طرفداران در آنفیلد باید صبر می‌کردند تا این خرید 13 میلیون پوندی را به‌خوبی ارزیابی کنند اما آنها از آن‌چه دیده‌اند حتما راضی هستند.

به گزارش "ورزش سه"، «هفت باشکوه» با کمترین سروصدا به لیورپول آمد و کمک کرد تیمش به ساده‌ترین شکل ساوتهمپتون را کنار بزند. لیورپول برای پیروزی سه بر صفر نیازی نداشت که خود را به زحمت بیندازد. آنها بهترین عملکرد خود در 28 سال گذشته را داشته‌اند و به نظر نمی‌رسد چیزی آنها را متوقف کند.

 

شکیری که تاکنون تنها 34 دقیقه برای لیورپول در دیدارهای رسمی بازی کرده بود، این بار 45 دقیقه به میدان رفت. این ملی‌پوش سوییسی در همین مدت دو گل ساخت و تاثیری پررنگ بر جریان بازی داشت. حضور او در میدان نشان داد که تا چه حد داشتن بازیکنان ذخیره خوب مهم است.

 

 

 

یورگن کلوپ در پنج بازی لیورپول در لیگ برتر تنها 12 بازیکن را در ترکیب ثابت قرار داده بود و حالا می‌خواست بازیکنان دیگری را به میدان بفرستد. ترکیب لیورپول نسبت به بازی با پاری سن‌ژرمن سه تغییر داشت که مهم‌ترین آنها حضور شکیری بود.
با بازی کردن او، کلوپ روی به سیستم 1-3-2-4 آورده بود. شکیری در مرکز سه هافبک جلو بازی می‌کرد، یعنی به نوعی شماره 10 تیم بود و پشت سر محمد صلاح، روبرتو فیرمینو و سادیو مانه حضور داشت. در دفاع هم یوئل ماتیپ جای جو گومز را گرفته بود و نخستین حضورش در ترکیب ثابت پس از ماه مارس را تجربه می‌کرد.

 

درخشش شکیری را همگان دیدند. او اجازه آن را داشت که به دنبال فضا، به همه جای زمین سر بکشد. این بازیکن 26ساله بارها صاحب توپ شد و نشان داد که می‌خواهد در خدمت تیم باشد. فرار هوشمندانه و ضربه پای راست او بود که منجر به گل اول لیورپول در دقیقه 10 شد.

 

ماتیپ 11 دقیقه بعد فاصله را دو برابر کرد. او بالاتر از یانیک وستگارد بلندقامت به هوا برخاست و کرنر ترنت الکساندر-آرنولد را به گل تبدیل کرد. این نخستین گل این بازیکن کامرونی در آنفیلد بود.

 

شکیری بی‌صبرانه می‌خواست گل بزند اما لیورپول چهار بازیکن تهاجمی داشت و فضاها برای تیم حریف باز شده بود. اگر تیمی قوی‌تر از ساوتهمپتون روبروی آنها قرار می‌گرفت که اعتماد به نفس بالاتری داشت، زندگی را برایشان دشوارتر می‌ساخت.

 

 

 

شکیری پیش از پایان نیمه اول جادوی خود را بار دیگر به رخ کشید. روی صلاح خطا شد و ضربه ایستگاهی حاصل را شکیری به شکل زیبایی زد که توپ به تیر افقی برخورد کرد و در برگشت صلاح آن را به گل تبدیل کرد.

 

روند گل‌نزنی‌های صلاح به پایان رسیده بود. او البته خوب بازی می‌کرد ولی بدشانس بود. او می‌تواند از شکیری بابت سومین گلی که در این فصل زد تشکر کند.

 

شکیری دو گل ساخته بود و زمانی که جیمز میلنر جای او را در شروع نیمه دوم گرفت، تماشاگران راضی نبودند اما نتیجه دلخواه حاصل شده بود و کلوپ را می‌شد به خاطر محافظه‌کاری‌ نادرش بخشید. لیورپول می‌توانست با خیالی آسوده نیمه دوم را به پایان ببرد.

 

 

 

 

البته یک نکته نگران‌کننده این بود که ویرجیل فان‌دایک در فاصله 10 دقیقه پس از شروع نیمه دوم، مصدوم شد و زمین را ترک کرد. او از ناحیه دنده آسیب دیده است. او البته به رختکن رفت، دوش گرفت و سریع به نیمکت برگشت تا ادامه بازی را ببیند. این نشان می‌دهد که تعویض او بیشتر از روی احتیاط بوده تا چیز دیگری.

 

لیورپول در دو هفته پیش رو باید دو بار با چلسی و یک بار با ناپولی و یک بار هم با منچسترسیتی بازی کند. خبر خوب برای کلوپ اینکه او دیگر تنها 11 بازیکن اصلی را در اختیار ندارد و بازیکنان خوبش فراتر از 11 نفر هستند. کلوپ در این بازی نیازی به استفاده از دانیل استاریج یا فابینیو نداشت. نبی کیتا 20 دقیقه بازی کرد و فان‌دایک هم جایش را به گومز داد که در این فصل استثنایی کار کرده است.

 

بازگشت دژان لوورن از مصدومیت باعث می‌شود تعداد بازیکنان خوب لیورپول افزایش پیدا کند. آدام لالانا هم احتمالا تا یک هفته دیگر به تمرینات تیم اضافه می‌شود. لیورپول در هر نقطه زمین گزینه‌های زیادی دارد که این نشانه خوبی است.

 

لیورپول با این تیم می‌تواند به پیش بتازد. هفت برد از هفت بازی، بدون آن که نمایش‌های آنها در حد بازی‌هایشان در فصل پیش باشد. لیورپولی‌ها دارند کارشان را به‌خوبی انجام می‌دهند.

 

نیل جونز-سایت گل

منبع: ایران ورزشی

استوک سیتی لیورپول ژردان شقیری

منبع: ورزش 3

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

متن کامل مصاحبه عادل فردوسی پور و ژاوی هرناندس

ستاره تیم السد قطر و چهره فراموش نشدنی فوتبال با تمجید از فضای فوتبال ایران درباره موضوعات مختلفی صحبت کرد.

به گزارش "ورزش سه"، ژاوی فوتبال خود را در ورزشگاه آزادی تمام کرد و ساعاتی بعد از این لحظه مهم، برابر عادل فردوسی پور نشست تا دقایقی درباره موضوعات مهم خود در گذشته، حال و آینده صحبت کند.


ژاوی که برای رقابت در عرصه مربی گری از همین حالا برنامه ریزی کرده در گفت و گو با فردوسی پور از وضعیت بارسلونا، فضای کشنده ورزشگاه آزادی، مردم ایران و روزهای ماندگار خود صحبت کرد. مشروح صحبت های کاپیتان سابق بارسلونا که خود را یک پاسور در دنیای فوتبال می داند با عادل فردوسی پور که بعد از مدت ها در تلویزیون دوباره او را دیدیم، در ادامه می آید:

n,

*بازی شما برابر پرسپولیس آخرین بازی رسمی شما بود. طرفداران زیادی در ایران داری اما جدایی از فوتبال در خارج از اسپانیا برای تو سخت نبود؟


هیچگاه فکر نمی کردم دوران بازیگری خود را در زمین پرسپولیس و در ایران به پایان برسانم. اگر 5 سال پیش این موضوع را به من می گفتند، باور نمی کردم اما شرایط اینگونه رقم خورد. آخرین بازی لیگ قهرمانان و قرعه برای من بازی برابر پرسپولیس بود. مثل همیشه سفر به ایران برای من لذت بخش بود زیرا مردم همیشه به من محبت دارند. خیلی طرفداران بارسلونا هستند و به من احترام گذاشتند. امروز در ورزشگاه به من هدیه دادند و از این موضوع خوشحال هستم. هر زمان به ایران آمدم خیلی خوشحال شدم زیرا احترام زیادی از مردم ایران دیدم و این موضوع برای من باقی خواهد ماند.

 

*در هفته های اخیر آماده بودی. گل زیبایی به پاختاکور زدی و نمایش خوبی در هفته های اخیر داشتی. زود تصمیم به خداحافظی نگرفتی؟


درست است. می توانستم یک یا دو فصل بیشتر ادامه دهم اما زمان خداحافظی رسیده بود. از نظر ذهنی و فیزیکی احساس خستگی می کنم. برای سال بعد هم هدف من آغاز مسیر مربی گری است و برای آن شوق دارم. تیم مربی گری خود را آماده کردم و شرایط را برای سال بعد آماده کردم. 39 سال سن دارم و زیاد مصدوم نشدم و می توانستم یک سال دیگر ادامه دهم اما وقت خداحافظی رسیده است.

 

*دوران درخشانی به عنوان یک فوتبالیست داشتی و صحنه های درخشان ماندگاری در ذهن هواداران فوتبال رقم زدی. اگر بخواهی یک خاطره فوتبالی ماندگار را انتخاب کنی، انتخاب تو کدام است.


انتخاب سخت است زیرا شانس بردن جام های زیادی را در بارسلونا و اسپانیا داشتم و ترجیح می دهم تمام دوران بازی را انتخاب کنم. از 17 سالگی که آغاز کردم تا 39 سالگی. لحظه لذت بردن از حضور در زمین فوتبال را انتخاب می کنم. حس داشتن توپ و لذت بردن از بازی در تیم ملی و بارسلونا. بالای سر بردن جام جهانی، لیگ ملت ها، لیگ قهرمانان با بارسلونا و در مجموع محبت دنیای فوتبال به من. این روزها احساسات زیادی از فوتبالدوست ها انتخاب کردم و همین لحظه را انتخاب می کنم.

 

*تلخ ترین خاطره تو کدام است؟


ابتدای کار در یک بازه زمانی 4 یا 5 ساله بود که هیچ جامی را با بارسلونا کسب نکردیم و دوره ابهام نسبت به بازیکنان پیش آمد. یکی از کسانی که درباره شایستگی او ابهام ایجاد شد، من بودم. انتقادات زیادی ایجاد شد و ابهام شد که من توانایی بازی در بارسلونا را ندارم. به خودم اعتماد پیدا کردم و از لحاظ ذهنی قوی شدم و شرایط را تغییر دادم. آن سختی ها برای پیشرفت و موفقیت های در آینده خوب بود.

 

*سبک بازی تو منحصر به فرد بود. در فیلم کازابلانکا وقتی موزیک تکرار می شد، همه می گفتند او ژاوی است. تو مرتب یک کار را تکرار می کردی تا به سر انجام برسد. در مربی گری همه فکر می کنند آینده خوبی خواهی داشت و می خواهی سریع وارد این عرصه شوی.


تشکر می کنم. برای من لذت بخش است که در سطح جهان این مقدار تعریف و تمجید می شنوم. من یک پاسور بودم و به تنهایی هیچ چیز نبودم و عضوی از بازی تیمی و همبازیانم بودم. همیشه انجام بازی گروهی را می پسندیدم و به بازی جمعی بهای بیشتری می دادم. فوتبال این است.

 

*وقتی بازی می کردی مشخص بود که مربی خوبی خواهی شد.


هدف من در کوتاه مدت سرمربی گری است. فوتبال را دوست دارم و انگیزه من است. شانس داشتن مربیان بزرگی را داشتم و همگی برای من الگو هستند. اطلاعات زیادی در ذهن دارم و البته یک ایده مشخص در بازی و به انتقال این ایده ها فکر می کنم. هدف گذاری شروع در السد است و بعد منتظر آینده هستم.

 

*فلسفه مربی گری تو به پپ نزدیک است یا کرایوف یا سبک خاصی مد نظر داری.


فلسفه من مدرسه کرایوف است؛ موضوعی که تاثیر زیادی روی من گذاشته است. بعد از آن گواردیولا و رایکارد. اما سبک بازی و ایده اولیه من همان داشتن توپ و مالکیت بالای بازی، پرس از زمین حریف و مالک مطلق بازی بودن است که به فلسفه کرایوف و گواردیولا مربوط می شود.*می دانی که بارسلونا خیلی هوادار دارد. درباره حذف بارسلونا برابر لیورپول صحبت کنیم.


به نظر من لیورپول مالک بازی بود و این مشکل بزرگ بارسلونا بود. بارسلونا هر زمان مسلط روی بازی بود، بازی های مهم را برده است اما این بار لیورپورل مالک بازی بود و این اولین مشکل بارسلونا است. دلیل باخت بارسلونا نداشتن توپ بود.

 

*آیا والورده باید در بارسلونا بماند؟


این موضوع به من بستگی ندارد. او مربی بسیار خوبی است. او سال قبل دوگانه را برد و امسال هم لالیگا را برد و در فینال کوپا حضور دارد. او کار خود را خوب انجام می دهد و این موضوع به مسئولان و تصمیم گیرندگان باشگاه بستگی دارد. او یک مربی خوب برای بارسلونا است.

 

*شایعات تغییرات در نیمکت بارسلونا را شنیده اید؟


باید ببینیم در فینال کوپا چه اتفاقی رخ می دهد. امیدوارم بارسلونا فینال را ببرد و دوباره به دبل برسد. همیشه حوالی بارسلونا اسم های زیادی به گوش می رسد و حتی اسم من نیز آورده شد و البته این عادی است.

 

*انتظار موفقیت پپ در منچستر سیتی را داشتی؟


هیچ شکی در این موضوع نداشتم که پپ در هر جایی موفق می شود زیرا او واقعا فوق العاده است. او بهترین مربی دنیا است و عادی است که موفق می شود. سختگیری، تلاش و قدرت رهبری و شخصیت فوق العاده ای دارد.

 

*من طرفدار لیورپول بودم اما 14 برد منچستر سیتی واقعا اعصاب من را خرد کرد.


امیدوارم که لیورپول قهرمان اروپا شود. این حس را دارم. آنها سال قبل بد شانسی آوردند؛ کاریوس اشتباه کرد و صلاح مصدوم شد. به نظر من لیورپول قهرمان اروپا می شود.

 

*مردم ایران بیشتر از قطر علاقه به فوتبال دارند.


در قطر علاقه به فوتبال است اما فضای ایران فوق العاده است. یکی از بهترین فضایی است که در تمام دنیا دیدم. شور و فضای هواداران ایرانی در دیدارهای برابر استقلال و پرسپولیس واقعا باور نکردنی بود. فضای ورزشگاه کشنده است و همه چیز فوق العاده و دیدنی است.


*از طرف کل مردم ایران، به خاطر فوتبال، به خاطر همه خاطرات خوبی که ساختی، تشکر می کنم. دل ما برای تو تنگ می شود.


از شما تشکر می کنم. همیشه در ایران احساس خوبی دریافت کردم. محبتی که نسبت به من وجود دارد. از فوتبال تشکر می کنم زیرا چیزهای فوق العاده ای به من داد و دوران خوبی داشتم و با افتخار فوتبال را تمام می کنم.

ژاوی السد قطر

مسافرین کلیپ تک‌خوانی یک زن در روستای ابیانه احضار شدند

حمله پادشاه عربستان به ایران و دعوت از سران عرب برای بررسی تنش در خلیج فارس| عربستان خواهان جنگ نیست| عادل الجبیر: عربستان دست‌هایش برای صلح به سوی همه دراز است

احتمال اختصاص سهمیه مضاعف به کنکوری‌های مناطق سیل زده

منبع این خبر، وبسایت www.varzesh3.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۳۷۸۲۵۵۷ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • ادعای گل: ناپولی به خرید ناتانیل کلاین علاقه‌مند است؛ لیورپول مشکلی با فروش مدافع انگلیسی ندارد
 • ژاوی:ایران همیشه در ذهن من باقی خواهد ماند
 • خلاصه گفت‌وگوی برنامه «۱۰:۱۰ دقیقه» با عباس قبادی دبیر ستاد تنظیم بازار
 • چطور یک فرد خوش عکس باشیم
 • لیورپول و کارلزبرگ همکاری خود را برای 5 فصل دیگر تمدید کردند
 • کامبک لیورپول، شانس توپ طلای مسی را کم کرد
 • نصب بنری در مدینه منوره و خوش آمدگویی به زبان عبری
 • شکیری: بازیکنان لیورپول همبستگی خوبی دارند؛ از هر ثانیه تمرینات برای آماده‎سازی پیش از فینال لیگ قهرمانان استفاده می‎کنیم
 • نصب بنری در شهر مدینه با عبارات «خوش آمدید» به زبان عبری
 • لیورپول قصد دارد پیش از فینال لیگ قهرمانان اروپا یک دیدار دوستانه پشت درب‌های بسته برگزار کند
 • اجرای طرح «ختم قرآن در ۶ دقیقه» در نمایشگاه قرآن خراسان جنوبی
 • قلی‌زاده و دلفی درآستانه بازی در لیگ اروپا
 • چگونه در اینستاگرام ویدئوهای بیشتر از یک دقیقه منتشر کنیم؟
 • برلوسکونی: هنگام دیدن بازی‌های میلان پس از 10 دقیقه تلویزیون را خاموش می‌کنم؛ میلان شوت‌های کمی به سمت دروازه حریف می‌زند
 • ادعای گل: لیورپول برای جانشینی مینیوله به جذب آدریان، دروازه‌بان وست هم علاقه‌مند است
 • دو هدف تابستانی بارسلونا از لیورپول و تاتنهام
 • دکو: شکست ۴-۰ مقابل لیورپول برای بارسلونا عادی نیست؛ فشار بالایی روی والورده قرار دارد
 • برچسب ۲۵ میلیون پوندی لیورپول بر روی هری ویلسون
 • ماتیپ: لیورپول توان شکست دادن تاتنهام را دارد؛ فصل خیلی خوبی را سپری کردیم