بیش از دو دهه از آغاز پخش سریال‌های ویژه ماه رمضان در تلویزیون می‌گذرد و در این سال‌ها حدود ۷۰ مجموعه از شبکه‌های مختلف به روی آنتن رفته است.

به گزارش گروه رسانه های خبرگزاری تسنیم، خبرآنلاین نوشت : بیش از دو دهه از آغاز ساخت و پخش مجموعه‌های مناسبتی ماه رمضان در تلویزیون می‌گذرد. پخش سریال‌های ماه رمضان که البته هنوز به عنوان مجموعه‌های مناسبتی این ماه مطرح نشده بودند، به طور جسته گریخته اوائل دهه هفتاد از شبکه‌های یک و دو آغاز شد. شروع پخش این سریال‌ها همزمان با ایام نوروز در آن سال‌ها بود و به همین دلیل نمی‌توان به طور قطع گفت که هدف سازندگان مجموعه‌های تلویزیونی که آن زمان به روی آنتن رفتند تنها ماه رمضان بوده و در واقع مناسبتی دو جانبه، هم نوروز و هم ماه مبارک رمضان دلیل پخش سریال‌هایی بود که خسرو ملکان و حسن فتحی کارگردانی‌شان کردند. روند پخش مجموعه‌های تلویزیونی در ماه مبارک رمضان از سال 70 آغاز شد و به جز دو سال 75 و 77 که هیچ کدام از شبکه‌ها تدارکی برای پخش سریال ویژه این ماه ندیده بودند تا اوائل دهه هشتاد ادامه پیدا کرد. در گزارش زیر بر اساس اطلاعاتی که خبرآنلاین جمع‌آوری کرده است و به همراه جدول تهیه‌ شده است، 68 سریال‌ مناسبتی که سه دهه در ماه مبارک رمضان از شبکه‌های مختلف تلویزیون پخش شدند را معرفی کردیم.

اولین سریال ماه رمضان چه بود؟

اولین سریال مناسبتی که از تلویزیون ایران پخش شد را خسرو ملکان کارگردانی کرده، «مهمان» نام مجموعه‌ای است که ملکان سال 1369 آن را ساخت و یک سال بعد در نوروز 1370 که مقارن با 5 رمضان نیز بود به روی آنتن رفت. با این حساب می‌توان نام ملکان که این روزها کم کارتر از قبل شده و مدتی است برای تلویزیون نیز سریالی نساخته را به عنوان اولین کارگردان مناسبتی ساز در تلویزیون ثبت کرد. این کارگردان در ابتدای دهه هفتاد یک مجموعه تلویزیونی دیگر نیز کارگردانی کرد که پخش آن نیز به نوروز سال 71 افتاد، نوروز سال 71 نیز مقارن با ماه مبارک رمضان بود و سریال «تعطیلات نوروزی» ملکان نیز دومین مجموعه مناسبتی آن سال‌های تلویزیون شد.

روند پخش سریال در ایام نوروز سال 72 نیز ادامه پیدا کرد و این در حالی بود که همچنان در ایام عید 72 نیز شاهد تقارن ماه مبارک رمضان با نوروز بودیم. سال‌های ابتدایی دهه هفتاد هنوز کسی مثل حالا نام حسن فتحی را به عنوان کارگردانی که سریال‌های مخاطب پسند می‌سازد نمی‌شناخت، فتحی پیش از اینکه اولین سریال مناسبتی‌اش را بسازد چند تله فیلم ساخته بود و سال 72 نیز اولین مجموعه مناسبتی‌اش را برای تلویزیون ساخت. «همسایه‌ها» نام مجموعه‌ای بود که فتحی آن را کارگردانی کرده بود و در 26 قسمت از شبکه یک به روی آنتن رفت. پخش سریال‌های مناسبتی ماه مبارک رمضان در سال‌های بعد نیز ادامه پیدا کرد و البته همچنان شبکه یک و دو سرمدار ساخت آثار مناسبتی رمضان بودند.

وقتی مناسبتی‌ها اوج می‌گیرند

بعد از 8 سریالی که در دهه 70 از شبکه‌های مختلف تحت عنوان سریال مناسبتی ماه رمضان پخش شد و باعث به وجود آمدن روندی ثابت در این زمینه گردید، از ابتدای دهه 80 نیز پخش مجموعه‌های مناسبتی در تلویزیون ادامه پیدا کرد و در سال‌های میانی دهه هشتاد به اوج نیز رسید. از جمله سریال‌های شاخصی که در سال‌های ابتدایی دهه هشتاد پخش شدند می‌توان به «گمگشته» به کارگردانی رامبد جوان، «یادداشت‌های کودکی» ساخته پریسا بخت‌آور و «چراغ‌های خاموش» کاظم بلوچی اشاره کرد که موفق به جذب مخاطبان بیشتری شدند. همچنین در سال‌های میانی دهه هشتاد بود که موج ساخت سریال‌های ماورایی نیز به راه افتاد و چند کارگردان از جمله، سیروس مقدم،علیرضا افخمی، حسین سهیلی‌زاده و محمدحسین لطیفی ... به سراغ ساخت آثاری با این مضمون رفتند که به زعم خیلی‌ها مناسبت و مطابقت بیشتری با حال و هوای ماه مبارک رمضان و لحظات معنوی و عرفانی آن داشت و البته به مذاق خیلی‌های دیگر هم به دلیل فانتزی تخیلی بودن قصه‌شان خوش نیامد. «او یک فرشته بود» به کارگردانی علیرضا افخمی را می‌توان اولین سریال با موضوع ماورایی دانست که راه را برای ساخت مجموعه‌هایی دیگر با این حال و هوا در این ایام و سال‌های بعد هموار کرد.

از سوی دیگر و در مقابل سریال‌هایی با مضامین جدی یا همان ماورایی و متافیزیکی، آغاز ساخت سریال‌های کمدی نیز در دهه هشتاد بود و رضا عطاران با ساخت سریال «خانه به دوش» در سال 83 موج کمدی‌ سازی در مجموعه‌‌های مناسبتی ماه رمضان را آغاز کرد. این روند در سال‌های بعد نیز ادامه پیدا کرد و خود عطاران نیز سردمدار آن شد. مخاطبان از سریال‌های طنز او که البته مشکلات و مسائل اجتماعی را نیز به خوبی در قصه‌اش روایت می‌کرد به شدت استقبال می‌کردند تا اینکه «بزنگاه» در سال 87 آخرین سریالی بود که بازیگر و کارگردان سینما و تلویزیون آن را ساخت و پس از آن هم عطای تلویزیون را به لقایش بخشید.

سریالی که تلویزیون را تکان داد

برخلاف دهه هفتاد که شبکه‌ها یکی در میان سریال پخش می‌کردند و مجموعه‌های ماه رمضانی هم ازاین قاعده مستثنی نبودند، در سال‌های دهه هشتاد 4 شبکه یک، دو، سه و پنج از چندی قبل جای یک سریال مناسبتی ماه رمضانی را در جدول پخش‌شان خالی می‌کردند تا به بدین ترتیب مخاطبان تلویزیون از اولین دقایق بعد از افطار تا ساعات پایانی شب پای تماشای این مجموعه‌ها بنشینند که همین فشردگی پخش سریال‌ها نیز صدای اعتراض برخی را درآورد. با این وجود تا سال‌های ابتدایی دهه نود نیز این روند پخش سریال ادامه پیدا کرد و هر چهار شبکه برای ماه رمضان سریال تدارک می‌دیدند. اما در میان بیش از50 سریالی که از سال 70 به عنوان سریال مناسبتی از تلویزیون پخش شدند، علاوه بر موج استقبالی که برای سریال‌های کمدی رضا عطاران به راه افتاد در سال‌های 85 و 86 نیز اتفاقی ویژه در تلویزیون رقم خورد. سال 85 محمدحسین لطیفی سریالی با عنوان «صاحبدلان» را ساخت که علاوه بر قصه گیرایش حضور باران کوثری و پوریا پورسرخ نیز یکی از برگ برنده‌های آن بود و بسیار هم مورد توجه قرار گرفت. یک سال بعد و در ماه رمضان سال 86 نیز حسن فتحی که دیگر نامش به عنوان کارگردانی که ذائقه و سلیقه مخاطب را به خوبی می‌شناسد ( بعد از ساخت سریال پر طرفدار «شب دهم») بر سر زبان‌ها افتاده بود سریال «میوه ممنوعه» را برای شبکه دو ساخت. سریالی که از عشقی ممنوعه حرف می‌زد و داستان علاقه و عشق حاج یونس ( با بازی علی نصیریان) به دختر جوانی به نام هستی (با بازی هانیه توسلی) تا سال ها نام این سریال را در اذهان ماندگار کرد.

اوجی که کم کم فرود آمد

ماه رمضان سال 91 آخرین سالی بود که شبکه 5 سریال مناسبتی برای ایام ماه مبارک رمضان ساخت، اما همچنان روند تولید و پخش این آثار مناسبتی در شبکه‌های دیگر ادامه داشت. با این تفاوت که دیگر داستان و حال و هوای قصه همه سریال‌هایی که در دهه نود یعنی از سال 1390 تا کنون ساخته شدند صرفا به ماه رمضان محدود نمی‌شد و چه بسا برای خالی نماندن آنتن در این ایام سریالی که از پیش آماده شده بود در جدول پخش شبکه‌ها قرار می‌گرفت. با وجود اینکه دهه 80 سریال‌سازی مناسبتی به اوج خود رسید و علاوه بر اینکه کارگردان‌های زیاد و مطرحی برای ساخت آثار مناسبتی ماه رمضان ابراز تمایل کردند و همچنین موضوعات و ژانرهای مختلف و متفاوتی نیز دستمایه ساخت این مجموعه‌ها قرار رفت اما آتش ساخت این سریال‌ها از ابتدای دهه نود کم کم فروکش کرد و به جایی رسید که علاه بر شبکه 5 که چند سالی است سریالی برای این ایام تولید نمی‌کند و نهایتا به پخش تکراری «شاید برلی شما هم اتفاق بیفتد» بسنده می‌کند، سال گذشته شبکه سه که نسبتا جزو شبکه‌های پرمخاطب سیماست نیز سریالی برای این ماه نداشت. از ابتدای دهه نود تا سال گذشته حدود 20 سریال از شبکه‌های مختلف در ماه رمضان پخش شده‌اند، «مادرانه»، «مدینه»، «دودکش» از جمله سریال‌های محبوب سل‌های اخیر تلویزیون بودند اما به نظر می‌رسد «پایتخت 4» به کارگردانی سیروس مقدم هنوز هم طرفدار بیشتری بین مخاطبان تلویزیون داشته باشد. امسال نیز دو سریال «زیر پای مادر»، و «نفس» از شبکه‌های یک و سه پخش می‌شوند که تنها مجموعه‌های تولیدی جدید تلویزیون‌اند. البته به دلیل به پااین نرسیدن ماه مبارک این دو مجموعه در جدول سریال‌های دهه 90 قرار نگرفته‌اند. در ادامه تمام سریال‌های مناسبتی ماه رمضان از ابتدای پخش تا سال گذشته را به صورت جدول مشاهده می‌کنید.

سریال‌های ماه رمضان دهه هفتاد

شبکه

سال

اسم سریال

کارگردان

بازیگران

خلاصه داستان

یک

1370

مهمان

خسرو ملکان

پروین سلیمانی در نقش طاهره خانم (طاهره خانمِ چنگال‌به‌دست)، محمدعلی ورشوچی در نقش شعبون، جمشید مشایخی، حمیده خیرآبادی، احمد قدکچیان، روح‌الله مفیدی

پسر آقای ستوده که در فرانسه درس می‌خواند، برای گذراندن تعطیلات نوروزی در کنار خانواده، به ایران می‌آید. خانواده‌اش تصمیم گرفته بودند که در این فرصت، برای او همسری انتخاب کنند ولی هنگامی که او به ایران می‌آید، متوجه می‌شوند که نه تنها او ازدواج کرده، بلکه فرزندی هم دارد.

یک

1371

تعطیلات نوروزی

خسرو ملکان

اسماعیل داورفر، مرتضی احمدی، پروین سلیمانی در نقش طاهره خانم،

محمدعلی ورشوچی در نقش شعبون، محمود بهرامی در نقش قنبرک، کیومرث ملک‌مطیعی، فرخ‌لقا هوشمند، عباس محبوب، هما خاکپاش، فاطمه طاهری، مختار سائقی، مهین برزوئی، رحمان مقدم، سیروس قهرمانی، هائده حائری

مدیر یک واحد صنعتی بزرگ، تصمیم دارد تعدادی از کارگران خود را به عنوان «کارگر نمونه» انتخاب و خانه‌هایی را به آنان واگذار کند. همه کارکنان و کارگران تلاش گسترده‌ای را آغاز می‌کنند تا نامشان در لیست افراد برگزیده قرار گیرد و به تبع آن، توطئه‌ها و اختلافات زیادی در طی داستان بوجود می‌آید، اما سرانجام، حق به حق‌دار می‌رسد.

یک

1372

همسایه‌ها

حسن فتحی

بیوک میرزایی، شهلا ریاحی، فریبا متخصص، زهرا سعیدی، شهرزاد عبدحق، مریم معترف، حسین کسری، داریوش موفق، بهمن نجف‌زاده، خسرو فرحزادی

داستان این مجموعه تلویزیونی درباره چندین خانواده و همسایه است که همگی در یک محله زندگی می‌کنند و در هر قسمت برای هریک مشکلات و مسائلی پیش می‌آید که در نهایت با همفکری و همیاری سایر همسایه‌ها، آن مشکل برطرف می‌شود.

یک

1373

نیمه پنهان ماه

مجید جعفری

عنایت‌الله بخشی در نقش عمو، جلال مقدم، مهین شهابی، ثریا قاسمی، حسین کسبیان، تانیا جوهری، اکرم محمدی، محمود عزیزی، لادن طباطبایی، فاطمه طاهری، فریبا متخصص، فریده سپاه‌منصور، اصغر سمسارزاده

این مجموعه تلویزیونی، درباره خانواده‌ای است که گم‌شده‌ای دارند و با زیر و رو کردن خاطرات‌شان، بدان دست پیدا می‌کنند. شخصیت اصلی این مجموعه، آقا بزرگ است که سرپرست و بزرگ خانواده است. او مدت‌ها قبل، پسری به نام جلال را به فرزندی قبول کرده است و پس از آن و در خلال سال‌ها، اتفاقاتی برای خودش، خانواده و جلال رخ داده است.

دو

1374

بهاران در بهار

غلامرضا رمضانی

رضا بابک، رضا خندان، پروین میکده، هما خاکپاش، فاطمه طاهری، رضا ایران‌منش، پرستو گلستانی، فرهاد اصلانی، نعمت‌الله گرجی، مهرانه مهین ترابی

نصرت به طمع به‌دست آوردن زمینهای معمار تلاش می‌کند پسرش جواد را به عقد دخترِ معمار درآورد. از طرفی پسرش جواد که در کارگاه آقارضا کار می‌کند، به دختر او معصومه علاقمند است؛ اما صادق برادر معصومه با این ازدواج موافق نیست.

سه

1376

گردنبند

هاشم میرطالبی

جلیل فرجاد، اکبر دودکار

موضوع اصلی این سریال مربوط به گردنبند گمشده ای بود که دست به دست می چرخید و هر بار داستانی تازه را رقم میزد.

یک

1378

جزیره‌ای در خشکی

حسین قاسمی جامی

احمد نجفی، ولی شیراندامی، محمد جوزانی، عزت الله رمضانی فر

این سریال با داستان ظالم و مظلوم در فضای ارباب و رعیتی روستا ساخته شد.

دو

1378

ارمغان بهشت

محمدرضا فریس‌آبادی

جواد انصافی، امیر پارسا

این سریال فضایی جنگ گونه داشت و که ماجراهای اوستا و شاگرد را روایت می‌کرد.

سریال‌های ماه رمضانی دهه هشتاد

شبکه

سال

اسم سریال

کارگردان

بازیگران

خلاصه داستان

یک

1380

چراغ‌های خاموش

کاظم بلوچی

مهدی سلوکی، اسماعیل شنگله، رحیم نوروزی، هایده حائری، غزل ارجمند، ولی‌الله شیراندامی، فرامرز صدیقی

بهزاد جوان 21 ساله‌ ای است که در یک خانواده متمول زندگی می‌ کند. پدر و مادرش آنقدر در کار خود غرق هستند که توجهی به فرزندان،خود ندارند. بهزاد دوستان نابابی دارد و دچار مشکلات حاد می‌ شود. او که از طرف پلیس تحت تعقیب است با پسر نابینایی آشنا می‌ شود و در یک زندگی اجباری با این نوجوان روشندل پی به حقیقت پیرامون خود می‌ برد.

دو

1380

مهمانی از بهشت

عبدالله باکیده

مهدی امینی‌خواه، محمود عزیزی، فقیه سلطانی و علیرضا اوسیوند

داستان این مجموعه با اسباب‌کشی یک خانواده به یک محله جدید شروع می¬شود؛ پسر این خانواده روزنامه نگار است و بعد از مدتی یک رابطه عاطفی بین او و دختری به نام سایه به وجود می‌آید.

سه

1380

گمگشته

رامبد جوان

آتیلا پسیانی در دو نقش، حدیث فولادوند، آتنه فقیه‌نصیری، پژمان بازغی و فرامرز صدیقی

گم‌گشته دربارۀ فرد مومنی است که در شرکتی معتبر کار می‌کند؛ چند نفر از خلافکاران او را می‌دزدند تا از خانواده‌اش اخاذی کنند؛ اما فرد سارق که با مادرش زندگی می‌کند، شباهت خیلی زیادی به او دارد و به همین دلیل خود را به جای او جا می‌زند و هیجان قصه از تقابل رفتارهای یک فرد متدین با فرد خلافکار شروع می‌شود.

پنج

1380

یادداشت‌های کودکی

پریسا بخت آور

سیروس گرجستانی، حمیده خیرآبادی، مهرانه مهین ترابی، رامین ناصرنصیر، امیر نوری

داستانی این سریال مربوط به جوانی بود که بعد از سال‌ها به خانۀ کودکی‌اش بازگشته بود تا داستان نیمه‌کار‌ه‌اش در دوران کودکی‌اش را به پایان برساند.

یک

1381

نسیم رویا

کاظم بلوچی

بهزاد فراهانی، حسن جوهرچی، پرویز فلاحی‌پور، ژاله صامتی، آناهیتا همتی، شراره رخام، محمود جعفری، مهدی فقیه، زنده یاد لوریک میناسیان، نیما رئیسی و جلیل فرجاد

عده‌ای زن و مرد، جدا از هم با آدرسی که در دست دارند وارد خانه‌ای قدیمی می‌شوند که بعداً مشخص می‌شود خانه پدری آنهاست و همگی آنها خواهر و برادر هستند و از قدیم با هم مشکلاتی داشته و از هم گریزان بودند. آنها در این تجمع اجباری داستان خود را روایت می‌کنند. در انتها متوجه می‌شوند نامه‌ای از طرف پدر و بنا به درخواست مادر مرحوم شان نوشته شده تا آنها را با هم رو در رو کنند.

دو

1381

نوعروس

بیژن میرباقری

جهانبخش سلطانی، مهرانه مهین ترابی، امین زندگانی، مریم امیرجلالی و بهنوش طباطبایی

قصه این سریال درباره زنی است پس از گذشت 25سال ، به دنبال عقدنامه اش به این دفترخانه می آید. پسر محضردار که مدتهاست برای ازدواج تحت فشار خانواده اش قرار گرفته است ، علاقه مند به دختر این زن می شود و....

سه

1381

همراز

سامان مقدم

ابوالفضل پورعرب، آناهیتا نعمتی

داستان همراز درباره دو دزد بود که پس از سرقت پولی هنگفت، در حین دستگیر شدن یکی از آنها پول را در حیاط ساختمان مخروبه‌ای پنهان می‌کند؛ اما وقتی که از زندان بیرون می‌آید، متوجه می‌شود ساختمان مخروبه تبدیل به مسجد شده است.

سه

1381

عروج

سیروس مقدم

عبدالرضا اکبری، رامبد شکرآبی، کتایون ریاحی و لادن طباطبایی

داستان عروج درباره فردی است که بعد از اختلاس، همسر خود را رها می‌کند و به خارج از کشور می‌رود. بعد از چند سال که به ایران می‌آید، قاچاقچیان به دنبال او هستند.

پنج

1381

پشت‌کنکوری‌ها

پریسا بخت‌آور

رضا داودنژاد، برزو ارجمند، رامین ناصر نصیر، علی صادقی، محمدرضا رضایی، مریم امیرجلالی

این سریال داستان چند جوان پشت کنکوری را روایت می‌کرد که با هم در یک خانه برای درس خواندن جمع شده‌اند و هر کدام مشکلات و مسائل خودشان را دارند و با آنها دست و پنجه نرم می‌کنند.

یک

1382

یکی مثل من

محسن شاهمحمدی

صالح آقامیرزایی، رونا قیصرنژاد، هما خاکپاش، زهره فکور صبور، بهروز سلطانی‌فر و بهناز توکلی

این مجموعه روایتگر زندگی دختری به نام آهو است که در پرورشگاه بزرگ شده است. آهو با پسری ازدواج می‌کند و از وی صاحب فرزندی می‌شود، اما در همین حین شوهرش به دلیل کارهای قاچاق به زندان می‌افتد. در نتیجه آهو با بچه‌ای در شکم تنها می‌ماند و چاره‌ای جز پناه بردن به امام رضا (ع) ندارد. پس راهی مشهد می‌شود و ...

دو

1382

رویای ناتمام

جواد اردکانی

رضا بابک، عاطفه نوری، رضا فیض نوروزی

داستان این سریال دربارۀ مخترع صاحب‌نامی است که یک دستگاه حافظه خوان اختراع کرده و نیروهای خارجی درصدد ربودن این دستگاه هستند.

سه

1382

فقط بخاطر تو

اکبر منصور فلاح

لاله صبوری، مجید حاجی‌زاده، رامتین خداپناهی، کبری حاتمی

این سریال داستان تازه عروسی را روایت می‌کند که همسرش به خاطر کشیدن چک بی‌محل به زندان می‌افتد.

پنج

1382

رانت خوار کوچک

حسین سهیلی زاده

سیروس گرجستانی، آتیلا پسیانی، رضا فیاضی و ...

کارمندی که قصد دارد برای ساخت منزلش از اداره‌ای که در آن مشغول است، وامی دریافت کند و در این راه با مشکلاتی رو به رو می‌شودو ...

یک

1383

اگه بابام زنده بود

همایون اسعدیان

پرویز فلاحی‌پور، مهرانه مهین ترابی، سیامک انصاری، اشکان خطیبی، نادر سلیمانی، محسن قاضی‌مرادی و زهرا اویسی

این مجموعه درباره چند جوان است که از بیکاری و بی‌پولی رنج می‌برند، به همین دلیل تصمیم می‌گیرند از مکانی سرقت کنند. آنها در قالب دستفروش رو به روی مکان مورد نظر سکنی می‌گزینند و سعی می‌کنند آنها را زیر نظر بگیرند تا نقشه خود را در فرصت مناسب عملی کنند، اما ...

دو

1383

کمکم کن

قاسم جعفری

حمید گودرزی، پویا امینی، مجید مشیری، زهرا امیرابراهیمی، فرزاد حسنی، ثریا حکمت، بهمن دان و الیزابت امینی

«کمکم کن» قصه سرگشتگی انسان امروز است؛ قصه چند نفر که در اثر حوادثی به کما می‌روند، اما دو نفر از آنها به هوش آمده تا کارهای نادرست بقیه را جبران کنند.

سه

1383

خانه به دوش

رضا عطاران

مریم امیرجلالی، علی صادقی، آناهیتا همتی، غلامحسین لطفی، بهنوش بختیاری، فلور نظری

آقا ماشاءالله(حمید لولایی)، دستفروشی ساده دل است که سعی دارد از راه حلال روزی اش را به دست آورد، اما در امرار معاش خود و خانواده‌اش دچار مشکل است. از طرف دیگر آقا اصلان (غلامحسین لطفی)، باجناق تازه به دوران رسیده او، درصدد است تا با ایجاد دردسری جدید برای آقا ماشاءالله، دق دلی چندسال‌اش را خالی کند.

پنج

1383

رسم عاشقی

سعید سلطانی

محمدعلی کشاورز، لاله اسکندری، سروش صحت و...

دختری به نام طوبی (افسانه پاکرو )را برای وصلت با ابراهیم خان به تهران می‌برد. در بدو ورود اراذل و اوباش قصد جان آنها را می‌کنند، اما جوانی به نام یوسف (سروش صحت) با اوباش درگیر می‌شود و آنها را فراری می‌دهد و این آغاز آشنایی طوبی و یوسف است.

یک

1384

مرده متحرک

رضا کریمی

کتایون ریاحی، مجید صالحی، پرویز فلاحی‌پور، اسماعیل خلج، فردوس کاویانی و رامین ناصر نصیر

این مجموعه روایتگر جوانی به نام جلال است که به دلیل بدبیاری‌های مختلف قصد رفتن به ناکجاآباد را دارد، اما طی اتفاقاتی جنازه‌ای پیدا می‌کند که متوجه می‌شود میلیاردها تومان ارزش دارد.

دو

1384

او یک فرشته بود

علیرضا افخمی

حسن جوهرچی، بهاره افشار، ثریا قاسمی، مریم کاویانی، مرتضی ضرابی و رضا توکلی

دختری به نام فرشته در یک سانحه رانندگی حافظه خود را از دست می‌دهد و به ناچار وارد زندگی یک خانواده پنج نفری شده، به مرور باعث اختلاف بین خانواده میزبان می‌شود؛ در نهایت مشخص می‌شود که او شیطان بوده است.

سه

1384

متهم گریخت

رضا عطاران

رضا عطاران، سیروس گرجستانی، مریم امیرجلالی، سعید آقاخانی، محمود بهرامی، شهربانو موسوی، علی جعفری، ملیکا زارعی

داستان این مجموعه درباره فردی به نام‌هاشم(سیروس گرجستانی) است که همراه خانواده‌اش در شهرستانی نه چندان دور زندگی ساده ای دارند. او در مغازه‌ای اجاره ای به تعمیر اگزوز ماشین مشغول بوده، ولی به علت بیماری پزشکان وی را از انجام کار سنگین منع می‌کنند. از طرفی دختر دانشجوی وی در تهران برای وی شغلی پیدا می‌کند.‌هاشم نیز به ناچار کارش را تعطیل و به تهران مهاجرت می‌کند.

پنج

1384

برای آخرین بار

اکبر منصور فلاح

امیر جعفری، یوسف تیموری، جمال اجلالی و ...

جوانی به نام اسی (امیر جعفری) برای عبرت دیگران از سوی صاحب کارش قندی (جمال اجلالی) از کار اخراج می‌شود. اسی در خلوت شبانه جلو صاحب کار خود را می‌گیرد و دست به دامان قندی می‌شود تا دوباره به کار برگردد، ولی با او درگیر می‌شود و قندی بیهوش می‌شود و اسی به گمان اینکه او مرده، با ماشینش فراری می‌شود.

یک

1385

صاحبدلان

محمدحسین لطیفی

حسین محجوب، محمد کاسبی، ثریا قاسمی، باران کوثری، مهرانه مهین ترابی، حمید ابراهیمی، برزو ارجمند، پوریا پورسرخ، سیروس گرجستانی و هائده حائری

ماجرای زندگی دو برادر به نام های خلیل و جلیل را دنبال می کند که در انتخاب مسیر زندگی خود راه‌هایی کاملاً جدا از هم در پیش گرفته اند، اما اتفاقاتی آنها را رو در رو هم قرار می‌دهد.

دو

1385

آخرین گناه

حسین سهیلی زاده

مینا لاکانی، لیلا اوتادی و اشکان خطیبی، حمیدرضا پگاه

دکتر اکرمی(جمشید مشایخی) که فردی وارسته و با ایمان است قبل از مرگش وصیت می‌کند که قرنیه چشمش به عبدالله صدوق(منوچهر آذر) که او نیز فرد متدینی است برسد؛ اما رویا دختر دکتر اکرمی با اصرار فراوان چشم پدر را به چشم نامزدش دکتر مودت (حمیدرضا پگاه) که او نیز مشکل بینایی دارد پیوند می‌زند. اما به‌تدریج مودت متوجه می‌شود که توانایی دیدن درونیات و نیات اطرافیانش را دارد و هر کسی را با تجسم اعمالش مشاهده می‌کند. این درک برای او مشکل ساز شده و فکر می‌کند باید افراد گناه کار را به قتل برساند؛ اما با رهنمودهای روحانی محل متوجه می‌شود که این کار اشتباه است.

سه

1385

زیر زمین

علیرضا افخمی

فتحعلی اویسی، ابوالفضل پورعرب، بهاره رهنما، مهتاج نجومی، سروش صحت، رضا توکلی، مرجانه گلچین و مهران رجبی

سه دوست با سند جعلی یک زمین را به یک فرد سرمایه‌دار می‌فروشند و از او کلاهبرداری می‌کنند. اما یکی از آن‌ها پول‌ها را می‌گیرد و قصد دارد تا سهم دو نفر دیگر را هم برای خود بردارد. او پول‌ها را در زیرزمین یک خانه قدیمی پنهان می‌کند و خودش در راه بازگشت تصادف می‌کند و فلج می‌شود، حالا دو نفر دیگر بر سر یافتن پول‌ها رقابت می‌کنند ...

پنج

1385

بوی خوش زندگی

علی شاه حاتمی

مجید صالحی، پویا امینی، مجید حاجی‌زاده، خشایار راد

این مجموعه که وقایع آن در ماه رمضان اتفاق می‌افتد از خانه‌‌ای آغاز می‌شود که چهار شخصیت داستان در آن زندگی می‌کنند. عمو رستم با بازی رضا ناجی پیرمردی آپاراتچی است که خانه خود را به سه دانشجو به نام‌های مجتبی، رضا و سیامک اجاره داده است. در مقطعی از داستان سرقت موتور مجتبی باعث می‌‌شود همه برای حل مشکل او به فکر بیفتند.

یک

1386

اغما

سیروس مقدم

امین تا

منبع: تسنیم

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

عیدانه‎های سیما به مناسبت عید غدیرخم

به مناسبت عید سعید غدیر، شبکه‌های سیما با پخش برنامه‌هایی همچون جنگ‎های شاد، انیمیشن «شکرستان»، ارتباط زنده با اماکن مقدس و ... میهمان خانه‌های بینندگان می‌شوند.

شبکه یک سیما

اخبار فرهنگ و هنر _ ویژه برنامه «چشم روشنی» به تهیه‎کنندگی مقداد مومن‎نژاد است در شب و روز عید سعید غدیر، هر روز ساعت ۱۷:۳۰ به مدت ۱۵ تا ۲۰ دقیقه به صورت زنده پخش می‌شود.

«چشم روشنی» برنامه‎ای عیدانه و شاد است که از بازیگران سریال‌های تلویزیونی، خوانندگان و گروه‌های تواشیح برای حضور در آن دعوت شده است و اجرای این برنامه را پدرام کریمی‌برعهده دارد.

*** برنامه «آفتاب شرقی» به مناسبت روز عید حال و هوای عیدانه خواهد داشت.

****************************************************

شبکه دو سیما

***جُنگ ترکیبی «شب‌های شیدایی» در شب و روز عید غدیر خم ساعت ۱۹:۵۰ با حضور چهره‌های فرهنگی، هنری، ورزشی و با فضایی شاد و جذاب روی آنتن می‌رود.

*** «به وقت شب» با هدف پرداختن به موضوعات اجتماعی و فرهنگی و با حضور اقشار مختلف مردم به صورت ویژه ساعت ۲۳:۳۰ به صورت زنده پخش می‌شود.

*** برنامه معارفی «کوی محبت» دوشنبه شب و سه‎شنبه (۲۸ و ۲۹ مرداد) ویژه عید سعید غدیر خم از نجف اشرف با حضور کارشناسان و اساتید حوزه و دانشگاه، شاعران و ذاکران اهل بیت (ع) تقدیم مخاطبان می‎شود.

*** همچنین «نمادو» به تهیه و پخش گزارش‌های مردمی از سطح شهر در خصوص حال و هوای شهر و مراسم در حال برگزاری عید غدیر و سایر مناسبت‌های دهه ولایت می‌پردازد.

****************************************************

شبکه سه سیما

*** ویژه برنامه «چراغانی» که در ایام دهه ولایت از آنتن شبکه سه پخش می‌شد، در دوشنبه و سه‎شنبه ۲۸ و ۲۹ مرداد، ساعت ۲۳:۳۰ نیز پخش می‌شود. «چراغانی» میزبان کارشناسان دینی، شاعران، هنرمندان در عرصه خوانندگی و بازیگری است. اجرای برنامه بر عهده شهرام شکیبا، رسالت بوذری، نجم الدین شریعتی و محمد خاکساری است.

*** برنامه نهایی «عصر جدید» دوشنبه ۲۸ مرداد، از شبکه سه سیما پخش می‌شود. این برنامه از ساعت ۲۱:۱۵ شروع و تا یک بامداد ادامه دارد. فینال برنامه «عصر جدید» با رقابت ۵ شرکت کننده نهایی دوشنبه ۲۸ مرداد، مصادف با ۱۸ ذی الحجه هم‎زمان با شب عید غدیر از ساعت ۲۱:۳۰ روی آنتن شبکه سه سیما می‌شود. از میان بیش از ۳۰۰ گروه شرکت‎کننده در مسابقه «عصر جدید» محمد زارع (اکربات باز)، پارسا خائف (خواننده)، سعید فتحی روشن (شعبده باز)، فاطمه عبادی (نقاش) و گروه دختران نینجا (رزمی‌کار) به فینال «عصر جدید» راه یافتند.

*** برنامه «سلام صبح بخیر» نیز به صورت ویژه در عید سعید غدیر روی آنتن می‌رود.

****************************************************

شبکه چهار سیما

*** ویژه برنامه زنده تلویزیونی «عقیق» به مناسبت عید سعید غدیر خم امشب (۲۸ مرداد) در دو بخش به روی آنتن شبکه چهار می‎رود. در این برنامه که اجرای آن را احمد شفازاده برعهده دارد در دو بخش در ساعت‎های ۲۰:۳۰ و ۲۲:۳۰ به صورت زنده با بخش‌های متنوع ویژه عید غدیر پخش می‌شود. گفت‎وگو با دکتر معارف در خصوص واقعه غدیرخم و حضور دو گروه تواشیح «الغدیر» و «اسراء» از جمله بخش‌های این ویژه برنامه است.

*** برنامه مناسبتی «صراط» نیز ویژه عید غدیر روز سه‎شنبه ۲۹ مرداد، ساعت ۹ پخش می‌شود. «جمال» عنوان قسمت نمایشی و فیلم کوتاه این برنامه است که در آن محمد ستوده، محمدرضا علی بک و محمد شیشه فروشان در آن ایقفای نقش کرده اند. در خلاصه این بخش نمایشی آمده است: دو جوان که برای آماده سازی حسینیه جهت برگزاری جشن عید غدیر وارد حسینیه می‌شوند با پیرمردی برخورد می‌کنند که سخنانش برای آن‌ها رنگ و بوی دیگری دارد ... در قسمت مستند این قسمت از «صراط» با عبداله رحمانی مدیر اجرایی موکب امام حسین (ع) شهر قهدریجان و حجت اله رحمانی مسئول مرکز تخصصی تفسیر جامعه القران استان اصفهان و روحانی موکب امام حسین (ع) گفت‎وگو شده است. همچنین با حجت‎الاسلام قاسم هاشمی امام جمعه شهر قهدریجان در خصوص عید سعید غدیرخم گفت‎وگو شده است. «صراط» به تهیه‎کنندگی امیرحسین عنایتی در گروه فرهنگ و اندیشه شبکه چهار سیما تهیه و تولید می‌شود و محمد ستوده به عنوان مدیر تولید با این مجموعه همکاری می‌کند و موسسه سینمایی فدک فیلم نقش جهان مجری طرح این برنامه است.

****************************************************

شبکه پنج سیما

*** عوامل تولید جنگ شبانه «شب فیروزه‎ای» در نهمین سفر خود به استان همدان (شهر لالجین) می‎روند که اولین برنامه آن‎ها در آستانه عید غدیر روی آنتن می‎رود. این برنامه دارای بخش‎های مختلفی همچون دعوت از هنرمندان و خوانندگان بومی، گزارش از مکان‌های دیدنی و گردشگری، معرفی ظرفیت‎های اقتصادی، میان برنامه و. است. جنگ شبانه «شب فیروزه‎ای» به تهیه‎کنندگی غلامرضا حیدری هر شب، ساعت ۲۱:۳۰ روی آنتن می‌رود.

*** جنگ «غدیر تا غدیر» عنوان ویژه برنامه‌ای از گروه اجتماعی شبکه پنج سیماست که به پوشش تصویری جشن بزرگ عید سعید غدیر، از حرم عبدالعظیم حسنی (ع) می‌پردازد. این جنگ هر شب بعد از نماز مغرب و عشاء در ضلع شرقی حرم با حضور جمعی زیادی از عاشقان و ارادتمندان اهل بیت عصمت و طهارت (ع) برگزار می‌شود و موضوع برنامه وفا به عهد و امانتداری است. این ویژه برنامه هرشب ساعت ۲۲:۲۰ بر روی آنتن می‎رود و دارای بخش‌‎هایی همچون دعوت از کارشناس مذهبی، هنرمند، خواننده، گروه تواشیح، مسابقه و ... است. جنگ «غدیر تا غدیر» با اجرای مهدی آقابیگی و تهیه‎کنندگی مهدی سلگی به مدت ۵ شب از شبکه پنج سیما پخش می‌شود.

*** برنامه «به خانه بر می‌گردیم» در روز عید سعید غدیر خم، سه‎شنبه ۲۹ مرداد، با حال و هوای این عید وی آنتن شبکه پنج سیما می‎رود. این ویژه برنامه سه‎شنبه ساعت ۱۰:۴۰ روی آنتن شبکه پنج سیما می‌رود. دعوت از هنرمندان، خوانندگان، شاد باشیم، مسابقه و... از بخش‌های این برنامه است. «به خانه بر می‌گردیم» در روز عید با اجرای مجریان این برنامه مهمان خانه مخاطبان می‎شود.

*** برنامه تولیدی «زیر گنبد طلا» کاری از موسسه تصویری آستان قدس رضوی است که در دهه ولایت هر شب ساعت ۲۱ بر روی آنتن شبکه پنج سیما می‎رود. این برنامه از حرم مطهر رضوی با حضور یک کارشناس مذهبی پیرامون موضوع دهه ولایت به مدت ۲۰ دقیقه برای مخاطبان پخش می‌شود.

*** پخش زیارت امین‎الله در روز عید سعید غدیر خم ساعت ۱۲ از دیگر برنامه‌های شبکه پنج سیماست.

****************************************************

شبکه آموزش سیما

*** برنامه «هفت آسمان» کاری است از گروه آموزش‌های عمومی‌با موضوع بهترین پدر با حضور کارشناسانی از جمله حجت‎الاسلام‎والمسلمین فقیهی از شبکه آموزش سیما پخش می‌شود. «هفت آسمان» به تهیه‎کنندگی سیدمحمد حسین رسولی محلاتی و با اجرای حجت‎الاسلام فضل اللهی، سه‎شنبه ساعت ۱۵ روی آنتن می‎رود.

*** ویژه برنامه «کی میاد ستاره چینی» ویژه عید غدیر خم از گروه آموزش‌های عمومی است که در جمع خانواده گرم و صمیمی غلامی از شهر دیزیچه در استان اصفهان پخش می‌شود. در این برنامه در یک فضای بسیار شاد و مفرح به معرفی خانواده غلامی، روابط و تعاملات خانوادگیشان و آداب و رسوم این خانواده بزرگ می‌پردازد. معرفی صنایع دستی و هنر‌های بانوان این خانواده از بخش‎های دیگر این برنامه است. «کی میاد ستاره چینی» امشب ساعت ۲۲ و بازپخش آن سه‎شنبه ساعت ۱۸:۴۵ از شبکه آموزش پخش می‌شود.

*** برنامه «صبحی دیگر» ویژه عید غدیر خم با حضور مهمانان ویژه از جمله محمد اصفهانی خواننده، یوسف تیموری بازیگر و رحمت الله تار تار خواننده روی آنتن می‎رود. این برنامه به تهیه‎کنندگی سید رامین موسوی ملکی و با اجرای نیما کرمی ساعت ۹ پخش می‌شود.

****************************************************

شبکه قرآن و معارف سیما

*** «شمیم ولایت» عنوان ویژه این شبکه در شب و روز عید سعید غدیر می‌باشد که با کارشناسی حجت‎الاسلام‎‌والمسلمین عظیمی و مدیحه سرایی مادحین اهل بیت از نجف اشرف به‎صورت زنده و مستقیم تقدیم مخاطبان می‎شود. «شمیم ولایت» در شب عید سعید غدیر خم از ساعت ۲۱ به مدت ۱۲۰ دقیقه و در روز عید غدیر خم در دو نوبت و در ساعت‎های ۱۲ و ۲۱ به مدت ۶۰ دقیقه با اجرای سید کمال هاشم‎زاده، روی آنتن شبکه قرآن و معارف سیما می‎رود.

*** «ویژه برنامه عید سعید غدیر خم» نیز در روز عید در ۲ نوبت و در ساعت‎های ۱۰:۳۰ و ۱۵ (هر برنامه به مدت ۹۰ دقیقه) با حضور کارشناسان و میهمانان ویژه و بخش‎های مختلف از جمله کلام بزرگان، نماهنگ‌ها و کلیپ‌های ویژه عید و... با اجرای مهدی صفری و مهدی آقابیکی به‎صورت زنده در جدول پخش این شبکه قرار گرفته است.

*** پوشش زنده مراسم پیاده روی «کاروان شادی» در روز عید بزرگ غدیر که از حرم مطهر کریمه اهل بیت حضرت فاطمه معصومه (س) آغاز و به مسجد بزرگ جمکران ختم می‌شود نیز از دیگر تدارکات این شبکه در این روز است. این مراسم از ساعت ۱۶:۳۰ آغاز و تا قبل از اذان مغرب ادامه دارد. مراسم تجدید بیعت با امام زمان (عج) باتلاش حجت‎الاسلام میرزامحمدی و مولودی‎خوانی مداحان اهل بیت (ع) از دیگر بخش‎های این برنامه است.

*** گفت‎وگوی متفاوت حسن سلطانی مجری معارفی تلویزیون با آیت‎الله علوی گرگانی درباره عید غدیر و فضیلت‎های امیرالمومنین علی (ع) با عنوان «ترنم دیدار» از ساعت ۱۰ صبح روز عید غدیر پخش می‎شود.

*** پوشش زنده مراسم خطبه خوانی غدیر خم از ساعت ۱۳:۳۰ و دعای ندبه با نوای حاج مرتضی طاهری در ساعت ۷:۱۵، سخنرانی علما در ساعت ۱۴:۳۰ و دعای توسل با نوای حاج مهدی میرداماد، در ساعت ۲۰:۳۰ از دیگر تدارک این شبکه در روز عید غدیرخم است.

****************************************************

شبکه امید

*** ویژه برنامه «جشن طلوع امید» با اجرای مسعود روشن‎پژوه از ساعت ۲۰:۳۰ از این شبکه پخش می‎شود. جشن «طلوع امید» میزبان گروه‌های مختلف نوجوانان همراه با برنامه‌های متنوع ویژه این گروه سنی است. از جمله این برنامه‌ها می‌توان به دعوت از شرکت‎کنندگان برنامه عصر جدید، استندآپ کمدی، آزمایش‌های علمی‌بزرگ و جذاب، مسابقات مختلف استیجی و میدانی و ... اشاره کرد.

****************************************************

شبکه نمایش

*** جشن عید غدیر همراه با چهره ماندگار سینمای ایران و مرور آثار کمدین محبوب در شبکه نمایش گرامی داشته می‌شود. این شبکه این هفته نیز با فیلم‎های جذاب، مرور آثار و یادبود نخستین سالگرد آقای بازیگر، مهمان خانه‌ها می‌شود.

*** در بخش فیلم‎های جدید و جذاب ساعت ۲۳ فیلم سینمایی «آسمان خراش» محصول ۲۰۱۸ در دوشنبه ۲۸ مرداد ماه از این شبکه پخش می‌شوند.

*** این هفته در بخش مرور پرونده کاری بازیگران، فیلم‌هایی از جواد رضویان، بازیگر سینمای کمدی از این شبکه پخش شد که «اخلاقتو خوب کن» و «شاخه گلی برای عروس» دوشنبه و سه‎شنبه ۲۸ و ۲۹ مرداد ساعت ۲۱ پخش می‌شود.

****************************************************

شبکه نسیم

*** «شکرستان» به تهیه‎کنندگی سید مسعود صفوی در شب و روز عید غدیر، ساعت ۲۲:۳۰ از شبکه نسیم پخش می‎شود. این مجموعه پویانمایی با بیش از ۱۸۰ شخصیت؛ داستان‌هایی را در یک شهر قدیمی و خیالی روایت می‌کند.

****************************************************

شبکه افق

*** «بیعت آسمانی» ویژه برنامه عید غدیر خم دوشنبه شب از شبکه افق پخش می‎شود. این برنامه به تهیه‌کنندگی روح‎الله محقق راد، شب عید غدیر و به مدت حدود دو ساعت روی آنتن می‌رود و بخش‌های مختلفی برای آن در نظر گرفته شده است. جُنگ تلویزیونی «بیعت آسمانی» با اجرای مهران رجبی، شامل گفتگو با میهمانانی از ایران و سایر کشورها، اجرای سرود و میان برنامه‌های گوناگون با محور اهمیت و جایگاه غدیر است. از جمله میهمانان این برنامه می‌توان به دکتر فخر روحانی اشاره کرد که موضوع گفتگو با او، بیان زندگینامه علامه امینی است؛ علامه امینی یکی از علمای بزرگ معاصر به شمار می‌رود و اثر سترگ او یعنی «الغدیر» بزرگ‌ترین مرجع شناخت غدیر و احادیث مربوط به این واقعه مهم تاریخی و دینی است.

*** مجموعه مستند «در امتداد غدیر» روایتی از زندگی و فعالیت‌های شیعیان شهر‌های مختلف اروپا ساعت ۲۰:۳۰ پخش می‌شود.

*** مستند «ضیافت علوی» روایتی از بزرگداشت این عید بزرگ اسلامی و برپایی سفره‌های اطعام به مناسبت عید غدیر، سه‌شنبه ۲۹ مرداد ساعت ۲۳ روی آنتن می‎رود.

***مستند «ود» درباره علامه امینی نویسنده کتاب الغدیر، سه‎شنبه ۲۹ مرداد ساعت ۲۲ پخش می‌شود.

****************************************************

شبکه سلامت

*** به مناسبت ولایت علی بن ابی طالب (ع) برنامه «ایران فعال» با دعوت از سلبریتی‌های دنیای ورزش به خانه بینندگان خود می‎رود و زمینه‌های پهلوانی در دنیای ورزش حرفه‎ای را به چالش می‌کشد. در بخش دیگری از آن، برنامه سازان سراغ ورزش زورخانه‎ای به عنوان نمادی از ورزش پهلوانی و عشق به ولایت می‎روند و دنیای پهلوانان زورخانه‌ها را به نمایش درمی‎آورند. طراحی دومینویی با مضمون مرتبط با این روز باتلاش انجمن دومینوی کشور از دیگر بخش‎های «ایران فعال» است.

*** تامین برنامه شبکه سلامت نیز با هدف ایجاد نشاط و شادی در بزرگ‎ترین عید شیعیان جهان بسته‌های متنوعی شامل وله و اینفوگرافی طراحی کرده و در آن پیام‌هایی مرتبط با این روز فرخنده روی آنتن می‎فرستد.

*** کلیپ «خاک آشنا» با صدای خشایار اعتمادی برنامه دیگری است که تامین برنامه برای این روز در نظر گرفته است.

*** «عید آقایی» با هم نوایی گروه الغدیر تهران و با سرایش احسان جاودان نیز کاری دیدنی در عید ولایت است.

*** «همین امروز، همین امشب» به عنوان برنامه‎ام سی شبکه نیز در پارت‎های متعدد با پخش موسیقی، کلیپ، وله، نماآوا و... لحظاتی شاد را برای بینندگان شبکه فراهم می‌کند.

****************************************************

مرکز صبا

*** مرکز صبا، پویانمایی «سیمای خورشید ۳» در ۱۰ دقیقه، کلیپ «غدیر» در ۶ دقیقه، «قصه نجف» در ۵ دقیقه، «طلایه» در ۱۹ دقیقه و سرود «علی آقامه» را در ۶ دقیقه در روز عید سعید غدیر خم برای نمایش از شبکه‌های مختلف سیما پیشنهاد و برای شبکه‌ها ارسال کرده است.

 

قبل از گیردادن به ویلا‌های لواسان، به حوزه لواسان باید گیر بدهید+فیلم

واکنش آملی‌لاریجانی به اظهارات آیت‌الله یزدی: چرا به این وضع افتاده‌اید و به همه توهین می‌کنید؟ سینه‌ام خزانه اسرار مسئولان و آقازاده‌هاست| ساختمان‌هایی که از آنها استفاده می‌کنید، ارث پدرتان است؟| اکبر طبری رئیس دفتر من نبود| چرا درباره معاون اقتصادی سپا

مکارم‌شیرازی خطاب به آملی‌لاریجانی و یزدی: به این وضع خاتمه دهید

منبع این خبر، وبسایت tn.ai است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۳۵۰۴۴۴۶ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • فینال عصر جدید امشب پخش می‌شود
 • یادداشت| آیا قدیروف قدرت را در چچن واگذار می‌کند؟
 • پخش فینال «عصر جدید» امشب از شبکه 3
 • «گیله وا» بالاخره به آنتن رسید/ پخش از شبکه افق
 • «ترور خاموش» از 23 شهریور روی آنتن می‌رود
 • سلام آقای مدیر ،سریال کلیشه ای و تکراری / کمبود بودجه در تلویزیون بهانه است
 • تیم دراگون بوت بانوان ایران راهی تایلند شد
 • جشن ولایت در تلویزیون با فینال عصر جدید
 • برنامه‌های جذاب تلویزیون برای عید غدیر
 • جشن ولایت در تلویزیون؛ از چشم روشنی شبکه یک تا فینال عصر جدید
 • «بو علی‌ سینا» به شبکه چهار می‌آید
 • عیدی سینمایی تلویزیون در عید غدیر/ از لیمو ترش رضویان تا لونه زنبور شبکه نمایش
 • پخش بدون سانسور دورهمی از تلویزیون
 • نگاهی به سلام آقای مدیر، سریالی بدون سرمنزل/ چرا نمی‌توانیم برای دانش‌آموزان سریال بسازیم؟
 • «بوعلي سينا» جاي «تفنگ سرپر» روي آنتن شبکه چهار مي رود
 • سریال جدید شبکه 3 از عید غدیر روی آنتن می رود
 • پخش سریال "بوعلی سینا" از شبکه4
 • پخش سریال «بوعلی سینا» از شبکه چهار
 • نمایش سریال «بوعلی سینا» از شبکه چهار سیما