رئیس ستاد انتخاباتی قالیباف در آذربایجان‌غربی گفت: معدل بیکاری جهان ۱۲.۶ درصد است که متأسفانه معدل بیکاری کشور ۲.۵ برابر میانگین جهانی است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از ارومیه، سهراب عبدالله زاده صبح امروز در دیدار با سران و بزرگان ایل هناره، هرکی و عبدوئی کرد شهرستان ارومیه که در محل ستاد مرکزی قالیباف در آذربایجان غربی انجام شد، اظهار داشت: دغدغه دولت فعلی دغدغه ملت نیست در حالی‌که هدف باید با جهت یکسان باشد و در این راستا اگر دغدغه دولت با مردم یکی نباشد با مشکلاتی اساسی روبه‌رو می‌شویم.

وی افزود: در سراسر کشور دغدغه مشکلات اقتصادی داریم و برخی از مشکلات به گفته دولت تدبیر و امید به 8 سال قبل منتسب می‌شود از این رو مردم خواستار برگزاری مناظره بین روسای جمهوری دولت نهم و دهم و دولت یازدهم هستند تا مشخص شود چه کسی مسبب اصلی مشکلات است که دولت فعلی نمی‌تواند آن را جبران کند.

عبدالله زاده با اشاره به انتخاب آقای قالیباف به عنوان یکی کانیدای اصلح و توانمند تصریح کرد: می‌خواهیم تحولات عظیم اتفاق افتاده در تهران به کل مملکت ما تسری پیدا کند به‌گونه‌ای که مترو تهران به 136 ایستگاه رسیده ‌و احداث تونل از یک کیلومتر به 37 کیلومتر رسیده است و در معابر شهری در تهران 88 درصد افزایش داریم که یک تحول عظیم در شهر در مدت خدمت آقای قالیباف در شهرداری تهران انجام شده است.

3 در‌خواست‌مان از روحانی بی‌نتیجه مانده است

وی خاطرنشان کرد: سه درخواست از روحانی داشتیم که نخست احیاء دریاچه ارومیه بود که متأسفانه تاکنون نتیجه خوبی نگرفته‌ایم و دو مورد دیگر هم شنیدن صدای سوت قطار در ارومیه و ایجاد منطقه آزاد در شهرمان بود که تاکنون در این موارد نیز نتیجه‌ای حاصل نشده است.

رئیس ستاد انتخاباتی قالیباف در آذربایجان‌غربی خاطرنشان کرد: معدل بیکاری جهان 12.6 درصد است و میانگین کشوری ما 2.5 برابر آمار جهانی است به گونه‌ای که بیکاری یک فرزند در هر خانواده را می‌توان امروزه مشاهده کرد و دولت مردم در جهت زدودن بیکاری 5 میلیون شغل در کشور ایجاد می‌کند.

وی تاکید کرد: از میان 80 نوع ماده معدنی در جهان 70 نوع در کشور ما وجود دارد و باید از این ظرفیت‌ها استفاده کنیم و اگر نمی‌توانیم از ظرفیت‌ها استفاده کنیم نباید مردم را ناامید کنیم چرا که خواستار تغییر هستند.

دولت فعلی را تغییر می‌دهیم

عبدالله زاده بیان کرد: می‌توانیم دولت فعلی را تغییر دهیم چرا که در انتخابات دور یازدهم ریاست جمهوری دولت تدبیر و امید تنها با اختلاف 200 هزار نفری بر روی کار آمد که نیازمند صحبت قاطع در میان همگان است و با روحیه باخته نمی‌توان اقدامات خود را پیش برد و باید در همه حال منسجم پیش رویم.

وی اظهار کرد: دولت روحانی دولتی است که از آزادی بیان سخن می‌گوید و در ظاهر این سخنان را به زبان می‌آورند در حالی که در خفا اقدامات دیگر را انجام می‌دهند و از کارشکنی‌های این دولت می‌توان به فیلتر سایت کارانه دولت مردم اشاره کرد که ناقض آزادی بیان و حقوق مردم است که کار ناشایست پس از این اقدام راه اندازی سایتی همانند کارانه از سوی دولتی‌ها است.

شاخص‌های جامعه در طول 4 سال مدیریت دولت روحانی بسیار افت کرده است

رئیس ستاد انتخاباتی قالیباف در آذربایجان‌غربیگفت: در طول چهار سال مدیریت دولت تدبیر و امید در شاخص‌های بسیاری افت کرده‌ایم و در آذربایجان غربی نیز از هیچ یک از ظرفیت‌ها تاکنون استفاده نکرده‌ایم و فقدان وجود مناطق گردشگری و بازاری در استان و شهر ارومیه یکی از ضعف‌های دولت است و اگر کلیدی را نشان می‌دهند باید به مردم پاسخ دهند.

عبدالله زاده تاکید کرد: تیم اقتصادی دولت در مناظره سوم هیچ سخنی برای به زبان آوردن ندارند چرا که از نظر اقتصادی هیچ اقدام مثمر به ثمری در کشور انجام نداده‌اند و باید منتظر باشیم تا ببینم چگونه عمل می‌کنند و در عرصه اقتصاد سخن به میان نمی‌آورند و همیشه از موضوعات دیگر به مردم می‌گویند.

وی افزود: آقای قالیباف بیش از همه از نامزدها درخواست انتشار لیست اموال را کرده و در این ماجرا خواستند که به 4 درصدی‌ها نه بگوییم.شش درصد رشد اقتصادی ما مربوط به نفت است و به دو و نیم میلیون تولید نفت خام در روز رسیده‌ایم که خام فروشی یک معضل برای ملت و اقتصاد کشور است.

رئیس ستاد انتخاباتی قالیباف در آذربایجان‌غربیبیان کرد: انتخابات به پایان می‌رسد و ما اقوام مختلف باید وحدت خود را حفظ کنیم و مطمئناً این‌گونه است و اشتراکات بسیاری داریم و برای یک هدف مشترک پیش می‌رویم هدفی که اسلام را در جهان به همگان نشان می‌دهد و باید عمل‌گرا باشیم.

انتهای پیام/

R41361/P41362/S6,48/CT7

منبع: تسنیم

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

سهم موقوفات قرآنی در آذربایجان‌غربی نصف کشور است

حجت الاسلام ناصر جوانبخت روز سه شنبه در حاشیه اختتامیه مرحله استانی چهل و دومین دوره مسابقات قرآنی اوقاف و امور خیریه در آذربایجان غربی افزود: در حال حاضر کمتر از یک درصد موقوفات استانی و کمتر از ۲ درصد موقوفات در کشور به موضوع قرآن و برنامه های قرآنی اختصاص دارد.

وی اضافه کرد: هم اکنون ۶ هزار و ۶۰۰ موقوفه در آذربایجان غربی وجود دارد که کمتر از ۶۰ موقوفه از آنان با نیت کمک به فعالیت های قرآنی وقف شده است.

وی بیان کرد: در کل کشور نیز ۱۹۵ هزار موقوفه ثبت شده که کمتر از چهار هزار موقوفه برای فعالیت های قرآنی به ثبت رسیده است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه آذربایجان غربی ادامه داد: باید تمهیداتی بیندیشیم تا نیات واقفان به سمت قرآن و فعالیت‌های قرآنی هدایت شود.

حجت الاسلام جوانبخت با اشاره به اینکه درآمد مالی موقوفات استان ۴۰ میلیارد ریال است، گفت: با این وجود، اداره کل اوقاف و امور خیریه آذربایجان‌غربی براساس وظیفه ذاتی خود، حتی یک ریال نیز در برگزاری مرحله استانی مسابقات سراسری قرآن کریم هزینه نکرده است.

وی همچنین بر حمایت از حافظان و قاریان قرآنی در آذربایجان غربی تاکید کرد و افزود: در این استان چهره‌های شاخص کشوری و بین‌المللی قرآنی وجود دارد اما در ادارات به صورت قراردادی فعالیت می‌کنند در حالی که براساس قانون حمایت از نخبگان، باید از آنها حمایت لازم انجام گیرد.

در حال حاضر ۶ هزار و ۶۰۰ موقوفه با بیش از ۳۷ هزار رقبه در آذربایجان غربی وجود دارد که بخش مهمی از آنها با هدف ساخت مسجد، حسینیه یا برگزاری آیین های عزاداری سرور و سالار شهیدان وقف شده است.

۸۱۳۷/‌۲۰۹۳

۵۰۰ روز در بند و ۶۵۰ صفحه کیفرخواست| مطهری: نهاد تخصصی می‌گوید بازداشتی‌های محیط زیست، جاسوس نیستند| حاکمیت دوگانه باید روزی حل شود| نباید این‌طور باشد که وزارت اطلاعات به مجلس پاسخ‌گو باشد اما سازمان اطلاعات سپاه پاسخ‌گو نباشد

علی مطهری: اگر قرار بر عدم بررسی ادعای خاتمی بوده پس چرا دادگاه تشکیل دادند| صرف اظهارعقیده نباید موجب محاکمه شود| چرا قوه قضاییه و مقامات امنیتی هراس دارند؟

محکومیت جدید برای گلرخ ابراهیمی و آتنا دائمی/ مولود حاجی زاده بازداشت شد

منبع این خبر، وبسایت tn.ai است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۳۴۸۰۰۰۸ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • آذربایجان‌غربی قهرمان مسابقات فوتسال سمن‌های کشور شد
 • کاهش ۴درصدی نرخ بیکاری در آذربایجان غربی
 • توکلی: خیلی اتفاق افتاده که اطرافیان یک مقام سیاسی ناتو باشند/روایت عارف از دیدار با سران قوا درباره رفع حصر/قالیباف از "ایرنا" شکایت کرد/واکنش به اظهارات روحانی درباره ژاپن ناشی از تفاوت فرهنگی است
 • علت شکایت محمدباقر قالیباف از خبرگزاری ایرنا چیست؟
 • قالیباف از خبرگزاری ایرنا شکایت کرد
 • شکایت قالیباف از ایرنا/ پرونده شریفی ربطی به شهرداری ندارد
 • قالیباف از خبرگزاری دولت شکایت کرد
 • محمدباقر قالیباف از خبرگزاری دولت شکایت کرد
 • شکایت قالیباف از خبرگزاری ایرنا
 • محمدباقر قالیباف از ایرنا شکایت کرد
 • قالیباف از ایرنا شکایت کرد
 • امید بورسی به آینده اقتصاد
 • راهیابی آذربایجان‌غربی و قم به فینال مسابقات فوتسال سمن‌های کشور
 • حرفه‌آموزی می‌تواند کلید حل مشکل بیکاری در آذربایجان‌غربی باشد؟
 • میانگین قیمت نفت خام سنگین ایران در ماه ژوئن به ۶۰ دلار و ۸۸ سنت رسید
 • توضیح پسر قالیباف درباره عکس هادی رضوی و پدرش +عکس
 • معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان غربی روز دموکراسی و وحدت ملی ترکیه را تبریک گفت
 • آغاز ساخت ۱۰۰۰ واحد مسکن مددجویی در آذربایجان غربی/ ضرورت ورود جدی رسانه‌ها در حوزه مردم‌یاری و محرومیت‌زدایی
 • ۹ دقیقه؛ میانگین تاخیر پرواز‌های حج