فرمانده سپاه سلمان استان سیستان و بلوچستان گفت: شهید محبعلی فارسی در دوران دفاع مقدس رشادت‌های فراوانی داشت و همواره در مسیر انقلاب اسلامی ثابت قدم بود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از زاهدان، سردار حسین معروفی صبح امروز در مراسم تشییع پیکر مطهر شهید محبعلی فارسی در مصلی قدس زاهدان ضمن عرض تسلیت به مناسبت شهادت این سردار اظهار داشت: شهید فارسی در دوران دفاع مقدس رشادت‌های فراوانی داشت و همواره در مسیر انقلاب اسلامی ثابت قدم بود.

فرمانده سپاه سلمان استان سیستان و بلوچستان گفت: فارسی را باید فاتح قلاویزان دانستشکستن خطوط سنگین و دفاعی دشمن به فرماندهی این فرمانده هیچگاه از ذهن رزمندگان فراموش نمی‌شود.

وی بیان کرد: فارسی در دوران اسارت همواره درد شکنجه را تحمل می‌کرد تا دیگران شکنجه نشوند و در این دوران شکنجه‌های فراوانی را تحمل کرد اما حتی یک بار ناله بر لب نیاورد.

معروفی با بیان اینکه 25 سال زجر شیمیایی و زخم‌های دوران دفاع مقدس شهید فارسی را زمین‌گیر نکرد، افزود: همسر و فرزندان شهید فارسی سال‌ها در کنار پدر از وی مراقبت کردند و حتی یک بار نتوانستند به دلیل شدت جراحات شیمیایی پدر با وی به سفر و تفریح بروند که بی‌شک آنها نیز از اجر زیادی برخوردار هستند.

فرمانده سپاه سلمان سیستان و بلوچستان عنوان کرد: ما باید در محضر این شهید بزرگ پیمان ببندیم تا در راه شهدا و آرمان‌های آنها ثابت قدم باشیم.

انتهای پیام/

R7843/P1357/S6,65/CT11

منبع: تسنیم

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

رزمندگان زنجان، خط شکنان عملیات بیت‌المقدس/ نوجوان 11 ساله خدابنده‌ای کم سن‌ترین شهید آزادسازی خرمشهر

رزمندگان استان زنجان در چهار مرحله عملیات بیت المقدس در آزاد سازی خرمشهر خط شکن بودند و توانستند نقش مهمی در این عملیات داشته باشند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛  به نقل از موج رسا; عملیات غرور انگیز بیت المقدس به لحاظ وسعت منطقه نبرد، حجم تلفات و خسارات وارده به دشمن و بکارگیری تاکتیک های خلاق و بومی و تدابیر عملیاتی بی نظیر همچون عبور از رودخانه کارون و در نهایت آزادسازی خرمشهر از جمله موفقیت ها و پیروزی های شگفت انگیز بود که پس از آن سرنوشت ادامه جنگ را به نفع ایران تغییر داد.

مقاومت و ایستادگی رزمندگان اسلام و اعتماد به نفس و باور به امداد الهی و اتکاء به نیروی ایمان و اراده ملی از جمله مولفه های پیروزی در عملیات بیت المقدس و آزاد سازی خرمشهر بود که حیرت جهانیان و یأس و ناامیدی ابرقدرت ها و حامیان صدام حسین را به دنبال داشت.

نیروهای استان زنجان نیز در این عملیات بزرگ نقش ارزنده ای داشتند به گونه ای که در چهار مرحله این عملیات رزمندگان زنجان خط شکن بودند.

 

*خط شکنی زنجانی ها در چهار مرحله بیت المقدس

"سردار جهانبخش کرمی" فرمانده سپاه انصار المهدی (عج) استان زنجان در گفت و گو با خبرنگار موج رسا با تشریح نقش رزمندگان زنجان در عملیات بیت المقدس، اظهار داشت: عملیات بیت المقدس از مهمترین عملیات های دوران دفاع مقدس بود که رزمندگان زنجانی در چهار مرحله آن خط شکن بوده اند.

وی با بیان اینکه طی این عملیات 5 هزار و 500 کیلومتر از خاک ایران آزاد شد،افزود: در هر چهار مرحله این عملیات نیروهای زنجانی حضور تاثیرگذاری داشته و در زمان آزاد سازی نیز رزمندگان زنجان حضور داشتند.

این فرمانده دوران دفاع مقدس تصریح کرد: نزدیک به 20 هزار عراقی نیز در این عملیات به اسارت گرفته شدند.

فرمانده سپاه انصار المهدی (عج) استان زنجان با اشاره به اینکه تعداد اسرای این عملیات در مقایسه با دیگر عملیات ها بی سابقه و بی نظیر است، افزود: استان زنجان نزدیک به 3 هزار شهید را تقدیم نظام و انقلاب کرده است که 170 نفر از رزمندگان زنجان در سوم خرداد در عملیات آزادسازی خرمشهر و عملیات بیت ‌المقدس به شهادت رسیدند.

سردار کرمی ادامه داد: رزمندگان زنجانی در چهار مرحله عملیات بیت المقدس هم خط شکن بوده و شش گروه از سپاه پاسداران و بسیج در آزاد سازی خرمشهر نقش ایفا کردند،

وی با اشاره به حضور گردان های 8 نجف و 7 ولیعصر در عملیات بیت المقدس،بیان داشت: حماسه‌ های رزمندگان زنجانی هرگز فراموش نمی ‌شود.

وی با اشاره به مراحل اجرای این عملیات از سوی سرداران جوان گفت: عملیات بیت‌ المقدس در نهم اردیبهشت ماه سال 61 ، با قرائت سوره فتح، 30 دقیقه پس از نصف شب با رمز یا علی ‌بن ‌ابی طالب از قرارگاه کربلا آغاز شد.

فرمانده سپاه انصار المهدی (عج) استان زنجان با اشاره به اینکه مرحله دوم عملیات 16 اردیبهشت ماه همان سال ساعت دو شب آغاز شد و با دور زدن دشمن رزمندگان به خرمشهر رسیدند، گفت: مرحله سوم عملیات بیت ‌المقدس 19 اردیبهشت ماه همان سال آغاز و پس از نبرد سنگین بین نیروهای ایرانی و عراقی،دشمن مجبور به عقب ‌نشینی از سرزمین خرمشهر شد.

سردار کرمی با اشاره به آغاز مرحله چهارم این عملیات در یک خرداد از ساعت 1.30 شب گفت: نهایتاً رزمندگان در سوم خرداد ماه وارد خرمشهر شده و خونین شهر پس از 500 روز محاصره آزاد شد.

 

*عملیات بیت ‌المقدس را از عملیات ‌های غرورآفرین

وی با گرامیداشت سالروز فتح خرمشهر، عملیات بیت ‌المقدس را از عملیات ‌های غرورآفرین دوران دفاع مقدس عنوان کرد و گفت: عملیات بیت ‌المقدس از عملیات ‌های بزرگ و تاثیرگذار دوران دفاع مقدس محسوب می‌ شود.

وی با اشاره به اینکه فتح خرمشهر و غافلگیری رژیم صدام با همه امکاناتی که داشت برای دشمن و حامیانش قابل تصور نبود، گفت: رزمندگان اسلام از جان خود گذشتند تا خرمشهر را به آغوش میهن اسلامی بازگردانند.

فرمانده سپاه انصارالمهدی (عج) استان زنجان با بیان اینکه کم سن ترین شهید این عملیات نوجوان 11 ساله خدابنده ای است، گفت: در این عملیات،شرایط برای هر دو طرف حساس بود و هر دو طرف تلاش می ‎کردند به اهداف خود برسند که ۶۰ هزار نیروی عراق با همه تجهیزات و پشتیبانی در منطقه عملیاتی بیت ‎المقدس حضور داشتند.

سردار کرمی با اشاره به اینکه ۱۶ هزار کشته و مجروح از دشمن و ۱۹ هزار اسیر نتیجه عملیات بیت‎المقدس بود، افزود: حضرت امام فرمودند: "فتح خرمشهر فتح ارزش‎های اسلامی است".

"علی کاظمی" مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان زنجان  نیز اظهار داشت: در عملیات بیت المقدس که به مدت 22 روز طول کشید، ۲۰۵ رزمنده زنجانی به درجه جانبازی نائل آمدند. 

وی با بیان اینکه عملیات بیت‌ المقدس یکی از مهمترین عملیات ‌های نیروهای مسلح ایران در دوران دفاع مقدس به شمار می رود،افزود: غبار روبی و عطرافشانی مزار شهدا، برگزاری یادواره شهدای عملیات رمضان و بیت المقدس با همکاری هیئت های مذهبی در ایام ماه مبارک رمضان از برنامه های پیش بینی شده است.

این مسئول گفت: دیدار با خانواده شهدا و جانبازان حاضر در این دو عملیات از جمله مهمترین برنامه های بنیاد شهید و امور ایثارگران استان زنجان به مناسبت گرامیداشت سالروز سوم خرداد سالروز آزادسازی خرمشهر و روز مقاومت، ایثار و پیروزی به شمار می رود.

انتهای پیام/

مسافرین کلیپ تک‌خوانی یک زن در روستای ابیانه احضار شدند

حمله پادشاه عربستان به ایران و دعوت از سران عرب برای بررسی تنش در خلیج فارس| عربستان خواهان جنگ نیست| عادل الجبیر: عربستان دست‌هایش برای صلح به سوی همه دراز است

احتمال اختصاص سهمیه مضاعف به کنکوری‌های مناطق سیل زده

منبع این خبر، وبسایت tn.ai است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۳۷۸۲۹۸۶ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • دیدار فرمانده حوزه شهید مبارکی همدان با خانواده‌های شهدا
 • اصلاح‌طلبان مردم پسندتر هستند
 • شهید شهبازی یک روز قبل از آزادسازی خرمشهر شهید شد
 • تربیت نیروی جوان برای میدان جبهه و جنگ یکی ازکارهای شهید محمود شهبازی بود
 • بیش از 300 عضو هیات علمی در دانشگاه آزادسیستان و بلوچستان فعالیت می کنند
 • یزد| سردار فیض اردکانی از قبل انقلاب همواره نماد اخلاص، تواضع و ایمان بود
 • اولین قدم در گام دوم انقلاب رونق تولیداست
 • «9 قدم امروز برای فردا» گام هایی برای آموزش مهارت های زندگی
 • شهید شهبازی در بعد بصیرتی الگویی برای همگان بود/ نتوانسته ایم شهید فاتح خرمشهر را به همگان معرفی کنیم
 • شهید شهبازی؛ گمناترین فرمانده/راز نگین سرخ مهاجر در عملیات الی بیت المقدس
 • فرمانده قرارگاه راهیان نور: دفاع مقدس جلوه گاه نصرت الهی بود
 • نگذارید زبان فارسی دچار فرسودگی و ویرانی شود
 • وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برپاسداشت زبان فارسی تاکید کرد
 • تصویر شهید مهدوی، فرمانده منهدم‌کننده‌ ناو آمریکایی در کنار رهبر انقلاب
 • رسانه های یزد برای تبیین خاطرات دوران دفاع مقدس همکاری کنند
 • فرمانده سپاه لرستان: اصحاب رسانه سربازان خط مقدم انقلاب اسلامی هستند
 • ماجرای اسارت فرمانده سپاه همدان و ۱۱ نفر از همراهان ‌‌در خوزستان / چرا شهید شهبازی ۲ خبرنگار را جلوتر از خط مقدم برد؟
 • از ادبیاتی که همواره به آن می‌بالیم فاصله گرفته‌ایم
 • نشستی با طعم خاطره و تجربه کارخبری در دوران دفاع مقدس