مسئول تیم فوق تخصصی جراحی پلاستیک گفت: انجام بیش از ۱۵۵ عمل جراحی شکاف کام و لب در کرمانشاه یک رکورد جهانی است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمانشاه، عبدالجلیل کلانتر هرمزی ظهر امروز در نشست خبری ‌در محل آمفی‌تئاتر بیمارستان امام خمینی (ره) اظهار داشت: در هیچ مرکز جراحی در دنیا در تنها چند روز بیش از 155 عمل شکاف کام و لب صورت نمی‌گیرد و اهتمام اعضای این تیم فوق تخصصی برای رسیدگی به بیماران در کرمانشاه یک رکورد جهانی است.

کلانتر هرمزی گفت: طی 5 روز که در این استان درحال خدمت رسانی هستیم بیش از 1700 بیمار را در 2 شیفت صبح و عصر ویزیت کردیم و تا الان بیش از 140 عمل شکاف لب انجام دهید و تا پایان امروز این تعداد عمل به بیش از 155 عمل خواهد رسید.

مسئول تیم فوق تخصصی جراحی پلاستیک با اشاره به اینکه بسیاری از بیمارانی که ویزیت شدند به دلیل ضیق وقت نتوانستند تحت عمل جراحی قرار بگیرند بیان کرد: تعدادی از این بیماران بیمارستان تهران برای عمل جراحی رایگان می‌فرستیم.

وی با بیان اینکه از تعداد این 155 بیماری که تحت عمل جراحی در استان کرمانشاه قرار گرفتند تنها 50 نفر دیگر نیاز به عمل جراحی مجدد ندارند بیان کرد: بیش از 100 نفر از این افراد به بیش از پنج عمل جراحی مجدد نیز دارند و این افراد نیز برای عمل مجدد به بیمارستان‌های​ تهران برای جراحی رایگان معرفی می‌شوند.

مسئول تیم فوق تخصصی جراحی پلاستیک بیان کرد: در طول 19 سفری که تیم جراحی به استان‌های دیگر داشتند، این تیم 6 سفر به استان خوزستان، کردستان 2 سفر به بوشهر، یک سفر به آذربایجان شرقی، 2 سفر نیز به کردستان در رابطه با شکاف لب و عمل جراحی داشته است.

کلانتر هرمزی علت آمار متولدان مبتلا به شکاف لب و کام در کرمانشاه را بیشتر ازدواج‌های فامیلی عنوان کرد و گفت: هنگامی که سابقه بروز این بیماری در یک فامیل وجود داشته باشد ازدواج فامیلی احتمال تولد نوزاد مبتلا را افزایش می‌دهد بنابراین آگاهی‌بخشی به خانواده‌ها و انجام آزمایشات قبل از ازدواج و ابتدای بارداری در اینگونه خانواده ها ضروری است.

وی بیان کرد: دانشگاه علوم پزشکی در صدر و سایر گروه‌های مردم نهاد به اطلاع رسانی در این زمینه و کمک به این تیم تخصصی پرداختند.

مسئول تیم فوق تخصصی جراحی پلاستیک با اشاره به ویزیت رایگان روزانه 40 بیمار در طول این چند مدت در استان کرمانشاه گفت: در طول این چند مدت تنها بیماران با اولویت یک که به شدت نیازمند عمل جراحی بودند و قادر به پرداخت هزینه‌های سنگین عمل نبودند تحت عمل قرار گرفتند.

وی با بیان اینکه ابتدا فکر می‌کردیم که در استان کرمانشاه تنها قادر به عمل 100 بیمار باشیم بیان کرد: اما از 1200 بیمار ویزیت شده بیش از 900 بیمار نیازمند عمل جراحی بودند که این تعداد عمل نیازمند 50 تیم جراحی و بیش از 50 اتاق عمل اینکه از نظر شرایط لجستیک این امکان در استان فراهم نشد.

کلانتر هرمزی با اشاره به اینکه در این تیم جراحی تنها 10 متخصص جراحی عمومی حضور دارند عنوان کرد: بعد از گذشته چهار روز موفق به ویزیت رایگان بیشتر 1300 بیمار و عمل 155 نفر شدیم.

وی ویزیت رایگان روزانه بیش از 40 بیمار و تعداد بیش از 155 عمل جراحی را دو رکورد جهانی ثبت شده در استان دانست و افزود: در سفر به استان کرمانشاه رکورد بیشترین تعداد اعضای جراح حاضر زده شد زیرا در 19 سفر قبلی تنها 19 جراح حضور و در این سفر 24 نفر از جراحان حضور داشتند.

مسئول تیم فوق تخصصی جراحی پلاستیک با اشاره به حضور جراح متخصص و فوق تخصص بیهوشی اطفال، متخصص ارتوپدی، فوق تخصص اسپاین، متخصص گفتار و درمان، متخصص گوش، حلق و و متخصص ارتودنسی در این تیم گفت: قویترین تیم پزشکی در استان کرمانشاه حضور یافتند و دکتر ریحانی فوق تخصص جراحی مهر و کمر در این چند روز به ویزیت و عمل رایگان بیش از 300 بیمار در شهرستان پاوه و 140 بیمار نیز در بیمارستان امام رضا (ع) پرداخت.

وی بیان اینکه همچنین در این سفر چند روزه بیش از 100 مشاوره گفتار درمانی توسط متخصص همراه این تیم و بیش از 10 عمل لوله‌گذاری در گوش در بیمارستانهای کرمانشاه انجام شد بیان کرد: این تیم جراحی اولین گروه در کشور بودند که به مناطق محروم جامعه برای خدمت رسانی سفر کردند و اکنون بعد از شروع این طرح پنج گروه دیگر از پزشکان و متخصصان در رشته‌های مختلف جراحی کودکان، چشم‌پزشکی، دندانپزشکی و جراحی سرطان راه‌اندازی شده و چندین گروه خیریه گمنام نیز به این گونه اقدامات خیرخواهانه اقدام کردند.

کلانتر هرمزی با بیان اینکه در کشورهای توسعه یافته از بین هر 700 تا 1000 کودک متولد شده یک نفر و در کشورهای توسعه نیافته از هر 600 تولد به میزان دو برابر آمار کشورهای توسعه یافته دچار این عارضه شکاف لب و کام می‌شوند بیان کرد: عامل اصلی این بیماری اختلالات ژنتیکی و ازدواج فامیلی است اما عفونت‌های ناشی از بیماری‌های از جمله سرخک، آبله‌مرغان و برخی از اشعه‌های پرتو ایکس موجود در رادیولوژی ها ناهنجاری علی شکاف لب را افزایش می‌دهد.

وی افزود: خوشبختانه در طول این مدت 6 روزه تنها شاهد 3 نفر از بیماران مبتلا به این گونه ناهنجاری‌ها بر اثر ازدواج فامیلی بودیم و این تعداد نسبت به جمعیت این استان آمار خوشحال کننده‌ای​ است در حالی که در استان سیستان و بلوچستان در یک خانواده 12 نفر به این بیماری مبتلا بودند.

مسئول تیم فوق تخصصی جراحی پلاستیک با بیان اینکه باید وزارت بهداشت با آموزش‌های لازم جلوی این گونه از ازدواج فامیلی را منجر به این گونه نابهنجاری ها می‌شود را بگیرند گفت: انجام مشاوره‌های پزشکی قبل از ازدواج، تدوین کتابچه یا بخشنامه برای پیشگیری و ارائه راهکارهای لازم به خانواده‌ها از سوی وزارت بهداشت و دانشگاه علوم پزشکی ضروری است.

انتهای پیام/

R41380/P1377/S6,68/CT11

منبع: تسنیم

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

مشاهده بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در شهرستان کلیبر /مرغداران نسبت به واکسیناسیون و بیمه طیور اقدام کنند

به گزارش خبرگزاری برنا در آذربایجان شرقی به نقل از  روابط عمومی اداره کل دامپزشکی آذربایجان شرقی، دکتر مهدی حامی معاون سلامت اداره کل دامپزشکی استان در مصاحبه با خبرنگار واحد مرکزی خبر صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی با اعلام این خبر گفت: براساس گزارش های رسیده مبنی بر تلفات طیور بومی کلیبر در 23 اردیبهشت، آنفلوآنزای H5 یا فوق حاد پرندگان در نمونه برداری توسط اکیپ های عملیاتی این اداره کل تایید شد.

وی همچنین با اشاره به مشاهده بیماری آنفلوانزای فوق حاد در روستای ساری یاتاق شهرستان خداآفرین افزود: با بررسی های اپیدمیولوژیک مبنی بر علت رخداد حادثه، مشخص شد این بیماری در نتیجه انتقال طیور از این روستای خداآفرین به شهرستان کلیبر رخ داده است.

وی گفت: به منظور جلوگیری از گسترش این بیماری 376 قطعه مرغ در روستای مذکور معدوم ، دفن بهداشتی و محل نگهداری طیور ضدعفونی گردید.

دکتر حامی با بیان اینکه هم اکنون فصل مهاجرت پرندگان وحشی است عامل شیوع بیماری آنفلوانزای فوق حاد در این روستا را ورود پرندگان مهاجر به حاشیه رود ارس عنوان کرد.

وی برضرورت رعایت توصیه های بهداشتی برای جلوگیری از شیوع این بیماری فوق حاد پرندگان در استان تاکید کرد و افزود: رعایت قرنطینه و جلوگیری از ورود و خروج خودروهای ضدعفونی نشده حمل تخم مرغ و کود و سایر محموله های ضروری به واحدهای مرغداری، می تواند از بروز آنفلوانزای فوق حاد پیشگری کند یا شیوع آن را کاهش دهد.

معاون سلامت اداره کل دامپزشکی آذربایجان شرقی با اعلام اینکه در این استان واکسن آنفلوانزای فوق حاد به میزان کافی وجود دارد از مرغداران خواست برای واکسیناسیون طیور اقدام نمایند.

آنفلوانزای فوق حاد پرندگان از مهم‌ترین بیماری‌های طیور و یک بیماری تنفسی ویروسی مشترک بین انسان و پرندگان با علایم سیاه شدن و خونریزی تاج و ساق پا، علایم تنفسی حاد، بی حالی شدید، دور هم جمع شدن طیور در گله پرورشی، کاهش شدید مصرف دان، افت ناگهانی تولید تخم مرغ روزانه و تلفات ناگهانی و کانونی در گله است.

 

اعتراض فرزند شهید مطهری به ماجرای برنامه نود، پرونده قاری معروف و ساسی مانکن؛ وقتی پرونده سعید طوسی را به آن شکل می‌بندید و برنامه ۹۰ را تعطیل می‌کنید، مردم لج می‌کنند

دادستان اصفهان: دوچرخه‌سواری زنان در فضای عمومی حرام است| پلیس ابتدا تذکر و در غیر این صورت دوچرخه فرد را توقیف می‎کند| ائمه جمعه و خانواده شهدا نسبت به دوچرخه‌سواری زنان در اماکن عمومی معترض هستند

زمان برگزاری کنکور سراسری تغییر می کند؟

منبع این خبر، وبسایت tn.ai است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۳۷۸۷۳۴۹ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • سفر موسسه ملی مرهم به نیشابور
 • بیمه‌ها عمل جراحی‌ مبتلایان اختلال هویت جنسیتی را «زیبایی» محسوب می‌کنند!
 • هیچ عمل جراحی به دلیل نبود «نخ جراحی» لغو نمی‌شود
 • ثبت رکورد جهانی کباده توسط باستانی کار جوان آملی
 • نتایج آزمون دستیار فوق تخصصی پزشکی نیمه اول خرداد اعلام می‌شود
 • افزودن ۳ پزشک فوق تخصص به جمعیت پزشکان
 • ۳ فوق تخصص به جمعیت پزشکان آبادان افزوده شد
 • باستانی کار آملی رکورد جهانی کباده را شکست
 • مردم این کشور عمل زیبایی پلک را از نان شب واجب‌تر می‌دانند
 • آمار بالای جراحیِ زیبایی پلک در قرقیزستان
 • جراحان انگلیسی نخاع یک جنین را ترمیم کردند
 • ضرورت ترویج فرهنگ اهدای عضو برای پیوند قلب
 • لوفتوس چیک: جراحی ام موفقیت آمیز بود؛ با نهایت توان برای بازگشت به میادین، تلاش خواهم کرد
 • واگذاری دبیرخانه امتحان بورد تخصصی در دو رشته جراحی عمومی و پاتولوِژی به کرمانشاه
 • خروپف اعصاب و ماهیچه‌های کام را از بین می‌برد
 • شکاف امنیتی واتس‌اپ اعتراض عفو بین‌الملل را در پی داشت
 • درخواست عفو بین‌الملل برای اقدام علیه عامل شکاف امنیتی واتس‌اپ
 • رکورد‌هایی که در لیگ هجدهم شکسته شد / از کمترین پیروزی تا بیشترین گل‌های زده
 • درخواست عفو بین‌الملل از اسرائیل برای اقدام علیه عامل شکاف امنیتی واتس‌اپ