طرفداران در آنفیلد باید صبر می‌کردند تا این خرید 13 میلیون پوندی را به‌خوبی ارزیابی کنند اما آنها از آن‌چه دیده‌اند حتما راضی هستند.

به گزارش "ورزش سه"، «هفت باشکوه» با کمترین سروصدا به لیورپول آمد و کمک کرد تیمش به ساده‌ترین شکل ساوتهمپتون را کنار بزند. لیورپول برای پیروزی سه بر صفر نیازی نداشت که خود را به زحمت بیندازد. آنها بهترین عملکرد خود در 28 سال گذشته را داشته‌اند و به نظر نمی‌رسد چیزی آنها را متوقف کند.

 

شکیری که تاکنون تنها 34 دقیقه برای لیورپول در دیدارهای رسمی بازی کرده بود، این بار 45 دقیقه به میدان رفت. این ملی‌پوش سوییسی در همین مدت دو گل ساخت و تاثیری پررنگ بر جریان بازی داشت. حضور او در میدان نشان داد که تا چه حد داشتن بازیکنان ذخیره خوب مهم است.

 

 

 

یورگن کلوپ در پنج بازی لیورپول در لیگ برتر تنها 12 بازیکن را در ترکیب ثابت قرار داده بود و حالا می‌خواست بازیکنان دیگری را به میدان بفرستد. ترکیب لیورپول نسبت به بازی با پاری سن‌ژرمن سه تغییر داشت که مهم‌ترین آنها حضور شکیری بود.
با بازی کردن او، کلوپ روی به سیستم 1-3-2-4 آورده بود. شکیری در مرکز سه هافبک جلو بازی می‌کرد، یعنی به نوعی شماره 10 تیم بود و پشت سر محمد صلاح، روبرتو فیرمینو و سادیو مانه حضور داشت. در دفاع هم یوئل ماتیپ جای جو گومز را گرفته بود و نخستین حضورش در ترکیب ثابت پس از ماه مارس را تجربه می‌کرد.

 

درخشش شکیری را همگان دیدند. او اجازه آن را داشت که به دنبال فضا، به همه جای زمین سر بکشد. این بازیکن 26ساله بارها صاحب توپ شد و نشان داد که می‌خواهد در خدمت تیم باشد. فرار هوشمندانه و ضربه پای راست او بود که منجر به گل اول لیورپول در دقیقه 10 شد.

 

ماتیپ 11 دقیقه بعد فاصله را دو برابر کرد. او بالاتر از یانیک وستگارد بلندقامت به هوا برخاست و کرنر ترنت الکساندر-آرنولد را به گل تبدیل کرد. این نخستین گل این بازیکن کامرونی در آنفیلد بود.

 

شکیری بی‌صبرانه می‌خواست گل بزند اما لیورپول چهار بازیکن تهاجمی داشت و فضاها برای تیم حریف باز شده بود. اگر تیمی قوی‌تر از ساوتهمپتون روبروی آنها قرار می‌گرفت که اعتماد به نفس بالاتری داشت، زندگی را برایشان دشوارتر می‌ساخت.

 

 

 

شکیری پیش از پایان نیمه اول جادوی خود را بار دیگر به رخ کشید. روی صلاح خطا شد و ضربه ایستگاهی حاصل را شکیری به شکل زیبایی زد که توپ به تیر افقی برخورد کرد و در برگشت صلاح آن را به گل تبدیل کرد.

 

روند گل‌نزنی‌های صلاح به پایان رسیده بود. او البته خوب بازی می‌کرد ولی بدشانس بود. او می‌تواند از شکیری بابت سومین گلی که در این فصل زد تشکر کند.

 

شکیری دو گل ساخته بود و زمانی که جیمز میلنر جای او را در شروع نیمه دوم گرفت، تماشاگران راضی نبودند اما نتیجه دلخواه حاصل شده بود و کلوپ را می‌شد به خاطر محافظه‌کاری‌ نادرش بخشید. لیورپول می‌توانست با خیالی آسوده نیمه دوم را به پایان ببرد.

 

 

 

 

البته یک نکته نگران‌کننده این بود که ویرجیل فان‌دایک در فاصله 10 دقیقه پس از شروع نیمه دوم، مصدوم شد و زمین را ترک کرد. او از ناحیه دنده آسیب دیده است. او البته به رختکن رفت، دوش گرفت و سریع به نیمکت برگشت تا ادامه بازی را ببیند. این نشان می‌دهد که تعویض او بیشتر از روی احتیاط بوده تا چیز دیگری.

 

لیورپول در دو هفته پیش رو باید دو بار با چلسی و یک بار با ناپولی و یک بار هم با منچسترسیتی بازی کند. خبر خوب برای کلوپ اینکه او دیگر تنها 11 بازیکن اصلی را در اختیار ندارد و بازیکنان خوبش فراتر از 11 نفر هستند. کلوپ در این بازی نیازی به استفاده از دانیل استاریج یا فابینیو نداشت. نبی کیتا 20 دقیقه بازی کرد و فان‌دایک هم جایش را به گومز داد که در این فصل استثنایی کار کرده است.

 

بازگشت دژان لوورن از مصدومیت باعث می‌شود تعداد بازیکنان خوب لیورپول افزایش پیدا کند. آدام لالانا هم احتمالا تا یک هفته دیگر به تمرینات تیم اضافه می‌شود. لیورپول در هر نقطه زمین گزینه‌های زیادی دارد که این نشانه خوبی است.

 

لیورپول با این تیم می‌تواند به پیش بتازد. هفت برد از هفت بازی، بدون آن که نمایش‌های آنها در حد بازی‌هایشان در فصل پیش باشد. لیورپولی‌ها دارند کارشان را به‌خوبی انجام می‌دهند.

 

نیل جونز-سایت گل

منبع: ایران ورزشی

استوک سیتی لیورپول ژردان شقیری

منبع: ورزش 3

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

تابستانی داغ در جوار مسجد/ پایان خوش سه ماه بازی کودکانه!

اینجا تمامی مراسم مسجد از جمله مکبری، موذنی، قرائت یک صفحه از کلام الله مجید، دعای کمیل، ندبه، توسل و عاشورا توسط خود بچه های کانون صورت می‌گیرد، به طوری که برای مکبری معمولا طبق لیست هر ماه یک مرتبه نوبت هر فرد می شود.

خبرگزاری شبستان- خراسان جنوبی: تابستان که فرا می رسد یکی از مهمترین دغدغه های والدین پرکردن اوقات فراغت کودکان و نوجوانانشان است، کودکانی که بعد از 9 ماه تحصیل حالا سه و شاید چهار ماه را باید به تفریح و سرگرمی بپردازند. موسسات و تشکل های مختلفی برای پرکردن اوقات فراغت کودکان در تابستان برنامه ریزی می کنند که یکی از آنها کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد هستند.

 

این کانون‌ها با برنامه های متنوع و جذاب و رایگان در خود فضای مسجد توانسته‌اند علاوه بر فراهم کردن اوقاتی خوش برای مخاطبان، آنها را به طور غیر مستقیم به مسجد و نماز اول وقت دعوت کنند. کانون مکان مناسبی برای رشد اخلاقی و فکری بچه ها آن هم در مساجد است به همین دلیل خانواده ها نظر مثبتی به ثبت نام در کلاس های تابستانی کانون ها دارند.

 

اما آنچه که به نظر می رسد می تواند موجب افزایش جذب کودکان و نوجوانان به سمت مساجد شود، توجه بیشتر به این کانون ها توسط همه دستگاه‌های فرهنگی و خیرین است، برگزاری کلاس های تخصصی آموزشی با استفاده از بهترین اساتید در فضای مسجد با توجه به اهمیتی که والدین به بحث آموزش فرزندان خود می دهند می تواند در تحقق این مهم کارساز باشد.

 

مقام معظم رهبری در خصوص لزوم توجه به این کانون ها می فرمایند: «با همکاری بسیج این کانون های فرهنگی هنری مساجد را مؤثر کنید، برایش کار کنید. بنشینید فکر کنید، مطالعه کنید و سخنی که متناسب با نیازِ آن جوانی است که آن جا حضور پیدا می کند ، فراهم کنید. مطالعه کنید. کتاب هایی وجود دارد که می شود از این کتاب ها استفاده کرد. کتاب هایی هست، بروید بپرسید، تحقیق کنید از کسانی که اهلش هستند. خودتان را مجهز کنید. مسلح کنید به سلاح معرفت و استدلال، بعد به کانون های فرهنگی هنری بروید و پذیرای جوان ها باشید. با روی خوش هم پذیرا باشید. با سماحت و مدارا.»

 

 

فعالیت 616 باب کانون در سراسر خراسان جنوبی ظرفیت بالایی است که می توان از آن برای جلوگیری از بسیاری از آسیب های اجتماعی که ممکن است در آینده پیش آید با دعوت از نوجوانان و جوانان به سمت مسجد جلوگیری کرد. مهرشهر یکی از محلات تازه تاسیس بیرجند است که با توجه به جوان بودن قشر سکنه در این ناحیه از شهر، کانون های فعال و پویایی در کنار مساجد آن فعال است.

 

برگزاری کلاس‌های فراغتی بهانه‌ای شد که «ناصر نبی زاده» مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان به همراه «سعید برقی» معاون سیاسی اجتماعی فرماندار بیرجند و حجت الاسلام «ابراهیم سبزه کار» مدیر ستاد هماهنگی و نظارت بر کانون های فرهنگی و هنری مساجد استان از دو کانون مسجد قبا و مسجد حضرت معصومه سلام الله علیها مهرشهر بازدید کنند.

 

اولین مکان بازدید مسجد قبا است، بچه ها از ساعاتی قبل برای حضور در کلاس های اوقات فراغت در مسجد جمع شده‌اند و به محض ورود مهمانان بلند و یکصدا به آنها سلام و خوش آمد، می‌گویند و پس از آن با اجرای یک سرود زیبا بخشی از آنچه در تابستان آموخته اند را به نمایش می گذارند.

 

اینجا بچه‌ها مسجد را اداره می‌کنند

کانون فرهنگی و هنری مسجد قبا هم اکنون 600 عضو ثبت شده دارد، به گفته «مهدی محمدی» مدیر این کانون، استقبال کودکان و نوجوانان از کلاس ها و برنامه ها بسیار خوب است به طوری که در کلاس احکام دختران بیش از 100 نفر ثبت نام کرده اند.

 

او می‌گوید: «تمامی مراسم مسجد از جمله مکبری، موذنی، قرائت یک صفحه از کلام الله مجید، دعای کمیل، ندبه، توسل و عاشورا توسط خود بچه های کانون صورت می‌گیرد، به طوری که برای مکبری معمولا طبق لیست هر ماه یک مرتبه نوبت هر فرد می شود.»

 

 

مسجد قبا جزو مساجد بزرگ و زیبای مهرشهر است که با برنامه های کانون و بسیج توانسته جوانان و نوجوانان زیادی را به سمت نماز اول وقت در مسجد جذب کند. مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان در این بازدید به درخواست بچه های مسجد برای یک اردو به شهر طبس موافقت و هزینه سه دستگاه اتوبوس را برای این اردو متقبل می شود. معاون فرماندار هم که در جلسه حضور دارد هزینه اسکان و یک وعده غذای بچه ها را می پذیرد تا تابستانی شاد و فراموش نشدنی برای بچه های مسجد قبا رقم بخورد.

 

کانون فرهنگی و هنری مسجد تازه تاسیس حضرت معصومه (سلام الله علیها) مهرشهر مقصد بعدی بازدید مسئولان است، کانونی با 300 عضو که توانسته با برنامه های جذاب به خصوص در حوزه ورزش با استفاده از توانمندی بچه های محل با همکاری پایگاه بسیج لحظات خوبی را برای بچه ها فراهم کند.

 

برگزاری ۲۱ عنوان کلاس اوقات فراغت در مسجد

«علی محمد پور» مدیر کانون فرهنگی مسجد حضرت معصومه (سلام الله علیها) استقبال کودکان و نوجوانان از کلاس های اوقات فراغت را بیش از توان مجموعه می داند و می گوید: « در حال حاضر بیش از 21 عنوان کلاس در مسجد در حال برگزاری است، تکواندو، فوتبال، خیاطی، توبافی، احکام، قرآن و تعداد زیادی کلاس آموزشی و معرفتی از جمله اینها است. حضور بچه ها در مسجد خیلی خوب است، از تیرماه که کلاس ها شروع شده تاکنون بیش از 200 نفر در 21 کلاس عضو بودند.»

 

پسران کانون حضرت معصومه(سلام الله علیها) در طبقه دوم مسجد در حال تمرین آیکیدو هستند، مربی کلاس از بچه های بسیج است. «مهدی شبانی» می گوید:« من نماینده سبک آیکیدو در خراسان جنوبی هستم، خودم باشگاه ورزشی دارم و اینجا هم برای بچه ها کلاس گذاشتم تا هم استعدادیابی کرده باشم و هم بچه هایی که توان حضور در باشگاه را ندارند، اینجا به راحتی بتوانندآیکیدو یاد بگیرند و به مسجد جذب شوند. برخی بچه‌ها استعداد خیلی خوبی دارند و در مسابقات دفاع شخصی در رده خردسالان حتما در آینده از این مسجد در استان و حتی کشور رتبه خواهیم داشت.»

 

«محمد امین محمد دوست» یکی از کودکان محله آیت الله بهجت مهرشهر است که در کلاس آیکیدو شرکت کرده است، او یکی از راهای موفقیت در زندگی را حضور در مسجد و کنار بچه های مسجدی می داند و می گوید: « شب ها که برای به مسجد می آییم، می توانیم در مسجد همدیگر را ببینیم و از حال هم با خبر شویم، برای برگزاری جشن ها و محرم کمک کنیم.»

 

راه اندازی خانه کودک در جوار مسجد 

مسجد حضرت معصومه(سلام الله علیها) مهرشهر با توجه به اینکه در بافت جدید ساخت شهر واقع شده است، بیشتر جمعیت اینجا جوانان تازه ازدواج و یا خانواده هایی با میانگین سنی کودک و نوجوان هستند، حجت الاسلام« عابدینی» امام جماعت مسجد است، که برای برگزاری کلاس های اوقات فراغت به بچه های کانون کمک می کند. اینجا بچه ها با کمک امام جماعت در زیر زمین مسجد مکان به نام خانه کودک راه اندازی کردند تا موقع نماز بچه ها بتوانند در این فضا از بازی لذت ببرند. از طرفی برای اشتغالزایی خانواده های کم درامد هم کارگاه آموزش طوبافی راه اندازی شده است.

 

عابدینی مسئولان را برای بازدید به خانه کودک می برد؛ « این مکان خانه کودک است که می خواهیم هنگام نماز از یک ساعت قبل نماز تا یک ساعت بعد نماز مغرب و عشاء، مربی اینجا حضور داشته باشد و با بچه ها بازی کند تا والدین هم به راحتی به عبادت خود برسند و کودکان هم مسجد را فضایی خشک حس نکنند و در کنار اینها آموزش مفاهیم دینی را برای بچه ها داشته با شیم

 

« ناصر نبی زاده»، مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان هم که از اقدامات صورت گرفته توسط جوانان این مساجد خرسند است، می گوید:« در کانون ها عشق و علاقه ای زیادی برای کارکردن وجود دارد، مدیران کانون ها تلاش می کنند تا از فضای اندکی که در اختیار دارند حداکثر استفاده را برای ایجاد فضاهایی برای عمق بخشی به معارف بچه ها ببرند. این دو مسجدی که امروز بازدید کردیم، با تعداد بالای 400 نفر، از فضاهای اموزشی اندک مسجد به بهترین شکل استفاده می‌کردند.»

 

او که معتقد است مدیران کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد استان با حداقل امکانات وظیفه خود که غنی سازی اوقات فراغت است، را به بهترین نحو انجام می‌دهد، می افزاید:«همه باید با تمام توان به کانون ها کمک کنیم، مدیران، مسئولان، خیرین و علاقه مندان و کسانی که دغدغه آسیب های اجتماعی را دارند، به این مکان ها بیایند و کار کانون ها را ببینند و بچه ها را کمک کنند، چراکه فرهنگ و ارشاد به تنهایی توان تامین هزینه مورد نیاز برای آنچه که باید صورت گیرد را ندارد، هرچند که حمایت را وظیفه خود می‌داند و در حد وسع کمک می کند اما شرمنده زحمات مدیران و مربیان کانون های فرهنگی و هنری هستیم.»

 

پایان خوش یک تابستان بیاد ماندنی

امروز بچه های این دو کانون اختتامیه بیاد ماندنی را برگزار کردند، حضور تعدادی از مدیران در بین آنها و قول هایی که برای فراهم کردن مقدمات یک اردوی شاد درون استانی داده شد، حجت الاسلام «ابراهیم سبزه کار» با بیان اینکه در ادامه بازدید از فعالیت های اوقات فراغت دو کانون در شمال شهر در مهرشهر بازدید شد، می گوید: « در مسجد قبا برای تشویق دانش آموزان یک میلیون تومان برای برگزیدگان کلاس ها و 900 هزار تومان برای گروه سرود و تعدادی کتاب برای کتابخانه مسجد و تامین هزینه سه دستگاه اتوبوس از سوی ارشاد و اسکان و یک وعده غذا را معاون سیاسی فرماندار قول دادند، همچنین در مسجد قبا، معاون سیاسی فرماندار برای بحث سرمایشی مسجد قول پیگیری دادند.»

 

 

وی ادامه می‌دهد: «در مسجد حضرت معصومه سلام الله علیها نیز مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قول تامین سه میلیون تومان برای خرید ویدئو پروژکتور را داد، و در زمینه کمک به برگزاری اردوی مخاطبان طرح اوقات فراغت نیز همانند مسجد قبل قول تامین هزینه ایاب و ذهاب سه دستگاه اتوبوس به طبس را مدیرکل ارشاد و هزینه اسکان و یک وعده غذای گرم را معاون فرماندار داد. علاوه بر این در زمینه تامین کتاب کتابخانه این مسجد هم قول هایی داده شد.»

 

دستگاههای زیادی در کشور متولی پرکردن اوقات فراغت کودکان و نوجوانان هستند که در این بین تنها دو نهاد بسیج و کانون های فرهنگی و هنری مساجد در کنار مسجد به انجام این فعالیت ها می پردازند، به نظر می رسد در صورت هم افزایی بین تمامی نهادی های فرهنگی کشور و اختصاص اعتبارات بیشتر در خصوص غنی سازی اوقات فراغت به بسیج و کانون های فرهنگی هنری مساجد، این دو تشکل که بازوی توانمند مسجد در کادرسازی فرهنگی و مذهبی هستند، می توانند با برگزاری کلاس های جذاب کودکان بیشتری را به سمت مسجد جذب کنند.

 

گزارش از جواد شریفی نیا

 

 

پایان پیام/404

بازداشت ۲ نماینده مجلس به اتهام اخلال در بازار خودرو

شمخانی: مردم می‌گویند نباید برجام را امضا می‌کردیم!|در خیابان‌های تهران قدم بزنید، خواهید دید که مردم ما چقدر بانشاط هستند!| اگر ایران و آمریکا وارد جنگ شوند، ایران ابزارهای متعددی دارد؛ از جمله جنگ نیابتی

دستگیری 2 نماینده مجلس و انتقال آنها به زندان اوین

منبع این خبر، وبسایت www.varzesh3.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۳۷۸۲۵۵۷ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • بازگشت 2ستاره آرسنال به تمرینات ؛ اوزیل و ژاکا به جدال با لیورپول می‌رسند
 • پیروزی الدحیل در ۴ دقیقه آخر
 • رسمی؛ مهاجم لیورپول هم‌ تیمی مجید حسینی شد
 • آرشاوین: 4 گلم به لیورپول در آنفیلد؟ بازی‌های خیلی بهتر از این هم داشته‌ام؛ همیشه هوادار آرسنال خواهم بود
 • آدریان: مدافعین لیورپول مثل جانور بازی می‌کنند!
 • محمد صلاح: یورگن کلوپ به ما گفت که فصل گذشته را فراموش کنیم و برای قهرمانی در این فصل تلاش کنیم؛ مردم از لیورپول انتظارات بالایی دارند
 • لوریس: لیورپول و سیتی، مدعیان اصلی قهرمانی
 • صلاح تکذیب کرد: در لیورپول می‌مانم
 • 90 دقیقه گفت‌وگو/ چه تیمی قهرمان لیگ برتر خواهد شد؟
 • کشیدگی عضله مانع حضور نبی کیتا در ترکیب لیورپول؛ مصدومیت ادامه‌دار هافبک گینه‎ای
 • معرفی آثار بین‌الملل جشنواره تئاتر خیابانی مریوان/ تمدید «فرشته تاریخ»/ تغییر ساعت «چهار دقیقه» و «همان چهار دقیقه»/ عصرانه شاد قصه‌گویی در پردیس تئاتر تهران
 • تقابل شاگردان برانکو با لیورپول
 • کاوه بازی کرد، بروژ به لیگ قهرمانان اروپا نزدیک شد
 • شاگردان برانکو به مصاف لیورپول می‌روند
 • تقابل برانکو با کلوپ/الاهلی به مصاف لیورپول می‌رود
 • توصیه کرگر به سران لیورپول برای خرید ستاره لسترسیتی
 • حمایت هافبک لیورپول از فیلیپ کوتینیو (عکس)
 • اندی کارول: زمانی که به لیورپول پیوستم، برای آشنا شدن با هم تیمی هایم، باید از گوگل استفاده می کردم
 • داور بازی لیورپول-آرسنال مشخص شد