جدیدترین اثر وحید یامین‌پور توسط نشر معارف در نمایشگاه کتاب تهران عرضه می‌شود. ۰۳ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۹ فرهنگی ادبیات و نشر نظرات - اخبار فرهنگی -

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، جدیدترین اثر وحید یامین پور توسط نشر معارف در نمایشگاه کتاب تهران عرضه می شود. این کتاب  درس گفتار های وحید یامین پور در باب شناخت مفاهیم بنیادین سید شهیدان اهل قلم سید مرتضی آوینی است که به همت دفتر نشرمعارف عرضه می‌شود.

 در بخشی از این کتاب می‌خوانیم:

«زمان آگاهی»، «خودآگاهی تاریخی» و «وقت شناسی» امتیاز اهل حکمت و فضیلت از دیگرانی است که گرفتار عادات روزمره شده اند. اهل حکمت و فضیلت، به «وقت» که همانا باطن زمان است، وقوف پیدا میکنند و مختصات تاریخی و تمدنی خود و ماهیت حقیقی رخدادهای پیرامون خود را بهتر از هرکسی باز می شناسند؛ آن گاه حکمت از زبان و قلم و آنها می تراود و «معلم» دیگران می شوند. سید مرتضی آوینی، حکیم هنرمندی بود که بی شک مقام او، مقام «معلم» است. معلم اندیشه ها و سلوک فکری و فرهنگی کسانی که در ساحت انقلاب اسلامی راه می پیمایند.

حجابی که مشهورات بر فکر و ذکر می اندازد و فشاری که عوام زدگی بر گُرده اندیشه وارد می آورد، مانع نورانی شدن فکر و مایه جهالت و سطحی نگری است؛ اما آوینی تحت ظلمت‌زدگی دوران معاصر قرار نگرفت و مشهورات زمانه او را فریب نداد. درست در دورانی که هیجان توسعه و شهوت تکنوکراسی، چشم ها را مسحور و عقل ها را ربوده بود، او با شجاعت، درباره چرخه گیج کننده توسعه و مصرف هشدار داد و همگان را از فروافتادن در ورطه غرب زدگی برحذر داشت.

خصوصیت آوینی این بود که از «راهی طی شده» بازگشته بود و به حکم کریمه «و من یکفر بالطاغوت و یومن بالله فقد استمسک بالعروه الوثقی»، به تحول باطنی انسان پس از کفر به طاغوت دعوت می کرد. بسیاری فقط از طریق «روایت فتح» که تجلی باطن آوینی است با او آشنا هستند؛ اما حقیقت این است که آوینی به عنوان یک متفکر، متعهد به تمامی شئون تمدنی و اجزاء انقلاب اسلامی است و درباره بسیاری از بنیادهای فرهنگی، اقتصادی، سیاسی، هنری و رسانه ای روزگار ما سخن گفته است؛ گاهی نقد کرده، گاهی هشدار و تحذیر داده و گاهی طرحش برای آینده را باز گو کرده است.

این اثر در 260 صفحه و با قیمت 25 هزار تومان در غرفه نشر معارف در نمایشگاه امسال عرضه می شود.

انتهای پیام/

R1386/P1013149/S4,35/CT1 واژه های کاربردی مرتبط سی و دومین نمایشگاه کتاب شهید آوینی

منبع: تسنیم

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

عرضه مجموعه آثار ۵۰ جلدی امام خمینی (ره) در نمایشگاه قرآن/تجلیل از برگزیدگان مسابقات سراسری خردسالان جامعه القرآن

خبرگزاری میزان- بیست و هفتمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم در هفتمین روز خود بسترساز اتفاقات مهمی بود که از جمله آن صحبت‌های رئیس فراکسیون قرآن، عترت و نماز مجلس شورای اسلامی درباره ضرورت گسترش فعالیت‌های فرهنگی و دینی و تجلیل از برگزیدگان مسابقات سراسری خردسالان جامعه القرآن بود.

به گزارش خبرنگار گروه فرهنگی خبرگزاری میزان، بیست و هفتمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم در هفتمین روز خود بسترساز اتفاقات مهمی بود که از جمله آن صحبت‌های رئیس فراکسیون قرآن، عترت و نماز مجلس شورای اسلامی درباره ضرورت گسترش فعالیت‌های فرهنگی و دینی و تجلیل از برگزیدگان مسابقات سراسری خردسالان جامعه القرآن بود.


***عرضه مجموعه آثار 50 جلدی در غرفه دفتر حفظ و نشر آثار حضرت امام خمینی(ره)

در غرفه دفتر حفظ و نشر آثار حضرت امام خمینی (ره)  مجموعه آثار ۵۰ جلدی شامل مجموعه کامل آثار خطی حضرت امام (ره)، مجموعه صحیفه نور و مجموعه سی جلدی اسناد انقلاب اسلامی در معرض دید بازدیدکنندگان قرار گرفته است.

در این غرفه ضمن تخصیص بخش ویژه کودکان برای نقاشی و ساخت کاردستی با کاغذ و نقاشی با شن، آثار آیت الله اشراقی و دو نرم افزار از دیگر برنامه‌های این غرفه معرفی شدند که یکی از نرم افزار‌ها به صورت VR(حقیقت مجازی) است که این امکان را بوجود می‌آورد تا بازدیدکنندگان به واسطه عینک‌ بتوانند مجموعه جماران شامل حسینیه، نگارستان، بیمارستان، بیت امام و کوچه منتهی به جماران را مشاهده کنند.

***تجلیل از برگزیدگان مسابقات سراسری خردسالان جامعه القرآن

در مسابقه سراسری خردسالان جامعه القرآن نیز برگزیدگاندر بخش‌های مختلف معرفی شدند.

در حفظ موضوعی بیتا مجیدی‌نسبت، پوریا مجیدی‌نسب، محمدطه فتاحی، امیرعباس رضایی‌امداد، تارا فتاحی و زهرا، ولی پور در بخش روخوانی و روانخوانی دانیال سلطانی، محمدعرفان جاودارزاده، پانته‌آ موسی‌پور، حلما پناهی، امیرعباس جعفری، محمدصادق امیدی، رادمهر ملکی در بخش فصیح‌خوانی بهار قمی، حسین جهانشیری، علی سیاوشی، ثنا رضایی‌نژاد، آرمیتا فرامرزی، محدثه دستان، نازنین زهرا مهمی و در قرائت جزء ۳۰ قرآن کریم سامیه خزایی، زینب اصغری، فاطمه چیستان، زهرا شاهین، فاطمه سادات حجازی مورد تجلیل قرار گرفتند.


همچنین در قرائت جزء ۲۹ قرآن کریم مائده رحیمی، علی کریمی، محمدمتین میرزایی، نهار پیرمحمدی؛ نازنین زهرا ظفری نیکو، فاطمه یوسف زاده و در قرائت جزء ۲ قرآن کریم ملیکا کرمی، مهدی بهاءالدین بیگی، فاطمه زهرا باقرآبادی، مریم صالحی کیا و در خطابه رضا دهقانی و فاطمه ابوالقاسمی تقدیر شدند.

***معرفی آثار سه موسسه قرآنی

غرفه جمهوری آذربایجان در میان غرفه‌های مجمع جهانی اهل بیت (ع) بخش بین‌ الملل نمایشگاه قرآن قرار دارد که به معرفی آثار سه مؤسسه طوبی، امید و نور ابدی پرداخته است.

***بازدید رئیس فراکسیون قرآن، عترت و نماز مجلس شورای اسلامی

حجت‌الاسلام والمسلمین احمد مازنی، رئیس فراکسیون قرآن، عترت و نماز مجلس شورای اسلامی از نمایشگاه بین المللی قرآن کریم بازدید کرد.

وی درباره ضرورت گسترش فعالیت‌های فرهنگی و دینی گفت: ما الان در جنگ تمام عیار با استکبار قرار داریم، اما تنها بُعد اقتصادی آن مشهود است و صرفا آثار جنگ روانی خود را نشان نمی‌دهد؛ جنگی که ابعاد آن شدیدتر از جنگ اقتصادی است.


رئیس فراکسیون قرآن، عترت و نماز مجلس شورای اسلامی بیان کرد: سازمان‌ها و ارکان حکومت می‌نشینند و برای جنگ اقتصادی بحث می‌کنند غافل از اینکه ما در معرض تهاجم و شبیخون بی‌رحمانه‌تری در عرصه فرهنگی توسط فضای مجازی و ماهواره‌ها قرار گرفته‌ایم.

وی تصریح کرد: ما باید به گونه‌ای سرمایه‌گذاری کنیم که در این جنگ روانی شکست نخوریم چرا که اگر در این جنگ، که جنگ اراده‌ها است، شکست بخوریم در عرصه‌های اقتصادی نیز شکست خواهیم خورد.

***غرفه پاسخگویی به شبهات در بخش حوزوی با کتاب و نرم‌افزار

در بخش حوزوی بیست و هفتمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم غرفه پاسخگویی به شبهات دینی تعبیه شده که در قالب کتاب و نرم افزار به سوالات بازدیدکنندگان خدمات عرضه می‌کند.

در این غرفه بیش از ۷۰ عنوان کتاب و نرم افزار توسط مرکز مطالعات و پاسخ به شبهات حوزه علمیه در معرض دید بازدیدکنندگان قرار گرفته برای مثال نرم افزار کلام اسلامی و پاسخ به مسائل مربوط به ولایت فقیه است که بیش از ۱۲۵۰۰ پرسش و پاسخ در موضوعات مختلف را تبیین کرده یا نرم افزار تخصصی بیش پاسخ از دیگر محصولات جدید این مرکز است که به گفته پیغامی، بیش از ۱۷۵۰۰ پرسش و پاسخ در موضوعات مختلف از ۱۴ گروه کلام، احکام، تربیت فرزند، مشوره، تاریخ و سیره، عقاید، قرآن و حدیث را توسط کارشناسان پاسخ داده است.

***عرضه کتابی از نصرالله حکمت

از دیگر حواشی روز گذشته نمایشگاه بین المللی قرآن کریم عرضه کتاب نصرالله حکمت استاد فلسفه دانشگاه شهید بهشتی با عنوان «درآمدی به تاریخ فلسفه اسلامی» است.

در این کتاب با بازخوانی آراء و اندیشه‌های حکیمانی، چون کندی، فارابی و ابن سینا، نگاهی نو به جریان فلسفه اسلامی و تمایز آن از فلسفه غرب پرداخته شده است.

انتهای پیام/

پوتین: در صورت خروج تهران از برجام تمام کشورها ایران را مقصر می‌دانند| کاری از دست اروپایی‌ها برای نجات برجام برنمی‎آید| از ایران خواستیم که علی‌رغم اقدامات آمریکا در برجام بماند| روسیه آمده میانجی‌گری است| روسیه آتش‌نشانی نیست

اعتراض فرزند شهید مطهری به ماجرای برنامه نود، پرونده قاری معروف و ساسی مانکن؛ وقتی پرونده سعید طوسی را به آن شکل می‌بندید و برنامه ۹۰ را تعطیل می‌کنید، مردم لج می‌کنند

عوارض رابطه جنسی زیاد

منبع این خبر، وبسایت tn.ai است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۳۵۳۴۰۴۴ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • کتاب «باب اسرار» رونمایی می‌شود
 • مجید حسینی: بازی موفق و نتیجه بخشی برابر بشیکتاش انجام دادیم؛ وحید امیری: آماده این پیروزی بودیم
 • برپایی نمایشگاه کتاب در الیگودرز
 • مافیای فرهنگی گریبانگیر نشر معارف/ قصه پرغصه کاغذ
 • مافیای فرهنگی گریبانگیر نشر معارف
 • مجید حسینی: بازی زیبایی برابر بشیکتاش انجام دادیم/ وحید امیری: مهیای این پیروزی بودیم
 • «روطه»، پرفروش‌ترین کتاب به نشر در نمایشگاه قرآن مشهد
 • چینی ها ادبیات معاصر ما را نمی شناسد/ ضرورت توازن میان دیپلماسی اقتصادی و فرهنگی نمایشگاه کتاب
 • عرضه 70 عنوان کتاب به 22 زبان در نمایشگاه قرآن مشهد
 • رونمایی از جدیدترین آثار قرآنی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم
 • دومین جشنواره فرهنگی گل‌محمدی استان یزد
 • طرح «نذر کتاب، نشر دانایی» برای تجهیز کتابخانه های مناطق سیل‌زده
 • معرفی تازه‌های نشر در مرکز طبع و نشر قرآن/ کارهای قرآنی نیازمند تبلیغ وسیع رسانه‌ای است
 • استقبال جوانان به پوشش اسلامی در نمایشگاه عفاف و حجاب/تبعات اظهار نظر هنرمندان در فضای مجازی چیست؟
 • مشکلات کاغذ از نگاه برخی مدیران مسئول و سردبیران روزنامه‌های استانی
 • به نشر مجموعه داستان‌های طنز دفاع مقدس را روانه بازار نشر کرد
 • 40 کتاب حوزه دفاع مقدس در خرم‌آباد رونمایی می‌شود
 • 30 جلد اثر در حال نشر است/ اجرای 11 کلان‌پروژه علمی قرآنی
 • دلیل گران نشدن کتب انتشارات آستان قدس رضوی/ بازار عرضه کتاب همیشه مظلوم است