رکنا: هنگامی که یک زن مشغول قدم زدن در پیاده‌رو بود، زمین زیر پایش خالی شد.

حجم ویدیو: 2.02M | مدت زمان ویدیو: 00:00:19

فرو رفتن ناگهانی زمین در پیاده‌رویی در خیابان لانژو چین باعث سقوط Fall یک زن به داخل حفره‌ای عمیق شد.
این زن پس از خارج شدن از داخل حفره، برای درمان به بیمارستان منتقل شد و دلیل ایجاد آن هنوز در دست بررسی است.اخبار 24 ساعت گذشته رکنا را از دست ندهید

 

اخبار اختصاصی سایت رکنا را از دست ندهید:

حبس تعدادی از بانوان تماشاگر هنگام بازی پرسپولیس و کاشیما در اتوبوس + فیلم آرین 4 ساله چطور در دیگ قرمه سبزی یک رستوران تهران افتاد؟ جزئیات قتل های تکان دهنده در زندان زنان تهران / فرشته را برای سکوت کشتند ! نقشه عربستان برای ترور سردار قاسم سلیمانی + جزئیات سکوت تلخ دختر 14 ساله کرمانشاهی در اسارتگاه روستایی شیطانی مهم ترین اخبار 24 ساعت گذشته رکنا لحظه هولناک مرگ سه عابر زیرقطار+ فیلم آغاز مرمت آرامگاه کوروش با همکاری ایتالیا مرگ دردناک یک پلیس هنگام تعقیب دزدان بانک + فیلم تومور سرطانی در مغز قاتل کرجی او را به دادگاه کشاند ! حرکت ناشایست با انگشت هنگام رانندگی و ابطال گواهینامه پیشنهادی برای دور زدن تحریم‌های ضد ایرانی امریکا مرگ خاموشی که در کمین 40 درصد ایرانی ها نشسته است خواننده سرود «آمریکا آمریکا» در آمریکا زندگی می‌کند؟! + فیلم و تصاویر یک زن توت فرنگی‌های حاوی سوزن می فروخت!

منبع: رکنا

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

آشنایی با پرنده شانه به سر (هدهد)

هُدهُد، شانه بسَر، پوپک و مرغ سلیمان (نام علمی: Upupa epops) از اسامی این پرنده هستند. این جانور زیبا پرنده‌ای از راستهٔ سبزقباسانان است. این گونه تنها بازمانده از خانوادهٔ زیستی خود هدهدیان (Upupidae) است.

هدهد غول پیکر گونهٔ بومی جزیرهٔ سنت هلن منقرض شده است. برخی نیز هدهد ماداگاسکار زیرگونهٔ بومی ماداگاسکار هدهد را گونه ای مستقل می دانند.

نام های مختلف

این پرنده نام های مختلفی در زبان فارسی دارد. هدهد و شانه به‌ سر دو نام اصلی او هستند که اولی به صدای وی و دیگری به کاکل شانه مانند روی سرش اشاره دارد. پوپک نام دیگری است که از پوپ به معنای تاج پرندگان گرفته شده و مرغ سلیمان هم نامی ست که به نقش وی در ماجرای پیامبری او از سلیمان به بلقیس ملکهٔ سبا اشاره دارد.

مشخصات :

نر و ماده همشكل پرنده ای است آشنا که در زبان فارسی با نام های هدهد، شانه به سر، پوپک و مرغ سلیمان شناخه می شود و از روی کاکل بلند، سر و گردن نارنجی، نوارهای پهن سیاه و سفید و منقار باریک و بلند ش قابل تشخیص است. طبق آخرین مطالعات و مقالات منتشرشده توسط موريس وهاوكنز (Morris & Hawkins)در سال 1998 میلادی سه گونه هدهد، شامل هدهد آسیایی اروپائی (Eurasian) هدهد آفریقیایی (African) و هدهد ماداگاسکار (Madagascar Hoopoe U. marginata)، معرفی شدند که از نظر رنگ و صدا بر حسب محل زیست اختلافاتی با یکدیگر دارند و رنگشان از قهوه ای دارچینی تا زرد نخودی متغیر است.

نر و ماده هدهد همشکل است و در هنگام هیجان زدگی، احساس خطر و یا ترس پرهای بلند کاکل روی سرش را به حالتی چتر مانند باز می کند. این پرها، به رنگ قهوه ای روشن و مایل به نارنجی می باشند که نوک هرکدام ازآن ها لکه ای سیاه با حاشیه ای سفید دارد و به صورت بادبزنی باز و تاجی زیبا روی سرش خود نمایی می کند، اما در حالت های عادی و آرام، اغلب به صورت چتری بسته روی سرش قرار دارد.

هنگام پرواز بال های گرد و قهوه ایش با نوارهای پهن سفید و سیاه، مانند پروانه ای بزرگ خود نمایی می کند. پروازی موجی شکل و سریع دارد و در پرواز به آرامی پروبالش را حرکت می دهد. در این وضعیت روی دم سیاهش نوار پهن سفیدی دیده می شود و انتهای صاف دمش مشخص تر می باشد.

به آرامی روی دو پای کوتاهش راه می رود و علاقه زیادی به غلطیدن روی شن و خاک به منظور تمیز کردن پرو بال از آلودگی ها دارد و گاهی خود را زیر خاک به منظور پنهان شدن از خطر پرندگان شکاری مخفی می کند. با نوک منحنی باریک و بلندش شکاف درختان و دیوارهای گلی و سنگی را می کاود و حشرات و لارو آنها را جستجو می کند.

هدهد چشمانی سیاه و تیزبین دارد و به خوبی قابلیت ردیابی منابع آبی را دارا می باشد. هنگام خواندن پرهای گردنش را باد می کند. هدهد ماده در هنگام لانه سازی و پرورش جوجه ها از انتهای بدنش ترشحات بد بویی خارج می شود و موجب می شود تا بوی بسیار بدی از لانه بیاید. این بو شکارچیان این جانور و انگل ها را فراری می دهد و خاصیت ضدمیکروبی نیز دارد. این ترشحات با خروج جوجه‌ها از لانه متوقف می شود.


اندازه هدهد 25 تا 29 سانتی متر است، طول بالهایش به 44 تا 48 سانتی متر می رسد. این پرنده سیاه و سفید و صورتی در واقع یکی از بی اشتباه ترین پرنده ها است مخصوصا پرواز نا منظم این پرنده بی نظیر است. می توان به آن عنوان یک پروانه غول پیکر را اعطا کرد.

کاکل شانه مانند این پرنده بیشتر اوقات بسته است.

هدهد روی زمین مانند سار حرکت می کند.

این پرنده سر و بدن قهوه ای مایل به صورتی کم رنگ، دم و بالها با راه راه عرضی پهن سیاه و سفید، کاکل بلند با پرهای بلند نوک سیاه و منقار دراز و خمیده دارد.

هدهد ماده در انتهای بدنش غدد چربی بد بویی داراست که سبب می‌شود وقتی در لانه حضور دارد بوی بدی از لانه خارج شود و اکثر مردم بر این تصورند که بوی بد به علت مدفوع این حیوان است.

هدهد پرنده‌ای است که بیشتر روی زمین و در فضای باز تغذیه می کند، پروازش کند و موجی ست، توام با باز و بسته کردن آهسته بالهاست.!

هدهدهای غول پیکر منقرض شده (یو. آنتایوس) در جزیره سنت هلن در جنوب غربی آفریقا می زیسته است.

زیستگاه هدهد:

زیستگاه این پرنده در آسیا، اروپا، شمال آفریقا، آفریقای جنوب صحرا و ماداگاسکار است. بیشتر هدهدهای شمال آسیا و اروپا در زمستان به نواحی گرمسیری مهاجرت می کنند، اما هدهدهای آفریقایی تمام طول سال را در یک جا می‌مانند. این پرنده به طور سرگردان در بسیاری از نواحی دیگر دنیا از جمله در آلاسکا هم مشاهده شده‌ است.

در زمينه هاي باز و پر درخت، باغ های ميوه و پارک ها ديده مي شود. زمستان ها را در فضاهای بازتر و بوته زارها می گذراند. در سوراخ درختان كهن و شکاف دیوارها و گاهی در ساختمان های قدیمی و خرابه ها آشيانه می سازد.رفتار شانه به سر:

در کشتزارهای پهن آور با چمن های کوتاه و یا مرتع های بایر زندگی می کند. بیشتر وقت خود را روی زمین برای شکار حشرات و کرم ها سپری می کند. (پس برای دیدن آن باید روی زمین بیشتر دنبالش بگردید)

ترجیحا از حشرات و لارو آنها تغذیه می کند ولی از دانه ها، ساقه و جوانه ها ی گیاهان نیزاستفاده می کند و در هنگام پرورش جوجه ها از خزندگان و جانوران کوچک نیزتغذیه می کند.

بخاطر همین رژیم غذایی شاید از عهد عتیق این پرنده جزء پرندگان ناپاک یا حرام گوشت شناخته می شده است.

هدهد در داستان های ادبی و قرآنی

در افسانه های یونان ترِاوس (پسر آرس همسر پرونس) ترِاوس به خواهر همسر خود فیلوملا علاقمند می شود، و پس از اینکه با او رابطه برقرار نمود زبان او را قطع می کند تا حرفی نزند، و به همسرش پرونس می گوید که خواهرش مرده است، فیلوملا مخفیانه بر روی پرده ای به خواهر خود نامه می نویسد و گناه و جرم ترِاوس را فاش می کند، در مقابل پرونس ایتیس فرزندی که از ترِاوس داشته را می کشد و گوشتش را به عنوان غذا به همسر خود ترِاوس می دهد و وقتی ترِاوس متوجه می شود سعی می کند هر دو خواهر را بکشد اما هر سه توسط خدای خدایان به پرنده تبدیل می شوند ترِاوس هدهد می شود، پرونس بلبل (مرغ هزار دستان) می شود که هر روز صبح برای غم از دست دادن پسرش آواز می خواند فیلوملا پرستو می شود و از آنجایی که زبان نداشته است نمی توانسته آواز بخواند و صدای لرزان پرستو به خاطر این می باشد.

داستان هدهد قاصد پیغمبر سلیمان در قرآن مشهور است. نامه پیغمبر سلیمان برده به مملکت سبأ برای " ملکه بلقیس ".

ملکه بلقیس به اعیان دربار خود گفت یک نامه گرامی به پیش من انداخته شده است واین نامه از طرف سلیمان است. بلقیس خط را خوانده مشاورین واهل دربار خودرا جمع کرده گفت که "این خط بیک طریق عجیب وغریب از طرف یک پادشاه بسیار ارجمند (سلیمان) به من رسیده است. این نامه بنام "خدای بخشنده مهربان" آغاز شده است. گمان نمی رود که چنین نامه مختصر و جامع و باعظمت را در دنیا کسی نوشته باشد مطلب این بود که در مقابل من نبردآزمائی سودی ندارد، خیر شما در این است که اسلام را قبول کنید. این داستان مشهور است در قرآن کریم.

در منطق الطیر، نوشته عطار نیشابوری، هدهد به عنوان مرغی خردمند، راهبر دیگر مرغان به سوی سیمرغ می شود.

در شعر کلاسیک چینی هدهد به عنوان نماد پیام آور آسمانی شناخته می شود، که خبر بهار را می آورد. در چین به خاطر زیبایی منحصر به فرد این پرنده آن را پرنده فرخنده ای می دانند.

در گویش فرانسه کلمه "dupe" برای هدهد نیز استفاده می شود به معنی انسان کودن و احمق چون این پرنده از نظر ظاهر احمق بنظر می رسد.

هدهد و خون آن در قرون وسطی باختری جزء ابزار جادو بوده است و برای پیشگویی استفاده می شده است.

در کتاب "پرنده سیاه کوچک" بیل اُدیه به شوخی گفته شده که هدهدها فقط در چمنزارهای حاکمان دیده می شود.   منبع:بیتوته

قبل از گیردادن به ویلا‌های لواسان، به حوزه لواسان باید گیر بدهید+فیلم

واکنش آملی‌لاریجانی به اظهارات آیت‌الله یزدی: چرا به این وضع افتاده‌اید و به همه توهین می‌کنید؟ سینه‌ام خزانه اسرار مسئولان و آقازاده‌هاست| ساختمان‌هایی که از آنها استفاده می‌کنید، ارث پدرتان است؟| اکبر طبری رئیس دفتر من نبود| چرا درباره معاون اقتصادی سپا

مکارم‌شیرازی خطاب به آملی‌لاریجانی و یزدی: به این وضع خاتمه دهید

منبع این خبر، وبسایت www.rokna.net است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۳۵۳۳۹۷۱ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • 110 سند غدیر از منابع اهل سنت+ببینید
 • نتانیاهو رفتار زننده همسرش را توجیه کرد
 • تصاویری خنده دار از دردسر‌های پاپ موقع سخنرانی
 • نتانیاهو رفتار ناشایست همسرش در اوکراین را توجیه کرد
 • واکنش وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به ماجرای کشتن بی‌رحمانه سگ‌ها
 • واکنش سیدعباس صالحی وزیر ارشاد به ماجرای کشتن بی‌رحمانه سگ‌ها
 • صحنه‌های ماندگار انسانیت در دو مسیر تاریخ
 • چرا هنگام ترمزگیری خودرو به یک سمت کشیده می شود؟
 • دلایل سینه درد هنگام سرفه
 • از دلایل سینه درد هنگام سرفه
 • معمای مرگ توله ببرهای باغ وحش مشهد در دست بررسی
 • پناهیان: مردی که از ترس از زنش فرمانبرداری کند، ملعون است / دختران بی بندوبار، مادران دهن دریده دارند
 • مرگ تلخ یک زن هنگام سلفی گرفتن
 • نوجوان مرگ مغزی در مشهد جان پنج بیمار را نجات داد
 • بازی با مرگ مرد میانسال هنگام وقوع سیل! +فیلم
 • پناهیان: مردی که بخاطر ترس از زنش فرمانبرداری کند، ملعون است/دختران بی بندوبار،مادران دهن دریده دارند
 • تست خودشناسی، کدام نیم کره مغزتان فعال تر است؟
 • روح انسان پس از مرگ چه چیزهایی را می‌بیند؟
 • نکات مهمی که مالکان باید هنگام اجاره خانه و اجاره آپارتمان بدانند