کمپین درخواست تعویق کنکور سراسری ظرف سه روز ۹۵۰۰ امضا جمع کرد.

به گزارش مشرق، ۹۵۰۰ امضا در سه روز! این تعداد امضاهایی است که پویش «درخواست دانش‌آموزان برای تعویق کنکور سراسری» تا این لحظه جمع کرده. امضاکنندگان آن می‌گویند تنها هدفشان هم‌دردی و کاهش آلام دانش‌آموزان مناطق سیل‌زده است: «ما امضاکنندگان این نامه بر آن شدیم تا در راستای حمایت از داوطلبان کنکور سراسری سال ۹۸ که ساکن مناطق سیل‌زده هستند و برای جلوگیری از بی ثمر ماندن تلاش‌ها و رعایت عدالت آموزشی و کاهش آلام این عزیزان و برای آن‌که امیدشان به نا امیدی تبدیل نشود، از وزیر محترم درخواست کنیم نسبت به تعویق کنکور سراسری اقدام کنند.»

بیشتر بخوانید:

جزئیات برگزاری امتحانات دانش‌آموزان مناطق سیل‌زده زمان اعلام نتایج کنکور ارشد ۹۸

در ادامه این نامه آمده است: «بعضی دانش‌آموزان مناطق سیل‌زده که نظام قدیم نیز می‌باشند، هیچگونه کتاب یا جزوه ای برایشان باقی نمانده است و منابع نظام قدیم هم در بازار موجود نمی‌باشد که بتوانند خرید کنند.»

گفتنی است پیشتر کمپین تعویق آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه‌ها با بیش از ۶۰۰۰ امضا به ثبت رسیده بود. کمپینی که با پیگیری‌های خبرنگاران و فشار افکار عمومی سرآخر به نتیجه رسید و سازمان سنجش اعلام کرد این آزمون را با ۷ هفته تأخیر برگزار خواهد کرد. جزئیات بیشتر را در این گزارش بخوانید: روایت یک سردبیر برای پیگیری مشکل مردم!     

منبع: فارس

منبع: مشرق

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

قم|پیشرفت تحصیلی در گروی شناسایی زودهنگام اختلالات یادگیری دانش آموزان است

اختلالات یادگیری سبب دوری و فاصله گرفتن دانش آموزان از آینده تحصیل آنان می‌شود که می‌توان با شناسایی زودهنگام در پیشرفت‌های تحصیلی آنان نقش مؤثری داشت. ۰۲ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۹ استانها قم نظرات - اخبار استانها -

 به گزارش خبرگزاری تسنیم از قم، طبق تحقیقات شناسایی پیش‌نیازهای ورود به مقطع دبستان با عنوان پایه و زیربنایی‌ترین شالوده آموزشی و پرورشی نقش بسیار مهمی در شکوفایی استعدادهای دانش‌آموزان دارد چرا که با توجه به این مسئله که یکی از شایع‌ترین مشکلات مقطع ابتدایی، عدم تمرکز دیداری و شنیداری است. حال اگر اختلالات یادگیری به‌موقع و درست شناسایی و قابل‌تشخیص باشند بسیاری از معضلات آموزشی قابل‌ حل و کنترل خواهد بود.

با مراجعه به یکی از مراکز توان‌بخشی اختلالات ویژه یادگیری استان و صحبت با تعدادی از مراجعان، با استقبال پرشور و واکنش مثبت بسیاری از والدین نسبت به وجود چنین مراکزی در رفع مشکلات یادگیری فرزندانشان روبه‌رو شدیم. به‌گونه‌ای که بعد از تشخیص اولیه نسبت به نوع اختلال دانش‌آموز با حضور در این مراکز روند آموزشی را به نحوی تخصصی و کاربردی در پی می‌گیرند.

اختلالات یادگیری؛ از تشخیص زودهنگام تا حضوری پررنگ در تمامی مقاطع تحصیلیظرفیت‌های علمی برای حل اختلالات یادگیری دانش‌آموزان استفاده شود14 مرکز اختلال یادگیری در استان گلستان به دانش‌آموزان استثنایی خدمات‌رسانی می‌کند

به همین منظور برای شناخت بهتر عملکرد این‌گونه مراکز به گفت‌وگو با رئیس یکی از مراکز توان‌بخشی و اختلالات ویژه یادگیری آموزش‌وپرورش استان قم پرداختیم.

آمنه دهقانی سانیج در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در قم، با اشاره به اهمیت دوران پیش‌دبستانی، لزوم و ضرورت نظارت بر مراکز غیردولتی اظهار داشت: مقطع پیش‌دبستانی با عنوان سن رشد طلایی مغز در کودکان، به‌پیش نیازهایی برای تقویت مهارت‌های مختلف زبانی، اجتماعی و ذهنی نیازمند است که این اتفاق در سایه مربیان متخصص تربیت و آموزش و نظارت دقیق بر کار مراکز غیردولتی عملی خواهد شد.

به گفته رئیس این مرکز توان‌بخشی، مراکزی که تحت نظارت مستقیم آموزش‌ و پرورش هستند با شناسایی نکات ضروری و پیش‌نیازهای ورود به مقطع دبستان به‌صورت هدفمند وارد عمل شده و مربی متخصص نیز در طول یک سال پیش از دبستان فرصت رفع اصولی هرگونه اختلالی را خواهد داشت تا از بروز سرخوردگی‌ها و مشکلات احتمالی جلوگیری کند.

وی با اشاره به ناتوانی‌های کودکان مبتلا به اختلال یادگیری تصریح کرد: این افراد با افکار و خلق‌وخویی کاملاً طبیعی، با ورود به دبستان در خواندن و نوشتن، ریاضی و محاسبه دچار اختلال می‌شوند که تشخیص به هنگام این ناتوانی و ارائه گزارش از نارضایتی عملکرد تحصیلی دانش‌آموز و درنهایت ارجاع به مراکز توان‌بخشی، بر سرعت روند بهتر یادگیری مؤثر خواهد بود.

دهقانی با بیان مراحل توان‌بخشی و آموزش اختلالات ویژه یادگیری خاطرنشان کرد: در سال گذشته به این مرکز تعداد 380 دانش‌آموز با عنوان اختلال ویژه یادگیری معرفی و بعد از سنجش و ارزیابی تکوینی شناسایی و در صورت لزوم مورد آموزش‌های تخصصی قرار گرفتند. امسال نیز با مراجعه تعداد 240 دانش‌آموز در این مرکز مراحل غربالگری و تشخیص به‌موقع را در پیش گرفتیم.

کسب نتیجه مطلوب با ارتباط سه ضلع معلم، والدین و مراکز توان‌بخشی

رئیس مرکز توان‌بخشی و اختلالات ویژه یادگیری با اعلام یکی از فعالیت‌های مؤثر و متمایز نسبت به سال‌های گذشته گفت: در سال‌های گذشته ارزیابی و معرفی به مرکز توسط معلم انجام می‌شد ولی امسال برای شناسایی زودهنگام و بعد از آن درمان بهتر و تنظیم حجم مراجعین به مرکز و صرفه‌جویی در وقت، با حضور متخصصان در تعدادی از مدارس تشخیص این ارزیابی بهتر و دقیق‌تر انجام شد.

این کارشناس اختلال یادگیری، روند آموزش خاص این دانش آموزان را ابتدا در نحوه یادگیری آن‌ها دانست و افزود: در نحوه یادگیری این دانش آموزان مهم‌ترین فاکتور، رعایت هماهنگی بین توانایی فرد و انتظارات و توقعات اطرافیان نسبت به اوست درصورتی‌که نحوه صحیح و روند آموزش دانش‌آموز توسط متخصص اختلال یادگیری شناسایی شود می‌تواند نتایج مؤثری در پی داشته باشد.

وی ارتباط تنگاتنگ بین سه ضلع معلم، والدین و مراکز توان‌بخشی را در بهبود کیفیت آموزش مؤثر برشمرد و یادآور شد: برنامه‌های دیگر مرکز آموزش ویژه معلمان اتباع و دوره‌های تخصصی معلمان کلاس اول حول مباحث آموزش کودکان دیرآموز و تقویت مهارت نوشتن و خواندن و جلساتی در راستای ارتقاء کیفیت آموزش در این مراکز با حضور مدیران استانی و کارشناسان مربوطه انجام‌شده است.

اختلالات ویژه یادگیری تنها با تشخیص تخصصی و ارزیابی زودهنگام و ارتباط و پیگیری مستمر والدین قابل‌کنترل است درواقع در مقطع پیش از دبستان و نهایتاً در دوره اول ابتدایی ناتوانی‌ها و اختلال دانش‌آموز قابل‌شناسایی بوده و پس‌ از آن روند یادگیری طبق آموزش‌های مربوطه با انتظارات اطرافیان هماهنگ شده و در سال‌های بعد منجر به پیشرفت تحصیلی فرد خواهد شد.

 گزارش از الهام پناهی فر

انتهای پیام/ح

R7854/P/S6,62/CT7

مسافرین کلیپ تک‌خوانی یک زن در روستای ابیانه احضار شدند

حمله پادشاه عربستان به ایران و دعوت از سران عرب برای بررسی تنش در خلیج فارس| عربستان خواهان جنگ نیست| عادل الجبیر: عربستان دست‌هایش برای صلح به سوی همه دراز است

احتمال اختصاص سهمیه مضاعف به کنکوری‌های مناطق سیل زده

منبع این خبر، وبسایت www.mashreghnews.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۳۷۸۱۹۶۳ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • چند توصیه روانشناسی برای کاهش استرس‌ دانش‌آموزان در ایام امتحانات
 • دانش‌آموزان و دانشجویان از شب‌بیداری خودداری کنند
 • چرا شب‌بیداری دانش‌آموزان و دانشجویان در فصل امتحانات به ضررشان است؟
 • دانش‌آموزان و دانشجویان از «شب‌بیداری» در فصل امتحانات خودداری کنند
 • دانش‌آموزان شین‌آبادی لیزردرمانی می‌شوند
 • فیلم بد رفتاری پلیس فرانسه با دانش آموزان، چالشی جدید برای مکرون
 • امتحانات داخلی دانش‌آموزان ۴ و ۸ خرداد برگزار نمی‌شود
 • بیش از هزار کتب درسی به مناطق سیل زده لرستان ارسال شد
 • دانش آموزان کهگیلویه و بویراحمدی سوژه BBC شدند+عکس
 • ثبت نام دانش آموزان پایه اول ابتدایی در کردستان آغاز شد
 • آماده کردن دانش آموزان مناطق سیل زده برای فصل امتحان
 • جزئیات اقدامات وزارت آموزش‌وپرورش برای کمک‌رسانی به دانش آموزان و فرهنگیان در پی حادثه سیل
 • به تعویق افتادن جلسه استماعِ پیش از اعلام جرم خواست نتانیاهو
 • دومین محموله کمک دانش آموزان به سیل زدگان کشور ارسال شد
 • ویژه برنامه «فصل امتحان» برای دانش آموزان مناطق سیل زده
 • کمک دانش آموزان آذربایجان شرقی به مناطق سیل زده کشور
 • احتمال اختصاص سهمیه مضاعف به کنکوری‌های مناطق سیل زده
 • پیشنهاد سهمیه کنکور بلایای طبیعی به شورای انقلاب رفت
 • 4 هزار دانش آموز آق قلا درگیر سیل بودند/ امتحانات نهایی دانش آموزان سیل زده همزمان با مناطق دیگر