است؟ ارزیابی شما از عملکرد اين بانک تا به امروز در حوزه فناوري اطلاعات و توسعه خدمات الكترونيكي و سيستم هاي جديد بانكداري چیست؟

بانک صنعت و معدن به عنوان تنها بانک تخصصی و توسعه ای حوزه صنعت و معدن کشور، خدمات خاص مالی و بانکی در حوزه مذکور را ارائه می دهد. لذا اتوماسیون عملیات بانکی نیز شامل خدمات خاص نظیر سامانه های عملیاتی ارزیابی و امکان سنجی تخصصی طرحهای صنعتی و معدنی و کنترل پروژه های مذکور در کنار کلیه فرایندهای خدمات بانکداری خرد و مدرن با هدف کامل نمودن سبد خدمات بانکی می باشد.

بر همین مبنا نسبت به استقرار سامانه بانکداری متمرکز با قابلیتهای فنی گسترده در سال 1396 اقدام گردید. نحوه اجرای پروژه و موفقیت های بدست آمده به نوبه خود در کشور بی نظیر بوده است لیکن مشکلات بعد از مهاجرت همزمان حدود 65 سیستم عملیاتی به سامانه جدید، بیش از هر چیز مبتلابه همکاران شاغل در واحدهای ستادی ذیربط و به خصوص همکاران شاغل در واحدهای عملیاتی و پاسخگویان مستقیم مشتریان محترم بانک بود که تا این لحظه به خوبی از عهده این امر خطیر برآمده اند.

آنچه مورد تمرکز راهبران سیستمهای بانک بوده است، رفع تدریجی مشکلات سیستمی و تلاش مستمر در جهت دستیابی به سامانه یکپارچه و منعطف با قابلیت پاسخگویی حداکثری به نیازهای سیستمی همکاران و مشتریان و کلیه ذینفعان بانک می باشد.

در حال حاضر هنوز اقدامات زیادی تا دستیابی به کلیه اهداف باقی مانده است؛ لیکن روند پیموده شده تاکنون و افق پیش رو، امیدواری زیادی را برای دستیابی به اهداف ترسیم شده به وجود آورده است. در این راستا تکیه بر توان کارشناسی همکاران بانک و به خصوص حمایت و همکاری همه جانبه مدیران محترم ارشد و میانی و واحدهای عملیاتی و اجرایی به عنوان بازوی اصلی و موتور محرک، نقش کلیدی داشته و خواهد داشت.

2- برنامه های سال جاري بانك صنعت و معدن در حوزه IT و بانكداري الكترونيكي چیست؟

در حوزه بانکداری الکترونیکی و فناوری اطلاعات و ارتباطات، برنامه های ترسیم شده توسط هیات مدیره محترم بانک به شرح ذیل می باشد:

ایجاد زیرساختها و سیستمهای عملیاتی لازم برای ارائه خدمات بانکداری دیجیتال همسو با نظام اقتصاد دیجیتالی کشور و همگام با برنامه های ابلاغی وزارت محترم امور اقتصادی و دارایی و دولت محترم، ایجاد بسترهای فناوری اطلاعات و ارتباطات برای ارائه خدمات بانکداری شرکتی در سطح عملیاتی، ایجاد زمینه همکاری و مشارکت و تعامل با دانشگاههای کشور برای گسترش دانش علمی و عملی در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات در سطح کشور و همچنین بهره گیری از توان علمی دانشگاهها در ارائه خدمات بانکی، ایجاد بستر ارائه درخواست انواع خدمات بانکی از جمله فرایندهای پیچیده اعطای تسهیلات سرمایه ثابت و سرمایه در گردش صنعتی و معدنی از طریق اینترنت و تلفن های همراه هوشمند به منظور رفاه حال مشتریان و صنعتگران محترم در قالب اشخاص حقیقی و حقوقی، تقویت زیرساختهای امنیتی حوزه فاوا و تطبیق سیستمهای ارتباطی و عملیاتی با نظامات ابلاغی پدافند غیرعامل، بهره مندی از فناوریهای روز در حوزه زیرساختها و خدمات حوزه فاوا، گسترش زمینه همکاری فین تک ها با بانک در بستر ایجاد شده از طریق شرکت پیمانکار سامانه بانکداری متمرکز (شرکت توسن) به نام توسن بوم، ایجاد زمینه مشارکت بانک از طریق اعطای تسهیلات و اعتبارات بانکی به طرحهای صنعتی حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات، نانو و فین تک ها

3- خدمات الكترونيكي كه بانك صنعت و معدن به طور خاص به مشتريان ارائه مي كند، شامل چه مواردی مي‌باشد؟

در حوزه خدمات الکترونیکی قابل ارائه به مشتریان محترم، در حال حاضر مشابه سایر بانکهای کشور خدمات اینترنت بانک اشخاص حقیقی و حقوقی، همراه بانک، تلفن بانک، خودپردازها، پایانه های فروش، درگاه های پرداخت همراه با امکانات سفارشی سازی شده ارائه می شود. لیکن برای ارائه خدمات خاص و تخصصی، برنامه ریزی های لازم انجام شده است که متعاقبا به استحضار مشتریان محترم رسانده می شود.

4- از نظر شما چه موانعي در ارائه بهتر اينگونه خدمات در اين بانك و به طور كلي در شبكه بانكي كشور وجود دارد؟

در حوزه خدمات الکترونیکی نیز مشابه سایر حوزه ها، موانع و مشکلاتی وجود دارد که سرفصل برخی از آنها به شرح ذیل ارائه می شود:

برخی قوانین و مقررات محدود کننده و غیرمنعطف به خصوص برای بانکهای دولتی در زمینه خرید کالاها و خدمات، کمبود منابع مالی و انسانی مورد نیاز، بروکراسی های موجود در راستای اصلاح قوانین و مقررات به خصوص ایجاد قوانین لازم برای راه اندازی خدمات نوین بانکی بر اساس فناوریهای روز دنیا.

5- تحولات صورت گرفته در حوزه فناوري اطلاعات و خدمات نوین الكترونيكي در بانك صنعت و معدن تا چه اندازه متناسب با نياز مشتریان است؟

اقدامات و دستاوردهای حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات بانک برای پاسخگویی به نیازهای مشتريان محترم و افزایش کیفیت خدمات بانک را مي توان به شرح ذیل عنوان نمود:

تامين پهناي باند مناسب خطوط ارتباطي ستاد و شعب و ارتباطات با سامانه های حاکمیتی نظام بانکی به صورتی که در حال حاضر با لحاظ تعداد کم شعب، از نظر سرعت و کیفیت ارتباطات در زمره بانکهای برتر کشور هستیم، زیرساختهای حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات بانک شامل سخت افزارها، نرم افزارها و ارتباطات، به منظور ارائه خدمات بانکی با کیفیت مناسب طی چند سال اخیر بهینه سازی شده است، لیکن از نظر مشتریان محترم هنوز خیلی ملموس نمی باشد که با تکمیل اقدامات ظرف چند ماه آتی منتهی به سال جاری، انتظار افزایش رضایتمندی مشتریان محترم بانک را داریم و انتظار داريم با اقدامات زیرساختی انجام شده طی شش ماه اخیر در حوزه های نرم افزاری و دانشی و ایجاد بسترهای لازم، در سال جاری سامانه ای با کیفیت مطلوب برای پاسخگویی سریع در زمینه ارائه آمار و اطلاعات و گزارش های متنوع از خدمات بانک به کلیه ذینفعان شامل مشتریان محترم راه اندازی شود.

نماینده مجلس: معنی وجود حیات شبانه این است که اجازه دهید مردم به کلوپ و کازینو بروند!

از ماجرای نفت‌کش‌ها تا بسته‌شدن راه ورود و خروج به سفارت ایران؛ بریتانیا در کنار آمریکا علیه تهران

واکنش رامبد جوان به حمله‌های اخیر! +عکس

منبع این خبر، وبسایت www.aryanews.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۳۴۵۳۰۰۶ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • تداوم پیگیری ها برای ایجاد نخستین پارک کسب و کارهای فضاپایه کشور در مازندران
 • کسب و کارهای جدید با نگاه فناورانه در استان بوشهر توسعه می‌یابد
 • معرفی طرح‌ و ایده‌های برتردانش آموزان در حوزه فناوری اطلاعات
 • محصص: مجیدی کار خودش را با تمرکز و جدیت آغاز کرده است
 • ایده‌های برتر دانش آموزان در حوزه فناوری اطلاعات معرفی شدند
 • اولین رویداد ایده پردازی دانش‌آموزی در کرمانشاه برگزار می شود
 • برگزاری اولین رویداد ایده پردازی دانش آموزی در استان کرمانشاه
 • مجیدی کار خودش را با تمرکز و جدیت آغاز کرده است
 • 900 میلیارد در حوزه داروهای نوین سرمایه‌گذاری شده است
 • بررسی تمدن نوین اسلامی در آیینه تقریب
 • جشنواره فناوری اطلاعات شریف، ایده‌های بکر و خلاق کسب‌وکار‌های نوین را شناسایی می‌کند
 • احمد آهی: ایجاد زیرساختها و سیستمهای بانکداری الکترونیکی و شرکتی در بانک صنعت و معدن انجام شد
 • برگزاری اولین دوره رویداد موبایل ایران
 • به جای مقابله با ایران باید روی چین تمرکز کنیم
 • سناتور آمریکایی: ترامپ به جای تقابل با ایران، روی چین تمرکز کند
 • کسب و کار دانش بنیان ویزیت می شود/ توسعه فناوری های اولویت دار
 • امنیت غذایی یا مزیت اقتصادی؟ /قانون تمرکز؛ ابزار رونق تولید کشاورزی
 • اولین دوره تمدن نوین اسلامی ویژه اساتید بسیجی در تابستان برگزار می‌شود
 • کسب عنوان برترين مشاور پذيرش توسط شرکت تامين سرمايه نوين