رییس بنیاد مسکن شهرستان ماهنشان گفت:سند دار شدن اماکن مسکونی روستایی و شهرهای کم‌جمعیت از مهم‌ترین برنامه‌های بنیاد مسکن است که در این راستا تاکنون ۴ هزار و ۱۶۳سند مالکیت منازل شهرستان ماهنشان صادر شده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ «سید محمد موسوی» امروز در گفت و گو با خبرنگار شمیم ماهنشان با اشاره به صدور سند برای اماکن روستایی؛ اظهار داشت: تا کنون چهار هزار و ۱۶۳ جلد سند برای اماکن شهری و روستایی در شهرستان ماهنشان صادر شده است.
وی افزود: در بخش انگوران یک هزار و ۷۵۰ جلد سند ، در بخش مرکزی دو هزار ۴۱۳ جلد سند صادر شده است.

رییس بنیاد مسکن شهرستان ماهنشان گفت: با سند دار شدن اماکن شهری و روستایی ضمن هویت بخشی به اموال غیر منقول، ارزش ملک به ارزش واقعی نزدیک می شود.

موسوی اظهار داشت: اسناد مالکیت به عنوان وثیقه، ضمانت تسهیلات بانکی و … مورد استفاده قرار گرفته و سهولت استفاده از خدمات دولتی را فرهم می آورد.

وی افزود: اماکن مسکونی دارای سند مالکیت می تواند از تسهیلات ویژه مقاوم سازی بدون معرفی ضامن کارمند بهره مند شوند.

رئیس بنیاد مسکن شهرستان ماهنشان، با اشاره به مزیت های سند دار کردن اماکن، گفت: تثبیت و رسمیت بخشیدن به مالکیت اماکن،کاهش معضلات به ویژه مشکلات مربوط به نزاع های اجتماعی مربوط به مالکیت اراضی و جذب تسهیلات مالی از دیگر مزیت های طرح سند دار کردن اماکن روستایی و شهری است.

موسوی با بیان اینکه در این طرح بنیاد مسکن به عنوان نماینده مردم کارهای لازم برای صدور سند مالکیت را انجام می دهد، اظهارکرد: در این راستا پیمانکاران مربوطه به روستاها مراجعه کرده و در هماهنگی با دهیاران نسبت به تشکیل پرونده اقدام می کنند.وی با اشاره به مزایای این طرح افزود: علاوه بر اینکه از رفت و آمد به ادارات و مراجعات متعدد برای متقاضیان کاسته می شود، هزینه های صدور سند مالکیت نیز به میزان یک چهارم برای متقاضیان کاهش می یابد.

*۶۱ درصد منازل شهرستان ماهنشان مقاوم سازی شده است

رییس بنیاد مسکن شهرستان ماهنشان با اشاره به ارائه تسهیلات بانکی برای متقاضیان، گفت: در سال ۱۳۹۵ تعداد ۴۰۵ نفر به بانک عامل معرفی و عقد قرارداد کرده که ۳۱۹ واحد به مرحله پایانکار رسیده و انشاء الله تا پایان خرداد سال جاری ۸۶ واحد به مرحله پایانکار خواهد رسید که کل اعتبارتخصیص یافته شدهشصت میلیاردو ۷۵۰میلیون ریال است و تا کنون چهار هزار و ۴۷ واحد به مرحله پایانکار رسیده یعنی ۶۱درصد از منازل شهرستان مقاوم سازی و نوسازی شده است.
موسوی با اشاره به ارائه تسهیلات درخصوص اعتبارات قرض الحسنه جهت احداث حمام و تعمیرات منازل، اظهار داشت: ۱۹ فقره تسهیلات قرض الحسنه در سال گذشته برای متقاضیان احداث حمام و تعمیرات منازل پرداخت شده است.
وی با اشاره به ارئه تسهیلات بلاعوض افزود: درخصوص اعتبارت بلاعوض در سال ۱۳۹۵، بیش از ۱۵۷ میلیون تومان برای ۳۰ نفرتسهیلات بلاعوض به حسابهای متقاضیان واریز شده و برای ۱۹ نفر تا پایان اردیبهشت سال جاری به حسابهای متقاضیان واریز خواهد شد.

انتهای پیام/

منبع: دانا

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

دو روش «فک رهن» سند ملکی در بانک مسکن

بانک مسکن از دو مسیر امکان فک رهن اسنادی که به پشتوانه آنها تسهیلات پرداخت کرده را برای متقاضیان ممکن کرده است.
به گزارش صدای ایران هر زمان که تسهیلات‌گیرنده متقاضی انجام این کار باشد، بانک مقدار اصل بدهی وی را، جدای از سود تسهیلات را حساب می کند و با پرداخت یک جای آن تسویه انجام شده و با ارایه یک نامه به دفترخانه از سند ملک که به پشتوانه آن تسهیلات اخذ شده، فک رهن می شود. البته این نکته نیز قابل توجه است که در این محاسبه، مجموع اقساط پرداختی از اصل تسهیلات کم نمی شود، چراکه اقساط ماهانه شامل اصل بدهی و سود تسهیلات است.
با توجه به اینکه پرداخت ماهانه هر فرد تسهیلات‌گیرنده ثابت است، اما میزان درصد اصل بدهی و سود تسهیلات به مرور زمان تغییر می کند؛ این محاسبه قدری پیچیده است. در واقع در تمام انواع تسهیلات بانکی، در ماه‌ها و سال‌های ابتدایی بازپرداخت، در اصل مقدار بیشتری از سود تسهیلات پرداخت می شود، نه اصل بدهی. در عین حال با نزدیک شدن به پایان دوره، سهم اصل بدهی در هر قسط بیشتر می شود.
بانک مسکن روش دیگری نیز برای فک رهن سند ملکی در قالب اجرای طرحی موسوم به «رها» پیش‌بینی کرده است. این طرح از سال‌ها قبل در بانک مسکن اجرا می‌شده و اکنون نیز اجرای آن ادامه دارد. در قالب طرح رها مالکان پلاک های ثبتی که از طریق اخذ تسهیلات بانک مسکن خریداری شده و به واسطه دریافت تسهیلات، سند آنها در رهن بانک قرار دارد، قادر می‌شوند در صورت تمایل بدون اینکه اقساط خود را به طور کامل تسویه کنند، از طریق «سپرده‌گذاری» واحد را فک رهن کرده و از مزایای «سند آزاد» ملک خود برخوردار شوند.
در این طرح سود بانکی اقساط باقی‌مانده بخشیده می‌شود و اصل بدهی به اضافه 10 درصد (معادل 110 درصد مانده حساب بدون احتساب سود بانکی) در یک حساب بانکی با سود سالانه 15 درصد سپرده‌گذاری می‌شود و در ازای این سپرده، مالک می‌تواند سند را ازرهن بانک خارج کند.محمد حسن مرادی، مدیر امور طرح و برنامه بانک مسکن درباره اجرای این طرح به هیبنا گفت: طرح رها این مزیت را برای تسهیلات‌گیرندگان دارد که مالکان پلاک های رهنی قادر می‌شوند پلاک ثبتی خود را در عین باقی ماندن بخشی از اقساط وام آن، فک رهن کرده و آن را بفروشند.
وی افزود: براساس این طرح دریافت کننده تسهیلات خرید یا ساخت مسکن، با مراجعه به شعبه پرداخت کننده تسهیلات خود، از میزان باقی‌مانده اصل بدهی بدون در نظر گرفتن سود تسهیلات استعلام می گیرد و 110 درصد آن مقدار را سپرده‌گذاری می کند. بانک مسکن نیز بعد از انجام سپرده گذاری، نامه فک رهن سند مسکونی را به وی تحویل می دهد. البته تسهیلات‌گیرنده حق برداشت از حساب را تا انتهای زمان پرداخت اقساط ندارد؛ اما می تواند سود ماهانه (در حال حاضر 15 درصد) ناشی از سپرده‌گذاری را دریافت و حتی بخشی از اقساط آتی خود را از محل این سود پرداخت کند.
مرادی خاطرنشان کرد: در حالت طبیعی و بدون استفاده از طرح «رها»، یک مالک وام‌دار، چنانچه بخواهد به هر دلیل ملک خود را فک رهن کند، باید کل اقساط باقی مانده را یکجا تسویه کند که این کار از توان اکثر تسهیلات گیرندگان خارج است. اما به واسطه طرح رها، افراد می‌توانند در عین آزادسازی ملک خود از رهن بانک مسکن، کماکان اقساط باقی مانده وام را به صورت تدریجی و ماهانه پرداخت کنند. برای این منظور، سپرده ١١٠ درصدی، صرفا نقش ضمانت بازپرداخت باقی مانده تسهیلات را دارد که جانشین رهن ملک می شود.
به گزارش هیبنا، تسهیلات‌گیرندگانی که اقساط زیادی را پرداخت کرده‌اند، عملا بیشتر سود وام خود را طی این مدت پرداخت کرده‌اند؛ بنابراین سپرده‌گذاری برای فک رهن گزینه مناسبی برای آنهاست چراکه می‌توانند از سود سپرده خود نیز بهره ببرند. اما تسهیلات‌گیرندگانی که در ابتدای راه بازپرداخت تسهیلات و در سال‌های اول هستند، بهتر است گزینه تسویه حساب کامل با بانک را انتخاب کنند، چراکه هنوز سود زیادی نپرداخته‌اند و به این تریتب اصل پول را یکجا پرداخت می‌کنند و سند آنها فک رهن می‌شود

مسافرین کلیپ تک‌خوانی یک زن در روستای ابیانه احضار شدند

حمله پادشاه عربستان به ایران و دعوت از سران عرب برای بررسی تنش در خلیج فارس| عربستان خواهان جنگ نیست| عادل الجبیر: عربستان دست‌هایش برای صلح به سوی همه دراز است

دستیاران ویلموتس در تیم ملی ایران مشخص شدند

منبع این خبر، وبسایت www.dana.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۳۵۰۷۴۰۷ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • تخصیص ۲۸۰۰میلیارد ریال تسهیلات اشتغال روستایی به استان مرکزی
 • ۵۰ درصد از تسهیلات اشتغال روستایی استان مرکزی جذب شد
 • صدور پروانه در صنایع حوضچه‌ای منوط به تصویب طرح در کمیسیون ماده 5
 • وصولي هاي بانک سينا 163 درصد رشد کرد
 • زمان انتشار سومین جلد سه‌گانه «هیلاری منتل» مشخص شد
 • دومین جلد کتاب «هدهد سفید» در کتابخانه‌های عمومی توزیع شد
 • قوانین ثبتی و سردفتری باید به روزرسانی شوند
 • ۱۸ هزار میلیارد تومان تسهیلات برای مشاغل روستایی در کشور اختصاص یافت
 • توزیع دومین جلد کتاب «هدهد سفید» در کتابخانه‌های عمومی
 • نظارت بر ساخت‌وساز منازل آسیب‌دیده در سیل
 • پرداخت 73 هزار میلیارد ریال تسهیلات برای اشتغال روستایی کشور
 • تدوین سند آمایش برای9هزار روستا
 • تدوین سند آمایش برای ۹ هزار روستا در کشور
 • بارش باران و آبگرفتگی منازل در بجنورد به روایت تصاویر
 • هزار و 414 طرح روستایی اردبیل نیازمند تسهیلات اشتغال پایدار هستند
 • مقاوم‌سازی3.2میلیون خانه روستایی
 • نصب ۵۰ دستگاه آبگرمکن خورشیدی در روستا‌های ماهنشان
 • مقاوم‌سازی ۳.۲ میلیون خانه روستایی در کشور
 • 73 هزار میلیارد ریال برای اشتغال روستایی کشور پرداخت شد