خبرگزاري آريا -
کاغذ ديواري کودک فانتزي


آلبوم کاغذ ديواري کودک فانتزي


کاغذ ديواري کودک ايراني


مدل کاغذ ديواري کودکانه


طرح کاغذ ديواري کودک


کاغذ ديواري براي اتاق کودک


کاغذ ديواري کودک پسر


کاغذ ديواري کودک طرح باب اسفنجي


کاغذ ديواري کودک و نوجوان


جديدترين مدل کاغذ ديواري کودکانه


آلبوم کاغذ ديواري کودک فانتزي

گردآوري : بخش مد بيتوته

منبع: خبرگزاری آریا

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

راهنماي خريد کفش بچه گانه

خبرگزاري آريا -
انتخاب يک کفش بچه گانه مناسب براي اولين سال هاي زندگي و رشد کودک امري بسيار مهم است.

کفش بچه گانه را چسبي انتخاب کنيد
اندازه گيري درست کفش بچه گانه
هميشه پيش از انتخاب و خريد کفش، پاي کودک خود را اندازه بگيريد. اين کار را در حالت ايستاده اندازه بگيريد. از آنجايي که يک پا هميشه از پاي ديگر بزرگ تر است، بايد هر دو پا را اندازه گيري کنيد. توجه داشته باشيد که شست پاي کودک شما در حالت ايستاده بايد حدود يک و نيم سانتي متر با نوک کفش فاصله داشته باشد.
به دليل رشد سريع پاي کودک، کفش را کمي بزرگ تر انتخاب کنيد. يک سايز بزرگ تر کفايت مي کند زيرا اگر بزرگ تر از آن باشد مي تواند بر حالت و رشد پاي کودک شما تاثير منفي بگذارد. کفش ها بايد نه خيلي تنگ باشد و نه خيلي گشاد.
موقع خريد کفش براي کودک از او سوال کنيد که آيا پايش در داخل کفش راحت است يا خير. هيچ گاه کفش تنگ را به اميد اينکه جاباز خواهد کرد انتخاب نکنيد. علاوه بر سوال از کودک، بعد از پوشيدن کفش توسط کودک، نوک کفش را با انگشت فشار دهيد و مطمئن شويد که حداقل يک بند انگشت، جا براي حرکت انگشتان کودک در قسمت جلويي کفش وجود داشته باشد.
کفش بچه گانه را چگونه انتخاب کنيم
هنگامي که در حال انتخاب يک کفش مناسب براي کودک خود هستيد، از کفش هاي پشت باز و کتاني هاي بدون بند اجتناب کنيد و سعي کنيد کفش بنددار يا مدل هاي چسب دار را انتخاب کنيد. کفش ها را از مواد قابل تنفس مثل چرم و پارچه انتخاب کنيد، زيرا علاوه بر مقاومت و دوام، پا را خشک نگه مي دارد.
اگرچه پاشنه کفش براي کودک بسيار زيباست، اما باعث جلوگيري از رشد صحيح پا خواهد شد، پس کفش هاي تخت انتخاب کنيد. بهتر است کف کفش بافت دار و برجستگي هاي ظريف داشته باشد تا از اين طريق کودک شما ليز نخواهد خورد. به ضخامت و انعطاف پذيري و مقاومت کفش توجه داشته باشيد، کفش بايد سفت و محکم ولي انعطاف پذير باشد. وقتي که چند گزينه مناسب پيدا کرديد، انتخاب رنگ و طرح کفش را بر عهده کودک بگذاريد.
براي کودکان زير سه سال بهتر است هر سه يا چهار ماه يک جفت کفش بخريد و بعد از سه سالگي اين مدت رو طولاني تر کنيد. براي کودکان زير 7 سال هرگز چندين کفش در يک زمان خريداري نکنيد زيرا رشد اندازه پاي کودک در اين سن نا منظم بوده و ممکن است چند ماه بعد در استفاده از کفش جديدي که قبلا تهيه شده، دچار مشکل شود.

وقتي که چند گزينه مناسب پيدا کرديد، انتخاب رنگ و طرح کفش را بر عهده کودک بگذاريد
نکات مهم در خريد کفش بچه گانه :
حتي الامکان در ساعات پاياني روز اندازه گيري نماييد.
وقتي طول کف پاي کودک را اندازه گيري مي کنيد کودک ايستاده باشد.
کفش هايي انتخاب کنيد که سبک و انعطاف پذير باشند و کودک بتواند براحتي آن را استفاده کند همچنين باز و بسته شدن آن آسان باشد.
توصيه مي شود هر دو ماه يکبار ميزان رشد پاي کودک خود را اندازه بگيريد تا متوجه شويد کفش فعلي کودکتان تنگ نشده باشد.
مدل کفش بايد بگونه اي باشد که پاي کودک در آن بتواند تنفس کند.
اگر مواد استفاده شده در ساخت کفش کودک مرغوب و با کيفيت نباشند موجب ايجاد بوي بد مي گردد.
هيچ گاه کفش کودک را دقيقا اندازه پاي او نخريد زيرا سرعت رشد پاي کودک زياد است.
هنگام خريد کفش بچه گانه آن را خم کنيد اگر کفش به راحتي خم شد يعني کفش انعطاف پذير است و باعث مي شود که ماهيچه پاهاي کودکتان به شکل مناسب رشد کند.
از کفش هايي با کف لاستيکي استفاده کنيد بهتر است کف کفش برجستگي هم داشته باشد.
کفشي را براي کودکتان انتخاب کنيد که از جنس پارچه نخي و يا چرم لطيف باشند در اين کفش هاي پاهاي بچه شما در کفش نفس مي کشند.
هنگام خريد کفش بچه گانه درون کفش را بررسي کنيد که حتما بافت درون کفش بايد از جنس پارچه و بسيار نرم باشد.
کفش بچه گانه را چسبي انتخاب کنيد که کودک شما راحت کفش را بپوشد و از پايش در بياورد.

هميشه پيش از انتخاب و خريد کفش بچه گانه، پاي کودک خود را اندازه بگيريد
والدين هنگام خريد کفش براي کودک نوپاي خود، حداقل اين 10 نکته را در نظر بگيرند:
• با کيفيت باشد: بهتر است به جاي توجه به قيمت، مارک يا مدل کفشي که قرار است براي خردسالتان بخريد، به کيفيت آن توجه کنيد. تقريبا تمام مردم دنيا با پاهايي سالم به دنيا مي آيند اما تنها 40 درصد از اين مردم در بزرگسالي هم سلامت پاهايشان حفظ شده است.
متخصصان مي گويند پوشيدن کفش هاي نامناسب از همان دوران کودکي مي تواند تهديدي براي به خطر افتادن سلامت پاها باشد. يک کفش باکيفيت بچه گانه بايد سطح پاهاي بچه‌ها را به خوبي پوشش دهد، نرم و انعطاف پذير باشد، تخت سفتي داشته باشد و هيچ فشاري به هيچ قسمت از پاي بچه به خصوص پنجه هاي او وارد نکند. نرم و انعطاف پذيربودن رويه کفش، اجازه حرکت آسان را به بچه ها مي دهد و باعث مي شود جريان خون در سطح پاهايشان به خوبي در گردش باشد.
• چرم باشد: بهترين، انعطاف پذيرترين و راحت ترين کفش براي خردسالان، کفش هايي با جنس چرم است. البته کفش هايي از جنس پلاستيک نرم هم براي بچه ها مناسب است اما کفش هاي ورني يا آنهايي که جنس بسيار خشکي دارند، گزينه مناسبي براي خردسالان محسوب نمي شوند.
• دست دوز باشد: معمولا جنب و جوش بچه هاي نوپا از ما بزرگترها و حتي از بچه هاي بزرگتر از خودشان هم بيشتر است. براي اينکه دوام کفش آنها را بالا ببريد و مجبور نباشيد ماهي يک کفش برايشان بخريد، بهتر است کمي بيشتر هزينه و کفش هاي دور دست دوز را برايشان خريداري کنيد.
اين کفش ها نسبت به کفش هايي که با چسب مخصوص توليد شده اند، دوام بيشتري دارند و شيک تر هم هستند. يادتان باشد پاشنه يا ساير قسمت هاي کفش خردسالان نبايد ميخ داشته باشد زيرا ممکن است در اثر بازي و فعاليت زياد بچه ها، ميخ پاشنه کفش شان دربيايد و به آنها آسيب برساند.
• کمي بزرگتر باشد: بهتر است براي خردسالان کفشي بخريد که وقتي آن را پاي کودکتان مي کنيد، حدود 5 تا 6 ميليمتر فضاي خالي بين بزرگترين انگشت پا و جلوي کفش وجود داشته باشد. اينطوري پاي بچه ها هنگام راه رفتن اذيت نمي شود. ضمن اينکه پاي خردسالان مدام در حال رشد است و وقتي کفش آنها کمي جادار باشد، رشد پاها راحت تر صورت مي گيرد.
• عاج دار باشد: تخت کفش خردسالان که با زمين در تماس مستقيم است بايد عاج دار باشد تا آنها هنگام راه رفتن روي سطح هاي صاف يا کمي لغزنده به آساني ليز نخورند و زمين نيفتند.
• کفش مهماني از کفش راحتي جدا باشد: خردسالان بايد 2 مدل کفش داشته باشند؛ کفش مهماني و کفش راحتي. کفش مهماني مي‌تواند از هر جنس، رنگ و مدلي که دوست داريد، انتخاب شود چون پاي بچه‌ها براي مدت طولاني در کفش مهماني نمي ماند يا آنها با اين کفش براي مدت طولاني راه نمي روند اما کفش راحتي که قرار است بچه ها ساعت بيشتري را با آن راه بروند، بايد شرايطي که عنوان کرديم را داشته باشد.
• داخل کفش جاذب رطوبت باشد: اگر براي بچه ها کفش هايي با جنس چرم، پلاستيک يا ورني مي خريد حتما حواستان باشد قسمت هاي داخلي کفش با لايه اي از پارچه نخي يا پنبه اي پوشيده شده باشد. اين لايه هاي نخي يا پنبه اي، باعث جذب رطوبت پاي بچه ها مي شوند و پاي آنها را خشک نگه مي دارند. با خشک ماندن پاي بچه ها داخل کفش، امکان رشد باکتري ها و قارچ هاي پوستي هم به حداقل ممکن مي رسد.
• زيپ دار يا چسبي باشد: معمولا بچه هاي نوپا نمي توانند بدون کمک والدين خود کفش هايشان را بپوشند، بنابراين براي سهولت کار خودتان هم که شده به جاي کفش هاي بندي از کفش هاي چسبي براي خردسالانتان استفاده کنيد. اگر قرار است براي روزهاي سرد سال کودکتان هم چکمه يا بوت تهيه کنيد، بهتر است سراغ انواعي برويد که از پشت زيپ مي خورند و پوشيدنشان براي بچه ها بسيار ساده تر از انواعي است که زيپ ندارند.
• جلوباز نباشد: کفش هاي جلوباز محافظت خوبي از پاي بچه ها نمي کنند و راه رفتن با آنها براي بچه هاي نوپا کار چندان ساده‌اي نيست. هرچه کفش بسته و پوشيده تر باشد و سطح بيشتري از پاي بچه ها را پوشش دهد، گزينه مناسب تري محسوب مي شوند.
• دست دوم نباشد: گاهي والدين از کفش‌هاي بچه‌هاي بزرگ‌تر براي بچه‌هاي کوچک‌تر هم استفاده مي‌کنند که اين کار اصلا توصيه نمي شود. معمولا پاي هر بچه‌‌اي در دوران خردسالي شکل و مدل خودش را دارد و وقتي شما کفش ديگري را پاي فرزندتان مي کنيد، در واقع پاهاي او را مجبور مي‌کنيد که شکل پاي بچه اي که پيش از کودک شما آن کفش را پوشيده است، بگيرد.
اصلا ممکن است فرزند شما مشکلي داشته باشد که پوشيدن کفش ديگران مشکلش را بدتر کند يا اينکه بيماري‌هاي پوستي احتمالي کودکي که قبل از او کفش را پوشيده به کودک شما هم منتقل شود. به همين دليل کفش خردسالان بايد نو و تنها مختص خودشان باشد.
گردآوري: بخش مد بيتوته


مسافرین کلیپ تک‌خوانی یک زن در روستای ابیانه احضار شدند

حمله پادشاه عربستان به ایران و دعوت از سران عرب برای بررسی تنش در خلیج فارس| عربستان خواهان جنگ نیست| عادل الجبیر: عربستان دست‌هایش برای صلح به سوی همه دراز است

احتمال اختصاص سهمیه مضاعف به کنکوری‌های مناطق سیل زده

منبع این خبر، وبسایت www.aryanews.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۳۵۳۳۹۷۹ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • قیمت انواع آبگرمکن و پکیج دیواری/ تهیه سنگ ساختمانی چقدر هزینه دارد؟
 • خرید آبگرمکن و پکیج دیواری چقدر هزینه دارد؟
 • انتشار «سمفونی پیروزی» به مناسبت سالروز فتح خرمشهر
 • قرآن آموزی با زبان کودکانه و دست‌های خالی
 • دانلود آهنگ از سایت رادیو آهنگ
 • خانه تکانی صنعت نشر با گرانی کاغذ
 • نقد و بررسی فورد رنجر مدل 2019 نسخه لاریِت سوپر کرو
 • قیمت بیشتر مدل‌های گوشی سامسونگ کاهشی بوده‌است +جدول
 • سمفونی پیروزی به مناسبت سالروز فتح خرمشهر منتشر شد
 • گرانی کاغذ باعث خانه تکانی صنعت نشر می شود
 • وزیر فرهنگ: 80 هزارتن کاغذ با ارز 4200 تامین می‌شود
 • وزیر ارشاد از واردات 80 هزارتن کاغذ خبر داد
 • مصوبات چهاردهمین جلسه کارگروه ساماندهی کاغذ منتشر شد
 • جدیدترین جداول به روز شده کارگروه ساماندهی کاغذ در هفته جاری منتشر شد
 • اپل ۲ مدل از مک‌بوک‌های خود را بروزرسانی می‌کند
 • گرانی کاغذ و حال ناخوش مطبوعات محلی در مازندران
 • محسن چاوشي براي «شبي که ماه کامل شد» خواند
 • بزرگ ترین کارخانه چوب و کاغذ کشور با نصف ظرفیت کار می کند
 • مجتمع حل اختلاف فرهنگ، هنر و رسانه تا دو ماه دیگر فعال می‌شود/7 هزار تن کاغذ تا هفته آینده وارد بازار می‌شود