به گزارش خبرآنلاین لرستان، محسن دهقانکار مسئول روابط عمومی موسسه فرهنگی ورزشی «دا» در این خصوص گفت: اولین دوره این مسابقات با حضور شش تیم در قالب دو ‌گروه برگزار شد که در پایان تیمهای شهید دهقانکار و شهید موسوی به فینال این دوره از مسابقات راه یافتند و در نهایت تیم شهید دهقانکار موفق به کسب عنوان قهرمانی این رقابت‌ها گردید و تیم یکدست شهید موسوی توانست نایب قهرمان این بازیها شود.
دهقانکار افزود: از نکات جالب توجه این مسابقات مزین بودن نام تمامی تیمهای شرکت کننده به نام شهدای لرستان بود.

 وی ادامه داد:  موسسه فرهنگی ورزشی «دا» در نظر دارد با هدف تجلیل از مقام شامخ شهیدان و ترویج فرهنگ شهادت در سالهای آتی نیز در شبهای ماه مبارک رمضان این جام را با عنوان «جام رمضان گرامیداشت شهدای گلگون کفن لرستان» برگزار نماید.

مسئول روابط عمومی موسسه فرهنگی دا همچنین اظهار داشت : در مراسم اختتامیه این مسابقات پیشکسوتانی از جامعه ورزشی، فرهنگی و اجتماعی کشور و  لرستان از جمله حاج حیدر بهاروند نایب رییس فدراسیون فوتبال و‌رییس سازمان لیگ برتر فوتبال ایران، خانم صوفی زاده نایب رییس بانوان فدراسیون فوتبال، دکترمحمد بیرانوند نماینده مردم خرم آباد در مجلس شورای اسلامی، مهندس سید سعید موسوی مدیرعامل اسبق شرکت توزیع برق لرستان و مشاور فعلی شرکت برق استان تهران ، ،دکتر بازگیر رئیس لرستانی محیط زیست تهران، آرش میراسماعیلی قهرمان جودوی جهان، سیدنبی موسوی. بهادر ولیزاده، مسعود امینی. امیر زیدی نژاد، حسن مسعودی، آقای هوشنگ بیرانوند حضور داشتند و جوایز تیم های برتر رو اهدا نمودند.
در حاشیه این مسابقات از تعدادی ورزشکاران و فرهیختگان استان تجلیل به عمل آمد.


امین عسگر پور سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی ارتش ایران که در مسابقات جهانی به مقام نائب قهرمانی دست پیدا کرد به همراه دو کشتی گیر لرستانی این مسابقات محمد نوربخش که مقام اول این مسابقات رو کسب کرد و شیرزاد بهشتی که مقام سوم مسابقات رو‌کسب کرده بود تجلیل به عمل آمد همچنین از آرش مردانی قهرمان کشتی پهلوانی ایران و جهان
فرزند شهید شفیع زاده ،مهدی میردریکوند فعال اجتماعی ، یدالله حسامی پیشکسوت فوتبال ،جانباز سرافراز ۸سال جنگ تحمیلی جناب آقای زینی وند ، دکتر ایوب دهقان کار پژوهشگر ،دکتر پرویز بهرامی خیر لرستانی ،پژمان فزونخواه رئیس انجمن فیتنس ایران ، احمدرضا سهرابی بازیکن اسبق تیم ملی و پاس تهران ،سردار محمد چنگایی از ایثارگران دفاع مقدس ،مهندس والی‌زاده پیشکسوت کشتی ،حاج علی پناهی از انجمن لرستانی ها و ... تجلیل به عمل آمد .
محسن دهقانکار ضمن تشکر از جناب  رحیمی نسب به عنوان نماینده بنیاد شهید و امور ایثارگران که در برگزاری این دوره از مسابقات نهایت همکاری و مساعدت را با موسسه «دا» داشتند
همچنین از زحمات آقایان رامین جاهد، سیروس نظری، کوروش جمشیدی پیشکسوت فوتبال لرستان و مربی ارزنده تیم فوتسال نیروی زمینی که مثل همیشه مسئولیت برگزاری چنین مسابقاتی را بر دوش دارند تشکر و قدر دانی ویژه نمودند.
و در پایان از زحمات آقایان مهرداد سالاری. یاسر پویانفر. کیانوش معتمدی. شهرام قاسمی، شهرام ادیم، عطا نصرتی که در جهت برگزاری این رقابت‌ها تلاش فراوان نمودند کمال تشکر و قدردانی نمودند.

46

انتهای پیام

منبع: جماران

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

ایجاد اختلاف و شکاف در جهان اسلامی توطئه دشمن در منطقه است

حجت الاسلام لرستانی، با اشاره به توطئه های دشمنان در منطقه، گفت: ایجاد اختلاف و شکاف در جهان اسلام توطئه دشمن در منطقه است.

حجت الاسلام « علی لرستانی»، در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری شبستان، افزود: ایجاد اختلاف و شکاف در جهان اسلام با دامن زدن به اختلافات شیعه و سنی رویکرد امورز دشمنان است.

 

مسول نمایندگی ولی فقیه در سپاه شهرستان الیگودرز، افزود: بصیرت افزایی، آگاهی بخشی و روشنگری مهم ترین راه مقابله با توطئه های دشمنان است.

 

وی بیان کرد: امروزه با توجه به رشد فکری وآگاهی عمومی ملت های جهان، نفوذ و سلطه و به دست آوردن مستعمرات از راه لشکر کشی های نظامی به آسانی امکان پذیر نیست و در صورت اجرا هزینه های زیادی را برمهاجمان تحمیل می کند.

 

حجت الاسلام لرستانی، اظهار داشت: به همین سبب  است که بیش از یک قرن است که استعمارگران روش نفوذ در کشورها را تغییر داده اند و از طریق سیاست های فرهنگی تلاش می کنند به اهداف شوم خود برسند.

 

وی افزود: اگر به تقابل استکبار جهانی در سه دهه گذشته نظر کنیم، در می یابیم که در دهه اول تقابل در حوزه نظامی است و سراسر این دهه جنگ، کودتا و ترور می باشد. اما از ابتدای دهه دوم، بحث فراگیر عمومی در جامعه ایرانی مسئله «تهاجم فرهنگی» بود.

 

حجت الاسلام لرستانی، بیان کرد: تهاجم فرهنگی، شبیخون فرهنگی، هجوم فرهنگی و... مفاهیمی است که بر سر زبان ها افتاد و گسترش یافت.

 

وی با بیان اینکه مقام معظم رهبری از همان اولین سالهای پایان دفاع مقدس، دست دشمنان را خوانده و خبر از تهاجم و شبیخون فرهنگی آنان دادند، ادامه داد: چنانچه در یکی از سخنرانی ها می فرمایند: «دشمن از راه اشاعة فرهنگ غلط – فرهنگ فساد و فحشاء – سعی می کند، جوانهای ما را از ما بگیرد، کاری که دشمن از لحاظ فرهنگی می کند یک تهاجم فرهنگی بلکه باید گفت یک شبیخون فرهنگی و یک قتل عام و غارت فرهنگی است».

 

حجت الاسلام لرستانی، با اشاره اینکه استکبار در دهه سوم در راستای هجمه فرهنگی به فکر مهار انقلاب اسلامی در سطح جهان افتاد، تصریح کرد: پرونده ایران به شورای امنیت رفت و تحریم ها تشدید شد و حمله به افغانستان، عراق و حزب الله به قصد مهار انقلاب اسلامی ایران آغاز گشت ولی در این امر(مهار بین المللی)نیز شکست خوردند.

 

وی افزود: مجموعه دست آوردهای مادی و معنوی هر جامعه، اعم از دانش، هنر، اخلاقیات، قواعد، آداب، رسوم، عادات و دیگر قابلیت های اکتسابی که از نسلی به نسل دیگر انتقال می یابد.

 

مسول نمایندگی ولی فقیه در سپاه شهرستان الیگودرز، افزود: در مجموع می توان گفت که تهاجم فرهنگی نوعی ارتباط فرهنگی است که در آن حداقل یکی از سه هدف تحمیل، تخریب و تسلیم فرهنگی تعقیب می شود.

 

وی افزود: مبارزه با بیداری اسلامی با فشار بر طرفداران اسلام سیاسی و انقلاب اسلامی از طریق اتهام زنی، تروریست خواندن و  ایجاد اختلاف و شکاف در جهان اسلام با دامن زدن به اختلافات شیعه و سنی و ایران، از توطئه های دشمنان است.

 

حجت الاسلام لرستانی، اظهار کرد: عرفی سازی حکومت و ترویج پلورا لیسم دینی،  از بین بردن امید مردم نسبت به آینده با سیاه نمائی مسائل داخلی کشور، ایجاد بی اعتمادی در مردم نسبت به رهبران انقلاب و مسئولین با هدف از بین بردن پشتوانه های مردمی نظام اسلامی، ایجاد اختلاف و تعمیق آن در میان جریان های سیاسی، ترویج اندیشه های مادی با هدف سوق دادن مردم به دنیا گرائی و اصالت دادن به لذت جوئی و ترویج بی بند و باری اخلاقی برای مقابله با فرهنگ مقاومت و شهادت طلبی از توطئه های دشمنان در جنگ نرم است.

 

وی اظهار کرد:  ترویج لیبرال دمکراسی غربی با شعار توسعه دمکراسی و تامین آزادی های مدنی، مبارزه با نفوذ معنوی و قدرت نرم جمهوری اسلامی در منطقه خاورمیانه و در میان ملل محروم جهان، تخریب بنیانهای فکری، اعتقادی، ارزشی و اخلاقی با ایجاد تردید در آنها، انزوای روحانیت و بی ارزش نمودن مبلغان و مدافعان اصیل دین، .قداست زدایی از دین و شعائر دینی، ترویج فساد و رذالت زدایی از آن مانند شیطان پرستی در دنیای معاصربرخی از اهداف سلطه فرهنگی دشمنان اسلام است.

 

وی خاطرنشان کرد: در دنیای امروز کشورها نمی توانند دیواری به دور خود بکشند و از برخورد فرهنگ جامعه خود با فرهنگ های بیگانه در امان باشند.

 

حجت الاسلام لرستانی، ادامه داد: اگرفرهنگ جامعه ای توان خود را از دست بدهد و مردم از فرهنگ خود گسسته شوند قدرت درست اندیشیدن از آنها سلب می گردد و در این دریای ارتباطات غرق می شوند.

 

وی خاطرنشان کرد: اگرملتی علاقه مند به حفظ و پاسداری از هویت فرهنگی خود باشد باید سعی کند فرهنگ غیر مادی جامعه خویش را حفظ نماید، البته این به آن معنا نیست که می توان یا باید فرهنگ غیر مادی را کاملاً دست نخورده و ثابت و اصیل نگه داشت زیرا تغییر از خصوصیات فرهنگ است.

 

مسول نمایندگی ولی فقیه در سپاه شهرستان الیگودرز، خاطرنشان کرد: برای مقابله و مبارزه با تهاجم فرهنگی راه حل های زیادی چون شناخت همه جانبه تهاجم فرهنگی و اهداف دشمن-خودسازی متولیان فرهنگی- تقویت بینش دینی و سیاسی مردم- ا شباع نیازهای طبیعی انسان از راه های مشروع - تلاش برای زدودن فقر اقتصادی..-. گسترش امر به معروف و نهی از منکر باید مورد توجه وتاکید قرار گیرد.

 

حجت الاسلام لرستانی، با بیان اینکه ناتوی فرهنگی در واقع همان تهدید نرم است، تصریح کرد:. در این نوع تهدید، دشمن با به کارگیری ابزار فرهنگی به دنبال سلطه فرهنگی و در نهایت سلطه سیاسی می باشد.

 

وی افزود: تهدید نرم متکی برقدرت نرم بوده و برای شناخت ماهیت آن آشنایی با قدرت نرم ضرورتی اجتناب ناپذیر دارد.

 

مسول نمایندگی ولی فقیه در سپاه شهرستان الیگودرز، گفت: تقویت باورهای دینی و پی ریزی بینشی درست در زمینه تعالیم دینی و سیاست می تواند چون سنگری نفوذناپذیر مردم را در برابر بمب باران فرهنگی دشمن محافظت نماید و سود جویان غرب را ناکام و ناامید سازد و مردم را به جهت گیری صحیح رفتاری رهنمون شود و از کژروی و ناهنجاری ها باز دارد.

پایان پیام/85

قبل از گیردادن به ویلا‌های لواسان، به حوزه لواسان باید گیر بدهید+فیلم

واکنش آملی‌لاریجانی به اظهارات آیت‌الله یزدی: چرا به این وضع افتاده‌اید و به همه توهین می‌کنید؟ سینه‌ام خزانه اسرار مسئولان و آقازاده‌هاست| ساختمان‌هایی که از آنها استفاده می‌کنید، ارث پدرتان است؟| اکبر طبری رئیس دفتر من نبود| چرا درباره معاون اقتصادی سپا

مکارم‌شیرازی خطاب به آملی‌لاریجانی و یزدی: به این وضع خاتمه دهید

منبع این خبر، وبسایت www.jamaran.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۳۵۰۴۴۰۱ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • استخدام مهندس مقیم کارگاه ساختمانی با مدرک عمران یا معماری
 • ورورد ظریف به استکهلم/ دیدار وزیر خارجه با ایرانیان مقیم سوئد
 • کنگره استانی شهدای سادات خراسان جنوبی برگزار می شود
 • یادواره شهدای آبروی محله کوی شهدای شاهیوند
 • کنگره شهدای سادات خراسان جنوبی برگزار می‌شود
 • یادواره شهدای غریب و مدافعان حرم در سرپل ذهاب برگزار شد
 • وزیر کشور عراق با عراقی‌های مقیم ایران دیدار کرد
 • انتخاب یک لرستانی به عنوان ارزیاب و استعدادیاب فدراسیون والیبال در مسابقات نخبگان کشور
 • وزیر کشورعراق با عراقی‌های مقیم ایران دیدار کرد
 • مشارکت 23 هزار لرستانی در جشنواره «کتابخوانی رضوی»
 • لرستانی‎ها صاحب پرونده الکترونیکی سلامت شدند
 • یادواره شهید کاوه در بیرجند برگزار می شود
 • یادواره شهدا در املش
 • دانش‌آموز لرستانی در راه رقابت‌های جهانی محاسبات ذهنی ریاضی
 • یادواره شهدای لوشان برگزار شد+ تصاویر
 • گرامیداشت یاد و خاطره آزادگان شهید در ششمین شب یادواره مشق عشق در قم
 • وب سایت توپ تاپ محلی برای تبادل اطلاعات
 • نخستین یادواره شهدای تعزیه خوان استان اصفهان برگزار می‌شود
 • نخستین یادواره شهدای سادات شهرستان درمیان